جوکوویچ فاتح ویمبلدون 2019 شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جوکوویچ فاتح ویمبلدون 2019 شد

جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد
مرد شماره یک جهان با شکست تنیسور سوئیسی در طولانی‌ترین فینال تاریخ ویمبلدون توانست برای پنجمین بار فاتح این رقابت‌ها شود.
جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد - 0

به گزارش ایسنا، نواک جوکوویچ و روجر فدرر فینال تنیس ویمبلدون در بخش مردان را برگزار کردند. این دیدار پس از پنج ساعت با پیروزی ۳ بر ۲ جوکوویچ پایان یافت. تنیسور صربستانی توانست برای پنجمین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

در ست نخست رقابت نزدیک دو تنیسور دیده شد. هر تنیسوری که سرویس را در اختیار داشت برنده آن گیم می‌شد. رقابت جذاب جوکوویچ و فدرر در گیم چهارم به اوج خود رسید و پس از چهار تساوی مرد شماره یک جهان توانست نتیجه را ۲ بر ۲ کند. فدرر فرصت داشت تا ست را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود تمام کند اما حریف صربستانی اش این اجازه را نداد و بازی ۵ بر ۵ شد. در ادامه نتیجه ۶ بر ۶ شد و برنده باید در گیم پایانی مشخص می‌شد. در نهایت پس از یک رقابت ۵۸ دقیقه‌ای جوکوویچ توانست ۷ بر ۵ پیروز شود و ست نخست را با نتیجه ۷ بر ۶ به نفع خود ثبت کند.

در شروع ست دوم جوکوویچ تعادل خود را از دست داد و این موضوع باعث شد به راحتی این ست را واگذار کند. فدرر با قدرت امتیازها را یکی پس از دیگری به خود اختصاص داد و در ۱۵ دقیقه ۴ بر صفر از حریفش پیش افتاد. در ادامه بازی ۵ بر یک شد و در نهایت مرد شماره سه جهان توانست با نتیجه ۶ بر یک همه چیز را برابر کند. ست دوم پس از ۲۶ دقیقه به پایان رسید.

شرایط ست سوم مانند ست اول پیش رفت. فدرر و جوکوویچ هر گیم که سرو را در اختیار داشتند با پیروزی به پایان رساندند. تنیسور سوئیسی باز هم با سروهای فوق العاده‌اش گیم‌ها را به راحتی به نام خود ثبت کرد. از طرفی مرد شماره یک جهان افت خود در ست گذشته را فراموش کرد و توانست با قدرت ادامه دهد. دوباره پس از تساوی ۶ بر ۶ باید برنده در گیم پایانی مشخص می‌شد. جوکوویچ تای بریک را فوق العاده شروع کرد و توانست ۳ بر صفر پیش بیفتد. در ادامه بازی ۵ بر یک شد اما بازگشت خوب فدرر اختلاف را به حداقل رساند. جوکوویچ توانست با توجه به در اختیار داشتن سرویس دو امتیاز دیگر کسب کند و پس از ۵۷ دقیقه برنده ست سوم شود. بازی ۲ بر یک به نفع مرد شماره یک جهان شد.

ست چهارم کاملا متفاوت نسبت به سه ست گذشته پیش رفت. در حالی که در شروع به نظر می‌رسید فدرر از پیروزی ناامید شده است توانست بر یک کند و شرایط را به نفع خود پیش ببرد. بازی ۲ بر ۲ بود که تنیسور سوئیسی توانست در گیم پنجم پیروز شود. مرد شماره سه جهان در ادامه دو گیم دیگر را به نام خود ثبت کرد تا بازی ۵ بر ۲ شود. با این حال جوکوویچ ناامید نشد و اختلاف را به حداقل رساند. فدرر که نمی‌خواست بازی دوباره به تساوی برسد با قدرت گیم دهم را به نفع خود تمام کرد و همه چیز دوباره برابر شد. گیم چهارم ۴۰ دقیقه طول کشید.

در ست آخر مرد شماره یک جهان توانست در گیم نخست پیروز شود. فدرر خیلی زود بازی را یک بر یک کرد. در ادامه جوکوویچ پیروز شد او می‌توانست گیم چهارم را نیز به خود اختصاص دهد اما این اتفاق رخ نداد. تنیسور سوئیسی ۴۰ بر ۱۵ پیش بود اما فدرر جبران کرد و در نهایت توانست بازی را دوباره به تساوی برساند. در ادامه جوکوویچ دو گیم دیگر را با پیروزی به پایان رساند تا مسیر قهرمانی برایش هموار شود. با این حال فدرر اجازه نداد اختلاف بیشتر شود و اشتباه‌های حریف صربستانی اش بهترین بهره را برد تا نتیجه ۴ بر ۳ به نفع جوکوویچ شود.

رقابت جذاب دو تنیسور در گیم بعد هم ادامه یافت و مرد شماره سه جهان همه چیز را دوباره برابر کرد. سرو در اختیار جوکوویچ قرار گرفت و او توانست نتیجه را ۵ بر ۴ به نفع خود کند. در ادامه بازی دوباره مساوی شد. این شرایط تا زمانی که بازی ۷ بر ۷ شده بود پیش رفت. در گیم پانزدهم فدرر بر یک کرد و تنها یک گیم با قهرمانی فاصله داشت. در حالی که تنیسور سوئیسی ۴۰ بر ۱۵ پیش بود و با یک امتیاز قهرمان می‌شد جوکوویچ جبران کرد و نتیجه ۸ بر ۸ شد. در ادامه بازی در نتیجه ۱۲ بر ۱۲ برابر شد تا همه چیز در گیم پایانی مشخص شود. جوکوویچ باز هم در این بخش خوب ظاهر شد و توانست ۴ بر یک پیش بیفتد. او در ادامه تعادلش را از دست داد و نتیجه ۴ بر ۲ شد. فدرر یک امتیاز دیگر گرفت تا اختلاف به حداقل برسد. دو سرویس بعدی در اختیار جوکوویچ قرار گرفت و او نتیجه را ۶ بر ۳ کرد. مرد شماره یک جهان امتیاز بعدی را نیز از آن خود کرد تا جام قهرمانی را برای دومین سال پیاپی بالای سر ببرد.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر فینال ۵ساعته جوکوویچ-فدرر در ویمبلدون

تابناکخبرگزاری تابناک
تصاویر فینال ۵ساعته جوکوویچ-فدرر در ویمبلدون
فینال تاریخی و مهیج تنیس ۲ هزار امتیازی ویمبلدون عصر یکشنبه با هزاران تماشاگر و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی میان راجر فدرر سوییسی و نواک جوکوویچ صربستانی پنج ساعت طول کشید و نوله به هر قیمتی بود، جام را در ست پنجم فتح کرد. فدرر در این دیدار نمایش برتری داشت اما بارها شانس برتری را با بازی پرریسک و تماشاگرپسندش از دست داد

نظرها

در ادامه بخوانید

استراماچونی در نخستین بازی بدون مترجم ماند

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
خارج از گود این هفته به موضوعاتی چون سامانه جدید جدید ورود تماشاگران و عصبانیت استراماچونی ایتالیایی از نداشتن مترجم در کنار زمین پرداخته استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> آغاز لیگ برتر فوتبال و سامانه جدید ورود تماشاگران>> استراماچونی در نخستین بازی بدون مترجم ماند>> توپ مسابقات لیگ برتر فوتبال مشکل ساز شد>> بدرقه تیم ملی بسکتبال برای حضور در جام جهانی بدون حضور مسئولی از وزارت ورزش>> نوجوانان کشتی گیر از مسابقات جهانی با جام برگشتند، ولی فردی به استقبالشان نیامد

صحبت‌های بیرانوند بعد از انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال ایران

ایلناایلنا1 روز قبل

خلاصه بازی شالکه ۰-۳ بایرن مونیخ (بوندس لیگا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری23 ساعت قبل
طرفداری- دیدار تیم‌های شالکه و بایرن مونیخ از هفته دوم بوندس لیگای آلمان با نتیجه ۳ بر ۰ به سود باواریایی‌ها خاتمه یافت. هر ۳ گل بایرن مونیخ را در این دیدار روبرت لواندوفسکی به ثمر رساند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب آهن در هفته اول لیگ برتر فوتبال بیشترین کارت‌های رنگی را از داوران دریافت کردند تا خشن‌ترین تیم‌های این هفته باشند. در این هفته بازیکنان دو تیم استقلال و ذوب آهن بیشترین کارتهای رنگی را از داوران دریافت کردند تا همراه هم خشن‌ترین تیم‌های هفته اول باشند. این دو تیم هر کدام با ۳ کارت زرد و یک کارت قرمز پرکارت‌ترین تیم‌های هفته نخست شدند. دیگر بازیکنان اخطاری استقلال عبارتند از: دیاباته، اسماعیلی و علی کریمی و دیگر بازیکن اخطاری ذوب آهن هم میلاد فخرالدینی است. تیم‌های نفت مسجد سلیمان و پیکان هم دو تیمی هستند که در هفته اول هیچ کارتی از داوران دریافت نکردند تا لقب خوش اخلاق‌ترین تیم هفته را از آن خود کنند.
فوتبالیفوتبالی15 ساعت قبل
سایت رسمی فوتبالی- باشگاه الاهلی برای کنترل وضعیت تیمش به کادر فنی سرمربی سابق پرسپولیس یک مربی سعودی اضافه می‌کند. به گزارش فوتبالی، نشریه «الشرق الاوسط» عربستان خبر داد که باشگاه الاهلی تصمیم گرفت تا در کادر فنی تیمش تغییرات اعمال کند تا به بهبود عملکرد برانکو، سرمربی کروات و کادر فنی همراهمش منجر شود. باشگاه الاهلی می‌خواهد یک پیشکسوت تیم را به کادر فنی تیم اضافه کند تا در مدیریت داخلی تیم به برانکو کمک کند. این تلاش‌ها برای کسب نتایج بهتر در آینده است. برانکو به خاطر کسب نتایج ضعیف این روزها تحت فشار است و خبرهای زیادی از احتمال برکناری اش در صورت عدم موفقیت اش در بازی بعدی شنیده می‌شود.
طرفداریطرفداری21 ساعت قبل
طرفداری- به گزارش مارکا، رافائل واران، مدافع فرانسوی این تیم که پاس گل تیمش را داد و سپس روی صحنه گلزنی سرجی گواردیولا، جا ماند، در پایان بازی به خبرنگاران گفت: به نظرم خوب بازی کردیم و شایسته نتیجه متفاوتی بودیم. نتوانستیم زودتر به گل برسیم و کمی دیر این اتفاق افتاد. در حملات و پیش روی به مشکل خوردیم. نشانه‌های مثبتی در تیم دیده شد و این مهمترین چیز است. مهاجمان خیلی خوب عمل کرده‌اند، و تنها در ضربات نهایی به کمی شانس و دقت نیاز دارند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری12 ساعت قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«۷۰ خوان تولید» |قاچاق، بزرگترین تهدید صنعت لوازم خانگی/ مگر می‌شود دولت از ورود کانتینری کالای قاچاق بی‌خبر باشد؟

تسنیمچند ثانیه قبل

حدادی‌فر: دلیری بهترین تیم تاریخ ذوب‌آهن را ساخت و وقتی رفت به اشتباه سکوت کردیم/ از غیبت در بین برترین‌‌ها افسوس خوردم

تسنیمچند ثانیه قبل

روزبهانی: شرایط تیم بوکس در حال حاضر خوب است اما در آینده عالی می‌شود/ امیدوارم در توکیو با دست پر از بوکس خداحافظی کنم

تسنیمچند ثانیه قبل

واکنش مرکل به حضور ظریف در نشست جی ۷

اقتصادنیوز12 دقیقه قبل

مخالفت شدید مردم یمن با تجزیه کشورشان/ متجاوزان باید دست خالی یمن را ترک کنند

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل

طرح نوشت؛ تقابل لوئیز و صلاح در یک قاب

نود13 دقیقه قبل