مدال‌های کسب شده در کاراته قهرمانی آسیا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

مدال‌های کسب شده در کاراته قهرمانی آسیا

یک طلا، یک نقره و ۲ برنز برای کاراته‌کاهای ایران

ایمناخبرگزاری ایمنا
یک طلا، یک نقره و ۲ برنز برای کاراته‌کاهای ایران
ملی پوشان کاراته ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا به یک مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز دیگر دست یافتند.

به گزارش ایمنا، شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز جمعه در شهر تاشکند ازبکستان با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشورآغاز شده و تا فردا (یکشنبه) ادامه دارد.

مسابقات رده‌بندی و فینال هم اکنون در حال برگزاری است. پیکارهای کومیته تیمی مردان و زنان نیز فردا برگزار می‌شود.

امروز و در کاتای انفرادی زنان «فاطمه صادقی» در دیدار رده بندی برابر «آدا وونگ» از کره جنوبی به پیروزی رسید و مدال برنز را به گردن آویخت.

همچنین «طراوت خاکسار» در فینال مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف «سوینچ راخیموآ» از ازبکستان رفت و این دیدار در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به سود کاراته‌کای کشورمان تمام شد و خاکسار به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

کاتای تیمی مردان ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، میلاد فرازمهر و علی زند با غلبه بر تیم هنگ کنگ به مدال برنز رسید.

کاتای تیمی زنان ایران با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی جعفری زاده در تمرینات از حضور در فینال و مبارزه با ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شود.

پیش از این نیز «سجاد گنج‌زاده» و «بهمن عسگری» به مدال برنز رسیده بودند.

امروز «رزیتا علیپور»، «حمیده عباسعلی» و «ذبیح الله پورشیب» برای رسیدن به مدال طلا روی تاتامی می‌روند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاراته قهرمانی آسیا - ازبکستان؛ عباسعلی هم طلایی شد

فارسخبرگزاری فارس
کاراته قهرمانی آسیا - ازبکستان؛ عباسعلی هم طلایی شد
حمیده عباسعلی نماینده وزن68+ کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در فینال شانزدهیمن دوره مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در دومین روز شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشور در شهر تاشکند ازبکستان پیگیری می‌شود، امروز در فینال وزن ۶۸+ کیلوگرم تیم ملی بانوان حمیده عباسعلی در پیکار با «سوفیا براتسولاو» از قزاقستان صاحب برتری ۴ بر ۲ شد و طلا گرفت. حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود موفق شد، «موخلاریم کاکیمجونوآ» از ازبکستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد. عباسعلی در دور دوم «پرشکا میتال» از هند را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. عباسعلی در ادامه این رقابت‌ها نماینده هنگ کنگ را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی فینال شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شد. وی فردا برای کسب مدال طلا به مصاف «صوفیا برولتسوا» از قزاقستان خواهد رفت.

وزن ۸۴کیلوگرم مردان:

ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در نخستین مبارزه خود موفق شد مقابل «ایگور چیخمارف» از قزاقستان با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی دست یابد. کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در دور دوم به مصاف «هان دوتان» از ویتنام رفت و این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود پورشیب پایان رسید. «ایگور چیخمارف» مدال برنز امیدهای آسیا ۲۰۱۸ را در کارنامه ورزشی خود دارد. در ادامه مبارزات وزن ۸۴ کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب به مصاف «محمد الماجدی» از کویت رفت و این دیدار با نتیجه صفر برصفر به پایان رسید و در نهایت پورشیب برنده در هانتی اعلام شد. ذبیح اله پورشیب در فینال مقابل به مصاف نماینده اردن رفت و این دیدار با نیتجه و یک بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای تیم ایران در این رقابت‌ها را کسب کرد.

وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان:

در نخستین روز از مسابقات قهرمانی آسیا در وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان رزیتا علیپور در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده هنگ کنگ رفت و این دیدار با نتیجه یک برصفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. «وان یوچویی» مدال نقره قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ را در کارنامه خود دارد. در دور دوم نیز نماینده کشورمان به مصاف کاراته‌کایی از کشور فیلیپین رفت و در پایان این دیدار با نتیجه یک برصفر به سود علیپور به پایان رسید. در دور سوم این رقابت‌ها علیپور به مصاف نماینده ژاپن رفت و این دیدار با نتیجه تساوی صفر بر صفر تمام شد و در نهایت در هانتی علیپور برنده این دیدار معرفی شد. «آیامی موریگوچی» مدال برنز کاراته وان در سال ۲۰۱۹، مدال برنز قهرمانی مسابقات آسیا در سال ۲۰۱۷، مدال نقره امیدهای آسیا در سال ۲۰۱۶ و مدال نقره امیدهای جهان در سال ۲۰۱۵ را در کارنامه خود دارد. با این حساب و با برتری رزیتا علیپور مقابل آیامی «موریگوچی ژاپنی» علیپور فینالیست شد. رزیتا علیپور نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان در فینال مسابقات آسیایی به مصاف «یین ژیااویان» از چین رفت و این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید و نماینده چین برنده در هانتی اعلام شد.۳ طلا و یک برنز کاراته وان‌های ۲۰۱۹، نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و ۳ طلای قهرمانی آسیا در کارنامه وی دیده می‌شود.

وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان:

خاکسار امروز (شنبه) در فینال مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف «سوینچ راخیموآ» از ازبکستان رفت و این دیدار در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به سود کاراته‌کای کشورمان تمام شد و خاکسار به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت. طراوت خاکسار نماینده وزن ۵۵- کیلوگرم تیم ملی بانوان کشورمان در نخستین مبارزه موفق شد با نتیجه ۸ بر صفر «دپیکا دیمان» از هند را شکست دهد. در ادامه این رقابت‌ها خاکسار موفق شد ۳ بر ۲ «مائه اسو» از فیلیپین را شکست دهد. در دور سوم این رقابت‌ها خاکسار این بار ۸ بر صفر «آنو آریکاری» از نپال را شکست داد. خاکسار در نیمه نهایی موفق شد ۶ بر ۵ «کوک آگونگ» از اندونزی را شکست دهد و به فینال شانزدهیمن دوره مسابقات قهرمانی آسیا راه یابد.

وزن ۷۵- کیلوگرم مردان:

وی روز گذشته (جمعه) ابتدا ۹ بر نماینده چین را شکست داد، پس از آن حریفی از مالزی را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی ۲ بر یک مغلوب ناینده ژاپن شد. حریف چشم بادامی عسگری دارنده یک طلا و یک برنز کاراته وان‌های ۲۰۱۹ و عنوان سومی جهان در سال ۲۰۱۸ شد و به گروه شانس مجدد رفت. صبح امروز در وزن ۷۵- کیلوگرم بهمن عسگری در جدول شانس مجدد «غلام عباس سعادی» از پاکستان را ۲ بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده بندی با غلبه بر حریف ازبکستانی به مدال برنز رسید.

وزن ۸۴+کیلوگرم مردان:

در مسابقات روز گذشته، گنج زاده ابتدا ۴ بر ۲ حریفی از کره جنوبی را شکست داد و سپس ۳ بر صفر کاراته‌کای مالزی را مغلوب کرد. در مبارزه سوم نماینده‌ای از ترکمنستان را ۵ بر صفر شکست داد. گنج زاده در نیمه نهایی مقابل طارق حمدی از عربستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت. امروز در دومین رو از مسابقات قهرمانی آسیا، سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+کیلوگرم تیم ملی مردان در جدول رده بندی با نتیجه ۵ بر ۲ نماینده قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مسابقات کاراته قهرمانی آسیا؛ رزیتا علیپور به مدال نقره بسنده کرد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
مسابقات کاراته قهرمانی آسیا؛ رزیتا علیپور به مدال نقره بسنده کرد
علیپور در هانتی بازنده شد تا پس از بازی های آسیایی جاکارتا، باز هم مقابل حریف چینی بازنده باشد.

طرفداری- در دومین روز شانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا که با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشور در شهر تاشکند ازبکستان پیگیری می‌شود، امروز رزیتا علیپور نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان در فینال مسابقات آسیایی به مصاف «یین ژیااویان» از چین رفت و این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید و نماینده چین برنده در هانتی اعلام شد.۳ طلا و یک برنز کاراته وان‌های ۲۰۱۹، نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و ۳ طلای قهرمانی آسیا در کارنامه وی دیده می‌شود.

به نقل ار فارس، در نخستین روز از مسابقات قهرمانی آسیا در وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان رزیتا علیپور در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده هنگ کنگ رفت و این دیدار با نتیجه یک برصفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. «وان یوچویی» مدال نقره قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ را در کارنامه خود دارد. در دور دوم نیز نماینده کشورمان به مصاف کاراته‌کایی از کشور فیلیپین رفت و در پایان این دیدار با نتیجه یک برصفر به سود علیپور به پایان رسید. در دور سوم این رقابت‌ها علیپور به مصاف نماینده ژاپن رفت و این دیدار با نتیجه تساوی صفر بر صفر تمام شد و در نهایت در هانتی علیپور برنده این دیدار معرفی شد. «آیامی موریگوچی» مدال برنز کاراته وان در سال ۲۰۱۹، مدال برنز قهرمانی مسابقات آسیا در سال ۲۰۱۷، مدال نقره امیدهای آسیا در سال ۲۰۱۶ و مدال نقره امیدهای جهان در سال ۲۰۱۵ را در کارنامه خود دارد. با این حساب و با برتری رزیتا علیپور مقابل آیامی «موریگوچی ژاپنی» علیپور فینالیست شد.

خواندن خبر در سایت منبع

صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند
در ادامه مسابقات کاراته قهرمانی آسیا، نمایندگان کشورمان به چهار مدال طلا، نقره و برنز دست یافتند.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز دوم از شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در تاشکند ازبکستان در حالی برگزار شد و طراوت خاکسار موفق به کسب نخستین مدال طلای کاراته ایران در این مسابقات شد و فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان به مدال برنز دست یافتند.

در دیدار نهایی وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوات خاکسار در دیداری یک طرفه مقابل سوینچ راخیموآ از ازبکستان به برتری ۷ بر صفر دست یافت تا نخستین مدال طلای کاراته ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کند.

خاکسار روز گذشته (جمعه) و برای حضور در دیدار نهایی ابتدا با نتیجه ۸ بر صفر از سد دیپکا دیمان از هند گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل مائه اسو از فیلیپین پیروز شد. نماینده کاراته کشورمان در مبارزه سوم مقابل آنو آریکاری از نپال با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد تا به دیدار نیمه‌نهایی صعود کند. خاکسار در این مرحله نیز در دیداری نیزدیک مقابل کوک آگونگ از اندونزی ۶ بر ۵ پیروز شد تا به دیدار نهایی صعود کند.

همچنین کاتای تیمی بانوان با ترکیب ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی شادی جعفری زاده در جریان تمرینات از ناحیه زانو، از حضور در دیدار فینال و مبارزه با تیم ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا شود.

اما در رقابت‌های کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی در دیدار رده‌بندی به مصاف به مصاف آدا وونگ از کره جنوبی رفت و با برتری ۲۴٫۶ بر ۲۳٫۷۴ به مدال برنز دست یافت.

نماینده کاتا بانوان روز گذشته به دور دوم صعود کرده بود، امروز و در دوم مسابقات خود با کاتاروهایی از اندونزی، ویتنام و هنگ کنگ همگروه بود و توانست با کسب امتیاز ۲۴٫۱۴ به دیدار رده بندی راه یابد.

در ادامه مسابقات نیز کاتای تیمی مردان با ترکیب ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در دوم دوم رقابت خود امروز با تیم‌های کویت، اندونزی و ژاپن همگروه شد و با کسب امتیاز ۲۵ پس از تیم ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دیدار رده بندی شد.

این تیم برای کسب مدال برنز به مصاف تیم هنگ کنگ رفت و توانست با غلبه بر این تیم مدال برنز را بر گردن آویزد.

رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز گذشته در شهر تاشکند ازبکستان با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشورآغاز شد و فردا (یکشنبه) با برگزاری رقابت‌های کومیته تیمی مردان و بانوان به پایان می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو (عکس)

ایلناایلنا15 ساعت قبل
تیم شهر خودرو مشهد امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید خود و کسب سهمیه آسیایی را جشن گرفت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا از شهر مشهد، از ساعت ۱۹:۰۰ امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو مشهد در حال برگزاری است. هواداران شهر خودرو به او لقب «عقاب شهر خودرو» را دادند و با این عنوان او را تشویق کردند. *بعد از ورود بازیکنان پدیده، یحیی گل محمدی پشت تریبون قرار گرفت و برای حاضرین صحبت کرد. *گل محمدی نتیجه سال گذشته شهر خودرو را خوب دانست و گفت این نتیجه با همکاری بازیکنان، کادرفنی و مدیران تیم و شهر مشهد به وجود آمد.

درگیری عجیب آگوئرو با گواردیولا+عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
مهاجم آرژانتینی سیتی که هرگز از این تعویض پپ رضایت نداشت، با وی دچار درگیری لفظی شدیدی شد و سرمربی سیتی نیز پاسخ او را با شدت تمام داد تا اتفاقات عجیبی در کنار زمین رخ بدهد. در نهایت با ورود یکی از اعضای کادر فنی سیتی این درگیری لفظی به پایان رسید و سرخیو آگوئروی عصبانی روی نیمکت نشست. سیتی در این دیدار فرصت‌های فراوانی را از دست داد اما در نهایت نتوانست گل برتری را مقابل تاتنهام به ثمر برساند و بازی با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت. این بار و بر خلاف دفعه گذشته پپ گواردیولا واکنشی توام با حسرت نشان نداد و ترجیح داد کنار مائوریتسیو پوچتیو رفته و در رابطه با اتفاقات با وی صحبت کند. لحظه درگیری لفظی آگوئرو با گواردیولا

پرسپولیس، آماده حضور در لیگ نوزدهم

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها قرار است از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه و در ورزشگاه آزادی بازی افتتاحیه لیگ برتر نوزدهم را در مقابل پارس جنوبی جم برگزار کنند.

فیلم/گلزنی مهرداد محمدی مقابل ماریتیمو

الفالف1 روز قبل
فیلم/گلزنی مهرداد محمدی مقابل ماریتیموگروه ورزشی الف، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۷ ۳۹۸۰۵۲۷۲۰۰مهرداد محمدی گل دوم آوس به ماریتیمو را در دقیقه ۴۴ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

میزان آمادگی ورزشگاه آزادی برای لیگ برتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با توجه به تدابیر امنیتی که فدراسیون نشین‌ها برای تماشگران فوتبال در نظر گرفته‌اند به گفته رئیس فدراسیون فوتبال امسال باید شاهد نظم بیشتر در برگزاری نوزدهمین دوره لیگ برتر باشیمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با توجه به تدابیر امنیتی که فدراسیون نشین‌ها برای تماشگران فوتبال در نظر گرفته‌اند به گفته رئیس فدراسیون فوتبال امسال باید شاهد نظم بیشتر در برگزاری نوزدهمین دوره لیگ برتر باشیم.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی در نخستین دیدار لیگ نوزدهم پنجشنبه به مصاف پارس جنوبی جم می‌رود. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که در چند روز اخیر اخباری منتشر شده بود مبنی بر این که گابریل کالدرون حتی چهار دفاع اصلی خود را هم انتخاب کرده که محمد نادری، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده و مهدی شیری هستند. به این ترتیب و براساس این خبر که هنوز نه تایید شده نه تکذیب محمد انصاری دیگر مدافع چپ پای پرسپولیس، حسین ماهینی و سیدجلال حسینی که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده‌اند، باید لیگ نوزدهم را از روی نیمکت تماشا کنند.

اخبار بیشتر