آیا اظهارات اخیر ترامپ از محبوبیت او کاسته است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. بین‌المللی
پوشش خبری

آیا اظهارات اخیر ترامپ از محبوبیت او کاسته است؟

۵۰ درصد آمریکایی‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ به ترامپ رای نخواهند داد

ایسناخبرگزاری ایسنا
۵۰ درصد آمریکایی‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ به ترامپ رای نخواهند داد
بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیش از ۵۰ درصد از رای دهندگان آمریکایی می‌گویند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ "قطعا به ترامپ رای نمی‌دهند" اما در همین نظرسنجی بیش از نیمی از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ در حوزه اقتصاد را تایید کرده‌اند و همچنین ۴۶ درصد از آنها نیز معقتدند که دموکراتها هم کشور را در مسیری غلط به جلو می‌برند.

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه هیل، یک نظرسنجی نشان داد اکثریت رأی‌دهندگان مستقل آمریکایی می‌گویند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به دونالد ترامپ رأی نخواهند داد اما در عین حال تصمیم نگرفته‌اند که به کدام یک از کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات رأی‌ دهند.

این نظرسنجی از سوی موسسات «ان‌پی‌آر - نیوزآور-ماریست» انجام شده و مشخص کرد که ۳۳ درصد از مستقل‌ها می‌گویند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ قطعا به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رأی خواهند داد اما در عین حال ۵۴ درصد گفتند که قطعا به او رأی نخواهند داد. ۱۳ درصد از این مستقل‌ها نیز گفتند هنوز از بابت رأی‌دادن یا ندادن به ترامپ در این انتخابات مطمئن نیستند. از طرفی ۸۴ درصد از این مستقل‌ها گفتند هنوز تصمیم قطعی برای آنکه به کدام نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات رأی‌ دهند، نگرفته‌اند. تنها ۱۵ درصد از آن‌ها گفتند که می‌دانند از چه کسی در این انتخابات حمایت خواهند کرد.

این نظرسنجی در عین حال دریافت که ۴۴ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد دونالد ترامپ را تأیید می‌کنند و این بالاترین میزان محبوبیت ثبت شده برای ترامپ در این نظرسنجی خاص از زمانی که محبوبیت ترامپ را سنجیده، محسوب می‌شود. در این نظرسنجی جدید ۵۲ درصد عملکرد ترامپ را تأیید نکردند. این نظرسنجی یک روز بعد از آن انجام شده که ترامپ در توییت‌های مناقشه‌برانگیزی چهار نماینده زن اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا را مورد حمله قرار داد و از آن‌ها خواست به کشورهای جرم‌خیز و درب و داغون خود برگردند.

عده‌ای از جمهوری‌خواهان از بعد از این اتفاق نسبت به تأثیر این توییت‌های ترامپ و پافشاری‌اش بر دفاع از این توییت‌ها بر آرای مستقل‌ها اظهار نگرانی کردند. با این حال این نظرسنجی لزوما نتیجه خوبی نیز برای دموکرات‌ها نشان نداد و آن‌ها هنوز به تلاش‌هایشان برای جلب نظر رأی‌دهندگان در حالی که چند ماه تا رقابت انتخابات مقدماتی حزب دموکرات باقی مانده، ادامه می‌دهند.

در این نظرسنجی مستقل‌ها به میزان ۴۲ درصد عملکرد ترامپ را تأیید کردند در حالی که در ماه ژوئن این میزان ۳۵ درصد بود. براساس این نظرسنجی آمریکایی‌ها با میزان ۳۹ تا ۵۳ درصد گفتند که قطعا به ترامپ در انتخابات ۲۰۲۲ رأی نمی‌دهند و این به لحاظ آماری نسبت به یک ماه پیش تغییری نداشته است و در سال ۲۰۱۶ نیز ۵۴ درصد آمریکایی‌ها به ترامپ رأی ندادند.

در این نظرسنجی ۵۲ درصد رأی دهندگان آمریکایی عملکرد او در اقتصاد را تأیید کردند و دو سوم آمریکایی‌ها معادل ۶۵ درصد گفتند فکر می‌کنند که اقتصاد کشورشان کارکرد خوبی دارد. ۶۲ درصد مستقل‌ها نیز چنین فکری را داشتند.

در مجموع ۴۶ درصد آمریکایی‌ها معتقد بودند که دموکرات‌ها کشور را در مسیر غلطی به جلو می‌برند در حالی که ۴۳ درصد معتقد بودند دموکرات‌ها کشور را در مسیر درستی به جلو می‌برند. در میان مستقل‌ها نیز ۴۸ درصد معتقد بودند که دموکرات‌ها کشور را در مسیر اشتباه به جلو می‌برند در حالی که ۴۰ درصد از آن‌ها معتقد بودند که دموکرات‌ها کشور را در مسیر درست حرکت می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

رشیده طلیب: قبل از استیضاح ترامپ جایی نمی‌روم

انتخابخبرگزاری انتخاب
رشیده طلیب: قبل از استیضاح ترامپ جایی نمی‌روم
رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌الاصل کنگره آمریکا در پاسخ به حملات لفظی ترامپ به او و سه نماینده زن دیگر، اظهار کرد که تا این رئیس‌جمهوری را استیضاح نکند، جایی نخواهد رفت.
رشیده طلیب: قبل از استیضاح ترامپ جایی نمی‌روم - 0

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌الاصل کنگره آمریکا در پاسخ به حملات لفظی ترامپ به او و سه نماینده زن دیگر، اظهار کرد که تا این رئیس‌جمهوری را استیضاح نکند، جایی نخواهد رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، رشیده طلیب، یکی از دو زن مسلمان منتخب در کنگره آمریکا، روز دوشنبه در انجمن ملی «پیشرفت رنگین‌پوستان» که در دیترویت، از شهرهای ایالت میشیگان برگزار شد، اعلام کرد: «جایی نمی‌روم، تا اینکه این رئیس‌جمهوری ‌ [دونالد ترامپ] را استیضاح کنم».

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مکررا به طلیب و سه نماینده دیگر -الکساندریا اوکازیو-کورتز، ایلهان عمر و آیانا پرسلی- حملات لفظی کرده است؛ وی اخیرا آن‌ها را به «متنفر بودن» از آمریکا متهم کرد و خطاب به این چهار نماینده زن گفت که به کشورهایشان بازگردند. همه این چهار نماینده کنگره به غیر از ایلهان عمر، زاده آمریکا هستند.

طلیب در سخنانش، اشاره‌ای به پیام‌های توییتری ترامپ نکرد اما از لفظ «جوخه» که واژه مورد استفاده ترامپ برای توصیف آن‌ها بوده، استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: «ما به اقدامات جسورانه نیاز داریم، مردم! می‌دانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است … این موضوع، فرای ما چهار نفر است؛ جوخه متشکل از همه شماست، می‌توانم به شما بگویم که همه‌ شما جزو جوخه‌اید، باور کنید. اگر از مساوات و عدالت حمایت می‌کنید، شما هم یکی از ما هستید».

طلیب، یکی از چهار نماینده‌ای بود که طرح استیضاح ترامپ را پیش کشید. او اوایل امسال پس از انتصابش به عنوان نماینده کنگره به مخاطبانش اعلام کرد که ترامپ را استیضاح خواهد کرد.

پیشتر، ترامپ در مجادلات لفظی متعدد غیرمستقیم با این نمایندگان، آن‌ها را «گروهی بسیار نژادپرست از دردسر سازان جوان، بی‌تجربه و کم‌هوش» نامید.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ در دیدار عمران خان: آمریکا طی ۱۰ روز می‌تواند افغانستان را از کره زمین نابود کند

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ در دیدار عمران خان: آمریکا طی ۱۰ روز می‌تواند افغانستان را از کره زمین نابود کند
ترامپ در دیدار نخست وزیر پاکستان گفت: اگر بخواهیم در جنگ افغانستان طی یک هفته پیروز می‌شویم و حتی افغانستان از نقشه زمین حذف می‌شود، اما نمی‌خواهم میلیون‌ها انسان کشته شوند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا با «عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان، که به‌دعوت مقامات آمریکایی به این کشور سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ترامپ در این دیدار گفت: اگر بخواهیم در جنگ افغانستان طی یک هفته پیروز می‌شویم و حتی افغانستان از نقشه زمین حذف می‌شود، اما نمی‌خواهم میلیون‌ها انسان کشته شوند.

ترامپ افزود: آمریکا و پاکستان به‌طور مشترک تلاش می‌کنند تا جنگ در افغانستان پایان یابد و یک صلح پایدار در این کشور تامین شود.

وی درباره راهبرد آمریکا در افغانستان در دیدار با نخست وزیر پاکستان خاطرنشان کرد: اگر آمریکا بخواهد، می‌تواند در یک هفته در جنگ افغانستان پیروز شود.

رییس جمهور آمریکا شب گذشته در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: اگر بخواهیم در جنگ افغانستان بجنگیم و پیروز شویم، می‌توانم در این جنگ طی یک هفته برنده شوم. اما من نمی‌خواهم که ۱۰ میلیون انسان کشته شود. اگر می‌خواستم آن جنگ را برنده شوم، افغانستان از نقشه زمین حذف می‌شد و نابود می‌شد و واقعا در ۱۰ روز پایان می‌یافت. اما من نمی‌خواهم این روش را پیش گیرم.

وی ادامه داد: ترجیح می‌دهم که با پاکستان کار کنم تا این جنگ را برنده شوم تا اینکه گام‌های جدیدی بردارم.

ترامپ تصریح کرد: می‌خواهم به کمک پاکستان و سایر کشورها، نیروهایمان را از افغانستان بیرون کنیم و در آنجا به شکل یک پلیس جهانی باقی نمانیم.

وی همچنین گفت: کشورش بزرگترین بمب غیرهسته‌ای را بر سر افغانستان انداخته است و نیازی نیست آمریکا برای پایان جنگ در آن کشور به چنین راهی برود.

این دیدار برای بهبود روابط پاکستان و آمریکا که به‌دلیل درگیری‌ها در افغانستان و به ویژه در ماه‌های اخیر تحت‌تاثیر قرار گرفته است، بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

ترامپ، اوایل سال پیش کمک‌های امنیتی آمریکا به پاکستان را کاهش داده بود و این کشور را به دروغگویی و فریبکاری متهم کرده بود.

در واکنش به این سخنان عمران خان گفت که کمک‌های آمریکا را در قیاس با هزینه جنگ علیه تروریسم به رهبری آمریکا که به پاکستان وارد شده، اندک می‌داند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ترامپ با این بزها از مالیات فرار می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

زایمان عجیب یک زن افغانی/ لیلا در دوماه دوبار زایمان کرد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی خبری در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد که با بازدید و حواشی زیادی رو به رو گشت. ماجرا از آن قرار است که زن جوان افغانی که شهروند روسیه بود به فاصله دو ماه و پانزده روز دو کودک را به دنیا آورده است. پزشک معالج لیلا در مصاحبه‌ای که با خبرنگاران داشت گفت که ۱۰ هفته پس از زایمان اول لیلا فرزند دومش نیز به دنیا آمد. همچنین در ادامه افزود که بر اساس اطلاعات در مسایل این چنینی از ۵۰ میلیون نفر یک نفر امید زنده بودنش است که با تجربه بودن پزشکان موجب زنده ماندن لیلا و دو فرزندش شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تقویت بنیه دفاعی عراق از راهبرد‌های اصلی ایران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
وی بر اهمیت ارتقاء توان و بنیه دفاعی نیرو‌های نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدید‌ها تاکید کرد. امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت ارتقاء توان و بنیه دفاعی نیرو‌های نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدید‌ها تصریح کرد: تقویت بنیه دفاعی عراق یکی از راهبرد‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران است. وزیر دفاع با بیان اینکه همواره همکاری با وزارت کشور عراق برای ما حائز اهمیت بوده است، گفت: امنیت عراق را در امتداد امنیت خودمان می‌دانیم و به همان اندازه که برای ثبات و امنیت خودمان تلاش داریم، امنیت عراق نیز برای ما مهم است. آقای «یاسین طاهر الیاسری» وزیر کشور عراق نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از مقاومت و ایستادگی و حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی گفت: همکاری نظامی امنیتی میان دو کشور از اولویت‌های اصلی دولت عراق به شمار می‌رود. وزیر کشور عراق با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که در نبرد عراق با داعش در کنار مردم عراق ایستاد، گفت: در اذهان سیاسیون و نظامیون عراقی شکل گرفته و نهادینه شده است که ایران می‌تواند تکیه گاه قابل اطمینانی در مواقع بحران باشد.

فیلم | لحظه سلام نماز صبح در جوار کعبه و پرواز پرندگان بر فراز خانه خدا

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

آقای ظریف وارد هلسینکی شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و رایزنی‌های اروپایی با مقامات فنلاند، وارد هلسینکی شد. آقای محمد جواد ظریف در ابتدای سفر به چند کشور اروپایی حوزه نوردیک، وارد پایتخت فنلاند شد. وی امروز با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر توسعه همکاری و تجارت خارجی این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. روابط دوجانبه و همکاری‌های اروپایی، رایزنی درباره ساز و کار اینستکس و برجام، مسائل بین المللی و منطقه‌ای از مهمترین محورهای گفتگو وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات فنلاندی است که اخیرا ریاست بر شورای اتحادیه اروپا را در دست گرفته است. آقای ظریف پس از هلسینکی عازم سوئد و نروژ خواهد شد.

چگونه از نیش پشه‌ها در طول شب در امان بمانیم؟

3+
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

اخبار بیشتر