1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سفر محرمانه نتانیاهو به عمان

عبور هواپیمای نتانیاهو از حریم هوایی عربستان و بحرین

مهرخبرگزاری مهر
عبور هواپیمای نتانیاهو از حریم هوایی عربستان و بحرین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، منابع صهیونیستی اعلام کردند که هواپیمای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر خود به کشور عمان از حریم هوایی کشورهای عربستان و بحرین عبور کرده است.

بر اساس این گزارش هواپیمای نتانیاهو روز پنجشنبه سفر خود را به عمان آغاز کرده و به مدت ۲۴ ساعت در این کشور توقف داشت.

نتانیاهو روز جمعه نیز عمان را به مقصد تل آویو ترک کرد.

سفر نتانیاهو به عمان و دیدار با پادشاه این کشور که در نوع خود بی سابقه بوده موجی از واکنشهای منفی را به دنبال داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

خدمتی که «سلطان قابوس» به «بنیامین نتانیاهو» و «محمد بن سلمان» کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
خدمتی که «سلطان قابوس» به «بنیامین نتانیاهو» و «محمد بن سلمان» کرد

صابر گل عنبری در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با سفر اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مسقط و رسانه‌ای کردن این موضوع از سوی رسانه‌های عمانی گفت: در حالی که برخی از کشورهای اروپایی مثل سوئد از دعوت رهبران اسرائیلی به کشورهایشان به دلایل مختلف احتراز می‌کنند، بنیامین نتانیاهو سفری را به عمان داشت و این سفر را خود عمانی‌ها قبل از رسانه‌های اسرائیلی علنی کردند که قطعا از انجام این کار دارای اهدافی بوده‌اند؛ چرا که  معمولا در گذشته از اعلان سفرهای مقامات پایین‌تر اسرائیلی به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به شدت امتناع می‌شد.

وی گفت: این سفر در وضعیت کنونی به ویژه در سایه بن‌بست روند صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها، انتقال سفارت آمریکا به قدس و مخالفت اسرائیلی‌ها با طرح صلح عربی، سوالات زیادی را در بین افکار عمومی دنیا به خصوص مسلمانان ایجاد کرده به خصوص که این موضوع با بحران ایجاد شده برای عربستان سعودی به خاطر  به قتل رساندن «جمال خاشقجی» همزمان شده و برخی کارشناسان معتقدند که هدف از این سفر، انجام تلاش مشترک از سوی دو طرف ماجرا برای نجات محمد بن سلمان از مخمصه‌ای است که در آن گرفتار شده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه رئیس سازمان موساد و مشاور امنیتی ملی رژیم صهیونیستی، نتانیاهو را در این سفر همراهی می‌کردند و این خود بر اهمیت این سفر می‌افزاید، در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: واقعیت این است که هر چند پذیرایی از نتانیاهو در مسقط حامل پیام‌های زیادی است، اما چنین کاری از سلطان قابوس پادشاه عمان دور از انتظار نبوده است. وی همیشه طرفدار این رابطه بوده است. موضوعی که از سال ۱۹۹۴ آغاز شد. در آوریل آن سال معاون وزیر خارجه وقت اسرائیل به مسقط رفت و در نشست کمیته آب درباره صلح در خاورمیانه شرکت کرد. در نوامبر همان سال او بار دیگر به مسقط رفت و با مقامات این کشور به تفسیر در مورد روابط عمان و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد. بعد از یک ماه ، اسحاق رابین نخست وزیر وقت اسرائیل به عمان رفت و با سلطان قابوس دیدار کرد. پس از آن نیز یوسف بن علوی  وزیر امور خارجه عمان هم چند بار با مقامات اسرائیلی در اردن و قدس از جمله با شخص شیمون پرز دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی ادامه داد: بر اساس اخبار منتشر شده او در دسامبر ۱۹۹۵ در یک کنفرانس خبری در قاهره گفت« عمان هیچ پیش شرطی برای برقراری رابطه با اسرائیل ندارد »از دیگر سو وقتی اسحاق رابین نیز ترور شد، سلطان قابوس، یوسف بن علوی را برای تسلیت راهی رژیم صهیونیستی کرد و در آنجا او بار دیگر با شیمون پرز دیدار کرد.

گل عنبری در ادامه گفت: در سال ۱۹۹۶ نیز شیمون پرز به عنوان جانشین اسحاق رابین به مسقط رفت و با پادشاه عمان بر سر برقراری روابط از طریق دائر کردن دفاتر نمایندگی بین عمان و رژیم صهیونیستی به توافق رسید. این روابط ادامه داشت تا اینکه عمان پس از شروع انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۰ اعلام کرد که در دفتر نمایندگی تجاری اسرائیل در مسقط را بسته است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در  ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه سلطان قابوس با اقدام اخیر خود در استقبال از نخست وزیر رژیم صهیونیستی عادی سازی روابط با این رژیم را به  ایستگاه پایانی  رساند ، گفت: او همچنین با این استقبال ، موقعیت نتانیاهو و حزب راستگرای لیکود را که اکنون در داخل سرزمین‌های اشغالی در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند، برای انتخابات آتی کنست به صورت چشمگیری تقویت کرد.

 وی با اعتقاد به این که این سفر بی‌ارتباط  با طرح معامله قرن رئیس‌جمهور آمریکا نیست، افزود: این طرح بدون این که رونمایی شود، مرحله به مرحله در حال اجراست. از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل گرفته تا قطع کمک به سازمان «آنروا »و بستن دفتر نمایندگی ساف در آمریکا و رساندن عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی با این رژیم به فاز نهایی خود، چنان که  در این راستا شاهد این بودیم که  دو  روز پیش هم "مری ریگیف" وزیر وزرش دولت نتانیاهو مهمان امارات بود. یک تیم ورزشی اسرائیلی نیز هم اکنون در قطر حضور دارد. چند روز قبل هم رئیس ستاد ارتش آذربایجان در سفر بی‌سابقه‌ای به تل‌آویو رفت. این دیدارها و سفرها بر این نکته تاکید دارد که منطقه پیرامونی ایران آبستن تحولات ژئوپلیتیکی قابل توجهی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نیویورک تایمز مدعی شد: دیدار نتانیاهو از عمان و جستجوی کانال ارتباطی با ایران

تابناکخبرگزاری تابناک
نیویورک تایمز مدعی شد: دیدار نتانیاهو از عمان و جستجوی کانال ارتباطی با ایران

روز جمعه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از سفر خود به عمان بازگشت. از حدود 22 سال قبل، هیچ دیدار رسمی از سوی نخست وزیران اسرائیلی از کشور عمان صورت نگرفته بود؛ کشوری که در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس نفوذ دیپلماتیک بالایی داشته و معمولا به عنوان میانجی در مسائل مختلف ورود می کند.

دیدار میان سلطان قابوس و نتانیاهو دقیقا زمانی از سوی دو طرف اعلام عمومی شد که هواپیمای نتانیاهو از عمان بازگشت و در اسرائیل بر زمین نشست. دو طرف هیچ روابط رسمی دیپلماتیکی ندارند و از سال 2000 عمان اقدام به تعطیلی دفتر تجاری اسرائیل در این کشور و در پی سرکوپ انتفاضه کرد.

برای نتانیاهو بهبود روابط با عمان می تواند به معنی کانال های ارتباطی غیر رسمی با برخی دشمنان اسرائیل در منطقه باشد. عمان طی سالهای اخیر به گونه ای روابط خود را مدیریت کرده که قادر به تثبیت ارتباطات دوستانه میان رقبای منطقه ای از جمله عربستان و ایران باشد. این کشور میزبان مذاکرات سری میان ایران و آمریکا در سال 2013 بود که مسیر مذاکرات وسیع تر بر سر برنامه هسته ای ایران را هموار کرد. روز جمعه در اسرائیل حدس و گمانهایی مطرح شد در این باره که اکنون عمان می تواند به عنوان کانالی ارتباطی میان ایران و اسرائیل باشد.

نیویورک تایمز مدعی شد: دیدار نتانیاهو از عمان و جستجوی کانال ارتباطی با ایران - 4

برای عمان میزبانی از نتانیاهو به معنی کسب اعتبار و صمیمیت از سوی کاخ سفید است که اکنون حمایت های متعصبانه و شدیدی از اسرائیل دارد. دیدار نتانیاهو از عمان به کمک گزارش های درآمد که اخیرا بیان کرده بودند، دولت ترامپ به زودی طرح خود در خصوص صلح اسرائیل و فلسطین را رونمایی می کند.

یکی از مقامات ارشد اسرائیلی که به خوبی از جزئیات این دیدار آگاه است و نخواسته نامش فاش شود، بیان کرده با توجه به تصویر بسیار مثبت عمان در منطقه این دیدار به اسرائیل کمک خواهد کرد تا درهای جدیدی از روابط را در منطقه خاورمیانه بگشاید. او بیان کرده که حتی این احتمال وجود دارد عمان نه تنها به عنوان یک کانال غیر رسمی برای روابط ایران و اسرائیل بلکه حتی برای روابط سوریه و اسرائیل نیز عمل کند. عمان حتی روابط حسنه ای با دیگر دشمنان اسرائیل از جمله حماس و حزب الله نیز دارد.

به گفته این مقام اسرائیلی، این دیدار نتیجه چهار ماه مذاکره و سال های روابط سری میان اسرائیل و عمان بوده که از سوی موساد و شخص سلطان قابوس هدایت شده است. این مقام اسرائیلی ادامه داده که در نگاه غرب عمان چهره دموکراتیک و لیبرال منطقه خاورمیانه را نشان می دهد که در راستای سیاست های دولت آمریکاست. برای اسرائیل این امیدواری وجود دارد که این دیدار منجر به برقراری مجدد روابط رسمی با عمان شود.

اکنون چندین سال است که وزارت خارجه اسرائیل یک حساب توییتری با عنوان IsraelintheGCC را اداره می کند که مربوط به امور کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است که هیچ یک از آنها روابط رسمی با اسرائیل ندارند. خود وزارت خارجه اسرائیل این حساب توییتری را با عنوان سفارت مجازی اسرائیل در این کشورها تلقی می کند که وقف افزایش و بهبود تعامل با مردم این کشورهاست. آیزنکات رئیس ستاد مشترک اسرائیل سال گذشته در گفت وگویی با یکی از نشریات لبنانی بیان کرد که اسرائیل در راستای تلاش های خود برای مقابله با ایران تمایل به اشتراک اطلاعات با کشورهای عرب میانه رو دارد.

دیدار نتانیاهو از عمان تنها چند روز بعد از دیدار محمود عباس از عمان بود. سلطان قابوس تمایل خود به میانجیگری میان فلسطین و اسرائیل را ابراز داشته، ولی ایهود یاری محقق ارشد مؤسسه واشنگتن برای خاور نزدیک بیان کرده که دلیل اصلی تمایل اسرائیل به عمان، استفاده از این کشور به عنوان یک هادی به سمت تهران است.

ماهیت عمومی دیدار از عمان به نظر نوعی تغییر مسیر برای نتانیاهو است که از مدتها قبل به دنبال روابط مخفی با اعراب خلیج فارس به عنوان محوری سنی برای مهار ایران شیعه بوده است. وی همچنین به دنبال یک سیاست «از خارج به داخل» است که بر اساس آن کشورهای عرب، فلسطین را برای تن دادن به یک صلح پایدار با اسرائیل تحت فشار بگذارند.

اما این سیاست در پی قتل جمال خاشقجی و احتمال بالای دست داشتن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در این قتل، با مشکل مواجه شده است زیرا عربستان محور اصلی این سیاست بوده است. اما این دیدار از عمان برای نتانیاهو نوعی حرکت حمایتی بوده. در این سفر سارا همسر نتانیاهو، یوسی کوهن مدیر اداره جاسوسی موساد، مقامات ارشد شورای امنیتی ملی اسرائیل و وزاری امور خارجه و معاون نخست وزیر در امور داخلی و نظامی به همراه نتانیاهو بوده اند.

یوئل گوژانسکی متخصص امور ایران و خلیج فارس در مؤسسه مطالعات امنیت ملی دانشگاه تلاویو در این باره گفته: این دیدار سمبلیک و فوق العاده بوده است. نمادگرایی و سمبلیسم در منطقه خاورمیانه اهمیت زیادی دارد.

وی گفته: سلطان قابوس در سنین پیری خود به سر می برد، در حالی که نتانیاهو با انواع اتهامات فساد روبه رو شده و در این شرایط وارد انتخابات سال آینده خواهد شد. از مسیر دیدار در عمان نتانیاهو به همه آنهایی که به او مشکوک هستند، می گوید: نگاه کنید که رهیافت من درست کار می کند، هیچ کس به فلسطینی ها اهمیت نمی دهد، همه جا از من استقبال می کنند و این تازه شروع کار است.

خواندن خبر در سایت منبع

کاخ سفید از سفر نتانیاهو به عمان استقبال کرد

مهرخبرگزاری مهر
کاخ سفید از سفر نتانیاهو به عمان استقبال کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، دولت واشنگتن از سفر محرمانه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان استقبال کرد.

این نخستین سفر نخستوزیر رژیم صهیونیستی به عمان در ۲ دهه اخیر بوده است.

 درهمین‌راستا، «جیسون گرین‌بلت» نماینده ویژه ترامپ در امور خاورمیانه مدعی شد: واشنگتن از گرم شدن روابط و رشد همکاری میان دوستان منطقه‌ای خود استقبال می‌کند.

وی در ادامه این ادعا افزود: این اقدامی امیدبخش در راستای تلاش‌های ما پیرامون صلح است و برای خلق جوی سرشار از ثبات، امنیت و رفاه میان اسرائیل، فلسطینی‌ها و همسایگانشان ضروری است.

سفر نتانیاهو و هیأت همراه به مسقط، بعد از بازگشت وی به تل‌آویو علنی شد. این درحالی است که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز چند روز پیش سفری به عمان داشت.

«یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان در نخستین واکنش رسمی این کشور در قبال سفر جنجال برانگیز نتانیاهو گفت: وی و محمود عباس تمایل خود را برای دیدار با پادشاه عمان اعلام کردند و عکس این قضیه مطرح نبوده است.

این درحالی است که تایمز اسرائیل مدعی شد سفر به دعوت مسقط انجام شده است!

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این سفر گفت: از نظر ما کشورهای اسلامی منطقه نباید تحت فشار کاخ سفید به رژیم غاصب صهیونیستی فضای تحرک برای ایجاد مصائب و مشکلات جدید در منطقه دهند. بی شک این رژیم در پی ایجاد اختلاف میان کشورهای مسلمان و سرپوش نهادن بر ۷۰ سال غصب و تجاوز و کشتار مردم مظلوم فلسطین است.

خواندن خبر در سایت منبع

سفر محرمانه نتانیاهو به عمان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
سفر محرمانه نتانیاهو به عمان

خبرگزاری فارس: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه طی یک سفر محرمانه به مسقط پایتخت عمان سفر کرده است.

سفر محرمانه نتانیاهو به عمان - 1

خبرگزاری عمان این خبر را منتشر کرده و نوشته سلطان قابوس از نتانیاهو اسقبال کرده است.

این خبرگزاری در گزارش خود نوشت: سلطان بن سعید قابوس روز پنج شنبه در «کاخ البرکه» از نتانیاهو استقبال کرد. دو طرف در زمینه پیشبرد فرایند صلح(روند سازش) در غرب آسیا و برخی مسائل دوجانبه رایزنی کردند.

بنیامین نتانیاهو نیز طی بیانیه‌ای در این زمینه نوشت؛ دیروز جمعه از سفر به عمان برگشتم؛ جاییکه با سلطان قابوس بن سعید دیدار و گفت‌وگو کردم.

وی افزود: من و همسرم به دعوت سلطان قابوس به مسقط رفتیم. اولین سفر رسمی از سال 1996.

وی تاکید کرد که این سفر در راستای سیاستهای تل آویو برای تقویت روابط با کشورهای منطقه و تضمین منافع امنیتی، اقتصادی و تکنولوژیک اسرائیل است.

سفر محرمانه نتانیاهو به عمان - 8سفر محرمانه نتانیاهو به عمان - 9

خواندن خبر در سایت منبع

توضیح بن‌علوی درباره سفر جنجالی نتانیاهو به عمان

فراروخبرگزاری فرارو
توضیح بن‌علوی درباره سفر جنجالی نتانیاهو به عمان
توضیح بن‌علوی درباره سفر جنجالی نتانیاهو به عمان - 0

وزیر امور خارجه عمان در واکنش به انتقادها از سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشورش گفت: این سفر به درخواست نتانیاهو بود.

به گزارش فارس، «یوسف بن‌علوی»، وزیر امور خارجه عمان می‌گوید سفر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عمان به درخواست او بوده است.

وزیر امور خارجه عمان به فاصله چند ساعت از انتشار خبر سفر محرمانه نتانیاهو به عمان و دیدارش با سلطان قابوس، در گفت‌وگو با الجزیره قطر گفت: نتانیاهو تمایل داشت که به پادشاهی عمان سفر کند و سلطان قابوس را در جریان دیگاهش در رابطه با آنچه که به اصلاح وضعیت خاورمیانه به ویژه اختلافات بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها منجر می‌شود، بگذارد».

او در پاسخ به سؤال مجری الجزیره که پرسید «چرا نتانیاهو به عمان سفر کرد»، گفت: «آیا این مسئله برای عمان ممنوع است؛ اسرائیل یکی از کشورهای خاورمیانه است. نتانیاهو خواست نظرات خود در ارتباط با این اختلافات را مطرح کند و جناب سلطان قابوس از آن استقبال کرد».

یوسف بن علوی گفت که «فرآیند سازش» بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها «بسته» نیست و دو طرف فلسطینی و اسرائیلی تمایل به حل اختلافات بین خود دارند.

وزیر امور خارجه عمان همچنین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی این کشور گفت که سفر نتانیاهو در راستا و به دنبال سفر «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بود که هر دو راغب به دیدن سلطان قابوس بودند.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای که بعد از سفر نتانیاهو منتشر کرد، گفته است که این سفر به درخواست سلطان قابوس بوده است.

یوسف بن علوی همچنین گفت که کشورش در قضیه فلسطین و رژیم صهیونیستی «مانجیگر» نیست.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز (پنجشنبه) به همراه هیأتی وارد مسقط، پایتخت عمان شد و مورداستقبال سلطان قابوس قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

ایران از عمان به خاطر سفر نتانیاهو به این کشور انتقاد کرد

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
ایران از عمان به خاطر سفر نتانیاهو به این کشور انتقاد کرد

ایران از عمان به خاطر سفر نتانیاهو به این کشور انتقاد کرد

ایران از عمان به خاطر سفر نتانیاهو به این کشور انتقاد کرد - 1

اسرائیل گفته است سفر آقای نتانیاهو به دعوت سلطان قابوس صورت گرفته است

وزارت امور خارجه ایران از عمان به خاطر میزبانی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل انتقاد کرده است.

به جز ایران، گروه فلسطینی حماس هم از این سفر انتقاد کرده و آن را "خنجری از پشت به فلسطینیان" خوانده است اما آمریکا از این سفر استقبال کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سفر محرمانه خود به عمان با سلطان قابوس در مسقط دیدار کرده است.

این دیدار کم‌سابقه، اولین سفر یک نخست وزیر اسرائیل به عمان از سال ۱۹۹۶ است. این دو کشور روابط دیپلماتیک ندارند و خبر این دیدار، پس از بازگشت آقای نتانیاهو از عمان اعلام شد. اسرائیل گفته است این دیدار به دعوت سلطان قابوس صورت گرفته است.

برخی کارشناسان احتمال می‌دهند این سفر احتمالا به طرح صلح جدید برای حل مناقشه خاورمیانه ارتباط دارد اما شماری دیگر آن را به ایران و سوریه مرتبط دانسته‌اند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی هم این هفته به عمان سفر کرده بود. حسین جابری انصاری دستیار ارشد محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم نزدیک به دو هفته پیش با سفر به عمان با یوسف بن علوی، وزیر مشاور در امور خارجی عمان دیدار کرد.سفر نخست‌وزیر اسرائیل به کشور دوست ایرانوقتی مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا در عمان تکذیب شد

عمان، یکی از معدود کشورهای حاشیه خلیج فارس است که هم با ایالات متحده و هم ایران روابط دوستانه‌ و نزدیکی دارد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتقاد از این سفر گفته است کشورهای منطقه "نباید تحت فشار آمریکا به رژیم غاصب صهیونیستی، فضای تحرک برای ایجاد مصایب و مشکلات جدید در منطقه دهند."

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است از آغاز دوران رياست جمهوری دونالد ترامپ "لابی صهيونيستی در كاخ سفيد و دولت آمريكا بيش از پيش در جهت منافع غير مشروع رژيم صهيونيستی و فشار بر کشورهای اسلامی برای عادی سازی مناسبات ديپلماتيک با غاصبان قبله اول مسلمین فعال شده‌اند."آمریکا کمک به آوارگان فلسطینی را کاملا قطع کردایران خواستار محکومیت جهانی اسرائیل به خاطر تهدید این کشور شد

به جز انتقاد وزارت امور خارجه ایران از دیدار نخست‌وزیر اسرائیل از عمان، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران هم به این سفر واکنش نشان داده و چنین دیداری را "به دور از حکمت شناخته شده در سلطان قابوس دانسته است."

گزارش‌ها حاکی از آن است که در جریان دیدار آقای نتانیاهو و سلطان قابوس در مورد روند صلح خاورمیانه و مسایل منطقه گفت‌و‌گو شده است.

در سفر آقای نتانیاهو به عمان، به جز همسرش، رئیس سازمان جاسوسی- موساد- و مشاور امنیت ملی نیز او را همراهی می‌کردند.

عمان در چند دهه اخیر میان ایران و سایر کشورها میانجیگری کرده است که از آن جمله می‌توان به میانجیگری میان ایران و عراق در زمان جنگ هشت ساله، میانجیگری برای از سرگیری روابط ایران با عربستان سعودی و بریتانیا، وساطت عمان در ماجرای رهایی ملوانان بریتانیایی از ایران در سال ۲۰۰۷، آزادی سه جوان آمریکایی متهم به جاسوسی از زندان اوین در سال‌های ۱۳۸۹ و۱۳۹۰و در نهایت میانجیگری مخفیانه در پرونده هسته‌ای اشاره کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب1 روز قبل

استاندار گلستان برکنار شد

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد. اسحاق جهانگیری پس از غیبت مناف هاشمی در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان گلستان، مناف هاشمی را برکنار و علی قرابیه معاون هاشمی را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. هاشمی در چند روز گذشته و همزمان با سیل استان گلستان در سفر خارج از کشور به سر می‌برد. او ساعتی پیش خبر داد که به کشور برگشته است (اینجا بخوانید.)

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
الفالف12 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.

اخبار بیشتر