اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 25 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 25 تیرماه

قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۴/۲۵

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۴/۲۵
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۲هزار و ۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۴ هزار تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳هزار و ۲۷۵ تومان و قیمت پوند ۱۵ هزار و ۲۸ تومان تعیین شده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز کاری قبل، کاهش یافته است به‌نحوی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و آزاد با کاهش محسوسی مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم با کاهش نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۵۰ تومان و قیمت دلار برای خرید از مردم ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان تعیین شده است.

این درحالی است که قیمت دلار در صرافی‌های آزاد برای فروش به مردم با کاهش نسبت به دیروز ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت یورو نیز در صرافی‌های بانکی نسبت به آخرین روز کاری قبل، کاهش یافت و برای فروش به مردم با قیمت ۱۴ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۲۷۵ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۵ هزار و ۲۸ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۷۵۱ تومان و ۲ ریال، قیمت یورو را ۱۳هزار و ۲۳۱ تومان و ۷ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۷۰۵ تومان و ۶ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

همچنین، شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۸۹۷ تومان می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

قیمت ارز حجاج که از سوی بانک مرکزی به شعب بانک‌های عامل اعلام می‌شود برای روز جاری ۱۲ هزار و ۱۶۰ تومان و ۵ ریال است. هر حاجی می‌تواند ۲۰۰ دلار از شعب منتخب دریافت کند.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی12 هزار و 50  تومان
قیمت دلار در بازار آزاد12 هزار تومان
قیمت یورو14 هزار تومان
قیمت درهم امارات3 هزار و 275 تومان
قیمت پوند15 هزار و 28 تومان
قیمت ارز مسافرتی13 هزار و 897 تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 751  تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها13 هزار و 231 تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها14 هزار و 705 تومان

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت سکه در ۲۵ تیر ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت سکه در ۲۵ تیر ۹۸ اعلام شد
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز سه شنبه 25 تیر 98 اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ به مبلغ ۴ میلیون و ۱۷۱ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۴۴ هزار تومان رسید.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌ سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۳۶۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم حرکت قیمت طلای سیاه بر نمودار کاهشی

شاناخبرگزاری شانا
تداوم حرکت قیمت طلای سیاه بر نمودار کاهشی
قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۳ و ۵۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۵ تیرماه) به ۶۶ دلار و ۳۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۹ دلار و ۴۸ سنت رسید.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز دوشنبه (۲۴ تیرماه) ۶۶ دلار و ۴۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۹ دلار و ۵۸ سنت برای هر بشکه بود.

ازسرگیری فعالیت در تأسیسات تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک پس از توفان و همچنین ترسیم دورنمای نگران‌کننده برای تقاضای نفت در پی آمارهای ضعیف اقتصادی در چین، از مهم‌ترین عوامل افت قیمت نفت بودند.

استیون اینس، از مدیران مؤسسه ونگارد مارکتس گفت: مهم‌ترین عامل منفی در بازار نفت، آمارهای ضعیف مصرف در چین بودند. کد خبر ۲۹۱۰۳۷

خواندن خبر در سایت منبع

فروش بلیت هواپیما با ۶ برابر قیمت در برخی خطوط

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
فروش بلیت هواپیما با ۶ برابر قیمت در برخی خطوط
سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: با وجود درخواست‌های مکرر سازمان تعزیرات در خصوص سر وسامان دادن به قیمت بلیت‌ها، شاهدیم در برخی خطوط پر مسافر تا 6 برابر قیمت دیگر روزها، بلیت به فروش می‌رسد.

اعتمادآنلاین|سید یاسر رایگانی اعلام کرد: طبق گزارش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی شرکت تولیدی در تبریز با دریافت مواد پتروشیمی سهمیه‌ای با نرخ دولتی، آن را خارج از شبکه و با قیمت گران‌تر به فروش می‌رساند در حالی که هر گونه واگذاری مواد پتروشیمی باید از طریق بورس باشد تغییر محل آن به محلی غیر از نشانی کارخانه‌ای مندرج در پروانه بهره داری ممنوع است.

وی افزود: پس از دریافت اظهارات مدیر واحد و آشکار شدن حمل مواد اولیه خریداری شده به محلی غیر از محل اصلی، تخلف وی محرز و شرکت نامبرده به دلیل فروش خارج از شبکه مواد پتروشیمی به پرداخت ۳۵ میلیارد ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: این رای قطعی شد و در شعبه اجرای احکام اداره کل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی در حال اجراست.

وی در پرونده‌ای دیگر به کشف محموله لوازم خانگی در خودروی اسکانیا در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: بعد از ورود نیروی انتظامی و ارجاع این پرونده به تعزیرات حکومتی اهواز، تخلف محرز شناخته شد.

رایگانی افزود: ۱۳۲ دستگاه ماشین لباسشویی و ۵۶ دستگاه ماکروفر، در این خودرو کشف شد که متهمان علاوه بر ضبط خودرو و همه کالای کشف شده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی گفت: متهمان به این رای اعتراض کردند، اما این رای در شعبه تجدید نظر تایید شد.

رایگانی همچنین به جریمه ۹ و نیم میلیارد ریالی شرکت حمل و نقل بین المللی اشاره کرد و افزود: با شکایت گمرک مرز باشماق شهرستان مریوان علیه یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خارج نکردن ۴ دستگاه تانکر عراقی که از طریق شرکت مذکور وارد مرزهای کشور شده بود، شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان مریوان، پرونده‌ای تشکیل داد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این شرکت بابت قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال معادل سه برابر مال از دست رفته محکوم شد و با اعتراض شرکت حمل و نقل بین المللی این پرونده در شعبه تجدید نظر بررسی و جریمه به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال اصلاح شد.

رایگانی همچنین از تشکیل پرونده‌ای در تعزیرات استان تهران به سبب ثبت نکردن اطلاعات ۲ هزار و ۸۴۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه مسافری گمرک و سامانه همتا خبر داد و گفت: در این ارتباط ۹ نفر دستگیر شدند و جریمه‌ای معادل ۱۱۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال صادر شد.

قیمت بلیت هواپیما در خطوط پرتقاضا رها شده است

سید یاسر رایگانی درباره اینکه چرا با وجود رسیدن قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران - مشهد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ایام ولادت امام رضا (ع) تعزیرات ورود نمی‌کند؟ افزود: بارها این موضوع را اعلام کرده‌ایم و امروز هم با قیمت یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومانی بلیت هواپیمای تهران - مشهد مواجه بودیم.

وی گفت: با وجود درخواست‌های مکرر سازمان تعزیرات در خصوص سر وسامان دادن به قیمت بلیت‌ها، شاهدیم در برخی خطوط پر مسافر تا ۶ برابر قیمت دیگر روزها، بلیت به فروش می‌رسد.

رایگانی افزود: هرچه مصاحبه می‌کنیم و فریاد می‌زنیم راه به جایی نمی‌رسد و شرکت‌های هواپیمایی آزادسازی را با رهاسازی اشتباه گرفته‌اند و چندمین بار می‌گویم وضع قیمت بلیت هواپیما در برخی خطوط پرمصرف رها شده است و هیچ نظارتی نمی‌شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: چون قیمت کف و سقف مشخص نیست تعزیرات هم کاری نمی‌تواند بکند و فقط امیدواریم که این مصاحبه‌های مکرر اتفاقی را رقم بزند.

رایگانی افزود: این ظلم به مردم است و در شرایطی که قیمت بلیت هواپیما از تهران به مشهد حداکثر ۳۵۰ هزار تومان است چرا برخی روزها به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت قطار هم در همین مسیر به حدود ۴۵۰ هزار تومان رسید آیا ورود کرده‌اید؟ گفت: گزارشی داشتیم و معاون حقوقی شرکت راه آهن به سازمان تعزیرات دعوت شد و موضوع را بررسی کردیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات افزود: این مبالغ در واقع برای خدمات اضافه‌ای است که دفاتر گردشگری با عنوان هتل و خدمات ترانزیتی و گردشگری به این بلیت‌ها اضافه می‌کنند و شرکت راه آهن در این خصوص تخلفی مرتکب نشده است.

رایگانی گفت: اشکال در نحوه درج آگهی است که قرار شد شرکت‌ها ملزم شوند قیمت بلیت قطار و هزینه این خدمات اضافه را جداگانه درج کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بنا ندارید برای صرفه جویی هرچه بیشتر تودیع و معارفه‌های مدیران کل تعزیرات استان را به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کنید؟ افزود: ما موضوع تودیع و معارفه را به عنوان فرصتی سازمانی برای تبیین ماموریت‌های سازمان می‌دانیم و امروز که مدیر کل تعزیرات استان مرکزی معارفه می‌شود فقط سه نفر از همکاران ما از تهران برای این مراسم رفته‌اند و ما لشکرکشی در هیچ استانی نداریم و مخالف این قضیه هم هستیم.

رایگانی گفت: ما از این فرصت‌ها برای دیدار با استانداران، ائمه جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان‌ها بهره می‌بریم و نگاه ما این است که برای کمک به مدیر جدید از مسئولان استانی درخواست کمک شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات افزود: ما هم موافقیم که نباید در مراسم تودیع و معارفه‌ها مثلا ۱۰ تا ۱۵ نفر عازم استان شوند و هزینه‌های سرسام آوری تحمیل کنند.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت

فارسخبرگزاری فارس
سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت
قیمت مرغ بار دیگر در بازار افزایش یافته و در برخی نقاط کشور به بیش از 14 هزار تومان رسیده است. با این وجود این میزان افزایش قیمت در لرستان کمتر بوده اما همین موضوع نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، در نیمه دوم سال ۹۷ شاهد التهاب بازار مرغ در سراسر کشور بودیم همین عامل سبب شد که ستاد تنظیم بازار پس از تشکیل جلسه‌ای قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کند. این نرخ قبل از شب یلدا اعلام شد اما در اواسط بهمن ماه در سراسر کشور فراگیر شد.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 2

بر اساس قیمت مصوب، دوات الزام یافت که نهاده‌های دامی را با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی در اختیار مرغدار قرار دهد و او نیز گوشت سفید را با قیمت مصوب روانه بازار کند اما متاسفانه دولت نتوانست با توجه به تعهدی که مرغداران داده‌اند بازار را کنترل کند.

قیمت گوشت سفید طی پنج ماه گذشته با توجه به عرضه و تقاضای بازار روند تعادلی داشت و حتی در دو ماه گذشته به کمتر از قیمت نرخ مصوب نیز رسید.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 5

این در حالی بود که بر اساس قیمت‌های سال ۹۷ که ستاد تنظیم بازار اعلام کرده قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده هفت هزار و ۲۰۰ تومان بود و همین عامل باعث ضرردهی مرغداران در سراسر کشور شد.

کاهش قیمت مرغ سبب شد فعالین این حوزه اعتراض‌های گسترده‌ای انجام دهند و برای نمونه در لرستان با توجه رشد ۶ درصدی جوجه ریزی در سه ماهه اول سال، در خرداد شاهد کاهش ۵ درصدی جوجه ریزی در مرغداری‌های استان بوده‌ایم اما با تمامی این تفاسیر با توجه به عرضه و تقاضا بازار قیمت مرغ مشکلی نداشت.

دخالت دولت عامل اصلی آغاز التهابات قیمت مرغ

اما نقطه اوج التهابات قیمت مرغ مربوط به ۲۰ روز قبل بود؛ وقتی که یکی از معاونان وزیر جهادکشاورزی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که با توجه ضرر مرغداران قیمت مصوب مرغ طی روزهای آینده افزایش پیدا می‌کند.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 10

پس از این مصاحبه التهاب بازار مرغ شروع شد و متاسفانه تا به امروز نیز ادامه داشته به طوریکه نرخ مرغ در بعضی از استان‌ها به ۱۵ هزار تومان نیز رسیده است.

اما قیمت مرغ در لرستان نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر بود و قیمت گوشت سفید در حال حاظر بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان متغیر است.

برای بررسی سایر عوامل تاثیر گذار بر افزیش قیمت مرغ و آینده قیمت گوشت سفید با تعدادی از کارشناسان این حوزه به گفت‌وگو نشسته‌ایم که مهمترین نکات مطرح شده را در زیر می‌خوانید.

مرغداران مخالف قیمت ۱۱هزارو۵۰۰ تومانی بودند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد افزایش قیمت مرغ بیان کرد‌: قیمت مرغ پس از التهابات سال گذشته در سال ۹۸ روندی متعادل دنبال کرد و با توجه به نرخ مصوب کشوری که ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان بود در همین حوالی و حتی پایین‌تر قرار داشت اما متاسفانه طی دو هفته گذشته دوباره شاهد افزایش دوباره آن بودیم.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 16

فریبرز حسامی با بیان اینکه با توجه به عرضه و تقاضای بازار، قیمت مرغ دوران خوبی را سپری می‌کرد، افزود: مرغداران از همان روزهای ابتدایی اعلام قیمت ۱۱هزارو ۵۰۰ تومان با این نرخ مشکل داشتند و از همان روزها اعتراضات زیادی انجام دادند.

وی اظهار کرد: طی دو هفته گذشته شاهد افزایش بالای قیمت مرغ در تمام کشور بودیم به طوریکه که در اکثر استان‌های کشور قیمت مرغ به بیش از ۱۴ هزارو ۵۰۰ تومان رسید اما با تلاش مجموعه بازرسی سازمان صمت در لرستان نرخ مرغ بین ۱۲ هزارو ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان قرار داشت

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 20

قیمت مصوب مرغ احتمالا به ۱۳هزار تومان برسد

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: به احتمال زیاد طی روزهای آینده قیمت مصوب به حدود ۱۳ هزار تومان برسد و با توجه به این افزایش قیمت نمی‌شود نرخ مرغ در استان را زیر این قیمت نگه داشت اما با تمام توان خود جلوی افزایش بیش از نرخ آینده مصوب مرغ را خواهیم گرفت همانطور که در شرایط التهاب بازار شاهد کمترین نرخ در لرستان بودیم.

تشکیل ۲۶ پرونده قضایی برای برخود با متخلفان توزیع نهاده دامی در لرستان

حسامی با اشاره به اینکه دولت تعهد کرده نهاده‌های دامی را تامین کند، خاطرنشان کرد: سال گذشته در راستای برخورد با متخلفان فروش نهاده در استان ۲۶ پرونده قضایی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال تشکیل شد و پس از این برخوردها دخالت واسطه در تامین نهاده دامی در لرستان به حداقل مقدار ممکن رسید.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: قیمت ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان در سال گذشته برای مرغداران مناسب بود اما امسال با افزایش قیمت نهاده، حقوق کارگران و انرژی باعث ضرردهی آنان می‌شود ‌و اگر قیمت مرغ به ۱۳ هزار تومان برسد بازار متعادل می‌شود.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 26

افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت نهادهای دامی در سال ۹۸

مدیر دام و طیور جهاد کشاورزی لرستان در مورد این موضوع اظهار داشت: قیمت مرغ تا ۱۰ روز گذشته حول و حوش ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان بود اما التهاب‌های بازار باعث شده که نرخ گوشت سفید در لرستان به ۱۲ هزارو ۵۰۰ برسد که البته نسبت به سایر استان‌ها شاهد کمترین رشد در این حوزه بوده‌ایم.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 29

افزایش دما قیمت مرغ را افزایش می‌دهد

محمد علی جعفرپور با بیان اینکه نرخ نهاده‌های دامی مانند کلزا، سویا و ذرت نسبت به سال گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است، افزود: علاوه بر افزایش نهاده‌ها با توجه به بررسی سال‌های گذشته به این نتیجه رسیدیم که در فصل تابستان قیمت مرغ با توجه به افزایش دما که آسیب زیادی به مرغداری‌های مناطق گرمسیری کشور می‌زند افزایش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: بر اساس محاسبات هزینه هر کیلوگرم مرغ زنده با دامدار هشت هزار و ۱۰۰ تومان است و با توجه به سود معقول باید کیلویی ۹ هزار تومان به فروش برسد که این نرخ مرغ زنده همان قیمت ۱۳ هزار تومانی در سطح بازار است اما بیش از این قیمت توجهی ندارد.

سیاست‌گذاری‌ها جواب نداد؛ قیمت مرغ بار دیگر اوج گرفت - 33

مدیر دام و طیور جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها قیمت مرغ تا پایان تابستان حوالی ۱۳ هزار تومان خواهد بود اما با آغاز پاییز و خنک شدن هوا و افزایش عرضه این قیمت روند کاهشی به خود می‌گیرد.

جعفرپور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی در زمینه تامین نهاده دامی هیچ گونه کمبودی در لرستان نداریم، گفت: در سه ماه نخست امسال ۹ میلیون ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۶ درصدی بوده‌ایم اما در ماه خرداد با توجه به کاهش قیمت مرغ شاهد کاهش ۵ درصدی جوجه ریزی در لرستان بوده‌ایم.

گزارش از محمد عبدالله زاده

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ‌های شرکت‌های بیمه‌ای تا ۳ برابر با یکدیگر تفاوت قیمت دارند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نرخ‌های شرکت‌های بیمه‌ای تا ۳ برابر با یکدیگر تفاوت قیمت دارند
رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران ( استصنا ) اظهار کرد که فرا چالش های اقتصادی سبب شده که همه بنگاه های اقتصادی من جمله نهادهای بیمه ای به نوعی برای بقا تلاش کنند، به همین دلیل شرکت های بیمه ای در رقابت منفی با یکدیگر قیمت های ارزان و گاه تا ۳ برابر متفاوت از هم می دهند و در پی آن عموم جامعه که از مسائل بیمه ای آگاه نیستند درگیر این قراردادها می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک‌آنلاین، «سیروس تالاری» تصریح کرد: «به میزان هزینه‌ای که انجام می‌دهیم میتوانیم از نهادهای بیمه‌ای خدمات دریافت کنیم، اما هزینه خدمات شرکت‌های بیمه‌ای متناسب با نرخ تورم رشد پیدا می‌کند که جذب خدمات را برای عموم فعالان اقتصادی سخت می‌کند.»

وی با بیان اینکه «هزینه حق بیمه بدون محاسبه بالا نرفته است»، افزود: درآمد نهادهای اقتصادی متناسب با افزایش قیمت شرکت‌های بیمه نیست و درحال حاضر این یکی از مشکلات مهم صنایع کشور است زیرا علیرغم اینکه شرکت‌های بیمه داخلی می‌توانند همه خدمات بیمه‌ای مورد نیاز صنایع را پوشش دهند برای صنایع مقدور نیست که از این خدمات استفاده کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن استصنا، گفت که بسیاری از صنعتگران با حوادث و مشکلات پیش بینی نشده درگیر هستند اما از لحاظ هزینه نمی‌توانند از مزایای بیمه‌ای استفاده کنند.

تالاری ادامه داد: زمانی که صحبت از راهکار برای رفع این مشکلات می‌شود به یک دره عمیق و پر پیچ و خم می‌رسیم که ما‌حصل عملکرد نادرست اقتصادی دولتمردان درسالهای اخیر است و آنقدر فرا چالش‌های اقتصادی را عمیق کرده‌اند که هر راهکاری که طراحی می‌شود مثل سیاهچاله آن را در خود می‌بلعد.

به اعتقاد وی همه بنگاه‌های اقتصادی من جمله نهادهای بیمه‌ای، بانکی، صنعتگران و تولید کنندگان فقط برای بقا تلاش می‌کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن استصنا با بیان اینکه «نقطه ضعف هایی در صنعت بیمه کشور وجود دارد»، گفت: بیمه گران با قوانین و مقررات و مسائل مرتبط با بیمه آشنایی کاملی ندارند از سوی دیگر نمایندگی‌های آنها نیز نقش مشاوره در دادن بیمه را ندارند.

تالاری «یکی از اساسی‌ترین نقاط ضعف سازمان‌های بیمه‌ای کشور را، ارائه مشاوره خدمات بیمه عنوان کرد» و افزود: تنها ۳۰ درصد از این نمایندگان توانایی مشاوره خدمات بیمه‌ای دارند و ما بقی به دنبال بستن یک قرارداد و بدست آوردن پرتفو هستند.

به اعتقاد وی بیمه گذار ابتدا باید مشاور بیمه‌گر باشد تا بتواند به درستی برای بیمه‌گر بیان کند که چه چیزی را با چه ابعادی بیمه می‌کند و بعد هزینه‌های آن را بیان کند.

رئیس هیات مدیره انجمن استصنا تصریح کرد: در حال حاضر نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه در رقابت منفی با یکدیگر قیمت‌های ارزان می‌دهند و عموم جامعه که از مسائل بیمه‌ای آگاه نیستند قرارداد ارزان را بسته و زمانی که حادثه‌ای برای بیمه‌گر اتفاق می‌افتد و به شرکت بیمه مراجعه می‌کند متوجه می‌شود که تمام سرشاخه‌ها شکسته شده و محصولی ناقص به وی فروخته شده است.

به گفته تالاری، نرخ‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های بیمه تا ۳ برابر با یکدیگر تفاوت قیمت دارند.

وی بیان کرد: برخی از نمایندگان شرکت‌های بیمه تنها به دنبال منفعت هستند و تا زمانی که این نمایندگان تنها به عنوان شغل به فروش بیمه نامه فکر کنند این مشکلات را در جامعه خواهیم داشت، بهتر است که نمایندگان شرکت‌های بیمه به حرفه خود دید تخصصی داشته و در جایگاه مشاوره برای بیمه گران هم باشند.

انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در حدود۸۰۰ عضو دارد که عموما به صورت مستقل اقدام به بیمه کردن پرسنل و کارگاه‌های خود می‌کنند، اما حدود ۱۵۰ شرکت از این سازندگان در اطراف تهران بوده که می‌توان بیمه آنها را تجمیع کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

ترامپ: هیچ چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که مشغول برگزاری کمپین‌های انتخاباتی‌اش در گوشه و کنار ایالات متحده است در جمع هوادارانش گفت: «می‌دانم شما من را دوست دارید، ولی هیچ ‌چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید. چه من را دوست داشته باشید چه نداشته باشید باید به من رای بدهید.»

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت اونس جهانی و ثبات در بازار ارز داخلی، تقاضا برای سکه و طلا در روزهای اخیر کاهش داشته و تعادل نسبی در بازار برقرار است بطوریکه نرخ انواع سکه نسبت به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تغییر قابل محسوسی نداشته است. وی ادامه داد: در حال حاضر حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده است که در سه سال اخیر بی‌سابقه بوده است. باید توجه داشت که بیشترین سطح حباب در این بازه زمانی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد آخرین نرخ اواع سکه گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۹۰ میلیون تومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۷۰ هزار تومان است. به گفته وی؛ نرخ هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۶ هزار تومان است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

نامه‌نگاری‌های تند و تیز میان آیت‌الله یزدی و صادق آملی لاریجانی

خبری1 ساعت قبل

معرفی یک مستند ایرانی به عنوان نماینده اسکار ۲۰۲۰ و واکنش‌ها به این انتخاب

خبری2 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۲۷ مردادماه

خبری3 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

علم الهدی: موسیقی امروز هماهنگ با فسق و فجور است/در زمان ائمه، ابزار موسیقی فقط در مورد لهو و لعب کاربرد داشته است

خبرآنلاین44 دقیقه قبل

نمایش معماری هندوستان در کاخ گلستان

ایسنا47 دقیقه قبل

ترمز رکورد شکنی شاخص کشیده شد/ نماگر بورس در ارتفاع ۲۶۰هزار واحدی

اقتصاد آنلاین47 دقیقه قبل

ارتش سوریه حلقه محاصره تروریستها در اطراف «خان‌شیخون» را تنگ‌تر کرد

مهر47 دقیقه قبل

هند ۴ هزار نفر را در جامو و کشمیر بازداشت کرد

مهر47 دقیقه قبل

دولت اقدام قابل توجهی برای جبران خسارت اصناف سیل‌زده نکرده است

مهر49 دقیقه قبل