اظهارات و شکایات مربیان سابق سرخابی‌ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اظهارات و شکایات مربیان سابق سرخابی‌ها

نخستین پیروزی الاهلی با هدایت برانکو

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
نخستین پیروزی الاهلی با هدایت برانکو
تیم فوتبال الاهلی عربستان در نخستین بازی تدارکاتی خود در اردوی اتریش به پیروزی رسید.

به گزارش وانانیوز،

تیم فوتبال الاهلی عربستان در نخستین بازی تدارکاتی خود در اردوی اتریش با هدایت برانکو ایوانکوویچ مقابل واراژدین کرواسی پیروز شد. سرمربی کروات باشگاه الاهلی در این مسابقه شاگردانش را با دو ترکیب متفاوت در هر دو نیمه به مصاف حریف فرستاد.

الاهلی در پایان بازی با نتیجه ۳ بر ۲ و با گل‌های السوما، مقهوی و عسیری موفق به شکست حریف شد.

گفتنی است اردوی آماده‌سازی تیم فوتبال الاهلی عربستان در اتریش به مدت ۲۰ روز برگزار می‌شود و شاگردان برانکو در این اردو ۳ بازی تدارکاتی دیگر برگزار خواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو: عرب، مقصر اصلی جدایی‌ام بود

نودخبرگزاری نود
برانکو: عرب، مقصر اصلی جدایی‌ام بود
سرمربی سابق پرسپولیس با بیان اینکه اگر این باشگاه مطالباتش را پرداخت می‌کرد، به قراردادش پایبند می‌ماند، گفت که به خاطر فسخ یک طرفه قراردادش هیچ غرامتی نباید بپردازد.

به گزارش سایت نود، برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکایتش از باشگاه پرسپولیس به فیفا به صحبت پرداخت. او در این گفت‌وگو عنوان کرد که هفته آینده از باشگاه سابقش شکایت خواهد کرد و علاوه بر مطالباتش مبلغ قرارداد سال آینده خود را نیز می‌گیرد. سرمربی سابق پرسپولیس با «دروغگو» خواندن مدیران باشگاه پرسپولیس ادعا کرد که آنها او را «مخصوصا و با نیت قبلی» از پرسپولیس فراری دادند. البته برانکو اشاره‌ای هم به دیدار پایانی لیگ در شهر جم داشت و گفت: «به خاطر انگیزه دادن به بازیکنانم از جیب شخصی خودم به هر یک ۱۰۰۰ یورو پاداش دادم.»

* ابتدا درباره مطالباتتان از باشگاه پرسپولیس صحبت کنید. این باشگاه مدعی شده که قصد دارد از شما به فیفا شکایت کند. آیا شما هم چنین قصدی دارید؟

بله من هم می‌خواهم از پرسپولیس شکایت کنم. در حال حاضر در حال تهیه مدارک لازم هستم تا هفته آینده آنها را به فیفا ارسال کنم چون موضوع من و پرسپولیس باید از طریق فیفا پیگیری شود. برای اینکه کار پرسپولیسی‌ها را راحت کنم قبل از اینکه آنها شکایت کنند، من شکایت می‌کنم. آنها به هیچ‌کدام از وظایفشان در قبال من و دستیارانم عمل نکردند، بنابراین مجبورم شکایت خودم را به فیفا ارسال کنم.

 * طی چند روز قبل، وکیلتان در شهر استانبول با نمایندگان باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای برگزار کرد. باشگاه پرسپولیس مدعی است شما باید نزدیک به یک میلیون یورو به این باشگاه غرامت پرداخت کنید آن هم به خاطر اینکه قراردادتان را یک‌طرفه فسخ کردید. در جلسه وکیل شما و نمایندگان باشگاه پرسپولیس چه گذشت؟

بله همین طور است. جلسه‌ای میان نمایندگان باشگاه و وکیل من در استانبول برگزار شد. من وکیلم را به این جلسه فرستادم چون قصد داشتم توافق کنیم و از راه دوستانه مشکل را حل کنیم. ما فقط مطالباتمان را از باشگاه می‌خواهیم اما قبل از این جلسه می‌دانستم که به نتیجه نخواهد رسید چون طی یک سال اخیر بارها و بارها دروغ شنیده‌ام. مطمئن بودم پرسپولیسی‌ها حتی نمی‌خواهند یک یورو بدهند. در جلسه وکیل من و باشگاه آنها رسما گفتند که هیچ پولی پرداخت نمی‌کنند. به همین خاطر تصمیم گرفته‌ام رسما به فیفا شکایت کنم. می‌دانم که مدیران حال حاضر باشگاه پرسپولیس با این کارها می‌خواهند مرا مقابل هواداران قرار بدهند و بگویند برانکو کاری کرده که ما می‌خواهیم از او به فیفا شکایت کنیم اما آنها واقعا دروغ می‌گویند و این دروغگویی‌ها اخلاق نامتعارف آنها را نشان می‌دهد چون به وظایفشان در قبال من عمل نکرده‌اند. واقعیت این است که آنها به مربیان و بازیکنان سالانه ۲۰ الی ۳۰ درصد از قراردادشان را پرداخت می‌کنند، نه اینکه بخواهند تمام قرارداد را بدهند. با علم به اینکه آنها بی کفایت هستند اما می‌خواهند با مطرح کردن شکایت از من بار مسئولیت را از روی دوششان بردارند. واقعا نمی‌دانم در کجای دنیا یک مربی را بدون اینکه یک یورو دریافتی داشته باشد به مرخصی پایان سال می‌فرستند؟ پرسپولیسی‌ها بدون اینکه پولی به ما بدهند ما را به مرخصی پایان فصل فرستادند و حتی یک تشکر خشک و خالی هم انجام ندادند. همه رفتارهای آنها برایم عجیب است.

* در آخرین بازی که روی نیمکت پرسپولیس نشستید و در نهایت به قهرمانی جام حذفی رسیدید، مشکلات و حواشی زیادی ایجاد شد. از آن دیدار برایمان بگویید.

در حالی که ما استرس زیادی را در آن بازی تحمل می‌کردیم مدیران باشگاه در جایگاه VIP نشسته بودند و چای می‌خوردند. اصلا حاضر نبودند به رختکن بیایند و بگویند جریان چیست و مشکل کجاست؟ ما به همراه بازیکنان سه ساعت معطل شدیم چون می‌خواستیم در زمین مسابقه به قهرمانی برسیم و جام را بالای سر ببریم و هواداران را خوشحال کنیم. نمی‌خواستیم کار به شکایت‌های اداری برسد.

* در مقطعی از فصل، بخشی از مطالباتتان را دریافت کردید. بعد از آنچه اتفاقی رخ داد که با مدیران حال حاضر دچار مشکل شدید؟

پس از آن چهار نامه به باشگاه پرسپولیس ارسال کردم و وقتی دیدم هیچ جوابی نمی‌گیرم بعد از عید نوروز تصمیم گرفتم از پرسپولیس جدا شوم اما به خاطر هواداران و بازیکنان که با جان و دل برای تیم ما بازی می‌کردند تصمیم گرفتم تا پایان فصل بمانم و نامردی نکنم. می‌خواستم بمانم و پس از قهرمانی تیم جدا شوم. بعد از بازی فینال جام حذفی چهارمین نامه را به باشگاه پرسپولیس فرستادم و در آن ۱۵ روز به باشگاه مهلت دادم که به وظیفه‌شان در قبال من و کادر فنی‌ام عمل کنند اما آنها در جواب نامه‌های دستیارانم هیچ پاسخی را ارسال نکردند که این بی ادبی و غیر حرفه‌ای بودن آنها را نشان می‌دهد. مدیران حال حاضر باشگاه الان هر روز صحبت از شکایت از من را مطرح می‌کنند چون می‌خواهند خودشان را تبرئه کنند. شما فکر می‌کنید من مقصر هستم؟ پرسپولیس حتی به یک بند از قرارداد من وفادار نبود و به آن عمل نکرد. حالا که این‌طور است از پرسپولیس شکایت می‌کنم و علاوه بر مطالباتم، پول فصل آینده‌ام را هم از طریق فیفا می‌گیرم. چون با پرسپولیس یک سال دیگر قرارداد داشتم و حقم است که پولم را بگیرم. می‌خواهم خطاب به مدیران باشگاه بگویم واقعا باید شرم و حیا کنید که چنین رفتاری با من داشتید. ایرج عرب و مهدی محمدنبی با یکدیگر دعوا داشتند و می‌خواستند مرا به دعوای خودشان وارد کنند اما من اجازه ندادم که قربانی‌ام کنند. بهتر است عرب و نبی دعوای خود را بین خودشان حل و فصل کنند و توپ را به زمین من نیندازند.

* باشگاه پرسپولیس مدعی است که یک فصل دیگر با شما قرارداد داشت و باید برای فسخ یک طرفه قرارداد غرامت پرداخت کنید. شما هم در صحبت‌هایتان به آن اشاره کردید که با پرسپولیس قرارداد داشتید در حالی که صحبت از نامه چهارم می‌کنید. چند روز قبل از پایان مهلت ۱۵ روزه، باشگاه رسماً اعلام کرد که مطالبات شما را فراهم کرده است. چرا به ایران نیامدید که پولتان را دریافت کنید؟

اولا باور نمی‌کردم که پرسپولیسی‌ها پول مرا فراهم کرده باشند. در طول یک سال قبل فقط از آنها دروغ شنیدم. می‌دانستم که اصلا پولی ندارند چون اگر داشتند در مدتی که در کرواسی بودم پولم را به حسابم واریز می‌کردند. آنها دو شماره حساب از من داشتند که پولم را واریز کنند. علی رغم مساله تحریم که آن را بهانه می‌کنند اما در دفعات قبل بارها پول به حسابم واریز کرده بودند و خودم هم پول به حساب شخصی‌ام واریز کرده بودم. زمانی که گفتند می‌خواهیم پولت را بدهیم هیچ دلیل و مدرکی نشان ندادند که حرفشان را باور کنم. بعد هم آنها با خود چه فکری می‌کردند؟ من باید به ایران می‌آمدم و آن همه پول را درون چمدان می‌ریختم و با خود می‌بردم؟ چطور می‌توانستم این پول را از مرز رد کنم؟

* شما در صحبت‌هایتان گفتید قصد داشتید که پس از نوروز پرسپولیس را ترک کنید. با این شرایط باید ایرج عرب را مقصر جدایی شما بدانیم؟

البته منظور من این نبود که از نوروز قصد جدایی داشتم بلکه از همان زمان نامه‌های خودم را به باشگاه ارسال کردم تا مطالباتم را بگیرم. من یک مربی حرفه‌ای هستم و به همراه همکارانم از این راه کسب درآمد می‌کنیم و زندگی داریم. وقتی یک قرارداد چهار ساله را امضا کردیم که هر ساله مبلغ ناچیزی به آن اضافه می‌شد یعنی آدم متعهدی هستم. وقتی بازیکنان برای دریافت پول بازی می‌کنند ما هم همین طور هستیم. مگر خود آقای عرب به صورت رایگان در باشگاه پرسپولیس فعالیت دارد؟ اگر چندین ماه حقوق نگیرد چه حسی خواهد داشت؟ با وجود اینکه حقوق نگرفته بودیم اما کار کردیم چون می‌خواستیم تا آخر فصل صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. پس از پایان فصل هم دوباره صبر کردیم اما وقتی دیدم هیچ خبری نشد به پیشنهاداتم فکر کردم. من نباید بیکار بمانم چون من و دستیارانم از طریق فوتبال زندگی می‌کنیم. بهتر است بدانید من هنوز با الاهلی عربستان قراردادی امضا نکرده‌ام اما به خاطر اینکه حرف زده‌ام پای حرفم می‌مانم و در تمریناتشان شرکت می‌کنم. اینکه قراردادم را امضا نکرده‌ام ارتباطی به مشکلاتم با پرسپولیس ندارد. قراردادم را با پرسپولیس فسخ کرده‌ام و با هر باشگاهی که بخواهم می‌توانم قرارداد امضا کنم. با باشگاه الاهلی بر سر جزئیاتی هنوز به توافق نرسیده‌ایم و به همین خاطر قراردادی امضا نکرده‌ام. به زودی هم این قرارداد امضا می‌شود.

* شما صحبت از تعهدتان می‌کنید یعنی اگر ایرج عرب و باشگاه پرسپولیس در موعد مقرر مطالبات شما را پرداخت می‌کرد قراردادتان را یک‌طرفه فسخ نمی‌کردید؟

طبیعتا می‌ماندم و به قراردادم پایبند بودم چون یک سال دیگر قرارداد داشتم وقتی در سخت‌ترین شرایط قراردادم را دو فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کردم یعنی می‌خواستم بمانم و ترسی از ماندن نداشتم. اگر پولم را به موقع می‌دادند قطعا در پرسپولیس می‌ماندم.

* برخی هواداران و پیشکسوتان معتقدند که مدیران حال حاضر باشگاه از قبل برنامه داشتند که با شما قطع همکاری کنند و به همین خاطر مطالباتتان را به موقع پرداخت نکردند. چقدر فکر می‌کنید این فرضیه درست باشد؟

با رفتاری که از پرسپولیسی‌ها دیدم این مساله واقعیت دارد. من و کادرم ارزان‌ترین کادر فنی ۱۰ سال اخیر برای پرسپولیس بودیم و جوایز و پاداش‌هایی که گرفتیم با استحقاق کامل آنها را به دست آوردیم. مطمئن هستم که می‌خواستند ما را فراری بدهند. همان طور که بشار رسن و ماریو بودیمیر را فراری دادند. شنیده‌ام که بوژیدار رادوشوویچ را هم می‌خواهند از پرسپولیس جدا کنند. مطمئنم مدیران حال حاضر باشگاه می‌خواستند ما را به روشی از پرسپولیس جدا کنند.

* پس از اینکه جدایی شما قطعی شد در مدت زمان کوتاهی باشگاه گابریل کالدرون را به عنوان سرمربی انتخاب کرد. نظرتان درباره او چیست؟

بله پس از جدایی من سریعا یک مربی آوردند چون تحت فشار بودند پس قاعدتا پول هم داشته‌اند که به او بدهند.

* آیا در قرارداد شما بندی وجود داشت که بتوانید یک طرفه قراردادتان را فسخ کنید؟ چون باشگاه مدعی است که می‌تواند از شما یک میلیون یورو غرامت دریافت کند چون شما در زمان مقرر از بند پرداخت نشدن مطالباتتان برای فسخ قرارداد استفاده نکردید.

هیچ بندی به غیر از مسائل مالی در قراردادم نبود. یک چیز را باید بدانید. این حرف‌ها و رفتارها فرار رو به جلو است. آنها می‌خواهند خودشان را تبرئه کنند اما من خیلی صریح به آنها می‌گویم به خاطر این حرف‌ها و شکایت‌ها یک یورو به باشگاه پرسپولیس نمی‌رسد و هیچ غرامتی نباید پرداخت کنم. بهتر است بدانید باشگاه پرسپولیس فقط ۴۰ درصد قرارداد مرا پرداخت کرده است. نه سه ماه بلکه هفت ماه حقوق مرا نداده‌اند. اینکه در ایران کسی از مقررات فیفا خبر ندارد دیگر مشکل من نیست و مشکل خودشان است. طبق قوانین جدید فیفا نه تنها سه ماه بلکه اگر ظرف دو ماه حقوق یک مربی پرداخت نشود، بعد از ارسال یک یا دو نامه آن مربی می‌تواند قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند. ما هم همه این شرایط را انجام دادیم. من این مسائل را می‌گویم که به پرسپولیس کمک کنم تا بیش از این به دنبال تبصره‌ها و قوانین فیفا نگردند.

* قطعا روزی مشکلات شما و باشگاه پرسپولیس چه از طریق فیفا و چه دوستانه حل خواهد شد اما در سال‌های آینده آیا این احتمال وجود دارد که دوباره به فوتبال ایران بازگردید؟

این را بدانید که بر خلاف گذشته فیفا طی چهار یا پنج ماه مشکل را حل می‌کند و همه چیز مشخص خواهد شد اما درباره سوالتان برای بازگشت به ایران نمی‌توانم بگویم که به فوتبال ایران بازمی‌گردم یا نه؟ این یک واقعیت است که در زمان حضورم در فوتبال ایران از هواداران فوتبال ایران بی نهایت محبت و عشق دیدم. ایرانی‌ها واقعا مهمان نواز هستند. بر خلاف بی مهری‌هایی که باشگاه پرسپولیس با من داشت مردم ایران مهمان نواز و مهربانند. امیدوارم کالدرون هم از من درس بگیرد و باهوش‌تر از من باشد و به موقع پولش را از پرسپولیس بگیرد.

* پس از جدایی شما هواداران پرسپولیس بارها مقابل باشگاه تجمع کردند و به دنبال مقصر جدایی شما بودند. اگر بخواهید یک نفر را به دنبال مقصر جدایی خودتان معرفی کنید، او چه کسی است؟

قطعا ایرج عرب مدیرعامل باشگاه مقصر جدایی من بود. چون آنها نمی‌خواستند مشکل را حل کنند.

* گویا پس از پایان لیگ در شهر جم شما به هر یک از بازیکنان از جیب خودتان مبلغ ۱,۰۰۰ یورو پاداش پرداخت کرده‌اید. چرا باشگاه این پاداش را نداد؟

این پاداش را دادم چون می‌خواستم بازیکنان انگیزه و روحیه لازم برای پیروزی برابر حریف داشته باشند. باشگاه هیچ کاری در این زمینه انجام نمی‌داد و من مجبور شدم از جیبم هزینه کنم. باشگاه حتی یک جشن قهرمانی کوچک هم برگزار نکرد. من به بازیکنان قول دادم و روز بعد از بازی به قولم وفا کردم. البته این را هم بدانید قبل از اینکه جدا شوم به اعضای کادر ایرانی‌ام هم یک حقوق پرداخت کردم.

* برخی از هواداران از اینکه شما پیش از ترک تهران از آنها خداحافظی نکردید ناراحت هستند. به راستی چرا قبل از ترک تهران صحبتی از جدایی مطرح نشد؟

من با پرسپولیسی‌ها خداحافظی نکردم چون انتظار داشتم که دوباره به ایران برگردم. منتظر بودم که باشگاه پولم را به حسابم واریز کند تا دوباره به ایران بازگردم که این اتفاق رخ نداد.

* علی فتح الله‌زاده طی مصاحبه‌ای ادعا کرده که چند سال قبل قصد داشت شما را به عنوان سرمربی استقلال انتخاب کند. این مذاکره را تایید می‌کنید؟

بله من با استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و فولاد در مقاطع مختلف مذاکره کردم و این کاملا عادی است.

* آیا در سال‌های آینده نتایج پرسپولیس را به دقت دنبال می‌کنید؟

بله همیشه نتایج پرسپولیس را دنبال خواهم کرد.

* آیا این درست است که برادرتان به جای خودتان با باشگاه الاهلی عربستان قرارداد امضا کرده است؟

نه من و نه هیچ‌یک از افراد کادرم قراردادی امضا نکرده‌ایم.

* درباره مبلغ قرارداد الاهلی عنوان شده که مبلغ قرارداد این باشگاه از پرسپولیس خیلی بیشتر است.

بله مبلغ قرارداد آنها بیش از پرسپولیس است اما اگر پرسپولیس پولم را می‌داد در این تیم می‌ماندم و جدا نمی‌شدم چون قرارداد داشتم.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو به سیم آخر زد؛ پرسپولیس برای آنها مهم نبود!

ورزش ۱۱خبرگزاری ورزش ۱۱
برانکو به سیم آخر زد؛ پرسپولیس برای آنها مهم نبود!
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس باز هم دست به افشاگری زد.

ورزش ۱۱ - برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس که اصطکاک‌های فراوانی را با مدیریت جدید این باشگاه تجربه کرده است، مدعی شده است که مدیران باشگاه هیچ اهمیتی را به تیم خود نداده‌اند و تنها به دنبال منافع شخصی خود بوده‌اند.

برانکو در این باره مدعی شده است: ایرج عرب و مهدی محمدنبی با یکدیگر دعوا داشتند و می‌خواستند مرا به دعوای خودشان وارد کنند اما من اجازه ندادم که قربانی‌ام کنند. بهتر است عرب و نبی دعوای خود را بین خودشان حل و فصل کنند و توپ را به زمین من نیندازند.

برانکو به سیم آخر زد؛ پرسپولیس برای آنها مهم نبود! - 5

برانکو ایوانکوویچ

در فینال حذفی در حالی که ما استرس زیادی را در آن بازی تحمل می‌کردیم مدیران باشگاه در جایگاه VIP نشسته بودند و چای می‌خوردند. اصلا حاضر نبودند به رختکن بیایند و بگویند جریان چیست و مشکل کجاست؟

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو باز هم دست به افشاگری زد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
برانکو باز هم دست به افشاگری زد
برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس باز هم دست به افشاگری زد.

به گزارش افکارنیوز،

برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس که اصطکاک‌های فراوانی را با مدیریت جدید این باشگاه تجربه کرده است، مدعی شده است که مدیران باشگاه هیچ اهمیتی را به تیم خود نداده‌اند و تنها به دنبال منافع شخصی خود بوده‌اند.

اخبار ورزشی- برانکو در این باره مدعی شده است: ایرج عرب و مهدی محمدنبی با یکدیگر دعوا داشتند و می‌خواستند مرا به دعوای خودشان وارد کنند اما من اجازه ندادم که قربانی‌ام کنند. بهتر است عرب و نبی دعوای خود را بین خودشان حل و فصل کنند و توپ را به زمین من نیندازند.

در فینال حذفی در حالی که ما استرس زیادی را در آن بازی تحمل می‌کردیم مدیران باشگاه در جایگاه VIP نشسته بودند و چای می‌خوردند. اصلا حاضر نبودند به رختکن بیایند و بگویند جریان چیست و مشکل کجاست؟

خواندن خبر در سایت منبع

پاتک برانکو و شفر به سرخابی‌ها

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
پاتک برانکو و شفر به سرخابی‌ها
خبر برای استقلالی‌ها بسیار بد بود، پاتوسی هافبک خوش‌نقش و طراح فصل گذشته این تیم بعد از مذاکرات ناموفقی که برای ماندن در استقلال داشت، سرانجام با بنی‌یاس امارات، تیم جدید وینفرد شفر به توافق رسید و قراردادش را با این تیم امضا کرد.

به گزارش افکارنیوز،

خبر برای استقلالی‌ها بسیار بد بود، پاتوسی هافبک خوش‌نقش و طراح فصل گذشته این تیم بعد از مذاکرات ناموفقی که برای ماندن در استقلال داشت، سرانجام با بنی‌یاس امارات، تیم جدید وینفرد شفر به توافق رسید و قراردادش را با این تیم امضا کرد.

اخبار ورزشی- هدایت بنی‌یاس را در فصل جدید وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال به عهده دارد و حالا پاتوسی فوتبالش را در تیم او ادامه خواهد داد. باشگاه بنی‌یاس در خبری که از عقد قرارداد با پاتوسی منتشر کرده به سوابق این هافبک ۲۶ ساله با لوکرن بلژیک در لیگ اروپا و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرده و او را هافبکی با توانایی بازی در پست‌های هافبک بازی‌ساز و هافبک راست و چپ قلمداد کرده است.

پاتوسی در نقل و انتقالات نیم‌فصل گذشته به صورت قرضی راهی استقلال شده بود و بندی در قراردادش داشت که با پرداخت ۳۵۰ هزار دلار به تیم آفریقایی می‌توانست قراردادش را دائمی کند و در استقلال بماند، اما مسئولان باشگاه نتوانستند در مهلت مقرر این مبلغ را پرداخت کنند. آن هم در حالی که بارها تاکید کردند که مشکلی در این خصوص وجود ندارد و این بازیکن ماندنی است.

تسویه‌حساب شفر با استقلال

پاتوسی تقریبا یکی از بهترین خریدهای این چند سال استقلال بود تا جایی که حضورش این تیم را در نیم‌فصل دوم متحول کرد. البته استقلالی‌ها در همان ابتدای کار مصائب زیادی را برای استفاده از بازیکن آفریقایی خود متحمل شدند. در آن زمان قوانین اجازه حضور پاتوسی در استقلال را نمی‌داد اما سرانجام به قدری قوانین را چرخاندند که پاتوسی برای استقلال بازیکن شد و یک شبه هم به دل هواداران نشست.

استقلالی‌ها برای فصل جاری توقع آنچنانی برای تقویت تیم خود نداشتند و از همان ابتدا هم هواداران با مدیران شرط کرده بودند که به‌منظور تقویت تیم هر کاری می‌کنند، فقط اجازه جدایی به پاتوسی را ندهند تا دوباره داستان تیام و جباروف تکرار نشود اما همانی شد که نباید می‌شد و شفر که با شرایط نه‌چندان جالب از استقلال اخراج شده بود این چنین با آبی‌ها تسویه‌حساب کرد و در یک ربایش تاریخی، پاتوسی را به بنی‌یاس برد تا این چنین انتقامش را از استقلال گرفته باشد. هر چند وی شکایت نیز کرده و تبعات اخراج او احتمالا ادامه‌دار خواهد بود.

برانکو در فکر اقدامی مشابه شفر!

همه اینها در حالی است که شاید چنین اتفاقی از سوی سرمربی سابق پرسپولیس این بار در لیگ برتر عربستان تکرار شود. بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس که گفته می‌شد با پرسپولیس قراردادش را تمدید کرده همچنان وضعیت ادامه همکاری‌اش با این تیم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و همین موضوع احتمالا در آینده اتفاقات عجیبی را با محوریت این بازیکن و البته برانکو رقم بزند.

از عربستان خبر می‌رسد برانکو بی‌میل نیست تا رسن را برای تیم فصل آینده‌اش در الاهلی داشته باشد. البته بازیکن عراقی هنوز به‌طور رسمی در لیست برانکو برای فصل آینده قرار ندارد اما پیگیری‌های برانکو از برخی از اهالی فوتبال در ایران نشان می‌دهد سرمربی فصل گذشته پرسپولیس آنچنان بی‌میل نیست هافبک عراقی را برای فصل آینده در لیستش داشته باشد.

هنوز چنین امری محقق نشده و برانکو هم این امر را رسانه‌ای نکرده است اما برخی مذاکرات زیرپوستی این سرمربی با نزدیکان رسن نشان می‌دهد برانکو می‌خواهد شبیه اقدامی که شفر با استقلال انجام داد را عملی کرده با این تفاوت که استقلال روی شاخ پاتوسی می‌چرخید اما با بازگشت وحید امیری به جمع سرخ‌پوشان و ماندن سروش رفیعی در این تیم، به نظر می‌رسد خیلی ابقای رسن در پرسپولیس امری حیاتی نباشد.

تازه‌ترین خبر هم این است که باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته بودجه کافی برای پرداخت مطالبات رسن را تهیه کند و ستاره عراقی هم که فعلا مشغول ریکاوری بعد از عمل جراحی است تا وقتی که مطالبات قبلی را نگیرد زیر بار تمدید قرارداد نخواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مهرمهر20 ساعت قبل
* پیش بینی شما از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا چیست؟ - اگر حقیقت را بخواهید باید بگویم کار تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا بسیار سخت است. از ته قلبم دوست دارم این تیم قهرمان شود چون ویترین فوتسال، تیم ملی است. * چه عواملی باعث سخت شدن کار تیم ملی در جام ملت‌ها می‌شود؟ - تیم‌های ملی سایر کشورها قوی‌تر شده‌اند. امیدوارم تیم ملی نتیجه بگیرد اما کار برای آقای ناظم الشریعه و یا سرمربی بعدی تیم ملی در سال آینده وحشتناک سخت است. * منظورتان چیست؟ - بعد از جام جهانی فوتسال، حداقل باید ۷ بازیکن از تیم ملی بروند ولی قرار است چه کسی جایگزین این بازیکنان شود؟ خدا به آقای ناظم الشریعه یا سرمربی بعدی تیم ملی رحم کند!
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، قرار بود اعضای تیم فوتبال استقلال شب گذشته با پروازی اختصاصی از فرودگاه مهرآباد راهی دبی شوند تا خودشان را برای بازی با الکویت کویت در مرحله اول پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند، اما پس از چند ساعت معطلی، این پرواز انجام نشد و آبی‌پوشان راهی فرودگاه امام خمینی (ره) شدند. قرار بود پرواز اختصاصی با رایزنی عبدالرضا موسوی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال انجام شود و حتی استقلالی‌ها سوار هواپیما نیز شدند، اما به یکباره اعلام شد که مجوز این پرواز صادر نشده است. در نهایت پس از معطلی و ناراحتی شدید بازیکنان، قرار شد اعضای تیم ساعت ۱۱:۱۵ امروز (جمعه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) و با پرواز ماهان راهی دبی شوند. اعضای کادر فنی تیم فوتبال استقلال پیش از انجام این پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) جلسه‌ای را تشکیل دادند. با توجه به اینکه استقلال فردا باید برابر الکویت قرار بگیرد، قرار است آبی‌پوشان امروز یک جلسه تمرینی را پشت سر بگذارند.

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تساوی تیم‌های اول و دوم جدول در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال بانوان با بازگشت تیم هیئت فوتبال خراسان رضوی به صدر جدول رده بندی همراه شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ هفته بیست و دوم (هفته نهم دور برگشت) لیگ برتر فوتسال بانوان از ساعت ۱۱ صبح امروز با برگزاری ۶ مسابقه در پنج شهر آغاز شد. تعارف صدر جدولدر مهمترین مسابقه این هفته، تیم صدرنشین مس رفسنجان در سالن ایثار اهواز به دیدار تیم رده دومی شرکت ملی حفاری ایران رفت که این مسابقه در پایان به تساوی سه به سه انجامید. با این مساوی ۲ تیم شانس صدرنشینی را از دست دادند تا تیم هیئت فوتبال خراسان رضوی با برد پرگل ۹ بر صفر مقابل پارس آرای شیراز، بار دیگر به صدر جدول برسد. لیگ برتر فوتسال بانوان به صورت ۲ مرحله‌ای برگزار می‌شود و در پایان دور برگشت رقابت‌ها، چهار تیم نخست جدول رده بندی برای تعیین قهرمان مسابقات، در مرحله پلی آف (حذفی) به دیدار هم می‌روند.

اخبار بیشتر