تودیع و معارفه رییس بنیاد مستضعفان انجام شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تودیع و معارفه رییس بنیاد مستضعفان انجام شد

بنیاد مستضعفان قصد ندارد جای دولت را بگیرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
بنیاد مستضعفان قصد ندارد جای دولت را بگیرد
رئیس جدید بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بنیاد قصد ندارد با دولت رقابت کند و به طور حتم با دولت فعلی و بعدی هماهنگ عمل خواهد کرد، گفت: علاوه بر این باید از موازی‌کاری با بخش خصوصی جلوگیری شود و در عین حال فعالیت‌ها را به این بخش واگذار کنیم.

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در مراسم تکریم ومعارفه روسای بنیاد مستضعفان که با حضور مقام‌های کشوری از جمله حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در محل ساختمان این بنیاد برگزار شد، اظهار کرد: قصد نداریم جای دولت را بگیریم و نمی‌دانیم به چه علت مسائلی مطرح می‌شود که بنیاد قصد دارد جای دولت را بگیرد. بروید و فعالیت‌های بنیاد را روی ترازو قرار دهید و با دولت مقایسه کنید. به هیچ وجه چنین مسئله‌ای قابل قیاس نیست و بنیاد قصد ندارد به جای دولت فعالیت کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مسئله پنهانی در بنیاد مستضعفان وجود ندارد، تصریح کرد: نهادهای بازرسی وجود دارند و ما از شفافیت استقبال می‌کنیم اما در عین حال نباید همه وقت مدیران ما به مسائل این چنین اختصاص یابد.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

اولین موضع انقلابی فتاح در بنیاد مستضعفان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
اولین موضع انقلابی فتاح در بنیاد مستضعفان

به گزارش مشرق، حجت الله عبدالملکی تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی در توییتر درباره اولین موضع انقلابی رئیس جدید بنیاد مستضعفان نوشت:

اولین موضع انقلابی فتاح در بنیاد مستضعفان - 2

خواندن خبر در سایت منبع

فتاح: بنیاد مستضعفان یک درصد دولت هم نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فتاح: بنیاد مستضعفان یک درصد دولت هم نیست
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این‌که در دوره جدید سرعت کارها را بیشتر خواهیم کرد، گفت: ما جای دولت را نمی‌گیریم، در این باره غلو شده است. همه بنیاد را روی ترازو بگذاریم نسبت به دولت یک درصد هم نیست.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پرویز فتاح در آیین معارفه خود به عنوان رئیس بنیاد مستضعفان با قدردانی از رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: سرباز نظام هستیم، ‌ عادت کرده‌ایم در هر سنگری سربازی کنیم. سنگرها عوض می‌شود اما مرام سربازی تغییر نخواهد کرد.

وی با بیان این‌که در کمیته امداد امانت را به یک عزیز پاکدست دادیم، تصریح کرد: امروز بسیار خوشحالم که این پرچم را از آقای سعیدی کیا گرفتم. وقتی در دولت رفتم کم سن و سال بودم و بر اساس حروف الفبا به ما نیرو و مسکن را دادند.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این‌که انصافا در بنیاد کارهای خوبی انجام شده است، افزود: عملکرد بنیاد بر اساس اساسنامه بوده است، اساس برای هر سازمان اساسنامه است.

فتاح با بیان این‌که انتظار از بنده این است سرعت کار بیشتر شود، گفت: در دوره جدید بنیاد کوچک‌تر و در عرصه‌های مختلف چابک‌تر شده است.

وی با یادآوری این‌که در قرارگاه سازندگی تجربه ساخت سدهای کرخه و کارون را دارم، اظهار کرد: در ادامه ۴ سال در دولت خادم ملت بودیم، ۵ سال در بنیاد تعاون و ۴ سال در کمیته امداد حضور داشته‌ام.

وی با بیان این‌که با بنیاد مستضعفان ناآشنا نیستم، ‌گفت: تاکید ما جوان‌گرایی است، اما باید از تجربه‌های پیشکسوت‌ها هم استفاده کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به این‌که سیاست‌های دفتر رهبر معظم انقلاب باید مو به مو اجرا شود، افزود: در بنیاد نباید همه چیز را اقتصادی دید، ‌ برخی موارد را باید در بعد اجتماعی در نظر گرفته شود.

فتاح بیان کرد: با دولت هماهنگ عمل خواهیم کرد هم دولت فعلی و هم دولت بعدی. با بخش خصوصی هم موازی کاری نمی‌کنیم و باید مردم داری کنیم.

وی تاکید کرد: عملکرد بنیاد بیش از انعکاس بیرونی بوده است و باید حتما بیشتر فعالیت‌ها را معرفی کنیم. شفاف‌سازی و پاسخگویی صریح در بنیاد بوده که آنرا تقویت خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که هیچ جیز پنهانی در بنیاد نداریم و مالیات هم پرداخت کرده‌ایم، تصریح کرد: سود فعالیت‌های اقتصادی را باید بالا ببریم؛ حالا این سود را چه کار کنیم. این سود را به پروژه آزادراهی اختصاص دهیم، ترمینال سلام را بسازیم. یا این‌که به محرومان اختصاص دهیم. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی فقط بنیاد اقتصادی نیست.

وی با بیان این‌که باید از ظرفیت کمیته امداد در بنیاد مستضعفان استفاده کنیم، اظهار کرد: ما جای دولت را نمی‌گیریم، در این باره غلو شده است. همه بنیاد را روی ترازو بگذاریم نسبت به دولت یک درصد هم نیست.

وی با بیان این‌که تمام پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل خواهیم کرد، گفت: تصمیمات سعیدی‌کیا اجرا می‌شود و پروژه‌ای را تعطیل نخواهیم کرد. اما اگر پروژه‌ای جدید بیاید با هیئت امنا درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

خروج بنیاد مستضعفان از عرصه‌های زیان‌ده

مهرخبرگزاری مهر
خروج بنیاد مستضعفان از عرصه‌های زیان‌ده
رییس بنیاد مستضعفان بر خروج بنیاد مستضعفان از عرصه های زیان ده وکم بازده تاکید کرد و گفت: باید از موازی کاری میان فعالیت بنیاد با سایر نهادها و بخش خصوصی جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح در مراسم تکریم محمد سعیدی کیا و معارفه خود با بزرگداشت یاد امام راحل (ره) و بنیانگذار نظام اسلامی و بنیاد مستضعفان و شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، از حسن اعتماد رهبر معظم انقلاب برای سپردن مسئولیت جدید تشکر کرد.

وی با قدردانی از مدیران پیشین بنیاد مستضعفان، از تلاش‌های صمیمانه و تدابیر مدیر سابق این نهاد تقدیر کرد و گفت: ایشان برادری با اخلاق، پاکدست، پر کار و خوشنام در نظام اسلامی است.

رئیس بنیاد مستضعفان عملکرد این نهاد در دوره مدیریت سعیدی کیا را خوب و قابل دفاع توصیف کرد و افزود: بنیاد مستضعفان در دوره اخیر ساختاری بهتر و با برنامه یافته و از حاشیه‌ها تا حدودی فاصله گرفته است. همچنین چابک‌سازی در این نهاد آغاز شده که این روندها حمایت، تقویت و در موارد ضروری تغییر پیدا خواهد کرد.

فتاح رسیدن به این موفقیت‌ها را مرهون تلاش همه کارکنان و مدیران بنیاد مستضعفان دانست و خاطرنشان کرد: با تمام تجربه کاری‌ام در دوران دفاع مقدس، دانشگاه، قرارگاه سازندگی، وزارت نیرو، بنیاد تعاون سپاه و کمیته امداد از نظر علمی، مدیریتی، عمرانی و حمایتی و امدادی همسو با کارکنان و مدیران بنیاد خواهم بود.

وی بر خروج بنیاد از عرصه‌های زیان‌ده، کم‌بازده و غیر همسو با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: خروج بنیاد از فعالیت‌هایی که در مواردی با روح نهادی این بنیاد در تعارض است، تسریع خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌ها و اردوهای جهادی در مناطق محروم را یک فرصت برای تحقق اهداف این نهاد دانست و اضافه کرد: فرهنگ سازمانی به مفهوم نهادی، جهادی، انقلابی، ارزشی و ولایی در بنیاد مستضعفان تقویت خواهد شد.

فتاح بازسازی و ترمیم چهره بنیاد مستضعفان در رسانه‌ها و افکار عمومی را یک ضرورت اعلام کرد و افزود: باید وجهه این نهاد در جامعه به درستی، شفافیت و بدون ابهام ترسیم شود و به این منظور پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها و مجموعه‌های نظارتی نیازمند اصلاح است.

وی افزایش سود و درآمد فعالیت‌های اقتصادی همراه با عملکرد حرفه‌ای با رعایت چارچوب‌های اعتقادی را مطالبه جدی در دوره جدید مدیریت بنیاد مستضعفان عنوان کرد و گفت: نتیجه این اقدامات باید در رسیدگی بیشتر و سریع‌تر به امور محرومان و توانمندسازی آنان متجلی شود.

فتاح بنیاد فرهنگی اجتماعی علوی را یک بال بنیاد مستضعفان برای کمک به محرومان توصیف کرد و ادامه داد: بال دیگر برای رسیدن به این هدف، استفاده بهینه از اموال، املاک و دارایی‌های بنیاد است.

رئیس بنیاد مستضعفان توسعه ظرفیت‌های بنیاد علوی را ضروری دانست و گفت: توسعه بنیاد علوی ساختاری و با افزایش نیروی انسانی نخواهد بود.

وی بر جلوگیری از موازی کاری میان فعالیت‌های بنیاد مستضعفان و دیگر نهادهای حمایتی و بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: کار موازی انجام نمی‌دهیم اما باید از تمام ظرفیت‌های بنیاد، کمیته امداد و دیگر نهادها و دستگاه‌ها برای کمک به محرومان استفاده شود.

وی گفت: ما جای دولت را نمی‌گیریم و حتما هماهنگ با دولت عمل می‌کنیم.

فتاح تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان و مبتنی بر فناوری‌های روز را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: اصلاح رسته‌های فعالیتی و خروج از اموری که مر دم و بخش خصوصی به کفایت در آن حضور دارند پیگیری می‌شود و این به معنی سپردن کارها به مردم و مردمی کردن فعالیت‌های بنیاد مستضعفان است. همچنین براساس برنامه پنج ساله مصوب هیات امنای بنیاد، به مرور از تنوع رسته‌های فعالیت و پراکندگی آنها کاسته و تمرکز به امور مهم ارزش‌افزا و موثر و ملموس به حال محرومان تقویت خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان، جوانگرایی در سپردن مسئولیت‌ها طبق تاکید رهبر معظم انقلاب را از دیگر برنامه‌های این نهاد در دوره جدید عنوان کرد و گفت: باید از تجربه و پختگی افراد با سابقه در مشاوره هیات مدیره‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: باید با تکیه بر آموزه‌های اسلامی و قرانی، پرداخت قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند در ابعاد معیشتی و توانمندسازی دنبال می‌شود.

فتاح همگرایی، هم‌افزایی و عمل به اقتصاد مقاومتی را تنها راه خروج کشور از بن‌بست و تحریم‌های گاه خودساخته دانست و افزود: بنیاد مستضعفان در شرایط سخت تورمی و رکود و تلاطم اقتصادی در بحبوحه تحریم‌های ظالمانه در کنار مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان قصد ندارد نقش دولت را ایفا کرده یا جایگزین بخش خصوصی و رقیب آنها شود، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بنیاد مستضعفان همسو با اهداف نظام و مکمل خدمات آن در عرصه‌هایی است که ضرورت ایجاب می‌کند.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام و بهره‌برداری از آنها اضافه کرد: از اموال و املاک و دارایی‌های بنیاد با جدیت و قاطعیت و هوشمندی و تدبیر و بدون هرگون توصیه‌پذیری از هر شخص یا مقام و منصبی حراست خواهم کرد.

فتاح با اشاره به اینکه مردم باید آثار مثبت فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی و مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی بنیاد مستضعفان را در رسیدگی به نیازمندان و مناطق محروم حس کنند، گفت: نظام اسلامی و رهبری نباید به واسطه فعالیت‌های بنیاد هزینه اجتماعی پرداخت کنند بلکه برعکس بنیاد باید زینت نظام و انقلاب و امیدآفرین برای آحاد مردم به ویژه محرومان جامعه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

رشد ۸ درصدی تولید اقتصادی بنیاد مستضعفان در ۵ سال اخیر

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
رشد ۸ درصدی تولید اقتصادی بنیاد مستضعفان در ۵ سال اخیر
مراسم تکریم و معارفه رئیس اسبق بنیاد مستضعفان امروز در ساختمان بنیاد با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، پرویز فتاح به عنوان رئیس جدید بنیاد مستضعفان و محمد سعیدی‌کیا آغاز شد.

اعتمادآنلاین|یحیی آل اسحاق، عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: در شرایط ملتهب اقتصادی رشد تولید اقتصادی بنیاد در ۵ سال اخیر ۸ درصد رشد داشت و فروش متوسط سالانه به رشد ۱۲ درصدی رسید.

مراسم تکریم و معارفه رئیس اسبق بنیاد مستضعفان امروز در ساختمان بنیاد با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، پرویز فتاح به عنوان رئیس جدید بنیاد مستضعفان و محمد سعیدی‌کیا آغاز شد. در این مراسم بسیاری از شخصیت‌های لشکری و کشوری حضور دارند.

در آغاز این مراسم یحیی آل‌اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق که عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان نیز هست اظهار داشت: آقای سعیدی‌کیا مدیری راهبردی، متخصص و خدوم برای نظام است.

وی افزود: در ۵ سال اخیر ۸۰ هزار سند زمین به فقرا و محرومان اهدا شد. آل اسحاق افزود: درهر مقطعی درملاقات حضوری با ۸ هزار نفر آقای سعیدی‌کیا موضوعات را بررسی و حل و فصل کرده است.

عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: بودجه محرومان در مدت فعالیت آقای سعیدی‌کیا ۱۰ تا ۱۵ برابر افزایش یافته ضمن آنکه ۱۸۰۰ کلاس درس ایجاد شده است.

وی افزود: ۱۲ منطقه برای محرومیت‌زدایی کامل در این مدت انتخاب و آغاز شد.

آل‌اسحاق گفت: در شرایط ملتهب اقتصادی رشد تولید و اقتصادی بنیاد در ۵ سال اخیر ۵ درصد رشد داشت و فرو متوسط سالانه ۱۲ درصد رشد داشت.

وی افزود: صادرات بنیاد از ۲۰۰ میلیون یورو در این ۵ سال به ۷۶۱ میلیون یورو رسید و ۲۹۵ پروژه از طریق فولاد، فرودگاه سلام و.. به نتیجه رسید. وی به حکم مقام معظم رهبری درباره آقایان فتاح و سعیدی‌کیا اشاره کرد و گفت: ‌ این حکم در نوع خود از احکام جالب تاریخی است و با دو نفر به گونه‌ای با کرامت و عزت برخورد شده است.

عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: مهندس فتاح از مدیران تراز ملی و جمهوری اسلامی ایران است که متخصص و انقلابی است.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

مراسم تکریم و معارفه روسای بنیاد مستضعفان آغاز شد

موجخبرگزاری موج
مراسم تکریم و معارفه روسای بنیاد مستضعفان آغاز شد
مراسم تکریم و معارفه روسای بنیاد مستضعفان با حضور مقامات کشوری در محل ساختمان این بنیاد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم معارفه پرویز فتاح رییس سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) که به تازگی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رییس جدید بنیاد مستضعفان انتخاب شد، امروز با حضور مقامات کشوری و نیز مراسم تکریم محمد سعیدی‌کیا مدیرعامل سابق بنیاد مستضعفان در محل ساختمان این بنیاد در حال برگزاری است.

سی‌ و یکم تیرماه سال جاری بود که از سوی مقام معظم رهبری پرویز فتاح به عنوان ریاست جدید بنیاد مستضعفان انتخاب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اصلاحات پرساصلاحات پرس14 ساعت قبل
به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «نواف جابر الصباح» در این دیدار ضمن خوشامدگویی گرم و صمیمانه به «محمدجواد ظریف»، از علاقه امیر کویت برای دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یاد کرد که به علت بیماری این امکان فراهم نشد. ظریف نیز در این دیدار با آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای امیر کویت، وی را یکی از رهبران با درایت در منطقه خواند. رئیس دستگاه دیپلماسی روابط ایران و کویت را دوستانه و برادرانه خواند و خواستار توسعه و تعمیق روابط دو کشور شد. وزیر امور خارجه جمهوری سلامی ایران با اشاره به لزوم همکاری کشورهای منطقه با توجه به تحولات جاری و پیش روی، اظهار داشت: ما و شما در این منطقه ماندنی هستیم و بیگانگان رفتنی‌اند. ظریف که عصر دیروز به کویت سفر کرده است، شب گذشته هم با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.
خانه ملتخانه ملت17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس رأس ساعت ۸ صبح روز یکشنبه، ۳ شهریورماه با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود. /پایان پیام

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو5 ساعت قبل

اخبار بیشتر