اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 18 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 18 تیرماه

دلار روی کف قیمت نوسانی دو هفته گذشته

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
دلار روی کف قیمت نوسانی دو هفته گذشته
صرافی ملی قیمت دلار و یورو امروز سه‌شنبه 18 تیر ماه را با تومان قیمت نسبت به آخرین نرخ ثبت شده از این دو شاخص ارزی در روز گذشته اعلام کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار طی دو هفته گذشته دلار بین نرخ‌های ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان و ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان نوسان کرده است، صرافی ملی قیمت دلار امروز سه‌شنبه ۱۸ تیر ماه را با ۱۰۰ تومان کاهش قیمت نسبت به اولین نرخ ثبت شده از این دو شاخص ارزی در روز گذشته نرخ این شاخص ارزی را روی کف قیمتی بازه زمانی مذکور اعلام کرده است.

قیمت دلار در صرافی ملی امروز معادل ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان ثبت شده است. همچنین هر دلار آمریکا در صرافی ملی ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌شود. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان ثبت شده است.

قیمت یورو امروز در صرافی ملی نیز همانند دلار با کاهش قیمت مواجه شده؛ به نحوی که قیمت این ارز برای برای فروش ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان و قیمت خرید آن ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرد. اما این ارز در نرخ‌های اعلامی بانک مرکزی چند روز است در رده ارزهای قرار می‌گیرد که روند نزولی دارد. بهای یورو در بانک مرکزی ۴۷۰۹ تومان تعیین شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع تبلت‌های تک سیمکارت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع تبلت‌های تک سیمکارت در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین – سمانه باقری : آنچه در زیر می‌آید قیمت انواع تبلت‌های تک سیمکارت موجود در سطح بازار تهران است؛

کاهش قیمت نفت در پی بروز نشانه‌های نگران‌کننده

ایسناخبرگزاری ایسنا
کاهش قیمت نفت در پی بروز نشانه‌های نگران‌کننده
قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به چشم‌انداز تقاضا برای نفت به دلیل تداوم اختلافات تجاری جهانی، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۱ سنت یا ۰٫۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه ۱۲ سنت کاهش داشت.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۵ سنت یا ۰٫۴ درصد کاهش، به ۵۷ دلار و ۴۱ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته ۱۵ سنت افزایش داشت.

قیمت‌های نفت از نگرانی‌های مداوم نسبت به احتمال ضعیف شدن تقاضا به دلیل جنگ تجاری آمریکا و چین تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته‌اند. جنگ تجاری وارد دومین سال خود شده و به چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی که روی رشد تقاضا برای نفت تأثیر می‌گذارد، آسیب زده است. این کشورها بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان هستند.

آماری که روز سه‌شنبه از سوی دولت ژاپن منتشر شد نشان داد: دستمزدهای واقعی در این کشور برای پنجمین ماه متوالی کاهش پیدا کرده است. همچنین سفارش‌های ماشین‌آلات بیشترین کاهش را در هشت ماه اخیر داشت که نشان می‌دهد تنش‌های تجاری جهانی به سرمایه گذاری شرکت‌ها لطمه زده است. این کشور چهارمین مصرف کننده بزرگ نفت خام در جهان است.

استفناینس از شرکت ونگارد مارکت در این باره گفت: چشم‌انداز اقتصاد جهانی ضعیف‌تر قیمت‌های نفت را تحت فشار نزولی قرار داده است، اما تنش‌ها در خاورمیانه ذهن بازار را نسبت به احتمال ریسک عرضه نگران نگه داشته است و از قیمت‌های نفت در میان مدت پشتیبانی می‌کند.

بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران، آمار صنعتی و رسمی که روز سه‌شنبه و چهارشنبه منتشر می‌شوند، احتمالا نشان خواهند داد ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی کاهش پیدا کرده و سطح آن ۳٫۶ میلیون بشکه پایین آمده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ریز مغذی‌های طیور ۱۰ برابر قیمت مصوب به فروش می‌رسد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ریز مغذی‌های طیور ۱۰ برابر قیمت مصوب به فروش می‌رسد
قائم مقام اتحادیه خوراک دام ، طیور و آبزیان گفت: قیمت مصوب هرکیلوگرم از ریز مغذی‌های متیونین و لیزین که ۸ تا ۱۴ هزار تومان قیمت دارد در بازار آزاد ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

- اخبار اقتصادی -

مهدی مسعودی، قائم مقام اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: قیمت مصوب هر کیلوگرم از ماده‌های متیونین و لیزین ۷ تا ۱۴ هزار تومان است ولی در بازار ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان به فروش میرسد.

مسعودی افزود: این یارانه فساد زیادی در بازار ایجاد کرده است؛ باید یارانه بخش تولید حذف شود و قیمت محصولات دامداران و مرغداران نیز به قیمت آزاد به فروش برسد یا بر روند توزیع آن نظارت صورت گیرد.

وی گفت: وقتی دام و طیور خوراک کاملا بهداشتی مصرف می‌کنند علاوه بر اینکه ضریب تبدیل و رشد بهتری دارند، گوشت و شیر سالم‌تری نیز برای انسان تولید میکنند.

قائم مقام اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان در ادامه درباره برگزاری همایش و نمایشگاه بین المللی خوراک دام؛ طیور و آبزیان امسال گفت: هرساله ۱۲ عنوان سیمنار در این رویدارد برگزار می‌شود و دستاورد‌های روز خوراک دام و طیور و روش و محصول جدید برای فعالان این بخش معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال نیز سمینار علمی استفاده از ترکیبات گیاهی در جیره غذایی طیور طیور برگزار شد، این ترکیبات در جیره غذایی طیور قرار میگیرد و در تامین دستگاه گوارش آنها نقش دارد؛ چالاش ویتامین‌ها در خوراک طیور و تغذیه در شرایط گرمایی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

مسعودی گفت: شرکت‌های دانش بنیانی داخلی نیز محصولات آهسته رهش تولید ایران را برای اولین بار در این نمایشگاه عرضه کردکه این محصولات در گذشته به کشور وارد می‌شد.

قائم مقام اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان درباره تاثیر تحریم‌ها در نمایشگاه امسال گفت: برخی از شرکت‌های خارجی در نمایشگاه امسال به دلیل تحریم‌ها شرکت نکردند اما نمایندگان ایرانی آنها در نمایشگاه حضور داشتند؛ از لحاظ بازدید کننده امسال شلوغ‌ترین نمایشگاه فیداکسپو را شاهد بودیم.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۸ تیر ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۸ تیر ۹۸
قیمت سکه امروز ۴ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان است. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نیز هر گرم ۴۲۹۹۰۰ تومان است.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۱۸ تیر ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۵۹ هزار تومان معامله می‌شود.

آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۵۱۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است.

قیمت سکه گرمی نیز ۹۸۸ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز روزانه تغییر می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز روزانه تغییر می‌کند
‌ایرانیان بالاترین سرانه مصرف نان را در جهان دارند، خورش و غذایی در فرهنگ ایرانی نیست که نشود با نان خورد، بسیاری از ما تصور می‌کنیم اگر نان در خانه نباشد، انگار هیچ چیز نیست و برای ما جا افتاده سفره بدون نان خالی است.

‌به گزارش ایسنا‌، با توجه به مصرف بالای نان در خانواده‌های ایرانی، بیشتر ما تبحر زیادی در شناسایی نان خوش طعم و با کیفیت پیدا کرده‌ایم و می‌توانیم به همسایه و … توصیه کنیم که از کدام نانوایی خرید کنند و سراغ کدام نروند. به همین دلیل است که می‌بینیم در یک محله بازار یک نانوایی داغ است و مردم برای خرید نان صف کشیده‌اند ولی در نانوایی دیگر خبری از مشتری نیست.

متأسفانه طی ماه‌های اخیر تعداد نانوایی‌های که مشتری‌های خود را به دلیل کیفیت و کمیت بد نان از دست می‌دهند در حال افزایش است که این هم به ضرر نانوایان است و هم مردم را به دردسر می‌اندازد چون گاهی برای پیدا کردن نانوایی خوب ناچارند تا چند محله آن طرف‌تر بروند.

اینکه چرا کیفیت نان به عنوان قوت غالب مردم اینقدر پایین آمده مثنوی هفتاد من است، ولی این باعث نمی‌شود مسئولان فراموش کنند مردم حق دارند نان با کیفیت به خانه ببرند. در شرایط فعلی مردم حق انتخاب چندانی ندارند و یا باید نان دولتی و ارزانی بخرند که کیفتشچنگی به دل نمی‌زند یا باید سراغ نانوایی‌های آزاد پز رفته و با دولاپهنا حساب شدن نان کنار بیایند. ای کاش مسئولان بی جای پرداختن به حواشی فکری به حال نان مردم می‌کردند و به جای پاک کردن صورت مسئله یک بار برای همیشه پرونده اما و اگرهای پخت نان با کیفیت در نانوایی‌ها را می‌بستند.

مردم برای خرید نان هم باید دو دو تا چهارتا کنند!

مهدی کاری یکی از شهروندان البرزی با اشاره به کوچک شدن اندازه نان‌های استان توضیح داد: متأسفانه بیشتر نانوایی‌ها به بهانه استفاده نکردن از جوش شیرین از وزن چانه نان کم می‌کنند و می‌گویند چون به خمیر نان جوش شیرین نمی‌زنند خمیر کش نمی‌آید.

وی ادامه داد: جالب این جاست که بسیاری از نانوایی‌ها هم برای گران فروختن نان پشت پنجره نانوایی می‌نویسند در این نانوایی از جوش شیرین استفاده نمی‌شود و به این بهانه نان را به جای ۷۵۰ تومان، ۱,۲۰۰ تومان می‌فروشند.

وی با تاکید به اینکه نان قوت غالب مردم است، افزود: از میان اقلام اساسی نان گران نشده بود و مردم به این دلخوش بودند که لااقل در خرید نان به مشکلی نمی‌خورند ولی حالا دیگر باید برای خرید نان هم دودوتا چهارتا و حساب کتاب کنند.

این شهروند البرزی اضافه کرد: حالا که برنج به کیلویی ۲۵ هزار تومان رسیده، مردم بیشتر به سمت غذای نانی رفته‌اند ولی اگر این روند افزایش بی رویه و غیراصولی نان ادامه داشته باشد، بدون شک خانواده‌ها در تأمین نان مورد نیاز خود هم با مشکل مواجه می‌شوند.

کاری اضافه کرد: همه خانواده‌های امروزی به ویژه در شهرهای حاشیه‌ای و روستاها که تک فرزند نیستند و اگر قرار باشد به عنوان مثال یک خانواده شش نفره دو وعده در روز یعنی برای صبحانه و ناهار یا شام نان تهیه کند، چند قرص نان باید بخرد و چه مبلغی را باید کنار بگذارد؟

وی با اشاره به اینکه قیمت متفاوت نان باعث شده مردم کمتر به سمت مصرف نان‌های سالمی مثل سنگک بروند، افزود: تعداد نانوایی‌های سنگک دولتی استان از تعداد انگشتان دو دست هم کمتر است و نانوایی‌های آزاد پز به فراخور منطقه، نان سنگک را از ۷۵۰ تا ۲,۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: اگر یک خانواده بخواهد روزی سه نان سنگک دو هزار تومانی مصرف کند، باید حدود ۱۸۰ هزار تومان در هر ماه برای خرید نان کنار بگذارد که این مبلغ کم نیست.

میخوای بخواه نمیخوای برو یک نونواییدیگه

یکی دیگر از شهروندان البرزی هم با گلایه از کیفیت پایین نان در استان گفت: کیفیت نان‌های نانوایی‌های دولتی استان به شدت پایین آمده و وقتی اعتراض می‌کنیم یا کیفیت پایین آرد را بهانه می‌کنند و یا از گران شدن دستمزد نانواهای حرفه‌ای می‌نالند و انگار در شرایط فعلی مردم محکوم به استفاده از نان بی کیفیت هستند و حق اعتراض هم ندارند.

زهرا جهرمی ادامه داد: نانوایی‌های آزادپز هم نرخ ثابتی ندارند و به بهانه پخت نان دو رو کنجد، اضافه کردن برخی سبزیجات، نزدن جوش شیرین و … نان را به هر قیمتی که دلشان بخواهد و منطقه کشش داشته باشد به دست مردم می‌دهند که این اصلا عادلانه نیست.

وی اضافه کرد: چرا یک نان باید در حصارک ۷۵۰ تومان فروخته شود و در مهر شهر ۲۵۰۰ تومان؟ مگر نباید نظارتی بر قیمت نان در استان وجود داشته باشد؟ چرا باید وضعیت نان به عنوان پرمصرف‌ترین اقلام اساسی این قدر آشفته باشد؟ چرا باید نان‌ها هر روز آب بروند و نازک‌تر شوند؟

وی تاکید کرد: آیا انصاف است یک نانوایی به بهانه اضافه کردن کنجد نان را تا ۲۰ درصد گران‌تر از نان معمولی بفروشد و وقتی گلایه می‌کنیم به راحتی بگوید «همین است که هست می‌خوای بخواه نمیخوای برو یک نونواییدیگه»؟

جهرمی تصریح کرد: فعالان هر صنف باید وجدان کاری داشته باشند و اهمیت بردن نان حلال به سفره خانواده را فراموش نکنند و نباید به خاطر اینکه برای گذران امور نانوایی در تنگنا هستند با گران بیش از حد نان فشار روی مردم را بیشتر کنند.

وی توضیح داد: مردم در شرایط فعلی در دو راهی عجیبی گرفتار شده اند چون اگر بخواهند نان با کیفیت بخورند باید بروند نانوایی‌های آزاد پزی که نرخ نانشان روزانه تغییر می‌کند و اگر بخواهند نان با قیمت مناسب به خانه ببرند باید سراغ نانوایی‌های دولتی بروند که کیفیت نانشان چنگی به دل نمی‌زند.

قبول داریم کیفیت نان استان پایین آمده است

رئیس اتحادیه نانوایان البرز گفت: اینکه کیفیت نان‌ها پایین آمده، برخی نانواها به بهانه اضافه کردن سبوس، کنجد و … نان را گران به دست مردم می‌دهند، از وزن چانه نان برخی نانوایی‌ها کم شده و بسیاری دیگر از اعتراضات مردم در خصوص وضعیت نان استان را قبول داریم ولی این مشکلات بی دلیل نیست.

حجت الله نصیری تاکید کرد: با پایین آمدن کیفیت آرد سهمیه‌ای و پایین ماندن قیمت نان‌های دولتی، بسیاری از نانوایان دولتی پز به سمت آزادپز شدن پیش رفته‌اند و حاضرند آرد گران و آزاد بخرند ولی در در عوض در قیمت گذاری نان دستشان باز باشد.

وی با اشاره به نرخ مصوب نان‌های دولتی استان افزود: نانوایی‌های دولتی باید هر قرص نان سنگک را ۷۵۰، بربری را ۶۰۰ و لواش را ۲۰۰ تومان به فروش برسانند و حق ندارند ریالی این نرخ را تغییر دهند ولی نانوایی‌های آزاد پز برای قیمت نان دستشان باز است.

این مسئول خاطر نشان کرد: درست است که اتحادیه نانوایان استان در امور نانوایی‌های آزادپز دخالتی ندارد ولی باید سازوکاری اتخاذ شود که تفاوت قیمت نان در مناطق مختلف شهر به قدری فاحش نباشد که صدای مردم در بیاید.

وی افزود: درست است که نانوایی‌ها به بهانه کنجد زدن، استفاده از سبوس و سایر ترفندهای دیگر سعی دارند کسری درآمد و هزینه نانوایی خود را تأمین کنند ولی نباید این روش تا جایی پیش برود که به ضرر جیب مردم باشد.

مشکلات نانوایی‌ها کم نیست

رئیس اتحادیه نانوایان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به یکی از مشکلات نانوایی‌ها که باعث افت کیفیت نان دولتی شده، توضیح داد: بالا رفتن دستمزد کارگران ماهر نانوایی یکی از دلایل افت کیفیت نان در ماه‌های اخیر بوده است.

وی ابراز کرد: صاحبان نانوایی اغلب از پس دستمزد روزانه کارگران ماهر بر نمی‌آیند و مجبورند از کارگران تازه کار برای پخت نان استفاده کنند که بدیهی است این افراد تجربه و تخصص پخت نان با کیفیت را آن طور که باید و شاید ندارند.

وی توضیح داد: از سال ۹۳ تا کنون دستمزد کارگران نانوایی ۱۰۱ درصد افزایش داشته ولی قیمت نان دولتی تغییری نکرده که این اجحاف بزرگی در حق فعالان صنف نان است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر یک کارگر ماهر بسته به نوع نانی که می‌پزد روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان دستمزد می‌گیرد ولی دستمزد کارگر آماتور بین ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: وقتی صاحبان نانوایی از پس تأمین دستمزد کارگران ماهر برنیایند این کارگران از ادامه کار منصرف شده و بیکار می‌شوند و برای گرفتن بیمه بیکاری اقدام می‌کنند.

این مسئول افزود: اگر به دنبال افزایش کیفیت نان هستیم باید در مرحله اول قیمت نان را متعادل کنیم تا صاحبان نانوایی درآمد بیشتری کسب کنند و بتوانند دستمزد کارگران ماهر خود را بپردازند.

وی با اشاره به دیگر دلایل کاهش کیفیت نان گفت: در حال حاضر نانوایی‌ها برای خرید خمیرمایه نان که قیمت آن در مقایسه با قبل چهار برابر افزایش داشته، مشکل دارند.

وی گفت: اگر شرایط به همین منوال پیش برود تعداد نانوایی‌های دولتی استان روز به روز کاهش می‌یابد و به تعداد نانوایی‌های آزاد پز اضافه می‌شود همین طور که طی ماه‌های اخیر ۳۰ مورد از نانوایی‌های دولتی استان تقاضا داده‌اند که دیگر سهمیه آرد دولتی نگیرند و به نانوایی آزاد پز تبدیل شوند.

رئیس اتحادیه نانوایان البرز افزود: اگر می‌خواهیم کیفیت نان دولتی افزایش یابد باید یک تعادلی در قیمت نان‌های دولتی ایجاد شود چون طی سال‌های اخیر هزینه‌های نانوایی چند برابر شده ولی قیمت نان تغییری نکرده است و صاحبان نانوایی برای اینکه بتوانند در این شرایط دوام بیاورند چاره‌ای جز کم کردن کیفیت نان به واسطه فاکتورهای مختلف ندارند.

گزارش از: المیرا دادمهر، خبرنگار ایسنا، منطقه البرز

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
مودودی افزود: ابتدای امسال هم این ارزیابی را انجام دادیم و در فروردین، حدود ۱۳۷۵ کارت صادر شد که بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار صادرات کرده بودند. وی اضافه کرد: با ادامه این سیاست‌های ارزی باید همچنان شاهد فعالیت این کارت‌های بازرگانی باشیم. سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر جلوی صدور کارت‌های جدید بازرگانی را بگیریم ارزش کارت‌های بازرگانی قدیمی بالا می‌رود. کاظم پالیزدار ادامه داد: زمانی که شرایط اقتصادی، ​ سخت و منافع و فرصت‌ها فراهم می‌شود این افراد سودجو از آن سوء استفاده می‌کنند. وی افزود: در شرایط فعلی، نفع آن‌ها در برنگرداندن ارز به داخل کشور است بنابراین آن‌ها پس از صادرات کالا به وسیله کارت بازرگانی اجاره‌ای، ارز را برنمی گردانند و مسئولیت، متوجه صاحب کارت بازرگانی می‌شود که معمولا بضاعت مالی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ علی آقا محمدی در بیست و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور افزود: آنچه در این دوره رهبری تاکید کردند کشور باید به ان سمت حرکت کند اقتصاد مقاومتی و سپردن امور به جوانان است. وی افزود: این که رهبری فرمودند کار را به جوانان واگذارید این اهانت به نسل قبلی نیست این احترام به نسل قبلی است که تا هستند این جوانان را تربیت و بر مسند امور بگمارند. وی با اشاره به سیر تولید خودرو در کشور در سالهای ۹۰ تا ۹۸ گفت: در سال ۹۰ تولید خودرو کشورمان کم شد و تا توافق برجام و رفع تحریم‌ها که پژو و رنو را برگرداندند میزان تولیدمان برنگشت اما به محض برگشتن تحریم‌ها دوباره به دلیل وابستگی صنعت خودرو شرایط تولید کشور به حالت قبل برگشت. وی با تاکید بر اینکه در این مدت از ۶۰ میلیارد دلار درآمد ارزی کشور ۳۰ میلیارد دلار کم شد گفت: با وجود همه تحریم‌ها و فشارها کشور شرایط را کنترل کرده و مقام معظم رهبری مدیریت کنترل شرایط را بر عهده دارند. وی با طرح این پرسش که تربیت و راه اندازی این نسل جوان با کیست؟ گفت: همانطور که آن زمان مرجعیت و روحانیت اینکار را کرد امروز هم این وظیفه با روحانیت و طلاب است.

اخبار بیشتر