اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 2 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 2 مردادماه

افزایش ٨٠ هزار تومانی قیمت چای خارجی

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
افزایش ٨٠ هزار تومانی قیمت چای خارجی
رئیس اتحادیه بنکداران با بیان اینکه قیمت چای خارجی در هرکیلوگرم ٨٠ هزارتومان افزایش یافته است،گفت: حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی از واردات این کالا و اختصاص ارز نیمایی برای آن دلیل این امر است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمد آقاطاهر با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار گفت: دلیل این مساله حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات آن بوده است. وی افزود: بر همین اساس از ١٥ خردادماه تمام محموله‌های چای که در گمرک بودند با ارز نیمایی ترخیص شدند.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: قیمت چای خارجی ٥٠٠ گرمی از ٢٩ هزار و ٩٠٠ تومان به ٦٩ هزار و ٩٠٠ تومان رسیده به عبارتی چای خارجی در نیم کیلوگرم ٤٠ هزارتومان و در یک کیلوگرم ٨٠ هزارتومان افزایش قیمت داشته است.

آقاطاهر با بیان اینکه چای ایرانی نیز افزایش قیمت جزئی و معقولی داشته است، گفت: دقیقا میزان این افزایش قیمت را نمی‌دانم چون چای ایرانی بیشتر در شمال خرید و فروش می‌شود.

به گفته وی چای ایرانی به کشور ترکیه که خواهان این نوع چای است صادر می‌شود.

آقاطاهر گفت: این اتفاق خوبی است چراکه باعث می‌شود چای‌های داخلی صادر شود و سنواتی نشود. وی درباره اینکه آیا احتمال کاهش قیمت چای در بازار وجود دارد؟، ادامه داد: اگر قیمت ارز نیمایی کاهش یابد و محصول جدید وارد شود احتمال این امر هست.

آقاطاهر درباره اینکه چرا با وجود کاهش قیمت دلار قیمت چای پایین نیامده است نیز گفت: هیچ مواد غذایی با ارز آزاد وارد نمی‌شود. واردات یا با ارز ٤٢٠٠ تومانی انجام می‌شود و یا ارز نیمایی. در نتیجه کاهش قیمت دلار در بازار آزاد نمی‌تواند تأثیری روی قیمت این محصولات داشته باشد.

مشرق

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت فروش ارز مسافرتی ۲ مرداد ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت فروش ارز مسافرتی ۲ مرداد ۹۸ اعلام شد
قیمت ارز مسافرتی امروز چهارشنبه 2 مرداد 98 نسبت به روز کاری قبل 342 تومان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۴ و ۴۵ تومان و ۸ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان می‌رسد.

قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل ۳۴۲ تومان افزایش یافته است.

گفتنی است؛ مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۵/۰۲

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۵/۰۲
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۱۷ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴میلیون و ۳۴۷ هزار تومان قیمت خورده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روز جاری با افزایش نسبت به دیروز به‌ارزش ۱۴۲۰٫۸ دلار مبادله می‌شود.

به دنبال احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین‌ترین رقم یک هفته گذشته در جلسه قبل، امروز شاهد افزایش نسبی بود.

از نظر فعالان بازار کاهش ۲۵ واحدی نرخ بهره در آمریکا در هفته آینده قطعی است و احتمال کاهش ۵۰ واحدی نیز ۱۸ درصد برآورد شده است.

همچنین انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا در نشست این هفته خود سیاست پولی انبساطی را در پیش بگیرد. پیش بینی می‌شود بانک مرکزی ترکیه نیز در روز ۲۵ جولای نرخ بهره را ۲۵۰ واحد کاهش دهد.

در روزهای اخیر کاهش همزمان قیمت جهانی طلا با قیمت ارز در بازار داخلی، موجب شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخلی کاهش چشمگیری را تجربه کند.

به صورتی که هر گرم طلای 18 عیار در بازار سبزه میدان از کانال ۴۰۰ هزاری به ۳۰۰ هزار تومان سقوط کرد هر چند طلا زمان زیادی در این کانال باقی نماند. سقوط آزاد قیمت‌ها در انواع سکه نیز مشهود بود به طوری که قیمت سکه طرح جدید از کانال ۴ میلیونی به ۳ میلیون برگشته بود.

البته کاهش قیمت‌ها در بازار خیلی دوام نداشت و از یکی دو روز قبل سیر صعودی قیمت‌ها آغاز شده است؛ ولی نکته مهم اینجاست که تکانه‌های شدید قیمتی در بازار طلا و ارز مشاهده نمی‌شود.

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، افزایش داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۴۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴عیار با قیمت ۵۵۶ هزار و ۲۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۸۰۶ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴میلیون و ۲۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۵۰۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۷۹هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید4 میلیون و 347 هزار تومان
قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم4 میلیون و 294 هزار تومان
قیمت نیم سکه بهار آزادی2 میلیون و 318 هزار تومان
قیمت ربع سکه بهار آزادییک میلیون و 509 هزار تومان
قیمت سکه گرمی979 هزار تومان
قیمت هر گرم طلای 18 عیار417  هزار و 200  تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار556  هزار و 200  تومان
قیمت هر مثقال طلا نوعقی یک میلیون و 806 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1420.8 دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۰۲

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۰۲
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان، قیمت یورو ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳هزار و ۴۱۱ تومان و قیمت پوند ۱۵ هزار و ۵۹۷ تومان تعیین شده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز کاری قبل، افزایش یافته است به‌نحوی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و آزاد با افزایش مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت دلار در بازار آزاد بعد از آنکه تا نزدیکی ۱۱ هزار تومان سقوط کرد روند صعودی را در پی گرفت و طی یکی دو روز گذشته قیمت دلار در خیابان فردوسی با عبور از کانال ۱۲ هزاری در محدوده‌های قیمتی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان هم معامله می‌شد.

امروز اما بار دیگر قیمت‌ها در بازار ارز روند صعودی داشته است؛ همین امر البته موجب شده تا صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را افزایش دهند.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار برای خرید از مردم ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شده است.

این درحالی است که قیمت دلار در صرافی‌های آزاد برای فروش به مردم با افزایش نسبت به دیروز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

قیمت یورو نیز در صرافی‌های بانکی نسبت به روز کاری قبل، افزایش یافته و برای فروش به مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۴۱۱ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۵ هزار و ۵۹۷ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۹۴۵ تومان و ۵ ریال، قیمت یورو را ۱۳ هزار و ۳۷۳ تومان و ۴ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴هزار و ۸۸۵ تومان برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

همچنین، شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۴ هزار و ۴۵ تومان و ۸ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل ۳۴۲ تومان افزایش یافته است.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار در صرافی بانکی12 هزار و 400 تومان
قیمت دلار در صرافی آزاد12 هزار و 500 تومان
قیمت یورو در صرافی بانکی14 هزار و 150 تومان
قیمت درهم امارات در صرافی آزاد3 هزار و 411 تومان
قیمت پوند در صرافی آزاد15 هزار و 597 تومان
قیمت ارز مسافرتی 14 هزار و 45  تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 945 تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها13 هزار و 373  تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها14 هزار و 885  تومان

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت جدید لاستیک‌های شرکت بارز اعلام گردید

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
لیست قیمت جدید لاستیک‌های شرکت بارز اعلام گردید
لیست قیمت جدید لاستیک‌های تولیدی شرکت بارز ویژه مردادماه 98 به شرح جدول ذیل می باشد.
لیست قیمت جدید لاستیک‌های شرکت بارز اعلام گردید - 0

لیست قیمت جدید لاستیک‌های تولیدی شرکت بارز ویژه مردادماه ۹۸ به شرح جدول ذیل می‌باشد.

لیست قیمت جدید لاستیک‌های شرکت بارز اعلام گردید - 5

خواندن خبر در سایت منبع

بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس
اقتصاد نیوز: نگاهی به میوه‌فروشی‌های سطح شهر تهران نشان می‌دهد در حالیکه قیمت سیب‌زمینی در عمده‌فروشی‌ها و میدان مرکزی میوه و تره‌بار روند نزولی پیدا کرده، در بازار مصرف این محصول همچنان آشفتگی و قیمت‌های عجیب و غریبی دیده می‌شود و این محصول در میوه‌ فروشی‌های یک محدوده چند کیلومتری پایتخت با فاصله حدودا دو برابری، فروخته می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ قیمت سیب‌زمینی در هفته‌ها و ماه‌های گذشته نوسانات عجیب و غریبی را تجربه کرد و کار به جایی رسید که در هفته نخست تیر ماه، در هر کیلوگرم سیب‌زمینی از مرز ۱۰ هزار تومان نیز عبور کرد.

اما حالا دومین هفته است که بازار عمده‌فروشی این محصول مجددا با کاهش قیمت مواجه شده اما این موضوع تاثیر چندانی روی قیمت‌ها در بازار مصرف و میوه‌فروشی‌های سطح شهر نگذاشته است.

بررسی‌های میدانی خبرنگار ایسنا در محدوده مرکزی شهر نشان می‌دهد که فروشندگان میوه و تره‌بار هر کیلوگرم سیب‌زمینی را در مغازه‌های خود از قیمت ۴۹۸۰ تومان تا ۸۳۰۰ تومان می‌فروشند.

این در حالی است که فاصله جغرافیایی محدوده مورد بررسی بیشتر از چند کیلومتر نیست و تقریبا همه سیب‌زمینی‌های موجود در این واحدهای صنفی، از یک کیفیت برخودارند اما قیمت‌ها در مغازه‌های مختلف، متفاوت است و تفاوت تا دو برابر هم می‌رسد.

این وضعیت در حالی است که با در نظر گرفتن سقف قیمت ۵۰۰۰ تومانی سیب‌زمینی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران که سه روز پیش کشف قیمت شد، حداکثر نرخ منطقی سیب‌زمینی در بازار مصرف با در نظر گرفتن سود ۳۵ درصدی، ۶۷۵۰ تومان است و فروختن سیب‌زمینی‌های موجود در بازار بالاتر از این قیمت، گران‌فروشی است.

عکس‌های زیر مربوط به مغازه‌های مناطق ۶ و ۱۱ تهران از خیابان لبافی‌نژاد تا خیابان حافظ، نبش خیابان فروزش تهران در تاریخ اول مرداد ماه است.

بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 8بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 9بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 10بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 11بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 12بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 13بازار آشفته سیب زمینی / اختلاف قیمت دو برابری در مناطق مختلف + عکس - 14

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
مهرمهر13 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.

بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان‌ها می‌آید! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همین مساله بهانه‌ای شده تا رسانه‌های مطرح جهان در حوزه خودرو باردیگر پروژه بلک اس را مورد توجه قرار دهند. بنابراین بلک اس با استفاده از فناوری فرمول۱ خود تا ۴۰ درصد برابر ۱۶۳ اسب بخار توان بیشتری را ارائه داده است. درپوش موتور عضلانی با خطوط مشخص قسمت دیگر از عناصر مهم تشکیل دهنده نمای جلوی بلک اس محسوب می‌شود. بلک اس در نمای عقب نیز یک اثر هنری خودرویی محسوب می‌شود. در تصویر مربوط به کابین بلک اس، لوگوی برند او ام پی ریسینگ جلب توجه می‌کند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

معاون رییس‌جمهور: من ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم

خبرآنلاین15 ساعت قبل

سرلشکر سلامی: این روحیه و ایمان است که موازنه قدرت را تغییر می‌دهد

الف6 ساعت قبل

گابریل کالدرون: کنعانی زادگان یک مهره خوب برای آینده پرسپولیس است؛ هنوز مسابقات شروع نشده است اما شما به دنبال حاشیه هستید!

طرفداری11 ساعت قبل

فیلم/ منطقه‌ای شگفت‌انگیز در خوزستان

مشرق‌نیوز14 ساعت قبل

آیت الله یزدی؛ از نامه تحکم آمیز به آیت الله شبیری و اظهارات جنجالی درباره «مرجعیت» تا احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۹۸

انتخاب1 روز قبل

عنوان سومی قائم‌مقامی در مسابقات شطرنج آزاد مالزی

میزان‌آنلاین13 ساعت قبل

بازدید مسعود پزشکیان از نمایشگاه دستاوردهای صنعت گردشگری

آخرین قیمت‌های انواع ارز به روایت بانک مرکزی

تجارت‌نیوز19 ساعت قبل

محرومیت از حضور در ختم خواهر و عروسی پسر +عکس

مشرق‌نیوز1 روز قبل

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوز1 روز قبل