جزییاتی از کشتی‌های توقیف شده و رفع توقیف شده خبرساز!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جزییاتی از کشتی‌های توقیف شده و رفع توقیف شده خبرساز!

توضیحات رئیس جمهور برزیل درباره تحریم‌های آمریکا و کشتی‌های ایران

مهرخبرگزاری مهر
توضیحات رئیس جمهور برزیل درباره تحریم‌های آمریکا و کشتی‌های ایران
رئیس جمهوری برزیل اعلام کرد که دولتش به شرکت‌های این کشور درباره گستره تحریم‌های آمریکا علیه ایران و پیامدهای نقض این تحریم‌ها هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل، اعلام کرد که دولتش به شرکت‌های این کشور درباره گستره تحریم‌های آمریکا علیه ایران و پیامدهای نقض این تحریم‌ها هشدار داده است.

این اظهارات پس از گزارش خبرگزاری رویترز از توقف دو کشتی ایرانی در سواحل برزیل بیان شده است. این دو کشتی ایرانی به خاطر کمبود سوخت امکان بازگشت را ندارند و شرکت دولتی نفت برزیل نیز به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه ایران از فروش سوخت به آنها خودداری کرده است.

رئیس جمهوری برزیل درباره توقف این دو کشتی در آب‌های کشورش به خبرنگاران گفت: مشکل اینجا است که آمریکا این تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرده است. ما شرکت‌های برزیلی را در رابطه با این شرایط و مخاطرات آن توجیه کرده‌ایم».

وی در عین حال بر مناسبات نزدیک برزیل و آمریکا تاکید کرد و گفت: «من به ویژه به ترامپ نزدیکم و دو بار به دیدن او رفته‌ام. آمریکا اقتصاد اول جهان و دومین بازار بزرگ محصولات ما است و برزیل نیز آغوش خود را برای همکاری‌ها و معاملات بیشتر با ایالات متحده گشوده است».

این اظهارات در حالی است که ایران نیز یکی از بزرگ‌ترین مشتری‌های غلات برزیل است و به نوشته آسوشیتدپرس، تجار برزیلی این احتمال را در نظر دارند که گرفتاری کشتی‌های ایرانی در سواحل برزیل بر تجارت میان دو کشور تأثیرات وسیع‌تری خواهد داشت.

با این حال ژائیر بولسونارو گفته است برزیل درگیر هیچ جنگ و مناقشه‌ای در جهان نیست و ما می‌خواهیم که همین شرایط را حفظ کنیم. اما می‌دانیم که برخی از دیگر کشورها مشکلاتی دارند و ما در وهله اول باید از منافع خودمان مراقبت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

تقاضای مالک کشتی توقیف شده انگلیسی برای دیدار با خدمه

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
تقاضای مالک کشتی توقیف شده انگلیسی برای دیدار با خدمه
مالک نفتکش انگلیسی که توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توقیف شد از درخواست رسمی برای دیدار با خدمه این کشتی خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «عصر جمعه ۲۸ تیر یک فروند نفتکش انگلیسی با نام «Stena Impero» هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.»

به نوشته وبگاه شبکه خبری «العربیه» مالک این کشتی گفته که در حال آماده کردن درخواست رسمی برای دیدار با خدمه این کشتی است.

بنابر گفته مالک این نفتکش توقیف شده انگلیسی، ایران اعلام کرده خدمه این کشتی در سلامتی کامل به سر می‌برند.

پیش‌تر در خبرها آمده بود که شرکت سوئدی مالک این نفتکش توقیف شده اعلام کرده که این کشتی ۲۳ خدمه دارد.

فارس

خواندن خبر در سایت منبع

شتر سواری دولا دولا نمی‌شود/ کشتی انگلیسی را توقیف کردیم چون کشتی‌مان را توقیف کردند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
شتر سواری دولا دولا نمی‌شود/ کشتی انگلیسی را توقیف کردیم چون کشتی‌مان را توقیف کردند
شریعتمداری نوشت: توضیحات ارائه شده درباره دلایل توقیف نفتکش انگلیسی می‌تواند این تلقی ناخواسته را پدید آورد که چنانچه نفتکش انگلیسی سه تخلف یاد شده را مرتکب نشده بود، می‌توانست به آسانی از تنگه هرمز عبور کند و با توقیف از سوی نیروی دریایی سپاه روبرو نشود! و حال آنکه توقیف نفتکش انگلیسی اقدام متقابل و عکس‌العمل تلافی‌جویانه کشورمان در قبال توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق بوده است.

اعتمادآنلاین| حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: بعد از توقیف نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو «Stena Impero» در تنگه هرمز که عصر روز جمعه از سوی نیروی دریایی سپاه صورت گرفت، در اطلاعیه‌های رسمی و اظهارنظر مقامات مسئول کشورمان اعلام شد؛ «این نفتکش انگلیسی، به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی» توقیف شده است و توضیح داده شده بود که «تردد از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز، خاموش کردن دستگاه موقعیت‌یاب و توجه نکردن به هشدارهای جمهوری اسلامی ایران سه تخلف نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو بوده است».

این توضیحات بی‌آنکه بخواهیم می‌تواند سمت‌وسو و رنگ و بوی انفعال داشته باشد! و این تلقی ناخواسته را پدید آورد که چنانچه نفتکش انگلیسی سه تخلف یاد شده را مرتکب نشده بود، می‌توانست به آسانی از تنگه هرمز عبور کند و با توقیف از سوی نیروی دریایی سپاه روبرو نشود! و حال آنکه توقیف نفتکش انگلیسی اقدام متقابل و عکس‌العمل تلافی‌جویانه کشورمان در قبال توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق بوده است. بنابراین اگر نفتکش انگلیسی تمامی قوانین و مقررات بین‌المللی دریانوردی را نیز بی‌کم و کاست و مو به مو رعایت کرده بود بازهم باید از سوی نیروی دریایی سپاه توقیف می‌شد. وقتی درباره علت توقیف این نفتکش انگلیسی به تخلفات سه‌گانه آن از مقررات دریایی ‌اشاره می‌کنیم انگار حق قانونی اقدام متقابل را فراموش کرده و نادیده گرفته‌ایم! و این برخورد چه بخواهیم و چه نخواهیم می‌تواند بوی انفعال داشته باشد!

توضیح آنکه مواد ۱۴ تا ۲۳ کنوانسیون ۱۹۵۸ ژنو و مواد ۱۷ تا ۲۳ کنوانسیون ۱۹۸۲ جامائیکا که موضوع آن‌؛ «حقوق دریای ساحلی و حق عبور کشتی‌ها» است به جمهوری اسلامی ایران اجازه می‌دهد تنگه هرمز را به روی کشتی‌هایی که منافع ملی کشورمان را نادیده گرفته‌اند مسدود کند. و انگلیس مصداق خالی از ابهام این قانون است. اما علاوه بر مفاد کنوانسیون‌های یادشده، در حقوق بین‌الملل نیز حق اقدام متقابل یا تلافی‌جویانه -REPRISAL- برای کشوری که با اقدام خصمانه کشور دیگری روبرو شده است، به رسمیت شناخته شده. بنابراین با قاطعیت می‌توانیم و باید اعلام کنیم که نفتکش انگلیسی را در یک اقدام متقابل و به تلافی توقیف نفتکش ایران از سوی انگلیس، توقیف کرده‌ایم و نه به علت تخلفات دریایی! و مادام که انگلیس به دزدی دریایی پایان نداده و نفتکش ایران را آزاد نکرده است با استناد به مفاد یاد شده از حقوق بین‌الملل، به توقیف نفتکش مورد ‌اشاره و هر شناور دیگر آن کشور ادامه خواهیم داد. تعارف نفرمایید، این حق قانونی ماست. شتر سواری که دولا دولا نمی‌شود!

منبع: روزنامه کیهان

خواندن خبر در سایت منبع

عربستان یک خدمه کشتی ایرانی را به عمان فرستاد

ایسناخبرگزاری ایسنا
عربستان یک خدمه کشتی ایرانی را به عمان فرستاد
وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که بنا به درخواست وزارت خارجه ایران، ریاض یک خدمه کشتی ایرانی را به عمان فرستاده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی ریاض، یک مسئول وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که وضعیت جسمانی یکی از خدمه‌های کشتی ایرانی «ساویز» وخیم شده است و او را به بیمارستانی در شهر جازان عربستان منتقل کرده‌اند.

وی افزود: وزارت خارجه عربستان درخواستی از سوی وزارت خارجه ایران از طریق سفارت سوییس در ریاض برای انتقال این شهروند ایرانی به عمان دریافت کرده است.

این مسئول سعودی گفت که پس از انجام خدمات پزشکی در عربستان این خدمه کشتی ایرانی به عمان منتقل شده است.

وی همچنین گفت که انجام خدمات پزشکی و انتقال این شهروند ایرانی به عمان بعد از بهبود وضعیت جسمانی‌اش با دستور ملک سلمان پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور انجام شده است.

کشتی ساویز بیش از یک سال است که در آب‌های دریای سرخ و نزدیکی سواحل شمال غربی یمن دچار نقص فنی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اقدام سپاه در توقیف کشتی انگلیسی نشانه توانمندی دفاعی ایران است

موجخبرگزاری موج
اقدام سپاه در توقیف کشتی انگلیسی نشانه توانمندی دفاعی ایران است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اقدام سپاه در توقیف کشتی انگلیسی نشانه توانمندی دفاعی ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیش از دو هفته نظام جمهوری اسلامی ایران به انگلیسی‌ها تذکر داد که دست از پیروی از سیاست‌های خصمانه آمریکایی‌ها برداشته و نفتکش ایران که به بهانه‌های واهی در جبل الطارق توقیف کرده‌اند را آزاد کنند.

وی افزود: این تذکرها و توصیه‌ها، متاسفانه از سوی مسوولان انگلیسی مورد توجه قرار نگرفت و هر بار با گردن کلفتی مسائلی را مطرح می‌کردند که نه با حقوق بین الملل همخوان بود و نه اساسا به آنها ارتباطی داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: انگلیسی‌ها مدعی بودند که نفت ایران به سمت سوریه بارگیری شده است. ایران با مستندات تاکید کرد که چنین چیزی صحت ندارد. زیرا این نفتکش سوپر تانکر بود و هیچ یک از بنادر سوریه شرایط لنگراندازی این سوپر تانکر را ندارد.

نقوی حسینی گفت: همچنین مسیر نفتکش ایران نیز با مسیرهای متداول بنادر سوریه متفاوت است و انگلیسی‌ها هیچ سندی مبنی بر اینکه این نفتکش به سمت سوریه می‌رفته را در اختیار ندارند.

وی متذکر شد: بر فرض محال که مقصد این نفتکش سوریه بوده است. این موضوع چه ارتباطی با انگلیسی‌ها دارد؟ مگر ایران موظف است قوانین ظالمانه‌ای که انگلیس و آمریکا برای خودشان وضع می‌کنند را رعایت کند؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: وقتی انگلیسی‌ها به مستندات ایران توجه نکرده و بر همگان مشخص گردید که آنها به دنبال پیروی از سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران هستند، رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی فرمان اقدام متقابل را صادر فرمودند.

نقوی حسینی گفت: بلافاصله یکی از کشتی‌های انگلیسی در دریا مرتکب تخلفاتی گردید و نیروهای دریایی مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در کمترین زمان و بدون شلیک حتی یک گلوله، این کشتی را متوقف کردند.

وی تاکید کرد: این اقدام تنها گوشه‌ای از توانمندی سپاه ایران را به نمایش گذاشت و نشان دهنده اقتدار و توانایی دفاعی ایران است.

نقوی حسینی در پایان گفت: بهتر است آمریکا و انگلیس و چند کشور کوچک منطقه‌ای دست از رفتارهای خصمانه علیه ایران بردارند. آنها دیگر باید مطمئن شده باشند که ایران به سطحی از توانمندی رسیده است که کوچک‌ترین تهدیدی را با قاطعیت پاسخ می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات رفع توقیف کشتی ایرانی در بندر جده عربستان

مهرخبرگزاری مهر
جزئیات رفع توقیف کشتی ایرانی در بندر جده عربستان
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات خروج نفتکش ایرانی «هپینس» از آب‌های عربستان و حرکت آن به سمت آب‌های سرزمینی را تشریح کرد.

جلیل اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره رفع توقیف نفتکش «هپینس ۱» از بندر جده عربستان گفت: این نفتکش از ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران بود که فروردین امسال از بندر عسلویه به سمت اروپا بارگیری کرده بود اما در ۷۰ مایلی بندر جده عربستان، برای این شناور سانحه‌ای رخ داد.

وی افزود: بر اثر این سانحه، آب وارد موتورخانه کشتی شد و ماشین‌آلات آن از کار افتاد؛ بنابراین دیگر امکان حرکت برای آن وجود نداشت.

به گفته اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت ملی نفتکش ایران برای بهبود وضعیت این شناور پیگیری‌های لازم را انجام دادند و نهایتا با توجه به اینکه نزدیک‌ترین بندر به محل سانحه، بندر جده در عربستان بود، شناور مذکور به این بندر منتقل شد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: پس از انتقال به بندر جده، اقدامات اولیه برای تعمیر کشتی جهت جلوگیری از غرق‌شدگی آن صورت گرفت. سپس با هزینه شرکت ملی نفتکش، تعمیرات اساسی انجام شد و آب موجود در موتورخانه نفتکش هپینس به طور کامل تخلیه شد. برای انتقال این نفتکش به ایران، جهت ایمنی بیشتر، امنیت بالاتر، هزینه‌های کمتر و سرعت بیشتر یدک‌کش‌های ایران به بندر جده اعزام شدند اما عربستان به دلایل مختلف اجازه خروج به کشتی ایرانی را نداد.

وی تصریح کرد: از خرداد ماه امسال نفتکش هپینس آماده خارج شدن از بندر جده بود اما عربستانی‌ها بهانه‌های مختلفی برای جلوگیری از خارج شدن این نفتکش مطرح می‌کردند که ابتدا بهانه هزینه بود؛ در نتیجه هزینه‌های حضور این نفتکش در بندر جده را پرداخت کردیم. پس از آن باز هم اجازه خروج ندادند و این‌بار مسئله تائیدیه‌های بین‌المللی را بهانه کردند.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: وزارت امور خارجه نیز از طریق سفارت سوئیس در عربستان به عنوان حافظ منافع ایران در این کشور، پیگیری‌های لازم را انجام می‌داد اما عربستانی‌ها همچنان از خروج این نفتکش از بندر جده جلوگیری می‌کردند.

وی گفت: نهایتا هفته گذشته اجلاس سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) در لندن برگزار شد که در این نشست، ایران اعلام کرد بیانیه سازمان دریانوردی علیه اقدامات عربستان مبنی بر جلوگیری از خارج شدن هپینس از بندر جده قرائت شود. عربستانی‌ها مایل نبودند که این بیانیه خوانده شود و قول همکاری به ما دادند اما باز هم مانع از خروج نفتکش ایرانی از این بندر شدند. نهایتا بیانیه IMO علیه اقدامات عربستان قرائت شد.

اسلامی افزود: در لندن با سفارت عربستان در انگلیس مذاکره کردیم. همچنین انجمن بین‌المللی صنفی دریانوردان (ITF) همکاری و میانجیگری کرد. در نهایت صبح روز گذشته عربستان اجازه خروج هپینس از بندر جده را صادر کرد.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: دیروز بعدازظهر (۲۹ تیرماه) نفتکش ایرانی از عربستان خارج شد که بخشی از راهنمایی این شناور توسط عربستانی‌ها بود و پس از آن با توجه به اینکه یدک‌کش ایرانی در حال حمل این کشتی است و سرعت آن چندان بالا نیست، بنابراین در حال حاضر از آب‌های عربستان خارج شده و وارد آب‌های بین‌المللی دریای عمان شده است اما تا زمان ورود به آب‌های ایران طول می‌کشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کشورها در چه شرایطی می‌توانند کشتی‌ها را توقیف کنند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
کشورها در چه شرایطی می‌توانند کشتی‌ها را توقیف کنند؟
کشورها در چه شرایطی می‌توانند کشتی‌ها را توقیف کنند؟ - 0

استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی گفت: دولت‌های ساحلی حق دارند برای انتظام‌بخشی به تردد کشتی‌ها در آبراهه‌ها قوانین و مقررات خاص خود را وضع کنند.

«محسن عبداللهی» در گفت‌وگو با ایرنا، درباره توقیف کشتی انگلیسی استنا ایمپرو (stena impero) و مقررات حاکم بر عبور و مرور کشتی‌ها از آبراهه‌های بین‌المللی گفت: دو نوع قوانین و مقررات درباره عبور و مرور کشتی‌ها در آب‌ها وجود دارد که عبارتند از: مقررات داخلی و قواعد بین‌المللی.

وی اظهار داشت: در عبور و مرور کشتی‌ها اصولی نظیر عبور بی‌ضرر، عبور ترانزیتی مطرح است. یک بحث هم مربوط به مقرراتی است که سازمان بین‌المللی دریانوردی (ایمو) وضع کرده است. بر اساس این مقررات، کشتی‌های تجاری نباید مسلح باشند، در غیر این صورت، این کشتی‌ها حتی اگر در آب‌های آزاد تردد داشته باشند، می‌توانند متوقف، بازرسی یا احتمالا توقیف شوند.

استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: کشتی‌های تجاری به محض روبه‌رو شدن با کشتی‌های دولتی و نظامی باید پرچم خود را به اهتراز درآورند و در صورتی که این اقدام را انجام ندهند، به عنوان اماره انجام تخلف از سوی آنها در نظر گرفته خواهد شد که می‌تواند به توقف منجر شود.

عبداللهی با بیان اینکه کشتی‌ها موظف به روشن کردن رادارهای GPS خود هستند، تصریح کرد: روشن کردن رادارها به خاطر امکان برقراری ارتباطات برای جلوگیری و اجتناب از تصادف‌ها به ویژه در آبراهه‌های باریک مانند کانال‌ها و تنگه‌ها است. کشتی‌ها باید از مسیرهای مشخص شده عبور کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت‌های ساحلی حق دارند برای انتظام‌بخشی به ترددها، قوانین و مقررات خاص خود را وضع کرده و کشتی‌ها موظف به رعایت آنها هستند، خاطرنشان کرد: دولت‌های ساحلی می‌توانند ترددها و عبور و مرورها را حسب حجم تردد و ترافیک دریایی زمانبندی کنند. علاوه بر این کشورها می‌توانند مقرراتی برای دفع پسماند در خلیج‌ها و بنادر و دریای ساحلی وضع کنند.

کارشناس ارشد حقوق بین الملل با بیان اینکه رعایت قوانین داخلی دولت‌های ساحلی برای کشتی‌های خارجی حتی اگر در آبراهه‌هایی که حق تردد بر آنها جاری است، الزامی است، ابراز داشت: حق تردد کشتی‌ها در آبراهه باید با رعایت قوانین دولت‌های ساحلی باشد و در صورتی که این قوانین رعایت نشوند، شامل عدم رعایت اصول عبور بی‌ضرر یا به اصطلاح، «عبور ضرری» می‌شوند که دولت‌های ساحلی در وهله اول می‌توانند این کشتی را متوقف ساخته و در مرحله بعد می‌توانند آن را توقیف کنند.

عبداللهی با بیان اینکه باید مشخص شود استنا ایمپرو (stena impero) کدام یک از این اصول را رعایت نکرده است، عنوان کرد: آنچه در فضای رسانه‌ای مطرح شده، موید این است که اقدام ایران درست بوده است.

وی درباره توقیف کشتی‌ها به دلیل تصادف در آب‌ها نیز یادآور شد: تصادم کشتی‌ها در آب‌های داخلی و آبهای ساحلی مقررات خاص خود را دارد؛ اگر تصادم‌ها در آب‌های داخلی یک کشور رخ داده باشد، کشور ساحلی باید نسبت به این مسئله ورود کرده و برخورد کند اما اگر این تصادم در آب‌های ساحلی رخ داده باشد، در صورتی که کشتی آسیب‌دیده از دولت ساحلی درخواست کند، دولت ساحلی حق اقدام و برخوردهای لازم را دارد چراکه این اتفاق در آب‌های ساحلی تحت حاکمیت آن رخ داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

اخبار بیشتر