اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. بین‌المللی
پوشش خبری

اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان

هشدار مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به اظهارات نژاد پرستانه ترامپ

ایلناخبرگزاری ایلنا
هشدار مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به اظهارات نژاد پرستانه ترامپ
مجلس نمایندگان آمریکا اعلام هشدارهای رسمی به رئیس جمهوری این کشور را تصویب و با صدور تصمیمی در محکومیت توئیت‌های نژادپرستانه وی علیه چهار زن نماینده کنگره موافقت کرد.

هشدار مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به اظهارات نژاد پرستانه ترامپ - 1

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، ‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته- سه‌شنبه- به طرح هشدارهای رسمی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا رأی داده و با صدور قانونی در محکومیت توئیت‌های نژاد پرستانه علیه ۴چهار زن اقلیت نماینده کنگره موافقت کرد.

۲۴۰ نماینده با این قانون موافقت و ۱۷۷ نماینده بر اساس رویکرد حزب‌گرایانه با آن مخالفت کردند به گونه‌ای که رهبر حزب جمهوری‌خواه را به دفاع از ترامپ سوق دادند.

۴چهار نفر از جمهوری خواهان در کنار دموکرات‌ها با این قانون موافقت کردند تا نشان دهند که خشم از اظهارات نژاد پرستانه ترامپ علیه «رشیده طلیب»، ‌ «ایلهان عمر» و «الکساندریا اوکازیو کورتز» نمایندگان کنگره به کجا رسیده است.

«جاستین عماش» نیز که اخیرا حزب جمهوری‌خواه را به دلیل اختلاف با ترامپ ترک کرده، با این قانون موافقت کرد.

اظهارات ترامپ که از چهار نماینده زن پیشروی کنگره خواسته بود به همان جایی که از آنجا آمده‌اند، ‌بازگردند، موجی از خشم را برانگیخت.

طرح این قانون را «تام مالینوسکی» نماینده جدید کنگره از ایالت «نیوجرسی» ارائه داده و این اقدام را برای پاسخ به اظهارات نژادپرستانه ترامپ ضروری برشمرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت خطرناک ترامپ در نظرسنجی‌ها؛ آیا او استراتژی انتخاباتی‌اش را تغییر می‌دهد؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
وضعیت خطرناک ترامپ در نظرسنجی‌ها؛ آیا او استراتژی انتخاباتی‌اش را تغییر می‌دهد؟
اقتصادنیوز: هنوز تا زمان برگزاری نخستین دور از رقابتهای درون حزبی دموکراتها در ایالت آیووا زمان زیادی باقی مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتشار نظرسنجی‌های اخیر در ایالات متحده آمریکا، شوک سختی را به دونالد ترامپ و اعضای کمپین انتخاباتی وی وارد کرده است. این نظرسنجی درست در حالی منتشر می‌شود که ترامپ بابت اظهارات نژادپرستانه خود علیه برخی زنان کنگره، تحت فشار و انتقاد شدید افکار عمومی قرار دارد. دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از اظهارات نژادپرستانه خود علیه ایلهان عمر و ۳ تن دیگر از نمایندگان کنگره عذرخواهی کرده است. وی در سخنانی توهین آمیز و نژادپرستانه خطاب به این نمایندگان اعلام کرده بود:

«این نمایندگان (نمایندگانی که ریشه غیر آمریکایی دارند) به کشور‌های خود که در حال حاضر به انواع جرم و جنایت آلوده است، بازگردند! چرا آن‌ها بازنمی گردند و به اصلاح مکان‌های آلوده به جرمی که از آنجا آمده‌اند، کمک نمی‌کنند؛ سپس بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را کرد. این مکان‌ها بدجور به کمک شما نیاز دارند، باید هر چه زودتر عازم شوید.»

در چنین شرایطی شاهد انتشار نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا بودیم. نظرسنجی مشترک NBC و روزنامه وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که ۴ نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ یعنی جو بایدن، برنی سندرز، کامالا هریس و الیزابت وارن می‌توانند ترامپ را در دور نهایی انتخابات شکست داده و راهی کاخ سفید شوند. بر این اساس، بایدن با اختلاف ۹ درصد، سندرز با اختلاف ۷ درصد، الیزابت وارن با اختلاف ۵ درصد و کامالا هریس با اختلاف ۱ درصد از ترامپ پیش هستند. اگرچه ترامپ در واکنش به این نظرسنجی، آن را ساختگی و تقلبی خوانده است، اما اعضای کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا چنین نظری ندارند! واقعیت امر این است که روند کاهشی محبوبیت ترامپ در نظرسنجی‌ها، منجر به نگرانی وی شده است.

از ماه مارس تا کنون، نظرسنجی‌های مختلف در آمریکا نشان دهنده کاهش محبوبیت ترامپ و عقب افتادن وی در برابر نامزدهای حزب دموکرات است. حتی موسساتی مانند راسموسن و شبکه هایی مانند فاکس نیوز که ترامپ به آنها اطمینان بیشتری نسبت به سایر رسانه‌ها دارد، کاهش محبوبیت وی در نظرسنجی‌های عمومی و ایالتی را تایید کرده‌اند. در برخی ایالات کلیدی و مطرح آمریکا (که نقش مهمی در رقم خوردن نتایج نهایی انتخابات آمریکا خواهند داشت)، محبوبیت ترامپ نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کاهشی محسوس یافته است. به صورت مشخص، این ایالات فلوریدا، ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا هستند. در صورتی که ترامپ در این ایالات نتواند به پیروزی برسد و آرای الکترال آنها را کسب کند، در نهایت بازنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

با این حال، تنها کسی که از نظرسنجی‌های روزنامه وال استریت ژورنال نگران شده است، دونالد ترامپ نیست! تا قبل از این نظرسنجی، اکثر نظرسنجی‌های صورت گرفته در آمریکا نشان می‌داد که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق این کشور و نامزد مطرح حزب دموکرات تنها کسی است که می‌تواند بر ترامپ در دور نهایی انتخابات پیروز شده و راهی کاخ سفید شود. با این حال نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که علاوه بر بایدن، نامزدهای دیگری مانند برنی سندرز، وارن و هریس نیز توان غلبه بر ترامپ را در صورت راهیابی به دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهند داشت.

همین مسئله می‌تواند برخی دموکراتها را در خصوص رای دادن به دیگر نامزدهای این حزب (غیر از بایدن) مجاب کند. بایدن هم اکنون تلاش می‌کند تا در ایالاتی مانند آیووا، نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی که اولین ایالات برگزار کننده انتخابات درون حزبی دموکراتها هستند، بر رقبای خود پیروز شود. در صورتی که بایدن نتواند در این ایالات بر رقبایش پیروز شود، شرایط سختی برای پیروزی نهایی در کمپین دموکراتها خواهد داشت. در هر حال، انتشار نظرسنجی اخیر در ایالات متحده آمریکا، منجر به نگرانی همزمان و مشترک دونالد ترامپ و جو بایدن شده است. بایدن هم اکنون به خوبی می‌داند که دیگر در حاشیه امن قبلی قرار ندارد. البته هنوز تا زمان برگزاری نخستین دور از رقابتهای درون حزبی دموکراتها در ایالت آیووا زمان زیادی باقی مانده است.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: روابط خوبی با اردوغان دارم اما اف-۳۵ به ترکیه نمی‌فروشیم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ: روابط خوبی با اردوغان دارم اما اف-۳۵ به ترکیه نمی‌فروشیم
رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد، کشورش ناگزیر است جنگنده‌های اف - ۳۵ را به دلیل در اختیار داشتن سامانه‌های موشکی اس- ۴۰۰ روسیه، به ترکیه نفروشد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این خبر پس از تصمیم دولت ترکیه در تحویل گرفتن سیستم‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسی منتشر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست کابینه گفت: ما اکنون به ترکیه می‌گوییم که قصد فروش اف -۳۵ به آن را نداریم.

ترامپ پیشنهادی درباره اینکه آیا می‌خواهد تحریم‌هایی را علیه ترکیه بابت این تصمیمش اعمال کند یا خیر، مطرح نکرد و ادامه داد: موقعیت بسیار دشواری است که آمریکا در آن قرار گرفته است. از همان ابتدای امر می‌شد گفت که ما روی این مساله کار می‌کردیم. خب ببینید چه اتفاق افتاد، این واقعا عادلانه نیست.

رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: من روابط بسیار خوبی با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه دارم و وضعیت بسیار پیچیده است ترکیه‌ای‌ها نیاز به سامانه‌های پاتریوت برای اهداف نظامی داشتند اما دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا آن را رد کرد.

ترامپ ادامه داد: ترکیه در چنین شرایطی ناگزیر به خرید سامانه‌های اس -۴۰۰ روسیه شد؛ موضوعی که واشنگتن آن را رد می‌کند زیرا آنکارا عضو ناتو است.

وی افزود: اما به دلیل در اختیار داشتن موشک‌های تولید روسیه، ترکیه‌ای‌ها از خرید بیش از ۱۰۰ فروند جنگنده منع می‌شوند. البته ما روابط خوبی با ترکیه داریم اما ناگزیرم به آنها بگویم ما هرگز به شمال جنگنده‌های اف -۳۵ را نمی‌فروشیم زیرا شما ناگزیر شدید سامانه‌های موشکی دیگری خریداری کنید.

رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: این وضعیتی که در آن قرار گرفته‌ایم بسیار دشوار است اما ما برای حل آن تلاش می‌کنیم و خواهید دید چه اتفاقی خواهد افتاد.

از سوی دیگر، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد، ترامپ و مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا راهکارهای مطرح درباره واکنش ممکن به خرید سامانه‌های اس- ۴۰۰ از سوی ترکیه را بررسی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تدابیری که در آن بازنگری می‌شوند در چارچوب «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌هاست» که ترامپ دوم اوت ۲۰۱۷ تصویب کرد و آن ایران، کره‌شمالی و روسیه را هدف قرار می‌دهد.

دولت آمریکا که مدت‌های زیادی ترکیه را به عدم فروش جنگنده‌های اف -۳۵ تهدیدی کرده، از روز جمعه درباره برنامه‌هایش سکوت اختیار کرد و این زمانی بود که ترکیه نخستین محموله سیستم‌های روسیه را دریافت کرد.

مارک اسپر، کاندیدای سمت وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد، پنتاگون درباره تحویل گرفتن سامانه‌های اس -۴۰۰ توسط ترکیه آگاه بود و موضعش درباره جنگنده‌های اف -۳۵ تغییر نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: آن چهار زن کنگره هرجایی که می‌خواهند می‌توانند بروند

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ: آن چهار زن کنگره هرجایی که می‌خواهند می‌توانند بروند
رئیس جمهوری آمریکا با اصرار بر حملاتش علیه چهار زن رنگین پوست عضو کنگره به آنها گفت، این قانونگذاران می‌توانند هر جایی که می‌خواهند، بروند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: این مساله به خودشان مربوط می‌شود. آنها می‌توانند هر جایی که می‌خواهند، بروند یا بمانند. اما آنها باید کشور ما را دوست بدارند. آنها نباید از کشور ما متنفر باشند. ببینید چه گفته‌اند. آنها درباره کشور ما، درباره اسرائیل و دیگران بدترین و زننده‌ترین اظهارات را به زبان آورده‌اند. این به خودشان ربط دارد. آنها می‌توانند هر کاری که می‌خواهند انجام دهند. آنها می‌توانند بروند. می‌توانند بمانند. اما باید کشور ما را دوست بدارند و باید برای خوبی کشور ما کار کنند.

ترامپ در پی یکسری توئیت‌هایش از روز یکشنبه علیه چهار زن رنگین پوست عضو کنگره آمریکا، با انتقادهای زیادی روبرو شده است.

کاندیداهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری‌ آمریکا شامل سناتورها «کماله هریس»، «الیزابت وارن» و «برنی سندرز» نیز ترامپ را بابت اظهاراتش مورد انتقاد شدید قرار داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نمایندگان آمریکایی خواهان بازگشت ترامپ به برجام شدند

ایلناخبرگزاری ایلنا
نمایندگان آمریکایی خواهان بازگشت ترامپ به برجام شدند
نمایندگان آمریکایی با ارائه طرحی به کنگره خواهان بازگشت ترامپ به برجام شدند.

نمایندگان آمریکایی خواهان بازگشت ترامپ به برجام شدند - 1

به گزارش ایلنا، به نقل از رویترز، قطعنامه‌ای توسط «باربارا لی»، «دیوید پرایس» و «جان شاکوسکی»، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا طراحی و به کنگره ارائه شده است که براساس آن از «دونالد ترامپ»، می‌خواهد به برجام بازگردد و اقدامات لازم برای کاهش تنش‌ها را به کار گیرد

همچنین نمایندگان دولت آمریکا در این طرح از ترامپ خواسته‌اند تا از روش‌های دیپلماتیک برای رفع چالش‌ها و تنش‌ها با ایران استفاده کند.

«باربارا لی» نماینده دموکرات آمریکایی و از طراحان این طرح، درباره سیاست خارجه ترامپ در قبال ایران گفت: سیاست ترامپ در قبال ایران بحران‌زا است و آمریکا را در وضعیت خطرناک درگیری نظامی با ایران قرار می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: در مسئله ایران پیشرفت زیادی صورت گرفته است

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
ترامپ: در مسئله ایران پیشرفت زیادی صورت گرفته است
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ مدعی شد که واشنگتن می‌خواهد با ایران همکاری و کمک نماید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا امروز به خبرنگاران گفت که ایالات متحده در صدد تغییر رژیم در ایران نیست بلکه می‌خواهد با این کشور کمک و همکاری نماید.

ترامپ هم چنین مدعی شد: «در مسئله ایران پیشرفت زیادی صورت گرفته است.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته بود که رئیس جمهور ترامپ تمایلی به جنگ با ایران ندارد، اما شماری افراد نزدیک به وی «دیوانه» جنگ هستند.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ترامپ خود را «منتخب خداوند» خواند+ویدئو

ایلناایلنا18 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که سرنوشت او بوده که با پکن درگیر شود. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آ, اسرائیل، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -‌چهارشنبه- در دفاع از جنگ تجاری عیله چین، خود را «فرد منتخب» خواند و گفت که سرنوشت او بوده که با پکن درگیر شود. ترامپ در کاخ سفید گفت: «این جنگ تجاری من نیست. رئیس‌جمهوری آمریکا سپس نگاهی به آسمان انداخت و گفت: «من فرد منتخب هستم.» رئیس کاخ سفید همچنین گفت: «یکی باید این کار را می‌کرد، بنابراین رفتم سر وقت چین. بر سر قضیه تجارت با چین درگیر شدم و می‌دانید چه شد؟ ‌ داریم می‌بریم!» وی افزود: «مردم مرا انتخاب کرده‌اند تا کارم را به‌خوبی انجام دهم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
ماکرون نیز گفته است که بازگشت روسیه به گروه ۸، بدون حل و فصل بحران کنونی در اوکراین، اشتباه راهبردی برای گروه ۷ خواهد بود. موضع گیری روسیه در این رابطه بدین شکل است که ترکیب گروه ۸ دیگر مدتهاست که منسوخ شده است. زمانی سایر رهبران کشورهای گروه هشت قرار بود در نشست سران گروه ۸ در سوچی شرکت کنند، ولی شرکای ما از آمدن به روسیه خودداری کردند. به عقیده این کارشناس، البته این به منزله آن نیست که ترامپ تمایل زیادی برای بازگشت روسیه دارد. تمایل وی برای بازگشت روسیه به این گروه ممکن است برای این باشد که روسیه به بخشی از جهان غرب باشد و از چین فاصله بگیرد.

پای موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به مسکو باز شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستاخبری» در تازه‌ترین پست خود نوشت: نمایشگاه بزرگ هوافضای ماکس ۲۰۱۹ روسیه، ۵ شهریور در حاشیه شهر مسکو برگزار خواهد شد. این نمایشگاه یکی از بزرگترین و مشهورترین گردهمایی‌های تخصصی است که شرکت‌ها و متخصصان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. انواع هواپیما و بالگردهای نظامی و غیرنظامی، پهپادها و سامانه‌ها و نرم افزارهای حوزه فضایی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. جمهوری اسلامی ایران نیز چند دوره‌ای است در این نمایشگاه حضور فعال دارد و در سال ۲۰۱۷ نیز با تعداد قابل توجهی پهپاد در این نمایشگاه شرکت کرد. این بار نیز قرار است بیش از ۲۵۰ متخصص و شرکت ایرانی در ماکس حاضر شوند و دستاوردهای جدید هوافضای کشورمان را در معرض دید جهانیان قرار دهند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد، بامداد امروز- پنجشنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت عدم پرداخت تعهدات مالی جامعه بین‌الملل، شمار زیادی از برنامه‌های کمک‌رسانی در یمن متوقف خواهد شد. «لیز گراندی» هماهنگ‌کننده کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل در یمن تأکید کرد: «سه برنامه از مجموع ۳۴ برنامه انسان‌دوستانه سازمان ملل طی سال جاری کاملا تامین شده است ولی شماری از آنها «طی هفته‌های اخیر متوقف شدند.» وی تأکید کرد، در صورتی‌که جامعه بین‌الملل به وعده خود به انجام تعهدات خود برای کمک مالی عمل نکند، ۲۲ برنامه «نجات‌ زندگی» طی دو ماه آینده متوقف خواهند شد. لیز گراندی گفت: «از دریافت بودجه وعده‌های داده شده ناامید گشته‌ایم. وقتی پول نباشد مردم می‌میرند. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک سخنگوی کره شمالی بامداد پنجشنبه اقدام اخیر آمریکا در آزمایش موشک کروز میان‌برد و برنامه‌های این کشور برای مستقر کردن جنگنده‌های اف‌-۳۵ و جنگ‌افزارهای نظامی در نزدیکی شبه‌جزیره کره شمالی را «خطرناک» توصیف کرد. به نوشته رویترز، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفت مواضع این کشور مبنی بر اینکه تمامی مسائل بایستی از طریق گفت‌وگو و مذاکره حل شوند ثابت است و تغییر نکرده است. در بیانیه این سخنگو آمده است: «تحرکات خطرناک و غیرمعمولی اکنون در جریان هستند که جنگ سرد جدیدی را در شبه جزیره کره و در منطقه کلید خواهند زد.» مذاکرات کره شمالی و آمریکا بعد از دیدار ناموفق میان «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون»، سران آمریکا و کره شمالی در ماه فوریه در «هانوی» به بن‌بست منجر شده است. ترامپ و کیم ماه گذشته در منطقه غیرنظامی بین دو کره دیدار کرده و توافق کردند مذاکرات را از سر بگیرند. کره شمالی بار دیگر به موضوع واردات سلاح‌های پیشرفته از جمله جنگنده‌های پنهان‌کار اف-۳۵ اعتراض کرد و این اقدامات را «تحریک‌آمیز» توصیف کرد.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
سفیر جدید چین در روسیه گفت که پکن حاضر است به طرح آشتی ملی در افغانستان کمک کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «ژانگ هانهوی» سفیر جدید چین در روسیه، گفت که پکن امیدوار است پیشرفت بیشتری در مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان حاصل شود. وی افزود که چین حاضر است به طرح آشتی ملی در افغانستان کمک کند. وی گفت: «در تاریخ سوم آگوست، آمریکا و طالبان دور جدید مذاکرات خود را آغاز کردند. سفیر جدید چین در روسیه در ادامه افزود: «انتظار پیشرفت‌هایی بیشتر در مذاکرات را داریم تا مردم افغانستان بتوانند هرچه زودتر به صلح و ثبات دست یابند».

اخبار بیشتر