محرومیت استقلال، حقیقت یا شایعه؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

محرومیت استقلال، حقیقت یا شایعه؟

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسناخبرگزاری ایسنا
جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ
وکیل پروپئیچ می‌گوید که برای اعمال محرومیت استقلال از سوی فیفا نیازی به ارسال نامه از سوی او نیست.

به گزارش ایسنا، پرونده پروپئیچ با قصور مدیران استقلال حل نشد و طبق حکم فیفا استقلال با محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی روبرو شد. در این بین اظهار نظرهای مختلفی وجود داشت. برای مثال امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال دیشب (سه‌شنبه) درباره روند حل این پرونده توضیح داده بود که در مکاتباتی که با فیفا داشتند فدراسیون جهانی فوتبال قبول کرده که طلب پروپئیچ را از محل درآمدهای استقلال در فیفا پرداخت کند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. همچنین هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی فوتبال در پاسخ به این سوال که در چه صورت استقلال با محرومیت روبرو می‌شود، توضیح داده بود که تنها در صورتی که وکیل پروپئیچ به فیفا اعلام کند در تاریخ مقرر پول را دریافت نکرده‌اند، محرومیت برای استقلال اعمال می‌شود.

با این حال کپین، وکیل پروپئیچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این اظهارنظرها گفت: در شش ماه گذشته افراد زیادی از باشگاه استقلال صحبت کردند که فیفا فلان کار را خواهد کرد اما فیفا هنوز هیچ کاری انجام نداده است. در حال حاضر استقلال باید ۲۰ هزار فرانک هم به عنوان جریمه به فیفا پرداخت کنند و از پنجره نقل و انتقالات محروم شود، این حقیقتی است که وجود دارد.

او افزود: بر اساس حکمی که توسط کمیته انضباطی فیفا در تاریخ ۱۳ می‌گرفته شد فیفا باید این جریمه را پرداخت کند و اگر در تاریخ مقرر، پرداخت به طلبکار انجام نگیرد و رسید این پرداخت به فیفا ارسال نشود استقلال با محرومیت روبرو می‌شود.

وکیل پروپئیچ در پایان گفت: اینکه من باید به فیفا اعلام کنم که استقلال پولی به ما پرداخت نکرده تا فیفا استقلال را جریمه کند درست نیست چون استقلال متعهد شده که تا ۱۵ جولای رسید پرداخت را به کمیته انضباطی فیفا ارسال کند. این موعد دو روز است که به اتمام رسیده و هنوز پولی پرداخت نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در باشگاه ارزش پیراهن استقلال را پایین آوردند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
در باشگاه ارزش پیراهن استقلال را پایین آوردند
سرمربی مستعفی تیم فوتبال جوانان و پیشکسوت این تیم گفت:‌در باشگاه استقلال ارزش این پیراهن را پایین آوردند ولی این بازیکنان باید بدانند هواداران زیادی پیگیر آنها هستند.

به گزارش مشرق، محمد نوازی در خصوص دلایل جدایی‌اش از تیم جوانان استقلال و اتفاقاتی که طی مدت حضورش در آکادمی این باشگاه رخ داد، صحبت‌های زیر را انجام داد.

*قرار بود سرمربی امیدها باشم اما جوانان را به من دادند

وی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش گفت: روز اولی که با آقای فتحی صحبت کردم قرار بود سرمربی امیدها شوم. وقتی نزد محمد مومنی رئیس آکادمی استقلال رفتم او گفت که من قول سرمربیگری امیدها را به رضا حسن‌زاده دادم و نمی‌توانم تو را سرمربی کنم به همین دلیل مجددا نزد فتحی رفتم و با او صحبت کردم. مدیرعامل استقلال گفت من می‌توانم تیم امیدها را به تو بدهم ولی اگر می‌توانی همان جوانان را قبول کن من هم برای اینکه تنشی به وجود نیاید و از آنجا که هدفم خدمت بود مسئولیت تیم جوانان را قبول کردم. بلافاصله با حنیف عمران‌زاده، لطیفی و نیک‌سیرت کار را بدون قرارداد شروع کردیم و حقیقتا امکانات درست و حسابی هم نداشتیم. بعد از یکی دو هفته به ما گفتند فورا به آمل بروید چون آن شخصی که ما را دعوت کرده می‌خواهد به خارج کشور برود. ما هم این موضوع را پذیرفتیم و رفتیم و بماند که در آنجا فقط یک دست لباس داشتیم. دو بازی دوستانه انجام دادیم و سپس به تهران آمدیم.

*آقایان می‌خواستند هر روز به دفترشان بروم و به آنها سلام کنم

وی افزود: بعد از این دو هفته مسئله لیست‌ها به وجود آمد و به ما گفتند باید چند نفر را از فهرست خط بزنید که من زیر بار نرفتم. ظاهرا آقایان می‌خواستند چند نفر را وارد لیست کنند که وقتی پرس و جو کردم متوجه شدم این اشخاص همان هایی هستند که در تست‌های ما رد شده بودند. هدف من از اول هم این بود که شایستگی و لیاقت بازیکنان جوان را ببینم. این افرادی که در آکادمی استقلال مسئولیت داشتند دنبال بله قربان گو بودند و می‌خواستند هر روز قبل از کارم به دفترشان بروم و به آنها سلام کنم در حالی که من از بچگی با افرادی کار کردم که شرایط مالی خوبی نداشتند و سختی کشیدن را یاد گرفته بودم. من زمانی وارد فوتبال شدم که پولی نبود و لی نمی‌دانستم یکسری‌ها با پول عوض می‌شوند به همین خاطر زیر بار نرفتم و سعی کردم کاری انجام دهم از مربیانم یاد گرفته بودم. در این مدت هم هزینه‌های از جیب‌مان انجام دادیم و سوء‌استفاده‌هایی از اسم ما شد که باعث شد که خیلی ناراحت شوم.

*خطیر به مومنی گفت می‌توانی استعفا بدهی ولی بعدا او را برگرداند

وی با اشاره به جلسه‌ای که بین او، مدیر عامل استقلال و معاون این باشگاه برگزار شده است، ‌گفت: ما در آن جلسه صحبت‌هایی را انجام دادیم و مومنی گفت اگر ۴ بازیکنی که گفتم از لیست شما خط نخورند استعفا خواهم داد که همانجا علی خطیر گفت شما می‌توانی استعفا بدهی اما بعدها دوباره دوستان او را برگرداندند. همه هدف من این بود که حق این بچه‌ها ضایع نشود و آنها در فهرست لیست جوانان بمانند چون کیفیت‌شان خوب بود. ولی بعد از اینکه ما جدا شدیم شنیدم حرف‌هایی پشت ما درآوردند و گفتند پدر یکی از این بچه‌ها به ما پول داده است. بماند که آقایان فقط حرف زدند و نتوانستند چیزی را ثابت کنند ولی بعد از جدایی ما اسم یکی از آن نفرات را از فهرست خارج کردند و حقش را خوردند. ایرادی هم ندارد چون در نهایت باید به خدا جواب بدهند.

*فتحی روز اول از عدالت و سالم سازی حرف زد ولی ما چیزی ندیدیم

نوازی در خصوص دلیل اصلی جدایی‌اش گفت: همه این مشکلات را گفتم تا به زمان عقد قرارداد رسیدیم. شخصی را فرستادند که با ما قرارداد امضا کنند که اصلا ما او را در استقلال ندیده بودیم. همین باعث ناراحتی‌ام شد و پرسیدم مگر استقلال مسئول و مدیر ندارد که شما آمده‌اید؟ هدف من در آنجا سالم سازی بود ولی ظاهرا آقایان در عمل اعتقادی به آکادمی ندارند. میلیاردها تومان برای بزرگسالان خرج می‌شود ولی ۵۰۰ میلیون برای آکادمی خرج نمی‌کنند. من دنبال پول نبودم و در این مملکت همیشه زندگی کردم. سالم هم زندگی کردم. الان هم از فتحی می‌خواهم به این مسائل رسیدگی کنم چون کسی این کارها را انجام نداده است. اینها همه از مشکلات مدیریتی چون فتحی از روز اول از عدالت و سالم سازی حرف می‌زد ولی ما که چیزی ندیدیم.

*با خاله زنک بازی و دروغ هواداران را ناراحت کردند

بازیکن سابق استقلال در خصوص جدایی بازیکنان متعدد از این تیم گفت: هر سال چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. سال گذشته با از دست دادن امثال تیام و جباروف و … فهمیدیم که اتفاقاتی رخ داده و پای دلالی وسط بوده است. امسال هم در مورد پاتوسی شرایطی عجیب به وجود آمد و بعضی با خاله زنکی و دروغ طرفداران استقلال را آزرده خاطر کردند. تصمیمات مدیریتی همه چیز را زیر سؤال برد. اگرچه یک مربی جدید به استقلال آمده و امیدوارم بتواند از این بازیکنان استفاده کند. او بازیکنانش را نمی‌شناسد و از طرفی یکسری بازیکنان که به دردش می‌خوردند به دلایل نامعلوم از تیم جدا شدند. ما هر سال این مشکلات را داریم و به عنوان یک استقلالی از مسئولان استقلال می‌خواهم واقعیت‌ها را به مردم بگویند.

*امیدوارم تصمیمات آقایان برای نابودی استقلال نباشد

نوازی ضمن انتقاد از فروش بازیکنانی مثل صیادمنش گفت: امیدوارم تصمیماتی که آقایان می‌گیرند برای نابودی استقلال نباشد بلکه منجر به سربلندی تیم باشد. برایم جالب است که در آن شرایط که استقلال نیاز به بازیکنان جوان داشت صیادمنش را فروختند. اول فصل اصلا او را نمی‌خواستند بعد سریع او را فروختند و نفهمیدیم پول فروش او چه شد. جالب است زمانی که ما به استقلال آمدیم می‌خواستیم طلب عمران‌زاده را زنده کنیم و این بازیکن از مطالبات یک میلیارد و ۱۰۰ میلیونی‌اش راضی شد که فقط ۵۰۰ میلیون بگیرد، قرار بود طلب او را دو سه ماهه بدهند ولی تا الان به او پولی نداده‌اند. این همه پول به باشگاه استقلال آمد. از استقلال پول به استقلال آمد، صیادمنش را فروختند و از بابت حق انتخاب بازیکنانی مثل حسینی و تیام هم پول‌هایی نصیب باشگاه شد اما ریالی به عمران‌زاده پرداخت نکردند. اینها همه مشکلات مدیریتی است و تعجب می‌کنم بازیکن جوانی که در تیم جا نیفتاده و می‌تواند سرمایه شود چطور یک شبه به فروش می‌رسد. زمانی که در آکادمی بودم متوجه شدم آقایان بازیکنانی را به تمرینات ما می‌فرستند که من فقط باید سفارش آنها را اجرا می‌کردم. چون این کارها را نکردم آدم بدی شدم. در صورتی که کار اصولی این نیست.

*هواداران استقلال به عشق موفقیت تیمشان می‌خوابند و بیدار می‌شوند

وی با انتقاد از تغییرات پی در پی در سرپرستی تیم هم گفت: خوشبختانه یا متاسفانه هر دو سه سال یک بار مدیران عوض می‌شوند و هر شخصی که می‌آید تقصیر را به گردن مدیر قبلی می‌اندازد. در مورد سرپرست هم همیشه تغییرات وجود دارد در حالی که این پست بسیار حساس و مهم است. خیلی از هواداران استقلال روزها و شب‌ها به یاد موفقیت‌های این تیم می‌خوابند اما مدیران باشگاه احترام بازیکنانی که سال‌ها برای این تیم عرق ریختند را حفظ نمی‌کنند.

* پروپیچ بازیکن چندان خوبی نبود اما قراردادی عجیب بست

نوازی در خصوص شکایت پروپیچ از استقلال و اینکه این بازیکن در زمان حضور پرویز مظلومی در جمع آبی‌پوشان حضور داشت گفت: پروپیچ زمان مربیگیری آقای مظلومی که اتفاقا ما هم همکارش بودیم در استقلال حضور داشت. او بازیکن چندان تاپی هم نبود. قراردادی هم که با او بسته شد عجیب بود. قرارداد بازیکنان خارجی هم معمولا عجیب و قریب است و مدیران باشگاه هم روز آخر با سلام و صلوات پول آنها را پرداخت می‌کنند. در مورد بازیکنان داخلی هم این طور است. بازیکنانی که زبان ندارند دیرتر پولشان را می‌گیرند و بازیکنانی که لابی می‌کنند فوری به پولشان می‌رسند.

*ارزش پیراهن استقلال را پایین آورده‌اند

وی در خصوص اینکه چه صحبتی با بازیکنان جدید استقلال دارد، گفت: بعید می‌دانم آنها را مربی جدید انتخاب کرده باشد ولی این بازیکنان باید بدانند که در چه تیمی بازی می‌کنند. در باشگاه استقلال ارزش این پیراهن را پایین آوردند ولی این بازیکنان باید بدانند هواداران زیادی پیگیر آنها هستند.

*مربی که الان جای من آمده کی‌ مدرک مربیگری گرفت؟

مربی سابق جوانان استقلال در پایان تاکید کرد: زمانی که در تیم جوانان حضور داشتیم به ما گفتند از افرادی که در دوره گذشته آکادمی آن اتفاقات را رقم زدند اصلا استفاده نکنید. حتی ما سرپرست هم نداشتیم ولی مسئولان آکادمی از افرادی که پارسال در آنجا حضور داشتند استفاده کردند. هر روز هم در راه ما سنگ اندازی کردند و یک روز به مدرک تقلبی ایراد می‌گرفتند و یک روز هم می‌گفتند نوازی بداخلاق است. ما نفهمیدیم مسئولان آکادمی استقلال چه هدفی داشتند. بعد از جدایی ما هم شخصی را مربی تیم کردند که تا همین چند ماه پیش فوتبال بازی می‌کرد. چطور آقایان که به مدرک مربیان ما ایراد می‌گرفتند الان از خودشان سؤال نمی‌پرسند آیا مربی جدید جوانان استقلال، مدرک دارد یا ندارد و آیا او در عرض این چند ماه چگونه مدرک گرفته است؟ ‌من از هواداران استقلال عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به تیم جوانان خدمت کنم و امیدوارم افرادی که در آنجا حضور دارند به فکر سالم سازی باشند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال

ایلناخبرگزاری ایلنا
واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال
سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره شایعه محرومیت استقلال واکنش نشان داد.

واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال - 1

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، طبق نامه‌ای که از سوی فیفا به باشگاه استقلال تهران ابلاغ شده بود، این باشگاه تهرانی باید تا روز گذشته مهلت داشت تا طلب پروپیچ، بازیکن سابق این تیم را پرداخت کند تا جریمه نشود. ساعاتی قبل اعلام شد که استقلال در پرداخت این طلب ناکام بوده و طبق دستور فیفا از فعالیت در دو پنجره نقل و انتقالات پیش رو محروم خواهد بود

حمیرا اسدی، سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا استقلال از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شده است یا خیر به خبرنگار ایلنا گفت: این خبر هیچ سندی ندارد و تنها یک شایعه است. من همین الان ایمیل فدراسیون را چک کردم و هیچ چیز جدیدی وجود ندارد.

او ادامه داد: این نامه را الان دیدم؛ این نامه برای ۶۰ روز پیش است که فیفا به باشگاه استقلال اخطار داده بود. استقلالی‌ها طبق این نامه تا ساعت ۲۴ روز گذشته فرصت داشتند که این بدهی را پرداخت کنند. ساعت فیفا سه ساعت عقب‌تر از ماست و قطعا به این زودی نامه جدید به فدراسیون ایران ارسال نخواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال شهر خودرو ایران امروز شنبه در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در امارات میزبان تیم الرفاع بحرین است. الرفاع در این مسابقه «سید مهدی باقر» مدافع سرشناس و ملی پوش بحرینی خود را در اختیار ندارد. باقر در دیدار تیم ملی فوتبال بحرین با هنگ کنگ به نشانه تمسخر هواداران حریف، چشمانش را به شکل مردم جنوب شرق آسیا درآورد. وی بعد از آن بازی با حکم فیفا از انجام ۱۰ بازی بین المللی با تیم ملی بحرین و تیم باشگاهی اش محروم شد.

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بازیکن تیم بسکتبال پتروشیمی گفت: ما در تمام طول هفته تمام آنالیز خودمان را روی صمد نیکخواه‌بهرامی گذاشته بودیم اما بازی نکردن او در سه کوارتر باعث سورپرایز کردن تیم ما شد. رسول مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص پیروزی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام مقابل مهرام اظهار داشت: در نیمه اول بازی را باختیم‌ چون از نظر فکری خوب نبودیم و تمرکز کافی هم برای گل کردن توپ‌های‌مان نداشتیم. بازیکن تیم بسکتبال پتروشیمی تصریح کرد: ما در تمام طول هفته بهترین بازیکن حریف یعنی صمد نیکخواه‌بهرامی را آنالیز کرده بودیم اما بازی نکردن او در سه کوارتر باعث سورپرایزمان شد و شوک بزرگی را به ما وارد کرد. البته باید قبول کرد بازیکنان جایگزین تیم مهرام هم عملکرد خوبی در زمین داشتند. بیشتر بخوانید: پیروزی تیم پتروشیمی مقابل مهرام در حضور ستاره بسکتبال ایرانانتهای پیام/

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

اخبار بیشتر