اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 23 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 23 تیرماه

آخرین قیمت‌ها در بازار ایران

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
آخرین قیمت‌ها در بازار ایران
​اقتصاد نیوز:رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران از رکود در بازار گل خبر داد و گفت: هیچگونه افزایش قیمتی در این بازار مشاهده نشده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، اکبر شاهرخی، با اشاره به رکود در بازار گل، اظهار کرد: درحال حاضر شاهد هیچگونه افزایش قیمتی در این بازار نیستیم.

وی ادامه داد: اکثر متعلقات گل در بازار همچون زرورق، روبان و سبد گل وارداتی است و از این رو با افزایش ۴۰۰ درصدی متعلقات گل در بازار روبرو هستیم.

شاهرخی با تشریح قیمت انواع گل در بازار، گفت: بازار گل و گیاه نسبت به سال گذشته، تغییری نداشته است و هم اکنون، گل میخک با قیمت ۱۵ هزار تومان، گل داوودی ۱۵ هزار تومان، گل رز ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، گل آنتریوم ۱۰ هزار تومان، گل آلستومریا دسته‌ای ۳۵ هزار تومان، لیلیوم شاخه‌ای ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان در بازار بفروش می‌رسد.

وی ادامه داد: مردم باید از مغازه‌های دارای مجوز به خرید گل اقدام کنند تا درصورت تخلف با آن‌ها برخورد شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران در پاسخ به این پرسش که چرا در برخی مناطق قیمت گل متفاوت‌تر از سایر مناطق است، گفت: شاید قیمت برخی گل‌ها در برخی مناطق متفاوت باشد، اما این موضوع، را نمی‌توان به قیمت تمامی گل‌ها در تمامی نقاط نسبت داد.

به گفته شاهرخی، هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان درحال گل آرایی حرم امام رضا هستند. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ دلار همچنان کاهشی است/قیمت به ۱۲۵۵۰ تومان رسید

مهرخبرگزاری مهر
نرخ دلار همچنان کاهشی است/قیمت به ۱۲۵۵۰ تومان رسید
دلار در تابلوی امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه ۹۸ صرافی‌های بانکی، باز هم کاهش قیمت را به ثبت رساند و نرخ آن به ۱۲۵۵۰ تومان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان معاملات امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه ۹۸ صرافی‌های بانکی، قیمت هر دلار (اسکناس) آمریکا برای خرید ۱۲,۴۵۰ هزار تومان و برای فروش ۱۲,۵۵۰ تومان است.

این نرخ نسبت به معاملات روز گذشته در صرافی‌های بانکی با ۱۰۰ تومان کاهش مواجه بوده است که البته نرخ بازار آزاد نیز با فاصله اندک به این نرخ، در حال اعمال است.

همچنین نرخ هر یورو (اسکناس) برای خرید ۱۴,۳۵۰ تومان و برای فروش ۱۴,۴۵۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

ثبات قیمت گوشت امروز ۲۳ تیر ماه در بازار کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
ثبات قیمت گوشت امروز ۲۳ تیر ماه در بازار کوثر + جدول
قیمت اقلام پروتئینی در بازارهای روز کوثر اصفهان اعلام شد که بر اساس آن قیمت انواع گوشت قرمز ثابت بوده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت برخی اقلام پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) امروز یکشنبه - ۲۳ تیر ماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح جدول زیر است:

ثبات قیمت گوشت امروز ۲۳ تیر ماه در بازار کوثر + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۴/۲۳

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۴/۲۳
هم اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۱ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهارآزادی ۴ میلیون و ۳۶۶ هزار تومان قیمت خورده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روز جاری با ثبات نسبت به دیروز به ارزش ۱۴۱۵٫۵ دلار مبادله می‌شود. علیرغم ثبات قیمت جهانی طلا، کاهش قیمت ارز در بازار داخلی موجب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است.

امروز در بازار سبزه میدان، قیمت طلا نسبت به روزکاری قبل، کاهش داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴۲۱ هزار و ۳۰۰تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۵۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۸۱۹ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۳۶۶ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان، نیم سکه بهارآزادی را ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تومان، ربع سکه بهارآزادی را یک میلیون و ۳۹۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۷۹ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

گفتنی است، قیمت سکه طرح جدید امروز نسبت به شنبه ۹۶ هزار تومان کاهش یافته و قیمت سکه طرح قدیم نیز ۷۰ هزار تومان ارزان شده است؛ البته قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 366  هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 292 هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 298 هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 399  هزار تومان
قیمت سکه گرمی979 هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار421 هزار و 300 تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار561  هزار و 800 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 819 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1415 دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های نجومی بلیت هواپیما در پروازهای داخلی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت‌های نجومی بلیت هواپیما در پروازهای داخلی
شرکت‌های هواپیمایی برای دومین بار طی هفت ماه گذشته سقف نرخ بلیت پروازهای داخلی را افزایش دادند؛ به گونه‌ای که سقف نرخ بلیت برخی مسیرها به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خراسان، آذر سال گذشته و پس از افزایش شدید نرخ دلار، ایرلاین‌ها نرخ بلیت پروازها را افزایش دادند و نرخ‌های جدید در قالب جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی منتشر شد. حالا و پس از گذشت تنها هفت ماه، شرکت‌های هواپیمایی مجدد سقف نرخ بلیت پروازهای داخلی را افزایش داده‌اند. این افزایش نرخ در حالی است که در فروردین امسال که زمان اوج سفرها بود، نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۱۹ درصدی میزان مسافران بخش هوایی بودیم. نهم تیرماه امسال و پیش از این افزایش نرخ، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته بود: هم اکنون نرخ‌هایی که در بازار برای بخش هواپیمایی وجود دارد، تغییر چندانی نکرده است اما به دلیل آن که تقاضای مسافر در این حوزه کاهش یافته است، شرکت‌های هواپیمایی سعی کرده‌اند نرخ کلاس‌های پروازی خود را تغییر یا افزایش دهند؛ اما این به معنای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیست.

اسعدی سامانی افزوده بود: هم اکنون در بازار فروش بلیت هواپیما، نرخ‌ها در برخی از مقاصد زیر میانگین دامنه کف و سقف قیمتی است. شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های خود را بر اساس عرضه و تقاضا کاهش یا افزایش می‌دهند و در بسیاری از مواقع نرخ‌ها شناور است. وی گفته بود: هم اکنون صندلی‌های بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خالی است، با این حال برای آن که این شرکت‌ها بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند، قیمت‌های خود را افزایش نداده‌اند اما نرخ‌های کلاسی پروازی خود را با کیفیت بسیار بیشتری ارتقا داده‌اند. رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز ۱۸ تیرماه و پیش از افزایش نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در ماه‌های اخیر گفت: یک ساعت پرواز برای خطوط هوایی ما بیش از ۴۰ دلار هزینه دارد که البته این رقم با توجه به مسیر پروازی ممکن است متفاوت باشد. علی عابد زاده افزود: در مسیری مانند تهران-مشهد هزینه شرکت هواپیمایی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است. خطوط هوایی مجاز هستند برای پروازهای خود حداکثر و حداقل قیمت را تعیین کنند و ما هم به عنوان سازمان هواپیمایی بر این نرخ‌ها نظارت می‌کنیم. به گفته وی، ۸۰ درصد پرواز‌ها به صورت غیر چارتری است و سازمان هواپیمایی هم نظارت دقیقی در فروش و توزیع بلیت‌های هواپیما دارد.

قیمت‌های نجومی بلیت هواپیما در پروازهای داخلی - 4

بلیت‌های نجومی!

بررسی جدول جدید دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی، حاکی از تعیین نرخ‌های نجومی در برخی از مسیرهای پروازی توسط ایرلاین‌هاست. بررسی کف و سقف بلیت هواپیما در برخی مسیرهای داخلی حاکی از وجود بلیت‌های میلیونی حتی با قیمت بیش از یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است؛ برای مثال بیشتر شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت خود در مسیر تهران-چابهار را از ۲۷۶ هزار و ۴۰۰ تومان تا یک‌میلیون و ۴۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرده‌اند. این در حالی است که حتی در زمان‌های غیر پیک کمتر کسی می‌تواند بلیت خود را با قیمت کف تعیین شده خریداری کند.

رکورد سقف قیمت بلیت در پروازهای داخلی نیز متعلق به مسیر تبریز-بندرعباس با یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۰۰ تومان است.

مشهد-تهران؛ ۲۲۹ تا ۷۵۴ هزار تومان!

ایرلاین‌ها قیمت جدید پروازهای خود در مسیر مشهد-تهران را بین ۲۲۹ هزار و ۴۰۰ تا ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

بلیت پروازهای مشهد-کیش نیز ۲۷۲ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۵۲ هزار تومان نرخ گذاری شده است. در مسیر تهران-کیش نیز نرخ بلیت هواپیما در بازه ۲۶۲ هزار و ۷۰۰ تومان تا یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است. تعیین نرخ‌های میلیونی برای برخی مسیرهای هوایی داخلی در حالی است که بلیت برخی پروازهای خارجی کمتر از آن است! این افزایش نرخ باعث ادامه روندکاهش پروازها و سفرهای هوایی مردم می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
مودودی افزود: ابتدای امسال هم این ارزیابی را انجام دادیم و در فروردین، حدود ۱۳۷۵ کارت صادر شد که بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار صادرات کرده بودند. وی اضافه کرد: با ادامه این سیاست‌های ارزی باید همچنان شاهد فعالیت این کارت‌های بازرگانی باشیم. سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر جلوی صدور کارت‌های جدید بازرگانی را بگیریم ارزش کارت‌های بازرگانی قدیمی بالا می‌رود. کاظم پالیزدار ادامه داد: زمانی که شرایط اقتصادی، ​ سخت و منافع و فرصت‌ها فراهم می‌شود این افراد سودجو از آن سوء استفاده می‌کنند. وی افزود: در شرایط فعلی، نفع آن‌ها در برنگرداندن ارز به داخل کشور است بنابراین آن‌ها پس از صادرات کالا به وسیله کارت بازرگانی اجاره‌ای، ارز را برنمی گردانند و مسئولیت، متوجه صاحب کارت بازرگانی می‌شود که معمولا بضاعت مالی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ علی آقا محمدی در بیست و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور افزود: آنچه در این دوره رهبری تاکید کردند کشور باید به ان سمت حرکت کند اقتصاد مقاومتی و سپردن امور به جوانان است. وی افزود: این که رهبری فرمودند کار را به جوانان واگذارید این اهانت به نسل قبلی نیست این احترام به نسل قبلی است که تا هستند این جوانان را تربیت و بر مسند امور بگمارند. وی با اشاره به سیر تولید خودرو در کشور در سالهای ۹۰ تا ۹۸ گفت: در سال ۹۰ تولید خودرو کشورمان کم شد و تا توافق برجام و رفع تحریم‌ها که پژو و رنو را برگرداندند میزان تولیدمان برنگشت اما به محض برگشتن تحریم‌ها دوباره به دلیل وابستگی صنعت خودرو شرایط تولید کشور به حالت قبل برگشت. وی با تاکید بر اینکه در این مدت از ۶۰ میلیارد دلار درآمد ارزی کشور ۳۰ میلیارد دلار کم شد گفت: با وجود همه تحریم‌ها و فشارها کشور شرایط را کنترل کرده و مقام معظم رهبری مدیریت کنترل شرایط را بر عهده دارند. وی با طرح این پرسش که تربیت و راه اندازی این نسل جوان با کیست؟ گفت: همانطور که آن زمان مرجعیت و روحانیت اینکار را کرد امروز هم این وظیفه با روحانیت و طلاب است.

اخبار بیشتر