اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 31 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 31 تیرماه

امضای ۳۲ قرارداد با قطعه‌سازان برای داخلی‌سازی قطعات خودرو

مهرخبرگزاری مهر
امضای ۳۲ قرارداد با قطعه‌سازان برای داخلی‌سازی قطعات خودرو
معاون امور صنایع وزیر صنعت گفت: ۱۵ درصد واحدهای قطعه سازی خودرو کمتر از ظرفیت کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، فرشاد مقیمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بیش از ۱۲۰۰ واحد قطعه سازی خودرو و ۱۵ هزار کارگاه کوچک که به این صنعت کمک می‌کنند در کشور وجود دارد.

وی گفت: بر اساس آمار پایان سال ۹۷، ۲۰ درصد این واحدها در این مدت غیرفعال بوده‌اند اما امروز برخی از آنها به چرخه تولید بازگشته‌اند و ظرفیت خوبی دارند.

مقیمی با بیان اینکه هدف اصلی تحریم‌ها در صنعت، حوزه خودرو است افزود: در نمایشگاه اخیر ۳۲ قرارداد برای ساخت ۳۵ قطعه خودرو با قطعه سازان داخلی بسته شد که باید بر اساس زمان بندی، این قطعه‌ها را تحویل دهند.

وی گفت: ارزش قراردادهای بسته شده میان قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور ۷۴۰ میلیارد تومان است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این قراردادها تا پایان سال ۹۸ موجب کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی و در سال ۹۹ موجب کاهش ارز بری ۸۵ میلیون یورویی در صنعت خودرو خواهد شد.

مقیمی گفت: تلاش می‌کنیم توانمندی و ظرفیت‌های داخلی را به نیازهای خودروسازان مرتبط کنیم.

وی افزود: برای پیشرفت باید به ظرفیت‌های داخلی باور و اعتماد داشته باشیم و سیاست‌های تعرفه گذاری به گونه‌ای باشد که از صنعت داخلی حمایت کنند.

مقیمی گفت: اصلاح رابطه بین خودروسازان با قطعه سازان در ۱۱ برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صمت وجود دارد و این وزارتخانه نه تنها در صنعت خودروسازی بلکه در دیگر صنایع، سیاست گذاری و نظارت می‌کند اما در حوزه اجرا؛ قانون تجارت بر صنایع حاکم است.

وی افزود: برای نخستین بار در کشور یک شرکت موفق به تولید مودم شد و امروز شرکت ایرانسل قرارداد خرید ۱۵ هزار مودم از این شرکت را بست و در چند ماه آینده نیز ۵۰ هزار مودم دیگر از این شرکت خریداری می‌کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کل نیاز شرکت ایرانسل به مودم ۳۰۰ هزار عدد است.

سید حسن خباز تولیدکننده و قطعه ساز خودرو نیز در این برنامه با بیان اینکه ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی در بخش صنعتی و اقتصادی کشور نهادینه نشده است گفت: نباید هر گاه فشار بر کشور باشد از تولید داخلی استفاده کنیم و هر گاه تحریم‌ها کاهش یافت از شرکت‌های خارجی دعوت و تولید کنندگان داخلی را فراموش کنیم.

وی افزود: در بسیاری از بخش‌های صنعت، سراغ تولید مواد اولیه و ساخت قطعاتی که ارز بری دارند نرفته‌ایم.

خباز با بیان اینکه امیدواریم اتکا به قطعه سازان داخلی تداوم داشته باشد گفت: باید مشخص شود تا کنون برای ساخت هر خودروی داخلی چقدر ارز از کشور خارج شده است.

وی گفت: قهرمان ملی برای ما کسی است که ارزبری را کاهش دهد و طراحی صنعتی را بداند.

این قطعه ساز گفت: بخش صنعت با بسیاری از بخشنامه‌های دستگاه‌های مختلف ازجمله وزارت صمت مشکل دارد.

خباز افزود: راهبردی که چهار سال پیش برای تولید قطعات خودرو تدوین شد، وابستگی بسیاری به خارج از کشور داشت و قرار بود خارجی‌ها طرف‌های داخلی خود را انتخاب کنند.

وی گفت: این نگاه موجب شد شرکت‌های مختلف خودروسازی که وارد ایران شده بودند با یک نگاه ارباب خود کار را رها کنند و بروند.

خباز افزود: سیاست‌های ما در بخش صنعت همگن نیست و به عنوان نمونه برای تولید ای بی اس نخستین محموله پلی کربنات را با قیمت ۲۰ تومان برای هر کیلو خریداری کرده‌ایم اما به دلیل عرضه آن در بورس برای خرید دومین محموله کیلویی ۳۶ تومان پرداخت کردیم.

وی گفت: در قراردادها با شرکت ساپکو و خودروسازان هیچ بندی برای جبران خسارت دیرکرد پرداخت آنها به قطعه سازان دیده نشده است.

این قطعه ساز افزود: به کیفیت خودروها ایراد می‌گیریم اما به کیفیت اجرای دستورالعمل‌های فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی ایراد نمی‌گیریم.

خباز گفت: فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی دستور داد بازرسی از دفاتر واحدهای تولیدی مختلف نباید بیشتر از یک سال از آخرین لیست بیمه شأن باشد اما سازمان تأمین اجتماعی به بهانه‌های مختلف همه خریدها را بررسی و آنها را مشمول بیمه می‌کند.

وی افزود: زمانی که قطعه ساز نتوانسته به مدت ۹ ماه پول خود را از خودروساز بگیرد، دیگر نمی‌تواند کالاهای خود را ترخیص کند.

خباز گفت: بانکی که زیر نظر بانک مرکزی است چرا برای خرید دین ساپکو شش تا هشت درصد کارمزد می‌گیرد یا ۲۰ درصد پولی که می‌خواهند به قطعه ساز بدهند، سپرده می‌کنند.

خودکفایی ۸۱ درصدی در تولید پژو ۳۰۱

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور نیز در این برنامه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و اتکا به قطعه سازان داخلی را به سیاست پایدار تبدیل کنیم.

وی افزود: اگر این اعتماد و اتکا به قطعه سازان خودروی داخلی به خودرو ادامه دار باشد دشمنان کشور مانند بنزین دیگر طمع تحریم صنعت خودروسازی را نمی‌کنند.

نجفی منش گفت: چهار سال پیش راهبردی برای تولید ۲۵ میلیارد دلار قطعه برای خودروسازان داخلی و شش میلیارد دلار قطعه برای صادرات تدوین شد اما شرایط کشور موجب شد این راهبرد محقق نشود.

وی افزود: باید سیاست گذاری بخش صنعت به گونه‌ای باشد که تولید خودرو با اتکا به ظرفیت داخلی انجام شود و برای تولید کننده داخلی نیز شرایطی فراهم کنیم که تولید برای آن مقرون به صرفه باشد.

منصور منصوری مدیرعامل ساپکو نیز در این برنامه با بیان اینکه قراردادهای این شرکت با قطعه سازان ۱۲۰ روزه است گفت: اکنون رویکرد شرکت ساپکو به سمت استفاده از دانش بومی و فناوری‌های داخلی و روز است.

وی افزود: اکنون خودروی ۳۰۱ در زمان تولید ۶۱ درصد خودکفایی داشته است و هنگامی که بخواهد به بازار عرضه شود این میزان خودکفایی را به ۸۱ درصد افزایش می‌دهیم.

معصوم نجفیان مدیرعامل شرکت سازه گستر نیز در این برنامه گفت: تا جایی که سازندگان داخلی تأمین قطعات خودرو را انجام داده‌اند قطعه‌ای را از خارج وارد نکرده‌ایم.

وی افزود: به عنوان نمونه درباره بلندگو، آینه برقی و رله همیشه در پی سازندگان داخلی بوده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

اصفهان| واردات خودروهای برقی سبب کاهش قیمت محصولات خودرویی داخل می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اصفهان| واردات خودروهای برقی سبب کاهش قیمت محصولات خودرویی داخل می‌شود
نماینده فریدن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فواید واردات خودرو برقی به کشور گفت: خودرو برقی هیچ گونه آلودگی ندارد و موجب کاهش قیمت سایر خودروها می‌شود با این حال رویکرد دولت جلوگیری از واردات خودرو است.

- اخبار استانها -

اکبر ترکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به علل و اثرات آلودگی‌هوا در شهرهای بزرگ اظهار داشت: اگر میزان بیماری‌ها، مرگ‌ و‌ میر و سایر هزینه‌های مردم حاصل از آلودگی‌ هوا در کلان‌شهر‌ها محاسبه شود رقم بسیار بالایی به دست‌ می‌آید.

وی ادامه داد: بخش زیادی از این آلودگی‌ هوا به دلیل استفاده فراوان مردم از خودرو‌ در کلان‌شهر‌های کشور است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با آثار نامطلوب برخی خودروهای ایرانی بر آلودگی ‌هوا بیان کرد: بعضی از افراد به‌ نام کارگر ایرانی و حمایت از تولید ملی مردم را ملزم به خرید خودرو‌های ایرانی که گاهی کیفیت مطلوبی ندارند می‌کنند.

وی افزود: پیشنهاد ما وارد کردن خودرو‌های برقی و برقی- بنزینی بدون عوارض گمرکی برای کاهش آلاینده‌ها حداقل تا ۵ سال است.

ترکی با بیان اینکه واردات این نوع خودرو ضربه‌ای به صنعت ایران نمی‌زند، عنوان کرد: این رویکرد تا زمانی که خودروسازان ایرانی موفق به تولید اینگونه خودرو و رقابت با نمونه خارجی نشده‌اند هیچ گونه زیانی به صنعت، اقتصاد و کارگر ایرانی وارد نمی‌کند.

وی ادامه داد: به محض ساخته شدن نمونه این خودرو توسط صنعت خودروسازی ایران، برای حمایت از کالای ایرانی از ورود آن جلوگیری می‌شود.

نماینده فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فواید خودرو برقی و برقی- بنزینی برای کشور اظهار داشت: این خودرو که تا سرعت ۱۲۰ کیلومتر با برق کار می‌کند در بزرگراه‌های کشور آلودگی تولید نمی‌کند و همچنین با ورود آن قیمت خودرو‌های ایرانی کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت جلوگیری از واردات خودرو است، تصریح کرد: با این حال خودرو در شمار کالاهایی که ورود آن ممنوع است قرار دارد هر چند که ما شاهدیم گرانی خودرو بر سایر اقلام ضروری زندگی مردم نیز اثر داشته است.

ترکی ادامه‌ داد: بدنه دولت گاهی به ناحق از خودرو ایرانی حمایت می‌کند و این موجب وضعیت نابسامان امروز و تاثیر آن بر جامعه است.

خواندن خبر در سایت منبع

برخی خریداران خودرو تا ۲۰۰ میلیون سود کردند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
برخی خریداران خودرو تا ۲۰۰ میلیون سود کردند
محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی می‌گوید: تعیین قیمت خودرو با دستور شورای رقابت زیان بیش از 20 هزار میلیارد تومانی نصیب خودروسازان کرد اما دراین‌بین افراد خوشبختی که خودرو ثبت‌نام کرده و دریافت کردند بین 20 میلیون تا 200 میلیون تومان سود کردند.

اعتمادآنلاین|چندی است خودروسازان بزرگ کشور با انتقادات فراوانی در خصوص عدم تکمیل خودروهای ناقص و دپوی صدها هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌ها مواجه شده‌اند. عدم اجرای تعهدات در تحویل خودروهای پیش‌فروش شده نیز از دیگر انتقاداتی است که به دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا واردشده است. مقامات وزارت صنعت، مجلس، سازمان حمایت و … سایر نهادهای مرتبط با این موضوع در مصاحبه‌های متعدد از این موضوع اظهار ناخرسندی داشته و اعلام کردند که این شرکت‌ها باید به تعهدات خود پایبند باشند.

درست در همین میانه ایران‌خودرو درحرکتی ملی و برای اثبات قدرت داخلی کشور در مقابله با تحریم صنعت خودرو، از خط تولید پژو ۳۰۱ رونمایی کرد.

تولید داخلی این خودرو که عنوان خودروی برجامی را بر آن گذاشته‌اند از ۲ سال پیش در دستور کار این شرکت قرار گرفت و سرمایه‌گذاری ویژه‌ای توسط ایران‌خودرو و قطعه سازانی که طرف قرارداد این شرکت هستند برای آن صورت گرفت.

اما خبرهای مربوط به تکمیل قطعات ناقص خودروهای از پیش‌تولید شده در سایه اخبار خوش راه‌اندازی پژو ۳۰۱ ایرانی گم شد.

محمدرضا نجفی منش در خصوص تأمین قطعات پژو ۳۰۱ گفت: سرمایه‌گذاری برای تولید پژو ۳۰۱ از مدتی پیش انجام‌شده و قطعه سازان نیز با سرمایه‌گذاری فراوان برای تولید قطعات آن آماده هستند.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های ما برای قطعه سازان این بود که با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها تکلیف برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری قطعه سازان روی این محصول چه خواهد شد؟ این خودرو در حال حاضر با ۶۱ درصد تولید داخل و در آینده با ۸۰ درصد تولید داخل عرضه خواهد شد.

نجفی منش گفت: باید گفت تعدادی از قطعه‌سازان روی تولید قطعات این خودرو فعال هستند اما به‌جز این موضوع نحوه ادامه حیات کل صنعت قطعه‌سازی موضوع مهمی است که باید به آن پرداخت.

قطعه سازان در انتظار ۷ هزار میلیارد تومان نقدینگی

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به مطالبات قطعه سازان از خودروسازان گفت: سال قبل مقرر شد در دو بخش ۴ هزار میلیارد تومان و ۷ هزار میلیارد تومان به‌صورت ارزی به قطعه سازان پرداخت شود از ۴ هزار میلیارد تومان رقم ۳۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد اما از ۷ هزار میلیارد تومان رقمی تاکنون پرداخت‌نشده است که هفته قبل هم در مجلس شورای اسلامی کمیته‌ای تشکیل و در خصوص علت عدم پرداخت این مبلغ بررسی شد. و مقرر شد بانک مرکزی راهکار عملی پرداخت این وام را مشخص کند که به‌صورت ریالی یا ارزی به قطعه سازان پرداخت شود.

نجفی منش ادامه داد: قرار است این مبالغ از طرف دولت به‌عنوان بدهی خودروسازان به قطعه سازان پرداخت شود و خودروسازان تعهد بازپرداخت آن را داده‌اند. اگر این پرداخت صورت بگیرد ما می‌توانیم بگوییم که خون به رگ‌های قطعه سازان تزریق‌شده و چرخه نقدینگی آن‌ها به جریان بیفتد. در اصل این تولید ناقص به خاطر عدم وجود نقدینگی در قطعه سازان بوده و کاهش تولید داشتیم. اگر مطالبات قطعه سازان به‌طور کامل پرداخت شود ما پتانسیل تولید تمام قطعات راداریم.

وی تأکید کرد: با دستور وزارت صنعت خودروسازان نیز مکلف شدند که دیگر خودروی ناقص تولید نشده و تمام خودروها برای سرعت در عرضه به بازار به‌صورت کامل تولید شوند.

این عضو اتاق بازرگانی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های شرکت‌های نوپا در این حوزه گفت: باوجود شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های توانمند و جوان ما خواهیم توانست نیاز به قطعات را به‌طور کامل تأمین کنیم و نیازمان به خارج روزبه‌روز کمتر خواهد شد.

چرا خودروسازان بدهکار شدند؟

نجفی منش با اشاره به علل افزایش بدهی خودروسازان گفت: ریشه بدهی‌های نجومی خودروسازان به قطعه‌سازان در اینجا است که خودروسازها طی سال‌های اخیر تولید و عرضه داشتند اما با جهش نرخ ارز، قیمت‌گذاری دستوری اجازه نداد تناسب قیمت تمام‌شده رعایت شود.

وی افزود: تعیین قیمت با دستور شورای رقابت زیان بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومانی نصیب خودروسازان کرد اما دراین‌بین افراد خوشبختی که خودرو ثبت‌نام و دریافت کردند بین ۲۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان سود کردند.

کیفیت تولید قطعات بستگی کامل به سرمایه در گردش دارد

این فعال اقتصادی در ادامه در خصوص نارضایتی مشتریان از کیفیت محصولات داخلی اظهار کرد: یکی از دلایل نارضایتی مردم از تولیدات خودروهای داخلی به مدل این محصولات بازمی‌گردد. برخی خودروها مدل‌های ۲۰ تا ۳۰ سال گذشته بوده و امکاناتی به تناسب آن سال‌ها دارند. خوب طبیعی است مشتری از آن‌ها ناراضی باشد.

به گفته وی بازرسی و کنترل کیفیت توسط سازمان استاندارد همواره تولیدات خودروسازها را بررسی و به آن امتیازاتی می‌دهد. اغلب خودروهای ما ۴ ستاره و بعضا ۵ ستاره هستند این نشان می‌دهد کیفیت رو به افزایش است. به‌جز این دوره گارانتی برای همین ابداع‌شده که هر اشکالی در خودرو به وجود آمد آن را به‌صورت رایگان تعمیر و سرویس کنند.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر باید گفت اگر خودرویی کیفیت نداشته باشد کسی آن را نمی‌خرد. درست است که خودروی تولیدی در بدو ورود به بازار ایراداتی دارد اما اگر خانه نوساز هم بخریم حتما در ابتدا ایراداتی خواهد داشت که به‌مرور برطرف خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

تویوتا و BYD خودروی‌ برقی مخصوص چین می‌سازند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تویوتا و BYD خودروی‌ برقی مخصوص چین می‌سازند
شرکت تویوتاموتورز با همکاری شرکت چینی BYD قصد دارند خودروی برقی جدیدی را مخصوص بازار چین توسعه داده و تولید کنند.

اعتمادآنلاین| شاید شما نیز تصور کنید که بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان یکی از خودروسازان مشهور جهان نظیر دایملر، بی ام و، جنرال موتورز یا فولکس واگن باشد اما جالب است که بدانید عنوان بزرگترین سازنده و دارنده بیش‌ترین سهم از فروش خودورهای برقی و الکتریکی در جهان، به یک شرکت چینی تحت عنوان BYD تعلق دارد.

بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

حالا به نظر می‌رسد که این خودروساز چینی با همکاری شرکت ژاپنی تویوتاموتورز قصد دارد به توسعه و تولید یک مدل خودروی برقی و الکتریکی جدید تحت برند تویوتا مخصوص بازار چین بپردازد که به عقیده تحلیلگران، عرضه و ارائه یک محصول مشترک با کیفیت سهم بسیار بیش‌تری برای هر دو شرکت خودروساز به ارمغان خواهد آورد.

بر اساس گزارشی که در وب سایت electrek آمده است، گفته می‌شود این محصول مشترک تحت برند تویوتا قرار است تا نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازار چین شود.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند که می‌توان به تصمیم دولت‌های مختلفی نظیر انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، هند و چین، به جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست و ممنوعیت و توقف تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) اشاره کرد.

چین یکی از کشورهایی است که توانسته در ترغیب شهروندان برای خریداری و استفاده از خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد و یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای خرید و فروش خودروهای برقی به شمار رود.

به نظر می‌رسد که با افزایش محبوبیت خودروهای برقی به‌عنوان وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست و هم‌چنین استقبال بی‌نظیر مشتریان و خریداران از این گونه خودروها، شرکت‌های خودروسازی بیش‌تری به فکر تولید و عرضه خودروهای الکتریکی، لوکس و قدرتمند افتاده و با یکدیگر بر سر معرفی محصولات بهتر و باکیفیت‌تر به رقابت تنگاتنگی بپردازند.

در سال‌های اخیر بسیاری از خودروسازان مشهور در جهان به سمت و سوی طراحی، توسعه و تولید انبوه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست روی آورده و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های کلانی را اختصاص داده‌اند. دولت بسیاری از کشورهای جهان نیز با ارائه طرح‌های حمایتی و تشویقی و هم‌چنین تسهیلات به شهروندان سعی دارند مشتریان خودرو را به سمت و سوی خریداری خودروهای برقی و پاک سوق دهند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

گران شدن دوباره خودروهای داخلی

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
گران شدن دوباره خودروهای داخلی
ساعت 24-بازار خودرو داخلی امروز بر خلاف چند روز گذشته روند افزایش قیمت را به خود گرفت به طوری که امروز سمند ۷ میلیون تومان گران شد و این افزایش قیمت در برخی دیگر خودروها نیز دیده می شود.

علاوه بر سمند سایر خودرو‌ها مثل ۲۰۶ تیپ۵ و پژو ۴۰۵ هم افزایش قیمت را تجربه کردند.

گران شدن دوباره خودروهای داخلی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

۱۰ باور غلط در زمینه تعمیر و نگهداری از خودرو

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
۱۰ باور غلط در زمینه تعمیر و نگهداری از خودرو
​اقتصاد نیوز:حتما بسیاری از شما عزیزان هم تا به حال با توصیه‎های گوناگونی برای نگهداری از خودرو مواجه شده‎اید؛ این توصیه‎ها می‎توانند از سوی دوستان و آشنایان به شما ابلاغ گردند و یا اینکه توسط شرکت سازنده به اطلاع شما رسانده شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، این گونه پیشنهادها معمولا زمینه‌هایی نظیر بهینه‎سازی مصرف سوخت، افزایش توان موتور و یا به طور کلی ارتقای طول عمر مفید خودرو را شامل می‌‎شوند؛ بعضی‌ از آنها نیز سعی دارند شما را در زمینه کاهش هزینه‎های نگهداری از خودرو یاری دهند.

اما اساسا هر گونه اطلاعات و توصیه‎ای که به گوشتان می‌خورد، صحیح نیست. بنابراین در ادامه با ما همراه شوید تا باورهای اشتباه در زمینه تعمیر و نگهداری از خودرو را به آگاهی‎تان برسانیم.

۱. نیاز به تعویض دوره‌ای روغن پیشرانه پس از طی هر پنج هزار کیلومتر

در گذشته این توصیه نسبتا درست بود و بسیاری از کمپانی‎های تولید روان‎کار اتومبیل هنوز نیز آن را ترویج می‌دهند. اما باید بدانید که بسیاری از خودروهای امروزی تولید شده در دهه اخیر، به طور کلی هر ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کیلومتر (بسته به نوع خودرو و شرکت سازنده) نیازی به تعویض روغن ندارند.

ارتقای کیفیت ترکیبات شیمیایی روغن‌ها و گسترش استفاده از روانکارهای سینتیک به همراه تکنولوژی پیشرانه‎های مدرن‎تر، اجازه داده تا تعویض‌روغن پیشرانه در فاصله زمانی طولانی‎تری انجام شود، بدون آنکه آسیبی به پیشرانه برسد.

البته به خاطر داشته باشید که در نهایت بایستی بر اساس نظر کارشناسان شرکت سازنده، فاصله میان هر سرویس روغن خودرویتان را مشخص نمایید. همچنین این اطلاعات ممکن است در شرایط ایران با توجه به کیفیت نامطمئن روغن موتورها چندان قابل اتکا نباشد.

۲. استفاده از بنزین سوپر (با درجه اکتان بالاتر) برای خودروی شما بهتر است و عملکرد آن را بهبود می‎بخشد

این مورد در صورتی صحت دارد که خودروی شما از پیشرانه‌ای پرتوان با ضریب تراکم بالا بهره ببرد که معمولا در دماهای بالاتر نسبت به سایر پیشرانه‎های معمول کار می‎کنند؛ وگرنه بنزین معمولی در اغلب اوقات به خوبی از عهده انجام وظایف خود بر می‎آید.

بنزین با درجه اکتان ۸۶ هنوز هم بایستی یک سری از استانداردهای مورد نیاز را بگذارند تا به دست مشتری برسد. بنابراین اساسا ضرری برای برای پیشرانه نخواهد داشت. (لازم به ذکر است که کیفیت بنزین با اکتان ۸۶ در کشورهای مختلف متفاوت است.)

سوخت‎های با درجه اکتان بالاتر شامل مواد تمیز کننده و محافظت کننده برای عملکرد بهتر توربو شارژرها هستند و مقاومت بیشتری نسبت به ریپ زدن برای پیشرانه به وجود می‎آورند.

به طور کلی خودروهای گران‌قیمت نیاز به سوخت گران‎قیمت و با کیفیت بالاتر دارند. سوخت معمولی به طور کامل نیاز خودروهای عادی را تامین می‌کند. بهتر است دفترچه راهنمای خودرویتان را چک کنید تا از توصیه شرکت سازنده در این زمینه اطلاع کامل پیدا نمایید.

۳. سرویس خودرو در تعمیرگاه‎های مستقل ضمانت (وارانتی) اتومبیل را باطل می‎کند

به طور کلی وارانتی خودروی شما تا زمان پایان مدت و بر حسب شرایط درج شده در دفترچه، پابرجا بوده و این مهم ربطی به مکان سرویس خودرو ندارد.

ممکن است برخی نمایندگی‎ها به طور ضمنی از شما بخواهند که خودرو را حتما برای سرویس نزد آنها ببرید، اما این کار از لحاظ قانونی درست نیست.

هرگونه تعمیر و نگهداری که تحت پوشش وارانتی خودرو باشد، می‎تواند توسط هر تعمیرکار مجاز انجام شود؛ تنها باید رسید و فاکتورهای مربوطه را نزد خود نگه دارید تا ثابت کنید که چه میزان خرج تعمیر خودرو نموده‌اید.

توجه: این مورد مربوط به شرکت‎های خارجی تولیدکننده خودرو بوده، بنابراین کشور ما بایستی حتما از شرکت تولیدکننده پیرامون این موضوع تحقیقات معتبری به عمل آورید تا خدایی نکرده از این بابت متوجه ضرر خاصی نگردید.

حتی اخیرا مواردی مطرح شده که نصب دزدگیر یا کفپوش نیز به بهانه‌ای برای ابطال گارانتی خودروها مبدل شده است.

۴. گرم کردن موتور خودرو پیش از شروع رانندگی در هوای سرد

اجزای موتور برای عملکرد بهتر نیاز دارند که تا دمای خاصی بر حسب نوع موتور گرم شوند. اما پیشرانه‎های امروزی سریع‎تر از آنکه شروع به رانندگی نمایید، به اندازه کافی گرم می‌شوند. علاوه بر این، بلبرینگ چرخ‌ها و اجزای جعبه دنده نیاز به تحرک دارند تا در حد نیاز گرم شوند.

روشن کردن موتور خودرو پیش از حرکت فایده چندانی جز به منظور گرم کردن کابین برای شما نخواهد داشت. روشن گذاشتن بیهوده موتور خودرو تنها مصرف سوخت‎تان را افزایش می‎دهد. (مطلب ذکر شده بیشتر برای پیشرانه‎های مدرن مصداق داشته و بهتر است به دفترچه یا نمایندگی مجاز شرکت سازنده خودرویتان جهت اطلاع دقیق از این موضوع مراجعه نمایید.)

۵. هر چهار تایر خودرو بایست هم زمان تعویض گردند

شما می‎توانید هر یک از تایرهای خودرو را بر حسب نیاز به صورت تکی تعویض نمایید، تنها در صورتی که سایز، برند سازنده و مدل آن با سایر چرخ‎ها یکسان باشد. فقط بایستی در هر سرویس روغن جای چرخ‎ها را به‌منظور طول عمر بیشتر تغییر دهید.

۶. شستشوی خودرو با شوینده‎های معمولی

اگر از شوینده لباس و ظروف برای شستشوی بدنه خودرو استفاده می‎کنید لازم است بدانید این کار ممکن است به سطح پرداخت شده بدنه خودرو آسیب برساند و موجب زنگ زدگی آن شود.

به جای این کار با پرداخت کمی پول بیشتر از شوینده مخصوص بدنه خودرو استفاده کنید تا سطح محافظت‌کننده بدنه آسیب نبیند.

۷. باتری خالی بعد از گذشت مدت کوتاهی از روشن شدن موتور خودرو به طور کامل شارژ می‎شود

ساعت‌ها زمان لازم است تا یک باتری خالی حین روشن بودن موتور خودرو مجددا شارژ شود؛ به ویژه در دمای پایین. رادیو، لامپ‌ها، گرمکن صندلی و … برق زیادی از دینام گرفته و باعث می‎شوند تا مقدار کمی از برق دینام جهت ذخیره به باتری ارسال شود.

۸. روغن گیربکس باید هر ۸۰ هزار کیلومتر تعویض گردد

اگر چه توصیه می‌شود که هر ۸۰ هزار کیلومتر روغن جعبه دنده تعویض شود اما در بسیاری از خودروهای مدرن از روغن‌های با طول عمر بسیار بالا (حتی بیش از ۱۶۰ هزار کیلومتر و یا مادام العمر) استفاده می‌کنند. این مورد بسته به نوع خودرو و جعبه دنده متفاوت بوده و بایستی حتما فواصل و شرایط دقیق تعویض روغن جعبه دنده را از شرکت سازنده جویا شوید.

۹. پایین آوردن شیشه پنجره به جای استفاده از سیستم تهویه به جهت مصرف کمتر سوخت

پایین آوردن شیشه‎ها تفاوت چندانی از نظر مصرف سوخت ایجاد نمی‎کند. استفاده از کولر گرچه در ابتدا مقداری مصرف سوخت را افزایش می‎دهد اما پایین آوردن شیشه‎ها نیز با افزایش مقاومت حرکتی خودرو در برابر باد، موجب افزایش تدریجی مصرف سوخت خواهد شد. تقریبا هیچ کدام از این دو روش از نظر مصرف سوخت مزیتی بر دیگری ندارد. اما هرچه سرعت بالاتر باشد، استفاده از کولر می‌تواند از توجیه بیشتری برخوردار شود. بنابراین به خصوص در هنگام رانندگی با سرعت‌های بیش از ۸۰ کیلومتر، توصیه می‌کنیم که از کولر استفاده نمایید.

۱۰. سوخت گیری هنگام صبح موجب صرفه جویی مالی می‌شود

بنزین با افزایش دما افزایش حجم پیدا می‎کند، بنابراین بنزین سردتر به معنی مقدار بیشتری سوخت است. باید بدانید مخازن نگهداری سوخت در جایگاه‎های سوختگیری معمولا زیر زمین و به دور از تغییرات قابل توجه دمایی قرار دارند، بنابراین زمان سوختگیری تأثیر زیادی در میزان سوخت دریافتی شما نخواهد داشت. همچنین نسل تازه پمپ‌ها و مخازن بنزین مجهز به تجهیزاتی برای جلوگیری از بخار شدن سوخت هستند تا از بروز چنین پدیده‌ای جلوگیری به عمل آید. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی کادیلاک سی‌تی۶ مدل ۲۰۱۷

تابناکتابناک1 روز قبل
خودروی «کادیلاک سی‌تی۶ / Cadillac CT۶» یک خودروی فول‌سایز (بزرگ) و لاکچری از کمپانی کادیلاک است. از این خودرو در سال ۲۰۱۶ و در نمایشگاه خودرو نیویورک رونمایی شد ولی برخلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و تا به امروز فروش چندان خوبی نداشته است. شاید این موضوع به خاطر قیمت زیادی است که دارد و با این پول می‌توان خودروهای رقیبی چون مرسدس بنز ای-کلاس و بی‌ام‌دبلیو سری۷ را خریداری کرد. در این ویدیو نسخه برتر پلاتینیوم این خودرو مدل ۲۰۱۷ مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- نسل اول موهاوی که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. موهاوی نسل اول/ دلبر بلندقامت در بازار ایرانموهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: ۳٫۸ لیتری و ۳ لیتری ۶ سیلندر و نمونه ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. با توجه به تصاویری که مشاهده می‌کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب‌ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است. در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه ۴WD به چشم می‌خورد که ویژگی ۴ چرخ محرک را مورد اشاره قرار می‌دهد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

تعطیلی کارخانجات تولید مکمل خوراک دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با پیگیری این کارخانجات و انجمن‌های مربوطه و مساعدت سازمان دامپزشکی به زودی شرایطی فراهم می‌شود که ضمن اختصاص ارز مناسب ازسوی دولت، ۴۷ کارخانه تولید مکمل خوراک دام و طیور کشور از تعطیلی و بیکاری صد‌ها تن از کارکنان خود نجات می‌یابند.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

اخبار بیشتر