گزارش وضعیت آب و هوایی چند استان طی روزهای آینده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

گزارش وضعیت آب و هوایی چند استان طی روزهای آینده

کیفیت هوای تهران در ۱۹ تیر ۹۸ سالم است

موجخبرگزاری موج
کیفیت هوای تهران در ۱۹ تیر ۹۸ سالم است
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۸ در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۸۵ در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت کیفیت هوا برای شهر تهران، با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (چهارشنبه، ۱۹ تیر ۹۸) برای برخی ساعات وزش باد انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: همچنین در طول روز همراه با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده‌های لازم، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده، به گونه‌ای که بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده خواهد شد.

وی بیان کرد: از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی ساعات نوزدهمین روز از تابستان ۹۸، احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس طی بعضی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار داشت: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در ساعات آغازین روز پنجشنبه، برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک، افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، احتمال می‌رود در طول روز پنجشنبه بر غلظت برخی آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق) افزوده گردد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

‌تندباد ‌استان سمنان را دربر می‌گیرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌تندباد ‌استان سمنان را دربر می‌گیرد
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: تندباد برای آسمان این استان پیش‌بینی می‌شود و باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع صورت گیرد.

- اخبار استانها -

ایرج مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: با توجه به تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی برای آسمان استان سمنان تا اواخر هفته وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید برای برخی از نقاط مستعد آن وجود دارد گفت: این پدیده جوی بیشتر در نواحی جنوبی، مرکزی و قسمت‌هایی از شرق استان دیده می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به دیگر پدیده‌های جوی برای آسمان این استان تا اواخر هفته گفت: تندباد، گردوخاک و غبار آلودگی از دیگر پدیده‌های جوی برای آسمان این استان است که این گردوغبار سبب کاهش دید افقی نیز خواهد شد.

مصطفوی با اشاره به وضعیت جوی در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان گفت: برای این نواحی بارش‌های پراکنده، مه آلودگی و در برخی ساعات ابرناکی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا تا اواخر هفته افزایش نسبی خواهد داشت به میزان افزایش دما نیز اشاره کرد و گفت: در برخی نقاط افزایش دما بین ۱ تا ۳ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با بیان این‌که باید تمهیدات لازم برای خسارت ناشی از وزش باد شدید در این استان اندیشیده شود خاطرنشان کرد: همچنین باید برای جلوگیری از آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع نیز تمهیدات لازم صورت گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای ایلام از امروز گرم‌تر می‌شود

مهرخبرگزاری مهر
هوای ایلام از امروز گرم‌تر می‌شود
ایلام - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام از گرم‌تر شدن هوای استان به ویژه در روزهای پایانی هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساسان رستمی اظهار داشت: موج جدید گرما از فردا وارد استان شده و تا چند روز هوای نقاط مختلف استان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

وی افزود: با این افزایش دما انتظار می‌رود دمای هوا در مناطق سردسیر تا ۳۹ درجه و در مناطق گرمسیر به ۴۹ تا ۵۰ درجه برسد.

وی تصریح کرد: امروز نیز دمای هوای استان نسبت به روز گذشته کاهش یافته و شاهد هوای خنک در سطح استان هستیم.

رستمی یادآور شد: با توجه به وزش باد در کشور عراق احتمال شکل گیری پدیده گرد و غبار و ورود آن به نوار مرزی وجود دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام تاکید کرد: باتوجه به گرمای هوا در نقاط مختلف استان ایلام ضروری است که مشترکان نسبت به مصرف و مدیریت بهینه حامل‌های انرژی آب و برق صرفه جویی و دقت بیشتری داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

علت آلودگی هوای تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
علت آلودگی هوای تهران
یک متخصص آلودگی هوا ضمن بیان اینکه ازن عامل اصلی آلودگی هوای تهران است، نسبت به خطرات تنفسی و ریوی ناشی از آلاینده ازن هشدار داد و راهکارهای اولیه کنترل این آلاینده را تشریح کرد.

این روزها تنفس در فضای باز به رغم آسمان آبی پایتخت برای برخی شهروندان سخت شده است، شاید باورش برایتان دشوار باشد اما باز هم پای آلودگی هوا در میان است و اگر فکر می‌کنید که آلودگی هوا مختص فصل سرد سال است و با آغاز گرما حداقل از هوای آلوده خلاص می‌شوید، سخت در اشتباهید؟ آلودگی هوا دشمنی است که همیشه در کمین شماست حتی اگر در جریان تغییر فصل از زمستان به تابستان تغییر لباس داده باشد.

ازن مقصر اصلی آلودگی هوای این روزهای تهران و تعدادی از شهرهای کشور معرفی می‌شود. صحبت از یک آلاینده تازه‌وارد نیست اما تنها دو سال است که اندازه‌گیری غلظت آن تا حدی دقیق‌تر شده است و آلودگی ناشی از آن اعلام می‌شود. بنا به گفته محمودرضا مؤمنی - متخصص حوزه آلودگی هوا - متاسفانه تحقیقات لازم در مورد آلاینده ازن در کشور ما انجام نشده و نیاز است که دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بیشتر در این زمینه ورود کنند تا راهکارهای روشنی برای کنترل این آلاینده مخرب ارائه شود.

این دانشجوی دکترای مدل‌سازی عددی آلودگی هوا در دانشگاه درکسل آمریکا، در گفت‌وگو با با تأکید بر اینکه آلاینده ازن بسیار واکنش‌پذیراست، می‌گوید: در این شرایط اثرات مخربی بر سلامت انسان و گیاهان می‌گذارد.

وی با اشاره به برخی اثرات مخرب این آلاینده اظهارمی‌کند: ایجاد تنگی نفس و خس‌خس سینه، ایجاد درد وقتی نفس عمیق کشیده می‌شود و سرفه و خارش‌گلو، تشدید بیماری‌های ریه مانند آسم، آمفیزم و برونشیت مزمن، افزایش تعداد حملات آسم، حساس‌تر شدن یه به عفونت، به‌طوری‌که حتی وقتی هم علایم آن ناپدید می‌شود همچنان آسیب‌رساندن به ریه ادامه دارد، ایجاد بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD) از اثرات مخرب این آلاینده است حتی این عوارض در افراد سالم هم دیده شده‌ است ولی برای افراد با مشکلات ریوی و گروه‌های خاص بیشتر است.

مومنی با بیان اینکه ازن جزو معدود آلاینده‌هایی است که اگر کیفیت هوا در شرایط سالم هم باشد بازمی‌تواند برای برخی از افراد جامعه از جمله گروه‌های حساس مشکلاتی ایجاد کند، تاکید می‌کند: تحقیقات نشان داده‌ است که به‌طور کوتاه‌مدت در معرض ازن قرار گرفتن، میزان مرگ‌ومیر زودرس را افزایش می‌دهد البته در مورد اثرات طولانی‌مدت این آلاینده هم شواهدی از وجود مشکلات دیده شده است ولی کافی نیست و بررسی‌ها ادامه دارد.

انواع آلاینده‌هایی که تنفس می‌کنیم

این متخصص آلودگی هوا در ادامه با اشاره به اینکه آلاینده‌ها به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شوند، اظهار می‌کند: آلاینده‌های اولیه، آلاینده‌هایی هستند که به‌طور مستقیم از منابع آلاینده منتشر می‌شوند مانند مونواکسیدکربن (CO)، اکسیدهای ازت (NOx)، دی‌اکسیدگوگرد (SO۲) و برخی ذرات معلق. آلاینده‌های ثانویه، آلاینده‌هایی هستند که از ترکیب سایر گازها و ترکیبات در جو زمین تشکیل می‌شوند و از منابع آلاینده به‌طور مستقیم منتشر نمی‌شوند. ازن یک آلاینده ثانویه است که به‌طور مستقیم از هیچ منبع آلاینده‌ای منتشر نمی‌شود بلکه از ترکیب سایر گازها و ترکیبات در جو به‌وجود می‌آید.

چرا ازن در تابستان بالاست؟

وی در تشریح نحوه شکل‌گیری و انتشار ازن و ارتباط آن با سایر آلاینده‌ها با تأکید بر اینکه برای تشکیل ازن سه عامل نورخورشید و اکسیدهای ازت (NOx) و مواد آلی فرار (VOC) نیاز است، می‌گوید: اکسیدهای ازت (NOx) از خودروها، منابع خانگی و صنایع تولید و مواد آلی فرار (VOC) نیز از صنایع به‌ویژه پالایشگاه‌، خودروها و درختان منتشر می‌شود اما نکته مهم در این واکنش شیمیایی، نورخورشید است که هر چه شدت آن بیشتر باشد با وجود ثابت ماندن میزان بقیه ترکیبات، آلاینده ازن بیشتری تولید می‌شود و به‌همین دلیل است که میزان تشکیل این آلاینده و غلظت آن در تابستان بیشتر از سایر فصول هست.

وضعیت ازن در ایران

مؤمنی ادامه می‌دهد: متاسفانه در کلانشهرهای کشور ما در همه فصول میزان انتشار اکسیدهای ازت (NOx) و مواد آلی فرار (VOC) بالاست که در فصل تابستان به دلیل تابش شدید نور خورشید شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم است.

روش‌های کنترل ازن

این فعال محیط زیست در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری برای کنترل آلاینده ازن وجود دارد، با تأکید بر اینکه ازن یک آلاینده ثانویه است و برای کنترل آن باید پیش‌مواد اولیه تشکیل‌دهنده آن کنترل شود، می‌گوید: برای تشکیل ازن نیاز به اکسیدهای ازت (NOx) و مواد آلی فرار (VOC) با حضور نور خورشید است. پس اگر می‌خواهیم میزان ازن را کنترل کنیم باید میزان انتشار اکسیدهای ازت (NOx) و یا مواد آلی فرار (VOC) و یا هر دو کنترل شود.

وی ادامه می‌دهد: یکی از راهکارهای موثر در کنترل ازن، شناسایی پیش‌ماده اولیه حاکم بر آن است. باید مشخص شود که آیا میزان تشکیل ازن بیشتر تحت تاثیر اکسیدهای ازت (NOx) است که اصطلاحا «مواد آلی فرار محدودشده» (VOC-Limited) نامیده می‌شود و یا بیشتر تحت تاثیر مواد آلی فرار (VOC) است که به آن اصطلاحا «اکسیدهای ازت محدودشده» (NOx-Limited) گفته می‌شود و یا هر دو.

مؤمنی می‌افزاید: این موضوع اهمیت دارد چراکه اگر تشکیل ازن بر اثر «مواد آلی فرار محدودشده» (VOC-Limited) باشد، با کنترل و کاهش میزان کم مواد آلی فرار می‌توان غلظت ازن را به‌میزان قابل توجهی کاهش داد و یا اگر تشکیل ازن تحت «اکسیدهای ازت محدودشده» (NOx-Limited) باشد، با کنترل و کاهش میزان کم اکسیدهای ازت می‌توانیم غلظت ازن را به‌میزان قابل توجهی کمتر کنیم.

به گزارش ایسنا، موضوع افزایش غلظت ازن در تهران به حدی داغ شده که چهارشنبه هفته گذشته (۱۲ تیر)، در دستور جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا قرار گرفت و مسعود تجریشی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست - ضمن ارائه گزارش مختصر از تعداد روزهای ناسالم تهران بر اثر افزایش غلظت ازن گفته بود: با اینکه هوای تهران تمیز به نظر می‌رسد و آسمان آبی است اما.

همچینین در همان جلسه تاکید کرده بود: احتراق خودروها و موتورسیکلت‌ها و نبود کاتالیست مناسب باعث افزایش غلظت ناکس و در نتیجه غلظت ازن می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است
طبق آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز برای ۱۱ استان کشور رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، سمنان همچنین در برخی مناطق کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

همچنین در استان‌های ساحلی خزر رگبار باران گاهی رعد و برق، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

روز پنج شنبه نیز این وضعیت در بعدازظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، در برخی نقاط اردبیل، استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی و نقاط کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، شمال اصفهان و همچنین برخی نقاط استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌شود.

لازم به ذکر است؛ طی ۵ روز آینده وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک، در شرق کشور به ویژه منطقه زابل را خواهیم داشت. همچنین در سه روز آینده در جنوب سمنان، جنوب استان‌های تهران و البرز، قم، مرکزی، استان اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است - 6رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است - 7رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است - 8رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است - 9رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۱ استان کشور؛ آسمان تهران بارانی است - 10

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

4+
الفالف1 روز قبل

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این دیدار که عصر امروز در حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از عملکرد و مشکلات این سازمان ارایه کرد. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم در سخنانی بر اهمیت جایگاه سازمان بهزیستی در کمک به مددجویان و افراد آسیب دیده و ضعیف جامعه تاکید کرد. خبر تکمیلی ارسال می‌شود …
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیافته‌ها نشان می‌دهد رژیم غذایی حاوی نمک زیاد موجب بروز نفخ در افراد می‌شود. محققان با بررسی مجدد مطالعه دو دهه اخیر موسوم به DASH-Sodium، دریافتند مصرف میزان زیاد سدیم موجب افزایش نفخ در بین شرکت کنندگان شده بود. اخبار اجتماعی- ​محققان همچنین دریافتند رژیم غذایی DASH با میزان فیبر زیاد در مقایسه با رژیم غذایی کنترل کم فیبر، موجب افزایش نفخ شد. گفتنی است رژیم غذایی DASH یک رژیم غذایی پرفیبر است که دارای میزان نسبتا کم چربی و میزان بالا میوه، مغزیجات آجیلی و سبزیجات است. محققان دریافتند رژیم غذایی DASH پرفیبر احتمال نفخ را تا ۴۱ درصد افزایش می‌دهد.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری13 ساعت قبل

آخرین اظهارات فدریکا موگرینی و عکس او در کنار رییس تازه کمیسیون اروپا

خبری13 ساعت قبل

رویترز: دستکم سه دیپلمات ترک در اربیل کشته شدند

خبری14 ساعت قبل

گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی

ایسنا10 دقیقه قبل

پایداری چی‌ها و احمدی نژادی‌ها در شبکه افق، با آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟

خبرآنلاین15 دقیقه قبل

باستی هیلز ایران کجاست؟ / ویلاهای لاکچری با ۶۰ میلیارد قیمت فروش + عکس

خبر فوری18 دقیقه قبل

دوستی‌های اتفاقی در حاشیه مراسم حج

صدا و سیما18 دقیقه قبل

تازه‌ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

خبرآنلاین20 دقیقه قبل

کیهان: رهبرانقلاب فرمودند حتی اگر همه دنیا در جنگ دخالت می‌کردند امام کسی نبود که نظرش برگردد، اما رضایی و هاشمی و موسوی قطعنامه را به او تحمیل کردند

خبرآنلاین25 دقیقه قبل

کنگره آمریکا قطعنامه‌ای علیه امارات و سعودی‌ها به تصویب رساند

صدا و سیما26 دقیقه قبل