هوای گرم همچنان مهمان ایران است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هوای گرم همچنان مهمان ایران است

هوای گرم در استان همدان ماندگار است

مهرخبرگزاری مهر
هوای گرم در استان همدان ماندگار است
همدان-مدیرکل هواشناسی استان همدان بابیان اینکه هوای گرم در استان همدان ماندگار خواهد بود، گفت: احتمال وقوع دمای حداکثر تا ۴۰ درجه در ساعاتی از روز پنج شنبه تا دوشنبه آینده وجود دارد.

سعید باقری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با توجه به بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی با تقویت الگوی تابستانه بر روی ایران و استان همدان هوای گرم تا اواخر هفته در استان همدان ماندگار خواهد بود، گفت: احتمال وقوع دمای حداکثر تا ۴۰ درجه نیز طی ساعاتی از روز پنج شنبه تا دوشنبه هفته آینده در برخی از نقاط استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه آسمان استان همدان طی امروز و تا ۵ روز آینده صاف و تا قسمتی ابری است، گفت: در برخی ساعات وزش باد ملایم را در استان همدان خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان همدان اضافه کرد: در ساعات بعد از ظهر افزایش سرعت باد، افزایش ابر و در برخی ساعات غبار رقیق در استان همدان پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده مواردی باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: به دلیل افزایش دما و ماندگاری هوای گرم تا اواخر هفته آینده افزایش مصرف انرژی برق را در غرب کشور و استان همدان شاهد خواهیم بود.

وی گفت: با توجه به گرمای روزانه هوا گروه‌های حساس از تردد در ساعات میانی روز در فضای باز خودداری کنند.

باقری همچنین تاکید کرد: تمهیدات لازم برای مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران سالم است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هوای تهران سالم است
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 60 قرار دارد و هوا در شرایط سالم قرار دارد.

بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت در حال حاضر بر روی عدد ۶۰ قرار گرفته و سالم است. همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته میانگین شاخص بر روی عدد ۸۱ قرار گرفت و سالم بود.

تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۷۳ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم داشته است.

این در حالی است که در سال ۹۷، ۸ روز هوای پاک، ‌۸۷ روز هوای سالم و ۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

علیرغم اینکه بهار امسال هوا نسبت به سال‌های گذشته سالم و پاک بود و هیچ روز ناسالمی نداشتیم، ولی از ابتدای تابستان روزهای ناسالم به ۲۳ روز رسید که افزایش ازن در هوای پایتخت از جمله عوامل آن اعلام شده است.

گرمای هوا و شدت تابش نور خورشید به گفته کارشناسان از دلایل افزایش ازن در پایتخت به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

۲۵ روز هوای پاک، سهم تهران از ابتدای امسال

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
۲۵ روز هوای پاک، سهم تهران از ابتدای امسال
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 60 قرار دارد و هوا در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت در حال حاضر بر روی عدد ۶۰ قرار گرفته و سالم است. همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته میانگین شاخص بر روی عدد ۸۱ قرار گرفت و سالم بود.

تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۷۳ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم داشته است.

این در حالی است که در سال ۹۷، ۸ روز هوای پاک، ‌۸۷ روز هوای سالم و ۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

علیرغم اینکه بهار امسال هوا نسبت به سال‌های گذشته سالم و پاک بود و هیچ روز ناسالمی نداشتیم، ولی از ابتدای تابستان روزهای ناسالم به ۲۳ روز رسید که افزایش ازن در هوای پایتخت از جمله عوامل آن اعلام شده است.

گرمای هوا و شدت تابش نور خورشید به گفته کارشناسان از دلایل افزایش ازن در پایتخت به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم هوای گرم در کشور

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تداوم هوای گرم در کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر ماندگاری هوای گرم تابستانه در بیشتر مناطق کشور تا هفته آینده از وقوع گرد و خاک در برخی مناطق استان‌های خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احد وظیفه اظهار کرد: از امروز (۲۶ تیر) تا شنبه (۲۹ تیر) همچنان الگوی گرم تابستان در سطح کشور حاکم خواهد بود.

وی تاکید کرد: طی سه روز آینده در شمال سیستان و بلوچسستان به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد همچنین در همین مدت با توجه به افزایش سرعت وزش باد روی عراق و جنوب غرب کشور، وقوع پدیده گرد و خاک در مناطقی از استان‌های خوزستان و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۲۶ تیر) در سواحل دریای خزر بارش باران و فردا (۲۷ تیر) بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: امروز در برخی نقاط واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات البرز در استان قزوین، البرز و تهران رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، جنوب و شرق فارس و برخی نقاط هرمزگان رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ تیر) غرب و مرکز خلیج فارس طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امشب هوای تهران کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود، گفت: فردا (۲۷ تیر) آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت با وزش باد شدید همراه خواهد بود. دمای پایتخت در این روز در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۳۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. پس فردا (۲۸ تیر) آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۴۱ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران خنک‌تر می‌شود

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
هوای تهران خنک‌تر می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی از خنک‌تر شدن هوای تهران در روز‌های ابتدایی هفته آتی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در پایتخت طی امروز (۲۶ تیر) خبر داد.

حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۶ تیر) است، اظهار کرد: از این رو برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر این اساس احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق -عمدتا ناشی از وزش باد شدید- و احتمال خیزش گرد و خاک و آلاینده ازن بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ عصر وجود دارد. این شرایط وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران را در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌دهد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبح فردا (۲۷تیر) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات فراهم می‌شود، تصریح کرد: با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

شهبازی با بیان اینکه با توجه به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها طی بعضی ساعات فردا (۲۷ تیر) احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست، گفت: هوای گرم در پایتخت تا روز آینده تداوم دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۱ همچنان در شرایط سالم است.

به گزارش میزان: کارشناس سازمان هواشناسی از خنک‌تر شدن هوای تهران در روز‌های ابتدایی هفته آتی خبر داد.

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوای کشور، گفت: روز گذشته (سه شنبه ۲۵ تیرماه) دمای بیشینه در قم با رسیدن به ۴۶٫۵ درجه رکورد زد البته اهواز ۴۷ درجه شده، اما، چون در این شهر سابقه چنین گرمایی وجود داشته عجیب نیست.

وی با بیان اینکه در ۳ روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، جنوب و شرق فارس و مناطقی از هرمزگان رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را پیش بینی کرده‌ایم، افزود: این وضعیت رگباری برای نقاطی از استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات استان البرز، قزوین و تهران رخ خواهد داد.

نقشینه با تاکید بر اینکه سواحل دریای خزر هم امروز بارش باران را شاهد خواهد بود، تصریح کرد: فردا بارش‌های سواحل شمال خفیف و پراکنده‌تر خواهند شد.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در ۳ روز آینده شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد داشت، گفت: همچنین در سه روز آینده در کشور عراق افزایش سرعت وزش باد را خواهیم داشت که این در وقوع پدیده گرد و خاک در جنوب غرب ایران تاثیر گذار خواهد بود. وی ادامه داد: پدیده گرد و خاک را برای مناطقی از خوزستان و بوشهر در سه روز آینده پیش بینی می‌کنیم.

نقشینه با بیان اینکه الگوی هوای گرم تابستانه تا روز شنبه در کشور مستقر خواهد بود، گفت: امروز و فردا غرب و مرکز خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود در ۵ روز آینده شرق دریای عمان نیز مواج خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تهران پیش بینی می‌کنیم که امروز نیز مانند روز گذشته بیشینه دما ۴۲، رباط کریم و ورامین ۴۴ درجه شود البته این رویه در تهران در روز‌های ۵ شنبه و جمعه ادامه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: دمای تهران در روز شنبه ۴۱ درجه، یک شنبه ۴۰ و دوشنبه به ۳۹ درجه خواهد رسید به این ترتیب هوا به سمت خنک شدن می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال وقوع بهمن از اواخر وقت امروز جمعه در محورهای کوهستانی و سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی به دلیل بارش برف همراه با وزش باد در این مناطق خبر داد. «کبری رفیعی» امروز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه بارش برف و وزش باد، سبب کولاک برف در محورهای کوهستانی شمال غرب و در امتداد رشته کوه البرز خواهد شد، احتمال وقوع بهمن در این ارتفاعات وجود دارد که سبب می‌شود در تردد جاده‌ای این مناطق نیز اختلال ایجاد شود. با خروج این سامانه، ‌ امروز بتدریج یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات شمالی البرز را در بر می‌گیرد که این بارش‌ها به شکل برف خواهد بود. در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی نیز بارش توام برف و باران و مناطقی از شرق، شمال شرق و سواحل دریای خزر نیز بارش باران را خواهیم داشت. روز یکشنبه ادامه فعالیت این سامانه بارشی در جنوب و جنوب شرق و شرق کشور خواهد بود و روز دوشنبه در سواحل شمالی و شمال شرق بارش پراکنده خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ احمد موقری سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در جلسه‌ای که به منظور بحث و بررسی پیرامون مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از ورود فاضلاب شهری و پساب‌های صنعتی و فضولات دامی به رودخانه‌ها و آب‌های زیرزمینی در محدوده شهرستان میانه برگزار شد، از اقدامات دادستان شهرستان میانه در ورود به موضوع در راستای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم تشکر کرد. وی با اشاره به حجم بالای ورود فاضلاب شهری و پساب‌های صنعتی به رودخانه‌های شهرستانه میانه به ویژه رودخانه قوری چای و شهرچای، بر قاطعیت در عمل از سوی سازمان‌های مربوطه به ویژه سازمان محیط زیست و شرکت آب و فاضلاب در جلوگیری از چنین معضلاتی تأکید کرد. در ادامه پس از جمع بندی مطالب مقرر شد رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میانه پیرو اقدامات سابق و به منظور پیشگیری از جرایم علیه بهداشت و امنیت عمومی ضمن همکاری لازم، پیگیری‌های لازم و جدی در این رابطه به عمل آورند و شهردار شهرستان میانه تدابیر لازم را نسبت به لای روبی و روان سازی آب‌های سطحی و اصلاح کانال‌هایی که در محدوده شهری هستند اتخاذ کند. همچنین مقرر شد مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان میانه با حضور دادستان عمومی و انقلاب میانه و اداره حفاظت و محیط زیست و شهرداری شهرستان میانه، جلسه‌ای در ارتباط با موضوع عنوان شده تشکیل دهند و با بررسی کارشناسی، پیشنهادات و راهکار‌های عملی و اجرایی آن را احصاء و نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام کنند و به منظور ساماندهی تخلیه نخاله و پیشگیری از تخلیه آن در نقاط غیرمجاز مخصوصا حواشی جاده‌ها، حریم رودخانه‌ها و … سازمان مدیریت پسماند شهرداری کلانشهر تبریز و سایر شهرداری‌های استان تدابیر لازم را اتخاذ و نتیجه را به این معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل ارسال کنند. انتهای پیام/

مسیر ریلی سوادکوه مازندران در برف (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

اخبار بیشتر