یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، با ظریف دیدار کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، با ظریف دیدار کرد

عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟
باشگاه خبرنگاران نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: اروپایی‌ها خیلی از تعهدتشان عقب هستند و باید در عمل به تعهداتشان پایبند باشند.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره تعلل و وقت‌کشی ادامه دار طرف‌های اروپایی برجام برای اجرای تعهداتش گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک پاسخ روشن و شفاف دارد و آن این است که اروپایی‌ها نه در کلام که در عمل به تعهداتشان پایبند باشند.

وی افزود: طرف اروپایی نباید صرفا به وعده و بیانیه اکتفا کند، آنها خیلی از تعهدتشان عقب هستند و باید تمام تعهدات عقب مانده را جبران کنند.

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره بی منطق بودن تحریم‌های آمریکا خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها در تحریم‌های اخیری که علیه کشورمان انجام دادند دیوانه‌وار عمل کردند، این تحریم‌ها ایرادات اساسی داشت و نشان دهنده این بود که ناکامی و انهدام پهپادشان، چقدر اثر مخربی گذاشته و آن‌ها را دیوانه کرده است، به طور مثال آن‌ها افرادی را در لیست تحریم گذاشتند که این افراد پیشتر در این لیست بودند.

وی ادامه داد: آنها نام مقام معظم رهبری را هم در لیست تحریم گذاشتند؛ سوالی که پیش می‌آید این است که مگر رهبر انقلاب تراکنش مالی و یا مراوده تجاری دارد؟ این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در این زمینه دیوانه وار عمل کردند.

وی افزود: علاوه بر این برخی مراودات ما با کشورهایی مثل روسیه، چین و بعضی از کشورهای جنوب شرق آسیا هم در این بازه مورد غفلت واقع شدند، این موضوع در دستور کار بوده و جمهوری اسلامی در حال انعقاد چند توافق دو جانبه و چند جانبه است که اتفاقا موفقیت‌های خوبی هم بدست آمده است، معتقدم با این برنامه ریزی‌های انجام شده تاثیر تحریم‌های آمریکا به حداقل خواهد رسید.

وحدت ما سد محکمی مقابل دشمن است

هم چنین ایلنا نوشت؛

محمدجواد جمالی نوبندگانی، درباره سفر یوسف بن‌علوی نخست وزیر عمان به ایران و دیدار وی محمدجواد ظریف گفت: عمان یکی از کشورهای همسایه است و ما ارتباطات سیاسی و فرهنگی از دیرینه با این سرزمین داشته و داریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که عمان همیشه سعی کرده است رفتارش در منطقه به گونه‌ای باشد که سایر همسایگانش به وی اطمینان خاطر داشته باشند، بیان کرد: عمان تلاش می‌کند برای سایر کشورها قابل اعتماد باشد، از سوی هم دیگر سعی دارد دریچه بازی باشد برای کشورهایی که احتمالا با یکدیگر تنش و مشکل دارند.

وی یاد آور شد: بعضی از مواقع مانند مذاکرات هسته‌ای ایران و حتی قبل از برجام، گفت‌وگوهایی بین مقام‌های کشورمان و آمریکایی در عمان صورت گرفت که این امر نشان‌دهنده نقش این کشور در منطقه است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: قدر مسلم، عمان روابط مناسبی با کشورهای دیگر دارد و دلایل سفر بن علوی غیر از روابط منطقه‌ای و بحث‌های دوجانبه می‌تواند آوردن پیام از سوی کشورهای اروپایی باشد. اگر یوسف بن علوی حامل پیامی برای ایران باشد باید دید که این پیغام مبتنی بر امنیت منطقه و جمهوری اسلامی است یا خیر.

جمالی نوبندگانی درباره اینکه وزیر امورخارجه عمان پیش از این در اظهارنظری گفته بود که اگر ایران و آمریکا وارد تنشی در منطقه شوند این جنگ جهانی خواهد بود، آیا شرایط منطقه به واقع آبستن یک جنگ و یا تنش است، گفت: قدر مسلم یک سری عوامل وجود دارد که در منطقه به دنبال تنش و درگیری هستند. در رأس این عوامل می‌توان به رژیم صهیونیستی و نتانیاهو اشاره کرد. حلقه بعدی گروه افراطی است که دور ترامپ را گرفته‌اند و به شدت سعی دارند که تنشی در منطقه بین ایران و ایالات متحده صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازیگران دیگری که سعی دارند آتش جنگ در منطقه را شعله‌ور کنند سازمان منافقین هستند که با دادن اطلاعات غلط و تحریک‌کننده سعی می‌کنند ایالات متحده را به این موضوع تشویق کنند. کشورهایی هم البته در منطقه به دنبال ایجاد تنش بین ایران و آمریکا بودند و وقتی متوجه شدند که این کار سودشان نیست مقداری در موضع‌شان تعدیل ایجاد کردند.

عمان به دنبال میانجی‌گری بین تهران - واشنگتن است؟ - 15

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: معتقدم حلقه افراطی اطراف رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مشخصا دلالان اسلحه، نتانیاهو، سازمان خائن منافقین و برخی از عناصر خود فروخته سعی دارند که این موضوع اتفاق بیفتد و باید به آن‌ها گفت ملت ایران هرگز این خیانت‌ها فراموش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه اعتقادم بر این است که عواملی که می‌تواند مانع از این گونه اقدامات و شعله‌ور شدن تنش شود، اظهار داشت: قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در جلوگیری از ایجاد تنش‌ها دارد و اگر ما مقتدر باشیم سد محکمی مقابل آتش افروزی آمریکایی‌ها خواهیم بود در صورتی که ما را ضعیف تصور کنند در حمله کردن مصر خواهند شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت ملی ما سدی مقابل دشمنان است، بیان کرد: امسال سال انتخابات است، جناح‌های سیاسی مسئولیت بزرگی به دوش‌شان است آنان باید مردم را تشویق کنند که گامی به سمت وحدت ملی بردارند.

وی تاکید کرد: بعضا برخی اقدامات نسجیده و خودخواهانه که از سوی گروه‌ها، افراد و قوا می‌بینیم از یک آدمی که بلوغ سیاسی دارد به دور است. تدبیر امروز در حوزه دیپلماسی بسیار مهم است که می‌تواند مانع از هرگونه تنش و حمله شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر خارجه عمان وارد تهران شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد
وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار با همتای ایرانی خود وارد تهران شد. وزارت خارجه عمان هفته پیش در مورد این سفر اعلام کرده بود این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و مشورت‌های مستمر بین دو کشور در ارتباط با مسائل دو جانبه و تحولات اخیر در منطقه انجام می‌شود.
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد - 0

وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار با همتای ایرانی خود وارد تهران شد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عمان قرار است ظهر امروز در محل وزارت خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با آخرین تحولات دو جانبه و منطقه رایزنی و گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه عمان هفته پیش در مورد این سفر اعلام کرده بود این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و مشورت‌های مستمر بین دو کشور در ارتباط با مسائل دو جانبه و تحولات اخیر در منطقه انجام می‌شود.

پیش بینی می‌شود این مقام عالی رتبه عمان در جریان سفر به تهران با تعداد دیگری از مقامات عالی رتبه کشورمان از جمله رئیس جمهور دیدار و رایزنی کند.

در اواسط ماه رمضان سال جاری نیز یوسف بن علوی سفر کوتاهی به تهران داشت و در فرودگاه مهرآباد با محمد جواد ظریف رایزنی و گفت‌وگو کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف میزبان همتای عمانی خود می‌شود

موجخبرگزاری موج
ظریف میزبان همتای عمانی خود می‌شود
وزیر امور خارجه ایران ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه ایران میزبان یوسف بن علوی همتای عمانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان ظهر امروز (شنبه پنجم مرداد ماه) در محل وزارت امور خارجه ایران مهمان محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود خواهد بود.

وزارت خارجه عمان پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که سفر بن علوی در راستای روابط دوجانبه و رایزنی مستمر بین ۲ کشور به خصوص درباره تحولات اخیر منطقه صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶ مرداد ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی مانند آزادی نفتکش ایرانی، حواشی جریانات اخیر باشگاه استقلال، ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و … پرداخته است. انتهای پیام/دانلود بخش خبری بیست و سی + فیلم

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.

نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ۸۴ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه دست خط شبکه پنجم سیما در بخشی از سخنانش درباره نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ صحبت کرد. وی گفت: شاکله وجودی دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی و بعد مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاورن و کسانی که به او نظر می‌دادند «کارگزاران» بودند. اگر احمدی‌نژاد یک جلسه برای نمایندگان می‌گذاشتیم طبیعی بود که برای هاشمی هم بگذاریم. قرار شد من از طریق دفتر پیگیری کنم و بعد به من اطلاع دادند آقای هاشمی نمی‌آیند. بیشتر بخوانید: قاطعیت دولت در کم کردن بودجه صدا و سیما به دلیل ساخت یک سریال + فیلمانتهای پیام/کوهکن در برنامه دست خط شبکه ۵ + فیلم

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | نفتکش ایرانی «گریس» با تغییر نام به «آدریان دریا» راهی مدیترانه شد

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

جزیره گرینلند فروشی نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این پیام دولت گرینلند در حقیقت واکنش به برخی گزارش‌ها در این خصوص بود که ترامپ در حال مذاکره با دولت دانمارک و تلاش برای خریدن این جزیره است. دولت گرینلند اعلام کرد این جزیره فروشی نیست. افراد محلی ساکن جنوب شرق این جزیره می‌گویند آمریکا در گذشته هم برای خریدن گرینلند تلاش کرده است. یکی از ساکنان این منطقه گفت آمریکا سال ۱۸۶۷ و همچنین کمی بعد از جنگ جهانی دوم برای خریدن این جزیره تلاش کرد. این جزیره همچنین از اهمیت راهبردی برای آمریکا برخوردار است. آمریکا در شمال غربی این جزیره یک پایگاه هوایی دارد.

اخبار بیشتر