جای خالی ایران در فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جای خالی ایران در فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019

آمریکا فینالیست لیگ ملت‌های والیبال شد

همشهریخبرگزاری همشهری
آمریکا فینالیست لیگ ملت‌های والیبال شد
همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال آمریکا پس از یک بازی سخت با برتری مقابل برزیل راهی فینال لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شد و باید مقابل تیم روسیه به میدان برود.

به گزارش ایسنا، صبح امروز، یکشنبه، ۲۳ تیر ماه تیم‌های ملی برزیل و آمریکا در دومین بازی مرحله نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در شیکاگو به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان، تیم ملی آمریکا با برتری ۳ بر ۲ مقابل حریف خود راهی فینال این مسابقات شد تا حریف روسیه شود.

به این ترتیب، ابتدا تیم میزبان (آمریکا) با نتیجه ۲۵ - ۲۱ ست نخست را برد اما در ست‌های دوم و سوم این تیم ملی برزیل بود که با نتایج ۱۷ - ۲۵ و ۲۱ - ۲۵ پیروز بازی شد تا دو بر یک پیش بیفتد. در ادامه اما باز هم این آمریکا بود که با درخشش متئو اندرسون ست‌های چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج ۲۵ - ۲۰ و ۱۵ - ۹ پیروز شد تا در نهایت سه بر دو برنده این دیدار حساس شده و راهی فینال لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شود.

به این ترتیب بامداد فردا (دوشنبه) ۲۴ تیر ماه، ابتدا در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد تیم‌های لهستان و برزیل در دیدار رده‌بندی به مصاف یکدیگر می‌روند و سپس تیم‌های آمریکا و روسیه برای برگزاری بازی فینال از ساعت ۳:۳۰ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

آمار نهایی این دیدار به شرح زیر است:

آمریکا در این بازی ۵۵ آبشار موفق، ۱۱ دفاع روی تور موفق و ۴ امتیاز سرویس را ثبت کرد. همچنین ۳۳ امتیاز این تیم نیز با خطاها و اشتباهات بازیکنان برزیل کسب شد.

تیم ملی برزیل نیز ۵۹ آبشار موفق، ۴ دفاع روی تور موفق و ۶ امتیاز سرویس را به ثبت رساند. ۳۱ امتیاز این تیم نیز با اشتباهات و خطاهای بازیکنان حریف کسب شد.

در پایان نیز متئو اندرسون با کسب ۲۲ امتیاز (۲۰ آبشار و ۲ دفاع موفق) برای تیم ملی آمریکا، امتیاز آورترین بازیکن این دیدار شد.

در سوی دیگر نیز والاس دسوزا با کسب ۱۷ امتیاز با زدن آبشار، امتیاز آورترین بازیکن تیم ملی برزیل شد. کد خبر ۴۴۷۷۱۴

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | رازگشایی از جعبه سیاه باخت تلخ والیبال در شیکاگو

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
یک پایان تلخ؛لوکارلی پشت سرویس و امتیاز ها یکی ، یکی برای برزیل.ست پنجم را ۸-۵جلو بودیم اما ۱۵ بر ۱۰ باختیم و حذف شدیم. تیم ملی ایران شانس رفتن روی سکوی لیگ ملت‌ها را از دست داد

دریافت ۷ MB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اتفاقی عجیب در ست پنجم رخ داددعوا بین بازیکنان ما با داور برای یک امتیاز.

اشتباه کولاکویچ در گرفتن خطا، تیم را پاشید و سعید معروف را عصبی کرد.

تیمی که با اقتدار مرحله گروهی را طی کرده بود، بد باخت. کارخانه دلیل این شکست را ۱۶ بازی با ترکیب و تاکتیک‌یکسان از سوی سرمربی می‌داند. امیرحسینی کاپیتان پیشین تیم ملی به اشتباه کولاکوویچ در یک امتیاز اشاره داشت که معروف را عصبی و از بازی خارج کرد.

محمود افشاردوست هم از ایرادی قدیمی گفت. ماجرای دریافت‌های عقب زمین.

خواندن خبر در سایت منبع

پاداش ایران از حضور در لیگ ملت‌های والیبال مبلغی حدود ۲۰۳ هزار دلار خواهد بود

طرفداریخبرگزاری طرفداری
پاداش ایران از حضور در لیگ ملت‌های والیبال مبلغی حدود ۲۰۳ هزار دلار خواهد بود
ملی پوشان والیبال ایران در آخرین بازی خود مغلوب برزیل شدند و حذفش دند.

طرفداری- تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ عنوان پنجم را کسب کرد. ملی‌پوشان ایران در مرحله نهایی دو شکست مقابل برزیل و لهستان متحمل شدند و نتوانست جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کنند.

به گزارش فارس، پیش از شروع مسابقات فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که تیم‌ها برای هر برد ۹ و هر باخت ۴ هزار دلار پاداش می‌گیرند. همچنین مبلغ یک میلیون تا ۷۵ هزار دلار هم به تیم‌های اول تا ششم تعلق خواهد گرفت.

به این ترتیب با توجه به اینکه تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی ۱۲ پیروزی و ۳ شکست در کارنامه داشت که به ازای هر پیروزی ۹ هزار دلار و برای هر شکست ۴ هزار دلار پاداش گرفت. در مرحله نهایی هم شاگردان کولاکوویچ عنوان پنجم را به دست آوردند و ۷۵ هزار دلار هم از این بابت گرفتند تا در مجموع مبلغی حدود ۲۰۳ هزار دلار بابت حضور در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ به حساب فدراسیون والیبال واریز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹

ایسناخبرگزاری ایسنا
بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹
امسال یکی از بهترین سال‌ها برای کسب سکوی تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها بود که متاسفانه با برخی اتفاقات در جریان رقابت‌ها، این شانس برای والیبالیست‌های ایران از دست رفت.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران با کسب رتبه پنجمی به کار خود در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ پایان داد تا بار دیگر در رسیدن به سکوی این مسابقات ناکام باشد؛ اتفاقی که شاید خیلی‌ها با دیدن عملکرد فوق‌العاده ملی‌پوشان ایران در دور مقدماتی این رقابت‌ها منتظر آن بودند، اما متأسفانه این اتفاق شیرین با باخت دراماتیک مقابل برزیل در دومین بازی مرحله نهایی برای ایران رخ نداد.

از چند منظر می‌توان روی سکو نرفتن تیم ملی والیبال ایران در این دور از مسابقات لیگ ملت‌ها را فرصت سوخته و از دست رفته دانست؛ نکاتی که شاید با اشاره به آن‌ها بتوان دلیل این اظهار نظر را بهتر دانست.

*سالی که ایران بیشترین شانس را برای کسب سکو داشت

به گفته بسیاری از کارشناسان والیبال، امسال تنها سالی بود که تیم ملی ایران می‌توانست با توجه به شرایط موجود راحت‌تر از سال‌های گذشته در لیگ ملت‌ها روی سکو برود، چرا که چند فاکتور مهم را برای گرفتن نتیجه در اختیار داشت. از وجود تجربه در میان بازیکنان تا نیروی جوانی، همه و همه دلایلی بودند که انتظارات از تیم ملی را بالاتر می‌برد.

در این دوره از رقابت‌ها، به دلیل نزدیک بودن بازی‌های انتخابی المپیک و مسابقات اروپایی، اکثر قدرت‌های اصلی والیبال دنیا که در قاره سبز حضور دارند از تیم‌های اصلی خود برای شرکت در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ استفاده نکرده بودند، اما ایران با توجه به هدف کادر فنی که رفتن به روی سکو بود، با همه توان خود در این رقابت‌ها شرکت کرده بود که به همین دلیل اکثر اهالی والیبال و هواداران انتظار کسب سکو از سرو قامتان را داشتند.

بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ - 6

محمد ترکاشوند کارشناس والیبال ایران در گفت و گو با ایسنا در این مورد گفت: «امسال شاید تنها سالی بود که ما می‌توانستیم در لیگ ملت‌ها روی سکو برویم. تیم‌های پرقدرت جهان به جز برزیل تقریبا با ترکیب دوم خود در لیگ ملت‌ها حضور دارند و این موضوع شانس موفقیت تیم ملی ایران را بالاتر می‌برد. بازیکنان ما در لیگ‌های معتبر جهانی بازی می‌کنند و همین مسئله تجربه تیم ما را بالاتر برده است. ما همچنین جوانان خوبی داریم که در کنار باتجربه تیم خوبی را برای ایران تشکیل داده‌اند، از نظر من بهترین فرصت بود که امسال به جمع چهار تیم پایانی این رقابت‌ها صعود کنیم.»

با این حال این اتفاق رخ نداد تا حسرت صعود به نیمه‌نهایی و کسب سکوی لیگ ملت‌ها بر دل تیم ملی و هواداران والیبال ایران بماند. در حالی که انتظار می‌رفت تیم ملی ایران با تکرار برد مرحله مقدماتی مقابل تیم لهستان صعودش به نیمه‌نهایی را قطعیت ببخشد، در عین ناباوری با عملکردی ضعیف ۳-۱ نتیجه را واگذار کرد تا کار صعودش به بازی مقابل برزیل پر مهره بکشد، سپس با باخت مقابل این تیم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت. اتفاقی که ترکاشوند پیشکسوت والیبال ایران در مورد آن گفته بود: «ما مقابل لهستان حق اشتباه نداریم و باید هر طور که شده کار صعود را مقابل این تیم یکسره کنیم. برزیل تیم قدرتمندی است و بهتر است کار صعود به جمع چهار تیم پایانی را با برد مقابل تیم جوان لهستان به پایان برسانیم.»

*فرصت ندادن به جوانان و خستگی با تجربه‌ها

یکی دیگر از نکاتی که کمرنگ بودن آن را می‌توان نقطه ضعف والیبال ایران در لیگ ملت‌ها دانست، استفاده بسیار کم از جوانان در بازی‌ها بود. قطعا عملکرد فوق‌العاده تیم ملی ایران در دور مقدماتی لیگ ملت‌ها قابل احترام است و نمی‌توان آن را زیر سوال بود، چرا که با بردهای متعدد خود شادی را به هواداران هدیه کرد، اما یکی از نکات مهم میدان دادن به جوانان بود که این اتفاق رخ نداد.

بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ - 11

مصطفی کارخانه کارشناس والیبال ایران درباره عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ جهانی والیبال گفت: «در مرحله اول این مسابقات عالی ظاهر شدیم و توانستیم در بین ۱۶ تیم به جایگاه دومی دست پیدا کنیم اما در مرحله دوم لیگ ملت‌ها خستگی بیش از حد بازیکنان باعث شد نتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. اگر کمی بیشتر هوشیار بودیم و از تمام ظرفیت‌های خود (جوانان) استفاده می‌کردیم، می‌توانستیم جایگاه بهتری را به خود اختصاص دهیم. اگر به بازیکنان جوان بازی داده می‌شد ممکن بود که همین مقام فعلی و جایگاه را نداشتیم، اما معتقدم که فاصله‌ی زیادی با تیم‌های بزرگ نداریم و باخت و بردها بر سر یک امتیاز بوده است.»

بهنام محمودی لژیونر و ملی‌پوش سابق والیبال ایران نیز در این مورد گفت: «برخلاف گفته کولاکوویچ ما قدرت کافی برای شکست تیم‌ها را داریم. به نظرم ابتدا خستگی بود که باعث این شکست شد و مورد دوم اینکه فشار زیادی روی غفور بود، برای این بازیکن جایگزینی نداشتیم. باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم. بازیکنان ایران مقابل برزیل بازی خوبی از خود نشان دادند و مردم هم از آنها راضی هستند. صعود نکردیم اما چیزی از ارزش‌هایمان کم نمی‌شود و باید از این تجربه برای مسابقات آینده استفاده کنیم. علاوه بر این باید حواسمان باشد که بازیکنانمان آسیب نبینند.»

*ضعف سرمربی در کوچینگ، هنگام بازی

تیم ملی ایران با در اختیار داشتن بازیکنان باتجربه‌ای چون سعید معروف، امیر غفور و میلاد عبادی‌پور که ستاره بی چون و چرای ایران در بازی مقابل برزیل بود، عملکرد خوبی برابر تیم ملی برزیل داشت و پس از ست دوم توانست این تیم را تحت فشار قرار دهد، اما به گفته برخی کارشناسان سرمربی تیم ایران در زمان‌های حساس بازی نتوانست شرایط را کنترل کند و با تصمیمات اشتباه باعث باخت تیم ملی شد.

شاید یکی از اصلی‌ترین صحنه‌هایی که ضعف کادر فنی ایران در داشتن تمرکز بر روی بازی را نشان می‌دهد، دست دست کردن کولاکوویچ برای گرفتن ویدئو چک در ست پنجم بازی برابر برزیل بود. صحنه‌ای که بازیکن برزیل توپ را در زمین ایران لمس کرد اما کولاکوویچ درخواست ویدئو چک نداد و همان صحنه تمرکز تیم را به هم ریخت. همچنین در برخی از بازی‌ها نیز بارها شاهد تعویض‌هایی از سوی کادر فنی بودیم که با انتقادهای زیادی از سوی کارشناسان همراه بود، چرا که نتیجه لازم را برای ایران در پی نداشت!

بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ - 18

کارخانه در مورد عملکرد کادرفنی تیم ملی ایران گفت: «عملکرد کادر فنی درمجموع بد نبود، اما معتقدم اگر سرعت عمل بیشتری در گرفتن ویدئو چک، وقت استراحت و یا تعویض‌ها می‌داشتیم، می‌توانستیم عملکرد بهتری را به نمایش بگذاریم. اگر باختی صورت می‌گیرد عواملی مانند پازل در آن باخت سهیم هستند که در این زمینه می‌توان ایراداتی هم از کادر فنی گرفت. بعد از این باخت باید گروهی از سوی فدراسیون بسیج شود که تیم را ارزیابی کامل کند و نقاط ضعف و اشتباهات را استخراج کند که در رقابت‌های بعدی بتوانیم این ضعف را برطرف کنیم و موفق شویم.»

بهنام محمودی ملی‌پوش اسبق والیبال ایران نیز در این مورد گفت: "سرمربی تیم ملی و همراهانش بد کار نکردند، اما فکر می‌کنم بعد از بازگشت به ایران باید نقطه ضعف‌هایش را جبران و چند بازیکن دیگر به تیم ملی اضافه کند تا با تعویض‌های درست، به بازیکنان اصلی تیم فشار کمتری وارد شود. این نقطه ضعف‌ها موضوعات خیلی فنی و مهمی هستند که با گفتنش برخی از دوستان ناراحت می‌شوند و به همین دلیل چیزی در این مورد نمی‌گویم، اما کادر فنی باید نقاط ضعفش را برطرف کرده و جبران کند. برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم با درس گرفتن از این مسابقات در تورنمنت‌های بعدی با اشتباهات کمتری در همه زمینه اعم از کوچینگ شرکت کنند. "

داریوش جمالی کارشناس با سابقه والیبال ایران نیز در مورد عملکرد کادر فنی تیم ملی گفت: «از نظر من به جای کادر فنی، بازیکنان با تجربه‌ای چون سعید معروف و موسوی تأثیر بیشتری در جریان بازی دارند و ما با توجه به تجربه خوب این بازیکنان موفق ظاهر می‌شویم. به کادر فنی تیم ملی خسته نباشید می‌گویم چرا که زحمت زیادی می‌کشد، اما از نظر من بهتر است نقاط ضعف خود را برطرف کند تا نتیجه بهتری کسب کنیم.»

*امیدوار به آینده با لشگر خسته سرو قامتان

تیم ملی ایران با تصمیم ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی، از ابتدای لیگ ملت‌های والیبال با ترکیب ثابت سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، امیر غفور، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور به مصاف رقبا رفت و حتی در بازی‌هایی که برتری ایران تا حدودی حتمی بود، تغییری در ترکیب ایران ایجاد نشد تا در نهایت خستگی ملی پوشان به گفته خود ایگور کولاکوویچ مانعی برای برد مقابل برزیل باشد.

بررسی عملکرد تیم‌ ملی والیبال در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ - 24

بدون شک بازیکنان تیم ملی ایران یک تورنمنت پر فشار را پشت سر گذاشتند، اما بازی‌های انتخابی المپیک از اصلی‌ترین اهداف فدراسیون والیبال و تیم ملی ایران است تا به خواسته اصلی‌اش که حضور در المپیک ۲۰۲۰ است برسد. بازیکنان ایران با ساعدها و پنجه‌های خسته خود حالا باید آماده حضور در روسیه و انتخابی المپیک باشند تا بار دیگر برای این پرچم افتخار آفرینی کنند. امید می‌رود سرو قامتان ایران در مدت زمان باقی مانده خود را به شرایط آرمانی رسانده و با اضافه شدن ستاره‌ای چون شهرام محمودی به ترکیب اصلی، بهترین نتیجه را در مسابقات پیش رو کسب کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

والیبالیست‌ها بدون سرمربی به ایران می‌آیند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
والیبالیست‌ها بدون سرمربی به ایران می‌آیند
تیم ملی والیبال ایران پس از اتمام رقابت های لیگ ملت‌های 2019 بدون سرمربی خود به تهران بازمی‌گردد.

به گزارش وانانیوز،

تیم ملی والیبال ایران با کسب عنوان پنجمی به کارش در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ پایان داد. ملی‌پوشان ایران قرار است در شرایطی به ایران بازگردند که ایگور کولاکوویچ و دو دستیارش آنها را همراهی نمی‌کنند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از شیکاگو راهی بلگراد خواهد شد تا پس از مدتی استراحت برای برگزاری اردوهای آماده‌سازی تیم ملی به ایران بازگردد.

بازیکنان تیم ملی طبق برنامه یک هفته به استراحت خواهند پرداخت و پس از آن آماده حضور در اردوی آماده‌سازی انتخابی المپیک می‌شوند.

طبق برنامه مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک با حضور ۲۴ تیم برتر رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال در ۶ گروه ۴ تیمی در روزهای ۱۸ تا ۲۱ مردادماه برگزار می‌شود. ایران با تیم‌های روسیه، مکزیک و کوبا همگروه است که در سن پترزبورگ به مصاف این تیم‌ها خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

متعسفم

6 ماه قبل

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری1 روز قبل

گزارش تمرین پرسپولیس| تشویق یحیی و باقری، تبریک به کمال در روز بازگشت پیروانی/ گلزنی اوساگونا+ تصاویر و فیلم

فارسفارس1 روز قبل
گزارش تمرین پرسپولیس| تشویق یحیی و باقری، تبریک به کمال در روز بازگشت پیروانی/ گلزنی اوساگونا+ تصاویر و فیلمبه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تمرین امروز تیم پرسپولیس با حضور هواداران که بعد از ۷ سال بازگشت یحیی گل محمدی به جمع سرخپوشان برگزار شد، حال و هوای خاصی داشت. * کریم باقری مربی محبوب تیم پرسپولیس اولین نفری بود که به شدت توسط تماشاگران در ورزشگاه کاظمی تشویق شد. کلیه بازیکنان تیم به همراه کلیه اعضای کادرفنی جدید توسط هواداران تشویق شدند. * اوساگونا مهاجم تازه وارد تیم پرسپولیس توسط هواداران تشویق شد و به ابراز احساسات آنها با دست زدن پاسخ داد. *هنگام انجام بخش‌های تمرینی توسط بازیکنان پرسپولیس، هواداران این تیم شعارهایی علیه استقلال و مجیدی سرمربی این تیم سر دادند.

با پایان نقل و انتقلات نیم فصل تیم‌های لیگ برتری چه کردند؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نیم فصل اول لیگ برتر با صدرنشینی قهرمان سه فصل گذشته یعنی پرسپولیس تهران به پایان رسید و با شروع نقل و انتقالات نیم فصل، باشگاه‌ها به دنبال رفع نقاط ضعف خود با جذب چند بازیکن بودند. در این میان برخی تیم‌ها دست به خانه تکانی کلی زدند و تیم‌هایی هم بودند که هیچ بازیکنی جذب نکردند. تیم‌های پرطرفدار پرسپولیس، استقلال، تراکتور و سپاهان نیز در کانون توجه رسانه‌ای در مدت نقل و انتقالات بودند. با پایان مهلت نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در قالب گزارشی به بررسی عملکرد تیم‌ها پرداخته است. انتهای پیام/

تشویق کوبنده سرمربی جدید پرسپولیس/ لقب قطبی به یحیی رسید + فیلم

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اولین تمرین تیم پرسپولیس با حضور کادرفنی جدید و هواداران این تیم در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار شد. هواداران تیم سرخپوش پایتخت هنگام ورود یحیی گل‌محمدی به زمین او را به شدت و با گرمی هر چه بیشتر تشویق کردند و به او لقب امپراطور دادند. انتهای پیام/

تمرین امروز بازیکنان استقلال در سالن وزنه (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل

گل پائولو دیبالا به اودینزه (یوونتوس ۲-۰ اودینزه)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

اخبار بیشتر