اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 5 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 5 مردادماه

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۰۵

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰سنت رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از نرخ تورم آمریکا، تاثیر آمارهای مثبت رشد اقتصادی این کشور را خنثی کرده و همچنان احتمال کاهش نرخ بهره را زنده نگاه داشته است، قیمت طلا پس از کاهش قابل توجه روز پنجشنبه، دیروز با افزایش مواجه بپد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰سنت رسید، اما همچنان اولین کاهش هفتگی ۳ هفته اخیر را به ثبت رساند.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳ درصد رشد به ۱۴۱۹ دلارو ۳۰ سنت رسید. آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا نشان داد که رشد اقتصادی آمریکا کمتر از حد انتظار کند شده و رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ۲٫۱ درصد بوده است.

این گزارش همچنین نشان داد که افزایش تورم در سه ماهه گذشته ضعیف بوده است. بر اساس محاسبه فدرال رزرو نرخ تورم اقتصاد آمریکا در سه ماهه اخیر ۱٫۸ درصد بوده در حالی که بانک مرکزی آمریکا تورم ۲ درصدی را هدف گذاری کرده بود.

ادوارد میر تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «آمارهای تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را به میزان قابل توجهی که قبلا پیش بینی می‌شد کاهش ندهد، اما در عین حال عدم افزایش نرخ تورم نگران کننده است.»

به گفته تحلیلگران کومرزبانک: «اکنون تمام تمرکز بازار معطوف نشست هفته آینده فدرال رزرو است که ببیند نرخ بهره کاهش می‌یابد یا خیر. با کاهش نرخ بهره ارزش دلار نیز کاهش خواهد یافت و این به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد.»

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۰۵

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۰۵
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳هزار و ۲۷۸ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۹۰۷ تومان تعیین شده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز کاری قبل، کاهش یافته است به‌نحوی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و آزاد با کاهش مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت دلار در بازار آزاد بعد از آنکه تا نزدیکی ۱۱ هزار تومان سقوط کرد روند صعودی را در پی گرفت و طی هفته گذشته قیمت دلار در خیابان فردوسی با عبور از کانال ۱۲ هزاری در محدوده‌های قیمتی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان هم معامله می‌شد.

چند روز پایانی هفته قبل، قیمت‌ها در بازار ارز روند نزولی داشت و همین امر موجب شد تا صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را کاهش دهند.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان و قیمت دلار برای خرید از مردم ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز قیمت دلار در صرافی‌های بانکی کمتر از قیمت دلار در صرافی‌های آزاد است؛ هم اکنون قیمت دلار برای فروش به مردم در بازار آزاد با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۵۰ تومان تعیین شده است.

قیمت یورو در صرافی‌های بانکی نسبت به روز کاری قبل، ثبات داشته و برای فروش به مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۲۷۸ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۴ هزار و ۹۰۷ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۶۰۵ تومان و ۵ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۹۱۹ تومان و ۴ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴هزار و ۳۸۷ تومان و ۲ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ و ۵۶۹ تومان می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل ۶۰ تومان کاهش یافته است.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی11  هزار  و 950  تومان
قیمت دلار در بازار آزاد12 هزار و 50  تومان
قیمت یورو13 هزار و 750  تومان
قیمت درهم امارات3 هزار و 278  تومان
قیمت پوند14 هزار و 907 تومان
قیمت ارز مسافرتی13 هزار و 569 تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 605  تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها12 هزار و 919 تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها14 هزار و 387 تومان

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز ۵ تیرماه در بازار کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
افزایش قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز ۵ تیرماه در بازار کوثر + جدول
قیمت انواع میوه و تره‌بار در بازارهای روز کوثر با تغییراتی همراه بوده اما قیمت غالب اقلام افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت هر کیلو از برخی انواع میوه و سبزیجات امروز ‌شنبه – پنجم مردادماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح زیر در جدول آمده‌است؛

افزایش قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز ۵ تیرماه در بازار کوثر + جدول - 1

خواندن خبر در سایت منبع

پوشاک مردانه ایرانی باکیفیت با قیمت کارخانه

تابناکخبرگزاری تابناک
پوشاک مردانه ایرانی باکیفیت با قیمت کارخانه

آنچه بر تن می‌پوشند را پوشاک یا تن‌پوش می‌گویند. پوشاک، بدن را از گرما و سرما و دیگر مخاطرات موجود در طبیعت حفظ می‌کند. همچنین پوشاک می‌تواند برای راحتی، حجب و حیا و نیز برای ایمنی استفاده شود. پوشیدنی‌ها همچنین می‌توانند نشان دهندهٔ باورهای مذهبی، فرهنگی و دیگر معانی اجتماعی باشند. امروزه و در قرن ۲۱ استفاده از پوشاک بیشتر به خاطر پیروی از مد و شیک‌پوشی است تا به خاطر راحتی و دیگر استفاده‌های آن.

انسان‌ها همیشه در حال طراحی کردن پوشاک نوین برای مشکلات عملی خود هستند و دیگر فرق بین پوشاک و وسایل حفاظتی به شکل آشکار مشخص نیست. در این باره می‌توان به پوشاکی مانند پوشاک فضانوردی، پوشاک زرهی، پوشاک ورزشی، پوشاک غواصی، مایو، پوشاک حفاظت‌کننده در مقابل نیش زنبور، لباس چرمی موتورسواری و لباس‌های محافظ اشاره کرد.

اما یکی از شرکت هایی که در این زمینه توانسته بسیار پررنگ و موفق کار کند شرکت پوشاک کرال می‌باشد که در سال ۱۳۸۴ با همت تنی چند از طلایه داران صنعت دوخت کشور در شهر تهران تاسیس گردید. از همان ابتدای فعالیت، رعایت استانداردهای لازم را بمنظور تولید انواع پوشاک مردانه در دستور کار خود قرار داد.

پوشاک مردانه ایرانی باکیفیت با قیمت کارخانه - 4

شرکت کرال با هدایت مدیرانی حرفه‌ای توانست به موفقیت روز افزون دست پیدا کند و خود را به عنوان پوشاکی با کیفیت، عالی و با استاندارد به مشتریان معرفی نماید و تولیدات خود را با ارائه دهد شرکت کرال با استفاده از تجربیات مدیران شرکت در دو دهه و تلفیق آن با فن آوری نوین، افتخار دارد آمادگی خود را جهت تولید انواع پوشاک مردانه از قبیل کت وشلوار، پیراهن، پالتو، کاپشن، انواع بافت، کیف و کفش، کمربند، زیرپوش و جوراب و … اعلام دارد.

این شرکت با استقرار نظام مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO 10002 : 2004 بنا گردیده دور نمای آن بهبود مستمر فرآیندها و جلب رضایت مشتریان و ارائه بهترین خدمات و استفاده بهینه از منابع، جزء برنامه و خط مشی کیفی شرکت می‌باشد.

محصولات شرکت کرال، شامل: انواع پوشاک مردانه می‌باشد. تولید لباس که مطابق مدل هل و طرح‌های مشتریان طراحی می‌شود.

به جرات می‌توان گفت در میان برندهای داخلی مربوط به پوشاک آقایان، محصولات درجه اولی را می‌توان پیدا کرد که با مدل‌های اروپایی قابل قیاس هستند. چه از نظر تنوع و چه از نظر کیفیت.

شرکت پوشاک مردانه کرال در سطح کشور بیش از ۱۰ فروشگاه دارد از جمله آن میتوان به فروشگاه پوشاک آقایان کرال شعبه سیرجان، شعبه ساری، شعبه تبریز، شعبه گرگان، شعبه اندیشه، شعبه رفسنجان، شعبه مراغه، شعبه ملکان، شعبه میاندوآب، شعبه نیشابور نام برد

پوشاک مردانه ایرانی باکیفیت با قیمت کارخانه - 11

از آنجایی که کرال با توجه به حقوق مصرف کنندگان سعی بر آن دارد که به کمترین قیمت محصولات خود را عرضه کند و با کمترین حاشیه سود اقدام به فروش نماید، قیمت کت و شلوار و سایر محصولات کرال با توجه به مسافت (از کارخانه)، موقعیت جغرافیایی، ارزش مالی ملک و فاکتورهای دیگر در فروشگاه‌های مختلف اندکی متفاوت میباشد. همچنین محصولات کرال را می‌توانید در وب سایت http://www.kralco.ir/ مشاهده فرمایید.

بطور مثال در فروشگاه اندیشه که دقیقا چسبیده به کارخانه پوشاک آقایان کرال میباشد و در حاشیه شهر واقع شده است به دلیل هزینه‌های پائین با کمترین قیمت کت و شلوار و سایر محصولات بین تمام فروشگاه‌ها محصولات کرال عرضه میشود. بر خلاف سیاست‌های معمول که بالاترین قیمت در بین فروشگاه‌ها را ملاک قیمت گذاری قرار میدهند و از این رو قیمت تمام شده را در تمام فروشگاه‌ها یکی میکنند شرکت کرال کمترین قیمت ممکنه را در هر فروشگاهی در نظر می‌گیرد.تهران خیابان فردوسی کوچه صبح امروز پلاک ۲ ساختمان کرالتلفن: ۵۴۷۱۸

آدرس وب سایت http: //www. kralco. irایمیل: info@kralco. ir

پوشاک مردانه ایرانی باکیفیت با قیمت کارخانه - 15

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت فرنگی جات در میادین

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت فرنگی جات در میادین
خبرگزاری میزان- برای خرید فرنگی جات در میادین میوه و تره بار باید از کیلویی یک هزار تا ۹ هزار تومان هزینه کرد. تاریخ انتشار: 11:07 - 05 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۴۴۰

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت انواع فرنگی جات در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است:

قیمت فرنگی جات در میادین - 2

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول
قیمت انواع تلفن همراه موجود در بازار، مورخ ۵ مرداد را مشاهده می‌کنید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، تلفن‌های همراه از همان ابتدای تولید و عرضه به بازار، با سرعت چشمگیری تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین محصولات در جهان شدند، حالا تلفن‌های همراه با استفاده از سیستم‌عامل هوشمند و ویژگی‌های کاربردی و جذاب مانند ثبت تصویر و ویدئو با کیفیت بالا، اتصال به اینترنت پرسرعت و برخط بودن، قابلیت‌های زیادی را به خریداران خود ارائه می‌دهند که این مدل دستگاه‌های هوشمند را در زمره پرفروش‌ترین محصول بازار قرار می‌دهد. در این گزارش قصد داریم به صورت هفتگی، به آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند موجود در بازار به تاریخ ۵ مرداد نگاهی بیاندازیم. در هفته گذشته قیمت مدل‌های آیفون کاهش پیدا کرد، اما تولیدات دیگر برند‌ها تغییری نداشت.*تمامی قیمت‌ها به تومان است*

**در فهرست‌های زیر، قیمت تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزانتر به فروش می‌رسند. **شرکت سامسونگ

سامسونگ با عرضه سری گلکسی M و A درتلاش است تا فروش خود را در بازار میان‌رده‌ها افزایش دهد. به تازگی مدل‌های گلکسی M۳۰، M۲۰ و M۱۰ وارد بازار شده‌اند. مدل M۴۰ نیز به زودی وارد بازار خواهد شد. همچنین مدل‌های گلکسی A۷۰، A۶۰، A۳۰ و A۲۰ نیز با ارائه مشخصات مناسب و قیمت ارزان در اختیار خریداران قرار گرفته‌اند. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت سامسونگ در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 4آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 5

شرکت هوآوی

هرچند که پرچمداران جدید هوآوی معرفی شده‌اند، اما هنوز زود است تا سری P۳۰ را در بازار ببینیم. اما پرچمداران ۲۰۱۸ این شرکت یعنی سری میت ۲۰ و مدل‌های باکیفیتی همچون نوا ۳i، آنر ۸C، آنر ۱۰ لایت و پی اسمارت در بازار موجود است که فروش بالایی دارند. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت هوآوی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 8

شرکت اپل

شرکت اپل هرساله مدل‌های زیادی را به بازار عرضه نمی‌کند به همین دلیل در حال حاضر حتی پرچمداران ۴ یا ۵ سال پیش این شرکت در بازار یافت می‌شود. محصولات اپل با استفاده از قطعات و سیستم‌عامل اختصاصی، سرعت و کیفیت عالی دارند و به همین جهت علی‌رغم تنوع کم‌تر نسبت به رقبا، جزو پرفروش‌ترین مدل‌های در جهان به شمار می‌آیند. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت اپل در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 11

شرکت شیائومی

مدل می‌۹، پرچمدار شیائومی از مدل‌های جدید بازار ایران است که علی‌رغم مشخصات فنی عالی، قیمت بسیار مناسبی دارد، در حال حاضر شاید پرچمدار شیائومی ارزان‌ترین مدلی باشد که به پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸۵۵ مجهز شده، این مدل همچنین از دوربین اصلی سه‌گانه و ۶ گیگابایت حافظه رم بهره می‌برد. این مدل دو نسخه بالارده و یک نسخه ارزان‌تر با نام می‌۹ SE دارد که با ارائه مشخصات فنی قابل قبول و قیمتی ارزان‌تر قابل خریداری است. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت شیائومی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 14

شرکت نوکیا

اگر به‌دنبال یک مدل میان‌رده با کیفیت هستید، تولیدات فعلی نوکیا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. نوکیا در محصولات خود از پردازنده ساخت شرکت کوالکام استفاده می‌کند که نیازی به تعریف ندارد و کاملا شناخته شده هستند. از طرفی اختصاص مقدار حافظه مناسب، نمایشگر بزرگ و دوربین با کیفیت نیز از دیگر ویژگی‌های مدل‌های فعلی نوکیا محسوب می‌شود. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت نوکیا در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 17

شرکت ال‌جی

مدل‌های ال‌جی در حال حاضر در بازار ایران به سختی پیدا می‌شوند، این شرکت در سال‌های اخیر از دوران اوج خود فاصله گرفته و مدل‌های تولیدی آن محبوبیت سابق را ندارند. به نظر می‌رسد با رشد شرکت‌های چینی، برند‌هایی مانند ال‌جی دچار مشکل شده‌اند. البته این شرکت نیز به تازگی با ساخت مدل‌های باکیفیت سعی می‌کند رضایت مشتریان خود را مجددا به دست آورد. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت ال‌جی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 20

شرکت وان‌پلاس

شرکت وان‌پلاس یکی از جدیدترین برند‌های تلفن هوشمند به شمار می‌آید. این شرکت بر خلاف دیگر برند‌های چینی، سرمایه گذاری اصلی خود را بر روی بازار آمریکا انجام داده و با قرارداد‌هایی که با اپراتور‌های فعال در این کشور بسته، توانست به زودی خود را در این کشور مطرح سازد. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت وان‌پلاس در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 23

شرکت سونی

هرچند شرکت سونی در تولید لوازم صوتی و تصویری و کنسول‌های بازی یکی از برترین برند‌های جهان است، اما این شرکت در بازار تلفن هوشمند نتوانست مانند گذشته با قدرت به را خود ادامه دهد، مدل‌های جدید سونی طرفداران زیادی ندارند، مدل‌های زیادی از این شرکت وارد بازار ایران نمی‌شود، اما مدل‌های موجود کیفیت خوبی دارند و می‌توانند یکی از گزینه‌های خریداران باشند. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت سونی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 26

شرکت اچ‌تی‌سی

اچ‌تی‌سی نیز مانند سونی در چند سال اخیر با کاهش شدید تولید و فروش همراه شده و جای خود را در بازار به برند‌های چینی و مدل‌های مقرون به صرفه آن داده است، در حال حاضر چندین مدل با کیفیت در این شرکت در بازار وجود دارد که می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید مشتریان باشد. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت اچ‌تی‌سی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 29

شرکت جی‌ال‌ایکس

شرکت جی‌ال‌ایکس تنها برند ایرانی در حوزه تولید تلفن هوشمند است که با به‌کارگیری متخصصان بومی، در چند سال گذشته به یکی از برند‌های پرطرفدار در میان خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است، در حال حاضر چندین مدل از این شرکت در بازار قابل خریداری است که خریداران با توجه به مشخصات و قیمت آن می‌توانند از میان این مدل‌ها یک کدام را انتخاب کنند. در ادامه آخرین قیمت تلفن‌های هوشمند شرکت جی‌ال‌ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ + جدول - 32

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

اخبار بیشتر