محرومیت استقلال، حقیقت یا شایعه؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

محرومیت استقلال، حقیقت یا شایعه؟

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسناخبرگزاری ایسنا
جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ
وکیل پروپئیچ می‌گوید که برای اعمال محرومیت استقلال از سوی فیفا نیازی به ارسال نامه از سوی او نیست.

به گزارش ایسنا، پرونده پروپئیچ با قصور مدیران استقلال حل نشد و طبق حکم فیفا استقلال با محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی روبرو شد. در این بین اظهار نظرهای مختلفی وجود داشت. برای مثال امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال دیشب (سه‌شنبه) درباره روند حل این پرونده توضیح داده بود که در مکاتباتی که با فیفا داشتند فدراسیون جهانی فوتبال قبول کرده که طلب پروپئیچ را از محل درآمدهای استقلال در فیفا پرداخت کند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. همچنین هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی فوتبال در پاسخ به این سوال که در چه صورت استقلال با محرومیت روبرو می‌شود، توضیح داده بود که تنها در صورتی که وکیل پروپئیچ به فیفا اعلام کند در تاریخ مقرر پول را دریافت نکرده‌اند، محرومیت برای استقلال اعمال می‌شود.

با این حال کپین، وکیل پروپئیچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این اظهارنظرها گفت: در شش ماه گذشته افراد زیادی از باشگاه استقلال صحبت کردند که فیفا فلان کار را خواهد کرد اما فیفا هنوز هیچ کاری انجام نداده است. در حال حاضر استقلال باید ۲۰ هزار فرانک هم به عنوان جریمه به فیفا پرداخت کنند و از پنجره نقل و انتقالات محروم شود، این حقیقتی است که وجود دارد.

او افزود: بر اساس حکمی که توسط کمیته انضباطی فیفا در تاریخ ۱۳ می‌گرفته شد فیفا باید این جریمه را پرداخت کند و اگر در تاریخ مقرر، پرداخت به طلبکار انجام نگیرد و رسید این پرداخت به فیفا ارسال نشود استقلال با محرومیت روبرو می‌شود.

وکیل پروپئیچ در پایان گفت: اینکه من باید به فیفا اعلام کنم که استقلال پولی به ما پرداخت نکرده تا فیفا استقلال را جریمه کند درست نیست چون استقلال متعهد شده که تا ۱۵ جولای رسید پرداخت را به کمیته انضباطی فیفا ارسال کند. این موعد دو روز است که به اتمام رسیده و هنوز پولی پرداخت نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در باشگاه ارزش پیراهن استقلال را پایین آوردند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
در باشگاه ارزش پیراهن استقلال را پایین آوردند
سرمربی مستعفی تیم فوتبال جوانان و پیشکسوت این تیم گفت:‌در باشگاه استقلال ارزش این پیراهن را پایین آوردند ولی این بازیکنان باید بدانند هواداران زیادی پیگیر آنها هستند.

به گزارش مشرق، محمد نوازی در خصوص دلایل جدایی‌اش از تیم جوانان استقلال و اتفاقاتی که طی مدت حضورش در آکادمی این باشگاه رخ داد، صحبت‌های زیر را انجام داد.

*قرار بود سرمربی امیدها باشم اما جوانان را به من دادند

وی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش گفت: روز اولی که با آقای فتحی صحبت کردم قرار بود سرمربی امیدها شوم. وقتی نزد محمد مومنی رئیس آکادمی استقلال رفتم او گفت که من قول سرمربیگری امیدها را به رضا حسن‌زاده دادم و نمی‌توانم تو را سرمربی کنم به همین دلیل مجددا نزد فتحی رفتم و با او صحبت کردم. مدیرعامل استقلال گفت من می‌توانم تیم امیدها را به تو بدهم ولی اگر می‌توانی همان جوانان را قبول کن من هم برای اینکه تنشی به وجود نیاید و از آنجا که هدفم خدمت بود مسئولیت تیم جوانان را قبول کردم. بلافاصله با حنیف عمران‌زاده، لطیفی و نیک‌سیرت کار را بدون قرارداد شروع کردیم و حقیقتا امکانات درست و حسابی هم نداشتیم. بعد از یکی دو هفته به ما گفتند فورا به آمل بروید چون آن شخصی که ما را دعوت کرده می‌خواهد به خارج کشور برود. ما هم این موضوع را پذیرفتیم و رفتیم و بماند که در آنجا فقط یک دست لباس داشتیم. دو بازی دوستانه انجام دادیم و سپس به تهران آمدیم.

*آقایان می‌خواستند هر روز به دفترشان بروم و به آنها سلام کنم

وی افزود: بعد از این دو هفته مسئله لیست‌ها به وجود آمد و به ما گفتند باید چند نفر را از فهرست خط بزنید که من زیر بار نرفتم. ظاهرا آقایان می‌خواستند چند نفر را وارد لیست کنند که وقتی پرس و جو کردم متوجه شدم این اشخاص همان هایی هستند که در تست‌های ما رد شده بودند. هدف من از اول هم این بود که شایستگی و لیاقت بازیکنان جوان را ببینم. این افرادی که در آکادمی استقلال مسئولیت داشتند دنبال بله قربان گو بودند و می‌خواستند هر روز قبل از کارم به دفترشان بروم و به آنها سلام کنم در حالی که من از بچگی با افرادی کار کردم که شرایط مالی خوبی نداشتند و سختی کشیدن را یاد گرفته بودم. من زمانی وارد فوتبال شدم که پولی نبود و لی نمی‌دانستم یکسری‌ها با پول عوض می‌شوند به همین خاطر زیر بار نرفتم و سعی کردم کاری انجام دهم از مربیانم یاد گرفته بودم. در این مدت هم هزینه‌های از جیب‌مان انجام دادیم و سوء‌استفاده‌هایی از اسم ما شد که باعث شد که خیلی ناراحت شوم.

*خطیر به مومنی گفت می‌توانی استعفا بدهی ولی بعدا او را برگرداند

وی با اشاره به جلسه‌ای که بین او، مدیر عامل استقلال و معاون این باشگاه برگزار شده است، ‌گفت: ما در آن جلسه صحبت‌هایی را انجام دادیم و مومنی گفت اگر ۴ بازیکنی که گفتم از لیست شما خط نخورند استعفا خواهم داد که همانجا علی خطیر گفت شما می‌توانی استعفا بدهی اما بعدها دوباره دوستان او را برگرداندند. همه هدف من این بود که حق این بچه‌ها ضایع نشود و آنها در فهرست لیست جوانان بمانند چون کیفیت‌شان خوب بود. ولی بعد از اینکه ما جدا شدیم شنیدم حرف‌هایی پشت ما درآوردند و گفتند پدر یکی از این بچه‌ها به ما پول داده است. بماند که آقایان فقط حرف زدند و نتوانستند چیزی را ثابت کنند ولی بعد از جدایی ما اسم یکی از آن نفرات را از فهرست خارج کردند و حقش را خوردند. ایرادی هم ندارد چون در نهایت باید به خدا جواب بدهند.

*فتحی روز اول از عدالت و سالم سازی حرف زد ولی ما چیزی ندیدیم

نوازی در خصوص دلیل اصلی جدایی‌اش گفت: همه این مشکلات را گفتم تا به زمان عقد قرارداد رسیدیم. شخصی را فرستادند که با ما قرارداد امضا کنند که اصلا ما او را در استقلال ندیده بودیم. همین باعث ناراحتی‌ام شد و پرسیدم مگر استقلال مسئول و مدیر ندارد که شما آمده‌اید؟ هدف من در آنجا سالم سازی بود ولی ظاهرا آقایان در عمل اعتقادی به آکادمی ندارند. میلیاردها تومان برای بزرگسالان خرج می‌شود ولی ۵۰۰ میلیون برای آکادمی خرج نمی‌کنند. من دنبال پول نبودم و در این مملکت همیشه زندگی کردم. سالم هم زندگی کردم. الان هم از فتحی می‌خواهم به این مسائل رسیدگی کنم چون کسی این کارها را انجام نداده است. اینها همه از مشکلات مدیریتی چون فتحی از روز اول از عدالت و سالم سازی حرف می‌زد ولی ما که چیزی ندیدیم.

*با خاله زنک بازی و دروغ هواداران را ناراحت کردند

بازیکن سابق استقلال در خصوص جدایی بازیکنان متعدد از این تیم گفت: هر سال چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. سال گذشته با از دست دادن امثال تیام و جباروف و … فهمیدیم که اتفاقاتی رخ داده و پای دلالی وسط بوده است. امسال هم در مورد پاتوسی شرایطی عجیب به وجود آمد و بعضی با خاله زنکی و دروغ طرفداران استقلال را آزرده خاطر کردند. تصمیمات مدیریتی همه چیز را زیر سؤال برد. اگرچه یک مربی جدید به استقلال آمده و امیدوارم بتواند از این بازیکنان استفاده کند. او بازیکنانش را نمی‌شناسد و از طرفی یکسری بازیکنان که به دردش می‌خوردند به دلایل نامعلوم از تیم جدا شدند. ما هر سال این مشکلات را داریم و به عنوان یک استقلالی از مسئولان استقلال می‌خواهم واقعیت‌ها را به مردم بگویند.

*امیدوارم تصمیمات آقایان برای نابودی استقلال نباشد

نوازی ضمن انتقاد از فروش بازیکنانی مثل صیادمنش گفت: امیدوارم تصمیماتی که آقایان می‌گیرند برای نابودی استقلال نباشد بلکه منجر به سربلندی تیم باشد. برایم جالب است که در آن شرایط که استقلال نیاز به بازیکنان جوان داشت صیادمنش را فروختند. اول فصل اصلا او را نمی‌خواستند بعد سریع او را فروختند و نفهمیدیم پول فروش او چه شد. جالب است زمانی که ما به استقلال آمدیم می‌خواستیم طلب عمران‌زاده را زنده کنیم و این بازیکن از مطالبات یک میلیارد و ۱۰۰ میلیونی‌اش راضی شد که فقط ۵۰۰ میلیون بگیرد، قرار بود طلب او را دو سه ماهه بدهند ولی تا الان به او پولی نداده‌اند. این همه پول به باشگاه استقلال آمد. از استقلال پول به استقلال آمد، صیادمنش را فروختند و از بابت حق انتخاب بازیکنانی مثل حسینی و تیام هم پول‌هایی نصیب باشگاه شد اما ریالی به عمران‌زاده پرداخت نکردند. اینها همه مشکلات مدیریتی است و تعجب می‌کنم بازیکن جوانی که در تیم جا نیفتاده و می‌تواند سرمایه شود چطور یک شبه به فروش می‌رسد. زمانی که در آکادمی بودم متوجه شدم آقایان بازیکنانی را به تمرینات ما می‌فرستند که من فقط باید سفارش آنها را اجرا می‌کردم. چون این کارها را نکردم آدم بدی شدم. در صورتی که کار اصولی این نیست.

*هواداران استقلال به عشق موفقیت تیمشان می‌خوابند و بیدار می‌شوند

وی با انتقاد از تغییرات پی در پی در سرپرستی تیم هم گفت: خوشبختانه یا متاسفانه هر دو سه سال یک بار مدیران عوض می‌شوند و هر شخصی که می‌آید تقصیر را به گردن مدیر قبلی می‌اندازد. در مورد سرپرست هم همیشه تغییرات وجود دارد در حالی که این پست بسیار حساس و مهم است. خیلی از هواداران استقلال روزها و شب‌ها به یاد موفقیت‌های این تیم می‌خوابند اما مدیران باشگاه احترام بازیکنانی که سال‌ها برای این تیم عرق ریختند را حفظ نمی‌کنند.

* پروپیچ بازیکن چندان خوبی نبود اما قراردادی عجیب بست

نوازی در خصوص شکایت پروپیچ از استقلال و اینکه این بازیکن در زمان حضور پرویز مظلومی در جمع آبی‌پوشان حضور داشت گفت: پروپیچ زمان مربیگیری آقای مظلومی که اتفاقا ما هم همکارش بودیم در استقلال حضور داشت. او بازیکن چندان تاپی هم نبود. قراردادی هم که با او بسته شد عجیب بود. قرارداد بازیکنان خارجی هم معمولا عجیب و قریب است و مدیران باشگاه هم روز آخر با سلام و صلوات پول آنها را پرداخت می‌کنند. در مورد بازیکنان داخلی هم این طور است. بازیکنانی که زبان ندارند دیرتر پولشان را می‌گیرند و بازیکنانی که لابی می‌کنند فوری به پولشان می‌رسند.

*ارزش پیراهن استقلال را پایین آورده‌اند

وی در خصوص اینکه چه صحبتی با بازیکنان جدید استقلال دارد، گفت: بعید می‌دانم آنها را مربی جدید انتخاب کرده باشد ولی این بازیکنان باید بدانند که در چه تیمی بازی می‌کنند. در باشگاه استقلال ارزش این پیراهن را پایین آوردند ولی این بازیکنان باید بدانند هواداران زیادی پیگیر آنها هستند.

*مربی که الان جای من آمده کی‌ مدرک مربیگری گرفت؟

مربی سابق جوانان استقلال در پایان تاکید کرد: زمانی که در تیم جوانان حضور داشتیم به ما گفتند از افرادی که در دوره گذشته آکادمی آن اتفاقات را رقم زدند اصلا استفاده نکنید. حتی ما سرپرست هم نداشتیم ولی مسئولان آکادمی از افرادی که پارسال در آنجا حضور داشتند استفاده کردند. هر روز هم در راه ما سنگ اندازی کردند و یک روز به مدرک تقلبی ایراد می‌گرفتند و یک روز هم می‌گفتند نوازی بداخلاق است. ما نفهمیدیم مسئولان آکادمی استقلال چه هدفی داشتند. بعد از جدایی ما هم شخصی را مربی تیم کردند که تا همین چند ماه پیش فوتبال بازی می‌کرد. چطور آقایان که به مدرک مربیان ما ایراد می‌گرفتند الان از خودشان سؤال نمی‌پرسند آیا مربی جدید جوانان استقلال، مدرک دارد یا ندارد و آیا او در عرض این چند ماه چگونه مدرک گرفته است؟ ‌من از هواداران استقلال عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به تیم جوانان خدمت کنم و امیدوارم افرادی که در آنجا حضور دارند به فکر سالم سازی باشند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال

ایلناخبرگزاری ایلنا
واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال
سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره شایعه محرومیت استقلال واکنش نشان داد.

واکنش سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به شایعه محرومیت استقلال - 1

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، طبق نامه‌ای که از سوی فیفا به باشگاه استقلال تهران ابلاغ شده بود، این باشگاه تهرانی باید تا روز گذشته مهلت داشت تا طلب پروپیچ، بازیکن سابق این تیم را پرداخت کند تا جریمه نشود. ساعاتی قبل اعلام شد که استقلال در پرداخت این طلب ناکام بوده و طبق دستور فیفا از فعالیت در دو پنجره نقل و انتقالات پیش رو محروم خواهد بود

حمیرا اسدی، سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا استقلال از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شده است یا خیر به خبرنگار ایلنا گفت: این خبر هیچ سندی ندارد و تنها یک شایعه است. من همین الان ایمیل فدراسیون را چک کردم و هیچ چیز جدیدی وجود ندارد.

او ادامه داد: این نامه را الان دیدم؛ این نامه برای ۶۰ روز پیش است که فیفا به باشگاه استقلال اخطار داده بود. استقلالی‌ها طبق این نامه تا ساعت ۲۴ روز گذشته فرصت داشتند که این بدهی را پرداخت کنند. ساعت فیفا سه ساعت عقب‌تر از ماست و قطعا به این زودی نامه جدید به فدراسیون ایران ارسال نخواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | وینگر با کیفیت و ملی‌پوش پرسپولیس ادعایی بسیار جنجالی را مطرح کرد. ورزش ۱۱ - مهدی ترابی که یکی از مهره‌های کلیدی سرخ‌های تهران به حساب می‌آید و گابریل کالدرون نیز علاقه‌ای ویژه را به او دارد، در ادعایی بسیار جنجالی مدعی شد که برخی افراد به دنبال پایین کشیدن سرخ‌های تهران می‌باشند. مهدی ترابیترابی در ادعای عجیب خود اظهار داشت: ترابی: امیدوارم کالدرون نتایج برانکو را تکرار کند؛ تعریف‌های کالدرون مسئولیتم را سنگین‌تر می‌کند. امیدوارم سرباز خوبی برای پرسپولیس باشم. در این مدت هم خودم چیز‌های زیادی از کالدرون یاد گرفتم. امیدوارم او بتواند نتایج قبل را تکرار کند. شهرآورد برای همه یک دیدار خاص و ویژه است و نمی‌شود گفت این بازی مثل بقیه دیدارهاست. خیلی‌ها می‌خواهند قهرمانی را از ما بگیرند و پرسپولیس را پایین بکشند، ولی ما تا آخر می‌جنگیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امشب (پنجشنبه) تیم‌های الغرافه و الشحانیه در چارچوب هفته نخست لیگ ستارگان قطر به مصاف هم رفتند که الغرافه میهمانش را با شکست ۳ بر صفر بدرقه کرد. احمد علاءالدین (۶۴ و ۹۰) و سفیان هانی (۷۲) زننده سه گل این بازی بودند. رامین رضاییان در این بازی در ترکیب اصلی تیم الشحانیه به میدان رفت. در دیگر بازی امشب هفته نخست لیگ ستارگان قطر یاران کریم انصاری‌فرد در تیم السیلیه رو در روی تیم الخور قرار می‌گیرند.
روزنوروزنو20 ساعت قبل
این شاید یکی از استثنایی‌ترین اتفاقات فوتبال ایران باشد که سرمربی جدید یک تیم، پیش از شروع مسابقات با باشگاه به مشکل می‌خورد، آن هم در حدی که در رسانه‌های خارجی خبر از جدایی احتمالی او بدهند. استراماچونی هنوز مسابقات رسمی را با استقلال استارت نزده اما بارها بحث رفتن او مطرح شده است. این طور که به نظر می‌رسد، همه مشکلات بابت عدم جذب یک مهاجم ۳۶ ساله است که استراماچونی او را معرفی کرده است. ترئو، ‌مهاجم ۳۶ ساله‌ای که مد نظر استراماچونی است، توسط مدیران باشگاه جذب نشده و همین باعث شده او از همین ابتدا با باشگاه به مشکل بخورد. همین موضوع باعث شده وضعیت باشگاه استقلال آشفته شود.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
رئیس برند آل اشپورت در خاورمیانه به ابهامات درباره طراحی و تهیه البسه ورزشی تیم‌های لیگ برتری و تیم ملی فوتبال ایران پاسخ داد. دوباره تاکید می‌کنم طراحی که برای پیراهن تیم شهر خودرو انجام شده است یکی از بروزترین و آخرین دیزاین‌های کمپانی آل اشپورت است. برای مثال ما الان طرح یوزپلنگ که برای نقش بستن آن روی پیراهن تیم ملی مدنظر است یک طرح اختصاصی است و شرکت‌هایی مثل آل‌اشپورت، نایکی یا آدیداس آن را در کاتالوگ سالانه خود ندارند. پاسخ به کپی آل اسپورت از لباس منچستریونایتد و تاتنهامدر دنیا ممکن است برندها الگوبرداری کنند اما کپی نمی‌کنند. این طور پیش بینی شده که دوباره طرح یوزپلنگ به پیراهن تیم ملی برگردد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گابریل کالدرون در نشست خبری بعد از بازی افزود: به بازیکنانم به علت گرفتن سه امتیاز تبریک می‌گویم اما اگر در چنین بازی هایی زودتر گل را نزنیم به مشکل می‌خوریم اما با همه سختی‌ها خوشبختانه برنده شدیم. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: اگر نیمه اول گل می‌زدیم شرایط فرق می‌کرد اما بین دو نیمه با بازیکنانم صحبت کردم و آنها توانستند برنده بازی شوند. کالدرون گفت: از نظر فوتبالی باید بهتر بازی کنیم البته پارسی‌ها تیم آماده‌ای بودند و بازی فیزیکی انجام می‌دادند و فوتبال را خوب بازی کردند. وی درباره اعتراضش هم افزود: به ضربات شروع مجدد و وقت کشی حریف معترض بودم چون نقش داور این است که بازی را کنترل کند اما در مجموع از عملکرد داور راضی هستم. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: دوست دارم از بازیکنانم خوب استفاده کنم و امیری و ترابی بازیکنان بزرگی هستند البته امیری امروز در سطح خودش عالی بازی نکرد ولی در ادامه مطمئنا بهتر می‌شود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس می‌گوید که تیمش در بازی سختی به پیروزی رسیده است. مهم نیست که این بازی هفته اول باشد یا هفته دوم. ما به تبریز می‌رویم که از اعتبار و قهرمانی پرسپولیس دفاع کنیم و تمام تلاشمان را برای کسب سه امتیاز به کار می‌گیریم. این بازیکن پرسپولیس درباره شرایط این تیم برای حضور در لیگ برتر بیان کرد: الحمدالله شرایط به نظرم خوب بوده است. امیری در ادامه درباره تلاش پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی چهارم گفت: این تیم سه سال پیاپی قهرمان شده و همه به دنبال قهرمانی چهارم هستند.

اخبار بیشتر