اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 1 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 1 مردادماه

واردکنندگان خودرو گواهی اسقاط را ۱٫۲۰۰ می‌خرند، ۲٫۵۰۰ به مردم می‌فروشند!

ایسناخبرگزاری ایسنا
واردکنندگان خودرو گواهی اسقاط را ۱٫۲۰۰ می‌خرند، ۲٫۵۰۰ به مردم می‌فروشند!
رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور از انباشت ۸۰ هزار گواهی اسقاط خودرو خبر داد و گفت که واردکنندگان خودرو گواهی اسقاط را به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌خرند اما آن را به قیمت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مردم می‌دهند.

محمدحسین گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ از انباشت ۸۰ هزار گواهی اسقاط خودرو خبر داد و گفت: در حال حاضر مراکز اسقاط خودرو هیچ فعالیتی ندارند و فشارهای واردکنندگان و لابی‌گری‌ها ریشه مراکز اسقاط خودرو را خشکانده است.

وی افزود: مراکز اسقاط خودرو با سرمایه خود ۸۰ هزار خودرو را اسقاط کردند و خودروسازان و واردکنندگان خودرو حتی حاضر نیستند گواهی اسقاط را به نرخ روز از مراکز بخرند؛ بنابراین سرمایه مراکز اسقاط خودرو بدون استفاده مانده و این مراکز نقدینگی ندارند.

این در حالی است که به گفته گودرزی بر اساس مصوبه دولت، اسقاط خودروهای فرسوده وظیفه تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو است.

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور با بیان اینکه مراکز اسقاط خودرو دیگر توانایی اسقاط خودروهای فرسوده را ندارند و دولت نیز در این زمینه کمکی نمی‌کند، مدعی شد: واردکنندگان خودرو می‌خواهند گواهی اسقاط را به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از مراکز اسقاط خودرو بخرند، اما آن را به قیمت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خریداران خودروی صفر وارداتی فاکتور می‌کنند.

تردد دو میلیون و ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده در کشور و آلودگی هوای شدید فصل زمستان در راه …

وی همچنین از تردد دو میلیون و ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده در کشور خبر داد و گفت: ۲۱۶ مرکز اسقاط خودرو که در سال‌های گذشته هر کدام با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان راه‌اندازی شدند، حالا نابود و کارگران آن‌ها بیکار شده‌اند.

گودرزی با بیان اینکه اسقاط خودروهای فرسوده منجر به صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود، ‌ تصریح کرد: اگر وضعیت خودروها و موتورهای فرسوده به همین صورت ادامه پیدا کند، با آغاز فصل سرما با آلودگی هوای شدید مواجه خواهیم شد.

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور با اشاره به مصوبات جدید مجلس که خودروسازان و موتورسیکلت‌سازان را موظف می‌کند در ازای تولید هر چهار دستگاه جدید، یک خودرو یا موتورسیکلت فرسوده را اسقاط کنند، اظهار کرد: اگر این مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد، ‌ به قانون تبدیل می‌شود و بعد از ابلاغ آن از سوی دولت، خودروسازان ملزم به اجرای آن هستند، اما ترس ما این است که این قانون نیز مانند مصوبات قبلی مغفول بماند و اجرا نشود.

عملکرد دولت در برابر خودروسازان «ضعیف» است

به گفته وی، طبق مصوبه دولت در سال ۱۳۸۷ خودروسازان باید ۳۰ درصد از تولیدشان را جایگزین خودروهای فرسوده کنند، اما این مصوبه تاکنون اجرا نشده است.

گودرزی عملکرد دولت در برابر خودروسازان را ضعیف توصیف کرد و گفت: اجرای این قانون نیازمند عزم دولت است، اما به نظر می‌رسد که قدرت خودروساز از قدرت دولت بیشتر است.

به گزارش ایسنا، ‌ این اظهارات در شرایطی صورت گرفته که ماه‌های گذشته آلودگی هوا در اثر افزایش شاخص آلاینده ازن بارها خبرساز شد و رئیس گروه سلامت وزارت بهداشت نیز احتراق خودروها و موتورسیکلت‌ها و نبود کاتالیست مناسب را عامل افزایش غلظت ناکس و در نتیجه غلظت ازن عنوان کرد.

همچنین سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مهار بخارات بنزین در پمپ بنزین‌ها و جلوگیری از تردد خودروهای دیزلی، فرسوده و موتورسیکلت‌ها را راهکار کنترل ازن دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

۶۴۰۰خودرو در گمرک ماند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
۶۴۰۰خودرو در گمرک ماند
در حالی که حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرکات، بنادر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دپو شده بود، به گفته معاون گمرک ایران حدود ۶۶۰۰ خودرو ترخیص شده است، اما مابقی به دلایلی از جمله پایان مهلت ترخیص یا پرونده‌های قضایی مجوز خروج نداشته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از حدود دو سال پیش نزدیک به ۱۳ هزار خودروی وارداتی به دلایل مختلف در بنادر، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اماکن گمرکی دپو شده و ترخیص آنها با حواشی خاصی همراه بود. در این بین تخلف در ثبت سفارش غیرقانونی حدود ۶۴۰۰ دستگاه و در ادامه ممنوع شدن ثبت سفارش به دلیل سیاست‌های ارزی و تغییراتی که در جریان تامین ارز روی داد، ترخیص این خودروها را با مشکلاتی مواجه کرد، اما به هر حال از نیمه دوم سال گذشته و با مصوبات هیات وزیران، ترخیص خودروهای دپو شده آغاز شد.

این در حالی است که بررسی آخرین وضعیت خروج این خودروها در گفت‌وگو با مهرداد ارونقی - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران - با توضیحاتی همراه بود.

آن طور که ارونقی، توضیح داده است طبق مصوبه هیات وزیران از ۱۶ دی ماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال، مهلت چهار ماهه‌ای برای ترخیص خودروهای دپو شده تعیین شد. صاحبان خودروها در این فاصله فرصت داشتند تا طبق شیوه‌نامه‌ای که از سوی وزارت صمت بر اساس مصوبه هیات وزیران ابلاغ کرده بود، تشریفات لازم را انجام داده و خودروی خود را ترخیص کنند.

مهلت تمام شد خودروها ماندند

وی با اشاره به اینکه هیات وزیران در سال جاری مهلت تعیین شده را دو ماه دیگر تمدید کرد و تا ۱۶ تیرماه این فرصت برای صاحبان خودرو وجود داشت، گفت: آخرین آمار ترخیص خودرو تا پایان مهلت تعیین شده نشان می‌دهد که در این فاصله ۶۶۵۳ دستگاه ترخیص شده، ۳۴۰ دستگاه علی‌رغم اینکه اظهار شده به مرحله دریافت پروانه نرسیده‌ است و صاحبان ۱۰۴۸ دستگاه با وجود دریافت پروانه گمرکی موفق به ترخیص نشده‌اند.

معاون فنی و امور گمرکی گمرگ ایران، درباره دلیل عدم خروج ۱۰۴۰ دستگاهی که پروانه آنها صادر شده است، یادآور شد: به هر صورت گمرک تسهیلاتی را در نظر گرفته بود و این احتمال را می‌داد که با انقضای تاریخ تعیین شده، دیگر مصوبه تمدید نشود؛ سیستم را به نوعی تعریف کرد که صاحبان خودرو بتوانند بعد از پرداخت حقوق ورودی پروانه دریافت کنند و در ادامه برای صرف حداقل زمان، به درب خروج گمرک هدایت شده تا با ارائه سایر مجوزهای قانونی از جمله استاندارد، خودروی آنها ترخیص شود که بنا به دلایل مختلفی این تعداد خودرو ترخیص نشدند، از این رو اگر هیات وزیران مهلت را تمدید کند، با دریافت مجوز و یا رفع مشکلات مربوطه ترخیص خواهند شد.

وی در مورد اینکه تعداد خودروهایی که ترخیص شده و یا پروانه دریافت کرده‌اند، به حدود ۸۰۰۰ دستگاه رسیده و با ۱۳ هزار دستگاه اعلام شده فاصله دارند، این گونه توضیح داد که مابقی به دلایلی از جمله عدم اظهار به گمرک یا داشتن پرونده‌های قضایی تحت رسیدگی قرار دارند.

وضعیت ثبت سفارش خودروهای دپو شده

ارونقی در رابطه با ثبت سفارش و نوع ارز خودروهای دپو شده نیز گفت که خودروهایی که تا قبل از ۱۶ مرداد سال گذشته دارای قبض انبار هستند، با ارز آزاد و بدون انتقال ارز بوده یا می‌توانند با ارز بانکی باشند اما خودروهایی که در فاصله ۱۶ مرداد تا ۱۶ دی ماه سال گذشته دارای قبض انبار هستند، الزاما دارای ثبت سفارش بانکی بوده‌اند.

اما در حالی که گفته می‌شد پیشنهاداتی برای ترخیص خودروهای بدون ثبت سفارش بانکی نیز به رئیس جمهور ارائه شده و احتمال موافقت با آن وجود دارد، معاون گمرک در مورد اینکه این موضوع به کجا رسید، گفت که فعلا هیچ گونه ابلاغیه‌ای به گمرک در این رابطه اعلام نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال داخلی‌سازی خودرو پژو ۲۰۰۸

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
احتمال داخلی‌سازی خودرو پژو ۲۰۰۸
آغاز تولید آزمایشی پژو 301 بدون مجوز خودروساز فرانسوی، نگرانی‌هایی را بابت اقدام حقوقی علیه ایران خودرو پدید آورده، این در حالی است که یک مقام مسوول در ایران خودرو می‌گوید قرار نیست اتفاق بدی در این ماجرا رخ بدهد. وی همچنین تاکید می‌کند که ممکن است ایران خودرو داخلی‌سازی و تولید پژو 2008 را نیز کلید بزند.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، ایران خودرو هفته گذشته خط تولید پژو ۳۰۱ را افتتاح کرد تا ساخت آزمایشی آن کلید بخورد. آن طور که مسوولان این شرکت اعلام کردند، تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور پژویی‌ها انجام می‌شود، چه آنکه در حال حاضر داخلی‌سازی این خودرو به بالای ۶۰ درصد رسیده و تا پایان سال نیز به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت. با توجه به آنکه مسوولان پژو به مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرده‌اند این شرکت حق ندارد ۳۰۱ را بدون مجوز تولید کند، احتمال می‌رود خودروساز فرانسوی علیه آبی‌های جاده مخصوص (بابت تولید بدون مجوز برند پژو) اقدام حقوقی انجام دهد. آن‌طور که مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرده، مسوولان پژو در جلسه‌ای مشترک با وی هشدار داده‌اند چون پژو از ایران رفته، ۳۰۱ نباید توسط ایران خودرو تولید شود.

این در حالی است که یک مقام مسوول در ایران‌خودرو به «دنیای‌اقتصاد» گفت: خطری در این مورد ایران خودرو را تهدید نمی‌کند؛ زیرا ما طبق قرارداد عمل کرده‌ایم و تازه از پژو بابت خروج یک طرفه از قرارداد همکاری مشترک شاکی هستیم. وی با بیان اینکه بابت تولید پژو ۳۰۱ حتی حق رویالیته نیز به طرف فرانسوی پرداخت نخواهد شد، تاکید کرد: پژو باید طبق قرارداد با ایران خودرو، تولید ۳۰۱ را در ایران راه‌اندازی می‌کرد، ولی به‌خاطر تحریم‌ها رفت؛ بنابراین ما خود این محصول را تولید خواهیم کرد.

این مقام مسوول همچنین در پاسخ به این پرسش که قیمت پژو ۳۰۱ چقدر خواهد بود، گفت: این محصول اردیبهشت سال آینده روانه بازار می‌شود؛ بنابراین باید تا آن زمان صبر کرد و دید هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده چقدر از آب در خواهد آمد.

اما تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ در حالی کلید خورده که ایران خودرو پیش‌تر تولید مدل ۲۰۰۸ را آغاز کرده است. اینکه تولید پژو ۲۰۰۸ پس از اتمام تعهدات ایران خودرو ادامه خواهد داشت یا نه، موضوعی است که ظاهرا ایران خودرویی‌ها هنوز تصمیم قطعی در مورد آن نگرفته‌اند. به گفته مقام مسوول در ایران خودرو، ۴۰ درصد از قطعات پژو ۳۰۱ و ۲۰۰۸ مشترک است، ولی فعلا تصمیمی جدی و قطعی در مورد تولید مدل ۲۰۰۸ پس از اتمام تعهدات این خودرو اتخاذ نشده است. وی گفت: تا به امروز ۱۳ هزار دستگاه پژو ۲۰۰۸ ثبت‌نامی تحویل مشتریان شده و تنها سه هزار دستگاه دیگر باقی مانده است که آنها را نیز تحویل خواهیم داد. این مقام مسوول تاکید کرد: شاید پس از اتمام تعهدات و البته آغاز تولید انبوه پژو ۳۰۱، داخلی‌سازی و تولید ۲۰۰۸ را نیز در دستور کار قرار دهیم.

پژو ۲۰۰۸ جزو محصولات قید شده در قرارداد همکاری مشترک ایران خودرو و پژو به شمار می‌رود که ۱۶ هزار دستگاه از آن پیش‌فروش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟
10 خودروی پلاگین هیبریدی برتر در سال جاری میلادی در این گزارش معرفی شده است تا مشتریان و علاقمندان به خریداری و استفاده از وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست، بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

اعتمادآنلاین| بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می‌شوند، نسبت به مدل‌های هیبریدی به باتری‌های قدرتمندتری مجهز شده‌اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آن‌ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است. یکی دیگر از مزایای قابل توجه آنها، امکان شارژ خانگی است که به راننده و صاحب خودرو این امکان را می‌دهد بدون طی مسافت‌های گاها طولانی برای رسیدن به ایستگاههای شارژ مخصوص خودروهای برقی و هیبریدی، با اتصال به برق خانگی، باتری قدرتمند خودروی خود را شارژ کنند. این خودروها همچنین در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه‌های بنزینی کار خواهد کرد.

کارشناسان فعال در صنعت خودرو به تازگی با انتشار گزارشی در وب سایت autobytel، به مرور و معرفی ۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر که توسط بهترین خودروسازان جهان به تولید رسیده است، پرداخته‌اند تا مشتریان در بازارهای جهانی در صورت تمایل به خریداری و استفاده از خودروهای پلاگین هیبریدی از برترین مدل‌های موجود در بازار آگاه و مطلع باشند و بدین ترتیب انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشند.

در زیر به ۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر موجود در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره خواهد شد:

آئودی آ۳ اسپرت بک ای ترون ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Audi A۳ Sportback e-tron)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 8

سدان بی. ام. و ۳۳۰ ای آی پرفورمنس (۲۰۱۹ BMW ۳۳۰e iPerformance Sedan)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 10

کادیلاک سی تی۶ ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Cadillac CT۶)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 12

شورولت وولت ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Chevrolet Volt)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 14

فورد فیوژن انرژی اس ای ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Ford Fusion Energi SE)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 16

هوندا کلاریتی ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Honda Clarity)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 18

هیوندای آیونیک ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Hyundai Ioniq)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 20

کیا اوپتیما ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Kia Optima)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 22

مرسدس بنز سی ۳۵۰ ای ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Mercedes-Benz C ۳۵۰e)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 24

تویوتا پریوس ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Toyota Prius)

۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی برتر ۲۰۱۹ کدامند؟ - 26

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی تیر ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا15 ساعت قبل
سازمان میادین میوه و تره‌بار قیمت پر مصرف‌ترین محصولات سبزی و صیفی را اعلام کرد. در بین این محصولات هر کیلوگرم لیموترش مینابی با قیمت ۹ هزار و ۱۰۰ تومان گران‌ترین و خیار سالادی با قیمت یک هزار و ۲۰۰ تومان ارزان‌ترین این محصولات هستند. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، براساس اعلام سازمان میادین میوه و تره بار در بین محصولات سبزی و صیفی هر کیلوگرم لیموترش مینابی با کاهش ۸۰۰ تومانی نسبت به نیمه ماه جاری با قیمت هرکیلوگرم ۹ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم بامیه با کاهش ۳۰۰ تومانی با قیمت هرکیلوگرم ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، همچنان در رتبه گران‌ترین‌های محصولات سبزی و صیفی قرار دارند. همچنین هر کیلوگرم خیار سالادی بدون تغییر قیمت از نیمه ماه جاری یک هزار و ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم کلم سفید با کاهش۱۰۰ تومانی با قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان جایگاه ارزان‌ترین محصولات سبزی و سیفی در میادین میوه و تره بار را حفظ کرده‌اند. قیمت انواع سبزی و صیفی در میادین میوه و تره‌بار

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو17 ساعت قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
قرار است امسال از سه مدل گوشی: آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و ایفون ۱۱ پرو مکس رونمایی شود که آیفون ۱۱ ارزان‌ترین گوشی رونمایی شده خواهد بود و جایگزین گوشی ایفون XR خواهد شد. آیفون ۱۱ پرو کوچک‌ترین گوشی در جمع گوشی‌های جدید خواهد بود و مجهز به صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی است. آیفون ۱۱ دارای نمایشگر ۶٫۱ اینچی و ۱۱ پرو مکس دارای نمایشگر ۶٫۵ اینچی خواهد بود. دو نسخه پرو آیفون ۱۱ دارای قابلیت‌های یکسانی خواهند بود و تنها در دو مورد با یکدیگر تفاوت خواهند داشت: نسخه مکس دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر و گنجایش باتری بیشتری نسبت به نسخه پرو است. هر سه نسخه مدل ۱۱ به مانند نسخه سال قبل دارای قابلیت عکاسی در حالت پرتره خواهند بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رضا جعفرزاده اظهار کرد: تاکنون ۲۲۹۲ حاجی با ۱۰ پرواز به فرودگاه امام خمینی (ره) و ۱۷۲۱۵ حاجی با ۷۱ پرواز به سایر فرودگاه‌های کشور بازگشتند. وی افزود: براساس برنامه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار است ۱۵ پرواز امروز به ۶ فرودگاه و ۱۲ پرواز نیز به ۵ فرودگاه تا آخر یکم شهریور انجام شود. به گفته جعفرزاده براساس گزارشات دریافتی سازمان هواپیمایی کشوری از ۱۹ فرودگاه کشور که عملیات بازگشت را برعهده دارند سرویس دهی در فرودگاه‌ها و پاسخگویی مدیران فرودگاه‌ها و روسای ایستگاه‌های پروازی با حساسیت‌های مورد انتظار صورت می‌گیرد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین تصریح کرد: تلاش نیرو‌های امنیتی، انتظامی، گمرک و حراست‌های مستقر در فرودگاه‌ها تاکنون در رضایتمندی بدرقه کنندگان، مستقبلین حجاج قابل اغماض نبوده است. وی خاطر نشان کرد: هر گونه اطلاعات بیشتر مردم عزیز از وضعیت بازگشت حجاج بروی سایت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در دسترس قرار دارد.

پوشاک فرم مدرسه

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با نزدیک شدن به ماه مهر علاوه بر تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز مدرسه، کارگاه‌های تولید پوشاک فرم مدرسه فعالیت شان را زودتر آغاز کرده‌اند تا به موقع آماده تحویل شوند.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
در بررسی این دانشمندان داده‌های ۱۱ ساله سوابق بیمه‌های بهداشتی مربوط به ۱۵۱ میلیون نفر برای درمان اختلالات روان‌پزشکی شامل اختلال دوقطبی، افسردگی عمده، اختلال شخصیت و اسکیزوفرنی را بررسی کردند. مقایسه داده‌ها نشان داد قوی‌ترین رابطه میان آلودگی هوا و اختلال دوقطبی وجود دارد. در دانمارک به جای داده‌های منطقه‌ای آلودگی هوا به میزان قرارگیری افراد در دوران کودکی به آلودگی‌ها را اندازه گرفتند. در دانمارک نیز قرارگیری در معرض آلودگی هوا با میزان‌های بالاتر اختلال دوقطبی و افسردگی همراهی داشت. آیوانیس باکولیس، متخصص اپیدمیولوژی در کینگز کالج لندن که در این بررسی شرکت نداشت، می‌گوید: «این یافته‌ها با یافته‌های بررسی‌های پیشین مطابقت دارد که رابطه‌ای احتمالی میان آلودگی هوا و اختلال روان‌پزشکی را نشان می‌دهند.»

اخبار بیشتر