تجمع معترضان در مسکو علیه ردصلاحیت کاندیداهای مخالف و بازداشت ده‌ها نفر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تجمع معترضان در مسکو علیه ردصلاحیت کاندیداهای مخالف و بازداشت ده‌ها نفر

مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض
واکنش‌ مقامات به گونه‌ای طراحی شده تا اکثریت مخالفان از شرکت در این انتخابات منصرف شوند.

پلیس مسکو با حمله به تظاهرات اعتراضی در مسکو، بیش از ۱۰۰۰ نفر را بازداشت کرد. این راهپیمایی به دلیل رد صلاحیت کاندیداهای مخالف دولت در انتخابات محلی ماه آینده برگزار شد. پلیس می‌گوید این تظاهرات، بدون مجوز و غیرقانونی برگزار شده و به همین دلیل این افراد را بازداشت کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از "بی‌بی‌سی"، این تظاهرات شاهد یکی از بزرگترین سرکوب‌های چند سال اخیر در روسیه بود.

نیروهای پلیس با باتوم به تظاهرکنندگان حمله کرده و بسیاری از آنها را به بازداشتگاه منتقل کردند.

این راهپیمایی به دلیل رد صلاحیت کاندیداهای مخالف دولت در انتخابات محلی ماه سپتامبر برگزار شد. معترضان دلیل رد صلاحیت‌ها را «مسائل سیاسی» عنوان کرده‌اند.

مقامات محلی می‌گویند نامزدهای رد صلاحیت شده نتوانسته‌اند تعداد کافی امضا برای حمایت از نامزدی خود جمع کنند.

برخی از این کاندیدهای رد صلاحیت شده در انتخابات ۸ سپتامبر، در گذشته توسط دولت بازداشت شده‌اند.

حدود ۳۰ نفر از کاندیدای انتخابات، رد صلاحیت شده‌اند.

مقامات از دستگیری ۱۰۷۴ نفر در تظاهرات خبر می‌دهند با این وجود برخی از ناظران از دستگیری ۱۱۲۷ خبر می‌دهند.

«سرگی سوبیانین» شهردار مسکو این تظاهرات را یک «تهدید امنیتی» خواند و وعده داد که در کمترین زمان ممکن امنیت را حفظ می‌کند.

بی بی سی نوشت: مخالفان اینک بسیار خشمگین هستند و اداره شهر را در اختیار حزب حاکم می‌دانند.

بازداشت معترضان در تظاهرات/ بی‌بی‌سی

مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض - 12

الکسی ناوالنی رهبر مخالفان و منتقد بزرگ «ولادیمیر پوتین» در روز چهارشنبه پس از اعلام این تظاهرات دیروز شنبه به ۳۰ روز زندان محکوم شد.

دیروز شنبه، خیابان‌های روسیه شاهد اعتراضات چند ده هزاری علیه انتخابات سپتامبر آینده بود. این افراد خواستار انتخابات آزاد بودند.

آمار اولیه تظاهر کنندگان مشخص نیست اما تعداد اولیه معترضان در مدت کوتاهی کاهش نشان داد.

پلیس مانع ایستادن یکی از کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات آتی در تجمع اعتراضی می‌شود/

خبرگزاری فرانسه

مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض - 19

پلیس روسیه تعداد معترضان را ۳۵۰۰ نفر عنوان کرد و افزود که ۷۰۰ نفر از آنها خبرنگار بوده‌اند.

بی‌بی‌سی نوشت: بدون شک هیچ کس انتظار برخورد مسالمت آمیز پلیس با معترضان این تظاهرات را نداشت. سرنوشت این تظاهرات نیز مانند دیگر اعتراضات به بازداشت خودسرانه، پراکندگی جمعیت و هدایت مردم به حاشیه خیابان‌ها ختم شد.

دیمتری گودکوف کاندیدای انتخابات آتی و یکی از رهبران مخالف دولت در توئیت خود نوشت: «شورا تحت نظارت پوتین مرد»

وی افزود: آخرین تلاش و نگرش ما برای مشارکت قانونی در سیاست در حال ناپدید شدن است.

اعمال فشار پلیس مسکو برای سرکوب معترضان/ رویترز

مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض - 25

برخی از روزنامه‌ها نیز این حملات پلیس را محکوم کردند. «نوایا گازتا» یکی از مشهورترین روزنامه‌های روسی زبان منتقد دولت با تیتر «ترور شهر مسکو در روز جمعه» نوشت: مقامات به دلیل «ناتوانی در عرصه سیاسی» برای سرکوب معترضان به زور متوسل شده‌اند.

«روزیسکایا گازتا» روزنامه دولتی روسیه مخالفان را به «تهدید» و «رفتاری مخالف قانون اساسی» متهم کرد.

عباس گالیاموف تحلیلگر سیاسی در این خصوص گفت: واکنش‌های مقامات به گونه‌ای طراحی شده تا اکثریت مخالفان از شرکت در این انتخابات منصرف شوند.

برخی دیگر از کارشناسان نیز این شلوغی‌ها به نفع حزب حاکمان برای شرکت حداقلی معترضان می‌دانند.

پلیس ضد شورش صدها معترض را در روز شنبه بازداشت کرد/ رویترز

مسکو؛ تظاهرات علیه رد صلاحیت کاندیداهای مخالف؛ بازداشت ۱۰۰۰ معترض - 31

خواندن خبر در سایت منبع

بیش از یک‌هزار نفر در تظاهرات مخالفان در مسکو بازداشت شدند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
بیش از یک‌هزار نفر در تظاهرات مخالفان در مسکو بازداشت شدند
سازمان پلیس مسکو در تازه‌ترین اطلاعیه خود از بازداشت بیش از یک هزار نفر در دو تجمع اعتراضی تا ساعت 22 روز شنبه خبر داد.

اعتمادآنلاین| در گزارش سازمان پلیس مسکو که شنبه شب منتشر شد، آمده است در مجموع یک هزار و ۷۴ نفر از افراد شرکت‌کننده در تجمعات اعتراضی در بازداشت هستند.

گفتنی است بعد از ظهر روز شنبه اجتماع غیرقانونی نخست مقابل ساختمان شهرداری مسکو در خیابان تورسکایا برگزار شد و تجمع کنندگان خواستار راه یافتن نامزدهای مخالف دولت به انتخابات مجلس محلی شدند.

صبح روز شنبه ایلیا یاشین، دمیتری گودکوف، لیوبوف سوبول، ایوان اژدانوف و یولیا گالیامینا از رهبران مخالفان دولت که نامزدی آنها برای انتخابات مجلس محلی مسکو رد شده بود توسط ماموران امنیتی دستگیر شدند.

رادیو اکومسکو هم که دیدگاه‌های مخالفان دولت روسیه را منعکس می‌کند به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد که در اجتماع امروز چند نفر از ماموران گارد ملی روسیه مجروح شدند.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو
برگزارکنندگان از بازداشت تعداد زیادی از تظاهرکنندگان خبر داده‌اند. همچنین خبرگزاری فرانسه تعداد بازداشت شدگان را نزدیک به ۲۰۰ نفر اعلام کرده است.

پلیس مسکو ده‌ها نفر را که در یک تظاهرات بدون مجوز شرکت کرده بودند، بازداشت کرد.

به گزارش فرارو، تظاهرکنندگان در این تظاهرات که روز شنبه مقابل شهرداری مسکو برگزار شد، خواستار برگزاری انتخابات آزاد شدند.

برگزارکنندگان از بازداشت تعداد زیادی از تظاهرکنندگان خبر داده‌اند. همچنین خبرگزاری فرانسه تعداد بازداشت شدگان را نزدیک به ۲۰۰ نفر اعلام کرده است.

پیش از برگزاری این تظاهرات نیز برخی از مخالفان از جمله دمیتری گودکف بازداشت شدند. او روز جمعه گفته بود که دغدغه مخالفان حکومت روسیه فراتر از انتخابات است. قرار است تا چندی دیگر انتخابات شهرداری‌ها در روسیه برگزار شود.

تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 6تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 7تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 8تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 9تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 10تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 11تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 12تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 13تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 14تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 15تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 16تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 17تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 18تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 19تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 20تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 21تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 22تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 23تصاویر: بازداشت گسترده شرکت کنندگان در تظاهرات انتخابات آزاد در مسکو - 24

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهمترین محورهای گفتگوی آقای ظریف با رسانه‌های اروپایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفر به چند کشور اروپایی با رسانه مطرح فرانسوی گفتگوی اختصاصی داشت که مهمترین محورهای آن به شرح زیر است. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما حالا هم در حال جنگ هستیم. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما همچنان برای پیشرفت به مردم خود متکی خواهیم بود و من اطمینان دارم به نتیجه خواهیم رسید. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴امانوئل مکرون و حسن روحانی به مدت چند هفته با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴آدریان دریا هیچ قانونی را نقض نکرده است و طبق قوانین بین المللی عمل می‌کند.

عصر جدید نیروی دریایی راهبردی با عملیاتی شدن «باور ۳۷۳» / نسل مدرن‌تر ناوهای ایرانی با انبوه موشک‌های کروز می‌آیند +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
از دهه ۸۰ میلادی در شناورهای غربی و شرقی پرتابگرهای عمودی کم کم وارد کار شدند. در دنیا ما با دو نوع پرتابگر رو به رو هستیم که یکی سرد و دیگری گرم هستند و آنچه جمهوری اسلامی ایران با سامانه باور ۳۷۳ بدست آورده پرتابگرهای عمودی از نوع پرتاب گرم است. نکات مثبت درباره پرتابگرهای گرم این است که به دلیل عدم نیاز به تامین کننده هوا برای پرتاب موشک به بیرون حامل نیاز این نوع پرتاب گرها سبک‌تر و ارزان‌تر هستند. در صورتی که نداجا بخواهد از سیلوهای پرتاب عمودی در کلاس موج بهره ببرد به نظر می‌رسد باید به سمت توسعه مدل‌های کوچک‌تر از پرتاب گرهای استفاده شده در سری باور ۳۷۳ برود. در همین روزهای اخیر آمریکا از یک پرتاب مارک ۴۱ نصب شده روی زمین موشکی کروز از مدل تاماهاوک را آزمایش کرد.

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | پشت پرده نداشتن مترجم و خشم استراماچونی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
مرتضی بختیاری رییس کنونی کمیته امداد و از مسئولین قضایی سابق در برنامه دستخط در شبکه ۵ درباره ماجرای ۶۳ حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی صحبت کرده است. به گزارش «انتخاب»، بختیاری درباره این حساب‌ها گفت: ٦٠ و خرده‌ای حساب قوه قضائیه حالا به ۵ حساب و سه امضا محدود شده است. بخشی از این سوال و جواب‌ها به شرح زیر است: سوال مجری از بختیاری رییس کمیته امداد: یک سوالی از قوه قضائیه آقای رئیسی می‌خواستم بپرسم که در دوران قوه قضائیه آقای لاریجانی ۲۳ یا ۲۵ حساب بود که ظاهرا تجمیع شد. بیشتر از این بود؛ حدود ۶۰ و خرده‌ای حساب بود. مجری: ۵ حساب با سه امضا؟ بله.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری13 ساعت قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«۷۰ خوان تولید» |قاچاق، بزرگترین تهدید صنعت لوازم خانگی/ مگر می‌شود دولت از ورود کانتینری کالای قاچاق بی‌خبر باشد؟

تسنیمچند ثانیه قبل

حدادی‌فر: دلیری بهترین تیم تاریخ ذوب‌آهن را ساخت و وقتی رفت به اشتباه سکوت کردیم/ از غیبت در بین برترین‌‌ها افسوس خوردم

تسنیمچند ثانیه قبل

روزبهانی: شرایط تیم بوکس در حال حاضر خوب است اما در آینده عالی می‌شود/ امیدوارم در توکیو با دست پر از بوکس خداحافظی کنم

تسنیمچند ثانیه قبل

فیلم | رئیس فدراسیون فوتبال تهدید کرد؛ سوال بی ربط بپرسید ۴سال محروم ‌می‌شوید!

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

هشدار حریری به پمپئو درباره ماجراجویی صهیونیست‌ها

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

مراجع به مدارس طبیعت ورود نکرده‌اند/ تنها ۱۶ خانوار در باستی‌هیلز زندگی می‌کنند/ حضور زنان در ورزشگاه آزادی از بازی ایران-کامبوج/ هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟ / واکنش علی نصیریان به درگذشت داریوش اسدزاده/ ظریف به اجلاس سران گروه هفت رفت

اعتمادآنلاین6 دقیقه قبل