انتظارات ورزشی‌ها از دبیر در راه پیشرفت کشتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

انتظارات ورزشی‌ها از دبیر در راه پیشرفت کشتی

فلاح: همه به دبیر کمک خواهیم کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فلاح: همه به دبیر کمک خواهیم کرد
قهرمان سابق کشتی جهان گفت: آنهایی که در فدراسیون قبلی همه کاره بودند باید بروند؛ من این کار را تسویه حساب نمی‌دانم.

- اخبار ورزشی -

اکبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد انتخابات فدراسیون کشتی که روز چهارشنبه گذشته با انتخاب علیرضا دبیر به پایان رسید، اظهار داشت: اینکه کشتی بالاخره از بلاتکلیفی خارج شد، خوب بود. این کار باید بلافاصله بعد از استعفای رئیس قبلی انجام می‌شد اما بی دلیل وزارت ورزش انتخابات را برگزار نکرد و کشتی به حاشیه رفت. کاندیداها و جامعه کشتی به جان هم افتادند و شاهد بی حرمتی بودیم. این اتفاق در تاریخ ثبت می‌شود و وزارت ورزش این را همیشه به کشتی بدهکار می‌ماند که چنین فضایی را ایجاد کرد. نباید با ورزش ملی کشور چنین برخوردی می‌شد.

وی در مورد عدم تایید صلاحیت امیررضا خادم و عباس جدیدی برای شرکت در انتخابات و تایید دیرهنگام علیرضا دبیر نیز تصریح کرد: کار ناجوانمردانه‌ای علیه کشتی و این نامزدها صورت گرفت. خانواده کشتی خودشان باید انتخاب و رد می‌کردند و آنها نباید این موضوع را تا روز آخر می‌کشاندند. حق آن دو نفر هم بود که در انتخابات شرکت کنند تا مجمع سالمی با حضور همه نامزدها برگزار شود. درست مثل برگزاری انتخابی تیم ملی، که وقتی همه مدعیان روی تشک انتخابی می‌روند، بهترین نفر از بین آنها به عضویت تیم ملی درمی‌آید.

فلاح تاکید کرد: روی هم رفته انتخاب خوبی صورت گرفت و کسی از جنس کشتی روی کار آمد. من همیشه حرفم این است که یکی از خانواده کشتی مسئولیت را برعهده داشته باشد تا امثال یزدانی‌خرم و آدم‌های سیاسی به کشتی ما نیایند. این برای ما سخت است که چنین آدم‌هایی را در راس کشتی بپذیریم، اما دبیر هم باسواد است و هم قهرمان المپیک. امیدوارم برنامه‌های قشنگی هم داشته باشد و همه کمکش خواهیم کرد، بزرگ و کوچک، پیشکسوت، کشتی گیر و مربی که در راه درست و قانونمند بهترین نتیجه را بگیرد.

وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود کشتی «آشتی» می‌خواهد، خاطرنشان کرد: در این چند سال هم آشتی وجود نداشت و همه‌اش درگیری بود و به صورت چرخ و فلکی کار می‌شد. چند نفر سوار بر کار بودند و به دیگران راه داده نمی‌شد. اگر دبیر هم بخواهد رفقایش را بیاورد و سلیقه‌ای عمل کند، اولین کسی که انتقاد می‌کند، من هستم، با کسی هم تعارف ندارم. او باید قانون بنویسد و با برنامه حرکت کند. هیئت‌ها، باشگاه‌ها و … باید بدانند در فدراسیون چه خبر است و همه چیز قانونمند باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی جوانان، ایجاد تغییرات در شروع کار را حق فدراسیون دبیر دانست و گفت: آنهایی که در فدراسیون قبلی همه کاره بودند باید بروند. درست است که جهانی نزدیک است اما هر کسی هم بیاید همان خط را خواهد رفت. من این را تسویه حساب نمی‌دانم. یک عده مارکوپولو شده بودند و به نظر من باید بروند. باید خون تازه تزریق شود و مربیان دیگری هم خودشان را نشان دهند. نباید آنها ریشه کنند، مگر می‌شود حسن یزدانی که ستاره کشتی ما است همه مسابقات المپیک، جهانی، آسیایی، تورنمنت و … را برود؟

فلاح در خاتمه تاکید کرد: امیدوارم کشتی راه خودش را با قانون پیدا کند. ما دنبال قانونیم. متاسفانه در این چند سال بی قانونی شده و این بار امیدوار هستیم چنین اتفاقی رخ ندهد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرپرست تیم ملی کشتی بانوان: دختران از دبیر انتظار حمایت دارند

ایسناخبرگزاری ایسنا
سرپرست تیم ملی کشتی بانوان: دختران از دبیر انتظار حمایت دارند
سرپرست تیم ملی کشتی بانوان خواستار حمایت علیرضا دبیر از دختران کشتی گیر شد.

مه سیما بابایی، سرپرست تیم ملی کشتی بانوان ایران در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت کشتی بانوان پس از انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه آقای دبیر یکی از قهرمانان کشتی است، قطعا مثل آقای خادم و بنی تمیم از بخش بانوان حمایت می‌کند و با این حمایت بانوان مثل قبل در بازی‌های جهانی قوی و محکم حاضر می‌شوند.

او در ادامه افزود: دختران کشتی‌گیر از آقای دبیر انتظار دارند که همچون مردان حمایت شوند تا در مسابقات جهانی و آسیایی دیده شوند و حرفی برای گفتن داشته باشند. دختران کشتی‌گیر دوست دارند تمرینات و اردوهایشان به صورت منظم برگزار شود. یکی از آرزوی بزرگ دختران حمایت رئیس فدراسیون از آنهاست.

بابایی در مورد شرایط کشتی آلیش و کلاسیک گفت: چهار سال است که کشتی آلیش زیر مجموعه فدراسیون کشتی قرار گرفته و یک سال نیز از راه اندازی کشتی کلاسیک می‌گذرد. امیدوارم با حمایت‌های آقای دبیر دختران بتوانند در این دو رشته بدرخشند و مدال‌های خوش رنگی کسب کنند.

او در مورد مریم منظمی گفت: او در چند سال اخیر نقش به سزایی در کشتی بانوان داشته است. امیدوارم آقای دبیر از او حمایت کند تا کشتی بانوان رو به جلو پیش برود.

سرپرست تیم ملی کشتی بانوان با بیان اینکه نظر دبیر حذف کشتی بانوان نیست، تصریح کرد: دبیر ورزشکاری المپیکی است و از بانوان حمایت می‌کند. بخش بانوان در این چهار سال پیشرفت زیادی داشته است. دختران کلاسیک در مسابقات بین‌المللی لبنان قهرمان شدند، در آلیش هم عنوان نایب قهرمانی جهان را در کارنامه داریم. علاوه بر این در بخش داوری هم چهار داور بین‌المللی داریم که در سطح آسیا قضاوت داشتند.

بابایی در ادامه بیان کرد: هر سال مسابقات قهرمانی کشور را داشتیم و لیگ بانوان را نیز برگزار کردیم که بازخورد خوبی داشت. به طور کلی خانم‌ها خیلی به کشتی علاقه دارند و هر روز شاهد جذب بیشتر آنها به این رشته هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سیروس‌پور: باید به دبیر فرصت داد

فارسخبرگزاری فارس
سیروس‌پور: باید به دبیر فرصت داد
رئیس اسبق فدارسیون کشتی گفت: باید به علیرضا دبیر برای ارزیابی کارنامه‌اش فرصت داد.

پرویز سیروس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدارسیون کشتی گفت: دبیر از قهرمانان بزرگ کشتی بوده است و خودش بهتر از هر کسی می‌داند که کار بسیار سخت و سنگینی پیش‌رو دارد به خصوص که در این مدت از کشتی دور بوده است.

وی افزود: ‌ نمی‌توان قصاص قبل از جنایت کرد و باید دید از چه افرادی دعوت به همکاری می‌کند و چه کسانی را انتخاب خواهد کرد آنچه مهم است این است که او در بسیاری از مناصب نیازمند حضور افراد با تجربه است که چرخ کشتی را به حرکت درآورد. کار بسیار مشکلی دارد و باید یکی از اولویت‌های اصلی‌اش را انتخاب افراد مناسب و با تجربه برای همکاری در فدراسیون کشتی قرار دهد.

رئیس اسبق فدارسیون کشتی تصریح کرد: نمی‌توان در این فاصله کوتاه از دبیر و تیمش انتظار معجزه داشت. هر نتیجه‌ای که در مسابقات جهانی پیش‌رو و المپیک حاصل شود نمی‌توان به صورت کامل به این فدراسیون ربط داد. باید کارنامه دبیر را در چهار سال بعد از المپیک توکیو ارزیابی کرد.

سیروس‌پور خاطرنشان کرد: باید به علیرضا دبیر به عنوان یکی از قهرمانان کشتی فرصت داد تا برنامه‌ها و ایده‌هایش را به طور کامل پیاده کند و پس از آن است که می‌توان ارزیابی دقیقی از کارنامه وی داشت. البته مردم همواره از کشتی انتظارات بالایی داشته‌اند اما نباید در این فاصله کوتاه و فرصت کم از او انتظار معجزه داشته باشیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس جدید فدراسیون قدم‌های محکمی را برخواهد داشت

برناخبرگزاری برنا
رئیس جدید فدراسیون قدم‌های محکمی را برخواهد داشت
افشین بیابانگرد در گفتگو با خبرگزاری برنا:

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ افشین بیابانگرد، ملی‌پوش اسبق کشتی فرنگی کشورمان، درباره انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی به خبرنگار برنا گفت: قبل از هر چیز باید بگویم این انتخابات می‌توانست در زمان بهتری برگزار شود چراکه چهار سال دیگر دقیقا باید در آستانه المپیک شاهد تغییر و تحولات در کشتی به عنوان ورزش اول کشور باشیم. در هر صورت خوشحالم این رشته هم بالاخره تکلیفش مشخص شد.

او ادامه داد: آقای دبیر از جنس خود کشتی است؛ علاوه بر این تجربیات خوبی در زمینه مدیریت دارد و فردی تحصیلکرده است. قطعا با این شرایط وضعیت کشتی را درک می‌کند و انتظار می‌رود قدم‌های محکمی برای این رشته به عنوان ورزش اول کشور بردارد.

بیابانگرد در پایان افزود: پیش از این نیز آقایان خادم، بنی‌تمیم و نعمتی هم زحمت‌های زیادی کشیدند و قطعا این تلاش‌ها برای موفقیت کشتی در میادین بین‌المللی توسط آقای دبیر ادامه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

امیدوارم کشتی ایران رو به جلو برود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امیدوارم کشتی ایران رو به جلو برود
رئیس هیئت کشتی استان کردستان گفت: عقل و منطق می‌گفت که قطعا قهرمان المپیک خیلی مفیدتر از دیگران می‌تواند کشتی را اداره کند و به همین دلیل همه ما در دور دوم انتخابات سمت علیرضا دبیر آمدیم.

- اخبار ورزشی -

جمشید خیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی اظهار داشت: با شهامت اعلام می‌کنم که در دور اول انتخابات، ‌ رأی من به حمید بنی‌تمیم بود، چون رأیم از شناخت کامل و علم به موضوع بود. سابقه کاری بنی‌تمیم را کامل می‌دانستم و قبلا حتی مربی او بودم، ‌ اما وقتی کار به دور دوم کشیده شد، همه ما ۱۱ نفری که به حمید بنی‌تمیم رأی داده بودیم، رأی‌مان به سمت علیرضا دبیر رفت.

وی ادامه داد: عقل و منطق می‌گفت که قطعا قهرمان المپیک خیلی مفیدتر از دیگران می‌تواند کشتی را اداره کند و به همین دلیل همه ما سمت دبیر آمدیم و در واقع به دبیر رأی ندادیم، به کشتی رأی دادیم و امیدوار هستیم که او بتواند کشتی ایران را رو به جلو ببرد.

عضو مجمع فدراسیون کشتی همچنین در خصوص اینکه بنی‌تمیم گفته «از مجمع کشتی توقع نداشت که به نصیرزاده بیشتر از او که عضوی از خانواده کشتی است، رأی بدهد»، خاطرنشان کرد: حقیقت امر این است که من هم توقع نداشتم مجمع به کسی که ۷ سال صادقانه و شبانه‌روز برای کشتی کار کرده، اینطور رأی بدهد. او سالم‌ترین شخصی بود که بدون سوءنیت و با تمام وجود کار کرد، من در جام‌های مختلفی مربی‌اش بودم و می‌دانستم چقدر پسر باصداقتی است. رقابت سخت و نزدیکی بین بنی‌تمیم و دبیر ایجاد شده بود، ولی متاسفم که رأی بنی‌تمیم از نصیرزاده کمتر شد و به گفته خودش این واقعا غم‌انگیز بود.

خیرآبادی تاکید کرد: دموکراسی همین است، همان‌طور که ۱۲ رأی نصیرزاده در دور اول، در دور دوم هم تکرار شد و افرادی که به او رأی داده بودند در دور دوم هم بار دیگر به نصیرزاده رأی دادند، بنی‌تمیم نتوانست از مجمع رأی لازم را بگیرد، اما برای من هم تلخ بود که به بنی‌تمیم رأی کمتری در مقایسه با نصیرزاده داده شد. شکی وجود نداشت که ما در دور دوم پشت دبیر خواهیم رفت، چون به کشتی فکر می‌کردیم.

خواندن خبر در سایت منبع

انتخابات کشتی عادلانه و سالم برگزار شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
انتخابات کشتی عادلانه و سالم برگزار شد
خبرگزاری میزان- شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان به سرپرستی‌اش در فدراسیون دوومیدانی واکنش نشان داد. تاریخ انتشار: 00:07 - 30 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۴۶۶۶
انتخابات کشتی عادلانه و سالم برگزار شد - 0

شروین اسبقیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در مورد اعتراض یکی از کاندیداها به احتمال مهندسی‌شدن انتخابات فدراسیون کشتی اظهار داشت: هیچ مشکلی در انتخابات فدراسیون کشتی وجود نداشت و انتخابات به صورت سالم برگزار شد. هر ادعایی که هست باید براساس مستندات و مدارک باشد. انتخابات آزاد و بدون مشکل و دخالتی برگزار شد و تمام اعضای مجمع به دور از هر گونه حواشی به کاندیدای موردنظرشان رای دادند.

وی در خصوص اینکه شنیده می‌شود قرار است به عنوان سرپرست جدید فدراسیون دوومیدانی انتخاب شود، تصریح کرد: چنین چیزی صحت ندارد و این موضوع را تکذیب می‌کنم. فدراسیون دوومیدانی قرار است تا ۱۵ شهریور توسط مجید کیهانی به عنوان رئیس فدراسیون اداره شود. استراتژی وزارت ورزش این است که پس از اتمام دوره طبق مقررات، سرپرست تعیین می‌کند تا سرپرست انتخابات را برگزار کند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه آیا وزارت ورزش تصمیم دارد برای فدراسیون والیبال سرپرست جدید انتخاب کند یا خیر، اظهار داشت: این موضوع بستگی به نظر شخص وزیر ورزش دارد و هر زمان که او صلاح بداند در این رابطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد فعلا که هیچ ابلاغی به ما صورت نگرفته است.

اسبقیان در مورد زمان انتخابات فدراسیون تنیس گفت: ان‌شاءالله در مورد انتخابات فدراسیون تنیس ظرف روزهای آتی تصمیم‌گیری می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیام جونیور براندائو برای هواداران پرسپولیس (ویدیو)

ایلناایلنا1 روز قبل

دور و نزدیک فوتبال؛ داستان پیچیده زندگی شخصی و حرفه‌ای برادران بواتنگ (دوبله اختصاصی)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- یک خانواده و دو برادر با دو ملیت مختلف! این ویدیوی گروه OhMyGoal که به صورت اختصاصی توسط گروه طرفداری دوبله شده، به طور مختصر به داستان زندگی کوین پرینس و ژروم بواتنگ می‌پردازد که اولی در تیم ملی غنا بازی می‌کند و دومی به همراه آلمان قهرمان جام جهانی شده است. مجموعه ویدیوهای «دور و نزدیک فوتبال»، با دوبله اختصاصی طرفداری، بر روی خروجی وبسایت طرفداری و سایر شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام قرار می‌گیرد؛ این مجموعه قصد دارد از زاویه‌ای جالب توجه و جذاب در زمانی کوتاه، به سوژه‌های دنیای فوتبال بپردازد. ترجمه این ویدیو بر عهده مصطفی وسیع سری بوده و گویندگی آن را نیز سامان خدایی انجام داده است. مجموعه ویدیوهای دور و نزدیک فوتبال را از اینجا دنبال کنید.

فیلم | لیونل مسی نیجریه‌ای و این حرکات باورنکردنی با توپ

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

ویدیو؛ نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیکن فصل ۲۰۱۸/۱۹ فوتبال اروپا از سوی یوفا

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فیلم / صحبت‌های ایرج عرب در مورد مهاجم جدید پرسپولیس

ایلناایلنا1 روز قبل

فیلم | لحظه انفجار وحشتناک پمپ بنزین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

اخبار بیشتر