تازه‌ترین تصمیم‌گیری‌ها در مورد اخذ مالیات
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

تازه‌ترین تصمیم‌گیری‌ها در مورد اخذ مالیات

مطالبه اتحادیه ناشران از جهانگیری برای حذف بروکراسی اداری معافیت مالیاتی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مطالبه اتحادیه ناشران از جهانگیری برای حذف بروکراسی اداری معافیت مالیاتی
اتحادیه ناشران در تازه‌ترین اقدام خود از معاون اول رئیس جمهور خواسته تا مسائل اداری حاکم بر معافیت مالیاتی ناشران را که موجب سردرگمی و قرائت خاص مودیان مالیاتی می‌شود،‌ حذف کند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ تابستان که می‌شود‌، برای بسیاری فصل آسایش و آرامش است اما برای صنوف و مودیان مالیاتی فصل تلاش و رفت‌ و آمدهای بسیار، ‌ صنف نشر نیز گرچه در سال‌های گذشته به مدد اجرایی شدن قانون معافیت مالیاتی ناشران و گتابفروشان اندک آرامشی را تجربه کرده بود، ‌ اما اکنون با مشکلات بسیاری مواجه شده است، ‌ باز هم در حساب و کتاب‌های مالیاتی برخی قرائت‌های خاص مودیات مالیاتی موجب شده است که معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان به طور کامل اجرایی نشود.

هر روز خبر‌های جدیدی از مالیات در نظر گرفته شده برای این ناشر و آن ناشر به گوش می‌رسد‌، این مشکلات تا اندازه‌ای بوده که اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برای حل آن دست به دامان معاون اول رئیس جمهور شد.

اتحادیه در نامه‌ای به جهانگیری جهت جلوگیری از برداشت‌هایی که معافیت صریح مالیات ناشران و کتابفروشان را مخدوش می‌کند، درخواست مساعدت کرد. البته پیش از آن نیز در جریان بازدید جهانگیری از نمایشگاه کتاب تهران گروهی از ناشران مذاکرات حضوری را آغاز کرده و مشکلات مالیاتی خود را مطرح کرده بودند.

مدتی پس از ارسال نامه‌ اتحادیه، یعنی دقیقا ۱۰ روز بعد‌، معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی اجتماعی همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهوری در نامه‌ای خطاب به رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خواستار رفع مشکل ناشران شد.

با این حال مشکل هم‌چنان باقی است و در تازه‌ترین اقدام مودیان مالیاتی به وضع مالیات برای سال‌های ۹۲ ‌، ۹۳ که ناشر در آن‌سال‌ها کلیه اقدامات قانونی خود برای معافیت را انجام داده بود، ‌ پرداخته‌اند.

قانون معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان در سال ۱۳۸۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، بر اساس بند «ل» ماده ۱۳۹ قانون معافیت مالیات‌های مستقیم، ناشران و کتابفروشی‌ها مشاغل در ردیف بند «ج» (مشاغل با گردش‌مالی سالانه کمتر از یک میلیارد تومان) بودند و براساس این بند از قانون، مشمولان معافیت مالیاتی در زمان بررسی وضعیت مالیاتی موظف به ارائه اظهارنامه‌ای رسمی به مأموران مالیاتی بودند و طبق همین اظهارنامه از پرداخت مالیات معاف شدند. پس از آن نیز با دستورالعمل اصلاحی موضوع ماده ۱۲ آئین‌نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم که ناظر بر آخرین تغییرات اعمال شده در روند معافیت مالیاتی ناشران و کتافروشان است کتابفروشان نیز همانند ناشران در صورتی که مجوزهای لازم برای فعالیت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارا باشند از پرداخت مالیات معاف شدند.

با وجود گذشت سال‌ها از تصویب و اجرایی شدن قانون در کشور هر ساله ناهماهنگی‌هایی در اجرایی شدن این قانون وجود دارد، ‌ اما مشکل کجاست؟ هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران مشکل را در سوء برداشت‌ها و برورکراسی اداری حاکم بر این موضوع می‌داند و می‌گوید: متاسفانه صنف نشر اکنون توانایی تحمل این فشارها را ندارد، ‌ این صنعت به اندازه کافی تحت فشار است و همه همتش در این است که این سرمایه حفظ شود، اینگونه فشارها می‌تواند صنف را از میان ببرد.

وی به مذاکرات ناشران با جهانگیری در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرده و می‌گوید: آقای جهانگیری موافقت‌هایی کرد و گفت که موضوع را حل می‌کند‌، پیگیری‌هایی نیز انجام شد و نامه‌هایی رد و بدل شد، ‌ اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

حسن‌پور با اشاره به بروکراسی حاکم بر روند اداری معافیت مالیاتی ناشران گفت: ‌ سازمان امور مالیاتی برای ناشران شروطی مانند تسلیم اظهارنامه مالیاتی و محاسبه دفاتر را گذاشته است. هم‌چنین مودیان مالیاتی در بررسی‌های خود سخت‌گیری‌هایی چون راه‌اندازی سیستم مالی را اعمال می‌کنند، ‌خب اگر ناشر بخواهد سیستم مالی راه‌بیندازد باید متحمل هزینه‌ای دیگر شود که بیشتر از پرداخت مالیات است و در صورت پرداخت آن هزینه اساسا معافیت برایش معنا ندارد، ‌ ما در آخرین مذاکرات خواستار حذف این سخت‌گیری‌ها شدیم.

وی افزود: اینکه دوستان اظهارنامه را تحویل دهند، کفایت می‌کند‌‌، این موضوع در مذاکرات با آقای جهانگیری مورد موافقت قرار گرفت، ‌ هفته گذشته نیز در جلسه‌ای با مسئول دفتر معاون اول رئیس جمهور این موضوع را مطرح کردیم و خواستار حذف مسائل اداری برای معافیت مالیاتی ناشران شدیم. قرار شد تا این هفته پاسخ نهایی به دست ما برسد.

حسن‌پور اظهار امیدواری کرد که با جواب مثبت معاون اول رئیس جمهور قانون معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان با سهولت بیشتری اجرایی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند بانک اطلاعاتی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند بانک اطلاعاتی است
عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که بانک اطلاعاتی برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی در کشور نداریم، گفت: دریافت یک مجوز معمولی در کشور حداقل ۲۷۰ روز زمان می‌برد که این به بخش تولید کشور صدمه وارد کرده است.

- اخبار اقتصادی -

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تصویب قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی تاکنون اقدامی از سوی سازمان امور مالیاتی در این زمینه انجام نشده است، اظهار کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند وجود یک بانک اطلاعاتی است.

وی با بیان این‌که آمار دقیقی از میزان خانه‌های خالی در کشور نداریم، ادامه داد: باید اقداماتی برای تناسب عرضه و تقاضا در بخش مسکن انجام دهیم که یکی از این کارها دریافت مالیات به خصوص از مالکان خانه‌های خالی است.

وی با تاکید بر این‌که همچنین باید به افزایش تولید مسکن در کشور کمک کنیم، افزود: این دو مورد باید به طور جدی پیگیری شود تا علاوه انگیزه‌ تولیدکنندگان در بخش‌های مرتبط با مسکن از جمله صنعت افزایش یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که این اقدام منجر به بهبود فضا کسب و کار و اشتغال کشور می‌شود، ‌ تصریح کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «رونق تولید» نامگذاری شده است؛ بهترین کار در این راستا تسهیل گیری برای رونق بیشتر تولید است.

کیانپور با بیان این‌که باید موانع تولید را برداریم از بروکراسی‌های طولانی انتقاد کرد و گفت: دریافت یک مجوز معمولی بین ۱۸۰ تا ۲۷۰ روز زمان می‌برد؛ باید بتوانیم شفافیت را روی فضای ایتنترنی فراهم کنیم تا افراد از طریق مراجعه به یک پیشخوان ظرف ۱۰ دقیقه ثبت سفارش انجام داده یا مجوزی را دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

اخذ مالیات از مجموع درآمد اشخاص؛ از مرحله شوک ارزی عبور کردیم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اخذ مالیات از مجموع درآمد اشخاص؛ از مرحله شوک ارزی عبور کردیم
معاون وزیر اقتصاد ضمن تشریح طرحهای مالیاتی ۳گانه وزارت اقتصاد، سازمان مالیاتی و سازمان برنامه و بودجه گفت: برای مالیات‌ستانی از فعالیتهای اختلال‌زای اقتصادی بایستی ابتدا یک‌سری تغییرات ساختاری در اقتصاد اجرا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدعلی دهقان دهنوی با بیان اینکه برای تصویب و تدوین یک قانون مالیاتی جدید با توجه به شرایط اقتصادی کشور بایستی جوانب و حیطه اثرگذاری آن به‌دقت بررسی شود، گفت: سازوکارهای مختلف پیاده‌سازی قوانین مالیاتی برای اجرای یک پایه جدید مالیاتی بایستی بررسی و از نگاه کارشناسی تأیید شود.

معاون وزیر اقتصاد ابراز کرد: یکی از نکات مهم در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه و یا مالیات‌ستانی از فعالیتهای اختلال‌زای اقتصادی این است که این قانون در زمان شوکهای ارزی که با افزایش قابل توجه ارزش داراییها مواجه می‌شویم کارکرد دارد، در حال حاضر از مرحله شوک ارزی و افزایش جهش‌وار قیمتها عبور کرده‌ایم.

وی افزود؛ با توجه به شرایط نسبتا آرام و غیربحرانی اقتصاد کشور فضای لازم برای بررسی باآرامش پیشنهاد مالیات‌ستانی از فعالیتهای اختلال‌زای اقتصادی ایجاد شده است.

دهقان دهنوی گفت: در حال حاضر همان‌طور که وزیر محترم اقتصاد تأکید کرد، پیشنهاد اولیه وزارت اقتصاد برای ایجاد این پایه مالیاتی در حوزه فعالیتهای اختلال‌زا به کمیسیون اقتصادی دولت ارسال شده تا بعد از بررسیهای نهایی در هیئت دولت تصویب شود.

ابراز امیدواری برای تصویب پرسرعت لایحه پیشنهادی وزارت اقتصاد

معاون وزیر اقتصاد با اظهار اینکه زمان مشخصی برای ارسال لایحه از دولت به مجلس وجود ندارد، گفت: مسائلی که با اقبال و پیگیری فضای عمومی و رسانه‌ها مواجه می‌شود، معمولا با سرعت بالاتری رسیدگی می‌شوند. لایحه مالیات بر فعالیتهای اختلال‌زای اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نیست و امیدواریم بازه بررسی این لایحه در دولت طولانی نشود.

وی با بیان اینکه ممکن است جزییات این پیشنهاد مالیاتی در دولت با تغییراتی مواجه شود، گفت: بر این اساس مطرح کردن جزییات لایحه مدنظر وزارت اقتصاد به این معنا که این لایحه قرار است بر کدام بخشهای اقتصادی تأکید داشته باشد خیلی منطقی نیست.

لزوم اجرای تغییرات ساختاری در اقتصاد برای پیاده‌سازی قانون مالیات بر فعالیتهای اختلال‌زا

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با یادآوری اینکه برای رسیدن به فضای مطلوب جهت پیاده‌سازی قانون مالیات بر فعالیتهای مختلف اقتصادی باید یک‌سری پیش‌زمینه‌ها مهیا شود، گفت: اگر یک‌سری تغییرات ساختاری در محیط اقتصاد کلان کشور ایجاد نشود اجرای طرح مالیات‌ستانی از فعالیتهای اقتصادی می‌تواند اثرات نامطلوب داشته باشد.

احتمال خروج سرمایه از تولید بدون رعایت پیش‌نیازهای مالیات‌ستانی

دهقان ادامه داد: اگر بخواهیم بدون ایجاد زیرساخت لازم از فعالیتهای مرتبط با تولید مثل مسکن مالیات وصول شود، در حالی که سایر بازارهای موازی کاذب تحت پوشش مالیاتی قرار نگرفته‌اند به‌راحتی شاهد خروج سرمایه از فضای تولید خواهیم بود که چنین موضوعی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

معاون وزیر اقتصاد با ابراز اینکه در گام اول باید بازدهی فعالیتهای کاذب اقتصادی کاهش یابد گفت: کنترل بازدهی غیرمتعارف از فعالیتهای غیرمولد یک اولویت محسوب می‌شود که بایستی برای آن طرح جداگانه داشت و طرح مالیات بر فعالیتهای اختلال‌زا چنین رویکردی را دنبال می‌کند.

جزییات طرح جدید سازمان مالیاتی برای افزایش درآمدهای مالیاتی

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد با اشاره به طرح سازمان امور مالیاتی برای ایجاد یک پایه مالیاتی جدید گفت: سازمان امور مالیاتی طرح مالیات بر مجموع درآمد اشخاص را پیگیری می‌کند که در صورت تهیه این طرح شاهد یک تحول در حوزه مالیات‌ستانی خواهیم بود.

دهقان ادامه داد؛ در طرح سازمان امور مالیاتی نوعی تجمیع در فعالیتهایی که طی آن یک شخص باید مالیات پرداخت کند ایجاد می‌شود و کل درآمد یک شخص مشمول مالیات خواهد شد. همچنین عملیاتی نمودن و اجرای قانون موجود درباره مالیات بر خانه‌های خالی نیز توسط این سازمان در حال پیگیری است.

طرح مالیاتی سازمان برنامه و بودجه در قالب یک پروژه به وزارت اقتصاد اعلام خواهد شد

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به طرح سازمان برنامه و بودجه برای اصلاح ساختار بودجه و اصلاح نظام مالیاتی گفت: سازمان برنامه یک طرح برای چارچوب کلی اصلاح ساختار بودجه را بدون جزییات زیاد ارائه کرده است. فعلا باید منتظر تصویب این طرح در شورای هماهنگی سران قوا باشیم در مرحله بعد بخش‌های مرتبط با وزارت اقتصاد طرح مذکور در قالب یک پروژه به وزارت اقتصاد ارائه خواهد شد.

به‌گفته دهقان، طرح سازمان برنامه برای تکمیل پروژه اصلاح ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی به نفت به موضوع اصلاح نظام مالیاتی نیز اشاره کرده است. اجرای این پروژه به‌عهده وزارت اقتصاد خواهد بود و به‌نظر می‌رسد تا زمان تصویب این برنامه طرح وزارت اقتصاد نیز به مرحله قابل قبولی رسیده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

بانک‌ها مقصر اصلی فرار مالیاتی!

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
بانک‌ها مقصر اصلی فرار مالیاتی!
500 میلیون حساب بانکی در ایران وجود دارد. حساب‌هایی که به گفته مدیران سازمان ‏مالیات زنگ خطر هستند و احتمال وقوع جرایمی مانند پولشویی و ...
بانک‌ها مقصر اصلی فرار مالیاتی! - 0

شهروند| ۵۰۰ میلیون حساب بانکی در ایران وجود دارد. حساب‌هایی که به گفته مدیران سازمان ‏مالیات زنگ خطر هستند و احتمال وقوع جرایمی مانند پولشویی و فرار مالیاتی را بالا می‌برند. ‌هادی ‏خانی، مدیر دفتر بازرسی پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفته است پدر و پسری را ‏شناسایی کرده‌اند که با تخلفاتی از قبیل تأسیس شرکت‌های صوری و افتتاح حساب‌های اجاره‌ای ۸۴۰ ‏نفر را درگیر فساد اقتصادی کرده‌اند‎. ‎

او گفته است که در این پرونده دو‌هزار وکالت نامه برای واردات، صادرات، کارت بازرگانی اجاره‌ای، ‏افتتاح حساب اجاره‌ای، ثبت شرکت‌های صوری، همچنین ٦ تا ٧‌هزار‌میلیارد تومان کتمان درآمد ‏شناسایی شده است‎. ‎

خانی تأکید کرده است فقط با ابزار مالیات می‌توان سوداگری‌ها و دلالی‌ها در حوزه اقتصاد را کنترل ‏کرد‎. ‎

البته بهاءالدین حسینی‌هاشمی، کارشناس ارشد امور بانکی به «شهروند» می‌گوید: «ما خیلی نمی‌توانیم ‏دست مردم را برای افتتاح حساب بانکی ببندیم و در همه جای دنیا افراد می‌توانند در هر بانکی که ‏دوست دارند حساب داشته باشند، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سازمان امور مالیاتی علاقه‌مند ‏است که گناه سیستم پرایراد خود را به گردن بانک‌ها بیندازد. ‏» او تأکید می‌کند: «افراد در ایران برای امور مختلف حساب‌های بانکی متفاوت دارند.

هرکدام از ارگان‌ها ‏حقوق کارمندان را به حساب یک بانک می‌ریزند یا اگر فردی بخواهد وام و تسهیلات بانکی بگیرد، ‏ناچار است حسابی برای واریز اقساطش داشته باشد. به جز این افراد ممکن است حساب مشترک یا ‏حساب شرکت و دفترشان را داشته باشند. همچنین خانواده‌ها ممکن است برای فرزندان‌شان حساب ‏بانکی باز کنند و … بنابراین چندان محدودیتی نمی‌توان برای مردم ایجاد کرد.» ‏‏ اما این نخستین باری نیست که سازمان امور مالیاتی بانک‌ها را به‌عنوان مقصران فرار مالیاتی معرفی ‏می‌کند. پیش از این هم بارها مدیران این سازمان گفته‌اند که بانک‌ها اطلاعات حساب افراد را به ‏سازمان امور مالیاتی نمی‌دهند. ولی این رفتار بانک‌ها رفتار عجیب و پیچیده‌ای نیست و مطابق با ‏قوانین موجود بانک‌ها اجازه ندارند به جز قوه قضائیه، اطلاعات گردش مالی افراد به نهادهای دیگری ‏ارایه دهند.

درواقع اگر بانک‌ها مرتکب چنین اقدامی شوند، صاحبان سپرده می‌توانند از آنها شکایت ‏کنند. ‏ بهاءالدین‌هاشمی، کارشناس ارشد امور بانکی به «شهروند» می‌گوید: «سازمان مالیات نمی‌تواند به صرف ‏میزان سپرده مالی افراد از آنها مالیات بگیرد و این حرف از پایه و اساس غلط است. زیرا ممکن است ‏سپرده یک فرد مربوط به دارایی و اموال یک شرکت باشد یا فردی وام گرفته باشد و آن را سپرده کرده ‏باشد یا این‌که فرد دیگری مثلا خانه‌اش را فروخته باشد و به صورت موقت پول آن را در بانک ‏گذاشته باشد. بنابراین سازمان مالیات نمی‌تواند به همین سادگی و با این فرمول خطی از حساب بانکی ‏افراد مالیات دریافت کند.»

‏ او ادامه می‌دهد: «فرمول دریافت مالیات در تمام جهان این است که درآمد را منهای هزینه فرد می‌کنند و ‏از سودی که عاید افراد می‌شود، مالیات دریافت می‌کنند. بنابراین سازمان امور مالیاتی باید برای تمام ‏ایرانی‌ها یک کد مالیاتی تعریف کند و تمام اطلاعات درآمدی افراد را داشته باشد و گردش مالی آنها را ‏مورد رصد قرار دهد، نه حساب سپرده آنها را.» ‏ هاشمی توضیح می‌دهد: «سازمان امور مالیاتی ایران این بار تعداد سپرده‌های بانکی ایرانی‌ها را نشانه گرفته ‏است. این درحالی است که به نظر می‌رسد تعداد حساب‌های اجاره‌ای بیشتر از ٥ تا ١٠‌هزار حساب ‏بانکی نباشد و این تخلف آن‌قدر گسترده نیست که شبکه بانکی را درگیر کرده باشد.» ‏

خواندن خبر در سایت منبع

مالیات هوشمند مسیر فرار‌ مالیاتی را می‌بندد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مالیات هوشمند مسیر فرار‌ مالیاتی را می‌بندد
پارسا گفت: اخذ مالیات هوشمند لازمه مقابله با فرار مالیاتی و ایجاد عدالت مالیاتی است.

پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص راهکارهای مقابله با فرار مالیاتی گفت: اخذ مالیات هوشمند لازمه مقابله با فرار مالیاتی و ایجاد عدالت مالیاتی است که اجرای کامل این امر به همدلی و همکاری هر سه قوه و دستگاه‌های اجرایی نیاز دارد.

وی ادامه داد: تاکنون اطلاعات بانکی کاملی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و تمرکز ما بیشتر روی حساب‌های بانکی با گردش بیش از ۵ میلیارد تومان است.

پارسا یکی از الزامات تحقق مالیات هوشمند را راه اندازی سامانه‌های فروشگاهی عنوان کرد و افزود: باید سیستمی در کشور فراهم کنیم که اطلاعات واقعی مودیان مالیاتی به سازمان امور مالیاتی بیاید. زمانی که ما تمام دیتا‌های واقعی را در اختیار داشته باشیم بنابراین مالیات تعیین شده عادلانه خواهد بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: تحریم‌ها فرصتی است برای اینکه نظام مالیاتی کشور را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم که اگر این میزان به درآمد مالیاتی اضافه شود ببه بخش‌های مختلف اجرایی و خدماتی می‌رسد همانگونه که ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک شده است.

پارسا تاکید کرد: ما علاوه بر مقابله با فرار مالیاتی به دنبال کاهش معافیت‌ها و هدفمندی آن هستیم چراکه شاهد هستیم در برخی موارد به اصل هدف تعیین شده برای معافیت مالیاتی دست نیافته‌ایم.

وی درباره لزوم کاهش ارتباط مستقیم مودی و مامور مالیات گفت: باید بستر را با راه اندازی کامل سامانه‌های فروشگاهی طوری فراهم کنیم که کسی نتواند برای فرار از مالیات اطلاعات نادرست ارائه دهد.

پارسا تاکید کرد: اگر مردم بدانند عدالت مالیاتی محقق شده یعنی از هرکسی متناسب با درآمد و ثروت وی مالیات اخذ شود گلایه‌ای نخواهند داشت مردم از تبعیض در اخذ مالیات ناراضی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

مالیات بر عائدی سرمایه برگشت خورد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
مالیات بر عائدی سرمایه برگشت خورد
در حالی که همه منتظر تقدیم طرح مالیات بر عائدی سرمایه به مجلس بودند رئیس سازمان امور مالیاتی از برگشت خوردن این لایحه توسط وزارت اقتصاد خبر داده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، با اینکه پیش از این معاون اقتصادی وزارت اقتصاد از نهایی شدن لایحه مالیات بر عائدی سرمایه برای ارسال به هیئت دولت خبر داده بود اما حالا رئیس سازمان امور مالیاتی از بازگشت این لایحه به سازمان امور مالیاتی خبر می‌دهد.

لایحه مالیات بر عائدی سرمایه اصلاح می‌شود

امیدعلی پارسا - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور - در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی مشهد درباره لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اظهار کرده که در این زمینه ابتدا پیش‌نویسی را ما تهیه می‌کنیم، بعد در وزارتخانه نهایی شده و در نهایت به دولت می‌رود. ما پیش‌نویس اولیه را به وزارتخانه دادیم، وزارتخانه برای اصلاح به سازمان امور مالیاتی برگرداند، حداکثر تا پایان مردادماه باید به وزارتخانه برگردانیم.

او در مورد مالیات بر خانه‌های خالی هم گفته که بحث‌های زیرساختی آن فراهم نیست اما به لحاظ قانونی ماده ۵۴ قانون مالیاتی مستقیم بیان می‌کند که وزارت مسکن و شهرسازی باید سامانه املاک را راه‌اندازی کند، این سامانه تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد و بعد بستر اجرای این قانون فراهم می‌شود.

مالیات بر عائدی سرمایه نهایی شده بود

این گفته رئیس سازمان امور مالیاتی در حالی است که پیش از این خود او در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تهران با بیان اینکه طرح مالیات بر عایدی ثروت شامل املاک، خودرو، سکه و ارز می‌شود از نهایی شدن این لایحه در وزارت اقتصاد و ارائه آن به هیات دولت برای تصویب آن خبر داده بود.

ابهامات درباره سرنوشت این لایحه مالیاتی مهم زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم هفته گذشته محمدعلی دهقان دهنوی -معاون اقتصادی وزارت اقتصاد- از ارسال لایحه‌ای مالیاتی با عنوان «مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا» برای بررسی به هیات دولت خبر داده و تاکید کرده بود که این لایحه جدید با رویکرد از بین بردن زمینه فعالیت‌های اختلال زا تنظیم شده است و با رویکرد معمول مالیات بر عایدی سرمایه متفاوت است.

او همچنین گفته بود که این لایحه با رویکردی نوآورانه و با هدف سرکوب فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و محتکرانه تنظیم شده و تلاش شده است نه تنها هیچ‌گونه اختلالی در بازارهای مولد و بخش واقعی اقتصاد وارد نشود بلکه اجرای این طرح زمینه‌ساز مهاجرت سرمایه از فعالیت‌های اختلال‌زا و سوداگری‌هایی که هیچ‌گونه خلق ارزش اقتصادی ندارند به بخش‌هایی از اقتصاد باشد که بستر رشد اقتصادی و رونق تولید را فراهم می‌سازد.

مالیات از فعالیت‌های اختلال‌زا همان مالیات بر عائدی سرمایه است؟

این ویژگی‌های ذکر شده در توصیف معاون وزارت اقتصاد از لایحه «مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا» دقیقا همان ویژگی‌هایی است که از لایحه مالیات بر عائدی سرمایه انتظار می‌رود. بر این اساس سوال اساسی که به وجود می‌آید این است آیا این لایحه جدید قرار است جایگزین لایحه مالیات بر عائدی سرمایه شود یا در راستای همان لایحه است؟

برخی گمانه‌زنی‌ها از این حکایت دارد که ظاهرا لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا قرار است همان مفاد لایحه مالیات بر عائدی سرمایه منهای بحث مسکن را شامل شود. در این صورت بازگشت لایحه مالیات بر عائدی سرمایه را می‌توان نوعی عقبگرد دولت از اخذ مالیات بر مسکن تلقی کرد.

یک سال از تشکیل کارگروه ویژه برای مالیات بر سرمایه می‌گذرد

اوایل مردادماه پارسال حسین میرشجاعیان - معاون وقت وزارت اقتصاد - با بیان اینکه با طرح مالیات بر سرمایه‌ها می‌توان جلوی سفته بازی‌ها را گرفت، از تشکیل کارگروهی ویژه در وزارت اقتصاد برای اجرای این طرح خبر داد.

از زمان وعده تشکیل این کارگروه که قرار بود به صورت ویژه و فوری برای مالیات بر سرمایه تدبیری بیاندیشد، حدود یک سال می‌گذرد و در این مدت فعالیت‌های سفته‌بازی در بازارهای مختلف و مخصوصا بازار مسکن باعث افزایش چندین برابری قیمت‌ها شده است به طوری که امکان خرید خانه از بسیاری از اقشار کم درآمد جامعه سلب شده است.

گفتنی است، مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) در بیش از ۱۸۰ کشور جهان در حال اجراست و از این نوع مالیات به عنوان ابزاری جدی برای کنترل فعالیت‌های سوداگرانه مخصوصا در بخش مسکن استفاده می‌شود.

ایران جیب

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جدیدترین قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو در بازار آزاد

3+
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می‌آید. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند. نوع قیمت لحظه قیمت دلار ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت یورو ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت پوند ۱۴ هزار و ۲۶۸ تومان قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۹۷ تومان قیمت سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱ هزار تومان قیمت سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار تومان قیمت نیم سکه ۲ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان قیمت ربع سکه یک میلیون و ۳۹۴ هزار تومان قیمت سکه گرمی ۹۷۷ هزار تومان قیمت گرم طلای ۱۸ ۴۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت گرم طلای ۲۴ ۵۵۶ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت هرمثقال طلا یک میلیون و ۸۰۹ هزار تومان قیمت هرانس طلادلار ۱۵۱۳٫۵ دلار قیمت پلاتیندلار ۸۵۱ دلار قیمت انس نقرهدلار ۱۷٫۰۹ دلارانتهای پیام/
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
شاخص کل بورس ا وراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه با ۴۱۳ واحد عقب‌نشینی همراه شد. شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود با ۴۱۴ واحد کاهش به رقم ۵۲۹ هزار و ۲۶۴ واحد رسید. امروز نمادهای شپنا، تاپیکو در تقویت شاخص بورس اثرگذار بودند و نمادهای همراه و معادن، فولاد، ‌رمپنا، فملی در کاهش شاخص بورس بیشترین اثر را داشتند. به گزارش فارس، در فرابورس ایران در پایان معاملات ایران شاخص کل ۱۶ واحد کاهش یافته و به رقم ۳۵۰۹ واحد رسید. همچنین نماد معاملاتی ختراک ریخته‌گری تراکتورسازی ایران و نماد غنوش مربوط به نوش مازندران بازگشایی شدند.

ترامپ: هیچ چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که مشغول برگزاری کمپین‌های انتخاباتی‌اش در گوشه و کنار ایالات متحده است در جمع هوادارانش گفت: «می‌دانم شما من را دوست دارید، ولی هیچ ‌چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید. چه من را دوست داشته باشید چه نداشته باشید باید به من رای بدهید.»

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

اخبار بیشتر