یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، با ظریف دیدار کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، با ظریف دیدار کرد

عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟
باشگاه خبرنگاران نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: اروپایی‌ها خیلی از تعهدتشان عقب هستند و باید در عمل به تعهداتشان پایبند باشند.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره تعلل و وقت‌کشی ادامه دار طرف‌های اروپایی برجام برای اجرای تعهداتش گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک پاسخ روشن و شفاف دارد و آن این است که اروپایی‌ها نه در کلام که در عمل به تعهداتشان پایبند باشند.

وی افزود: طرف اروپایی نباید صرفا به وعده و بیانیه اکتفا کند، آنها خیلی از تعهدتشان عقب هستند و باید تمام تعهدات عقب مانده را جبران کنند.

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره بی منطق بودن تحریم‌های آمریکا خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها در تحریم‌های اخیری که علیه کشورمان انجام دادند دیوانه‌وار عمل کردند، این تحریم‌ها ایرادات اساسی داشت و نشان دهنده این بود که ناکامی و انهدام پهپادشان، چقدر اثر مخربی گذاشته و آن‌ها را دیوانه کرده است، به طور مثال آن‌ها افرادی را در لیست تحریم گذاشتند که این افراد پیشتر در این لیست بودند.

وی ادامه داد: آنها نام مقام معظم رهبری را هم در لیست تحریم گذاشتند؛ سوالی که پیش می‌آید این است که مگر رهبر انقلاب تراکنش مالی و یا مراوده تجاری دارد؟ این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در این زمینه دیوانه وار عمل کردند.

وی افزود: علاوه بر این برخی مراودات ما با کشورهایی مثل روسیه، چین و بعضی از کشورهای جنوب شرق آسیا هم در این بازه مورد غفلت واقع شدند، این موضوع در دستور کار بوده و جمهوری اسلامی در حال انعقاد چند توافق دو جانبه و چند جانبه است که اتفاقا موفقیت‌های خوبی هم بدست آمده است، معتقدم با این برنامه ریزی‌های انجام شده تاثیر تحریم‌های آمریکا به حداقل خواهد رسید.

وحدت ما سد محکمی مقابل دشمن است

هم چنین ایلنا نوشت؛

محمدجواد جمالی نوبندگانی، درباره سفر یوسف بن‌علوی نخست وزیر عمان به ایران و دیدار وی محمدجواد ظریف گفت: عمان یکی از کشورهای همسایه است و ما ارتباطات سیاسی و فرهنگی از دیرینه با این سرزمین داشته و داریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که عمان همیشه سعی کرده است رفتارش در منطقه به گونه‌ای باشد که سایر همسایگانش به وی اطمینان خاطر داشته باشند، بیان کرد: عمان تلاش می‌کند برای سایر کشورها قابل اعتماد باشد، از سوی هم دیگر سعی دارد دریچه بازی باشد برای کشورهایی که احتمالا با یکدیگر تنش و مشکل دارند.

وی یاد آور شد: بعضی از مواقع مانند مذاکرات هسته‌ای ایران و حتی قبل از برجام، گفت‌وگوهایی بین مقام‌های کشورمان و آمریکایی در عمان صورت گرفت که این امر نشان‌دهنده نقش این کشور در منطقه است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: قدر مسلم، عمان روابط مناسبی با کشورهای دیگر دارد و دلایل سفر بن علوی غیر از روابط منطقه‌ای و بحث‌های دوجانبه می‌تواند آوردن پیام از سوی کشورهای اروپایی باشد. اگر یوسف بن علوی حامل پیامی برای ایران باشد باید دید که این پیغام مبتنی بر امنیت منطقه و جمهوری اسلامی است یا خیر.

جمالی نوبندگانی درباره اینکه وزیر امورخارجه عمان پیش از این در اظهارنظری گفته بود که اگر ایران و آمریکا وارد تنشی در منطقه شوند این جنگ جهانی خواهد بود، آیا شرایط منطقه به واقع آبستن یک جنگ و یا تنش است، گفت: قدر مسلم یک سری عوامل وجود دارد که در منطقه به دنبال تنش و درگیری هستند. در رأس این عوامل می‌توان به رژیم صهیونیستی و نتانیاهو اشاره کرد. حلقه بعدی گروه افراطی است که دور ترامپ را گرفته‌اند و به شدت سعی دارند که تنشی در منطقه بین ایران و ایالات متحده صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازیگران دیگری که سعی دارند آتش جنگ در منطقه را شعله‌ور کنند سازمان منافقین هستند که با دادن اطلاعات غلط و تحریک‌کننده سعی می‌کنند ایالات متحده را به این موضوع تشویق کنند. کشورهایی هم البته در منطقه به دنبال ایجاد تنش بین ایران و آمریکا بودند و وقتی متوجه شدند که این کار سودشان نیست مقداری در موضع‌شان تعدیل ایجاد کردند.

عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟ - 15

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: معتقدم حلقه افراطی اطراف رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مشخصا دلالان اسلحه، نتانیاهو، سازمان خائن منافقین و برخی از عناصر خود فروخته سعی دارند که این موضوع اتفاق بیفتد و باید به آن‌ها گفت ملت ایران هرگز این خیانت‌ها فراموش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه اعتقادم بر این است که عواملی که می‌تواند مانع از این گونه اقدامات و شعله‌ور شدن تنش شود، اظهار داشت: قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در جلوگیری از ایجاد تنش‌ها دارد و اگر ما مقتدر باشیم سد محکمی مقابل آتش افروزی آمریکایی‌ها خواهیم بود در صورتی که ما را ضعیف تصور کنند در حمله کردن مصر خواهند شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت ملی ما سدی مقابل دشمنان است، بیان کرد: امسال سال انتخابات است، جناح‌های سیاسی مسئولیت بزرگی به دوش‌شان است آنان باید مردم را تشویق کنند که گامی به سمت وحدت ملی بردارند.

وی تاکید کرد: بعضا برخی اقدامات نسجیده و خودخواهانه که از سوی گروه‌ها، افراد و قوا می‌بینیم از یک آدمی که بلوغ سیاسی دارد به دور است. تدبیر امروز در حوزه دیپلماسی بسیار مهم است که می‌تواند مانع از هرگونه تنش و حمله شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر خارجه عمان وارد تهران شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد
وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار با همتای ایرانی خود وارد تهران شد. وزارت خارجه عمان هفته پیش در مورد این سفر اعلام کرده بود این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و مشورت‌های مستمر بین دو کشور در ارتباط با مسائل دو جانبه و تحولات اخیر در منطقه انجام می‌شود.
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد - 0

وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار با همتای ایرانی خود وارد تهران شد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عمان قرار است ظهر امروز در محل وزارت خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با آخرین تحولات دو جانبه و منطقه رایزنی و گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه عمان هفته پیش در مورد این سفر اعلام کرده بود این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و مشورت‌های مستمر بین دو کشور در ارتباط با مسائل دو جانبه و تحولات اخیر در منطقه انجام می‌شود.

پیش بینی می‌شود این مقام عالی رتبه عمان در جریان سفر به تهران با تعداد دیگری از مقامات عالی رتبه کشورمان از جمله رئیس جمهور دیدار و رایزنی کند.

در اواسط ماه رمضان سال جاری نیز یوسف بن علوی سفر کوتاهی به تهران داشت و در فرودگاه مهرآباد با محمد جواد ظریف رایزنی و گفت‌وگو کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف میزبان همتای عمانی خود می‌شود

موجخبرگزاری موج
ظریف میزبان همتای عمانی خود می‌شود
وزیر امور خارجه ایران ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه ایران میزبان یوسف بن علوی همتای عمانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان ظهر امروز (شنبه پنجم مرداد ماه) در محل وزارت امور خارجه ایران مهمان محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود خواهد بود.

وزارت خارجه عمان پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که سفر بن علوی در راستای روابط دوجانبه و رایزنی مستمر بین ۲ کشور به خصوص درباره تحولات اخیر منطقه صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | تشویق ممتد سردار شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا

همشهریهمشهری1 روز قبل
مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا برگزار شد. در این مراسم مهمانان حاضر به احترام شهید قاسم سلیمانی قیام کردند و او را مورد تشویق ممتد قرار دادند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۰۱۷۱

فیلم | برخورد جالب پوتین با سرباز فلسطینی گارد تشریفات که کلاهش افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: مردم فلسطین برخورد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در برخورد با افسر گارد احترام فلسطین که کلاه او را برداشته و سرش گذاشت، را تحسین کردند. رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۳ ژانویه (سوم بهمن ماه) برای مذاکره با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وارد بیت لحم شد. پوتین در محل اقامت محمود عباس منتظر استقبال رسمی با حضور نیروهای نظامی فلسطینی بود. این خبرنگار یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه با این حرکت، احترام خود برای گارد نظامی فلسطین را نشان داده است. در زیر این ویدئو جملاتی مانند: «با احترام و قدردانی از برخورد شما، خوش آمدید، مهمان عزیز رئیس جمهوری پوتین، احترام به شما» و مطالبی از این قبیل نوشته است.

فیلم | بن سلمان باعث گران‌ترین طلاق تاریخ شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

رویترز اعلام کرد / ۳۴ نظامی آمریکایی در عین الاسد ضربه مغزی شدند + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، «جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری تأیید کرد که تاکنون ۳۴ نفر از نظامیان آمریکایی که طی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق دچار ضربات مغزی خفیف شده‌اند، تحت درمان قرار گرفته و بعضا به خارج از عراق منتقل شده‌اند. این مقام آمریکایی در خصوص آخرین آمار مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد گفت: «تاکنون بروز ضربات مغزی خفیف در ۳۴ نفر از سربازان تشخیص داده شده است. ۸ نفر از آنها به آلمان اعزام شده و امروز نیز برای ادامه درمان وارد آمریکا شده‌اند؛ ۹ نفر به آلمان اعزام شده و هنوز در آنجا تحت ارزیابی یا درمان هستند؛ یک نفر به کویت اعزام شده که اکنون به عراق بازگشته است و ۱۶ نفر از آنها نیز در همان عراق باقی ماندند و اکنون به محل خدمت خود بازگشته‌اند.» بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر