روس‌ها، قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

روس‌ها، قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019

روسیه قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
روسیه قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد
تیم ملی روسیه با پیروزی مقابل آمریکا قهرمان لیگ ملت‌های والیبال 2019 شد.

اعتمادآنلاین|تیم ملی والیبال روسیه بامداد امروز (دوشنبه- به وقت تهران) با پیروزی ۳ بر یک مقابل آمریکا در سالن «کردیت یونیون وان» شهر شیکاگو برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ و جایزه یک میلیون دلاری این مسابقات رسید.

روس‌ها در ست‌های اول، سوم و چهارم با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ تیم میزبان را شکست دادند و تنها در ست دوم ۲۰ بر ۲۵ مغلوب آمریکا شدند.

دیمیتری وولکوف ۱۷ امتیاز برای روسیه و تیلور سندر ۲۰ امتیاز برای آمریکا کسب کردند.

تیم‌های روسیه، ایران، کوبا و مکزیک، برگزار کننده مرحله نخست انتخابی المیپک ۲۰۲۰ خواهند بود.

تیم ملی ایران در این دوره از رقابت‌ها پنجم شد.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

غیبت ایرانی‌ها در بین بهترین‌های لیگ ملتهای والیبال

ایسناخبرگزاری ایسنا
غیبت ایرانی‌ها در بین بهترین‌های لیگ ملتهای والیبال
فهرست بهترین های لیگ ملت های والیبال جهان در حالی اعلام شد که نام هیچ بازیکن ایرانی در آن دیده نمی شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت FIVB، تیم ملی والیبال روسیه با پیروزی سه بر یک مقابل آمریکا، قهرمان لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ شد. روس‌ها سال قبل در فینال در ۳ ست پیاپی فرانسه میزبان را شکست دادند و قهرمان شدند و حالا برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها را به دست آوردند.

بعد از پایان این رقابت‌ها مت اندرسون از آمریکا عنوان ارزشمندترین بازیکن را توانست به خود اختصاص دهد.

بهترین‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ به شرح زیر هستند:

بهترین دفاع وسط: مکسهولت (آمریکا) و ایوان ایاکولف (روسیه)

بهترین پاسور: میاکریستینسن (آمریکا)

بهترین پشت خط زن: ایگور کلیوکا و دیمتریولکوف (هر دو از روسیه) و بارتوژبدنورز (لهستان)

بهترین لیبرو: اریکشوجی (آمریکا)

ارزشمندترین بازیکن: مت اندرسون (آمریکا)

تیم ملی والیبال ایران نیز در مرحله نهایی با دو شکست برابر لهستان و برزیل از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند و پنجم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم

مهرخبرگزاری مهر
توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم
کارشناس والیبال با بیان اینکه تیم ملی کار سختی در روسیه در پیش دارد گفت: نباید از ملی‌پوشان توقع کسب سهمیه المپیک را در مرحله نخست مسابقات داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر تیم ملی والیبال ایران پس از کسب دو شکست مقابل تیم‌های برزیل و لهستان در مرحله نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌ها به کار خود پایان داد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

فرهاد نفرزاده در گفتگوبا خبرنگار مهر، درباره نتایج تیم ملی در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال گفت: ملی پوشان در مرحله مقدماتی مسابقات نتایج خوبی کسب کردند و مقام خوبی بدست آوردند. با توجه به این نتایج از تیم ملی توقع می‌رفت تا در مسابقات نهایی نیز بتواند جزو یکی از تیم‌های مدال آور باشد. اما این گونه نشد و نتایج مرحله نهایی با دور مقدماتی متفاوت بود.

* عملکرد تیم ملی مطلوب بود

کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: چرا که تیم‌ها در مرحله نهایی مسابقات از نظر انگیزشی و جذابیت کاملا متفاوت ظاهر شدند و این شرایط را برای تیم ایران سخت‌تر کرد. مقابل تیم جوان لهستان به شکل غافل گیر کننده‌ای نتیجه را واگذار کردیم و مقابل برزیل در عین شایستگی و با بدشانسی مغلوب شدیم و در پایان به عنوان پنجمی دست یافتیم. فرصت خوبی وجود داشت تا روی سکو قرار بگیریم اما به هر علتی میسر نشد. در مجموع عملکرد تیم ملی والیبال را مطلوب ارزیابی می‌کنم و این تیم نمره قبولی دریافت کرد.

* جوانگرایی به صورت کلیشه‌ای رخ داده

نفرزاده درباره جوانگرایی در تیم ملی نیز گفت: ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان اگر قصد دارد در ترکیب خود از جوانان استفاده و یک تحول ایجاد کند باید در تمام مسابقات لیگ برتر حضور داشته و از نزدیک شاهد رقابت‌ها باشد. چرا که در حال حاضر بازیکنان جوانی که به تیم ملی بزرگسال راه یافته‌اند به صورت کلیشه‌ای انتخاب شده‌اند یعنی جوانانی مانند جواد کریمی و پوریا یلی از تیم‌های جوانان و جوانان به بزرگسال معرفی شده‌اند.

توقع کسب سهمیه از والیبال نداشته باشیم - 8

* ایگور در جوانگرایی باید کار ولاسکو را انجام دهد

او در ادامه تاکید کرد: در واقع این بازیکنان به تیم بزرگسالان معرفی شده‌اند و آنها پس از حضور در چند جلسه از اردوهای تیم ملی بزرگسالان انتخاب شدند. کولاکوویچ اگر با هدف جوانگرایی پیش می‌رود باید در رقابت‌های لیگ برتر شرکت و همین طور در تمرینات تیم‌ها حاضر شود. همان کاری که ولاسکو انجام می‌داد. ولاسکو ماهی یک بار در تمرین تیم ما حاضر می‌شد و تمام مسابقات لیگ را نیز از نزدیک تماشا می‌کرد و او بازیکنان را خودش انتخاب می‌کرد.

* قدرت ریسک نداشت چون شناختی از بازیکنان ندارد

کارشناس والیبال افزود: کولاکوویچ با این کار می‌تواند تحول در تیم بزرگسالان انجام دهد. در واقع سرمربی تیم ملی چون شناخت خوبی از بازیکنان ندارد نمی‌تواند قدرت ریسک بالایی داشته باشد و در مسابقات از این بازیکنان به خوبی استفاده کند.

* در روسیه کار سختی در پیش داریم

نفرزاده درباره مسابقات انتخابی المپیک نیز گفت: نباید این توقع از تیم ملی وجود داشته باشد که در مرحله نخست مسابقات المپیک که در گروه ایران به میزبانی روسیه برگزار می‌شود نتیجه کسب کنیم و به المپیک برسیم. با توجه به میزبانی روسیه کار سختی در پیش داریم و باید این واقعیت را قبول کنیم. روسیه در این گروه شانس اول صعود است و تیم ایران شانس دوم. اگر بتوانیم در این مرحله صعود کنیم کار بزرگ و خارق العاده‌ای انجام داد ه ایم اما اگر نشد اتفاقی رخ نداده چرا که طبیعی است روسیه از میزبانی برخوردار است. این فرصت برای تیم ملی وجود دارد که در مسابقات قاره‌ای جواز حضور در المپیک را بدست آورد.

کارشناس والیبال در پایان درباره برگزاری مجمع انتخاباتی نیز گفت: طبق وعده اسبقیان قرار است پس از پایان لیگ ملت‌ها ثبت نام‌ها انجام شود و قطعا تا پایان تابستان شاهد برگزاری انتخابات خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

آمار بازی فینال لیگ ملت‌های والیبال

ایسناخبرگزاری ایسنا
آمار بازی فینال لیگ ملت‌های والیبال
آمار بازی تیم‌های روسیه و آمریکا در فینال لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ برتری روس‌ها را در دفاع و سرویس نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (دوشنبه) ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال روسیه توانست با برتری سه بر یک (۲۵-۲۳، ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۲۰) مقابل آمریکای میزبان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شود. آمار این دیدار از سوی فدراسیون جهانی منتشر شد.

در این بازی روس‌ها عملکرد بهتری در زدن سرویس و خصوصا دفاع روی تور داشتند. شاگردان ساملوو در این دیدار ۴۹ آبشار موفق، ۱۰ دفاع روی تور موفق و ۷ امتیاز سرویس را ثبت کردند. ۲۹ امتیاز این تیم نیز با خطاها و اشتباهات بازیکنان حریف کسب شد.

تیم ملی آمریکا که با همه ستاره‌هایش به مصاف جوانان روسیه رفته بود، در این بازی ۵۱ آبشار موفق، ۷ دفاع روی تور و ۶ امتیاز سرویس را کسب کردند. ۲۵ امتیاز شاگردان جان اسپرا نیز با خطاها و اشتباه‌های بازیکنان حریف کسب شد.

در پایان این دیدار حساس، تایلورساندر با کسب ۲۰ امتیاز (۱۷ آبشار، یک دفاع روی تور و ۲ امتیاز سرویس) برای تیم ملی آمریکا، امتیاز آورترین بازیکن این بازی شد. متئو اندرسون نیز ۱۹ امتیاز را برای آمریکا کسب کرد.

در سوی دیگر نیز دیمیتری ولکف برای تیم ملی روسیه ۱۷ امتیاز را کسب کرد تا امتیازآورترین بازیکن تیمش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سومی لهستان در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
سومی لهستان در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹
تیم ملی لهستان با برتری سه بر صفر مقابل برزیل، عنوان سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ را کسب کرد.

به گزارش «ورزش سه» به نقل از ایسنا، دیدار رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی شیکاگو میان دو تیم لهستان و برزیل برگزار شد که در پایان، تیم ملی لهستان توانست با شکست حریف خود توسط جوانانش، عنوان سومی مسابقات را کسب کند.

در این دیدار شاگردان جوان ویتالهینن توانستند با عملکردی فوق‌العاده در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵-۱۷، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱ برزیل پر ستاره را شکست داده و در جایگاه سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ قرار بگیرند.

دو تیم لهستان و برزیل در مرحله گروهی دور نهایی لیگ ملت‌ها هم به همراه ایران هم گروه بودند که در بازی آن مرحله هم لهستان ۳-۲ برزیل را شکست داد.

تا ساعاتی دیگر تیم‌های ملی روسیه و آمریکا نیز برای برگزاری بازی فینال مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ضربه فنی آمریکایی بی اخلاق به سبک ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> چند روزی است که گفته می‌شود استراماچونی مربی ایتالیایی استقلال از شرایط ناراضی است و می‌خواهد برود>> بیرانوند به همراه کاپیتان‌های پرسپولیس از مامور نیروی انتظامی عذرخواهی کردوی چندی پیش برخورد نامناسبی با یکی از ماموران نیروی انتظامی داشت که می‌خواست با بازیکنان پرسپولیس عکس یادگاری بگیرد>> کوهپیمایی کوهنوردان نابینا و کم بینا>> نخستین مدال شمشیربازی ایران در جهان>> وقتی عموزاد به رسم ادب و احترام خواست با کشتی گیر آمریکایی دست دهد، کشتی گیر آمریکایی امتناع کرد و عموزاد نیز در میدان، این بی احترامی را پاسخ داد

فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد!

الفالف20 ساعت قبل
فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد! گروه ورزشی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷ ۳۹۸۰۵۲۶۱۹۳سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در دیدار مقابل احمد گروژنی از دوقدمی دروازه‌ نتوانست توپ را درون دروازه قرار دهد و دروازه‌بان حریف او را ناکام گذاشت.

گل تماشایی آریتز آدوریز به بارسلونا (اتلتیک بیلبائو ۱-۰ بارسلونا)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
به من یکی که خیلی چسبید اولین بازی فصل، با اولین ریدمان بارسا +اونم با یه سوپر گل و از حق نگذریم بازی زیبا اتلتیک اصلن هیچ نشانی از بازی کسل کننده بارسا نبود فقط چند دقبقه که اونم نمک بازی بود

آماده‌سازی ورزشگاه آزادی و ورزشگاه یادگار امام تبریز

مهرمهر2 روز قبل

صحنه عجیب مصدومیت آدریان دروازه بان لیورپول (ویدیو)

ایلناایلنا2 روز قبل
در جریان بازی سوپر کاپ اروپا و شادی پس از پیروزی، واکنش عجیب جیمی جامپ باعث مصدومیت دروازه بان لیورپول شد تا او بازی بعد تیمش را از دست بدهد.

ماجرا قرارداد ۷ میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس مشکلات ساختاری زیادی دارد که باید به آنها رسیدگی شود اما اینکه هر روز شو اجرا کنم و مصاحبه کنم دردی از هوادار دوا نمی‌کند. منبع: خبرآنلاین

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

نامه‌نگاری‌های تند و تیز میان آیت‌الله یزدی و صادق آملی لاریجانی

خبری1 ساعت قبل

معرفی یک مستند ایرانی به عنوان نماینده اسکار ۲۰۲۰ و واکنش‌ها به این انتخاب

خبری2 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۲۷ مردادماه

خبری3 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

علم الهدی: موسیقی امروز هماهنگ با فسق و فجور است/در زمان ائمه، ابزار موسیقی فقط در مورد لهو و لعب کاربرد داشته است

خبرآنلاین50 دقیقه قبل

نمایش معماری هندوستان در کاخ گلستان

ایسنا52 دقیقه قبل

ترمز رکورد شکنی شاخص کشیده شد/ نماگر بورس در ارتفاع ۲۶۰هزار واحدی

اقتصاد آنلاین52 دقیقه قبل

ارتش سوریه حلقه محاصره تروریستها در اطراف «خان‌شیخون» را تنگ‌تر کرد

مهر52 دقیقه قبل

هند ۴ هزار نفر را در جامو و کشمیر بازداشت کرد

مهر53 دقیقه قبل

دولت اقدام قابل توجهی برای جبران خسارت اصناف سیل‌زده نکرده است

مهر54 دقیقه قبل