جزئیات تازه درباره سوابق مظنون فرستادن بسته‌های انفجاری
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون فرستادن بسته‌های انفجاری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری
سزار سایوک، مرد ۵۶ ساله‌ای که در پلیس در جنوب فلوریدا به اتهام تهیه و ارسال بسته‌های انفجاری بازداشت کرده عصر جمعه در دادگاه تفهیم اتهام شد.

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 1

شیشه‌های کناری خودرو سزار سایوک پوشیده از پوسترهای حمایتی از دونالد ترامپ است

سزار سایوک، مرد ۵۶ ساله‌ای که در پلیس در جنوب فلوریدا به اتهام تهیه و ارسال بسته‌های انفجاری بازداشت کرده عصر جمعه در دادگاه تفهیم اتهام شد.

پلیس می‌گوید او در چند روز گذشته برای چندین مقام سابق و چهره برجسته دموکرات آمریکا بسته‌هایی ارسال کرده که حاوی دستگاه‌هایی شبیه بمب‌های لوله‌ای بوده است.

با دستگیری آقای سایوک، رسانه‌های آمریکایی جزئیات بیشتری از سوابق او را پیدا و منتشر کرده‌اند.

در تصاویر پیدا شده از سزار سایوک، او در حاشیه متینگ‌های متعدد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیده می‌شود که پلاکاردهایی بر علیه منتقدان آقای ترامپ در دست دارد.

در چند تصویر او پلاکاردی در دست دارد که روی آن به شبکه خبری سی‌ان‌ان انتقاد شده است.

در چند روز گذشته ۱۴ بسته پستی حاوی دستگاه‌های مشکوک به بمب‌های لوله‌ای کشف شده که به آدرس کسانی چون بارام اوباما، رئیس‌جمهوری سابق و رابرت دنیرو، هنرپیشه مشهور سینما ارسال شده است.

روز جمعه رسانه‌های آمریکایی تصاویری مخابره کردند که خودرو آقای سایوک را در پارکینگ یک مغازه در جنوب فلوریدا نشان می‌دهد.

شیشه‌های این خودرو ون سفید پوشانده شده بود از پوسترهای تمجیدی از دونالد ترامپ و تصاویر انتقادی از منتقدان رئیس‌جمهوری آمریکا چون هیلاری کلینتون.

پلیس سزار سایوک را به پنج مورد قانون‌شکنی متهم کرده است از جمله ارسال موادمنفجره و تهدید جانی رئیس جمهور سابق.

همزمان دونالد ترامپ به شدت این اقدام را محکوم کرده و گفته "چنین اعمالی در آمریکا جایی ندارد."

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 14

سزار سویاک در جنوب فلوریدا بازداشت شد

روز جمعه (۲۶ اکتبر) دو بسته دیگر هم در نیویورک و فلوریدا کشف شد و کمی پس از آن هم دو بسته انفجاری دیگر در کالیفرنیا کشف شد.

یکی از این بسته‌ها برای تام استایر، میلیاردر ساکن شمال کالیفرنیا ارسال شده بود.

آقای استایر از منتقدان جدی آقای ترامپ است و میلیون‌های دلار صرف به راه انداختن کمپینی برای استیضاح آقای ترامپ کرده است.

بسته دیگر برای سناتور کامیلا هریس، دموکرات برجسته ایالت کالیفرنیا تدارک دیده شده بود و به ساکرامنتو، مرکز ایالت کالیفرنیا ارسال شده بود.بازداشت یک نفر در رابطه با بسته‌های پستی مشکوک در آمریکابسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند''وسیله مشکوک انفجاری' برای هیلاری کلینتون و باراک اوباما فرستاده شدهاف‌بی‌آی: بسته‌های انفجاری برای چهار مقام دولتی سابق بود

این رویداد که دو روزی است در صدر اخبار آمریکا قرار گرفته کمتر از دو هفته به انتخابات میان دوره‌ای این کشور روی داده و به همین علت بر فضای سیاسی به شدت دو قطبی شده تاثیر گذاشته است.

کریستوفر ری، مدیر پلیس اف‌بی‌آی، روز جمعه و پس از بازداشت سزار سایوک گفت کارآگاهان از طریق شناسایی اثر انگشت آقای سایوک بروی یکی از بسته‌های پستی توانسته‌اند او را شناسایی کنند.

مدیر اف‌بی‌آی همچنین تاکید کرد که دستگاه های شبیه لوله‌های انفجاری همچنان در آزمایشگاه اف‌بی‌آی تحت بررسی هستند اما او تاکید کرد که این دستگاه‌ها قلابی و ساختگی نیستند.

در صورت مجرم شناخته شدن آقای سایوک او ممکن است تا ۴۸ سال زندان را در برگه حکم خود ببیند.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا هم روز جمعه همزمان با خبر بازداشت آقای سایوک گفت: "ما هیج بی‌قانونی، به ویژه خشونت سیاسی را تحمل نخواهیم کرد."

"اجازه دهید که این درسی شود برای همگان، جدا از باورهای سیاسی آنها، ما از تمام قدرت قانونی‌مان علیه شما استفاده خواهیم کرد."

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 26

این پاکت به آدرس جیمز کلپر ارسال شده بود. حاوی یکی از همان دستگاه‌های شبیه بمب‌های لوله‌ای سزار سایوک کیست؟

پلیس می‌گوید سزار سایوک در شهر آونتورا فلوریدا زندگی می‌کند. او بنابر گزارش‌ها به عنوان جمهوری‌خواه ثبت نام کرده و با نیویورک هم در رابطه بوده است.

او در سال ۲۰۰۲ هم به علت تهدید به بمب‌گذاری در حوالی میامی فلوریدا بازداشت شده بود و به مدت یک سال تحت نظر قرار گرفته بود.

او همچنین چندین مورد دیگر سوابق کیفری و بازداشت دارد و گفته شده چند سال پیش هم اعلام ورشکستگی کرده بود و به اداره مالیات خبر داده بود که با مادرش زندگی می‌کند و هیچ اسباب و اثاثیه‌ای هم ندارد.

در همین حال، شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توییتر هم حساب‌های منصوب به آقای سایوک را مسدود کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که در روزاول شناسایی این بسته‌ها خواستار اتحاد و پرهیز از نفاق‌اکنی شده بود امروز یک بار دیگر با انتقاد شدید از رسانه‌ها گفت که "سیاه نمایی‌های آنها" فضا را به سوی افراطی‌گرایی پیش برده است.

جزئیات تازه درباره سوابق مظنون بسته‌های انفجاری - 33

پلیس خودرو آقای سایوک را هم برای تحقیقات با خود برد

با وجود این، آقای ترامپ گفت که شنیده مظنون یکی از حامیان او بوده است.

جیمز کلپر، رئیس سابق نهادهای اطلاعاتی آمریکا که یکی از کسانی بوده که برای او بسته انفجاری ارسال شده بود، امروز گفت: "این یک تروریسم داخلی است. هیچ تردیدی ندارم."

او توصیه کرده که همه منتقدان آقای ترامپ باید هوشیار باشند و جوانب احتیاط را بیشتر از پیش مراعات کنند.

روز دوشنبه گذشته اولین بمب در منزل جورج سورس، چهره شناخته شده سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های انسان‌دوستانه در حوالی نیویورک کشف شد.

افرادی که تا عصر جمعه قرار بود این بسته‌های را دریافت کنند عبارتند از:جورج سورس، میلیاردر و حامی جدی پروژه‌های دموکرات-لیبرال در تمامی جهانهیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶باراک اوباما، رئیس جمهوری سابقجو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور اوباما - دو بسته برای او ارسال شده بودجان برنان، رئیس سابق سازمان سیا - منتقد جدی دونالد ترامپاریک هولدر، دادستان کل سابق آمریکا در دوره باراک اوبامامکسین واترز، نماینده ایالت کالیفرنیا در کنگره که دو بسته انفجاری برایش ارسال شده بودرابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس هالیوودکری بوکر، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسیجیمز کلپر، رئیس سابق سازمان ملی اطلاعات آمریکاکاملا هریس، سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا

خواندن خبر در سایت منبع

من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم
خبرگزاری میزان- ترامپ با تروریستی خواندن ارسال بسته‌های مشکوک، خود را مسئول این اتفاقات ندانست.
من هیچ تقصیری در ارتباط با ارسال بسته‌های انفجاری ندارم - 1

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، بعد از متوجه شدن آنکه یکی از طرفداران وی، مظنون ارسال بسته‌های انفجاری مشکوک برای سیاستمداران بوده و سرانجام توسط پلیس دستگیر شده است گفت که خودش را مقصر نمی‌داند.

ترامپ همچنبن در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا خودش را بابت رفتارهای فرد مظنون به ارسال بمب‌های پستی مقصر می‌داند گفت: نه اصلاً. هیچ تقصیری متوجه من نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رابرت دنیرو به بسته مشکوک انفجاری که برایش فرستادند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش رابرت دنیرو به بسته مشکوک انفجاری که برایش فرستادند
رابرت دنیرو به بسته های مشکوک انفجاری ارسالی به آدرس خودش و دیگر منتقدان ترامپ واکنش نشان داد.

رابرت دنیرو به بسته های مشکوک فرستاده شده به آدرس خودش و دیگر منتقدان ترامپ واکنش نشان داد و گفت: خدا را شکر می کنم که هیچ کس آسیب ندیده است و از نیروهای امنیتی و انتظامی که از ما محافظت می کنند تشکر می کنم.

وی افزود: چیزی که از بمب ها قوی تر است رای ما است. مردم باید رای بدهید!

روز پنجشنبه ۲۵ اکتبر پلیس بسته مشکوک انفجاری را که برای رابرت دنیرو فرستاده شده بود در منهتن نیویورک کشف کرد. بسته‌هایی مشابه آن نیز در چند روز اخیر برای برخی از اعضای بلندمرتبه حزب دموکرات مانند هیلاری کلینتون و باراک اوباما ارسال شده بود.

رابرت دنیرو یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکاست. بازیگر «گاوخشمگین» بارها و بارها از جمله در مراسم اهدای جوایز تونی امسال به شدت به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا حمله کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'
مقام‌های پلیس در آمریکا می‌گویند احتمالا سرنخ‌هایی از مبداء ارسال بسته‌های انفجاری پیدا کرده‌اند که به یک دفتر توزیع پستی در فلوریدا ختم شده است.

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند'

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 1

ساختمان تایم وارنر نیویورک دیروز در پی پیدا شدن یک بسته مشکوک تخلیه شد

مقام‌های پلیس در آمریکا می‌گویند احتمالا سرنخ‌هایی از مبداء ارسال بسته‌های انفجاری پیدا کرده‌اند که به یک دفتر توزیع پستی در فلوریدا ختم شده است.

همزمان رابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس و جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، آخرین کسانی‌اند که این بسته‌های برایشان ارسال شده است.

یکی از مقام‌ها که نامش ذکر نشده به رسانه‌های آمریکایی گفته دست کم یکی از این بسته‌ها از فلوریدا ارسال شده بوده است. اما ویلیام سوئنی، دستیار مدیر پلیس فدرال این کشور، اف‌بی‌آی، گفته هنوز نمی‌تواند گزارش‌ها در این باره را تایید کند.

این بسته‌ها که ظاهرا حاوی وسیله‌ای شبیه بمب‌های لوله‌ای است در چهار روز گذشته برای چندین نفر از مقام‌های سابق دولتی و چهره‌های سرشناس دموکرات ارسال شده است.

باراک اوباما و هیلاری کلینتون، برجسته‌ترین نام‌ها در این میان بودند اما بسته اول را پلیس روز دوشنبه در صندوق پستی خانه جورج سورس، میلیاردر سرشناس و حامی بزرگ حرکت‌های لیبرال-دموکراتیک در حومه نیویورک کشف کرد.

بیشتر بخوانیدوسیله مشکوک انفجاری 'برای رستوران رابرت دنیرو فرستاده شده''وسیله مشکوک انفجاری' برای هیلاری کلینتون و باراک اوباما فرستاده شدهاف‌بی‌آی: بسته‌های انفجاری برای چهار مقام دولتی سابق بود

در پی آن دیروز اعلام شد که بسته مشابهی روز سه‌شنبه به آدرس باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق، به صندوق پست انداخته شده بوده که پیش از رسیدن به خانه او در واشنگتن دی‌سی توسط ماموران پلیس مخفی شناسایی شده بود.

با وجود این، امروز (پنجشنبه ۲۵ لکتبر - سوم آبان) مقام‌های پلیس و اف‌بی‌آی از ارایه اطلاعات بیشتر درباره شخص یا اشخاص مظنون پشت ارسال این بسته‌ها امتناع کردند اما گفتند امکان دارد که بسته‌های بیشتری از این نوع ارسال شده که هنوز شناسایی نشده‌اند.

در همین حال، روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته بخشی از تحقیقات متوجه جنوب فلوریدا است.

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 13

پلیس در بیرون رستوران رابرت دنیرو در نیویورک

ویلیام سوئنی، دستیار مدیر اف‌بی‌آی هم گفته پودر سفیدی که همراه بسته پستی به دفتر شبکه سی‌ان‌ان در نیویورک ارسال شده بود و قرار بود به دست جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا و از منتقدان جدی دونالد ترامپ برسد، حاوی ماده شیمیایی خطرناکی نیست.

این مقام اف‌بی‌آی گفته همه بسته‌هایی که تاکنون کشف شده به مقر اف‌بی‌آی در شهر کوانتیکو ویرجینیا (در نزدیکی واشنگتن، پایتخت) ارسال شده و همچنان در آزمایشگاه تحت بررسی است.

افرادی که تا عصر پنجشنبه قرار بود این بسته‌های را دریافت کنند عبارتند از:باراک اوباما، رئیس جمهور سابق - دموکراتهیلاری کلینتون، وزیرخارجه سابق و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ - دموکراتجو بایدن، معاون رئیس جمهوری در دوران باراک اوباما - دموکراتجان برنان، رئیس سابق سیا، منتقد جدی دونالد ترامپ اریک هولدر، دادستان کل سابق در دوران باراک اوبامامکسین واترز، نماینده دموکرات کنگره از ایالت کالیفرنیارابرت دنیرو، هنرپیشه سینما و از منتقدان جدی دونالد ترامپ

هیچ کدام از این بسته‌ها منفجر نشده و هنوز معلوم نیست که آیا آنها واقعا قدرت انفجاری داشته‌اند.

امروز (پنجشنبه) گزارش شد که یکی از این بسته‌ها به آدرس رستورانی که نیویورک که رابرت دنیرو، هنرپیشه سرشناس سینما، مالک آن است ارسال و کشف شده است.

رابرت دنیرو از منتقدان سرسخت آقای ترامپ است و او را یک "فاجعه ملی" خوانده است.

پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری، آقای دنیرو در ویدیویی که برای تشویق مردم به رای دادن ضبط شد، با حمله به دونالد ترامپ گفت "دلم می‌خواهد با مشت توی صورتش بکوبم".رابرت دنیرو: می‌خواهم با مشت به صورت ترامپ بکوبمشهری در ایتالیا آماده 'پناه دادن' به رابرت دنیرو است

بسته‌های انفجاری 'احتمالا از فلوریدا ارسال شده‌اند' - 22

رابرت دنیرو بارها علنا از رئیس‌جمهور آمریکا به تندی انتقاد کرده است

وقتی در ماه ژوئن آقای دنیرو دوباره به آقای ترامپ حمله کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش، این هنرپیشه برنده جایزه اسکار را "فردی با هوش خیلی کم" خواند.

ان‌بی‌سی به نقل از پلیس نیویورک گفته است ساختمان این رستوران پس از دریافت این بسته مشکوک تخلیه شده است.

جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا هم در واکنش به این واقعه و خطاب به آقای ترامپ گفته: "سرزنش کردن دیگران را متوقف کن. در آیینه نگاه کن. لحن تحریک‌کننده و توهین‌آمیز تو و دروغ‌هایت و این که دیگران را به خشونت فیزیکی تشویق می‌کنی، مایه خفت است."

کارشناسان بسیاری روز پنجشنبه در رسانه‌های نزدیک به دموکرات‌ها آقای ترامپ و سخنان تند و تحقیرآمیز او نسبت به مخالفان و رسانه‌ها را از علل زمینه‌ساز وقایعی چون ارسال این بسته‌های مشکوک دانستند.

پلیس و فرماندار نیویورک هم ارسال این بسته‌ها را به وضوح "اقدامی تروریستی" خواندند.

Stop blaming others. Look in the mirror. Your inflammatory rhetoric, insults, lies, & encouragement of physical violence are disgraceful. Clean up your act....try to act Presidential. The American people deserve much better. BTW, your critics will not be intimidated into silence. https://t.co/cS5qNiuU7o— John O. Brennan (@JohnBrennan) ۳ آبان ۱۳۹۷

با این حال، جمهوری‌خواهان و حامیان آقای ترامپ می‌گویند این رسانه‌های دست چپی هستند که به علت "سیاه‌نمایی‌ها و انتقاد بی‌پایان" از رئیس‌جمهوری باید سرزنش شوند.

آقای ترامپ آروز گذشته گفته بود: "امنیت مردم آمریکا بالاترین و مهم‌ترین اولویت من است. در چنین زمانی باید متحد شویم، کنار هم بایستیم و پیغامی واضح و غیرقابل‌انکار بفرستیم که تهدید و خشونت سیاسی از هر نوع آن در آمریکا جایی ندارد."

اما امروز، رئیس‌جمهور آمریکا با هدف قرار دادن دوباره رسانه‌ها، از آنها خواست که با هدف آرام کردن اوضاع از آنچه او "اخبار جعلی و سیاه‌نمایی" می‌خواند دست بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایران، یک - آمریکا، هیچ؛ بلوف‌های «نورثروپ گرومن» سازنده پهپاد ساقط‌شده RQ-۴ درباره جنگ با جمهوری اسلامی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
توضیح، این‌که «گلوبال هاک» (Global Hawk) به معنای «شاهین جهانی» نامی است که معمولا برای اشاره به سری پهپادهای خانواده RQ-۴ از آن استفاده می‌شود و «نورثروپ گرومن» نیز ابرکمپانی نظامی-صنعتی سازنده این پهپادهاست (جزئیات بیش‌تر). اما برای درک بهتر این‌که نورثروپ گرومن چگونه پنتاگون و اکنون ترامپ را فریب داده است، ادامه این گزارش را بخوانید. در آن سند که تبلیغ نورثروپ گرومن برای محصولش به شمار می‌رفت، جنگ «در آن زمان تخیلی» با ایران به شدت پررنگ شده بود. روی هم رفته، نورثروپ گرومن به پنتاگون پیشنهاد کرده است تا ۱۵۷ پهپاد گلوبال هاک از این کمپانی خریداری کند. این‌بار نیویورک‌تایمز گزارش داد که ترامپ دستور حمله به ایران را صادر کرده، اما ناگهان این دستور را پس گرفته است [۷].
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.
برنابرنا1 روز قبل
یک پایگاه خبری ساعاتی قبل در گزارشی مدعی شد که در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ای در روز شنبه، بین روحانی و جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصمیم به ترک جلسه مذکور گرفت که علی لاریجانی او را منصرف کرد. براساس گزارش ادعایی این پایگاه خبری، جهانگیری بعد از این ماجرا در محل کار خود حاضر نشد. همچنین حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در توئیتی که به نظر می‌رسد بی ارتباط با این ماجرا نباشد، نوشت: "جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. بزرگان کشور در این جلسات، دیدگاه‌های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای بهبود زندگی مردم دنبال می‌کنند. " جلسات هیئت وزیران هر هفته عصر روزهای یکشنبه و صبح روزهای چهارشنبه در ساختمان ریاست جمهوری و به ریاست رئیس جمهوری و با حضور معاون اول رئیس جمهوری و اعضای کابینه برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1