ترکیه سالگرد کودتا را جشن گرفت + جزییاتی از خرید تسلیحاتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترکیه سالگرد کودتا را جشن گرفت + جزییاتی از خرید تسلیحاتی

واکنش ترکیه به احتمال تحریم‌ اروپا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش ترکیه به احتمال تحریم‌ اروپا
وزارت خارجه ترکیه با رد تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه این کشور، اعلام کرد این محدودیت‌ها تاثیری بری حفاری‌های آنکارا در شرق دریای مدیترانه ندارد.

به گزارش فارس، بعد از اجماع نظر شورای وزیران اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه به بهانه حفاری‌های نفتی و گازی این کشور در شرق دریای مدیترانه، دولت ترکیه به این مسئله واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ترکیه امروز (سه‌شنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال محدودیت روی منابع مالی و شرکت‌های همکار با ترکیه در حفاری میادین نفتی و گازی در نزدیکی قبرس تاثیری بر عزم آنکارا برای تداوم فعالیت‌ها جهت تامین انرژی خود در منطقه ندارد.

به نوشته رویترز، در این بیانیه آمده است: «نام نبردن اتحادیه اروپا از بخش ترکیه‌ای قبرس در تصمیمات خود، نشان می‌دهد که چه میزان این سازمان در موضوع قبرس جانبدارانه و جناحی عمل می‌کند».

اتحادیه اروپا روز گذشته در مرحله مقدماتی تعیین تحریم‌ها علیه ترکیه، مذاکرات بر سر «توافق فراگیر حمل‌ونقل هوایی» را تعلیق کرده و توافق کرد تا نشست‌های آتی شورای تجمیعی اروپا-ترکیه و مذاکرات عالی‌رتبه درخصوص روابط دوجانبه را فعلا برگزار نکند.

شورای وزیران اروپا همچنین پیشنهاد کرد که کمک مالی سال ۲۰۲۰ به ترکیه برای دوران «ماقبل الحاق» به اتحادیه اروپا کاهش بیابد و از «بانک سرمایه‌گذاری اروپا» خواستند که در فعالیت‌های وامی خود در ترکیه تجدید نظر کند.

سران اتحادیه اروپا در ژوئن (خرداد) نیز به ترکیه برای خاتمه دادن به حفاری در آب‌های اطراف قبرس هشدار داده بودند. اتحادیه اروپا ضمن هشدار به ترکیه در خصوص اعزام کشتی‌های حفاری به آبهای اطراف قبرس، این اقدام را نقض حاکمیت این کشور اروپایی خواند.

ترکیه در روزهای گذشته دومین کشتی حفاری به نام «یاووز» را وارد آب‌های قبرس کرد. نخستین کشتی حفاری به نام «فاتح» ترکیه اوایل ماه می‌ (خرداد) وارد سواحل غربی قبرس شد و قبرس نیز برای خدمه این کشتی حکم بازداشت صادر کرد.

واکنش ترکیه به احتمال تحریم‌ اروپا - 9

خواندن خبر در سایت منبع

سامانه اس ۴۰۰ به طور کامل تا آپریل ۲۰۲۰ در ترکیه مستقر خواهد شد

موجخبرگزاری موج
سامانه اس ۴۰۰ به طور کامل تا آپریل ۲۰۲۰ در ترکیه مستقر خواهد شد
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهار نظری گفت: سامانه اس 400 تا آپریل سال 2020 در ترکیه مستقر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، رجب طیب اردوغانرئیس جمهور ترکیه در اظهار نظری گفت: سامانه اس 400 که بخش از تجهیزات مربوط با آن در روزهای اخیر وارد ترکیه شده است، تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل در ترکیه مستقر خواهد شد.

خرید سامانه اس ۴۰۰ توسط ترکیه از روسیه موجب شده تا روابط این کشور با متحدانش در ناتو و به ویژه با آمریکا دستخوش تنش شود. آمریکا تهدید کرده ترکیه را تحریم خواهد کرد.

رجب طیب اردوغان که در فرودگاه آتاتورک و به مناسبت سومین سالگرد کودتای نافرجام ترکیه در سال ۲۰۱۶ سخن می‌گفت افزود: ۸ هواپیمای باری تاکنون بخشی از تجهیزات سامانه اس ۴۰۰ را وارد ترکیه کرده‌اند و هنوز این روند ادامه خواهد داشت. به کمک خداوند، سامانه اس ۴۰۰ به طور کامل تا آپریل ۲۰۲۰ در ترکیه مستقر خواهد شد. سامانه اس ۴۰۰ جز قویترین سامانه‌ها برای مقابله با آن هایی است که قصد تهاجم به کشورمان را داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترکیه بیش از ۱۸۴ میلیون یورو تسلیحات از آلمان خرید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ترکیه بیش از ۱۸۴ میلیون یورو تسلیحات از آلمان خرید
ایرنا نوشت: دولت آلمان از فروش تسلیحاتی به ارزش بیش از ۱۸۴ میلیون یورو به ترکیه در چهار ماهه نخست سال میلادی جاری خبر داد.

به گزارش شبکه «دویچه وله» آلمان ترکیه در چهارماه نخست سال جاری بیش از ۱۸۴ میلیون یورو از آلمان تسلیحات خریداری کرده است.

بر این اساس وزارت اقتصاد آلمان این اطلاعات را به درخواست فراکسیون حزب چپ‌های پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) ارائه کرده است.

بخش اعظم این مبلغ مربوط به شش فروند زیردریایی «کلاس ۲۱۴» است که قرارداد آن در سال ۲۰۰۹ میلادی منعقد و با «اعتبار هرمس» به میزان ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون یورو خرید آن تضمین شده است.

این در حالی است که اقدام ترکیه در خرید سامانه دفاع موشکی اس -۴۰۰ با انتقاد شرکای این کشور در ناتو که آلمان نیز جزو آنها است، مواجه شده است.

انتشار خبر تحویل نخستین بخش از سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه به ترکیه با واکنش کاخ سفید و کشورهای غربی همراه شد و ایالات متحده اعلام کرد در چارچوب قانون تحریم‌ها (کاتسا) پاسخ سختی را به آنکارا خواهد داد.

در حالی که به گفته ناظران شکاف میان ترکیه و ناتو از موضوع عراق و سوریه آغاز شده، این شکاف با روی آوردن ترکیه به تسلیحات روسی تشدید شده و حتی ممکن است باعث اختلاف بیشتر در این پیمان نظامی شود. ۳۱۰۳۱۱

خواندن خبر در سایت منبع

ایرانی‌ها در صدر خریداران شهروندی ترکیه

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ایرانی‌ها در صدر خریداران شهروندی ترکیه
بنابر اعلام وزارت کشور ترکیه از زمان اعلام تسهیل شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه از شهریور پارسال، حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آناتولی، وزارت کشور ترکیه گفته ۲۵۳ ایرانی از همین طریق شهروندی ترکیه را خریدارای کرده‌اند و در صدر جدول خریداران قرار گرفته‌اند.

بعد از ایران، کشورهای عراق، یمن، افغانستان و سوریه در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند؛ در این فهرست متقاضیانی از کشورهای کانادا، ایتالیا، آمریکا و اسرائیل هم قرار دارند.

دولت ترکیه سال پیش (۱۳۹۷) با تغییر بعضی از قوانین مهاجرتی، شرایط کسب شهروندی این کشور برای اتباع خارجی را آسان‌تر کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

یکی از خیابان‌های ترکیه به نام «شهید محمد مرسی» نام‌گذاری شد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
یکی از خیابان‌های ترکیه به نام «شهید محمد مرسی» نام‌گذاری شد
اقتصادنیوز: شهرداری شهر "سیواس" ترکیه از تغییر نام خیابان "استقلال" به خیابان "شهید محمد مرسی" خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رای الیوم نوشت، در سومین سالگرد کودتای نافرجام ترکیه، شهرداری شهر «سیواس» نام خیابان «استقلال» یکی از معروف‌ترین خیابان‌های این شهر ترکیه را به «خیابان شهید محمد مرسی» (رئیس جمهوری پیشین مصر) تغییر داد.

شهر «سیواس» یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تاریخی ترکیه است که دارای بیشترین آثار تاریخی و همچنین چشمه‌های معدنی است.

شهر «سیواس» در مرکز ترکیه واقع شده است و جمعیت آن حدود ۲۵۱ هزار و ۷۷۶ تن است و آرامگاه شاهزاده بایزدید، پسر سلطان سلیمان و فرزندانش نیز در این شهر قرار دارد.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حضور جواد ظریف در اروپا و سخنان او + فیلم

خبری19 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 31 مردادماه

خبری19 ساعت قبل

ناصر احمدی یکی از پیشکسوتان دوبله ایران درگدشت.

خبری21 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

تصادف زنجیره‌ای در جاده سقز - بانه ۳ کشته و ۷ مصدوم برجا گذاشت

ایسنا1 دقیقه قبل

پیام وزیر بهداشت به پزشکان / سهم پزشکان در دستاوردهای انقلاب

ایسنا2 دقیقه قبل

پروانه چرای دام تنها به دامدار باید داده شود/اجاره مرتع خلاف قانون است

فارس2 دقیقه قبل

آیا برکناری مدیران خودروساز منجر به کاهش قیمت خودروهای داخلی می‌شود؟

چرخان3 دقیقه قبل

ثبت‌نام اربعین شروع شد

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

مشکلات جنسی عامل چند درصد از طلاق‌های ایرانیان است؟ / شرم و ناآگاهی، اصلی‌ترین کلیدواژه‌های اتاق‌‌خواب‌های نا‌آرام/ هشتاد درصد از طلاق‌های امروزی ناشی از خیانت است/ مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی، مانع آغاز فعالیت کلینیک‌های جنسی

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل