دوچرخه‌سواری امروز حناچی، شهردار تهران و واکنش او به موضوع انتخابات شورایاری
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دوچرخه‌سواری امروز حناچی، شهردار تهران و واکنش او به موضوع انتخابات شورایاری

عکس/ دوچرخه سواری حناچی با معلولان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ دوچرخه سواری حناچی با معلولان
پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو صبح روز سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ با حضور جمعی از معلولان، پیروز حناچی شهردار تهران و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در پارک شهر تهران برگزار شد.

حناچی: بزودی افتتاح تقاطع خط ۶ در مترو امام‌حسین

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
حناچی: بزودی افتتاح تقاطع خط ۶ در مترو امام‌حسین
حناچی: بزودی افتتاح تقاطع خط ۶ در مترو امام‌حسین - 0

شهردار تهران گفت: به زودی ایستگاه امام‌حسین از خط ۶ مترو افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در سه شنبه بدون خودروی این هفته به مناسبت هفته بهزیستی به همراه رییس سازمان بهزیستی با تعدادی از شهروندان مبتلا به اوتیسم و معلولان تا بهشت رکاب زد و در حاشیه آن با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تلاش داریم با رواج فرهنگ دوچرخه سواری، سهم دوچرخه از حمل و نقل عمومی به ۳ الی ۴ درصد افزایش یابد. در حالی که این رقم در شرایط فعلی زیر یک درصد است.

وی افزود: به هر صورت کلانشهر تهران برای حل مشکلات آلودگی و ترافیک راهی جز رواج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی پاک ندارد. باید از مصرف سوخت‌های فسیلی در شهر کم کنیم و به حمل و نقل پاک رو بیاوریم که دوچرخه بهترین و پاک‌ترین وسیله حمل و نقل است. البته مترو و اتوبوس‌های برقی هم هستند. این حرکت از سه شنبه‌ها شروع شده امیدواریم همه روزهای هفته روزهای بدون خودرو باشد.

شهردار تهران درباره استفاده غیرقانونی موتورسواران از مسیرهای دوچرخه سواری گفت: شهرداری تهران به تنهایی متولی جلوگیری از این حرکت‌های غیرقانونی نیست اما همه باید تلاش کنیم این رفتارها کنار گذاشته شود. متاسفانه این طور وانمود می‌شود که موتورسوار لازم نیست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند ما باید رفتار غیرقانونی موتورسواران را به یک ضدارزش تبدیل کنیم و تا آنها این کار را کنار بگذارند. از سوی دیگر یکی از معضلات شهر تهران تعداد زیاد موتورهای کاربراتوری هستند که آلایندگی بالایی دارند. برای حل این مشکل همه دست اندرکاران شهر باید همراهی کنند.

وی درباره کمبود ایستگاه‌های دوچرخه در شهر گفت: ایستگاه‌های دوچرخه توسط بخش خصوصی در حال اجرا و توسعه است. ما هفته گذشته پنجاهمین ایستگاه دوچرخه را افتتاح کردیم و تلاشمان توسعه این ایستگاه هاست البته به شرکتی که این سرویس را می‌دهد توصیه می‌کنم که هزینه‌های خود را پایین بیاورد و به مردم هم توصیه می‌کنم از این روش استقبال کنند.

وی درباره مناسب نبودن دوچرخه‌ها برای معلولان گفت: من دوچرخه مناسب سازی شده برای معلولان کمتر دیدم. امروز ما عزیزانی داشتیم که با یک پا با ما همراهی کردند و رکاب زدند اما به صورت کلی بحث مناسب سازی فضای شهری برای معلولان بسیار مهم است و این مسئولیت اجتماعی همه ماست که شهر را برای معلولان مناسب کنیم. انشاءالله با کمک همه عزیزان این مسئله را تعقیب می‌کنیم.

براساس گزارش شهرنوشت، حناچی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او خواست یک خبر خوب بدهد گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که خط ۶ و ۷ مترو به طور کامل راه اندازی شود و به زودی ایستگاه امام حسین از خط ۶ افتتاح خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حناچی: تابع قانونیم و بر اساس مصوبه دولت انتخابات شورایاری‌ها را پیش می‌بریم

همشهریخبرگزاری همشهری
حناچی: تابع قانونیم و بر اساس مصوبه دولت انتخابات شورایاری‌ها را پیش می‌بریم
همشهری‌آنلاین: شهردار تهران گفت: در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها نمی‌توان قطعی صحبت کرد، چون پنجمین دوره است که طبق مصوبه دولت برگزار می‌شود، با این حال شهرداری تهران و شورای شهر تابع قانون هستند و اگر همه مسئولان ذیربط نظرشان این باشد که این انتخابات برگزار نشود، برگزار نخواهیم کرد ولی فعلا طبق مصوبه دولت پیش می‌رویم.

پیروز حناچی، شهردار تهران درباره انتخابات شورایاری‌ها گفت: در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن این انتخابات نمی‌توان قطعی صحبت کرد، چون پنجمین دوره است که برگزار می‌شود و مصوبه دولت را هم دارد. در قانون اساسی انجمن‌های زیر مجموعه شورای شهر دیده شده است اما با این حال شهرداری تهران و شورای شهر تابع قانون هستند و اگر همه مسئولان ذیربط نظرشان این باشد که این انتخابات برگزار نشود، برگزار نمی‌کنیم اما در شرایط فعلی و با توجه به مصوبه دولت ما طبق برنامه انتخابات شورایاری‌ها را برگزار می‌کنیم.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در سه‌شنبه بدون خودروی این هفته، هم‌رکاب‌های متفاوتی نسبت به هفته‌های قبل داشت.

شهردار تهران سه‌شنبه ۲۵ تیر به مناسبت هفته بهزیستی با تعدادی از افراد مبتلا به اوتیسم و معلولان از جمله یک معلول که تنها یک پا داشت از میدان توحید تا خیابان بهشت رکاب زد.

«وحید قبادی دانا»، رئیس سازمان بهزیستی هم در این برنامه حضور داشت.

حناچی در پارک شهر درباره «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» گفت: تلاش داریم با رواج فرهنگ دوچرخه سواری، سهم دوچرخه از حمل و نقل عمومی به ۳ الی ۴ درصد افزایش یابد. در حالی که این رقم در شرایط فعلی زیر یک درصد است.

او افزود: به هر صورت کلان‌شهر تهران برای حل مشکلات آلودگی و ترافیک راهی جز رواج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی پاک ندارد. باید از مصرف سوخت‌های فسیلی در شهر کم کنیم و به حمل و نقل پاک رو بیاوریم که دوچرخه بهترین و پاک‌ترین وسیله حمل و نقل است. البته مترو و اتوبوس‌های برقی هم هستند. این حرکت از سه شنبه‌ها شروع شده امیدواریم همه روزهای هفته روزهای بدون خودرو باشد.

شهردار تهران درباره استفاده غیرقانونی موتورسواران از مسیرهای دوچرخه‌سواری گفت: شهرداری تهران به تنهایی متولی جلوگیری از این حرکت‌های غیرقانونی نیست اما همه باید تلاش کنیم این رفتارها کنار گذاشته شود. متاسفانه این طور وانمود می‌شود که موتورسوار لازم نیست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند ما باید رفتار غیرقانونی موتورسواران را به یک ضدارزش تبدیل کنیم و تا آنها این کار را کنار بگذارند. از سوی دیگر یکی از معضلات شهر تهران تعداد زیاد موتورهای کاربراتوری هستند که آلایندگی بالایی دارند. برای حل این مشکل همه دست اندرکاران شهر باید همراهی کنند.

او درباره کمبود ایستگاه‌های دوچرخه در شهر گفت: ایستگاه‌های دوچرخه توسط بخش خصوصی در حال اجرا و توسعه است. ما هفته گذشته پنجاهمین ایستگاه دوچرخه را افتتاح کردیم و تلاشمان توسعه این ایستگاه هاست البته به شرکتی که این سرویس را می‌دهد توصیه می‌کنم که هزینه‌های خود را پایین بیاورد و به مردم هم توصیه می‌کنم از این روش استقبال کنند.

شهردار تهران درباره مناسب نبودن دوچرخه‌ها برای معلولان گفت: من دوچرخه مناسب‌سازی شده برای معلولان کمتر دیدم. امروز ما عزیزانی داشتیم که با یک پا با ما همراهی کردند و رکاب زدند اما به صورت کلی بحث مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان بسیار مهم است و این مسئولیت اجتماعی همه ماست که شهر را برای معلولان مناسب کنیم. انشاءالله با کمک همه عزیزان این مسئله را تعقیب می‌کنیم.

حناچی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او خواست یک خبر خوب بدهد؛ گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که خط ۶ و ۷ مترو به طور کامل راه‌اندازی شود و به زودی ایستگاه امام حسین از خط ۶ افتتاح خواهد شد. کد خبر ۴۴۸۰۰۵

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

واکنش رهبر انقلاب به انتقادات تند جوان نخبه‌ ناامید از وضع کشور + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فیلم کامل انتقادات تند اخیر جوان نخبه‌ی ناامید از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب را مشاهده می‌کنید. در ادامه صحبت‌های این جوان نخبه، مقام معظم رهبری به سخنان وی پاسخ دادند. بیشتر بخوانید: تبریک عید غدیر توسط رهبر انقلاب به امام خمینی (ره) در حسینیه جماران + فیلمانتهای پیام/دیدار مقام معظم رهبری با مدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان + فیلم

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

فیلم | لحظه عبور شهاب سنگ عظیم در آسمان ایتالیا!

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

پاکسازی خان شیخون از تروریست‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دمشق؛ ارتش سوریه پس از آزادی خان شیخون درصدد پاکسازی و بازگشایی راه ترانزیتی دمشق به حلب است.

اخبار بیشتر