اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 24 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 24 تیرماه

قیمت هر کیلو قارچ به ۱۴ هزار تومان رسید

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت هر کیلو قارچ به ۱۴ هزار تومان رسید
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: هر کیلو قارچ با نرخ ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمد حسن افشار از بهبود قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو قارچ با نرخ ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. وی افزود: با آغاز فصل گرما واحدهای کوچک به سبب نبود سیستم سرمایشی مناسب از چرخه تولید خارج شدند که در نهایت با کاهش عرضه، قیمت قارچ تا حدودی در بازار افزایش یافته است. افشار از افت ۲۰ درصدی تولید نسبت به ماه‌های قبل خبر داد و گفت: با آغاز فصل گرما روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن قارچ در کشور تولید می‌شود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ادامه داد: در فصل تابستان، کیفیت کاپوست‌ها در اثر گرما از ۲۸ به ۱۸ درصد کاهش می‌یابد به طوریکه با افت راندمان نسبت به زمستان، واحد‌های کوچک از چرخه تولید خارج می‌شود.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ بیان کرد: همه ساله در فصل تابستان در جریان جابه جایی، قارچ‌های صادراتی به سبب آسیب پذیری در برابر گرما، کیفیت خود را از دست می‌دادند که به همین خاطر تقاضا برای قارچ در این فصل به صفر می‌رسید، اما امسال با تشکیل کنسرسیوم صادراتی با کمک وزارت جهاد کشاورزی، معاونت باغبانی و معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی قراردادهای بلندمدتی با خریداران خارجی منعقد کردیم.

افشار با بیان اینکه امسال برای اولین بار در تابستان، قارچ تولیدی را با کامیون به بازارهای هدف صادر می‌کنیم، گفت: امسال از طریق کامیون‌های سردخانه دار با دمای ۲ درجه سانتی گراد، قارچ‌های صادراتی از درب واحد تولیدی حداکثر ظرف مدت سه روز به بغداد می‌رسد که با این وجود تغییری در کیفیت قارچ تولیدی ایجاد نمی‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳۴۰ هزار تن قارچ در روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: اگر با رفع مشکلات حمل و نقل و انتقالات پول بتوانیم ۳۰ درصد قارچ مورد نیاز بازار روسیه را تامین کنیم، بدون تردید این امر در ارز آوری و تعادل بازار داخل تاثیر بسزایی خواهد داشت. به گفته وی، با توجه به انعقاد قرارداد با تجار عراقی پیش بینی می‌شود که ماهانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن قارچ به این کشور صادر شود.

افراد از دست زدن به قارچ‌های خودرو در رویشگاه‌ها اجتناب کنند

افشار در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اجتناب افراد از دست زدن به قارچ‌های وحشی موجود در رویشگاه‌ها و مراتع بیان کرد: امسال با نصب بنر در ورودی جنگل‌ها، رویشگاه‌ها و منابع طبیعی هشدارهای لازم را مبنی بر امتناع افراد از دست زدن به قارچهای سمی و خودرو دادیم که نتیجه این امر موجب شد تا در بهار امسال همانند گذشته شاهد فوت هموطنان نباشیم.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر متاسفانه یک مورد فوت ناشی از مصرف قارچ‌های سمی و خودرو در شیراز گزارش شد، هر چند بارها اعلام کرده‌ایم که افراد حتی از دست زدن به قارچ‌های سمی خودداری کنند چرا که یک گونه قارچ‌های سمی از طریق پوست جذب می‌شود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در پایان با توصیه‌ای به افراد گفت: با توجه به آنکه امکان تشخیص قارچ‌های خوراکی از سمی وجود ندارد، از این رو به افراد توصیه می‌کنیم که از خرید قارچ از دست فروشان کنار جاده‌ها اجتناب کنند و حدالامکان قارچ بسته بندی خریداری کنند.

آخرین خبر

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در میادین

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در میادین
خبرگزاری میزان- طبق نرخنامه سازمان میادین هر کیلو برنج شیرودی به قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلو برنج طارم اصل به قیمت ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. تاریخ انتشار: 11:47 - 24 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۳۳۶۹

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طبق نرخنامه سازمان میادین برای خرید انواع برنج در میادین از ۴ هزارو ۸۰۰ تومان تا ۲۰ هزار تومان باید هزینه کرد.

قیمت انواع برنج به شرح زیر است:

قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در میادین - 3

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا کاهش یافت

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر آمار اقتصادی مطلوب چین که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، کاهش یافت اما بالای مرز روانی مهم 1400 دلار ماند.

اعتمادآنلاین| هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۱۰ دلار و ۷۳ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد افزایش، به ۱۴۱۳ دلار رسید.

آمار نشان داد تولید صنعتی چین در ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۳ درصد رشد کرده و بالاتر از نرخ ۵٫۲ درصد مورد پیش‌بینی تحلیلگران بوده است. همچنین سرمایه گذاری دارایی ثابت در این کشور از ژانویه تا ژوئن ۵٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و از نرخ ۵٫۵ درصد رشد مورد پیش‌بینی تحلیلگران فراتر رفت.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب چین نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی را برطرف کرد و باعث شد معامله‌گران به سودگیری از افزایش اخیر قیمت طلا بپردازند. با این حال آمار نشان داد رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم آهسته شده و به ۶٫۲ درصد رسیده که ضعیف‌ترین روند در ۲۷ سال گذشته بوده است.

همچنین تنش‌های بیشتر پیرامون مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه همچنان تقاضا برای طلا به عنوان دارایی مطمئن را قوی نگه داشته است.

عامل دیگری که به جذابیت طلا ضربه زد، پیشروی بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز دوشنبه بود که از آمار اقتصادی مثبت چین دلگرمی پیدا کردند.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین شاخص دلار در معاملات روز دوشنبه در برابر سبدی از ارزهای بزرگ اندکی بالا رفت. با این حال شاخص دلار در سه روز معامله پیش از آن تحت تأثیر چشم‌انداز کاهش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه میلادی جاری کاهش پیدا کرده بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اظهار کرد: هر اونس طلا در محدوده ۱۴۰۴ تا ۱۴۲۱ دلار خنثی به نظر می‌رسد و در صورت خروج از این محدوده می‌تواند روند حرکت مشخصی پیدا کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵ دلار و ۱۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۷ درصد افزایش، به ۸۳۲ دلار و ۷۴ سنت رسید. همچنین هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰٫۵ درصد افزایش یافت و ۱۵۵۳ دلار و ۲۰ سنت معامله شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت فروش ارز مسافرتی ۲۴ تیر ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت فروش ارز مسافرتی ۲۴ تیر ۹۸ اعلام شد
قیمت ارز مسافرتی امروز دوشنبه 24 تیر 98 نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۴ هزار و ۳۱۴ تومان و ۸ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان می‌رسد.

قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

گفتنی است مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت دلار به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید
نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران برای نخستین بار طی 150 روز گذشته به پایین‌تر از 12 هزار و 450 تومان رسید.
قیمت دلار به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید - 0

نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران برای نخستین بار طی ۱۵۰ روز گذشته به پایین‌تر از ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

در پی استقبال سرمایه‌گذاران از عرضه اولیه روز شنبه سهام شرکت پتروشیمی نوری در بورس تهران، نرخ دلار در بازار آزاد تهران روز دوشنبه نیز روندی نزولی داشت.

بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه شاهد عرضه ۱۰ درصد سهام شرکت پتروشیمی نوری و کشف قیمت سه هزار و ۱۲۵ تومانی این سهم بود. بهای این سهم روز یک‌شنبه و در پی حجم بالای تقاضای خرید آن تا سه هزار و ۲۸۱ تومان رشد کرد.

کارشناسان بازار سرمایه علت استقبال سرمایه‌گذاران از عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری را تجربه رشد قابل توجه سهام برخی شرکت‌ها پس از کشف قیمت اولیه در بورس تهران عنوان می‌کنند.

فعالان بازار ارز معتقدند که یک از دلایل سیر نزولی دو روز اخیر نرخ دلار، تلاش سرمایه‌گذاران برای تامین نقدینگی لازم برای مشارکت در چهارمین عرضه اولیه بورس تهران در سال ۱۳۹۸ و خرید سهام پتروشیمی نوری است که روز یک‌شنبه نیز شاهد ارائه بیشترین تقاضای خرید در بورس تهران بود.

بر این اساس عرضه ارز در بازار آزاد طی دو روز گذشته افزایش یافته و همزمان با تلاش کنگره ایالات متحده آمریکا برای محدود‌سازی قدرت رئیس جمهوری این کشور برای اعلان جنگ با ایران، جو روانی بازار ارز ایران مستعد کاهش نرخ‌ها شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سه سناریوی وزارت صنعت برای افزایش قیمت نان

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
سه سناریوی وزارت صنعت برای افزایش قیمت نان
معاون وزیر صمت گفت: احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، عباس قبادی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان، اظهار داشت: ما اگر تولید را حمایت کنیم و به اندازه کافی کالا تولید شود، شکایت مردم و نیاز به بازرسی‌ها نیز کاهش خواهد یافت و در واقع بازار به سمت خود تنظیمی می‌رود.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به وجود سه سناریو برای افزایش قیمت نان اشاره کرد و افزود: از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تأیید به هیأت دولت ارائه خواهد شد.

قبادی همچنین بە انتقادها از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی پاسخ داد وگفت: با نگاە بە بازار و رصد قیمت‌ها متوجە می‌شویم کە کالاهای تأمین شدە با این ارز دارای ثبات و نوسان کمتری بودەاند. وی افزود: برای نمونە برنج، روغن نباتی ونهادەهای دامی با ارز دولتی تأمین و از نوسان کمتری برخوردار بودە اند و بر همین اساس می‌توان گفت این رویکرد دولت موفق بودە است.

قبادی بە تأمین لاستیک برای ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها نیز اشارە کرد و گفت: هم اکنون در فروشگاه‌ها و عاملان فروش انباشت لاستیک داریم و استان‌ها لازم است نسبت بە جذب سهمیە خود اقدام کنند و هر میزان لاستیک نیاز بود آن را تخصیص خواهیم داد.

ارانیکو

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
* مردمسالاری- سرنوشت مردان بانک مرکزی در بازار ارزمردمسالاری درباره پرونده متهمان ارزی گزارش داده است: وحید مظلومین معدوم، سالار آقاخانی فراری و یدالله روزچنگ زندانی در یک چیز مشترک‌اند: آن‌ها هر سه در دوره‌هایی مردان بانک مرکزی در بازار ارز بوده‌اند؛ کارگزارانی بوده‌اند که مسئولیت کنترل بازار ارز از جانب مدیران وقت بانک مرکزی به آن‌ها محول شده بود. این گزارش را تا انتها بخوانید تا با مردان بانک مرکزی در بازار ارز و سرنوشت آن‌ها، بیشتر آشنا شوید. طبق گفته‌های عراقچی، سالار آقاخانی هم مورد اعتماد بانک مرکزی و هم فردی شناخته‌شده در بین دلالان ارز بوده است! قبل از حضور من در بانک مرکزی، صرافی این بانک با بانک مرکزی قراردادی داشت و صرافی این بانک برای اجرای این قرارداد آقای آقاخانی را معرفی کرده بود»! بازار مسکن در انتظار متقاضیان واقعیاز چهار ماهه اخیر به این سو به‌عنوان دوره رکود تورمی در بازار مسکن یاد می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در دومین مقصد سفرش به سه کشور اروپایی و در دومین مقصد این سفر ساعتی قبل وارد استکهلم شد، در مراسم شب عید سعید غدیر در جمع ایرانیان مقیم سوئد حضور یافت. وزیر خارجه درباره تروریسم اقتصادی اظهار داشت: درست است اسم من را گذاشتند در فهرست تحریم‌ها اما خیلی هم به من فشار نیامده است. یکشنبه کویت بودم امروز در فنلاند با مقامات این کشور دیدار کردم و فردا در سوئد با وزیر خارجه دیدار می‌کنم و پنجشنبه در نروژ خواهم بود و جمعه نیز وزیر خارجه و رئیس جمهور فرانسه را می‌بینم. ظریف بیان کرد: اینستکس مکانیسم خوبی است به شرط اینکه راه بیفتد. چند مشکل دارد باید داخل آن پولی برود و حتما باید پولی از نفت ایران وارد اینستکس شود.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
۵ دستور جدید با هدف تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی، از سوی گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد. اعتمادآنلاین| معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در بخشنامه‌ای به کلیه گمرکات اجرایی در خصوص تسهیل و تسریع در انجام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی، ۵ دستور جدید صادر کرد. ۲) نمونه برداری دستگاههای متولی صدور مجوزهای قانونی از کالا بر روی کشتی حامل کالا قبل یا در حین تخلیه انجام شود. ۳) انجام تشریفات گمرکی در کمترین زمان توسط کارشناس مربوطه در هر مسیر اظهاری. ۵) در صورت درخواست با ترخیص این کالاها به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل اقدام گردد.

اخبار بیشتر