1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون فرستادن بسته‌های انفجاری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 1

شیشه‌های کناری خودرو سزار سایوک پوشیده از پوسترهای حمایتی از دونالد ترامپ است

سزار سایوک، مرد ۵۶ ساله‌ای که در پلیس در جنوب فلوریدا به اتهام تهیه و ارسال بسته‌های انفجاری بازداشت کرده عصر جمعه در دادگاه تفهیم اتهام شد.

پلیس می‌گوید او در چند روز گذشته برای چندین مقام سابق و چهره برجسته دموکرات آمریکا بسته‌هایی ارسال کرده که حاوی دستگاه‌هایی شبیه بمب‌های لوله‌ای بوده است.

با دستگیری آقای سایوک، رسانه‌های آمریکایی جزئیات بیشتری از سوابق او را پیدا و منتشر کرده‌اند.

در تصاویر پیدا شده از سزار سایوک، او در حاشیه متینگ‌های متعدد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیده می‌شود که پلاکاردهایی بر علیه منتقدان آقای ترامپ در دست دارد.

در چند تصویر او پلاکاردی در دست دارد که روی آن به شبکه خبری سی‌ان‌ان انتقاد شده است.

در چند روز گذشته ۱۴ بسته پستی حاوی دستگاه‌های مشکوک به بمب‌های لوله‌ای کشف شده که به آدرس کسانی چون بارام اوباما، رئیس‌جمهوری سابق و رابرت دنیرو، هنرپیشه مشهور سینما ارسال شده است.

روز جمعه رسانه‌های آمریکایی تصاویری مخابره کردند که خودرو آقای سایوک را در پارکینگ یک مغازه در جنوب فلوریدا نشان می‌دهد.

شیشه‌های این خودرو ون سفید پوشانده شده بود از پوسترهای تمجیدی از دونالد ترامپ و تصاویر انتقادی از منتقدان رئیس‌جمهوری آمریکا چون هیلاری کلینتون.

پلیس سزار سایوک را به پنج مورد قانون‌شکنی متهم کرده است از جمله ارسال موادمنفجره و تهدید جانی رئیس جمهور سابق.

همزمان دونالد ترامپ به شدت این اقدام را محکوم کرده و گفته "چنین اعمالی در آمریکا جایی ندارد."

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 14

سزار سویاک در جنوب فلوریدا بازداشت شد

روز جمعه (۲۶ اکتبر) دو بسته دیگر هم در نیویورک و فلوریدا کشف شد و کمی پس از آن هم دو بسته انفجاری دیگر در کالیفرنیا کشف شد.

یکی از این بسته‌ها برای تام استایر، میلیاردر ساکن شمال کالیفرنیا ارسال شده بود.

آقای استایر از منتقدان جدی آقای ترامپ است و میلیون‌های دلار صرف به راه انداختن کمپینی برای استیضاح آقای ترامپ کرده است.

بسته دیگر برای سناتور کامیلا هریس، دموکرات برجسته ایالت کالیفرنیا تدارک دیده شده بود و به ساکرامنتو، مرکز ایالت کالیفرنیا ارسال شده بود.بازداشت یک نفر در رابطه با بسته‌های پستی مشکوک در آمریکابسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند''وسیله مشکوک انفجاری' برای هیلاری کلینتون و باراک اوباما فرستاده شدهاف‌بی‌آی: بسته‌های انفجاری برای چهار مقام دولتی سابق بود

این رویداد که دو روزی است در صدر اخبار آمریکا قرار گرفته کمتر از دو هفته به انتخابات میان دوره‌ای این کشور روی داده و به همین علت بر فضای سیاسی به شدت دو قطبی شده تاثیر گذاشته است.

کریستوفر ری، مدیر پلیس اف‌بی‌آی، روز جمعه و پس از بازداشت سزار سایوک گفت کارآگاهان از طریق شناسایی اثر انگشت آقای سایوک بروی یکی از بسته‌های پستی توانسته‌اند او را شناسایی کنند.

مدیر اف‌بی‌آی همچنین تاکید کرد که دستگاه های شبیه لوله‌های انفجاری همچنان در آزمایشگاه اف‌بی‌آی تحت بررسی هستند اما او تاکید کرد که این دستگاه‌ها قلابی و ساختگی نیستند.

در صورت مجرم شناخته شدن آقای سایوک او ممکن است تا ۴۸ سال زندان را در برگه حکم خود ببیند.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا هم روز جمعه همزمان با خبر بازداشت آقای سایوک گفت: "ما هیج بی‌قانونی، به ویژه خشونت سیاسی را تحمل نخواهیم کرد."

"اجازه دهید که این درسی شود برای همگان، جدا از باورهای سیاسی آنها، ما از تمام قدرت قانونی‌مان علیه شما استفاده خواهیم کرد."

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 26

این پاکت به آدرس جیمز کلپر ارسال شده بود. حاوی یکی از همان دستگاه‌های شبیه بمب‌های لوله‌ای سزار سایوک کیست؟

پلیس می‌گوید سزار سایوک در شهر آونتورا فلوریدا زندگی می‌کند. او بنابر گزارش‌ها به عنوان جمهوری‌خواه ثبت نام کرده و با نیویورک هم در رابطه بوده است.

او در سال ۲۰۰۲ هم به علت تهدید به بمب‌گذاری در حوالی میامی فلوریدا بازداشت شده بود و به مدت یک سال تحت نظر قرار گرفته بود.

او همچنین چندین مورد دیگر سوابق کیفری و بازداشت دارد و گفته شده چند سال پیش هم اعلام ورشکستگی کرده بود و به اداره مالیات خبر داده بود که با مادرش زندگی می‌کند و هیچ اسباب و اثاثیه‌ای هم ندارد.

در همین حال، شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توییتر هم حساب‌های منصوب به آقای سایوک را مسدود کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که در روزاول شناسایی این بسته‌ها خواستار اتحاد و پرهیز از نفاق‌اکنی شده بود امروز یک بار دیگر با انتقاد شدید از رسانه‌ها گفت که "سیاه نمایی‌های آنها" فضا را به سوی افراطی‌گرایی پیش برده است.

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 33

پلیس خودرو آقای سایوک را هم برای تحقیقات با خود برد

با وجود این، آقای ترامپ گفت که شنیده مظنون یکی از حامیان او بوده است.

جیمز کلپر، رئیس سابق نهادهای اطلاعاتی آمریکا که یکی از کسانی بوده که برای او بسته انفجاری ارسال شده بود، امروز گفت: "این یک تروریسم داخلی است. هیچ تردیدی ندارم."

او توصیه کرده که همه منتقدان آقای ترامپ باید هوشیار باشند و جوانب احتیاط را بیشتر از پیش مراعات کنند.

روز دوشنبه گذشته اولین بمب در منزل جورج سورس، چهره شناخته شده سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های انسان‌دوستانه در حوالی نیویورک کشف شد.

افرادی که تا عصر جمعه قرار بود این بسته‌های را دریافت کنند عبارتند از:جورج سورس، میلیاردر و حامی جدی پروژه‌های دموکرات-لیبرال در تمامی جهانهیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶باراک اوباما، رئیس جمهوری سابقجو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور اوباما - دو بسته برای او ارسال شده بودجان برنان، رئیس سابق سازمان سیا - منتقد جدی دونالد ترامپاریک هولدر، دادستان کل سابق آمریکا در دوره باراک اوبامامکسین واترز، نماینده ایالت کالیفرنیا در کنگره که دو بسته انفجاری برایش ارسال شده بودرابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس هالیوودکری بوکر، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسیجیمز کلپر، رئیس سابق سازمان ملی اطلاعات آمریکاکاملا هریس، سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا

خواندن خبر در سایت منبع

من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم
من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم - 1

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، بعد از متوجه شدن آنکه یکی از طرفداران وی، مظنون ارسال بسته‌های انفجاری مشکوک برای سیاستمداران بوده و سرانجام توسط پلیس دستگیر شده است گفت که خودش را مقصر نمی‌داند.

ترامپ همچنبن در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا خودش را بابت رفتارهای فرد مظنون به ارسال بمب‌های پستی مقصر می‌داند گفت: نه اصلاً. هیچ تقصیری متوجه من نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رابرت دنیرو به بسته مشکوک انفجاری که برایش فرستادند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش رابرت دنیرو به بسته مشکوک انفجاری که برایش فرستادند

رابرت دنیرو به بسته های مشکوک فرستاده شده به آدرس خودش و دیگر منتقدان ترامپ واکنش نشان داد و گفت: خدا را شکر می کنم که هیچ کس آسیب ندیده است و از نیروهای امنیتی و انتظامی که از ما محافظت می کنند تشکر می کنم.

وی افزود: چیزی که از بمب ها قوی تر است رای ما است. مردم باید رای بدهید!

روز پنجشنبه ۲۵ اکتبر پلیس بسته مشکوک انفجاری را که برای رابرت دنیرو فرستاده شده بود در منهتن نیویورک کشف کرد. بسته‌هایی مشابه آن نیز در چند روز اخیر برای برخی از اعضای بلندمرتبه حزب دموکرات مانند هیلاری کلینتون و باراک اوباما ارسال شده بود.

رابرت دنیرو یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکاست. بازیگر «گاوخشمگین» بارها و بارها از جمله در مراسم اهدای جوایز تونی امسال به شدت به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا حمله کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 1

ساختمان تایم وارنر نیویورک دیروز در پی پیدا شدن یک بسته مشکوک تخلیه شد

مقام‌های پلیس در آمریکا می‌گویند احتمالا سرنخ‌هایی از مبداء ارسال بسته‌های انفجاری پیدا کرده‌اند که به یک دفتر توزیع پستی در فلوریدا ختم شده است.

همزمان رابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس و جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، آخرین کسانی‌اند که این بسته‌های برایشان ارسال شده است.

یکی از مقام‌ها که نامش ذکر نشده به رسانه‌های آمریکایی گفته دست کم یکی از این بسته‌ها از فلوریدا ارسال شده بوده است. اما ویلیام سوئنی، دستیار مدیر پلیس فدرال این کشور، اف‌بی‌آی، گفته هنوز نمی‌تواند گزارش‌ها در این باره را تایید کند.

این بسته‌ها که ظاهرا حاوی وسیله‌ای شبیه بمب‌های لوله‌ای است در چهار روز گذشته برای چندین نفر از مقام‌های سابق دولتی و چهره‌های سرشناس دموکرات ارسال شده است.

باراک اوباما و هیلاری کلینتون، برجسته‌ترین نام‌ها در این میان بودند اما بسته اول را پلیس روز دوشنبه در صندوق پستی خانه جورج سورس، میلیاردر سرشناس و حامی بزرگ حرکت‌های لیبرال-دموکراتیک در حومه نیویورک کشف کرد.

بیشتر بخوانیدوسیله مشکوک انفجاری 'برای رستوران رابرت دنیرو فرستاده شده''وسیله مشکوک انفجاری' برای هیلاری کلینتون و باراک اوباما فرستاده شدهاف‌بی‌آی: بسته‌های انفجاری برای چهار مقام دولتی سابق بود

در پی آن دیروز اعلام شد که بسته مشابهی روز سه‌شنبه به آدرس باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق، به صندوق پست انداخته شده بوده که پیش از رسیدن به خانه او در واشنگتن دی‌سی توسط ماموران پلیس مخفی شناسایی شده بود.

با وجود این، امروز (پنجشنبه ۲۵ لکتبر - سوم آبان) مقام‌های پلیس و اف‌بی‌آی از ارایه اطلاعات بیشتر درباره شخص یا اشخاص مظنون پشت ارسال این بسته‌ها امتناع کردند اما گفتند امکان دارد که بسته‌های بیشتری از این نوع ارسال شده که هنوز شناسایی نشده‌اند.

در همین حال، روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته بخشی از تحقیقات متوجه جنوب فلوریدا است.

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 13

پلیس در بیرون رستوران رابرت دنیرو در نیویورک

ویلیام سوئنی، دستیار مدیر اف‌بی‌آی هم گفته پودر سفیدی که همراه بسته پستی به دفتر شبکه سی‌ان‌ان در نیویورک ارسال شده بود و قرار بود به دست جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا و از منتقدان جدی دونالد ترامپ برسد، حاوی ماده شیمیایی خطرناکی نیست.

این مقام اف‌بی‌آی گفته همه بسته‌هایی که تاکنون کشف شده به مقر اف‌بی‌آی در شهر کوانتیکو ویرجینیا (در نزدیکی واشنگتن، پایتخت) ارسال شده و همچنان در آزمایشگاه تحت بررسی است.

افرادی که تا عصر پنجشنبه قرار بود این بسته‌های را دریافت کنند عبارتند از:باراک اوباما، رئیس جمهور سابق - دموکراتهیلاری کلینتون، وزیرخارجه سابق و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ - دموکراتجو بایدن، معاون رئیس جمهوری در دوران باراک اوباما - دموکراتجان برنان، رئیس سابق سیا، منتقد جدی دونالد ترامپ اریک هولدر، دادستان کل سابق در دوران باراک اوبامامکسین واترز، نماینده دموکرات کنگره از ایالت کالیفرنیارابرت دنیرو، هنرپیشه سینما و از منتقدان جدی دونالد ترامپ

هیچ کدام از این بسته‌ها منفجر نشده و هنوز معلوم نیست که آیا آنها واقعا قدرت انفجاری داشته‌اند.

امروز (پنجشنبه) گزارش شد که یکی از این بسته‌ها به آدرس رستورانی که نیویورک که رابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس سینما، مالک آن است ارسال و کشف شده است.

رابرت دنیرو از منتقدان سرسخت آقای ترامپ است و او را یک "فاجعه ملی" خوانده است.

پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری، آقای دنیرو در ویدیویی که برای تشویق مردم به رای دادن ضبط شد، با حمله به دونالد ترامپ گفت "دلم می‌خواهد با مشت توی صورتش بکوبم".رابرت دنیرو: می‌خواهم با مشت به صورت ترامپ بکوبمشهری در ایتالیا آماده 'پناه دادن' به رابرت دنیرو است

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 22

رابرت دنیرو بارها علنا از رئیس‌جمهور آمریکا به تندی انتقاد کرده است

وقتی در ماه ژوئن آقای دنیرو دوباره به آقای ترامپ حمله کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش، این هنرپیشه برنده جایزه اسکار را "فردی با هوش خیلی کم" خواند.

ان‌بی‌سی به نقل از پلیس نیویورک گفته است ساختمان این رستوران پس از دریافت این بسته مشکوک تخلیه شده است.

جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا هم در واکنش به این واقعه و خطاب به آقای ترامپ گفته: "سرزنش کردن دیگران را متوقف کن. در آیینه نگاه کن. لحن تحریک‌کننده و توهین‌آمیز تو و دروغ‌هایت و این که دیگران را به خشونت فیزیکی تشویق می‌کنی، مایه خفت است."

کارشناسان بسیاری روز پنجشنبه در رسانه‌های نزدیک به دموکرات‌ها آقای ترامپ و سخنان تند و تحقیرآمیز او نسبت به مخالفان و رسانه‌ها را از علل زمینه‌ساز وقایعی چون ارسال این بسته‌های مشکوک دانستند.

پلیس و فرماندار نیویورک هم ارسال این بسته‌ها را به وضوح "اقدامی تروریستی" خواندند.

Stop blaming others. Look in the mirror. Your inflammatory rhetoric, insults, lies, & encouragement of physical violence are disgraceful. Clean up your act....try to act Presidential. The American people deserve much better. BTW, your critics will not be intimidated into silence. https://t.co/cS5qNiuU7o— John O. Brennan (@JohnBrennan) ۳ آبان ۱۳۹۷

با این حال، جمهوری‌خواهان و حامیان آقای ترامپ می‌گویند این رسانه‌های دست چپی هستند که به علت "سیاه‌نمایی‌ها و انتقاد بی‌پایان" از رئیس‌جمهوری باید سرزنش شوند.

آقای ترامپ آروز گذشته گفته بود: "امنیت مردم آمریکا بالاترین و مهم‌ترین اولویت من است. در چنین زمانی باید متحد شویم، کنار هم بایستیم و پیغامی واضح و غیرقابل‌انکار بفرستیم که تهدید و خشونت سیاسی از هر نوع آن در آمریکا جایی ندارد."

اما امروز، رئیس‌جمهور آمریکا با هدف قرار دادن دوباره رسانه‌ها، از آنها خواست که با هدف آرام کردن اوضاع از آنچه او "اخبار جعلی و سیاه‌نمایی" می‌خواند دست بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب1 روز قبل

استاندار گلستان برکنار شد

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد. اسحاق جهانگیری پس از غیبت مناف هاشمی در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان گلستان، مناف هاشمی را برکنار و علی قرابیه معاون هاشمی را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. هاشمی در چند روز گذشته و همزمان با سیل استان گلستان در سفر خارج از کشور به سر می‌برد. او ساعتی پیش خبر داد که به کشور برگشته است (اینجا بخوانید.)

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
الفالف12 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.

اخبار بیشتر