اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 2 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 2 مردادماه

برنامه جدید دولت برای ساماندهی بازار مسکن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
برنامه جدید دولت برای ساماندهی بازار مسکن
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش مشرق، ابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابه‌سامانی‌های موجود در بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی به دنبال اجرای طرح‌های متنوع مسکن‌سازی برای متعادل کردن عرضه و تقاضا در کشور است.

وی افزود: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی صورت گیرد، زیرا این امر می‌تواند ظرفیت تولید مسکن را بهبود بخشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه دولت برای ارائه تسهیلات مسکن، اظهار داشت: بانک مرکزی در شرایط فعلی که با افزایش بی‌رویه قیمت مسکن مواجه هستیم، تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی را برای خرید مسکن طرح‌ریزی کرده که معتقدم این میزان تسهیلات، کفاف قیمت‌های کنونی مسکن را نمی‌دهد.

موسوی‌بیوکی تصریح کرد: در شرایط کنونی میانگین دریافتی کارمندان، حدود یک و نیم میلیون تا ۲ میلیون تومان در ماه است، بنابراین در این شرایط یک زوج جوانی که تازه ازدواج کرده‌اند، توان پرداخت اقساط ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن را ندارند.

وی ادامه داد: دولت باید از راه‌کارهای مختلف برای کاهش مدت زمان انتظار خرید مسکن استفاده کند، یکی از این مسائل، تقویت قدرت مالی خریداران است که از طریق ارائه تسهیلات با سود کم و افزایش مدت زمان پرداخت امکان‌پذیر است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه دولت باید از راه‌های مختلف، از جمله ارائه اراضی رایگان، هزینه تولید مسکن را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود، در شرایط فعلی، مدت‌ زمان انتظار برای خرید مسکن به بالای ۵۰ سال رسیده است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۳۰ ساله در تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت آپارتمان‌های ۳۰ ساله در تهران +جدول
اقتصاد آنلاین- مهسا نجاتی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان‌هایی با عمر بنای ۳۰ سال در مناطق ۲۲گانه شهری تهران در تیر ماه ۹۸ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن

ایبناخبرگزاری ایبنا
کاهش ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن
حجم و ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در نخستین ماه تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۴ و ۴۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایبِنا، نگاهی به کارنامه فرابورس در چهارمین ماه بهار امسال نشان می‌دهد طی ۲۲ روز معاملاتی تعداد ۳۶ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ورقه بهادار در ۵ میلیون و ۶ هزار نوبت به ارزش ۱۸۰ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۲۵۵ درصدی حجم، افزایش ۲۱۶ درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۲۰۶ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۱۶۶۹ میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۸۲۲۷ میلیارد ریال بوده است. همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۲۹۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۱ میلیارد و ۲۹۴ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۸۹ درصدی حجم و ۲۹۷ درصدی ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۱۰۶ درصدی حجم و ۳۲۷ درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با تیرماه سال ۹۷ است.

این گزارش می‌افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۴۹میلیون اوراق بدهی به ارزش ۳۹هزار و ۱۹۲میلیارد ریال معامله شده است که از افزایش ۲۹درصدی حجم و رشد ۱۵ درصدی ارزش معاملات این بازار در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۷۵۴ میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۱۲ میلیارد و ۳۱۴ میلیون ریال و یک میلیون و یک میلیون و ۷۰۰ هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن (تسه) به ارزش ۷۵۲ میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۲۱۲ درصدی حجم و رشد ۲۱۷ درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین کاهش ۱۴درصدی حجم و افت ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با تیرماه پارسال دارد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل فرابورس نیز که معاملات تیرماه امسال را از ارتفاع ۲۹۷۸واحد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۱۰ درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۳۲۷۵ واحد رسید و افزایش ۴۵ درصدی را هم از ابتدای امسال به نام خود ثبت کرد.

ارزش کل بازار فرابورس نیز که در ابتدای ماه گذشته ۳۱۸۰ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال بود در پایان این ماه با ثبت رشد ۷درصدی به عدد ۳۴۱۰ هزار و ۸۰۴ میلیارد ریال رسید و بدین ترتیب رشد خود از ابتدای سال را نیز به ۳۳ درصد ارتقاء داد.

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول
اقتصاد نیوز: برای اجاره یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در محله جوادیه باید ۴۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان، قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران به شرح زیر است:

جدیدترین قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران + جدول - 2

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران
خبرگزاری میزان- برای اجاره یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در محله جوادیه باید ۴۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کرد. تاریخ انتشار: 05:05 - 02 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۵۴۴۳

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران به شرح زیر است:

قیمت اجاره آپارتمان نوساز در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها