خدمه بازداشت شده نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق آزاد شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

خدمه بازداشت شده نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق آزاد شدند

رای الیوم: اگر انگلیس نفتکش ایرانی را آزاد نکند، تهران ساکت نمی‌ماند

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
رای الیوم: اگر انگلیس نفتکش ایرانی را آزاد نکند، تهران ساکت نمی‌ماند
رای الیوم درباره ماجرای توقیف نفتکش حامل نفت ایران در جبل الطارق نوشت: نمی‌دانیم کجا و چگونه این بحران پایان خواهد یافت؛ اما می‌دانیم که ایران هرگز در برابر محاصره تسلیم نمی‌شود و به قحطی کشانده شدن مردمش را نمی‌پذیرد؛ چرا که این محاصره را غیر اخلاقی، نامشروع و غیر قانونی می‌داند که تجسم روشنی از استکبار آمریکاست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، رای الیوم نوشت: صرف نظر از ادعای دولت بریتانیا و تکذیب سخنگوی سپاه پاسداران ایران، این اتفاق، یک تنش بزرگ محسوب می‌شود که می‌تواند در روز‌های آینده شدیدتر شود.

رای الیوم: اگر انگلیس نفتکش ایرانی را آزاد نکند، تهران ساکت نمی‌ماند - 1

در آغاز، سخنگوی ایالات متحده اعلام کرد که کشتی‌های جنگی وابسته به آن برای جلوگیری از اقدام قایق‌های ایرانی که قصد توقیف نفت کش انگلیسی را داشتند، وارد عمل شدند. این امر، سخنگوی دولت بریتانیا را بر آن داشت تا این حادثه را تایید کند. اما هیچ صحبتی از نقش کشتی‌های آمریکایی به میان نیاورد و به همین مساله اکتفا کرد که دریانوردی بریتانیا مانع از آن شده است که قایق‌های ایرانی مسیر نفت کش را به سمت آب‌های منطقه‌ای ایران تغییر دهند.برای ما دشوار است که بخواهیم در تکذیب ایران در خصوص این خبر، تردید کنیم، همانطور که نمی‌خواهیم مانند آمریکا یا انگلیس به این مساله پر و بال داده و آن را بزرگ کنیم؛ چرا که اگر قایق‌های ایرانی قصد وارد آوردن هر گونه ضربه‌ای به نفت کش بریتانیایی را داشتند، این کار را میکردند. اما باید گفت: به طور کلی، ایران قصد دارد پیامی با مضمونی واضح ارسال کند، مبنی بر اینکه حادثه توقیف نفت کش ایرانی توسط نیرو‌های دریای انگلیس، بدون واکنش انتقامی باقی نمی‌ماند.دولت بریتانیا نباید نفت کش ایرانی را به این شکل و با درخواست آمریکا توقیف می‌کرد؛ بلکه باید این کار را به کشتی‌های جنگی آمریکایی واگذار می‌کرد که تعداد زیادی از آن‌ها در آب‌های دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس حضور دارند؛ چرا که این اقدام در چارچوب موضع ضد ایرانی آمریکا قرار می‌گرفت. در واقع، این اقدام انگلیس با موضع دیگر دولت‌های اروپایی مثل فرانسه و آلمان که خود را از تصمیم ترامپ دور کرده‌اند، در تعارض است.نمی‌دانیم کجا و چگونه این بحران پایان خواهد یافت؛ اما می‌دانیم که ایران هرگز در برابر محاصره تسلیم نمی‌شود و به قحطی کشانده شدن مردمش را نمی‌پذیرد؛ چرا که این محاصره را غیر اخلاقی، نامشروع و غیر قانونی می‌داند که تجسم روشنی از استکبار آمریکاست.لازم است برای خاموش شدن آتش بحران و تنش‌ها، دولت بریتانیا نفت کش ایرانی را فورا و بدون هیچ تردیدی آزاد کند؛ در غیر این صورت، باید انتظار بدترین حوادث را در منطقه داشته باشیم.سفیر انگلیس در واشنگتن به حق رئیس جمهور آمریکا را احمق و نادان توصیف کرد؛ اما حماقت دولت ترزا می‌بیش از ترامپ است که خود را به ابزاری برای اجرای سیاست‌های آمریکا تبدیل کرده است و با این اقدام اخیرش می‌تواند باعث وقوع جنگ جهانی سوم شود.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

همه کارکنان نفتکش توقیف شده ایران در جبل الطارق آزاد شدند

ایمناخبرگزاری ایمنا
همه کارکنان نفتکش توقیف شده ایران در جبل الطارق آزاد شدند
پلیس جبل الطارق پس از انتشار خبر دستگیری دو ناخدای نفتکش توقیف شده ایرانی گفت که همه کارکنان این نفتکش به قید وثیقه آزاد شده اند.

به گزارش ایمنا، رسانه‌ها بامداد شنبه گزارش دادند که پلیس جبل الطارق همه کارکنان نفتکش «گریس ۱» متعلق به ایران را بدون ایراد اتهام و به قید وثیقه آزاد کرده است.

پلیس جبل الطارق در بیانیه‌ای گفت که همه کارکنان تحت شرایطی به قید وثیقه آزاد شده‌اند اما تحقیقات ادامه دارد و نفتکش ایرانی همچنان در توقیف دولت جبل الطارق باقی می‌ماند.

روز جمعه پلیس محلی جبل الطارق دو ناخدای نفتکش ایرانی توقیف شده در این منطقه را به اتهام نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه بازداشت کرد.

پلیس جبل الطارق اسناد و سیستم‌های الکترونیکی این نفتکش را نیز ضبط و همچنین یکی از خدمه این نفتکش را نیز دستگیر کرده بود.

رسانه‌های غربی ۱۳ تیرماه جاری خبر توقیف نفتکش گریس ۱ حامل نفت ایران را اعلام کردند و مدعی شدند این کشتی به علت نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شده است.

روزنامه «جبل‌الطارق کرانیکل» با انتشار یک رشته توئیت از قول «مایکل لاماس» دادستان کل جبل الطارق اعلام کرد دیوان عالی این منطقه توقیف این نفتکش را تا ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) تمدید کرده است.

مقام‌های ایرانی با تکذیب ادعای انگلیس اعلام کردند که سوریه مقصد این نفتکش نبوده و بندر بنی یاس ظرفیت پهلوگیری این شناور عظیم را ندارد.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

توقیف نفتکش و گزینه‌های «زیاد» برای مقابله به مثل با انگلیس

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
توقیف نفتکش و گزینه‌های «زیاد» برای مقابله به مثل با انگلیس
خبرگزاری میزان- تحلیلگر مسائل غرب آسیا گفت: در مسئله نفتکش‌ها هم، همه دنیا می‌دانند توقیف آن‌ها غیرقانونی است و هیچ کشوری هم این کار انگلیس را تأیید نکرد. پس این حق کشورمان است که برای دفاع از حاکمیت ملی خود دست به اقدامی بزند که مؤثر باشد هرچند که ممکن است این کار به تنش بیانجامد. تاریخ انتشار: 09:45 - 22 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۲۶۸۱
توقیف نفتکش و گزینه‌های «زیاد» برای مقابله به مثل با انگلیس - 0

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شکست‌ پی در پی سیاست‌های ظالمانه رژیم آمریکا علیه مردم ایران، خباثت اروپا در حوزه برجام و عملگی انگلیس برای آمریکا در توقیف نفتکش ایران، نشست بی ثمر منامه در راستای آنچه معامله قرن می‌نامند، دستور نخست وزیر عراق درباره حشد الشعبی و … از جمله تحولات این رزوهای غرب آسیاست. در همین راستا خبرنگار میزان با مسعود اسداللهی کارشناس و تحلیلگر مسائل غرب آسیا به گفت‌وگو نشسته است که بخش اول آن را می‌خوانید:

هدف از توقیف نفتکش‌های ایران اعمال سیاست به صفر رساندن صادرات نفتی کشورمان است

میزان: توقیف سه نفتکش ایرانی در یک ماه گذشته در بندر جده، جبل الطارق و کانال سوئر بعد جدیدی از سیاست فشار حداکثری بر کشورمان است یا هر کدام را باید در قالب پرونده‌ای جدا مورد ارزیابی قرار داد؟

اسداللهی: دقیقا در راستا همان سیاست فشار حداکثری است. زیرا آمریکا اعلام کرده بود صادرات نفت ایران را صفر خواهد کرد. صادرات نفت هم به دو صورت انجام می‌شود یکی اینکه شرکت‌های خارجی به بنادر ایران می‌آید و پس از خرید نفت آن را به مقاصد مورد نظرشان منتقل می‌کنند و دیگری انتقال نفت از طریق نفتکش‌های ایرانی است که در این حالت ایران نفت را در مقصد به مشتری تحویل می‌دهد. راهکار اول که در حال حاضر عملا متوقف شده است. اما از آنجا که ایران از سال‌ها قبل ناوگان بزرگی از نفتکش را تدارک دیده بود، اکنون نفت را با این ناوگان به فروش می‌رساند. در واقع در سالیان اخیر اکثر نفت کشورمان به وسیله همین نفتکش‌ها منتقل می‌شدند.

در این شرایط آمریکا و متحدانش درصدد است تا با اقدامات غیرقانونی مانع صادرات نفت ایران شود. البته مسئله نفتکشی که در بندر جده است فرق دارد. این نفتکش به دلیل نقص فنی مجبور شد وارد بندر جده شود. طبق قوانین اگر کشتی‌ها دچار مشکل فنی شوند باید به خود را به نزدیکترین بندر برسانند. اما اکنون دولت عربستان با اینکه ادعا دارد کشتی را تعمیر کرده و پول آن را هم دریافت کرده، اجازه خروج به آن نمی‌دهد. مساله نفتکشی هم که در کانال سوئر متوقف شده، دقیقا روشن نیست که آیا واقعا توقیف شده یا خیر. اما نفتکشی که در جبل الطارق توقیف شد حامل نفت ایران بود و با اقدامی غیرقانونی این اتفاق صورت گرفت.

در زمان مصدق هم انگلیس با توقیف کشتی ایتالیایی به دنبال جلوگیری از صادرات نفت ایران بود

میزان: در حال حاضر در واکنش به اقدام نیرو‌های نظامی انگلیس در توقیف نفتکش کشورمان در جبل الطارق، وزارت خارجه تاکنون سه بار سفیر این کشور را احضار کرده است. به جز این اقدام، راهکار موثر در مقابله با این وضعیت چیست؟

اسداللهی: با وجود آنکه کار طرف مقابل غیرقانونی است، زیرا ایران در حوزه صادرات نفت با نفتکش تحت هیچ نوع تحریم بین المللی از سوی سازمان ملل نیست، یک راهکار قانونی برای ان وجود دارد. مشابه این اتفاق در زمان دکتر مصدق که نفت را ملی کرد نیز به وقوع پیوست. در آن زمان پس از آنکه یک کشتی ایتالیایی به ایران آمد و نفت خرید، در بندر عدن توسط انگلیس مصادره شد. آن زمان یمن تحت قیمومیت انگلیس بود و از این رو نیرو‌های این کشور در آنجا حضور داشتند؛ بنابراین اگر موضوع مذکور در دادگاه‌های بین المللی دنبال شود، قطعا به نفع ایران حکم صادر می‌شود، اما روند‌های حقوقی طولانی است. از این رو ایران در مرحله اول سعی دارد از راه‌های دیپلماتیک مشکل را حل کند اما اگر این راه جواب ندهد گزینه‌های زیادی برای کشورمان وجود دارد که بتواند مقابله به مثل کند. از جمله اینکه روزانه کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های انگلیسی از تنگه هرمز رد می‌شوند و ایران این توانایی را دارد که مقابله به مثل کند و البته اقدامش هم قانونی خواهد بود؛ بنابراین ایران دست و پا بسته نیست و باید دید دولتمردان ما تا چه اندازه قاطعانه با مساله برخورد می‌کنند. طرف مقابل نباید فکر کن ایران به خاطر ترس کوتاه می‌آید

میزان: آیا توقیف کشتی‌های انگلیسی در تنگه هرمز موجب چالش و تنش جدیدی نخواهد شد؟ زیرا چند روز قبل آمریکا اعلام کرد که به دنبال ایجاد ائتلاف نظامی در جهت تضمین آزادی کشتیرانی و در آب‌های اطراف ایران و یمن است.

اسداللهی: مسلما این گونه خواهد شد. اما ادعا‌هایی که آمریکایی‌ها هر چند وقت یکبار تحت عنوان تشکیل ائتلاف می‌کنند، بیشتر عملیات روانی است. آمریکا از لحاظ نظامی نیاز به ائتلاف ندارد. این کشور به اندازه کافی ناوگان دارد که بخواهد این اقدام را صورت دهد؛ بنابراین حضور استرالیا یا کانادا بیشتر عملیات روانی برای ترساندن طرف ایرانی است که بگویند دنیا علیه شما جمع شده است. با این حال در عمل چنین امری محقق نمی‌شود مخصوصا با کار‌هایی که ترامپ کرده و نارضایتی‌هایی که حتی در کشور‌های اروپایی از او وجود دارد. براین اساس این ائتلاف‌ها یا تشکیل نمی‌شود یا نمایشی خواهد بود. اما چه تشکیل شود یا نشود، وقتی ایران در واکنشی مقابله به مثل، اقدام به توقیف کشتی کند آن‌ها هم تحت عنوان آزادی دریانوری بین المللی سعی می‌کنند واکنش نشان دهند. آنچه در اینجا موضوعیت دارد حق کشور‌ها در دفاع از خودشان است زمانی که حاکمیت ملی آن‌ها نقض شود. برای مثال در جریان ورود پهپاد آمریکایی به فضای هوایی کشورمان، ایران تحت قوانین بین المللی حق داشت آن را سرنگون کند که این کار را اتفاق افتاد. در مساله نفتکش‌ها هم، همه دنیا می‌دانند توقیف آن‌ها غیرقانونی است و هیچ کشوری هم این کار انگلیس را تایید نکرد. پس این حق کشورمان است که برای دفاع از حاکمیت ملی خود دست به اقدامی بزند که موثر باشد هرچند که ممکن است این کار به تنش بیانجامد. واقعیت این است که طرف مقابل نباید فکر کند ایرانی‌ها به علت ترس از جنگ کوتاه خواهند آمد و ذلت را می‌پذیرند. آن‌ها هر وقت ببیند ایران اراده قوی برای پاسخ دارد عقب نشینی می‌کنند.

اختلاف ایران و روسیه در نوع مواجه با اسرائیل در سوریه امری طبیعی است

میزان: یکی از کشور‌های همسو با ایران در مسائل منطقه، روسیه است. اما در ماه‌های اخیر اخباری مبنی بر اختلاف مسکو و تهران در نوع مواجه با رژیم صهیونیستی در سوریه مطرح شده است. ارزیابی شما چیست؟

اسداللهی: ما با روسیه اهداف مشترکی در سوریه داریم، اما در یکسری موضوعات هم سیاست هایمان متفاوت است. ما دو هدف مشترک در سوریه داشتیم: مبارزه با تروریسم تکفیری و حفظ نظام سوریه. در این اهداف هیچ اختلاف نظری وجود نداشت و لذا به صورت مشترک هم عمل کردیم و پیروزی بزرگی هم به دست آمد. چنانکه گروه‌های تکفیری شکست‌های اساسی خوردند و در حال حاضر هم دیگر کسی از سرنگونی نظام سوریه صحبت نمی‌کند.اما در بحث اسرائیل دیدگاه‌های روسیه و ایران کاملا متفاوت است. جمهوری اسلامی هیچ گاه موجودیتی به اسم اسرائیل را به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت و معتقد است این رژیم غاصب و ساختگی است، اما روسیه چنین اعتقادی ندارد. روس‌ها اسرائیل را به رسمیت شناخته با آن‌ها روابط دیپلماتیک دارند و شاهد هستیم که مرتب نتانیاهو به مسکو می‌رود؛ بنابراین نباید در سوریه انتظار داشته باشیم روس‌ها دقیقا با ما هماهنگ باشد. این دیدگاه در عمل باعث می‌شود که روس‌ها حمایتی که لازم است از ایران در برابر اسرائیل بکنند، انجام ندهد. زیرا تاکید دارد که مسکو اعتقادی به دیدگاه تهران در مساله اسرائیل ندارد. این موضوع عم امری شفاف و غیر سری است. از این رو اختلاف روسیه و ایران در این مساله را باید طبیعی تلقی کرد. نکته مهم آنکه ما و روسیه هم پیمان نیستیم، بلکه اهداف مشترکی داریم و به آن‌ها هم رسیدیم. به این دلیل که می‌گویند اعتقادی به دیدگاه ایران نداریم. این کاملا مشخص است و چیز پنهان و سری هم نیست. این باید طبیعی تلقی کرد و درک کرد ما و روسیه هم پیمان نیستیم، هدف مشترک داریم و به هدفمایمان رسیدیم.ادامه دارد

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ بیمه نفتکش در خاورمیانه ۱۰ برابر شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
نرخ بیمه نفتکش در خاورمیانه ۱۰ برابر شد
نرخ بیمه نفتکش در خاورمیانه ۱۰ برابر شد - 0

نرخ بیمه برای نفتکش‌هایی که از تنگه هرمز عبور می‌کنند، در دو ماه گذشته از زمان حملاتی که به نفتکش‌ها در آب‌های ساحلی امارات متحده عربی انجام گرفته، ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، این خبر که شبکه سی ان بی سی آمریکا به نقل از مدیرعامل یک شرکت کشتیرانی منتشر کرد، انتظارات برای بالا رفتن قیمت‌های نفت به دلیل نرخ بیمه را تقویت کرد.

نخستین زنجیره از وقایعی که قیمت‌های نفت را بالا برد، در اواخر ماه مه روی داد و مطبوعات خاورمیانه از حملات به چهار نفتکش در نزدیک بندر فجیره امارات متحده عربی خبر دادند. سپس حدود دو هفته بعد حمله دیگری در خلیج عمان در نزدیکی تنگه هرمز به وقوع پیوست و دو نفتکش هدف قرار گرفتند و در نهایت، ایران یک پهپاد متجاوز آمریکایی را سرنگون کرد.

در پی وقوع این رویدادها، بسیاری رویارویی نظامی در منطقه را پیش بینی کردند که اتفاق نیفتاد اما قیمت‌های نفت پس از این حملات و سرنگونی پهپاد متجاوز جهش پیدا کرد و گزارش‌های متعددی درباره اقدام شرکت‌های بیمه در افزایش نرخ بیمه کشتی‌هایی که از تنگه هرمز عبور می‌کنند، منتشر شد.

تنگه هرمز بزرگترین مسیر ترانزیت نفت جهان است و حدود ۳۰ درصد از ترانزیت روزانه نفت و سایر سوخت‌ها از این مسیر انجام می‌گیرد.

پائولو دامیکو، رئیس انجمن بین‌المللی مالکان کشتی پس از وقوع دومین حملات به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود اگر این آب‌ها ناایمن شوند، عرضه به کل جهان غرب ممکن است به مخاطره بیفتد.

آنتونی گارنی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی آردمور شیپینگ نیز اخیرا در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: به عنوان یک شرکت کشتیرانی و بخشی از صنعت کشتیرانی جهانی، تهدیدات متوجه خدمه و کشتی‌ها را بسیار جدی می‌گیریم. در حال حاضر فعالیت عادی در جریان است اما بیمه برای ترانزیت از تنگه هرمز در دو ماه گذشته در نتیجه حملات صورت گرفته، ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

تأثیر این وقایع روی قیمت‌های نفت بیش‌تر از تصمیم اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید ۱٫۲ میلیون بشکه در روز تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بود. قیمت‌ها هنگامی که بیمه گران نرخ بیمه کشتی‌های ترددکننده از تنگه هرمز را افزایش دادند، در اواخر ماه ژوئن روند صعودی پیدا کردند و از سطح مذکور چندان پایین نیامده‌اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، به گفته هلیما کرافت، مدیر کالاهای شرکت آر بی سی، یک جنبه دیگر تحولات اخیر و آنچه برای قیمت نفت پس از حملات روی داد، انعکاس اهمیت تنگه هرمز به عنوان شریان حیاتی نفت جهانی بود حتی با وجود این که بسیاری معتقدند تولید آمریکا می‌تواند هر گونه افت تولید نقاط دیگر را جبران کند.

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات تازه از نفتکش توقیف شده ایران توسط انگلیس + عکس

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
جزئیات تازه از نفتکش توقیف شده ایران توسط انگلیس + عکس
مقامات جبل الطارق روز جمعه تمامی 4 پرسنل نفتکش ایرانی توقیف شده در‌ آبهای این منطقه را به قید وثیقه آزاد کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، در این خبر سیاسی آمده است: پلیس جبل الطارق روز جمعه خبر داد که تمامی ۴ پرسنل بازداشت شده نفتکش ایرانی را بدون اتهام و به قید وثیقه آزاد کرده است.این در حالی است که عصر روز جمعه دو افسر دیگر تانکر نفتکش حامل نفت ایران از سوی مقامات جبل الطارق بازداشت شده بودند.روز پنج شنبه نیز پلیس جبل‌الطارق ناخدای نفتکش و یک افسر دیگر این نفتکش را بازداشت کرده بود.

جزئیات تازه از نفتکش توقیف شده ایران توسط انگلیس + عکس - 2

دولت محلی جبل‌الطارق پنجشنبه هفته گذشته (۱۳ تیرماه) اعلام کرد نیروی دریایی انگلیس نفتکش «گریس-۱» را که حامل نفت خام ایران به سوریه بوده توقیف کرده است. ادعا شد که مقصد این نفتکش پالایشگاه بانیاس در سوریه بوده و به همین دلیل ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه بوده است. این منطقه تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد و نیروی دریایی انگلیس هم در توقیف نفتکش حامل نفت ایران مشارکت داشته است.دولت محلی جبل‌الطارق جمعه هفته گذشته توقیف این نفتکش را به مدت ۱۴ روز تمدید کرد.«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه به توقیف این نفتکش واکنش نشان داد. او در توئیتر نوشت: «ایران نه عضو اتحادیه اروپاست و نه مشمول هیچ گونه تحریم نفتی اروپا. آخرین بار که بررسی کردم، اتحادیه اروپا مخالف فراسرزمین‌گرایی بود. رک و راست این که، توقیف غیرقانونی نفتکش حامل نفت ایران توسط بریتانیا به نیابت از «تیم ب»، دزدی دریایی است. این یک بدعت خطرناک است که باید همین الان پایان یابد.»لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.

واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف

الفالف1 روز قبل
واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریفگروه ویدئو الف، ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲ ۳۹۸۰۴۲۴۰۵۸محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر به چهار سال قبل بازگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرانسه به دنبال چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حدودا یک هفته پیش بود که همزمان با گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، فرانسه آخرین برگ از اقدامات خود را هم رو کرد و امانوئل بون مشاور مکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفری ۲ روزه به تهران آمد. اما این همه ماجرا نبود این پیغام ظاهرا بخش دومی هم دارد. در سناریوی جدید نقش فرانسه قابل تامل است. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات به علت بی عملی اروپا، اروپایی‌ها و امریکایی‌ها را به شدت نگران کرده، زیرا ادامه کاهش تعهدات قطعا زمین بازی را به نفع ایران تغییر خواهد داد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. ایران بار‌ها اعلام کرده دیگر بازی قبلی به پایان رسیده و اگر بی عملی و وعده و وعید‌های پوچ اروپایی‌ها ادامه یابد و آمریکا هم تحریم‌های بانکی و نفتی را لغو نکند، ایران، گام به گام به سمت شرایط قبل از برجام خواهد رفت.

اخبار بیشتر