اخبار روز بازار مسکن - شنبه 5 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - شنبه 5 مردادماه

سه برنامه دولت همزمان با فروکش بازار مسکن

ایسناخبرگزاری ایسنا
سه برنامه دولت همزمان با فروکش بازار مسکن
تولید و عرضه ۱.۳ میلیون مسکن تا سال ۱۴۰۰، مسکن استیجاری و مسکن اقساطی کارکنان دولت از جمله برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار دارد و وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که خبرنگاران می‌توانند به طور هفتگی از این طرح‌ها گزارش تهیه کنند؛ اسلامی هم‌چنین نخریدن مسکن در شرایط فعلی تا تخلیه حباب مسکن را توصیه کرده است.

به گزارش ایسنا، گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که بازار مسکن  به ثبات قیمت نزدیک شده و حتی در برخی مناطق تهران شاهد کاهش قیمت پیشنهادی از سوی مالکان هستیم. همزمان با فروکش التهابات در بازار مسکن، دولت نیز طرح‌های خود را برای تعادل‌بخشی به این حوزه دنبال می‌کند. تولید و عرضه ۱٫۳ میلیون مسکن تا سال ۱۴۰۰، مسکن استیجاری و مسکن اقساطی کارکنان از جمله این برنامه‌ها هستند.

چند روز قبل رییس‌جمهور در نشست با دست‌اندرکاران حوزه مسکن اعلام کرد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در سال جاری و ۲۰۰ هزار مسکن سال آینده ایجاد و وزارت راه و شهرسازی نیز امسال و سال آینده در مجموع ۴۰۰ هزار مسکن را ایجاد و ۵۰۰ هزار مسکن مهر نیز تکمیل خواهد کرد.

مسکن اقساطی برای کارکنان دولت، طرح دیگری است که از سوی وزارت راه و شهرسازی به رییس‌جمهور تقدیم شده و روحانی آن را به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است. بر اساس پیشنهاد اولیه، کارکنان به مدت پنج سال، بخشی از حقوق خود را پرداخت می‌کنند. سپس دو سال صبر می‌کنند تا خانه‌ای که توافق شده ساخته شود. مابقی مبلغ خانه در اقساط ۱۷ ساله پرداخت می‌شود که بنا به نوع انتخاب مسکن، مبلغ اقساط بین ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق کارکنان خواهد بود.

از سوی دیگر، اقشار اجاره‌نشین با مشکلاتی مواجه هستند که در فصل جابه‌جایی بیشتر شده است. با این‌که بعضی مستاجران از افزایش بیش از ۵۰ درصدی اجاره بها خبر می‌دهند، میانگین رشد کشوری اجاره بها در خردادماه ۱۳۹۸ طبق آمار بانک مرکزی ۲۰ درصد بوده است. البته رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی رشد اجاره بها را حدود ۳۰ درصد اعلام کردند.

در این شرایط دولت برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدتی را به منظور کمک به اقشار اجاره‌نشین در دستور کار دارد. یکی از پیشنهادات که در روزهای اخیر ارایه شده این است که واحدهای آماده شده فاقد متقاضی مسکن مهر به اجاره‌نشینان اختصاص پیدا کند. مدیر بازنگری طرح جامع مسکن گفته است: دولت می‌تواند از طریق وارد کردن بخشی از واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به بازار اجاره، بخشی از گروه‌های آسیب پذیر این بخش را ساماندهی کند. یا آنکه دولت می‌ تواند با پرداخت یارانه اجاره کمک بزرگی به اقشار کم درآمد و اجاره‌نشین جامعه کند.

پیشنهاد دیگر فردین یزدانی، راه‌اندازی بازار اجاره داری حرفه‌ای در اراضی دولتی است. او می‌گوید: دولت در یک دوره زمانی بلندمدت می‌تواند تولید مسکن استیجاری را در کشور راه‌اندازی کند و با اعطای زمین و تسهیلات ساخت، مسکن استیجاری را گسترش دهد.

آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در عید غدیر خم

از سوی دیگر، وزیر راه و شهرسازی، روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت از آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی به دستور رییس‌جمهوری همزمان با عید غدیر، خبر داد و گفت: چاره مقابله با گران‌فروشی نخریدن مسکن است البته برای افرادی که مضطرب هستند شرایط تفاوت می‌کند به همین دلیل در ماه گذشته اعلام کردم که مردم در خرید مسکن عجله نکنند تا قیمت حباب گونه مسکن کاهش یابد.

محمد اسلامی با اعلام اینکه، قیمت خرید مسکن با افت اندکی در ماه گذشته مواجه بود و فضا کمی آرام شده است، گفت: برنامه اجرایی ما تمرکز بر جامعه هدف است و برای قشر هدف و نیازمند مسکن، دولت حتما باید نقش خود را ایفا کند و نسبت به تامین مسکن اقشار هدف، مساعدت لازم را داشته باشد.

اسلامی تصریح کرد: برنامه اجرایی دولت برای قشر هدف آغاز شده است و از رسانه‌ها درخواست کرده‌ایم که به صورت هفتگی موفقیت پروژه‌های مسکن را ببینند و گزارش دهند که در این خصوص از تلاش‌های صدا و سیما تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: تهران مهمترین، دستور کار ما در حوزه مسکن است زیرا بیشترین حجم مشکلات را در حوزه مسکن در تهران شاهد هستیم.

اسلامی از احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی در تهران و تکمیل بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: شهرهای جدید و رونق تولید مسکن در آنها روند خوبی را سپری می‌کند. در همین راستا، مجموعه اقداماتی انجام شده است که اتصال متروی هشتگرد به تهران از آن جمله است که این اتفاق به زودی رخ می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: قطار حومه‌ای پرند نیز فعال شده است. تفاهمی هفته گذشته به امضا رسید که از طریق آن پرند به متروی امام و متروی تهران متصل می‌شود. بدین معنا پرند از دو مسیر ریلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته اسلامی، اینها برنامه اجرایی و زیرساختی است که توامان کمک می‌کند رفاه و گشایشی ایجاد شود برای افرادی که با قیمت کمتری می‌توانند خانه بخرند و استطاعت خرید آنها با این مناطق (شهرهای جدید اطراف تهران) منطبق است.

اسلامی همچنین افزود: تاخیر به وجود آمده در اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده شهرها ناشی از خرده مالکی اراضی موجود در بافت فرسوده است که این مشکل برطرف شده و به زودی شاهد سرعت گرفتن احیای بافت فرسوده و ساخت واحدهای مسکونی جدید در این محدوده‌ها هستیم.

به گفته وی، اجرای طرح نوسازی و بازآفرینی بافت شهری به افزایش تولید مسکن و کاهش قیمت آن کمک خواهد کرد و بخشی از روند کاهش قیمت مسکن که اینک شروع شده ناشی از جدیت دولت و سازمان‌ها در راه اندازی بازآفرینی شهری است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن سایت‌های اینترنتی

انتخابخبرگزاری انتخاب
بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن سایت‌های اینترنتی
به گفته جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، قرار بود قیمت‌ها فقط دو هفته از سایت‌های آگهی حذف شود، اما این رویه سه ماه ادامه پیدا کرد تا اینکه چهارشنبه گذشته (دوم مرداد) تصمیم گرفته شد بار دیگر قیمت در آگهی‌های مسکن درج شود ولی آگهی‌های خودرو تاکنون همچنان بدون قیمت هستند.
بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن سایت‌های اینترنتی - 0

چند ماه قبل زمانی‌که تب قیمت در بازار مسکن و خودرو به‌شدت بالا گرفت، تنها نسخه مسوولان برای ساماندهی آن، صدور دستور حذف قیمت آگهی‌ها در سایت‌های فروش مسکن و خودرو بود.

هرچند به گفته جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، قرار بود قیمت‌ها فقط دو هفته از سایت‌های آگهی حذف شود، اما این رویه سه ماه ادامه پیدا کرد تا اینکه چهارشنبه گذشته (دوم مرداد) تصمیم گرفته شد بار دیگر قیمت در آگهی‌های مسکن درج شود ولی آگهی‌های خودرو تاکنون همچنان بدون قیمت هستند. در این راستا، جاویدنیا روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: هدف دادستانی این بود که حذف قیمت از آگهی‌ها راهکار موقت باشد تا اینکه در این بازه زمانی، یک مرجع برای تعیین قیمت‌ها مشخص شود.

از نظر وی در صورتی‌که پلت‌فرم‌ها قیمت سقف و کف داشته باشند، این قابلیت را دارند که تنظیم‌کننده‌ بازار شوند. با این حال، عملا سازمان یا نهادی حاضر نیست در زمینه ارائه قیمت به پلت‌فرم‌های آگهی، با آنها همکاری کند. همانطور که سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اشاره می‌کند، پس از حذف قیمت‌ از آگهی‌های سایت‌های «دیوار» و «شیپور»، دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، اتحادیه مسکن، خودرو و کسب‌وکارهای اینترنتی و مرکز ملی فضای مجازی هم در مقوله تعیین دامنه قیمت ورود پیدا کردند.

در این میان، یکی از سایت‌ها با انتشار بیانیه‎ای نسبت به همکاری با اتحادیه‌ صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو و دست‎اندرکاران برای تعیین محدود قیمت برای املاک و خودرو، اعلام همکاری کرد. همچنین برای کنترل قیمت اعلام کرد از درج مکرر آگهی رایگان جلوگیری می‎کند تا به گفته این سایت با این اقدام، امکان ایجاد هرگونه فضای تبانی در این پلت‌فرم از بین برود. اما به گفته جاویدنیا، هیچ نهادی مسوولیت تعیین قیمت را نپذیرفت و در نهایت، خود پلت‌فرم‌ها طرحی را در رابطه با بازگشت قیمت‌ها و کنترل التهابات ارائه دادند.

این تعلل نهادهای تعیین شده برای همکاری با استارت‌آپ‌هایی مانند «دیوار» و «شیپور» برای تعیین قیمت تنها به نفع آن دسته دلالان سودجو و کسب‌وکارهای سنتی است که بنای فعالیت خود را روی یک بازار غیرشفاف تعبیه کرده‌اند. به هر حال، منزوی کردن استارت‌آپ‌ها، نه‌تنها باعث بازگشت فضای پرتردید و غیرقابل اعتماد گذشته به بازار مسکن و خودرو شده بود بلکه در این میان، افرادی را که توانسته بودند به واسطه یک پلت‌فرم به قیمت‌های واقعی دست پیدا کردند و مطمئن خرید کنند، دلسرد می‎کرد.

در این میان، نسخه حذف قیمت از آگهی‌های آنلاین چاره‌ساز نبود و باعث کاهش تب افزایش قیمت مسکن نشد. البته این التهاب در بازار خودرو هم دست کمی از مسکن نداشت چراکه فقدان یک سیستم قیمت‌گذاری شفاف و کارآ و جای خالی یک بانک اطلاعاتی در این بازار باعث شده بود، سوداگران و اخلالگران رویه قبلی خود را در یک بازار نامعلوم در پی بگیرند. به این ترتیب، سودجویان بازار خودرو با سوءاستفاده از فقدان یک سیستم روشن در تعیین قیمت، به افزایش قیمت خودرو دامن زدند.

بازار مسکن و خودرو پس از حذف قیمت

افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن در سه ماهه اخیر که در غیاب قیمت‌ها روی سایت‌ها شکل گرفت، نشان داد که روند رو به رشد قیمت‌ها در بازار املاک، نه از نمایش قیمت‌ها که بر اثر نبود شفافیت در زمینه قیمت‌گذاری است و آن را باید در بازار سنتی ریشه‌یابی کرد. گزارش اخیر بانک مرکزی از بازار مسکن تهران طی خرداد ماه سال‌جاری که بیش از یک ماه از حذف قیمت‌ها می‌گذشت، گواهی بر بی‌اثر بود این راه‌حل بود.

بنابر گزارش بانک مرکزی که حاصل بررسی واحدهای مسکونی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران است حاکی از آن است که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در پایتخت بالغ بر ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به اردیبهشت ماه نزدیک به پنج درصد افزایش یافته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۴ درصدی را نشان می‌دهد.

در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران ۱۲میلیون و ۶۷۰هزار تومان بود. همچنین تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۸، به ۶هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه گذشته نصف شده بود. بررسی بازار مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران نیز حاکی از آن است به‌جز ساکنان مناطق ۱۴، ۱۵ و ۲۰، شهروندان سایر مناطق ۲۲گانه تهران شاهد افزایش قیمت املاک تا ۱۳ درصد بوده‌اند.

البته کاهش بیش از ۵۰ درصدی خرید و فروش املاک نیز نشان می‌دهد رکود تورمی در بازار املاک پایتخت طی خردادماه تشدید شده است. بازار خودرو مانند مسکن نیز در روزهای ابتدایی حذف قیمت از آگهی‌ها پرالتهاب بود و تا اواسط خرداد ماه قیمت خودروها افزایش یافت تا اینکه از نیمه دوم خرداد این روند برعکس شد. بازار خودرو این روزها آرام شده و نمودار قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفته است.

به گفته معاون گمرک ایران، به‌تازگی مهلت ترخیص خودرو‌های دپوشده در گمرک به پایان رسیده و بالغ بر ۶هزار و ۶۵۳ دستگاه خودرو ترخیص شده است. اگرچه این تعداد در مقایسه با تقاضای بازار قابل‌توجه نیست ولی با توجه به جو روانی که ایجاد می‎کند، بی‌تردید در کاهش قیمت خودرو بی‎تاثیر نیست. اطلاعات ارائه شده به بورس توسط خودروسازان نیز حکایت از رشد تولید خودرو در کشور دارد. در کنار این اخبار اما راهکارهایی همچون پیش‌فروش و فروش فوری نیز برای عرضه بیشتر به بازار در دستور کار سیاست‌گذاران خودرویی کشور قرار گرفت.

به هر حال ترکیب این اخبار و جو روانی سبب شده خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها از حضور در بازار خودداری کنند، از دیگرسو واسطه‌ها و دلالان خودروهای دپویی خود را از ترس کاهش بیشتر قیمت به بازار آورده‌اند و همین مساله سبب کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بازار مسکن در هفته‌های اخیر وضعیت متفاوتی از سه ماهه بهار را سپری می‌کند. مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند حضور متقاضیان خرید مسکن در بنگاه‌های املاک انگشت شمار شده است.

در هفته‌های اخیر اگرچه حجم متقاضیان خرید مسکن در بازار خرید و فروش کاهش پیدا کرده اما همچنان برخی فروشندگان بر قیمت‌های پیشنهادی اولیه خود پافشاری می‌کنند این در حالی است که مشاوران املاک عنوان می‌کنند برای انجام معامله، فروشندگان باید در قیمت‌های خود تجدیدنظر کنند. بررسی‌های میدانی از فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن نشان می‌دهد: در حال حاضر حجم آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال در میان فایل‌های عرضه شده بسیار اندک است. نکته مهم آن است که این میزان عرضه اندک آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت در میان واحدهای کوچک‌متراژ کمتر است.

در عین حال با توجه به اظهارنظرهای مسوولان بخش مسکن درخصوص انصراف متقاضیان از خرید آپارتمان نیز تا حدود زیادی بر تمایل متقاضیان برای خرید مسکن اثرگذار بوده است. بررسی‌ها حاکی از آن است که بخش زیادی از متقاضیان به امید ارائه بسته ویژه برای تسهیل شرایط خرید مسکن از بازار عقب‌نشینی کرده‌اند.

آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران - 4

خواندن خبر در سایت منبع

آپارتمان‌های ۲۰۰ میلیونی در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آپارتمان‌های ۲۰۰ میلیونی در تهران
خبرگزاری میزان- با ۲۰۰ میلیون تومان می‌توان در منطقه شوش یک واحد ۵۹ متری با عمر ۱۴ سال خریداری کرد. تاریخ انتشار: 05:15 - 05 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۲۹۳

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برخی از آپارتمان‌های ۲۰۰ میلیون تومانی در تهران به شرح زیر است:

آپارتمان‌های ۲۰۰ میلیونی در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

بازار اجاره‌بهای مسکن گرفتار «مثلث برمودا»

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
بازار اجاره‌بهای مسکن گرفتار «مثلث برمودا»
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تشریح سه عامل تاثیرگذار برای افزایش نرخ‌ اجاره‌بهای مسکن، گفت: رشد اجاره بها امسال بالا بوده و با درآمدهای دهک‌های متوسط و پایین جامعه متناسب نبوده است.

به گزارش افکارنیوز،

حسام عقبایی درباره بازار اجاره بها و عوامل موثر در آن اظهار کرد: ‌ امسال چند عامل تشدید کننده نرخ اجاره‌بها بود؛ اولین مورد رشد قیمت‌ مسکن به‌عنوان شاخص اصلی در بالا رفتن اجاره‌بها به شمار می‌رود.

اخبار اقتصادی-وی با بیان این‌که به طور متوسط طی یکسال و چند ماه اخیر قیمت مسکن از مرز افزایش ۱۰۰ درصدی عبور کرده است، افزود: ‌ دومین عامل تاثیرگذار بر نرخ اجاره‌بها تورم عمومی حاکم بر کشور است. با توجه به این‌که بخش مسکن حدود ۴۰ درصد از اقتصاد ایران را به خود اختصاص داده، طبیعتا از تورم عمومی تاثیرپذیر است.

وی بیان کرد: ‌ عامل سوم در نابسامانی بازار اجاره‌بها کمبود عرضه، افزایش تقاضا و نبود تناسب بین این دو است. بنابراین اگر این سه ضلع را به هم وصل کنیم با همدیگر تشکیل مثلثی را می‌دهند که عوامل افزایش اجاره‌بها محسوب می‌شوند.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که هر سه ضلع این مثلث برمودایی در سال ۹۸ تشدید شده‌اند، افزود: ‌ رشد اجاره بها امسال بالا بوده و با درآمدهای دهک‌های متوسط و پایین جامعه متناسب نبوده است.

عقبایی گفت: رشد اجاره‌بها در شهرهای بزرگ به طور متوسط و بر اساس قراردادهای ثبت شده ۲۵ تا ۳۰ درصد، در شهرهای متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد بوده و در شهرهای کوچک هم به دلیل افزایش تناسب به عرضه و تقاضا افزایش نرخ اجاره‌بها محسوس نبوده است.

وی با بیان این‌که افزایش نرخ ۲۵ تا ۳۰ درصدی اجاره‌بها در شهرهای بزرگ را تایید می‌کنم در عین حال گفت: البته ممکن است که نرخ اجاره‌بها در برخی مناطق شهرهای بزرگ از این مرز نیز عبور کرده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در شرق تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان در شرق تهران
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارتمان در شرق تهران باید از متری ۹ میلیون تا ۱۸ میلیون تومان هزینه کرد. تاریخ انتشار: 05:00 - 04 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۱۶۹

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت آپارتمان در شرق تهران به شرح زیر است:

قیمت آپارتمان در شرق تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نحوه سرو غذا بین بیماران کرونا در چین +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به نحوه سرو غذا و دارو در بیمارستان ساخته شده ظرف ۹ روز در چین جهت درمان بیماران مبتلا و یا مشکوک به ویروس کرونا توجه نمایید.

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

سقوط داربست تبلیغاتی کاندیدای بهشهر - مازندران / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر1 روز قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

اخبار بیشتر