هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در تهران برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در تهران برگزار شد

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی
خبرگزاری میزان- برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم شهر همزمان با آیین بزرگداشت علی نصیریان ، رویا تیموریان و مسعود رایگان و نکوداشت جمشید مشایخی مشخص شدند. تاریخ انتشار: 09:00 - 01 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۵۴۳۵

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مراسم پایانی هفتمین جشنواره فیلم شهر با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر در تالار وحدت با استقبال محدود مخاطبان سینما برگزار شد.

در این مراسم آیین بزرگداشت علی نصیریان برگزار شد. در این بخش محمدحسین لطیفی کارگردان سینما و تلویزیون روی صحنه آمد.

محمدحسین لطیفی کارگردان سینما با اشاره به بزرگداشت علی نصیریان گفت: باعث افتخار من است که در این صحنه در کنار علی نصیریان باشم؛ مردی که گرچه در این سال‌ها با هم همکاری نداشتیم، ولی موارد زیادی از او یاد گرفتم. وقتی ما سر صحنه می‌رویم و علی نصیریان حضور دارد یعنی همه چیز جدی است من همیشه سعی کردم از ایشان یاد بگیرم و واقعا حالا نمی‌توانم نعمت حضور ایشان را به معنای واقعی کلمه شکرگزار باشم.

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی - 4

درادامه این بخش علی نصیریان اظهار کرد: از شهرداری تهران و بخش فرهنگی هنری این سازمان و کسانی که این مراسم را برگزار کردند تشکر می‌کنم این کار خوبی است که از کسانی که سال‌ها در این صحنه‌ها بازی کرده‌اند قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: هر شهری باید مقداری جنبه نمایشی داشته باشد، نسل‌های بعد از ما و نسل جوان بسیار خوب کار می‌کنند برای مثال سال گذشته با کارگردان فیلم اولی کار کردم که بسیار خلاقیت داشت.

نصیریان تاکید کرد: وقتی وارد حیطه هنر می‌شویم باید بگذاریم خلاقیت‌ها کار خود را انجام دهد با این وجود اگر ما مقداری بازتر نگاه کنیم می‌توانیم به جوان‌ها میدان دهیم چراکه هنر به صورت غیرمستقیم معرف کشور است برای مثال سینمای ایران در دنیا مطرح است و این نشان می‌دهد که ما نه تنها در گذشته بلکه امروز هم صاحب خلاقیت و هنر هستیم من نه به جناح کار دارم نه چیزی، در این چند وقت سالن‌های خوبی برای عرصه هنر ساخته شده و از این جهت کار شهرداری جای قدردانی دارد.

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی - 8

بر اساس این گزارش، آیین نکوداشت زنده یاد جمشید مشایخی بخش دیگری از این مراسم بود.

در این بخش هومن سیدی و علی نصیریان روی صحنه آمدند و از خانواده مشایخی قدردانی کردند در این بخش تنها سام مشایخی فرزند جمشید مشایخی حضور داشت. در ادامه این مراسم جوایز بخش‌های مختلف این رویداد هنری اهدا شد.

برگزیدگان بخش پویانمایی

تندیس بهترین جان بخشی بخش پویانمایی به مجتبی موسوی برای انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» رسید.

تندیس بهترین کارگردانی این بخش به صادق جوادی برای انیمیشن «روباه» اهدا شد.

تندیس بهترین فیلم به بهرام عظیمی برای تهیه کنندگی «سیم ششم» تعلق گرفت.

برگزیدگان مستند

تندیس تحقیق و پژوهش بخش مستند به بابک بهداد برای «بهارستان خانه ملت» رسید.

تندیس بهترین دستاورد فنی و هنری به محسن حیدری و زهره احمدزاده برای تدوین مستند «مهین» اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند به فاطمه ذوالفقاری برای مستند «فقدان» رسید.

تندیس بهترین کارگردانی مستند بلند به محمدحسین حیدری برای «مهین» تعلق گرفت.

تندیس بهترین مستند به مهدی مطهر برای تهیه کنندگی «مهین» اهدا شد.

تندیس بهترین مستند با محوریت تهران شناسی به داوود اشرفی برای «قصه بلوار» تعلق گرفت.

برگزیدگان سینمای کوتاه

تندیس بهترین فیلمنامه فیلم داستانی کوتاه و نیمه بلند به امین چادگانی برای فیلمنامه «برف تابستان» رسید.

تندیس بهترین دستاورد فنی و هنری این بخش به پویان شعله‌ور برای تدوین «مثل بچه آدم» رسید.

تندیس بهترین کارگردانی به آرمان خوانساریان برای کارگردانی «سایه فیل» تعلق گرفت.

تندیس بهترین فیلم به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی «تشریح» اهدا شد.

تندیس بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری به مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ» رسید.

دیپلم افتخار بهترین نقش آفرینی این بخش به فرانک کلانتر برای «فشار خون» و لال دیپلم دیگر این بخش به محمدرضا تک زارع برای فیلم «لال» رسید.

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی - 29

دیگر بزرگداشت این مراسم به مسعود رایگان و رویا تیموریان اختصاص داشت.

در این بخش منوچهر شاهسواری، میترا حجار و پیروز حناچی شهردار تهران روی صحنه آمدند و با اهدای یادبودی از مسعود رایگان و رویا تیموریان قدردانی کردند.

رویا تیموریان گفت: امشب برای من باعث افتخار است امشب شب بزرگی بود چراکه نامم در کنار استاد نصیریان قرار گرفت.

مسعود رایگان نیز با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشتش در جشنواره شهر گفت: مفتخرم این تقدیر در حضور انسانی برگزار می‌شود که ما دانش آموخته مدرسه‌ای هستیم که او مدیرش است. از شورای شهر تهران، جشنواره فیلم شهر و … تشکر می‌کنم.

در بخش دیگری از این مراسم حناچی شهردار تهران با اشاره به مراسم بزرگداشت هنرمندان در این جشنواره گفت: بزرگداشت کسانی که در فضای هنری زخمت می‌کشند حداقل کاری است که می‌شود انجام داد خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد.

وی ادامه داد: در این جشنواره‌ها موضوعاتی که به طور طبیعی دیده نمی‌شوند و به چشم ریزبین هنرمندان می‌آید دیده می‌شوند تشویق هنرمندان به تولید آثار در همه حوزه‌ها می‌انجامد اگر این جشنواره‌ها نباشند انگیزه هنرمندان در بخش‌های مختلف کم می‌شود.

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی - 37

شهردار تهران یکی دیگر از تاثیرات این جشنواره را تشویق ذوق زیبایی‌شناسی مردم دانست و اظهار کرد: اینکه بتوانیم آستانه زیبایی‌شناسی مردم را بالا ببریم شاید یکی از وظایف ماست. توجه به ارزش‌ها و زیبایی‌های جامعه و قبح زشتی‌ها موضوعی است که به وسیله سینما می‌توان منتقل کرد.

در ادامه این مراسم جوایز بخش‌های دیگر این رویداد هنری اهدا شد.

جوایز بخش مسابقه بین‌الملل

تندیس پویانمایی کوتاه و نیمه بلند به کارگردانان «فضای منفی» از کشور فرانسه اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند به «مردی در حال غرق شدن» از یونان رسید.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند مستند به مستند «بی نهایت پنجاه متر دورتر است» از لهستان رسید.

تندیس بهترین کارگردانی مستند بلند به «میراث» از مکزیک رسید.

تندیس بهترین فیلم بلند به «پناهگاه انسان» از دانمارک اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم سینمایی به «بی عشق» از کشور روسیه تعلق گرفت.

تندیس بهترین فیلم بلند داستانی به دزدان فروشگاه از کشور ژاپن اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران به «غرش» از تایوان رسید.

جوایز بخش فیلم‌های ویدئویی

دیپلم افتخار بخش فیلم ویدیویی به مریم بحرالعلومی و حامد قاسمی برای فیلمنامه «پاسیو» رسید.

بهترین بازیگر نقش زن به شیرین یزدان بخش برای بازی در «آکاردئون» تعلق گرفت.

بهترین بازیگر نقش مرد به رضا بهبودی برای فیلم «آندرانیک» اهدا شد.

تندیس دستاورد فنی و هنری به ایمان کرمیان، حسن نجفی و علی فرشچی برای جلوه‌های ویژه «اینجا خانه من است» رسید.

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به خیرالله تقیانی برای «اینجا خانه من است» تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم هیات انتخاب هیچ فیلمی را شایسته تقدیر ندانست.

تندیس بهترین اثر از نگاه تهران شناسی به حمید نعمت الله به «بیا از گذشته حرف بزنیم» رسید.

جوایز فیلم‌های بلند سینمایی

تندیس بهترین فیلمنامه به هومن سیدی برای «مغز‌های کوچک زنگ زده» اهدا شد.

تندیس بهترین بازیگر نقش زن به ژاله صامتی برای بازی در فیلم «در وجه حامل» رسید.

تندیس بهترین بازیگر مرد به نوبت محمدزاده برای بازی در «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری به فرید ناصر فصیحی برای چهار راه استانبول اهدا شد.

تندیس بهترین دستاورد فنی و هنری به پیکان شادمان فر برای فیلمبرداری «مغز‌های کوچک زنگ زده» تعلق گرفت.

تندیس بهترین کارگردانی به هومن سیدی برای «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» اهدا شد

تقدیر شهرداری از علی نصیریان و جمشید مشایخی - 64

هومن سیدی که برای چندمین بار روی صحنه حاضر شده بود، خاطرنشان کرد: من به نیابت از گروه خیلی حرفه‌ای می‌گیرم شاید خیلی‌ها من را به عنوان یک بازیگر بشناسند در حالی که یک گروه در روند خوب و بد شدن یک فیلم بسیار تاثیر دارند.

تندیس بهترین فیلم به سعید سعدی برای تهیه کنندگی «مغز‌های کوچک زنگ زده» اهدا شد.

تندیس بهترین اثر با محوریت تهران شناسی به مصطفی کیایی برای «چهارراه استانبول» رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس

ایلناخبرگزاری ایلنا
معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس
برگزیدگان هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با حضور مدیران شهرداری، مدیران سازمان سینمایی، سینماگران و اهالی رسانه در تالار وحدت معرفی شدند.

معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 1

به گزارش ایلنا، شامگاه دوشنبه ۳۱ تیر طی مراسمی در تالار وحدت برندگان هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر در بخش‌های انیمیشن، سینمایی، ویدئویی و مستند، کوتاه و نیمه بلند به شرح زیر معرفی شدند:

جوایز بخش پویانمایی:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین جان بخشی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به مجتبی موسوی برای پویانمایی آقای گوزن

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به صادق جوادی برای انیمیشن «روباه»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به بهرام عظیمی برای انیمیشن «سیم ششم»

جوایز بخش مستند:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تحقیق و پژوهش مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به بابک بهداد برای فیلم «بهارستان خانه ملت»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری و زهره احمد زاده برای تدوین فیلم «مهین»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به فاطمه ذواالفقاری برای کارگردانی فیلم «فقدان»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری برای فیلم «مهین»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تهیه کننده مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به مهدی مطهر برای فیلم «مهین»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به داوود اشرفی برای فیلم «قصه بولوار»

جوایز بخش آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند:

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به امین چادگانی برای «برف تابستان»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به پویان شعله ور برای تدوین فیلم «مثل بچه آدم»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه‌ی فیل»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی فیلم «تشریح»

دیپلم افتخار و تندیس جشنواره بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ»

جایزه ویژه هیات داوران برای نقش آفرینی در آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند به دو بازیگر به فرانک کلانتر برای فیلم‌های «فشار خون» و «لال» و محمد تک زارع برای نقش آفرینی در فیلم «لال»

جوایز بخش بین الملل:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی در مسابقه سینمای بین الملل به مکس پورتر و رو کو واهاتا برای فضای منفی از کشور فرانسه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی به مهدی فلیفل برای فیلم در حال غرق شدن از کشور یونان

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند یه مستند مایکل استورم گلومستین برای فیلم بینهایت ۵۰ متر دورتر است از کشور لهستان

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند به بلند لیسا اف. جکسون برای کارگردانی فیلم مستند بلند میراث از کشور مکزیک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم بلند مستند به بوریس برتروم برای تهیه کنندگی فیلم پناهگاه انسان از کشور دانمارک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم به آندری زویاگینتسف برای کارگردانی فیلم سینمایی بی عشق از کشور روسیه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم سینمایی به هیروکازو کورئیدا برای تهیه کنندگی فیلم دزدان فروشگاه از ژاپن

جوایز بخش ویدئویی:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به مریم بحر العلومی برای فیلم «پاسیو»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به شیرین یزدان بخش برای فیلم «آکاردئون»

جایزه بهترین بازیگر نقش مرد بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به رضا بهبودی برای فیلم «آندرانیک»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری در مسابقه ویدیویی به ایمان کرمیان، حسن نجفی و علی فرشچی فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی در مسابقه ویدیویی به خیرالله تقیانی برای فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری در مسابقه ویدیویی به حمید نعمت الله برای فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم»

جوایز بخش سینمای ایران:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه به هومن سیدی برای فیلمنامه «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن به ژاله صامتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «در وجه حامل»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش مرد به نوید محمد زاده برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری به فرید ناصر فصیحی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «چهارراه استانبول»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری به پیمان شادمانفر برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم به سعید سعدی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری به مصطفی کیایی برای فیلم «چهارراه استانبول»

این مراسم با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، علی نصیریان، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر، محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای، حسن خجسته، مسعود رایگان، رویا تیموریان، هومن سیدی، میترا حجار، مهدی هاشمی، مریم جلالی، پرویز شیخ طادی، امیر پور وزیری، مسعود اطیابی، سعید سعدی، بهرام عظیمی، محمدرضا شفیعی، نرگس آبیار، ژاله صامتی، رضا بهبودی، حسین فرح بخش، افشین هاشمی، علیرضا زرین دست، دنیا مدنی، مجید اسماعیلی پارسا، حبیب اسماعیلی، شیرین یزدان بخش، حبیب رضایی، محمدحسین لطیفی، مصطفی کیایی، نرگس آبیار و کورش عطایی برگزار شد.

معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 48معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 49معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 50معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 51معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 52معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 53معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 54معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 55معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 56معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 57معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 58معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 59معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 60معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 61معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 62معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 63معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 64معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 65معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 66معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 67معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 68معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 69معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 70معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 71معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 72معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 73معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 74معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 75معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 76معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 77معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 78معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 79معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 80معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 81معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 82معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 83معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 84معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 85معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 86معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 87معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 88معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 89معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 90معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 91معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 92معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 93معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 94معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 95معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 96معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 97معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 98معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 99معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 100معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 101معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 102معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 103معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 104معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 105معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 106معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 107معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 108معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 109معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 110معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 111معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 112معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 113معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 114معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 115معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 116معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 117معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 118معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 119معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 120معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 121معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 122معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 123معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 124معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 125معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 126معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 127معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 128معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 129معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 130معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 131معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 132معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 133معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 134معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 135معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 136معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 137معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 138معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 139معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 140معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 141معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 142معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 143معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 144معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 145معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 146معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 147معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 148معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 149معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 150معرفی برگزیدگان فیلم شهر + عکس - 151

خواندن خبر در سایت منبع

اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر

ایسناخبرگزاری ایسنا
اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم شهر دوشنبه ۳۱ تیرماه با حضور پیروز حناچی،‌ شهردار تهران، حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی، هنرمندان، سینماگران و اهالی رسانه به همراه بزرگداشت علی نصیریان؛ مسعود رایگان، رویا تیموریان و همچنین تقدیر از خادمان شهر در تالار وحدت برگزار شد.

برگزیدگان هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر معرفی شدند

موجخبرگزاری موج
برگزیدگان هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر معرفی شدند
هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با معرفی برگزیدگانش به ایستگاه پایانی رسید.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت، هفتمین جشنواره فیلم شهر برگزیدگان خود را شناخت. اسامی کامل نفرات و آثار برگزیده به تفکیک بخش‌های اعلام شده عبارتند از:

*جوایز بخش پویانمایی جشنواره فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین جان بخشی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به مجتبی موسوی برای پویانمایی آقای گوزن رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به صادق جوادی برای انیمیشن «روباه» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به بهرام عظیمی برای انیمیشن «سیم ششم» رسید.

*جوایز بخش مستند هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تحقیق و پژوهش مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به بابک بهداد برای فیلم «بهارستان خانه ملت» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری و زهره احمد زاده برای تدوین فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به فاطمه ذواالفقاری برای کارگردانی فیلم «فقدان» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری برای فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تهیه کننده مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به مهدی مطهر برای فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به داوود اشرفی برای فیلم «قصه بولوار» رسید.

*جوایز بخش آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند هفتمین جشنواره فیلم شهر

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به امین چادگانی برای «برف تابستان» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به پویان شعله ور برای تدوین فیلم «مثل بچه آدم» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه‌ی فیل» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی فیلم «تشریح» رسید.

دیپلم افتخار و تندیس جشنواره بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ» رسید.

جایزه ویژه هیات داوران برای نقش آفرینی در آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند به دو بازیگر به فرانک کلانتر برای فیلم‌های «فشار خون» و «لال» و محمد تک زارع برای نقش آفرینی در فیلم «لال» رسید.

*جوایز بخش بین الملل جشنواره فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی در مسابقه سینمای بین الملل به مکس پورتر و رو کو واهاتا برای فضای منفی از کشور فرانسه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی به مهدی فلیفل برای فیلم در حال غرق شدن از کشور یونان رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند یه مستند مایکل استورم گلومستین برای فیلم بینهایت ۵۰ متر دورتر است از کشور لهستان رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند به بلند لیسا اف. جکسون برای کارگردانی فیلم مستند بلند میراث از کشور مکزیک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم بلند مستند به بوریس برتروم برای تهیه کنندگی فیلم پناهگاه انسان از کشور دانمارک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم به آندری زویاگینتسف برای کارگردانی فیلم سینمایی بی عشق از کشور روسیه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم سینمایی به هیروکازو کورئیدا برای تهیه کنندگی فیلم دزدان فروشگاه از ژاپن

*جوایز بخش ویدئویی جشنواره فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به مریم بحر العلومی برای فیلم «پاسیو»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به شیرین یزدان بخش برای فیلم «آکاردئون»

جایزه بهترین بازیگر نقش مرد بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به رضا بهبودی برای فیلم «آندرانیک»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری در مسابقه ویدیویی به ایمان کرمیان، حسن نجفی و علی فرشچی فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی در مسابقه ویدیویی به خیرالله تقیانی برای فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری در مسابقه ویدیویی به حمید نعمت الله برای فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم»

*جوایز بخش سینمای ایران هفتمین جشنواره فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه به هومن سیدی برای فیلمنامه «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن به ژاله صامتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «در وجه حامل»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش مرد به نوید محمد زاده برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری به فرید ناصر فصیحی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «چهارراه استانبول»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری به پیمان شادمانفر برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم به سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری به مصطفی کیایی برای فیلم «چهارراه استانبول»

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام نامزدهای بخش‌های مختلف هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اعلام نامزدهای بخش‌های مختلف هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر
اعضای هیئت داوران جشنواره فیلم شهر نامزدهای بخش‌های مسابقه سینمای ایران در زیرمجموعه آثارمستند، داستانی و پویانمایی، سینمایی و بین الملل را معرفی کردند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نامزدهای بخش‌های مسابقه سینمای ایران در زیرمجموعه آثارمستند، داستانی و پویانمایی، سینمایی و بین الملل هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر توسط اعضای هیئت داوران اعلام شدند.

نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران

فیلم‌های سینمایی

هیئت داوران بخش فیلمهایی سینمایی متشکل از پرویز شیخ طادی؛ حبیب رضایی، محمد مهدی عسگرپور، دکترحسین کرمی و محمود کلاری نامزدهای دریافت جایزه در بخش مسابقه سینمای ایران آثار سینمایی را به شرح زیر اعلام کرد:

نامزدهای بهترین فیلمنامه

هومن سیدی برای فیلمنامه مغزهای کوچک زنگ زده

مصطفی کیایی برای فیلمنامه چهارراه استانبول

سید روح الله حجازی برای فیلمنامه اتاق تاریک

محمد علی باشه آهنگر برای فیلمنامه سرو زیر آب

بهمن کامیار برای فیلمنامه فیلم در وجه حامل

نامزدهای بهترین بازیگر نقش زن

ژاله صامتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی در وجه حامل

پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم سینمایی تابستان داغ

سحر دولتشاهی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی. چهارراه استانبول

ساره بیات برای ایفای نقش در فیلم سینمایی اتاق تاریک

ندا جبرئیلی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی کارت پرواز

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مرد

نوید محمد زاده برای ایفای نقش در فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

فرهاد اصلانی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

جواد عزتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

صابر ابر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی تابستان داغ

نامزدهای بهترین دستاورد فنی یا هنری

پیمان شادمانفر برای فیلمبرداری فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

فرید ناصر فصیحی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی چهارراه استانبول

علیرضا زرین دست برای فیلم برداری فیلم سینمایی سرو زیرآب

مهدی سعدی برای تدوین فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

هادی بهروز برای فیلمبرداری فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

نامزدهای بهترین کارگردانی

هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

مصطفی کیایی برای کارگردانی فیلم سینمایی چهارراه استانبول

سید روح‌الله حجازی برای کارگردانی فیلم سینمایی اتاق تاریک

محمد حسین مهدویان برای کارگردانی فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

محمد علی باشه آهنگر برای کارگردانی فیلم سینمایی سرو زیر آب

نامزدهای بهترین فیلم

سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده

مصطفی کیایی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی چهارراه استانبول

سید روح الله حجازی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی اتاق تاریک

سید محمود رضوی مجد برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

نامزدهای بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

در این بخش بدون معرفی نامزد یک تندیس و دیپلم افتخار اهدا می‌شود.

بخش مستند؛ داستانی و پویانمایی

هیئت داوران بخش فیلم‌های مستند؛ داستانی و پویانمایی متشکل از نرگس آبیار، هومن بهمنش، دکتر احمد ضابطی جهرمی، محمدرضا شفیعی، محمد علی فارسی، مصطفی کیایی، دکتر علیرضا گلپایگانی، نامزدهای این بخش را به شرح ذیل اعلام کردند:

آثار پویانمایی:

در بخش بهترین جان بخشی پویانمایی

لیلا شعبانی نژاد برای پویانمایی سیم ششم

صادق جوادی برای پویانمایی روباه

سعید الوندی و رشید عابدین برای پویانمایی یکدیگر

فرنوش عابدی برای پویانمایی آلفابت

مجتبی موسوی برای پویانمایی آقای گوزن

عباس جلالی یکتا برای پویانمایی پسر دریا

در بخش بهترین کارگردانی

سیم ششم ساخته بهرام عظیمی

پسر دریا ساخته عباس جلالی یکتا

آلفابت ساخته کیانوش عابدی

آقای گوزن ساخته مجتبی موسوی

پدر ساخته میرعلی حسینی اصلی

روباه ساخته صادق جوادی

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده

سیم ششم به کارگردانی بهرام عظیمی

روباه به کارگردانی صادق جوادی

پسر دریا به کارگردانی عباس جلالی یکتا

آلفابت به کارگردانی کیانوش عابدی

یکی بود یکی نبود به کارگردانی مهین جواهریان

آثارمستند:

در بخش بهترین تحقیق و پژوهش

مجتبی محمودی برای فیلم نازی آبادی‌ها

داود اشرفی برای فیلم قصه‌ی بولوار

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

مرتضی منشی برای فیلم عودلاجان

محمد حسین حیدری و مهدی اسدزاده برای فیلم مهین

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری

بابک بهداد و سولماز افتخاری برای تدوین فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

محمد حسین حیدری و زهره احمد زاده برای تدوین فیلم مهین

مهدی آزادی برای فیلمبرداری فیلم مهین

محمد حدادی برای فیلمبرداری فیلم در جستجوی فریده

در بخش بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند

فاطمه ذواالفقاری برای کارگردانی فیلم فقدان

داوود اشرفی برای کارگردانی فیلم قصه بولوار

مرتضی منشی برای کارگردانی فیلم عودلاجان

مجتبی محمودی برای کارگردانی فیلم نازی آبادی‌ها

در بخش بهترین کارگردانی مستند بلند

محمد حسین حیدری برای فیلم مهیمن

آزاده موسوی و آقای کوروش عطائی برای فیلم در جستجوی فریده

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه ملت

مهدی بخشی مقدم برای فیلم خانه‌ای برای تو

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده

مهدی مطهر برای تهیه کنندگی مستند فقدان و مستند مهین

بابک بهداد برای تهیه کنندگی فیلم بهارستان خانه¬ی ملت

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

داوود اشرفی برای فیلم قصه بولوار

مجتبی محمودی برای فیلم نازی آبادی‌ها

مرتضی منشی برای فیلم عودلاجان

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند:

در بخش بهترین فیلمنامه

سیاوش شهابی برای تشریح

آرین وزیردفتری برای مثل بچه آدم

امین چادگانی برای برف تابستان

بابک خرم¬دین و سرکار خانم نیره میرزایی برای بودن

آرمان خوانساریان برای سایه فیل

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری

حامد حسینی سنگری برای فیلم¬بردای فیلم تشریح

عماد خدابخش برای تدوین فیلم تشریح

محمد فکوری برای فیلمبرداری فیلم تلخ

مجید گرجیان برای فیلمبرداری فیلم موج کوتاه

پویان شعله ور برای تدوین فیلم مثل بچه آدم

در بخش بهترین کارگردانی

آرین وزیردفتری برای فیلم مثل بچه آدم

آرمان خوانساریان برای فیلم سایه‌ی فیل

محمد اسماعیلی برای فیلم موج کوتاه

امین چادگانی برای فیلم برف تابستان

سیاوش شهابی برای فیلم تشریح

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده

مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی فیلم تشریح

حمیدرضا زبیر، امین چادگانی و سیاوش قربانی برای تهیه کنندگی فیلم برف تابستان

بابک خرم¬دین برای تهیه کنندگی فیلم بودن

مجید برزگر برای تهیه کنندگی فیلم مثل بچه آدم

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

در این بخش بدون معرفی کاندید دیپلم افتخار و تندیس جشنواره اهدا می‌شود.

بخش مسابقه سینمای بین الملل

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی

مجتبی موسوی برای آقای گوزن از کشور ایران

مکس پورتر و خانم رو کو وا‌ها تا برای فضای منفی از کشور فرانسه

باستین شوریوندیل برای فیلم مکعب روبیک از کشور هلند

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی

آرین وزیردفتری برای فیلم مثل بچه آدم از کشور ایران

مهدی فلیفل برای فیلم در حال غرق شدن از کشور یونان

دیوید ریچارد برای فیلم رنام، بدنبال زمین بازی از کشور اندونزی

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند مستند

جیهون ایلماز کت برای فیلم مردی از دریا از کشور ترکیه

آجان مودی برای فیلم میدان رستگاری از کشور آمریکا

مایکل استورم گلومستین برای فیلم بینهایت ۵۰ متر دورتر است از کشور لهستان

نامزدهای بهترین کارگردانی مستند بلند

بوریس برتروم برای کارگردانی فیلم مستند بلند پناهگاه انسان از کشور دانمارک

خانم لیسا اف. جکسون برای کارگردانی فیلم مستند بلند میراث از کشور مکزیک

چاد فردریچ برای کارگردانی فیلم مستند بلند شهر آزمایشگاهی از کشور آمریکا

نامزدهای بهترین فیلم بلند مستند

لیسا اف. جکسون برای تهیه کنندگی فیلم میراث از کشور مکزیک

کریستفر ایین اسمیث برای تهیه کنندگی فیلم آرمان شهر جدید از کشور انگلستان

بوریس برتروم برای تهیه کنندگی فیلم پناهگاه انسان از کشور دانمارک

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم سینمایی

آندری زویاگینتسف برای کارگردانی فیلم سینمایی بی عشق از کشور روسیه

هیروکازو کورئیدا برای کارگردانی فیلم سینمایی دزدان فروشگاه از کشور ژاپن

هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده از کشور ایران

در بخش بهترین فیلم سینمایی

نامزدهای دریافت جایزه

- هیروکازو کورئیدا برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی دزدان فروشگاه از کشور ژاپن

- سرگی ملکوموف و گلب فتسیسوف برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی بی عشق از کشور روسیه

- سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده از کشور ایران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سوگیری بخش قابل توجهی از رسانه‌ها در حوزه‌های غیرسیاسی نیز تحت تأثیر گارد سیاسی آن‌ها قرار دارد. به عنوان یک نمونه ملموس، سفر خارجی «رامبد جوان» و نحوه پرداختن شبکه ماهواره‌ای «من و تو» به ماجرا، قابل بررسی است. تصویر رامبد در شبکه من وتو (قبل از مصاحبه) اما پس از آنکه رامبد شایعه مهاجرت از ایران را تکذیب کرد و طی مصاحبه‌ای از قصد خود برای تولید فصل جدید خندوانه خبر داد، ورق برگشت. تصویر رامبد در شبکه من وتو (بعد از مصاحبه) نظرسنجی کانال تلگرامی من وتوآیا واقعا مردم ایران با تولید و پخش فصل جدید «خندوانه» مخالفند؟! برنامه‌ای که در دوره‌های متوالی از سوی افکارعمومی به عنوان محبوب‌ترین جنگ تلویزیونی انتخاب شده است.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک22 ساعت قبل

پایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
گزارش تصویریپایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتینوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که به مدت یک هفته با اجرای ۱۵۱ اثر در کاشان و تهران برگزار شد، امشب پایان می‌یابد
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
آیت‌الله یزدی رییس سابقه قوه قضاییه در انتقاد به رییس جمهور و آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: (خطاب به حسن روحانی): چطور کسی که تنفیذ ولایت را دارد، جرأت کرده و کارهای خلاف امر رهبری را می‌کند؛ مثل مخالفت درباره فضای مجازی و … اگر نمیتوانی مملکت را اداره کنی، برو کنار. این برو کنار را چه کسی باید بگوید؛ در درجه اول حوزه باید بگوید. خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. حوزه را شما به کمک اساتید انقلابی که بعضی‌شان را می‌شناسم، می‌توانید کمک بدهید و به کمک اینها نگذارید حاکمیت آهسته آهسته تحت‌الشعاع قرار گیرد. نگذارید حکومت اسلامی تضعیف شود و حوزه یک حوزه مخالف حکومت که نه؛ بلکه حتی بی‌تفاوت نسبت به حکومت بشود.
فارسفارس19 ساعت قبل
اسم قرارداد «قرارداد پشتیبانی و اجرایی» است و پشت این قرارداد هزار نفر از اساتید دانشگاه هستند که در ممیزی نقش دارند و باید همه این جزئیات را از آقای جوادی و مدیر اداره کتاب سوال کنید. حمیدی به سوال خبرنگار فارس درباره اینکه چگونه در ممیزی نقش داشتید، اینطور پاسخ می‌دهد: ما ممیزی نمی‌کردیم. شصت هفتاد هزار کتاب در سال را این بررس‌ها می‌خوانند و این چهار میلیارد هزینه این کاری است که ارشاد پرداخت می‌کند. خبرنگار فارس این قرارداد را مساوی با برون‌سپاری ممیزی می‌داند ولی حمیدی توضیح می‌دهد: این قرارداد به معنای برون‌سپاری نیست و من نظارت‌کننده بر ممیزی نیستم. کارفرمای این قرارداد وزیر ارشاد است و بهتر است برای رسیدن به پاسخ درست سراغ وزیر و معاون فرهنگی او بروید.

اخبار بیشتر