اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 6 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 6 مردادماه

تازه‌ترین قیمت سکه و طلا در بازار

الفخبرگزاری الف
تازه‌ترین قیمت سکه و طلا در بازار
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۱۸ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴میلیون و ۳۰۸ هزار تومان قیمت خورده است.

به گزارش تسنیم، قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روز جاری با ثبات نسبت به آخرین روز کاری قبل به‌ارزش ۱۴۱۸٫۵ دلار مبادله می‌شود.

در روزهای اخیر کاهش همزمان قیمت جهانی طلا با قیمت ارز در بازار داخلی، موجب شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخلی کاهش چشمگیری را تجربه کند.

به صورتی که هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار سبزه میدان از کانال ۴۰۰ هزاری به ۳۰۰ هزار تومان سقوط کرد هر چند طلا زمان زیادی در این کانال باقی نماند. سقوط آزاد قیمت‌ها در انواع سکه نیز مشهود بود به طوری کهقیمت سکه طرح جدید از کانال ۴ میلیونی به ۳ میلیون برگشته بود.

البته کاهش قیمت‌ها در بازار خیلی دوام نداشت و در روزهای قبل سیر صعودی قیمت‌ها آغاز شد اما از روزهای پایانی هفته قبل بار دیگر مدار بازار طلا و ارز نزولی شد.

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، افزایش داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴عیار با قیمت ۵۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴میلیون و ۱۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۴۹۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۶۹هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 308  هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 194  هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 298  هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 499  هزار تومان
قیمت سکه گرمی969 هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار418  هزار و 600 تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار558  هزار و 100 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 813 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1418.5 دلار

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش سرسام‌آور قیمت کالاها علیرغم ثابت ماندن حقوق کارمندان

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
افزایش سرسام‌آور قیمت کالاها علیرغم ثابت ماندن حقوق کارمندان

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت با انتقاد از بی‌ثباتی قیمت کالاهای موجود در بازار، گفت: در ماه‌های اخیر بی ثباتی قیمت‌ کالاها مشکلات عدیده‌ای برای مصرف‌کنندگان ایجاد کرده که می‌توان این مشکلات و نابسامانی‌ها را ناشی از مدیریت ضعیف دانست.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید نقش واسطه‌ها را در افزایش قیمت کالاها نادیده گرفت، افزود: اگرچه قیمت تمام شده برخی کالاها در ماه‌های اخیر افزایش چندانی نداشته اما با اجناس با نرخ‌های چند برابری به بازار عرضه می‌شوند.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه باید درباره پرداخت یارانه‌های پنهان و.. توضیحات کافی را ارائه دهد، اظهار کرد: نوسانات قیمت به قدی زیاد است که بهای خودرو در عرض چند روز از ۴۵ میلیون تومان به ۵۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند و هیچ فردی نیز بابت این موضوع پاسخگو نیست، حقوق کارمندان و دستمزد کارگران در سال جاری رشد چندانی نداشت اما قیمت‌ها سرسام آور افزایش پیدا کرد.

مسئولان اقتصادی کشور در خواب هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس در جلسات علنی و غیرعلنی ساماندهی قیمت‌ها و کاهش بهای کالاها در بازار را پیگیری می‌کند، اضافه کرد: مسئولان اقتصادی کشور در خواب هستند یا برای ساماندهی امور غفلت می‌کنند در نتیجه روز به روز بر قیمتها افزوده می‌شود.

اگرچه حمایت از صنعت خودرو به منزله حمایت از مردم است اما مجلس با هیچ سازمان و وزارتخانه‌ای تعارف ندارد و در صورت قصور و کوتاهی با آنها برخورد می‌کند

حمایت از تولید ملی در گرو رضایت مردم از تولیدات است

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه باید هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند تا مردم بتوانند نیازهای خود را تامین کنند، ادامه داد: اگرچه حمایت از تولید ملی یکی از اولویت‌ها است اما این امر در صورتی محقق می‌شود که نیاز مصرف کننده داخلی نیز تامین شود و مردم راضی باشند.

عباسی تصریح کرد: اگرچه حمایت از صنعت خودرو به منزله حمایت از مردم است اما مجلس با هیچ سازمان و وزارتخانه‌ای تعارف ندارد و در صورت قصور و کوتاهی با آنها برخورد می‌کند.

ورود مجلس به موضوع افزایش قیمت کالاها

سخنگوی هیات رئیسه مجلس بیان کرد: تمام وزارتخانه‌ها باید درباره مسائلی مانند تولید، قیمت‌گذاری و … سیاست‌هایی اتخاذ کنند تا قیمت‌ها روند کاهشی پیدا کند در غیر این صورت مجلس ورود می‌کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند

مهرخبرگزاری مهر
جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(یکشنبه ۶ مرداد ۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت همه ارزها نسبت به روز گذشته بدون تغییر بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «یکشنبه ششم مردادماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۵۲ هزار و ۳ ریال و هر یورو نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۷۶۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۸۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۲۱ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۱۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۵۹ ریال، روپیه هند ۶۱۰ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۹۱۰ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۶ هزار و ۸۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۱۵ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۷۲ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۸۴۹ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۸۷۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۳۹ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۴۰۷ ریال، روبل روسیه ۶۶۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۸ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۳۳ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۱ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۶۵۹ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۷۵۴ ریال، ده روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۸۵ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۹۴۳ ریال تعیین شد.

افزون بر این، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۸۲۴ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۷ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۰۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۹۷ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۴۶۶ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۰۹ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۳۳۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۱ ریال، افغانی افغانستان ۵۲۶ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۶۹۰ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۶ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۳۴۸ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت سیب‌زمینی تا هزارو ۵۰۰ تومان کاهش یافت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت سیب‌زمینی تا هزارو ۵۰۰ تومان کاهش یافت
خبرگزاری میزان- رئیس انجمن سیب زمینی گفت: طی یک هفته گذشته با ورود سیب زمینی به بازار قیمت این محصول در میادین بسته به کیفیت آن تا هزارو ۵۰۰ تومان کاهش یافته است. تاریخ انتشار: 11:33 - 06 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۴۴۶
قیمت سیب‌زمینی تا هزارو ۵۰۰ تومان کاهش یافت - 0

محمد رحیم نیازی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت برداشت سیب زمینی اظهار کرد: برداشت این محصول از حدود ۲ هفته گذشته در همدان و عجب شیر آغاز شده و از چند روز گذشته وارد بازار شده است.

وی در ادامه افزود: پس از این شهرها، برداشت در استان‌های اصفهان، زنجان، گلستان، کرمان و فارس آغاز خواهد شد و با ورود این حجم از سیب زمینی به بازار، قیمت‌ها در بازار کاهش خواهد یافت.

دبیر انجمن سیب زمینی خاطر نشان کرد: طی یک هفته گذشته با ورود سیب زمینی به بازار قیمت این محصول در میادین بسته به کیفیت آن تا هزارو ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

نیازی تصریح کرد: سیب زمینی در بیش از ۱۰ استان کشور کشت می‌شود که برداشت آن تا اواخر پاییز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها تا پایان تابستان وجود دارد، گفت: با توجه به گرمای بیش از حد هوا و ورود حجم زیادی از سیب زمینی به بازار، پیش بینی می‌شود قیمت این محصول تا پایان فصل تابستان سال جاری مجددا با کاهش مواجه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت مرغ امروز ۶ مرداد ماه در بازار کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
افزایش قیمت مرغ امروز ۶ مرداد ماه در بازار کوثر + جدول
قیمت اقلام پروتئینی در بازارهای روز کوثر اصفهان اعلام شد که بر اساس آن قیمت انواع گوشت قرمز ثابت بوده است.

ه گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت برخی اقلام پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) امروز یکشنبه - ۶ مرداد ماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح جدول زیر است:

افزایش قیمت مرغ امروز ۶ مرداد ماه در بازار کوثر + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نقش مافیا در افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر مشکی

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
نقش مافیا در افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر مشکی
عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر از وجود مافیا و دست‌های پشت پرده در این حوزه صحبت می‌کند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، زهرا سعیدی مبارکه با انتقاد از گرانی قیمت چادر گفت: با توجه به گرایش مردم و بسیاری از بانوان کشور به چادر مشکی و اینکه آن را به عنوان یک پوشش مطلوب برگزیده‌اند اما متاسفانه اخیرا گلایه‌های بسیاری در مورد قیمت چادر شده تا جایی که شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر بوده‌ایم. نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه پذیرفتنی نیست این است که پیشنهاد و تلاشی برای قرار دادن پارچه چادری در لیست ارز دولتی انجام نپذیرفته؛ ضمن آنکه حتی معافیت‌های خاصی برای تولید این نوع پارچه در نظر گرفته نشده است.

تولید چادر داخلی نیازمند مشوق برای تولیدکنندگان و تجار

عضو فراکسیون زنان مجلس توضیح داد: افراد و تجاری حاضرند در این زمینه پیگیری و سرمایه‌گذاری کنند ولی نیاز به مشوق‌هایی از جمله معافیت‌های مالیاتی و دریافت ارز یارانه‌ای دارند اما متاسفانه تلاشی در این راستا نشده است. وی بیان کرد: با توجه به اینکه دبیرخانه کارگروه مد و لباس زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد قرار دارد انتظار ما این بود که وزارتخانه در این زمینه تلاش بیشتری می‌کرد.

دست‌های پشت پرده در حوزه چادر مشکی

سعیدی همچنین با اشاره به وجود مافیا در حوزه چادر گفت: من به استناد بررسی‌های خود این برداشت را دارم که مافیایی در حوزه چادر است؛ اصلا دولت پاسخ منطقی دهد که چرا با وجود آن که مصرف چادر در کشور زیاد است اما تولید ژاپنی و سوئیسی وارد می‌شود و کارخانه تولید چادر با کیفیت در کشور وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح داد: مطلع هستم زمانی ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها حاضر بودند در کشور ما این سرمایه‌گذاری را انجام دهند و آن را به تولید برسانند اما دست‌های پشت پرده اجازه نداد.

آخرین خبر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پوشاک فرم مدرسه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با نزدیک شدن به ماه مهر علاوه بر تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز مدرسه، کارگاه‌های تولید پوشاک فرم مدرسه فعالیت شان را زودتر آغاز کرده‌اند تا به موقع آماده تحویل شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- یک کارشناس بازار مسکن گفت: به تازگی ساخت مسکن در حومه شهر‌ها افزایش پیداکرده و این موضوع باعث رونق در این بازار نمی‌شود و فقط باعث مازاد مسکن در کشور می‌شود که نهایت رکود را افزایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بازار مسکن در ماه‌های اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرد تا جایی که این روند بر بازار اجاره بها نیز تاثیر مستقیم گذاشت و موجب افزایش نرخ اجاره بها شد. این کارشناس بازار مسکن بیان کرد: از بین رفتن عرضه و تقاضا در بازار مسکن علاوه بر رکود در این بازار، تبعات سیاسی و امنیتی نیز در کشور ایجاد خواهد کرد. سرحدی خاطر نشان کرد: باید با ایجاد تمهیداتی رغبت روستاییان را برای اقامت در روستا افزایش دهیم تا این افراد قصد مهاجرت به کلان شهر‌ها را نداشته باشند. این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: سامان دهی و استفاده از خانه‌های خالی در کلان شهر‌ها نیازمند هزینه است که بهتر است دولت به جای ساخت مسکن اضافی در حومه شهر تسهیلات را در این زمینه هزینه کند.

تایید بازداشت دو نماینده مجلس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، آقای اسماعیلی گفت: پرونده این دو نماینده در خصوص پرونده فروش محصولات شرکت سایپا از مدتها پیش تشکیل شده بود و چند بار احضار شدند و تحقیقات به عمل آمد. وی ادامه داد: این دو نماینده چون نتوانستند وثیقه مورد نظر را ارائه کنند در بازداشت به سر می‌برند، هر زمان که وثیقه مورد نظر به دادگاه ارائه شد تا پایان جریان بررسی پرونده آزاد خواهند شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - این روزها با وجود افزایش قیمت جهانی طلا و رسیدن قیمت هر اونس طلا به محدوده ۱۵۰۰ دلار، قیمت سکه در بازار تفاوت چندانی نکرده است. این روزها با وجود افزایش قیمت جهانی طلا و رسیدن قیمت هر اونس طلا به محدوده ۱۵۰۰ دلار، قیمت سکه در بازار تفاوت چندانی نکرده است. دلیل این مسئله به کاهش نرخ ارز بر می‌گردد چرا که برای تعیین قیمت سکه و طلا در داخل، قیمت جهانی طلا در قیمت دلار بازار آزاد ضرب می‌شود و قیمت سکه و طلا بر آن اساس تعیین می‌شود. این در حالی است که بدون دخالت بانک مرکزی در بازار ارز و با دلار ۱۴ هزار تومانی سکه می‌توانست به محدوده ۶ میلیون تومان برسد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
آیت‌الله جوادی آملی درباره اختلاف علما فرمودند که این اختلاف‌ها بلای آسمانی است و باید ببینیم این بلا کفاره کدام گناه است. علمای دین بخصوص علمای برجسته افراد عادی نیستند و رفتار و اظهارات آنها در جامعه انعکاس دارد. کدخدایی گفته است که این اختلاف، اختلاف طلبگی است. طلاب معتقدند این اختلاف، اختلاف طلبگی نیست، زیرا بحث طلبگی، بحث علم، فکر و اخلاق است و توهین در آن جایی ندارد. طلبه‌ها می‌گویند که اینهمه سال درس بخوانیم تا اینگونه مجادله کنیم؟ توقع این است که علما، معلم اخلاق باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رضا جعفرزاده اظهار کرد: تاکنون ۲۲۹۲ حاجی با ۱۰ پرواز به فرودگاه امام خمینی (ره) و ۱۷۲۱۵ حاجی با ۷۱ پرواز به سایر فرودگاه‌های کشور بازگشتند. وی افزود: براساس برنامه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار است ۱۵ پرواز امروز به ۶ فرودگاه و ۱۲ پرواز نیز به ۵ فرودگاه تا آخر یکم شهریور انجام شود. به گفته جعفرزاده براساس گزارشات دریافتی سازمان هواپیمایی کشوری از ۱۹ فرودگاه کشور که عملیات بازگشت را برعهده دارند سرویس دهی در فرودگاه‌ها و پاسخگویی مدیران فرودگاه‌ها و روسای ایستگاه‌های پروازی با حساسیت‌های مورد انتظار صورت می‌گیرد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین تصریح کرد: تلاش نیرو‌های امنیتی، انتظامی، گمرک و حراست‌های مستقر در فرودگاه‌ها تاکنون در رضایتمندی بدرقه کنندگان، مستقبلین حجاج قابل اغماض نبوده است. وی خاطر نشان کرد: هر گونه اطلاعات بیشتر مردم عزیز از وضعیت بازگشت حجاج بروی سایت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در دسترس قرار دارد.

اخبار بیشتر