اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 23 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 23 تیرماه

نرخ اجاره بها تابعی از قیمت مسکن است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
نرخ اجاره بها تابعی از قیمت مسکن است
احمد سرحدی کارشناس بازار مسکن گفت: نرخ اجاره‌بها تابعی از قیمت مسکن است، وقتی قیمت مسکن کنترل شود 70 درصد تقاضای سرمایه‌ای از بازار خارج شود، قیمت مسکن ناخودآگاه افت خواهد کرد و قیمت اجاره‌بها کنترل خواهد شد.

اعتمادآنلاین| اجاره نشینی در شرایط فعلی با توجه به افزایش بی رویه قیمت مسکن طی چند ماه اخیر مستاجران را به دردسر انداخته و شاهد رشد ۵۰ درصد نرخ ودیعه و اجاره بهای واحد‌های مسکونی در شهر‌های بزرگ هستیم و این امر در حال رخ داده که مستاجران از داخل شهر به حاشیه‌های شهر سوق داده پیدا کردند و بعضا شاهد کانکس نشینی مستاجران دراین محدوه‌ها هستیم.

حال با این وجود دولت طرحی را ارائه کرده تا به مستاجران مبلغ ودیعه را تسهیلات ارائه کند که این پیشنهاد دقیقا مثل پاک کردن صورت مسئله به جای حل کردن آن است و انتظار می‌رود دولت بجای اینگونه سازو کار‌ها اقدامات لازم را برای کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن انجام دهد، زیرا ادامه روند اوج گیری قیمت‌ها به نفع دلالان بازار و به تبع ضرر مستاجران خواهد شد.

با توجه به اینکه کارشناسان و مسئولان انتقادات و نظرات متفاوتی نسبت به این طرح دولت ارائه کردند که هنوز هیچ خبری از ارائه این تسهیلات از سوی بانک‌های عامل به مستاجران نیست و گویا قرار این طرح در حد یک ایده باقی بماند، چون زمان جابجایی مستاجران در فصل تابستان از نیمه هم گذشته و عدم اجرایی شدن آن در شرایط فعلی و پس از اتمام فصل نقل و انتقالات سودی به حال این افراد ندارد.

به علاوه ارائه این تسهیلات موجب نابسامانی و ارائه قرارداد‌های سوری برای دریافت وام خواهد شد و در نتیجه این کمک به مستاجران واقعی نخواهد رسید و از طرفی باز پرداخت این تسهیلات با توجه به اینکه نرخ ودیعه کاهش و اجاره بها به شدت افزایش یافته است تنها از درآمد ماهیانه افراد برای اقساط کمتر می‌کند و یک هزینه دیگر به هزینه مستاجران اضافه خواهد کرد.

در این رابطه احمد سرحدی کارشناس بازار مسکن بیان کرد: دولت برای کنترل بازار اجاره‌بها در کوتاه‌مدت باید به دنبال حذف سوداگری مسکن برود و مالیات بر خانه‌های خالی و عایدی سرمایه را اجرایی کند.

وی در ادامه افزود: قیمت اجاره‌بها تابعی از قیمت مسکن است، وقتی قیمت مسکن کنترل شود ۷۰ درصد تقاضای سرمایه‌ای از بازار خارج شود، قیمت مسکن ناخودآگاه افت خواهد کرد و قیمت اجاره‌بها کنترل خواهد شد.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: دولت باید علاوه بر تولید مسکن به توزیع مسکن و اجرای ابزار‌های مالیاتی برای عرضه مسکن توجه ویژه داشته باشد و نباید تنها به تولید مسکن توجه شود و بحث عرضه فراموش شود.

براساس این گزارش پیش بینی می‌شود که برنامه کوتاه مدت دولت در تعیین سقف اجاره بها، پرداخت وام ودیعه قرض‌الحسنه برای ساماندهی اجاره بها به تابستان امسال نخواهد رسید و این مستاجران هستند که از بی برنامگی دولت رنج خواهند برد، به هر حال با از دست رفتن زمان برای ساماندهی بازار اجاره بها برخی موجران و واسطه‌ها سود خواهند برد.

منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره آپارتمان نقلی در تهران

الفخبرگزاری الف
قیمت اجاره آپارتمان نقلی در تهران
دنیای اقتصاد نوشت: بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی در حال حاضر با تمایل جدی موجران برای افزایش وزن اجاره‌بها نسبت به مبلغ ودیعه روبه‌روست و از این رو کمتر آپارتمانی با اجاره ماهانه زیر یک میلیون تومان در این بازار فایل شده است نوشت.

قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در تهران
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارتمان ۱۲۴ متری با عمر ۶ ساله بنا در محدوده بهاران به سرمایه یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومانی نیاز است. تاریخ انتشار: 05:10 - 23 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۲۸۵۹

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان با متراژ بالا در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

کف بازار / اجاره آپارتمان در منطقه ۱۶ تهران (تیر ماه ۱۳۹۸)

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
کف بازار / اجاره آپارتمان در منطقه ۱۶ تهران (تیر ماه ۱۳۹۸)
گران‌ترین آپارتمان‌های نوساز منطقه 16 برای اجاره در تیرماه ۱۳۹8 در محله جوادیه و ارزان‌ترین آپارتمان‌های این منطقه در محله یاخچی‌آباد قرار دارند.

با توجه به نوسان قیمتی مرتبط با اقلام گوناگون، اطلاع داشتن از آخرین قیمت کالاها همواره از دغدغه مخاطبان بوده است.

در سلسله پست‌های «کف بازار»، خبرنگار تجارت‌نیوز با توجه به درخواست مخاطبان، قیمت یک قلم کالا را به صورت میدانی تهیه و منتشر می‌کند. در این میان، کالاهای مربوط به برندهای مختلف با قیمت‌های متنوع و قابلیت مقایسه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مبلغ اجاره نهایی در این لیست از مجموع اجاره بها و ودیعه به ازای هر یک میلیون در برابر ۳۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منبع اطلاعات مندرج در لیست، معاملات ثبت شده برای املاک با قدمت زیر ۱۰ سال در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (سابا) است.

آنچه در زیر می‌بینید، جدول قیمت اجاره آپارتمان نوساز منطقه ۱۶ در بازار تیرماه ۱۳۹۸ است:

کف بازار / اجاره آپارتمان در منطقه ۱۶ تهران (تیر ماه ۱۳۹۸) - 7

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ قطعی آپارتمان در منطقه ۱ تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نرخ قطعی آپارتمان در منطقه ۱ تهران؟ +جدول
اقتصاد آنلاین-لیلا اسدی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه ۱ تهران طی تیر ماه ۹۸ است.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

نرخ قطعی آپارتمان در منطقه ۱ تهران؟ +جدول - 3

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

آپارتمان در منطقه صادقیه چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آپارتمان در منطقه صادقیه چند؟ +جدول
اقتصاد آنلاین- لیلا اسدی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در صادقیه تهران طی تیر ماه ۹۸ می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

آپارتمان در منطقه صادقیه چند؟ +جدول - 3

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
الفالف1 روز قبل
نشریه‌ی «هیل» وابسته به کنگره‌ی آمریکا در گزارشی با عنوان «واقعیات دهشتناک جنگ با ایران» می‌نویسد گرچه جنگ احتمالی آمریکا با ایران طولانی نخواهد بود، اما تبعات کوتاه مدت و دراز مدت آن برای منافع آمریکا «ویرانگر» است. بسیاری از موشک‌ها توسط سیستم‌های ضد موشک آمریکا سرنگون می‌شوند اما تعداد زیادی نیز به هدف برخورد کرده و خساراتی محدود به بار می‌آورند. پایگاه‌های نظامی در بندرعباس و بوشهر در خلیج فارس، جاسک و چابهار در خارج از خلیج فارس، هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند. توانایی‌های نظامی ایران به سرعت کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس نیز از حمله‌ی سایبری به زیرساخت‌های نفتی خود خبر می‌دهند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
مودودی افزود: ابتدای امسال هم این ارزیابی را انجام دادیم و در فروردین، حدود ۱۳۷۵ کارت صادر شد که بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار صادرات کرده بودند. وی اضافه کرد: با ادامه این سیاست‌های ارزی باید همچنان شاهد فعالیت این کارت‌های بازرگانی باشیم. سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر جلوی صدور کارت‌های جدید بازرگانی را بگیریم ارزش کارت‌های بازرگانی قدیمی بالا می‌رود. کاظم پالیزدار ادامه داد: زمانی که شرایط اقتصادی، ​ سخت و منافع و فرصت‌ها فراهم می‌شود این افراد سودجو از آن سوء استفاده می‌کنند. وی افزود: در شرایط فعلی، نفع آن‌ها در برنگرداندن ارز به داخل کشور است بنابراین آن‌ها پس از صادرات کالا به وسیله کارت بازرگانی اجاره‌ای، ارز را برنمی گردانند و مسئولیت، متوجه صاحب کارت بازرگانی می‌شود که معمولا بضاعت مالی ندارد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری13 ساعت قبل

آخرین اظهارات فدریکا موگرینی و عکس او در کنار رییس تازه کمیسیون اروپا

خبری13 ساعت قبل

رویترز: دستکم سه دیپلمات ترک در اربیل کشته شدند

خبری14 ساعت قبل

گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی

ایسنا12 دقیقه قبل

پایداری چی‌ها و احمدی نژادی‌ها در شبکه افق، با آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟

خبرآنلاین17 دقیقه قبل

باستی هیلز ایران کجاست؟ / ویلاهای لاکچری با ۶۰ میلیارد قیمت فروش + عکس

خبر فوری20 دقیقه قبل

دوستی‌های اتفاقی در حاشیه مراسم حج

صدا و سیما20 دقیقه قبل

تازه‌ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

خبرآنلاین22 دقیقه قبل

کیهان: رهبرانقلاب فرمودند حتی اگر همه دنیا در جنگ دخالت می‌کردند امام کسی نبود که نظرش برگردد، اما رضایی و هاشمی و موسوی قطعنامه را به او تحمیل کردند

خبرآنلاین27 دقیقه قبل

کنگره آمریکا قطعنامه‌ای علیه امارات و سعودی‌ها به تصویب رساند

صدا و سیما28 دقیقه قبل