برای مدیریت کاغذ چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

برای مدیریت کاغذ چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ چه تأثیری بر بازار داشت؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ چه تأثیری بر بازار داشت؟
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ در بازار کاغذ و مقوا تاثیراتی برجای گذاشته است،‌ هر چند این تأثیرات در کاغذ چاپ و تحریر مشهود نیست،‌ اما بر بازار گلاسه و مقوا قابل مشاهده است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ بازار کاغذ در هفته‌های گذشته و به‌دنیال خروج کاغذ از فهرست کالاهای اساسی نوسان تازه‌ای را تجربه کرده است، ‌ هر چند خروج کاغذ از فهرست کالاهای اساسی هنوز نتوانسته است‌، قیمت کاغذ چاپ و تحریر را تعدیل کند‌، اما تاثیر خوبی بر بازار کاغذ گلاسه و مقوا گذاشته است.

به باور بسیاری از کارشناسان بازار کاغذ خارج شدن کاغذ از دایره ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌تواند بازار را تعدیل کرده و به قیمت‌های واقعی نزدیک‌تر کند، ‌ با این حال چند هفته‌ای از انتشار خبر خروج کاغذ می‌گذرد اما هنوز تغییر محسوسی در قیمت کاغذ چاپ و تحریر مشهود نیست.

البته نباید از نظر دور داشت که قیمت کاغذ در هفته‌های گذشته از ۵۳۰ هزار تومان به ۵۱۵ هزار تومان رسیده است. با توجه به اینکه در ماه گذشته قیمت کاغذ چاپ و تحریر ۴۵۰ تا ۴۷۰ هزار تومان بود، ‌ می‌توان گفت این کاهش ۱۵ هزار تومانی چندان قالب توجه نیست.

برخی از واردکنندگان کاغذ در گفت‌وگو با تسنیم‌، قیمت کارشناسی خود برای هر بند کاغذ چاپ و تحریر که با کاغذ آزاد به کشور وارد شده است، ‌ را ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان عنوان کرده‌اند‌، این در حالی است که اگر با ارز نیمایی به کشور وارد شده باشد باید کمتر از این‌ها باشد.

همانطور که در ابتدای این گزارش به آن اشاره شد‌، بازار گلاسه و مقوا البته با کاهش قیمت خوبی روبرو بوده است، ‌ بر این اساس هر کیلو کاغذ گلاسه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلو مقوای پشت طوسی ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان خرید و فروش شده است و نسبت به ماه گذشته کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی را تجربه کرده‌اند.

حال باید دید که این کاهش قیمت‌ها شامل حال بازار کاغذ چاپ و تحریر نیز می‌شود یا خیر؟

خواندن خبر در سایت منبع

«کاغذ دیر برسد» برخی کتب‌ درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
«کاغذ دیر برسد» برخی کتب‌ درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری برای تامین کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی باید سریعتر انجام شود، گفت: اگر کاغذ دیر برسد ممکن است برخی کتاب‌ها نیز بعد از مهر به دست دانش‌آموزان برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پس از اینکه کاغذ چاپ و تحریر از فهرست کالاهای اساسی خارج و فاقد سهمیه ارز دولتی شد، دولت در مصوبه‌ای تصمیم گرفت تا سهمیه‌ای ۸۰ میلیون یورویی به وزارت ارشاد اختصاص دهد که ۴۰ میلیون یورو برای واردات کاغذ مورد نیاز روزنامه‌ها و ۴۰ میلیون یورو برای واردات کاغذ چاپ و تحریر با ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص یابد.

هم‌اکنون برخی واردکنندگان با نظارت وزارت ارشاد، ارز ۴۲۰۰ تومانی را از بانک مرکزی دریافت و کاغذ مورد نیاز را وارد کرده و به وزارت ارشاد تحویل می‌دهند تا بین ناشران توزیع شود.

همچنین توافقی انجام شده است تا کاغذ کتاب‌های درسی نیز مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی شود، در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار مقرر شد گزارشی در خصوص وضعیت تامین کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش برای تولید کتب درسی سال ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ و همچنین دفترچه‌های دانش‌آموزی به معاون اول رییس‌جمهوری ارائه شود تا مبنای تصمیمات آتی ستاد در این خصوص باشد اما تا این لحظه هنوز در این رابطه تصمیم‌گیری نهایی انجام نشده است.

چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ باید از اواخر شهریور شروع شود

در همین رابطه علیباقرزاده؛ معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره تعیین تکلیف کاغذ مورد نیاز برای چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اظهار کرد: در این رابطه هنوز تصمیم‌گیری نشده است و ما منتظریم البته کلیت موضوع در جلسه‌ ستاد اقتصادی مصوب و منوط بر این شد تا جلسه‌ای با حضور وزیر آموزش‌وپرورش، معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و بانک مرکزی برگزار و درباره تأمین ارز دولتی و کیفیت تخصیص آن تصمیم‌گیری شود، هم‌اکنون در حال پیگیری موضوع هستیم و آقای حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش هم با جدیت به دنبال موضوع است و در حاشیه جلسه هیئت دولت با آقای نهاوندیان صحبتی داشته و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد.

کاغذ دیر برسد، برخی کتاب‌ها بعد از مهر به دانش‌آموزان می‌رسد

وی افزود: احساس نگرانی می‌کنیم چون چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ باید از اواخر شهریور ماه شروع شود و با توجه به اینکه ثبت سفارش، خرید، حمل به گمرگ و ترخیص آن و تحویل به شرکت حداقل سه ماه زمان نیاز دارد هم‌اکنون از برنامه عقب هستیم و اگر سریعتر تصمیم‌گیری نشود به همان نسبت ممکن است چاپ برخی کتاب‌های درسی به بعد از مهر ماه موکول شود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عنوان کرد: البته تلاش می‌کنیم کتاب‌های درسی با تأخیر به دست دانش‌آموزان نرسد و در نهایت باید از ظرفیت چاپخانه‌هایی به جز افست و چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران استفاده کنیم و راهکارهای جایگزین را پیش‌بینی کرده‌ایم؛ این سازمان ظرفیت چاپ کتاب‌های درسی را دارد و هزینه تمام شده آن نیز کمتر می‌شود چرا که اعمال مدیریت بیشتر، کنترل کیفیت آسانتر و توزیع به صورت متمرکز امکان‌پذیرتر است.

تبعات دیر رسیدن کاغذ مورد نیاز چاپ کتاب‌های درسی

باقرزاده خاطرنشان‌کرد: اگر بخواهیم تعداد مراکز چاپ را افزایش دهیم باید کنترل و نظارت را بر حمل و نقل کاغذ افزایش داده و چند شبکه توزیع در کشور ایجاد کنیم مثلا چاپخانه‌هایی در قم، مشهد یا اصفهان باید کتاب‌های درسی را چاپ کنند و چندین شبکه توزیع، نظارت و کنترل کیفیت ایجاد شود که این موضوع هزینه‌های دولت و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را افزایش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه این هزینه‌ها صرفا مادی نیست، گفت: کار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به آن مفهوم درگریر شدن با لجستیک تامین و توزیع کتاب‌های درسی نیست بلکه باید به فعالیت‌های نرم‌افزاری، توجه به برنامه درسی و استانداردها و استفاده از ظرفیت‌های متنوع برای تولید محتوا متمرکز شویم و اقدامات سخت‌افزاری بر عهده دو شرکت افست و چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران است.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: اگر کاغذ به موقع نرسد و برای چاپ کتاب‌های درسی با محدودیت زمان مواجه شویم ناگزیر هستیم به سراغ چاپخانه‌های دیگر برویم اما آنها این الزام را ندارند که تمام فرایندها را دقیق انجام دهند، دستگاه‌های چاپشان با دو مجموعه افست و چاپ و نشر کتاب‌های درسی تفاوت دارد و سایز کاغذ کتاب‌های درسی با دستگاه این دو مجوعه هماهنگ شده وممکن است با دستگاه چاپ سایر چاپخانه‌ها هماهنگ نباشد و ضایعات را افزایش دهد.

وی گفت: دو مجموعه افست و چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران، شبکه توزیع ارزان قیمت را پیش بینی کرده‌اند تا تمام کتاب‌ها را به صورت هماهنگ به استان‌ها بفرستند و اگر کاغذها به موقع تامین نشود باید به سراغ شبکه‌های توزیع دیگر برویم که از صحت تعهدات آنها شناخت دقیقی نداریم و مسائلی به وجود می‌آید؛ به هر حال امیدواریم درباره وضعیت کاغذ کتاب‌های درسی هر چه زودتر تصمیم‌گیری شود و ارز مناسب به شکلی که قیمت کتاب‌ها را به شیوه غیرعادی افزایش نیابد در اختیار ما قرار بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اختصاص ۸۷ میلیون دلار برای واردات کاغذ در سال ۹۷

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
اختصاص ۸۷ میلیون دلار برای واردات کاغذ در سال ۹۷

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم نظارت دولت در نحوه تخصیص ارز دولتی به کاغذ، عنوان کرد: متأسفانه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی تأثیری بر قیمت کالاهای اساسی، دارو و کاغذ نداشته است و دولت نیز هیچ برنامه و تحرک جدیدی برای تغییر و اصلاح این روند ندارد. امروز شاهدیم که کالاهای اساسی، کاغذ و دارو با همان نرخ آزاد عرضه می‌شود و رقمی که برای ارز دولتی در بودجه دیده شده فقط فرصتی برای سودجویان است.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: آماری که چه میزان ارز توسط چه افرادی با نرخ دولتی وارد کشور شده وجود دارد ولی ارز دولتی به مصرف کننده نهایی نمی‌رسد و قیمت کتب و دفاتر مشق فراتر از آن چیزی است که باید باشد.

دولت راهکار تازه‌ای ندارد

وی اضافه کرد: دولت با وجود اینکه قبول دارد ارز ۴۲۰۰ تومانی مثمر ثمر نبوده است ولی راهکار جدیدی برای بهبود اوضاع ندارد.

بانک مرکزی سال گذشته، ۸۷ میلیون دلار تأمین ارز برای پرونده‌های تأیید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور واردات ۸۳ هزار تن کاغذ داشته است در سال ۹۸ نیز تا کنون هیچ تأمین ارزی صورت نگرفته است

مسعودی یادآور شد: در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعامل با یکدیگر باید نظارت بر بازار کاغذ داشته باشند و چنانچه اوضاع بازار بهبود پیدا نکند، مجلس نیز مجددا پیرو دستور مقام معظم رهبری به معاون اول ریاست جمهوری به حوزه کاغذ ورود مجدد خواهد داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره رقم در نظر گرفته شده برای واردات کاغذ، گفت: این در حالی است که بانک مرکزی سال گذشته، ۸۷ میلیون دلار تأمین ارز برای پرونده‌های تأیید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور واردات ۸۳ هزار تن کاغذ داشته است در سال ۹۸ نیز تا کنون هیچ تأمین ارزی صورت نگرفته است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

صفر تا صد مسئله کاغذ باید بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد باشد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
صفر تا صد مسئله کاغذ باید بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد باشد

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملتبا انتقاد از اینکه بعد از جلسه با جهانگیری در مورد تامین ارز دولتی کاغذ و اختصاص برای روزنامه‌ها فرجی حاصل نشد، گفت: این مصوبه و اصلاح مصوبه دولت روی کاغذ مانده زیرا هنوز بانک مرکزی بر اساس تعهد خود ارز لازم را تامین نکرده است؛ در حالی که باید تا پایان سال ۸۰ میلیون دلار پرداخت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس گزارش معاونت مطبوعاتی، در مجموع ۲۴۰ هزار دلار در طی این سه ماهه به کاغذ اختصاص داده شده و این به آن معناست که بحران همچنان پابرجاست.

عضو هیئت رییسه مجلس درباره خبر توزیع حدود ۴۰۰ تن کاغذ میان مطبوعات توضیح داد: با توجه به اینکه واردکنندگان کاغذ محدود شده‌اند، روزنامه ابتکار از طریق معاونت مطبوعاتی به یکی از واردکننده‌ها معرفی شده و سه تن کاغذ با ارز دولتی به آن داده شد.

موسسه نشرآوران برای تنظیم بازار پیش‌بینی شده است

وکیلی با تاکید بر لزوم تغییر در روند این وضع، ادامه داد: باید این ارز را یکجا در اختیار معاونت مطبوعاتی و معاونت فرهنگی قرار دهند زیرا اینها موسسه وابسته دارند؛ مثلا در مطبوعات موسسه نشرآوران وجود دارد که اصلا از ابتدا برای تنظیم بازار پیش‌بینی شده است تا در صورت مواجهه با مشکل کمبود کاغذ، این موسسه وظیفه داشته باشد کاغذ را وارد کرده و زیر نظر معاونت مطبوعاتی توزیع و در نهایت نظارت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صفر تا صد مسئله کاغذ بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد است و بانک مرکزی را در این موضوع به رسمیت نمی‌شناسیم لذا اگر بنای هماهنگی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد در بحث گمرکات، وزارت صمت در بحث ثبت سفارش وجود دارد، مسئولیت آن بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد است.

هماهنگی با سایر دستگاه‌ها را وزارت فرهنگ و ارشاد انجام دهد

وکیلی با بیان اینکه پاسخگویی به موضوع کاغذ کار وزارت فرهنگ و ارشاد است، گفت: بهتر است وزارت فرهنگ این ارز را بگیرد، کاغذ وارد کند و توزیع و نظارت داشته باشد اما اکنون این مسئولیت تقسیم شده و در حال حاضر حکم صدور تخصیص بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد است، تامین ارز با بانک مرکزی، عملیاتی کردن آن از طریق گمرکات با وزارت اقتصاد و ثبت سفارش با وزارت صمت.

عضو ناظر مجلس در کمیته حل بحران کاغذ افزود: باید تمام این پروسه را وزارت فرهنگ و ارشاد بر عهده گیرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

ریشه اصلی مشکل کاغذ وزارت ارشاد است/کارگروه کاغذ فایده‌ای ندارد

مهرخبرگزاری مهر
ریشه اصلی مشکل کاغذ وزارت ارشاد است/کارگروه کاغذ فایده‌ای ندارد
مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: حجم کاغذ مصرفی مطبوعات کشور ۴۰ میلیون یورو است که رقم بالایی نیست و این رقم نشان می دهد می توان توزیع کاغذ مصرفی مطبوعات را به درستی مدیریت کرد.

مهدی رحمانیان در گفت و گو با خبرگزاری مهر درباره وضعیت توزیع کاغذ مطبوعات گفت: مشکل کاغذ مطبوعات از زمان افزایش قیمت دلار بروز و ظهور کرد و تا کنون هم رفع نشده است. دولت در گام اول تصمیم گرفت کاغذ را به عنوان کالای اساسی اعلام کند، به همین دلیل واردات آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی را در دستور کار خود قرار داد. اما واردکنندگانی بودند که چنین ارزی را گرفتند و تا کنون کاغذی وارد نکرده‌اند.

وی ادامه داد: بعضی از محموله‌های وارداتی کاغذ سر از انبارهایی درآورد و در نهایت معلوم نشد که این کاغذها در کجا توزیع شده‌اند.

مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به اینکه قیمت کاغذ از ابتدای بروز این مشکلات چند برابر شده است، ادامه داد: دولت برای حل مشکل کاغذ کارگروهی تشکیل داد اما به مصداق ضرب المثل «از قضا سرکنگبین صفرا فزود» این کارگروه نه تنها مشکلی از رسانه‌های کاغذی حل نکرد بلکه به مشکلات چاپ روزنامه اضافه کرد.

رحمانیان تأکید کرد: دولت در گام بعدی تصمیم گرفت کاغذ را از لیست کالاهای اساسی خارج کند و به این ترتیب این محصول وارد لیست «سایر کالاها» برای واردات شد و تخصیص ارز به کاغذ هم تغییر کرد.

وی گفت: در شرایط جدید رسانه‌ها برای حل بحران کاغذ پیگیری هایی انجام دادند، (اسحاق) جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور هم جلسه هایی با مدیران مسئول رسانه‌ها برگزار کرد و ابراز هم دلی کرد. در آن جلسه مقرر شد که کماکان کاغذ در لیست «کالاهای اساسی» باقی بماند.

رحمانیان که معتقد است با وجود نظر معاون اول رئیس جمهور کماکان مشکل کاغذ بر قوت خود باقیست، ادامه داد: ریشه اصلی مشکل کاغذ را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌بینم. این مشکل برای روزنامه شرق کار را به جایی رساند که طی هفته گذشته برای تأمین کاغذ برای چاپ شبانه به مشکل برخوردیم.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد برای رفع مشکل روزنامه شرق اعلام کرد که «۲ تن» کاغذ با ارز نیمایی تخصیص خواهد داد که همین میزان نشان می‌دهد افرادی که در آنجا مشغول هستند درک درستی از کار مطبوعات ندارند.

مدیر مسئول روزنامه شرق خاطرنشان کرد: بعد از اینکه مشکل کاغذ برای مجموعه ما حل نشد، ناگزیر از همکاران مان در سایر نشریات کاغذ قرض گرفتیم.

رحمانیان با تشبیه عملکرد وزارت ارشاد در قبال رسانه‌های کاغذی به «گفتار درمانی مطبوعات» گفت: مشکل کاغذ مطبوعات از جمله مواردی است که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، چند تن از وزرای مربوط در دولت و… پیگیری کرده‌اند اما تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: کارگروه تشکیل شده برای حل مشکل کاغذ دارای مشکل است و برای حل بحران کاغذ باید این کارگروه کنار گذاشته شود و با ساز و کار دیگری وارد کنندگان کاغذ مطبوعات را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه کارگروه یاد شده حتی برای نشریه‌ای که چاپ نمی‌شود، کاغذ تخصیص می‌دهد، ادامه داد: بر اساس برآوردها نیاز کاغذ کشور بر اساس یورو سالیانه رقمی معادل ۴۰ میلیون است. این میزان نشان می‌دهد که حجم کاغذ مورد نیاز تا چه کم شده است، به عبارتی بسیاری از رسانه‌ها فقط یک اسم هستند. از سویی با توجه به فعالیت نشریات و روزنامه‌های مختلف می‌توان مشکل کاغذ را حل کرد و نیاز به دادن سهمیه به همه مطبوعات نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

موانع حذف نسخ کاغذی و دفترچه بیمه / چالش‌های پرداخت آنلاین دستمزد پزشکان

ایسناخبرگزاری ایسنا
موانع حذف نسخ کاغذی و دفترچه بیمه / چالش‌های پرداخت آنلاین دستمزد پزشکان
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به موانع اجرایی شدن پرداخت‌های آنلاین این سازمان به پزشکان، نسبت به اجرایی شدن این طرح تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد.

دکتر محمد دریجانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نحوه پرداخت‌های سازمان بیمه سلامت به پزشکان در قالب اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت، اظهار داشت: پرداخت‌های ما در پایان هر ماه به شکل آف‌لاین صورت می‌گیرد. در هر استان یک شهرستان انتخاب شده تا پرداخت آنلاین به شکل پایلوت در آنجا صورت گیرد و به این ترتیب از آن پزشک سند کاغذی نمی‌پذیریم.

وی افزود: در حال حاضر پرداخت آنلاین به پزشکان بلافاصله پس از نوشتن نسخه الکترونیک به علت نبود زیرساخت مناسب امکان پذیر نمی‌باشد. البته باید نحوه پرداخت به سمت آنلاین شدن سوق پیدا کند، اما لازمه این امر آن است که برخی اقدامات بویژه در خصوص قوی‌تر شدن ساختار اینترنتی انجام شود. یکی از موضوعات حائز اهمیت برای پزشکان، از دست ندادن زمان برای معاینه و معالجه بیمار است؛ به همین دلیل قطعی‌های اینترنت می‌تواند چالشی جدی برای پزشک و بیمار باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر نسخه نویسی الکترونیک با مشکل مواجه شود، بیمار در سطوح دیگر دریافت خدمات نیز به مشکل بر می‌خورد، افزود: وجود مشکل در نسخه نویسی الکترونیک باعث بروز مشکلات ثانویه در دریافت دارو، پرداخت و… می‌شود.

دریجانی در ادامه با اشاره به اینکه با آغاز پرداخت‌ها به صورت آنلاین، دستمزد پزشکان دیگر به شکل یکجا پرداخت نخواهد شد و پرداخت به ازای هر برگ نسخه الکترونیک انجام می‌شود، تصریح کرد: در راستای آغاز این فعالیت، طبق جلساتی که با برخی پزشکان داشتیم آنها مایل به دریافت وجه به شکل کلی در پایان ماه بودند که این هم وجه دیگری از انواع تقاضاها را نشان می‌دهد.

وی وجود خلأ قانونی در خصوص امضاهای الکترونیک پزشکان را یکی دیگر از موانع حذف نسخ کاغذی و دفترچه بیمه دانست و افزود: علاوه بر آنکه برای استقرار امضای الکترونیک پزشکان، مشکلات بودجه‌ای در مسیر ما قرار دارد، در عین حال اصلی‌ترین مشکل وجود خلأ قانونی است؛ چراکه هنوز هم امضای دستی و روی کاغذ از نظر قانونی بر اسناد پذیرفته شده است و در این زمینه نیاز به اصلاح قانون وجود دارد.

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در پایان افزود: نرم‌افزارهای نسخه نویسی نیز باید به گونه‌ای باشد که پزشک و کاربر به راحتی توان استفاده از آن را داشته باشند. همچنین با آغاز پرداخت‌های آنلاین به دلیل حجم بالای نسخ نوشته شده و تعداد بالای تراکنش مالی، سامانه با مشکل مواجه نشود. بر همین اساس در زمینه زمان اجرایی شدن پرداخت‌های آنلاین به پزشکان فعلا نمی‌توان نظر قطعی داد، اما گمان می‌کنم پایان سال جاری بتوانیم پرداخت‌ها را به صورت آنلاین انجام دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
خوشبختانه موفق شدم دستگاه پخت نان را بدون عیب و نقص بسازم و هزینه تولید آن نیز به کمتر از ۱۰میلیون تومان کاهش پیدا کرد. از دستگاه پخت نان ساجی می‌توان برای پخت انواع نان‌ها استفاده کرد. پخت نان ساجی و اشتغال‌زایی برای۱۵۰نفر از اهالی روستا نخستین گامی بود که برداشتم. پخت نان، تجربه‌ای بود که هنر و صنایع‌دستی فراموش‌شده دیگر این روستا را نیز دوباره زنده کنم. همچنین در روستا به‌دلیل نبود برق‌۳ فاز که لازمه فعالیت کارگاه‌های صنعتی است نمی‌توانیم این کارگاه‌ها را برپا کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر ورزش و جوانان با تشریح برنامه‌های ویژه ورزش همگانی در فصل تابستان از مشارکت و دربرگیری ١٢ میلیون نفری مردم در این برنامه‌ها خبر داد. او با ابراز خرسندی از برنامه‌های توسعه ورزش همگانی اظهار کرد: طرح تابستان با ورزش و جام خوشه چین ویژه روستاییان، موج جدیدی در ورزش ایران به وجود آورده و با ایجاد شور و نشاط زمینه ساز ارتقا سطح سلامتی و پر کردن اوقات فراغت را رقم زده به طوریکه این برنامه‌ها باعث می‌شود، ١٢ میلیون نفر در فصل تابستان در برنامه‌های ورزش همگانی مشارکت داشته باشند که اتفاق خوبی محسوب می‌شود. وزیر ورزش و جوانان دقایقی به تشریح اهمیت المپیاد استعدادهای برتر پرداخت و با تاکید بر برگزاری مطلوب دومین دوره، ابراز امیدواری کرد این طرح موجبات پدید آمدن نسل جدیدی از قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش کشور شود. البته به اعتقاد بنده این شرایط سخت خیلی استمرار پیدا نمی‌کند و زیاد دور نمی‌بینم که این شرایط خاتمه یابد. سلطانی‌فر با اشاره مجدد به اوضاع اقتصادی کشور تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که برای تامین بودجه داریم، ضرورت صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع بیشتر احساس می‌شود.

اخبار بیشتر