امروز، نظر اروپایی‌ها در مورد برجام چیست؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

امروز، نظر اروپایی‌ها در مورد برجام چیست؟

گزارش خبرگزاری کویت از برجام؛ اروپا می‌تواند ایران را متقاعد کند؟

فارسخبرگزاری فارس
گزارش خبرگزاری کویت از برجام؛ اروپا می‌تواند ایران را متقاعد کند؟
یک رسانه رسمی در کویت در گزارشی از ماجرای مذاکرات هسته‌ای و برجام، این سوال را مطرح کرد که آیا اروپایی‌ها موفق می‌شوند ایران را به ماندن در برجام متقاعد کنند یا اینکه وضعیت به سوی تنش بیشتر پیش می‌رود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، امروز (یکشنبه) در گزارشی نسبتا طولانی به مرور روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه پنج به‌علاوه یک و امضای توافق هسته‌ای و نهایتا خروج آمریکا از آن و بروز تنش پس از آن پرداخت.

خبرگزاری کویت با بیان اینکه گزارش‌های سازمان بین‌المللی انرژی اتمی و مدیر کل آن، یوکیو آمانو، بر متعهد بودن ایران در اجرای توافق هسته‌ای تاکید کرده و گزارش‌های مثبتی درباره آن منتشر کرده‌اند، نوشت، حتی کشورهای اروپایی نیز در طول مدت اجرای توافق هسته‌ای، بارها تاکید کردند که ایران توافق را کاملا اجرا می‌کند و آنها علت اقدام آمریکا در هدف‌گیری مکرر ایران را نمی‌فهمند.

کونا نوشت، فشارهای آمریکا بر تهران افزایش یافت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این توافق را بد نامید و سرانجام در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد و موضع آمریکا به این خروج محدود نماند و بعد از آن گام‌های تشدیدکننده جدیدی از جمله تحریم تجاری و نفتی ایران را در دستور کار قرار داد … تعلیق حضور هیأت آمریکایی در نشست‌های کمیته کاری مشترک مرتبط با توافق هسته‌ای و بعد از آن خروج آمریکا از توافق، ناکامی بزرگی برای توافق‌های بین‌المللی در خصوص متعهد ماندن به تعهدات مذکور در توافقنامه بود.

خبرگزاری کویت در ادامه به ضعف موضع اروپا در قبال آمریکا نیز اشاره کرد و نوشت، علاوه بر فشار سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا علیه ایران در مدت اخیر، موضع اروپا در قبال واشنگتن نیز ضعیف بود و اروپایی‌ها از اجرای هرگونه تعامل تجاری با ایران حتی در سایه تأسیس مکانیزم مالی در فوریه گذشته، ناتوان ماندند.

خبرگزاری کویت در ادامه با بیان اینکه ایران به فشارهای آمریکا واکنش نشان داد و میزان غنی‌سازی خود را افزایش داد، نوشت: توان پیشرفت ایران در حوزه تولید و غنی‌سازی اورانیوم و تأسیسات اراک که ساخت آن در جریان است، مهم‌ترین مسائلی است که کشورهای غربی را نگران می‌کند چرا که این کشورها تلاش می‌کنند، ضمانت‌های کافی به دست بیاورند مبنی بر اینکه فعالیت هسته‌ای ایران به سوی اهداف نظامی منحرف نمی‌شود. کشورهای اروپایی به‌علاوه چین و روسیه بر اهمیت برنامه اقدام مشترک به عنوان ابزاری اساسی در نظام عدم توسعه سلاح‌های اتمی و عامل بزرگ موثر در ثبات منطقه تاکید می‌کند.

خبرگزاری کویت در پایان این سوال را مطرح کرد که آیا ایران قادر است در سایه وضعیت دشوار اقتصادی چالش [کاهش تعهدات برجامی خود] را ادامه بدهد، و آیا کشورهای اروپایی موفق خواهند شد که در مقابل وعده کاهش تحریم‌ها ایران را به متعهد ماندن در توافق، متقاعد کنند؟ یا اینکه تنش و کشمکش سیاسی و نظامی با هدف طولانی کردن بحران‌های منطقه ادامه خواهد یافت؟

اخیرا، «میگوئل آریاس کانیته»، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در همین ارتباط اعلام کرد که اقدام آمریکا در عدم صدور معافیت برای مشتری‌های نفت ایران به تضعیف اجرای توافق هسته‌ای منجر خواهد شد.

کانیته در یک کنفرانس خبری در بروکسل با «ریک پری» وزیر امور انرژی آمریکا گفت: «ما فکر می‌کنیم اعلانیه آمریکا مبنی بر تمدید نکردن معافیت‌های نفتی خطر تضعیف اجزای برجام را به همراه دارد که از جمله اجرای کلیدی معماری نظام منع اشاعه هسته‌ای و مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل است».

اتحادیه اروپا علی‌رغم مخالفت با تصمیم آمریکا در زمینه خروج واشنگتن از برجام، با سایر ادعاهای این کشور در زمینه‌ فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران همسو شده است.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن برجام، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت.

ترامپ سرانجام سه‌شنبه هشتم ماه می‌۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج کرد. وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ هم تحریم‌ها علیه ایران را پس از دوره‌های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه احیا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ایران به تصمیم غلط آمریکا در خروج از برجام نادرست بود!

مهرخبرگزاری مهر
واکنش ایران به تصمیم غلط آمریکا در خروج از برجام نادرست بود!
وزیر خارجه فرانسه ادعا کرد: واکنش ایران به تصمیم غلط آمریکا در خروج از برجام نادرست بود!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در واکنش به گام‌های اول و دوم برجامی ایران در تصمیم به افزایش سطح غنی‌سازی و ذخیره سازی اورانیوم، بدون اشاره به بدعهدی آمریکا و تعلل طرف اروپائی تهران در برجام با غلط ارزیابی کردن این اقدام، نسبت به افزایش تنش در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد.

وزیر خارجه فرانسه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره احتمال وقوع جنگ در خاورمیانه گفت که وضعیت بغرنجی بر این منطقه حاکم شده است به طوری که افزایش تنش‌ها می‌تواند به وقوع رخدادهای ناگواری منجر شود.

لودریان که در حاشیه برگزاری جشن روز ملی فرانسه سخن می‌گفت، افزود، در چنین شرایطی اقدام ایران در عقب‌نشینی از برخی تعهداتش در قالب برجام یک نگرانی مضاعف محسوب می‌شود، چرا که واکنشی غلط در مواجهه با تصمیم غلط آمریکا در خروج از برجام محسوب می‌شود.

وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد: با وجود اینکه نه آمریکا و نه ایران و نه سایر کشورهای منطقه، هیچ‌یک خواستار جنگ نیستند ولی عوامل نگران‌کننده تشدید تنش به ایفای نقش خود ادامه می‌دهند.

این درحالیست که ۱۵ ماه پس از بدعهدی آمریکا و تعلل اروپا در عمل به تعهداتشان در برجام، حدود ۲ ماه پیش جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود تا در صورت ادامه بدعهدی‌های طرف‌های غربی ایران در توافق هسته‌ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ میلادی (۲۳ تیر ماه ۱۳۹۴) کشورهای ۱+۵ با ایران موسوم به برجام، تهران بر اساس مواد ۲۶، ۳۶ و ۳۷ این توافق بین المللی مجبور به کاستن از سطح برخی تعهدات برجامی خود شده؛ اما تصمیمی به لغو برجام ندارد.

گفتنی است، تا کنون ۲ گام از این هشدار از سوی ایران به انجام رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اروپایی‌ها به دنبال به حاشیه راندن برجام هستند

موجخبرگزاری موج
اروپایی‌ها به دنبال به حاشیه راندن برجام هستند
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اروپایی ها به دنبال به حاشیه راندن برجام هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، جواد کریمی قدوسیعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: از زمانی که موضوعاتی مانند SPV و اینستکس مطرح شد؛ بنده موضع گرفتم و بیان کردم که اروپایی‌ها می‌خواهند در آینده موضوع برجام را به حاشیه ببرند و بسته جدیدی که نقض تعهدات برجام در آن گنجانده شده است را بر میز طرف ایرانی قرار دهند و این اتفاق هم افتاد.

خواندن خبر در سایت منبع

امضاکنندگان برجام از بازگشت تحریم‌های ایران حمایت نمی‌کنند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
امضاکنندگان برجام از بازگشت تحریم‌های ایران حمایت نمی‌کنند
طراح تحریم‌های آمریکا علیه ایران در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما معتقد است در شرایط فعلی سایر کشورهای امضاکننده برجام از گزینه «بازگشت سریع تحریم‌ها» علیه ایران حمایت نمی‌کنند.

اعتمادآنلاین| «ریچارد نفیو» در خصوص وضعیت به‌وجودآمده در خصوص برجام و اینکه آیا سایر طرف‌های امضاکننده برجام با خواسته آمریکا برای بازگرداندن سریع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران موافق هستند یا خیر، گفت: آیا فکر می‌کنند که بحثی برای بازگشت سریع تحریم‌ها در جریان خواهد بود؟ مطمئنا همین طور است. آیا فکر می‌کنند که سایر اعضای شورای امنیت نیز با بازگشت تحریم‌ها موافق هستند؟ نه. معلوم نیست که در صورت مطرح شدن این بحث (بازگشت سریع تحریم‌های ایران) آنها کرسی‌های خود را حفظ کرده و جلسه را ترک نکنند.

نفیو که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما از طراحان تحریم‌های ایران بود و در مذاکرات منتهی به برجام نیز حضور داشت و اکنون در دانشگاه کلمبیا حضور دارد، در ادامه گفت: گزینه بازگشت سریع تحریم‌ها، امتیازی بود که به آمریکا داده شد تا از طریق شورای امنیت تحریم‌های ایران را بازگرداند و در آن زمان این مجوز بخش ویژه‌ای از طرح جان کری، وزیر خارجه وقت آمریکا به کنگره بود تا از برجام حمایت شود. حتی شخص دونالد ترامپ نیز از این گزینه (بازگشت سریع تحریم‌ها) رضایت داشت.

بر اساس گزینه بازگشت سریع، هر یک از امضاکنندگان برجام می‌توانند با محکوم کردن ایران به نقض این توافق خواستار مطرح شدن بحث در کمیته برجام شوند. این موضوع حتی می‌تواند در شورای امنیت سازمان ملل نیز مطرح شود و با تصویب قطعنامه‌ای تحریم‌ها مجددا به اجرا گذاشته شود.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

رسانه آلمانی: اشتباه فاجعه بار ترامپ در قبال برجام

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رسانه آلمانی: اشتباه فاجعه بار ترامپ در قبال برجام
یک رسانه آلمانی با انتقاد از رویکرد ضعیف و همراه با تردید اروپا برای حفظ برجام در برابر کارشکنی‌های آمریکا، از این اتحادیه خواست جسارت مخالفت جدی با آمریکا را داشته باشد و نفت تحریم شده ایران از طرف واشنگتن را خریداری کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سایت رادیو آلمان در مطلبی به قلم «ماتیاس بروگمن» از تحلیلگران برجسته آلمانی به مسئله توافق هسته‌ای غرب با ایران و تعهداتی که اروپا به آن‌ها عمل نکرده پرداخته و با اشاره به تشدید تنش‌ها در منطقه خلیج فارس نوشت: شرایط در منطقه بسیار حالت انفجاری گرفته است. به ویژه در مسئله چگونگی رفتار با ایران و توافق بین‌المللی هسته‌ای با ایران عرصه سیاسی در مسیر جدایی قرار دارد.

نویسنده در ادامه به اقدام ایران در افزایش سطح غنی سازی اورانیوم خود به بیش از آنچه در توافق هسته‌ای آمده اشاره کرده و نوشت: اروپا به این مسئله واکنش نشان می‌دهد و سعی می‌کند مانند همیشه کاملا درمانده و عاجز اظهار نظر کند. نمایندگان اتحادیه اروپا در این باره ابراز نگرانی عمیقی کردند و از ایران خواستند به تعهدات خود در قبال برجام باز گردد.

این رسانه آلمانی در ادامه با اشاره به انتظار ایران از اروپا و طرف‌های باقی مانده در برجام برای اینکه کمک کنند این کشور هم به اهداف خود از توافق هسته‌ای از جمله بهبود اوضاع اقتصادی اش دست یابد در ادامه نوشت: اما از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می‌سال ۲۰۱۸ به صورت یکجانبه از توافق اتمی خارج شده و دوباره تحریم‌هایی را علیه ایران تصویب کرد، صادرات نفت ایران به شدت کاهش یافته است. اروپا اعلام کرده که اقداماتی را علیه این تحریم‌ها در پیش می‌گیرد، اما هیچ چیز واقعا بهبود نیافته است.

در سیستم تبادلات مالی اینستکس که توسط کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران طراحی شده حتی یک تراکنش مالی هم شکل نگرفته است. اکثر قریب به اتفاق شرکت‌ها پروژه‌های خود را در ایران متوقف کرده‌اند.

در ادامه این مطلب آمده است: خروج یکجانبه و غیرقانونی ترامپ از برجام در سال ۲۰۱۵ عملا این توافق را نابود کرده است. رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد با به زعم خود سخت‌ترین تحریم‌های همه زمان‌ها علیه ایران، این کشور را به پای میز مذاکره بکشاند. اما این کار درباره کشوری که دهه‌ها در معرض فشار آمریکا قرار داشته و خود را با تحریم‌های این کشور وفق داده و در عرصه صنعتی از استخراج معادن سنگ آهن تا تولید خودرو را تحت کنترل خود دارد دشوار است. علاوه بر این ایران دارای ذخایر نفت و گاز عظیمی است.

علاوه بر این نقض یک توافقی که مورد مذاکره قرار گرفته از درخواست‌ها برای تلاش‌های دیپلماتیک جدید حمایت نمی‌کند و این یک اشتباه فاجعه بار از طرف ترامپ است. تنها از طریق اجرای توافق هسته‌ای موجود اعتماد ایجاد شده و امکان مذاکرات گسترده‌تری ایجاد می‌شد یا اگر ایران انگیزه‌های بیشتری دریافت می‌کرد. اما اروپاییان تا به حال چیزی جز سخنان گرم برای ارائه دادن به ایرانیان نداشته‌اند و این به رغم این واقعیت است که آن‌ها توافق هسته‌ای را به عنوان یک نقطه عطف مهم در جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای می‌بینند.

نویسنده در ادامه تصریح کرد که جایگزین تحریم‌های سخت‌تر استراتژی در آغوش گرفتن است. وی در این راستا به در پیش گرفتن استراتژی‌هایی برای دادن انگیزه به ایران برای ماندن در برجام اشاره کرده و نوشت: از طرف دیگر اروپایان باید بالاخره شجاعت مخالفت جدی در برابر ترامپ را بدست آورند. به جای برداشتن گام‌هایی از روی تردید و دو دلی، اتحادیه اروپا باید قاطعانه یک استراتژی سیاست خارجی را در پیش گیرد. اروپا باید آگاهانه نفت تحریم شده توسط ترامپ را از ایران بخرد و این را به عنوان علامتی برای جدیت خود در این راستا معرفی کند. این رویکرد اروپا از طرف تهران به عنوان علامتی دریافت می‌شود تا روند کاهش تعهدات خود نسبت به برجام را تغییر داده و به پای میز مذاکره برگردد. این ارزش امتحان کردن را دارد و جایگزین چنین رویکردی جنگ خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

گفت‌وگوی تلفنی ظریف با همتای نروژی درباره روابط دوجانبه و برجام

فارسخبرگزاری فارس
گفت‌وگوی تلفنی ظریف با همتای نروژی درباره روابط دوجانبه و برجام
وزیر امور خارجه ایران در مسیر سفرش به نیویورک در توقفی کوتاه در نروژ، در گفت‌وگویی تلفنی با همتای نروژی در خصوص روابط دوجانبه، برجام و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در مسیر سفر خود به نیویورک در توقفی کوتاه در نروژ، در گفت‌وگویی تلفنی با خانم «اینه اریکسون سورایده» همتای نروژی خود در خصوص روابط دوجانبه، برجام و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز (یکشنبه) ۲۲ تیر ماه برای شرکت در نشست سالانه شورای اقتصادی - اجتماعی ملل متحد عازم نیویورک شد.

نشست سطح بالای مجمع سیاسی توسعه پایدار توسط شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل از سه‌شنبه نهم تا پنجشنبه ۱۸ جولای (۱۸ تا ۳۰ تیر ماه) در نیویورک در حال برگزاری است و نشست سه روزه وزرا هم قرار است از روز سه‌شنبه ۱۶ تا پنجشنبه ۱۸ جولای (۲۵ تا ۲۷ تیر ماه) در نیویورک برگزار شود. وزیر خارجه ایران قرار است در این نشست شرکت و آنگونه که خودش پیش از این عنوان کرده بود در حاشیه این نشست با مجامع فکری و رسانه‌ها برنامه خواهد داشت.

ظریف قرار است پس از نیویورک برای شرکت در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد به ونزوئلا سفر کند. ملاقات‌های دو جانبه با مقامات دولت ونزوئلا نیز در دستور کار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و وزیر امور خارجه همچنین پس از ونزوئلا به منظور دیدارهای دو جانبه به دو کشور نیکاراگوئه و بولیوی در آمریکای جنوبی سفر می‌کند.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران و همتای انگلیسی نیز دیروز تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. در این گفتگوی تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر غیرقانونی بودن تحریم‌های نفتی آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه خواهد داد.

ظریف با اشاره به مقصد قانونی نفتکش «گریس -۱» در شرق مدیترانه افزود: اتحادیه اروپا که همواره مخالف اعمال فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا بوده است نمی‌تواند خود به چنین اقدامی مبادرت ورزد و دولت انگلیس می‌بایست سریعا نسبت به پایان توقیف غیرقانونی نفتکش مزبور، تمهیدات لازم را به عمل آورد.(بیشتر بخوانید) 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۵ دی ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلفی همچون نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب سیل در سیستان بلوچستان و جلسه هیئت دولت … پرداخته است. انتهای پیام/

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نماز جمعه ۲۷دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرد که به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمیا أیها الذین آمنوا إذا نودی للصلاة من یوم الجمعة فاسعوا إلیٰ ذکر الله وذروا البیع ذٰلکم خیر لکم إن کنتم تعلموندر آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.» بیشتر بخوانید: تصاویری از ۴۰ سال حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعهانتهای پیام/

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

اخبار بیشتر