اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 23 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 23 تیرماه

پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C۳ باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی

رکناخبرگزاری رکنا
پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C۳ باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی
رکنا : بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در گروه سبک و در بخش سواری خودرو پژو 2008 ایران خودرو/ایکاپو سیتروئنc3 سایپا موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شد و بیشترین امتیاز را در خرداد امسال به خود اختصاص داد.

پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C۳ باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی - 1

بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در خردادماه ماه سال جاری در گروه خودروهای سبک و در بخش وانت و لیست قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون شرکت ایران خودرو دیزل با دریافت سه ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را به خود اختصاص داد و وانت‌های‌ مزدا کارا ۲۰۰۰ تک کابین بهمن موتور، سایپا ۱۵۱ شرکت سایپا بن‌ رو و وانت آریسان در شرکت ایران خودرو دیزل لیست قیمتی دبا کسب دو ستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند.

در این لیست قیمتی وانت‌های‌ مزدا کارا ۲۰۰۰ دو کابین بهمن موتور، وانت‌های نیسان دوگانه سوز و تک سوز زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی را از آن خود کردند.

همچنین در گروه سبک و در بخش سواری خودرو پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو/ایکاپو سیتروئنc۳ سایپا موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شد و بیشترین امتیاز را در خرداد امسال به خود اختصاص داد. این خودرو در لیست قیمتی دو قرار دارد و در این لیست کیاسراتوی سایپا و هایماS۷ اتوماتیک ایران خودرو خراسان هر کدام چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند و در رده بعدی جای گرفتند.

JAC-S۵ وJAC-S۳ کرمان موتور و و در این لیست قیمتی سه ستاره‌ای شدند. همچنین NEW MVMX۳۳S شرکت مدیران خودرو در این لیست قیمتی دو ستاره توانست به دست آورد.

در لیست قیمتی یک نیز دو خودروی نیومزدا ۳ بهمن موتور و سوزوکی گرندویتارای ایران خودرو خراسان هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

از سوی دیگر در لیست قیمتی سه، خودروهای B۳۰ شرکت بهمن موتور و چانگان cs۳۵ چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

همچنین در لیست قیمتی چهار، خودروهای تند ۹۰ پلاس اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و پژو ۲۰۷ همگی از ایران خودرو و پارس تندر شرکت پارس خودرو هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

در این لیست قیمتی تندر ۹۰، دنا پلاس، رانا، پژو SD۲۰۶، پژو ۲۰۶ و دانگ فنگ H۳۰ همگی از محصولات ایران خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و خودروهای کوییک سایپا، دنای ایران خودرو و NEW MVM۳۱۵ مدیران خودرو نیز سه ستاره‌ای شدند.

در این لیست خودروهای سورن ایران خودرو تبریز، پژو پارس کرمانشاه ایران خودرو کرمانشاه، پژو پارس ایران خودرو فارس، پژو پارس ایران خودرو مازندران، پژو پارس صنایع خودروسازی فردا، سمند تبریز ایران خودرو تبریز، پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان، ساینای سایپا-سیتروئن، تیبا ۲ سایپا و تیبای سایپا سیتروئن همگی دو ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در لیست قیمتی پنج نیز خودروهای سایپا X۱۳۱، سایپا X۱۳۲، سایپا X۱۱۱ شرکت سایپا و سایپا X۱۳۱ پارس خودرو شرکت پارس خودرو همگی دو ستاره کیفی به دست آوردند.

۲ خودروی سنگین ۴ ستاره‌ای در فروردین ماه امسال

در بخش کشنده‌ها، خودروی کشنده ولوو FH۵۰۰ شرکت سایپا دیزل چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد و کشنده فوتون Auman H۴ شرکت ایران خودرو دیزل سه ستاره کیفی را توانست به دست آورد.

در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NPR۷۵K بهمن دیزل چهار ستاره کیفی به دست آورد و در بخش کامیون نیز کامیون بنز WH شرکت ایران خودرو دیزل دو ستاره کیفی به دست آورد.

در بخش اتوبوس نیز اتوبوس بین شهری اسکانیا ۴۲۱۲ مارال از محصولات شرکت عقاب افشان سه ستاره کیفی به دست‌ آورد و مینی بوس آرین شرکت ایران خودرو دیزل توانست دو ستاره کیفی را از آن خود کند و مینی بوس ایسوز SAHARبهمن دیزل در لیست چهار ستاره‌ها قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو بازهم پایین آمد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودرو بازهم پایین آمد
اقتصادنیوز: بازار خودرو هفته هاست که شرایط آرام و باثباتی را می گذراند، با این حال پایش هفتگی قیمت ها حاکی از تداوم روند کاهشی نرخ هاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بررسی میدانی از قیمت‌های بازار و مقایسه آن با قیمت‌های ۱۰ روز پیش حاکی است پژو پارس ال. ایکس از ۱۱۷ به ۱۱۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۱۰۳ به ۹۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۸۶ به ۸۱ میلیون تومان، سمند ال. ایکس از ۸۶ به ۸۲ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ از ۸۲ به ۷۸ میلیون تومان کاهش داشته‌اند.

این کاهش تدریجی قیمت‌ها همچنین در خودروهای مونتاژی دیده می‌شود، به طوری که پژو ۲۰۰۸ از ۳۲۶ به ۳۲۰ میلیون تومان، سراتو از ۳۰۵ به ۲۹۵ میلیون تومان و هایما اس ۷ از ۲۹۵ به ۲۸۸ میلیون تومان تغییر قیمت داشته است.

کارشناسان بازار خودرو معتقدند اگر شرکت‌های خودروساز نسبت به فاکتور کردن خودروها و تحویل به مشتریان اقدام کنند، کاهش بیش از پیش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود، به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که در اوج گرانی‌ها حتی به ۱۳۰ میلیون تومان رسیده بود این روزها ۹۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

آنان می‌گویند که عامل اصلی گرانی خودروها در ماه‌های گذشته، محدودیت عرضه خودرو بود و به این روزها که عرضه برخی خودروهای گروه ایران خودرو بیشتر شد و از طرفی چون خریدار در بازار وجود ندارد، کاهش تدریجی قیمت‌ها را در بازار شاهدیم.

خروج تدریجی سرمایه گذاران خودرو

برخی نمایشگاه داران در این زمینه به ایرنا گفتند: آن دسته از سرمایه گذارانی که در ماه‌های گذشته بازار خودرو را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده بودند، این روزها در حال ترک این بازار هستند. عده زیادی از آنها وقتی خودروها را خریداری کرده بودند که قیمت‌ها دستکاری شده و غیرواقعی بود، بنابراین خودروها را با زیان به فروش می‌رسانند.

آنان می‌گویند: این دسته از سرمایه گذاران شاید تجربه سرمایه گذاری مشابه در بازار مسکن را در سر می‌پروراندند و فکر می‌کردند می‌توانند در خودرو نیز به سودهای خوبی دست یابند، اما با اقدامات آگاهانه انجام شده به ویژه جلوگیری از فعالیت سایت هایی که به گرانی‌ها دامن زده بودند، اکنون مجبور به ترک بازار آن هم با ضرر هستند.

نمایشگاه داران معتقدند: سایت‌ها به ویژه سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی بدون مجوز قادر بودند به راحتی بازار را ملتهب کنند یا به التهابات دامن بزنند، در حالی که انتظار می‌رود کارشناسان در این موارد اظهار نظر کنند.

بررسی‌ها حاکی است قیمت محصولات سایپا در ۱۰ روز گذشته کاهش آنچنانی نداشته و به جز ساینا که حتی افزایش یک میلیون تومانی را تجربه کرده، قیمت بقیه محصولات این گروه ثابت مانده است.

به گفته نمایشگاه داران، همچون هفته‌های گذشته خرید و فروش‌ها در حداقل است و به جز افرادی که نیاز به خودرو دارند، کسی برای خرید مراجعه نمی‌کند. همچنین افرادی که قصد ارتقای خودروهای خود را داشته‌اند نیز دست نگه داشته‌اند و منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

فورد و فولکس واگن خودروی خودران می‌سازند

فارسخبرگزاری فارس
فورد و فولکس واگن خودروی خودران می‌سازند
شرکت‌های خودروسازی فورد و فولکس‌واگن برای تولید خودروهای خودران و الکتریکی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، دو شرکت خودروسازی فورد و فولکس واگن با یکدیگر همکاری می‌کنند تا خودروی خودران خود را تولید کنند.

این دو شرکت همچنین قصد دارند تا سال ۲۰۲۳ خودروهای الکتریکی را وارد بازار کنند تا سهم خود را برای کاهش آلودگی هوا ایفا کنند.

شرکت فولکس‌واگن در همین راستا اعلام کرده که بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای تولید خودروی خودران سرمایه گذاری می‌کند.

فورد یک ماشین الکتریکی در اروپا با استفاده از پلت فرم خودروی الکتریکی MEW VW تولید خواهد کرد.

شرکت فورد و فولکس‌واگن می‌گویند که میلیاردها دلار به طور مشترک برای توسعه وسایل نقلیه الکتریکی و خودران صرف خواهند کرد تا یک اتحاد جهانی برای کاهش هزینه‌های توسعه و تولید رقم بخورد.

فورد انتظار دارد که بیش از ۶۰۰ هزار وسیله نقلیه الکتریکی در اروپا طی شش سال از سال ۲۰۲۳ شروع به کار کند.

فورد و فولکس واگن خودروی خودران می‌سازند - 8

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

سود مشتری در طرح تبدیل خودروهای رنو و برلیانس چقدر است؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
سود مشتری در طرح تبدیل خودروهای رنو و برلیانس چقدر است؟
شرکت سایپا برای خودروهایی مثل رنو, برلیانس و آریو که به دلیل تحریم با کاهش و یا توقف تولید رو به رو شده اند محصول جایگزین معرفی کرده است.
سود مشتری در طرح تبدیل خودروهای رنو و برلیانس چقدر است؟ - 0

شرکت‌های خودروساز پس از اعمال دور دوم تحریم‌ها و متاثر شدن تولید از تحریم ها, نا خواسته دچار بدعهدی در خصوص تحویل خودروهای ثبت نامی شدند. این شرکت‌ها برای جلب توجه مشتریان و آرامش بازار خودرو, اقدام به معرفی طرح تبدیل و یا جایگزین محصولات موجود به جای محصولاتی که بعد از تحریم با کاهش و یا توقف تولید رو به رو شده بودند کردند.

به طور مثال بنا به اعلام شرکت ایران خودرو, یک مشتری محصول تندر ۹۰ پلاس می‌تواند خودرو ثبت نامی خود را به تندر ۹۰ معمولی به قیمت تیرماه سال گذشته (۴۳میلیون تومان) تبدیل کند که با احتساب سود مشارکت,جریمه تاخیر و تفاوت قیمت کارخانه و بازار مبلغی در حدود ۷۰ میلیون تومان سود نصیب این مشتری خواهد شد.

در همین حال شرکت سایپا نیز برای خودروهایی مثل رنو, برلیانس و آریو که به دلیل تحریم با کاهش و یا توقف تولید رو به رو شده‌اند محصول جایگزین معرفی کرده است.

بنابر اعلام شرکت سایپا مشتریان محصول آریو به جای یک دستگاه از این خودرو می‌توانند ۳دستگاه خودرو جایگزین از محصولات سایپا ۱۳۱و ۱۳۲, تیبا و یا ساینا (با قیمت تیرماه سال ۹۷) که حاشیه قیمت کارخانه و بازار این محصولات بسیار مطلوب است دریافت کنند.

به طور مثال در این روش اگر مشتری, یک دستگاه ساندرو را به سه دستگاه پراید تبدیل کند با احتساب سود مشارکت,جریمه تاخیر و تفاوت قیمت کارخانه با بازار بیش از ۷۵میلیون تومان سود عاید مشتری خواهد شد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای دیگر نیز اعلام کرده مشتریان محصولات برلیانس سری ۳۰۰اتومات ۳ دستگاه خودرو جایگزین (سایپا ۱۳۱و۱۵۱, تیبا ,کوئیک یا ساینا) و برای سری ۳۰۰ دستی ۲ دستگاه خودرو (سایپا ۱۳۱و۱۵۱, تیبا ,کوئیک یا ساینا) جایگزین دریافت کنند که محاسبه ما به التفاوت قیمت کارخانه و بازار نشان می‌دهد که این روش جایگزینی، سود نسبتا مطلوبی عاید مشتریان سایپا خواهد کرد.

با بررسی این طرح‌های تبدیل می‌توان به این مهم رسید که اگر چه سایپا در حال حاضر محصولی هم تراز برای جایگزینی مانند ایران خودرو ندارد اما طرح تبدیل محصولات خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کرده که از نظر عایدی مالی, سود بیشتری نصیب مشتریان خود کند. / تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

صدور بیمه‌نامه خودروهای سایپا متوقف شد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
صدور بیمه‌نامه خودروهای سایپا متوقف شد
بیمه مرکزی به دلیل افزایش بدهی شرکت سایپا به شرکت‌های بیمه، صدور بیمه‌نامه خودروهای آماده تحویل این شرکت را متوقف کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در سال‌های اخیر بدهی خودروسازان به شرکت‌های بیمه بابت صدور بیمه‌نامه شخص ثالث برای خودروهای صفر کیلومتر افزایش یافته و همین امر عاملی شده تا صدور بیمه نامه شخص ثالث از سوی شرکت‌های بیمه برای خودروسازان متوقف یا با کندی انجام شود.

در حال حاضر گزارشات نشان می‌دهد بیمه مرکزی به دلیل افزایش بدهی شرکت سایپا به شرکت‌های بیمه، صدور بیمه‌نامه خودروهای آماده تحویل این شرکت را متوقف کرده است.

به نظر می‌رسد بدهی سایپا به شرکت‌های بیمه بیش از سقف مجاز بوده و بر همین اساس بیمه مرکزی برای تعیین تکلیف این بدهی‌ها صدور بیمه نامه شخص ثالث را برای خودروهای آماده تحویل این شرکت متوقف کرده است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

موافقت سران سه قوه با واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
موافقت سران سه قوه با واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا
معاون سازمان خصوصی سازی گفت: وزارت اقتصاد مجوز واگذاری باقی مانده سهام دولت در دو شرکت خودرو سازی را از سران سه قوه دریافت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، زهره عالی پور، عضو هیئت عامل و معاونت واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی سازی در مصاحبه با رادیو گفت: با توجه به مجوز دریافتی از سران سه قوه مقرر شده است حدود ۱۴درصد ایران خودرو و ۱۷ درصد سایپا باید به فروش گذاشته شود.

وی افزود: به موجب قانون، دولت به هیچ عنوان نمی‌تواند در موارد گروه یک سرمایه گذاری کند یا مالکیت آنها را در دست داشته باشد. در خصوص گروه دوم که صنایع بزرگ نیز شامل آن می‌شود، قانون تا جایی به دولت اجازه سرمایه گذاری داده است که سهمش در آن رشته در بازار بیشتر از ۲۰درصد نشود.

معاون واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی سازی در خصوص وضعیت سهام دولت در خودروسازی‌های کشور توضیح داد: بخشی از این سهام در وثیقه است که با توجه به جلساتی که با وزیر صنعت داشته‌ایم قرار است رفع شود و با توجه به اینکه بورسی است در تابلوی بورس به فروش می‌رسد.

عالی پور موضوع اهلیت در واگذاری را مبهم دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه در قانون به داشتن اهلیت جهت واگذاری تاکید شده لازم است نمایندگان مجلس یک تعریف جامع و کامل از اهلیت ارائه دهند چرا که هر شخص از نگاه خود تعبیری از اهلیت دارد و به ظن خود برخی از واگذاری‌ها را مردود می‌داند.

وی تاکید کرد: باید ادبیات و چارچوب مشخص و روشن بین همه نهادها از جمله مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد تا هم نگرانی‌ها را پاسخ دهد و هم از سواستفاده‌های احتمالی جلوگیری کند. در واقع باید دستورالعمل قانونی و مستند حقوقی برای این بند قانونی در نظر گرفته شود.

معاون واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی سازی از تهیه پیش نویسی برای بررسی اهلیت افراد در موضوع واگذاری خبرداد و گفت: این سند در سازمان خصوصی سازی آماده شده و در اختیار هیات واگذاری قرار گرفته است.

عالی پور به نحوه اطلاع رسانی درخصوص واگذاری‌ها اشاره کرد و گفت: ممانعتی با این موضوع وجود ندارد و تا کنون موردی از فروش در پستو یا به خانواده مسئولبن مربوطه وجود نداشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اطلاعیه واگذاری چندین مرحله در دو روزنامه کثیرالانتشار آگهی می‌شود، همچنین اطلاعیه آن به طور ویژه برای هر استان و نماینده مجلس مربوط به آن حوزه ارسال می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مدیرفنی آی گپ، امنیت را یکی از برتری‌های اصلی این پیام رسان می‌داند

زومیتزومیت52 دقیقه قبل
یکی از موضوعات داغ حوزه‌ی فناوری کشور به بحث پیام‌رسان‌های داخلی و حواشی بی‌پایان آن بازمی‌گردد. از اختلاف‌نظر در خصوص میزان و وسعت کمک‌های دولتی به شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی پیام‌رسان‌های داخلی گرفته تا نگرانی‌های موجود بر سر امنیت این پیام‌رسان‌ها، همگی زمینه‌ساز بروز بحث‌های بی‌پایانی شد. در هر صورت پس از فروکش‌کردن تب‌وتاب فیلترینگ تلگرام، پیام‌رسان‌های داخلی فرصت دارند تا با به‌نمایش گذاشتن توانایی‌های خود، شایستگی‌شان را برای گرفتن سهمی از بازار پیام‌رسان کشور نشان دهند. به‌گفته‌ی تقوی، آی‌گپ اکنون نزدیک به ۳ میلیون کاربر دارد. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا گفت‌وگوی کامل زومیت با علی‌اصغر تقوی، معاون فنی پیام‌رسان آی‌گپ را تماشا کنید:
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار13 ساعت قبل
هارد دیسک‌های مورد استفاده در Xbox Oneهای جدید عمدتا نمونه ۱ ترابایتی است. در همین راستا «وسترن دیجیتال» نسل جدید هارد دیسک‌های خود را برای گیمرها عرضه کرده است. Western Digital در روز گذشته به صورت رسمی هارد دیسک‌های گیمینگ جدید خود با نام Gaming Drive Accelerated را معرفی کرد؛ هر چند که استفاده از یک هارد دیسک اکسترنال برای کنسول‌های بازی تفاوت چندانی ندارد، اما WD معتقد است که سری Gaming Drive Accelerated برای کنسول‌های بازی Xbox One بهینه شده‌اند. هارد دیسک‌های اکسترنال Gaming Drive Accelerated در ظرفیت‌های ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت معرفی شده‌اند. وسترن دیجیتال مدعی است که سرعت خواندن در هارد دیسک‌های Gaming Drive Accelerated تا ۴۰۰ مگابایت در ثانیه هم برسد.
زومیتزومیت6 ساعت قبل
در حاشیه برگزاری الکامپ ۲۵، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از آخرین برنامه‌های شهرداری تهران خبر داد. محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: مهم‌ترین برنامه شهرداری یکپارچگی داده‌ها و مهم‌ترین برنامه درون شهرداری یک‌پارچگی داده‌ها و اتصال آن در بستر یک‌پارچگی بوده است. یک‌سری پروژه‌ها که شهر هوشمند اداره می‌کند و بهره‌بری حوزه‌های شهری در شهر تهران را بالا می‌برد. دو، مرکز فناوری هوشمند شهری که این مراکز را در نزدیکی دانشگاه صنعتی شریف تأسیس کردیم. سوم هم برنامه تهران هوشمند که مسئله‌محور است و یک سال است با سند و نقشه راه ایجاد کرده‌ایم.
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ساعت قبل
HP یک لپ تاپ فوق العاده باریک را در هند به نام ProBook ۴۴۵ G۶ معرفی کرده است. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، HP یک لپ تاپ فوق العاده باریک را در هند به نام ProBook ۴۴۵ G۶ معرفی کرده است. HP ProBook ۴۴۵ G۶: مشخصات و ویژگی‌هااین لپ تاپ با صفحه نمایش ضد انعکاس HD ۱۴ اینچی و به شکل تقریبا بیضی، عرضه شده است، این لپ تاپ، فوق‌العاده باریک، سبک وزن و دارای یک طراحی لایه‌ای است. این اولین لپ تاپ در سری HP ۴۰۰ است که اینگونه طراحی شده است، لپ تاپ HP ProBook ۴۴۵ G۶ بر روی پردازنده AMD Ryzen ۵ ۲۵۰۰U APU، با عملکرد ۲GHz کار می‌کند و با ۸ گیگابایت رم، ۱ ترابایت حافظه داخلی و با گرافیک Radeon Vega همراه است. HP ProBook ۴۴۵ G۶: قیمت و در دسترس بودنHP ProBook ۴۴۵ G۶ در حال حاضر برای خرید با قیمت ۶۷، ۲۶۰ Rs در دسترس است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
جهت مقایسه بیان می‌کنیم که نسخه ZR۱ کوروت C۷ که قدرتمندترین نمونه نسل پیشین این خودرو محسوب می‌شود، طی ۲٫۸ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند، این بدان معناست که نسخه پایه نسل جدید کوروت قادر است تا شانه به شانه قدرتمندترین نمونه نسل پیشین خود حرکت کند. به دلیل تغییر ساختار بدنه کوروت در این نسل، فضای کابین کاملا دگرگون شده است. شورولت کوروت C۸ را باید خودرویی تمام متفاوت نسبت به نسخه پیشین دانست، چراکه هیچ وجه مشترکی جز لوگوی کوروت بین آنها وجود ندارد. در حالی که محل قرارگیری پیشرانه در کوروت نسل هشت در میان بدنه است، اما طراحی آن چندان متفاوت از نسل پیشین خود نیست. در این لحظه جنرال موتورز قیمت دقیق آن را اعلام نکرده، اما شورولت بیان کرده که نسخه استینگری کوروت C۸ برچسب قیمت پایه‌ای کمتر از ۶۰ هزار دلار خواهد داشت.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار9 ساعت قبل
پس از Steam Link، اینک AMD اعلام کرده است که برنامه AMD Link را به تلویزیون‌های هوشمند اندرویدی و اپل باکس خواهد آورد. این شرکت برنامه AMD Link را با سیستم عامل Android TV ۵٫۱ به بالا و tvOS ۱۲. x به بالا سازگار کرده است. همچنین Apple TV Box‌ها نیز در سیستم عامل یاد شده و بالاتر، امکان استفاده از AMD Link را پیدا کرده‌اند. هرچند که این برنامه تنها با کارت‌های گرافیک AMD سازگار است، اما برنامه هایی مانند Steam Link با تمامی کارت‌های گرافیک موجود سازگار هستند. AMD Link یک برنامه رایگان برای tvOS اپل و Android TV گوگل است.

اخبار بیشتر