روس‌ها، قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

روس‌ها، قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019

روسیه قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
روسیه قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد
تیم ملی روسیه با پیروزی مقابل آمریکا قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019 شد.

اعتمادآنلاین|تیم ملی والیبال روسیه بامداد امروز (دوشنبه- به وقت تهران) با پیروزی ۳ بر یک مقابل آمریکا در سالن «کردیت یونیون وان» شهر شیکاگو برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ و جایزه یک میلیون دلاری این مسابقات رسید.

روس‌ها در ست‌های اول، سوم و چهارم با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ تیم میزبان را شکست دادند و تنها در ست دوم ۲۰ بر ۲۵ مغلوب آمریکا شدند.

دیمیتری وولکوف ۱۷ امتیاز برای روسیه و تیلور سندر ۲۰ امتیاز برای آمریکا کسب کردند.

تیم‌های روسیه، ایران، کوبا و مکزیک، برگزار کننده مرحله نخست انتخابی المیپک ۲۰۲۰ خواهند بود.

تیم ملی ایران در این دوره از رقابت‌ها پنجم شد.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

غیبت ایرانی‌ها در بین بهترین‌های لیگ ملتهای والیبال

ایسناخبرگزاری ایسنا
غیبت ایرانی‌ها در بین بهترین‌های لیگ ملتهای والیبال
فهرست بهترین های لیگ ملت های والیبال جهان در حالی اعلام شد که نام هیچ بازیکن ایرانی در آن دیده نمی شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت FIVB، تیم ملی والیبال روسیه با پیروزی سه بر یک مقابل آمریکا، قهرمان لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ شد. روس‌ها سال قبل در فینال در ۳ ست پیاپی فرانسه میزبان را شکست دادند و قهرمان شدند و حالا برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها را به دست آوردند.

بعد از پایان این رقابت‌ها مت اندرسون از آمریکا عنوان ارزشمندترین بازیکن را توانست به خود اختصاص دهد.

بهترین‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ به شرح زیر هستند:

بهترین دفاع وسط: مکسهولت (آمریکا) و ایوان ایاکولف (روسیه)

بهترین پاسور: میاکریستینسن (آمریکا)

بهترین پشت خط زن: ایگور کلیوکا و دیمتریولکوف (هر دو از روسیه) و بارتوژبدنورز (لهستان)

بهترین لیبرو: اریکشوجی (آمریکا)

ارزشمندترین بازیکن: مت اندرسون (آمریکا)

تیم ملی والیبال ایران نیز در مرحله نهایی با دو شکست برابر لهستان و برزیل از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند و پنجم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم

مهرخبرگزاری مهر
توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم
کارشناس والیبال با بیان اینکه تیم ملی کار سختی در روسیه در پیش دارد گفت: نباید از ملی‌پوشان توقع کسب سهمیه المپیک را در مرحله نخست مسابقات داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر تیم ملی والیبال ایران پس از کسب دو شکست مقابل تیم‌های برزیل و لهستان در مرحله نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌ها به کار خود پایان داد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

فرهاد نفرزاده در گفتگوبا خبرنگار مهر، درباره نتایج تیم ملی در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال گفت: ملی پوشان در مرحله مقدماتی مسابقات نتایج خوبی کسب کردند و مقام خوبی بدست آوردند. با توجه به این نتایج از تیم ملی توقع می‌رفت تا در مسابقات نهایی نیز بتواند جزو یکی از تیم‌های مدال آور باشد. اما این گونه نشد و نتایج مرحله نهایی با دور مقدماتی متفاوت بود.

* عملکرد تیم ملی مطلوب بود

کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: چرا که تیم‌ها در مرحله نهایی مسابقات از نظر انگیزشی و جذابیت کاملا متفاوت ظاهر شدند و این شرایط را برای تیم ایران سخت‌تر کرد. مقابل تیم جوان لهستان به شکل غافل گیر کننده‌ای نتیجه را واگذار کردیم و مقابل برزیل در عین شایستگی و با بدشانسی مغلوب شدیم و در پایان به عنوان پنجمی دست یافتیم. فرصت خوبی وجود داشت تا روی سکو قرار بگیریم اما به هر علتی میسر نشد. در مجموع عملکرد تیم ملی والیبال را مطلوب ارزیابی می‌کنم و این تیم نمره قبولی دریافت کرد.

* جوانگرایی به صورت کلیشه‌ای رخ داده

نفرزاده درباره جوانگرایی در تیم ملی نیز گفت: ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان اگر قصد دارد در ترکیب خود از جوانان استفاده و یک تحول ایجاد کند باید در تمام مسابقات لیگ برتر حضور داشته و از نزدیک شاهد رقابت‌ها باشد. چرا که در حال حاضر بازیکنان جوانی که به تیم ملی بزرگسال راه یافته‌اند به صورت کلیشه‌ای انتخاب شده‌اند یعنی جوانانی مانند جواد کریمی و پوریا یلی از تیم‌های جوانان و جوانان به بزرگسال معرفی شده‌اند.

توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم - 8

* ایگور در جوانگرایی باید کار ولاسکو را انجام دهد

او در ادامه تاکید کرد: در واقع این بازیکنان به تیم بزرگسالان معرفی شده‌اند و آنها پس از حضور در چند جلسه از اردوهای تیم ملی بزرگسالان انتخاب شدند. کولاکوویچ اگر با هدف جوانگرایی پیش می‌رود باید در رقابت‌های لیگ برتر شرکت و همین طور در تمرینات تیم‌ها حاضر شود. همان کاری که ولاسکو انجام می‌داد. ولاسکو ماهی یک بار در تمرین تیم ما حاضر می‌شد و تمام مسابقات لیگ را نیز از نزدیک تماشا می‌کرد و او بازیکنان را خودش انتخاب می‌کرد.

* قدرت ریسک نداشت چون شناختی از بازیکنان ندارد

کارشناس والیبال افزود: کولاکوویچ با این کار می‌تواند تحول در تیم بزرگسالان انجام دهد. در واقع سرمربی تیم ملی چون شناخت خوبی از بازیکنان ندارد نمی‌تواند قدرت ریسک بالایی داشته باشد و در مسابقات از این بازیکنان به خوبی استفاده کند.

* در روسیه کار سختی در پیش داریم

نفرزاده درباره مسابقات انتخابی المپیک نیز گفت: نباید این توقع از تیم ملی وجود داشته باشد که در مرحله نخست مسابقات المپیک که در گروه ایران به میزبانی روسیه برگزار می‌شود نتیجه کسب کنیم و به المپیک برسیم. با توجه به میزبانی روسیه کار سختی در پیش داریم و باید این واقعیت را قبول کنیم. روسیه در این گروه شانس اول صعود است و تیم ایران شانس دوم. اگر بتوانیم در این مرحله صعود کنیم کار بزرگ و خارق العاده‌ای انجام داد ه ایم اما اگر نشد اتفاقی رخ نداده چرا که طبیعی است روسیه از میزبانی برخوردار است. این فرصت برای تیم ملی وجود دارد که در مسابقات قاره‌ای جواز حضور در المپیک را بدست آورد.

کارشناس والیبال در پایان درباره برگزاری مجمع انتخاباتی نیز گفت: طبق وعده اسبقیان قرار است پس از پایان لیگ ملت‌ها ثبت نام‌ها انجام شود و قطعا تا پایان تابستان شاهد برگزاری انتخابات خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

آمار بازی فینال لیگ ملت‌های والیبال

ایسناخبرگزاری ایسنا
آمار بازی فینال لیگ ملت‌های والیبال
آمار بازی تیم‌های روسیه و آمریکا در فینال لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ برتری روس‌ها را در دفاع و سرویس نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (دوشنبه) ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال روسیه توانست با برتری سه بر یک (۲۵-۲۳، ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۲۰) مقابل آمریکای میزبان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شود. آمار این دیدار از سوی فدراسیون جهانی منتشر شد.

در این بازی روس‌ها عملکرد بهتری در زدن سرویس و خصوصا دفاع روی تور داشتند. شاگردان ساملوو در این دیدار ۴۹ آبشار موفق، ۱۰ دفاع روی تور موفق و ۷ امتیاز سرویس را ثبت کردند. ۲۹ امتیاز این تیم نیز با خطاها و اشتباهات بازیکنان حریف کسب شد.

تیم ملی آمریکا که با همه ستاره‌هایش به مصاف جوانان روسیه رفته بود، در این بازی ۵۱ آبشار موفق، ۷ دفاع روی تور و ۶ امتیاز سرویس را کسب کردند. ۲۵ امتیاز شاگردان جان اسپرا نیز با خطاها و اشتباه‌های بازیکنان حریف کسب شد.

در پایان این دیدار حساس، تایلورساندر با کسب ۲۰ امتیاز (۱۷ آبشار، یک دفاع روی تور و ۲ امتیاز سرویس) برای تیم ملی آمریکا، امتیاز آورترین بازیکن این بازی شد. متئو اندرسون نیز ۱۹ امتیاز را برای آمریکا کسب کرد.

در سوی دیگر نیز دیمیتری ولکف برای تیم ملی روسیه ۱۷ امتیاز را کسب کرد تا امتیازآورترین بازیکن تیمش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سومی لهستان در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
سومی لهستان در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹
تیم ملی لهستان با برتری سه بر صفر مقابل برزیل، عنوان سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ را کسب کرد.

به گزارش «ورزش سه» به نقل از ایسنا، دیدار رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی شیکاگو میان دو تیم لهستان و برزیل برگزار شد که در پایان، تیم ملی لهستان توانست با شکست حریف خود توسط جوانانش، عنوان سومی مسابقات را کسب کند.

در این دیدار شاگردان جوان ویتالهینن توانستند با عملکردی فوق‌العاده در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵-۱۷، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱ برزیل پر ستاره را شکست داده و در جایگاه سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ قرار بگیرند.

دو تیم لهستان و برزیل در مرحله گروهی دور نهایی لیگ ملت‌ها هم به همراه ایران هم گروه بودند که در بازی آن مرحله هم لهستان ۳-۲ برزیل را شکست داد.

تا ساعاتی دیگر تیم‌های ملی روسیه و آمریکا نیز برای برگزاری بازی فینال مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
کیمیا علیزاده در کنفرانس مطبوعاتی افتتاحیه مسابقات قهرمانی آلمان و انتخابی تیم ملی برای توکیو ۲۰۲۰، هدف اصلی خود از انتخاب آلمان برای پناهندگی، رسیدن به آرامش در کنار زندگی و رسیدن به هدف‌های بزرگ ورزشی اعلام کرد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
سنگربان تیم فوتبال پرسپولیس با وجود دو پیشنهاد اروپایی برای ادامه مسابقات فصل جاری در این تیم ماندنی شد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، علیرضا بیرانوند، سنگربان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس تهران طی هفته اخیر با دو پیشنهاد بزرگ اروپایی رو به رو شد و روز گذشته از بازیکنان این تیم در رختکن خداحافظی کرد تا آماده ترک سرخپوشان باشد و از جمع شاگردان یحیی گل محمدی جدا شود. بیرانوند با پیشنهاد رسمی از دو باشگاه خنت و خنک بلژیک رو به رو شد که در مذاکره با باشگاه پرسپولیس حاضر بودند مبلغ رضایتنامه این بازیکن معادل ۷۰۰ هزار یورو را بپردازند و این سنگربان را به خدمت بگیرند. دروازه بان ۲۷ ساله با وجود دو پیشنهاد چشمگیر در نهایت امروز تصمیم گرفت در جمع بازیکنان پرسپولیس بماند و با رد این دو پیشنهاد اعلام کرد در این تیم ماندنی است. اظهار نظر اخیر داوود فنایی، مربی دروازه بان‌های تیم پرسپولیس تصمیم این سنگربان را تایید میکند و بدین ترتیب او تا پایان فصل دراین تیم میماند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی درباره حرکات موزون کشتی‌گیر زیمبابوه در جریان مسابقات جهانی که انتقادات زیادی مبنی بر از بین بردن قداست ورزش پهلوانی را در پی داشته، گفت: هر چند این نوع حرکات برای ما غیرمنتظره بود و غافلگیر شدیم، اما بروز این گونه اتفاقات در ورزش طبیعی است. رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی همچنین درباره علت پایین بودن سطح مسابقات جهانی اظهار کرد: به اعتقاد من سطح مسابقات نسبت به سنوات گذشته بسیار بالا بود و رقابت‌های خوبی را شاهد بودیم. البته در این ۸ روز تیم‌های حاضر توانستند با آداب، رسوم، فرهنگ ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی و تجهیزات ما آشنا شوند که دستاورد خوبی برای این مسابقات بود. به هر صورت ورزشکاران ما براساس آیین‌نامه فدراسیون جهانی در این مسابقات شرکت کردند. البته ما به دنبال اصلاح آیین‌نامه و اساسنامه فدراسیون ورزش زورخانه و کشتی پهلوانی هستیم و پیشنهاد خود را ۲ سال پیش به فدراسیون جهانی ارائه کردیم که در صورت موافقت در آینده دیگر کشتی‌گیران حق شرکت در مسابقات ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی را نداشته باشند.

اخبار بیشتر