1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ابقای محسن هاشمی در ریاست شورای شهر پایتخت

ابقای ریاست محسن هاشمی در شورای شهر تهران

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
ابقای ریاست محسن هاشمی در شورای شهر تهران

به گزارش ایسنا، در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، اعضای این شورا انتخابات هیات رئیسه را در دستور کار خود دادند که در نخستین انتخابات ریاست شورای اسلامی شهر تهران تعیین می‌شود.

بر همین اساس محسن هاشمی در ابتدای برگزاری انتخابات هیات رئیسه گفت: یک سال از عمر شوراهای شهر تهران در دوره پنجم گذشت و اول شهریور ماه دوره هیات رئیسه فعلی به پایان رسید. لذا برابر قانون باید در اولین جلسه پس از این تاریخ انتخابات هیات رئیسه برگزار شود.

وی افزود: در جلسه هم اندیشی امروز این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هیات رئیسه فعلی می‌تواند انتخابات هیات رئیسه را برابر قانون برگزار کند. برای این کار در ابتدا انتخابات ریاست شورا را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، برای انتخاب رییس شورای شهر اعضای شورا مجدد با 21 رأی محسن هاشمی را به عنوان ریاست شورای شهر تهران انتخاب کردند.

سید ابراهیم امینی نیز تنها کاندیدای نایب رییسی شورای شهر تهران از میان ٢١رای أخذ شده با 20 رأی انتخاب شد. زهرا نژادبهرام و بهاره آروین نیز تنها کاندیداهای منشی شورا به ترتیب با  ٢٠و ١٩ رأی انتخاب شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس شورای شهر تهران: نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده کنیم

الفخبرگزاری الف
رئیس شورای شهر تهران: نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده کنیم

به گزارش فارس، محسن هاشمی در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران و پس از انتخابات دومین سال از پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: از همدلی مثال‌زدنی اعضای شورا علی‌رغم نقدهایی که به هیات رئیسه داشتند تشکر می‌کنم.

وی‌ ادامه داد: با توجه به تلاش‌های زیادی توسط مدیریت شهری انجام شده است، در طول یک سال ۴ شهردار در شهر تهران فعالیت کرده‌اند که در بخش‌های مهمی در ماموریت‌های شهری موفق عمل کردند.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: انصافاً علی‌رغم تغییرات در مدیریت شهری به ۷۰ درصد از مسئولیت‌ها در نگاهداشت شهر خوب عمل شده است.

هاشمی گفت: مقداری ضعف وجود داشت که یکی از آنها عدم ارتباط مدیریت شهری بود که در توان ما حفظ این ثبات نبود.

وی خاطرنشان کرد: دست و پای شهر به دلیل بدهی به سیستم بانکی، رکود اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که ایجاد شده است بسته بود و باعث شد در بخش‌های سرمایه‌گذاری در شهر موفق نباشیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: نسبت به آماده‌سازی پکیج‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و با تبلیغات لازم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

هاشمی تصریح کرد: به جای فاینانس‌های خارجی باید به سمت مشارکت‌های مردمی در اکثر پروژه‌های شهری پیش برویم و قطعاً این موضوع امکان‌پذیر است.

وی گفت: به صورتی که سرمایه‌گذاران شرکت داشته باشند می‌توانیم سرمایه‌های انباشته را به سمت تهران ببریم و با نقدینگی زیادی که وجود دارد جذب فعالیت‌های شهر تهران کنیم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تهران جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد و تا مرز ۱۵ میلیون نفر نیز پیش رفته که خیلی از کشورهای اروپایی جمعیت ۱۰ میلیون نفر دارند.

هاشمی گفت: گزارش جامع اقدامات اولین سال دوره پنجم شورای شهر تهران در حال تدوین است که به زودی منتشر می‌شود و در اختیار رسانه‌ها نیز قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما در سال اول ۸۱ جلسه علنی، ۶۰ جلسه هم‌اندیشی، ۵۰۰ جلسه کمیسیون‌ها، هزاران ملاقات و بازدید از سطح شهر تهران داشته‌ایم و اقدامات زیادی نیز به تصویب رسیده که خوشبختانه اعضای شورای شهر به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بیش از ۵۵ مصوبه در خصوص پرونده باغات، نام‌گذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها داشته‌ایم.

هاشمی افزود: ۱۹۲ تذکر در سال اول برای بهتر شدن وضعیت مدیریتی داده شده، ضمن دفاع از عملکرد مدیریت شهری و شورای شهر تهران امیدواریم در سال دوم بتوانیم عملکرد بهتری را ارائه دهیم.

وی گفت: در سال اول بنده با روحیات اعضا آشنا نبودم ولی همدلی زیادی ایجاد شده و بنده نیز تجربه اولم بود که چنین شورایی را مدیریت می‌کنم و مقداری محافظه‌کارانه پیش رفتم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: امیدواریم در سال دوم بتوانیم با قدرت و سرعت بیشتری کارها را پیش ببریم و مصوبات را بهتر پیگیری کنیم و در ارتباط با مردم پاسخگو باشیم.

هاشمی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال دوم ضعف‌ها را برطرف کنیم و پاسخگوی انتظارات مردم باشیم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم که بر اساس رای تاریخی که به شورای پنجم دادند، نتوانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم.

وی گفت: موضوع برنامه سوم هم بسیار مهم است و امیدواریم هرچه سریع‌تر برنامه سوم توسعه شهر تهران به صحن شورا ارائه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از حکم قلع و تخریب بام فروشی‌های پایتخت خبر دادعبدالرضا گلپایگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه در برخی نقاط شرق و شمال شرق تهران همچون مناطق شمیران نو و سیمین قلعه و دیگر نقاط، اسکان غیررسمی ایجاد شده و شهرداری در قالب بافت فرسوده و تامین خدمات با این تخلفات ساختمانی مواجه است. وی افزود: آمار کل ساختمان‌هایی که تخلف از قوانین وضوابط دارند از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم قلع و تخریب آن‌ها در حال تکمیل است و برخورد قضایی می‌شود. گلپایگانی گفت: شرکت حریم بان و شهربان شهرداری نیز به صورت جدی وارد عمل شده است و از ساخت وساز‌هایی اینچنینی جلوگیری می‌کند. وی افزود: متاسفانه ما هنوزبه طورکامل در این موضوع فائق نیامده‌ایم چرا که یک شبکه گسترده است که سود خوبی از چنین ساخت وساز‌هایی عایدشان می‌شود و اغلب افرادی که در این ماجرا هستند طبقه فقیر و کم درآمد جامعه را تشکیل می‌دهند که تبعات اجتماعی بسیاری نیز در بردارد، اما وظیفه شهرداری این است که با این تخلفات برخورد جدی کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد اکبرنیا در گفتگو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بیشتر است، استقبال از دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران را مثبت ارزیابی کرد. وی افزود: برگزاری موفقیت آمیز نخستین نمایشگاه بین المللی کار ایران در اردیبهشت ماه ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران مقرر شد که دومین دوره این نمایشگاه در اردیبهشت ماه ۹۸ در محل مزبور برگزار شود. وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و کاریابی داخلی و بین المللی است. اکبرنیا گفت: نمایشگاه کار یک نمادی که می‌خواهد ارتباطی بین کارجویان، کارفرمایان وکاریابی‌ها برقرار تا این سه ضلع بازار کار همدیگر را بیشتر بشناسند. اکبرنیا گفت: نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور امروز بیشتر از سایر سطوح است زیرا افراد دارای مهارت فنی کمتر منتظر کار می‌مانند تا این قشر!
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه این هفته بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران با موضوع رویکرد جدید سپاه و ویژگی‌های فرمانده جدید آن با حضور سردار علیرضا افشار، مشاور فرماندهی کل سپاه و متولیان کارشناس مسائل راهبردی روی آنتن رفت. در این برنامه دکتر متولیان به ویژگی‌های بارز فرمانده جدید سپاه اشاره کرد و گفت: باید سردار سلامی را عباس بن علی نظام دانست که همچون آن بزرگوار برای دشمنان عبوس و برای دوستان مهربان است. وی تاکید کرد: فرمانده هان نیروهای مسلح ما برخلاف قهرمانان خیالی غربی‌ها، مردان واقعی جهاد هستند. متولیان افزود: سردار سلامی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون هوشمندی، ولایت مداری، انقلابی‌گری، ساده زیستی و شجاعت است و استراتژیستی متفاوت از سایر استراتژیست‌های دنیاست. وی تاکید کرد: نیازهای دهه پنجم انقلاب و ویژگی هایی که برای بیانیه گام دوم آن بر شمرده شده است می‌طلبد فرمانده‌ای عاشورایی بر سپاه فرماندهی ‌کند.

اخبار بیشتر