اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 2 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 2 مردادماه

برنامه جدید دولت برای ساماندهی بازار مسکن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
برنامه جدید دولت برای ساماندهی بازار مسکن
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش مشرق، ابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابه‌سامانی‌های موجود در بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی به دنبال اجرای طرح‌های متنوع مسکن‌سازی برای متعادل کردن عرضه و تقاضا در کشور است.

وی افزود: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی صورت گیرد، زیرا این امر می‌تواند ظرفیت تولید مسکن را بهبود بخشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه دولت برای ارائه تسهیلات مسکن، اظهار داشت: بانک مرکزی در شرایط فعلی که با افزایش بی‌رویه قیمت مسکن مواجه هستیم، تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی را برای خرید مسکن طرح‌ریزی کرده که معتقدم این میزان تسهیلات، کفاف قیمت‌های کنونی مسکن را نمی‌دهد.

موسوی‌بیوکی تصریح کرد: در شرایط کنونی میانگین دریافتی کارمندان، حدود یک و نیم میلیون تا ۲ میلیون تومان در ماه است، بنابراین در این شرایط یک زوج جوانی که تازه ازدواج کرده‌اند، توان پرداخت اقساط ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن را ندارند.

وی ادامه داد: دولت باید از راه‌کارهای مختلف برای کاهش مدت زمان انتظار خرید مسکن استفاده کند، یکی از این مسائل، تقویت قدرت مالی خریداران است که از طریق ارائه تسهیلات با سود کم و افزایش مدت زمان پرداخت امکان‌پذیر است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه دولت باید از راه‌های مختلف، از جمله ارائه اراضی رایگان، هزینه تولید مسکن را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود، در شرایط فعلی، مدت‌ زمان انتظار برای خرید مسکن به بالای ۵۰ سال رسیده است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۳۰ ساله در تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت آپارتمان‌های ۳۰ ساله در تهران +جدول
اقتصاد آنلاین- مهسا نجاتی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان‌هایی با عمر بنای ۳۰ سال در مناطق ۲۲گانه شهری تهران در تیر ماه ۹۸ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن

ایبناخبرگزاری ایبنا
کاهش ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن
حجم و ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در نخستین ماه تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۴ و ۴۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایبِنا، نگاهی به کارنامه فرابورس در چهارمین ماه بهار امسال نشان می‌دهد طی ۲۲ روز معاملاتی تعداد ۳۶ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ورقه بهادار در ۵ میلیون و ۶ هزار نوبت به ارزش ۱۸۰ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۲۵۵ درصدی حجم، افزایش ۲۱۶ درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۲۰۶ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۱۶۶۹ میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۸۲۲۷ میلیارد ریال بوده است. همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۲۹۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۱ میلیارد و ۲۹۴ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۸۹ درصدی حجم و ۲۹۷ درصدی ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۱۰۶ درصدی حجم و ۳۲۷ درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با تیرماه سال ۹۷ است.

این گزارش می‌افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۴۹میلیون اوراق بدهی به ارزش ۳۹هزار و ۱۹۲میلیارد ریال معامله شده است که از افزایش ۲۹درصدی حجم و رشد ۱۵ درصدی ارزش معاملات این بازار در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۷۵۴ میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۱۲ میلیارد و ۳۱۴ میلیون ریال و یک میلیون و یک میلیون و ۷۰۰ هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن (تسه) به ارزش ۷۵۲ میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۲۱۲ درصدی حجم و رشد ۲۱۷ درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین کاهش ۱۴درصدی حجم و افت ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با تیرماه پارسال دارد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل فرابورس نیز که معاملات تیرماه امسال را از ارتفاع ۲۹۷۸واحد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۱۰ درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۳۲۷۵ واحد رسید و افزایش ۴۵ درصدی را هم از ابتدای امسال به نام خود ثبت کرد.

ارزش کل بازار فرابورس نیز که در ابتدای ماه گذشته ۳۱۸۰ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال بود در پایان این ماه با ثبت رشد ۷درصدی به عدد ۳۴۱۰ هزار و ۸۰۴ میلیارد ریال رسید و بدین ترتیب رشد خود از ابتدای سال را نیز به ۳۳ درصد ارتقاء داد.

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول
اقتصاد نیوز: برای اجاره یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در محله جوادیه باید ۴۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان، قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران به شرح زیر است:

جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول - 2

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران
خبرگزاری میزان- برای اجاره یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در محله جوادیه باید ۴۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کرد. تاریخ انتشار: 05:05 - 02 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۵۴۴۳

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران به شرح زیر است:

قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
مدیران جمعیت هلال احمر کشورمان که پیشتر برخی ابهامات مطرح شده در خصوص عملکردشان را قویا تکذیب کرده بودند، حالا ترجیح می‌دهند همگان را به رعایت اخلاق توصیه کنند! فرآورده‌ای که بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت، مصرفش در مواردی به مرگ منجر شده است. آنقدر خطرناک که تدابیر ویژه برای برچیدنش از بازار در دستور کر قرار گیرد و فزون بر آن، شاهد شکل گیری پرونده قضایی در خصوص آن باشیم. توضیحاتی که در ادامه آن بر این احتمال تاکید شده که «بروز مشکلات و سوءتفاهم در هر مجموعه‌ای وجود دارد» تا این گونه به اذهان متبادر کند که ممکن است دستگیری مدیر ارشد زیرمجموعه هلال احمر، سوءتفاهمی بیش نباشد! تعارضی ترسناک و نگران کننده که مجابمان می‌کند بپرسیم چرا وقتی اعلام شد چند تن در ایران و پاکستان بر اثر مصرف این داروی تقلبی جان باخته‌اند، هلال احمر کشورمان توصیه‌های اخلاقی اش در این خصوص را به سمع عموم نرساند و حالا که به دستگیری منجر شده، شاهد توصیه‌های ایشان و تاکیدشان به تمکین قانون هستیم؟!

گران فروشی بلیط هواپیما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای میثم دلاوری، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با گشت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی سرزده به شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر و زاگرس رفتند. در همان بررسی‌های اولیه متوجه شدند که قیمت بلیط هواپیما به صورت غیرقانونی افزایش پیدا کرده است. طبق توافق سازمان حمایت از مصرف کنندگان با سازمان هواپیمایی کشوری مبنای قیمت‌ها، آذر سال ۹۷ بود و هم اکنون با کاهش قیمت ارز، قیمت بلیط افزایش یافته است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر حالی که ۸ روز از الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی می‌گذرد، عدم تفاوت در استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران و کارت سوخت شخصی، موجب شده بود تا تنها ۵ تا ۶ درصد از مردم در سراسر کشور به توصیه دولت برای استفاده از کارت سوخت شخصی عمل کنند. اخبار اقتصادی- مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از برخی جایگاه‌ها نشان می‌دهد که اکنون در شروع دومین هفته اجرای این مصوبه، نخستین تغییر در کارت سوخت جایگاه‌ها اعمال شده؛ بدین صورت که با کارت سوخت شخصی در هر نوبت می‌توان تا ۶۰ لیتر سوخت گیری کرد اما با کارت سوخت جایگاه‌ها تنها تا ۴۰ لیتر می‌توان سوخت‌گیری کرد. اگرچه در استعلام این موضوع از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اعمال هرگونه محدودیت در کارت‌سوخت جایگاه‌ها رد شد، اما اینکه در برخی جایگاه‌های تهران با کارت سوخت جایگاه‌دار تنها تا ۴۰ لیتر در هر نوبت می‌توان سوخت‌گیری کرد، این سوال را مطرح می‌کند که آیا آغاز تغییرات از کارت سوخت جایگاه‌ها کلید خورده؟
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد. در ماده دو این شیوه‌نامه عنوان شده است که به منظور ایجاد هماهنگی در پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظف هستند که لیست حقوق و مزایای فوق‌العاده مستمر کارکنان خود را مطابق آخرین حکم کارگزینی به صورت ماهانه در سامانه خزانه‌داری کل، حداکثر تا بیستم هر ماه در سقف تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بارگذاری کرده و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی و امضای ذی‌حساب یا مسوول اور مالی مربوط حسب مورد از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست وجه کنند. بر اساس ماده پنج این شیوه‌نامه، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است که اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسنامه‌دار را به تفکیک شماره ملی و به صورت برخط به خزانه‌داری کل ارسال کند.

اخبار بیشتر