جوکوویچ فاتح ویمبلدون 2019 شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جوکوویچ فاتح ویمبلدون 2019 شد

جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد
مرد شماره یک جهان با شکست تنیسور سوئیسی در طولانی‌ترین فینال تاریخ ویمبلدون توانست برای پنجمین بار فاتح این رقابت‌ها شود.
جوکوویچ با شکست فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ شد - 0

به گزارش ایسنا، نواک جوکوویچ و روجر فدرر فینال تنیس ویمبلدون در بخش مردان را برگزار کردند. این دیدار پس از پنج ساعت با پیروزی ۳ بر ۲ جوکوویچ پایان یافت. تنیسور صربستانی توانست برای پنجمین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

در ست نخست رقابت نزدیک دو تنیسور دیده شد. هر تنیسوری که سرویس را در اختیار داشت برنده آن گیم می‌شد. رقابت جذاب جوکوویچ و فدرر در گیم چهارم به اوج خود رسید و پس از چهار تساوی مرد شماره یک جهان توانست نتیجه را ۲ بر ۲ کند. فدرر فرصت داشت تا ست را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود تمام کند اما حریف صربستانی اش این اجازه را نداد و بازی ۵ بر ۵ شد. در ادامه نتیجه ۶ بر ۶ شد و برنده باید در گیم پایانی مشخص می‌شد. در نهایت پس از یک رقابت ۵۸ دقیقه‌ای جوکوویچ توانست ۷ بر ۵ پیروز شود و ست نخست را با نتیجه ۷ بر ۶ به نفع خود ثبت کند.

در شروع ست دوم جوکوویچ تعادل خود را از دست داد و این موضوع باعث شد به راحتی این ست را واگذار کند. فدرر با قدرت امتیازها را یکی پس از دیگری به خود اختصاص داد و در ۱۵ دقیقه ۴ بر صفر از حریفش پیش افتاد. در ادامه بازی ۵ بر یک شد و در نهایت مرد شماره سه جهان توانست با نتیجه ۶ بر یک همه چیز را برابر کند. ست دوم پس از ۲۶ دقیقه به پایان رسید.

شرایط ست سوم مانند ست اول پیش رفت. فدرر و جوکوویچ هر گیم که سرو را در اختیار داشتند با پیروزی به پایان رساندند. تنیسور سوئیسی باز هم با سروهای فوق العاده‌اش گیم‌ها را به راحتی به نام خود ثبت کرد. از طرفی مرد شماره یک جهان افت خود در ست گذشته را فراموش کرد و توانست با قدرت ادامه دهد. دوباره پس از تساوی ۶ بر ۶ باید برنده در گیم پایانی مشخص می‌شد. جوکوویچ تای بریک را فوق العاده شروع کرد و توانست ۳ بر صفر پیش بیفتد. در ادامه بازی ۵ بر یک شد اما بازگشت خوب فدرر اختلاف را به حداقل رساند. جوکوویچ توانست با توجه به در اختیار داشتن سرویس دو امتیاز دیگر کسب کند و پس از ۵۷ دقیقه برنده ست سوم شود. بازی ۲ بر یک به نفع مرد شماره یک جهان شد.

ست چهارم کاملا متفاوت نسبت به سه ست گذشته پیش رفت. در حالی که در شروع به نظر می‌رسید فدرر از پیروزی ناامید شده است توانست بر یک کند و شرایط را به نفع خود پیش ببرد. بازی ۲ بر ۲ بود که تنیسور سوئیسی توانست در گیم پنجم پیروز شود. مرد شماره سه جهان در ادامه دو گیم دیگر را به نام خود ثبت کرد تا بازی ۵ بر ۲ شود. با این حال جوکوویچ ناامید نشد و اختلاف را به حداقل رساند. فدرر که نمی‌خواست بازی دوباره به تساوی برسد با قدرت گیم دهم را به نفع خود تمام کرد و همه چیز دوباره برابر شد. گیم چهارم ۴۰ دقیقه طول کشید.

در ست آخر مرد شماره یک جهان توانست در گیم نخست پیروز شود. فدرر خیلی زود بازی را یک بر یک کرد. در ادامه جوکوویچ پیروز شد او می‌توانست گیم چهارم را نیز به خود اختصاص دهد اما این اتفاق رخ نداد. تنیسور سوئیسی ۴۰ بر ۱۵ پیش بود اما فدرر جبران کرد و در نهایت توانست بازی را دوباره به تساوی برساند. در ادامه جوکوویچ دو گیم دیگر را با پیروزی به پایان رساند تا مسیر قهرمانی برایش هموار شود. با این حال فدرر اجازه نداد اختلاف بیشتر شود و اشتباه‌های حریف صربستانی اش بهترین بهره را برد تا نتیجه ۴ بر ۳ به نفع جوکوویچ شود.

رقابت جذاب دو تنیسور در گیم بعد هم ادامه یافت و مرد شماره سه جهان همه چیز را دوباره برابر کرد. سرو در اختیار جوکوویچ قرار گرفت و او توانست نتیجه را ۵ بر ۴ به نفع خود کند. در ادامه بازی دوباره مساوی شد. این شرایط تا زمانی که بازی ۷ بر ۷ شده بود پیش رفت. در گیم پانزدهم فدرر بر یک کرد و تنها یک گیم با قهرمانی فاصله داشت. در حالی که تنیسور سوئیسی ۴۰ بر ۱۵ پیش بود و با یک امتیاز قهرمان می‌شد جوکوویچ جبران کرد و نتیجه ۸ بر ۸ شد. در ادامه بازی در نتیجه ۱۲ بر ۱۲ برابر شد تا همه چیز در گیم پایانی مشخص شود. جوکوویچ باز هم در این بخش خوب ظاهر شد و توانست ۴ بر یک پیش بیفتد. او در ادامه تعادلش را از دست داد و نتیجه ۴ بر ۲ شد. فدرر یک امتیاز دیگر گرفت تا اختلاف به حداقل برسد. دو سرویس بعدی در اختیار جوکوویچ قرار گرفت و او نتیجه را ۶ بر ۳ کرد. مرد شماره یک جهان امتیاز بعدی را نیز از آن خود کرد تا جام قهرمانی را برای دومین سال پیاپی بالای سر ببرد.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر فینال ۵ساعته جوکوویچ-فدرر در ویمبلدون

تابناکخبرگزاری تابناک
تصاویر فینال ۵ساعته جوکوویچ-فدرر در ویمبلدون
فینال تاریخی و مهیج تنیس ۲ هزار امتیازی ویمبلدون عصر یکشنبه با هزاران تماشاگر و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی میان راجر فدرر سوییسی و نواک جوکوویچ صربستانی پنج ساعت طول کشید و نوله به هر قیمتی بود، جام را در ست پنجم فتح کرد. فدرر در این دیدار نمایش برتری داشت اما بارها شانس برتری را با بازی پرریسک و تماشاگرپسندش از دست داد

نظرها

در ادامه بخوانید

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، او همیشه گفته که بازداشتش اشتباه بوده و او کار خلافی انجام نداده است. بسیاری از مردم هم او را بی‌گناه می‌دانند اما در هر حال تایسون به شش سال زندان محکوم شد که سه سال آن را گذراند و در سال ۱۹۹۵ آزاد شد. بسیاری حدس می‌زدند که او در زندان حواشی فراوانی خواهد داشت اما او پشت میله‌ها تنها یک‌بار دعوا کرد. تایسون از حرفی که یک فرد به او زده بود ناراحت شد: «تنها یک‌بار دعوا کردم و مجبور شدم به یک نفر مشت بزنم. یکی حرفی زد و من به سمتش رفتم و به او مشت زدم.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تساوی تیم‌های اول و دوم جدول در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال بانوان با بازگشت تیم هیئت فوتبال خراسان رضوی به صدر جدول رده بندی همراه شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ هفته بیست و دوم (هفته نهم دور برگشت) لیگ برتر فوتسال بانوان از ساعت ۱۱ صبح امروز با برگزاری ۶ مسابقه در پنج شهر آغاز شد. تعارف صدر جدولدر مهمترین مسابقه این هفته، تیم صدرنشین مس رفسنجان در سالن ایثار اهواز به دیدار تیم رده دومی شرکت ملی حفاری ایران رفت که این مسابقه در پایان به تساوی سه به سه انجامید. با این مساوی ۲ تیم شانس صدرنشینی را از دست دادند تا تیم هیئت فوتبال خراسان رضوی با برد پرگل ۹ بر صفر مقابل پارس آرای شیراز، بار دیگر به صدر جدول برسد. لیگ برتر فوتسال بانوان به صورت ۲ مرحله‌ای برگزار می‌شود و در پایان دور برگشت رقابت‌ها، چهار تیم نخست جدول رده بندی برای تعیین قهرمان مسابقات، در مرحله پلی آف (حذفی) به دیدار هم می‌روند.
ورزش۳ورزش۳22 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، مهمترین خبر چند روز اخیر فوتبال ایران میزبانی تیم‌های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود که از سوی AFC به فدراسیون ایران ابلاغ شد. پس از این اتفاق، دستگاههای ورزش و دیپلماسی کشور بررسی‌ها را آغاز کردند و به دنبال راهی بودند که این حق را به فوتبال ایران برگردانند. اولین خبری که از این نشست مخابره شد، حضور باشگاه‌های استقلال و شهر خودرو در بازی‌های پلی آف در کشور امارات بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد که نمایندگان کشورمان در ایران میزبان خواهند بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا برخلاف موضع قبلی خود پذیرفت که ضمانت میزبانی تمام نمایندگان ایران در دور گروهی لیگ قهرمانان را بدهد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

اختراعی که مصرف سوخت را کاهش می‌دهد/ افزایش رفاه جامعه با استفاده از این دستگاه

رکنا8 دقیقه قبل

تحلیلگر صهیونیست: ضربه موشکی ایران محکم و شگفت‌انگیز بود

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

تعداد مبتلایان به نوع جدید کروناویروس از ۱۰۰۰ نفر گذشت

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

سوشا پرسپولیسی می‌شود؟

روزنو10 دقیقه قبل

تصاویر دیدنی حیات وحش هفته‎

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

اشرف غنی: «افغانستان» با کمک‌های خارجی ساخته نمی‌شود

میزان‌آنلاین11 دقیقه قبل

راهکارهای عملی برای خروج آمریکا از منطقه چیست؟ / آیا نیروهای مقاومت وارد فاز عملیات استشهادی علیه تروریست‌های آمریکایی می‌شوند؟

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل