اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 6 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 6 مردادماه

اختلال در سامانه معاینه فنی خودروها

ایسناخبرگزاری ایسنا
اختلال در سامانه معاینه فنی خودروها
مدیریت اموراجرایی معاینه فنی خودروهای کشور از ایجاد اختلال در سامانه ارسال اطلاعاتی خودروها به سیمفا خبر داد.

به گزارش ایسنا، قیصر علت اختلال پیش‌آمده در مراکز معاینه فنی خودروهای سراسر کشور را قطع سامانه پلیس در ارسال اطلاعات خودروها به سامانه سیمفا دانست و درخصوص احراز اصالت الکترونیکی خودرو طبق آیین‌نامه اجرایی معاینه فنی گفت: در مراکز معاینه فنی پس از پذیرش خودرو دوربین پلاک خوان، پلاک را خوانده و توسط سامانه سیمفا به سامانه ناجا ارسال می‌شود، سامانه ناجا پس از دریافت پلاک خودرو، اطلاعات هویتی خودرو را به سامانه سیمفا عودت داده و سامانه سیمفا اطلاعات دریافتی را به مراکز معاینه فنی ارسال می‌کند اما متاسفانه از صبح امروز به دلیل عدم همکاری پلیس در اجرای قانون و انجام وظایف محوله از سوی ارگان‌های ذیربط، مراکز معاینه فنی غیرفعال بوده و این امر سبب نارضایتی شدید مراجعین به مراکز معاینه فنی شده است.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور خاطر نشان کرد طبق مصوبه مورخ ۱۴ دی ماه ۹۳ هیات دولت درخصوص آیین نامه نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو (آیین نامه اجرایی معاینه فنی) و قانون هوای پاک، بررسی پلاک خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی از طریق سیمفا باید از پلیس استعلام شود تا امکان صدور گواهی معاینه فنی معتبر در سامانه سیمفا محقق شود که طبق قوانین ارسال اطلاعات به سامانه سیمفا جزء وظایف ذاتی پلیس بوده و هست.

بر اساس اعلام روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، وی تصریح کرد: یکی از وظایف پلیس حفاظت و ضمانت امنیت اجتماعی در کشور است و شان و جایگاه پلیس بالاتر از این است که بخاطر مبلغی ناچیز یک فعالیت قانونی در کشور را مختل کند اما جای تاسف دارد که به دلیل عدم وصول این مطالبات ناچیز غیرقانونی، ۶۰۰ مرکز معاینه فنی خودرو از دسترس خارج شده و حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر از مراجعه کنندگان در سراسر کشور دچار سردرگمی شده‌اند.

قیصر در پایان بخاطر اختلال و وقفه پیش آمده در خصوص اخذ گواهی معاینه فنی از مردم عذرخواهی کرد و گفت: مطمئن هستیم مسئولین ناجا از این اقدام شرکت پژوهش ناجی بی‌اطلاع هستند وگرنه اجازه چنین کاری داده نمی‌شد و امیدواریم که در اسرع وقت این مشکل حل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و ثبات تولیدات سایپا

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و ثبات تولیدات سایپا
بررسی میدانی از بازار خودروی پایتخت حاکی از افزایش دو تا سه میلیون تومانی محصولات ایران خودرو نسبت به سه شنبه هفته گذشته (اول مرداد)‌ و ثبات نسبی قیمت محصولات سایپا است.

اعتمادآنلاین| امروز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۸۰٫۵ میلیون تومان، هر دستگاه سمند ال. ایکس ۷۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۹۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی ۸ به ۹۲ میلیون تومان و پژو پارس ۹۴ میلیون تومان قیمت خوردند.

کارشناسان دلیل افزایش دو تا سه میلیونی قیمت محصولات ایران خودرو را کاهش عرضه محصولات این شرکت عنوان می‌کنند.

برخی نمایشگاه‌داران نیز معتقدند هر زمان قیمت‌ها روند کاهشی به خود می‌گیرد، شیطنت شرکت‌ها شروع می‌شود و افزایش قیمت می‌دهند، به طوری که پژو ۴۵۰ اس. ال. ایکس را از ۶۷ میلیون تومان به ۷۸ میلیون تومان در روزهای گذشته رسانده و فاکتور کردند.

چنین افزایش قیمتی در پژو پارس نیز دیده می‌شود و برخی سایت‌های خودرویی نسبت به انتشار بخشنامه‌های مربوطه اقدام کرده‌اند که بار روانی داشته و بر قیمت‌ها تاثیرگذار است.

آنان تاکید دارند در شرایط کنونی که قیمت ارز روند نزولی گرفته، افزایش قیمت خودرو معنی ندارد و دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه ورود کنند.

بر پایه این گزارش، قیمت پژو ۲۰۰۸ محصول مونتاژی ایران خودرو نیز امروز پنج میلیون تومان افزایش نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و به ۳۱۰ میلیون تومان رسید. همچنین هایما اس ۷ توربو ۲۷۰ میلیون تومان و هایما اس ۵ به ۲۴۵ میلیون تومان رسید.

افت یک میلیون تومانی پراید ۱۱۱

بررسی قیمت‌های بازاری حاکی از ثبات قیمتی محصولات سایپا در یک هفته گذشته است و حتی پراید ۱۱۱ نسبت به هفته گذشته با افت قیمت یک میلیون تومانی ۴۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

امروز هر دستگاه پراید ۱۳۱ به ۴۴٫۵ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ به ۴۴ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۵۲٫۵ میلیون تومان، تیبا هاچ بک ۵۷ میلیون تومان و ساینا ۵۸ میلیون تومان قیمت خوردند.

این در حالی است که ثبات قیمتی در بازار مونتاژی‌های سایپا و همچنین خودروهای خارجی مشاهده می‌شود، به طوری که هر دستگاه سراتو ۲۹۲ میلیون تومان و سیتروئن C۳ به ۳۶۵ میلیون تومان رسید.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید
ایسنا نوشت: به تازگی فهرستی از قابل اعتمادترین برندهای خودرو توسط موسسه تحقیقاتی جی‌دی پاور منتشر شده که نشان می‌دهد خودروسازان کره‌ای گوی رقابت را از خودروسازان آمریکایی و ژاپنی ربوده‌اند.

موسسه تحقیقاتی جی‌دی پاور (JD Pwer) به تازگی نتایج جدیدترین تحقیقات و بررسی‌های خود را درباره رضایت‌مندی مشتریان از برندهای مختلف خودروهای توسعه داده شده توسط خودروسازان برتر جهان منتشر کرده‌است. این فهرست ۱۰ گانه به‌خوبی بهترین و قابل اعتمادترین برندهای خودرو را در جهان نشان می‌دهد که همواره نام برخی از خودروسازان در این لیست می‌درخشد.

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر، این فهرست همچنین به وضوح نشان می‌دهد که در جلب رضایت مشتریان، شرکت‌های خودروسازی کره‌ای از رقبای آمریکایی و ژاپنی خود پیشی گرفته و عملکرد موفقیت آمیزتری را برای خود به ثبت رسانده‌اند.

این گزارش که شامل فهرستی از نام‌های بهترین و قابل اعتمادترین برندهای خودرو در جهان می‌شود، بر اساس میزان رضایت‌مندی، شکایات و تعداد مشکلاتی که مشتریان و خریداران در ۹۰ روز نخست با آنها مواجه شده‌اند، تنظیم و منتشر شده است.

۱. جنسیس

جنسیس به عنوان یک خودروی کره‌ای محصول مشترک شرکت‌های هیوندای و کیاموتورز، توانسته است در جایگاه نخست این فهرست جای بگیرد و از سایر برندهای برتر موجود در لیست برترین خودروهای جهان جلو بزند. جنسیس با رشد قابل توجهی که در سال‌های اخیر برای خود رقم زده است، موفق شده است پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف داشته باشد و بدین ترتیب رضایت مشتریان را به خود جلب کند و در مسیر درستی پا بگذارد.

این برند با ثبت ۶۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو، در مقام نخست این فهرست جای گرفته است.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 7

۲. کیا:

دومین برند برتر و قابل اعتمادی که موفق شده است رضایت و توجه خیل عظیمی از مشتریان خودرو را به خود جلب کند، کیاموتورز است که با ثبت ۷۰ مشکل در هر ۱۰۰ دستگاه خودرو، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 10

۳. هیوندای

این برند کره‌ای نیز توانسته است با ثبت ۷۱ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو، در مقام سوم بایستد و بدین ترتیب سه جایگاه برتر و نخست فهرست رده بندی بهترین و قابل اعتمادترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۹ را برای خودروسازان کره‌ای به ارمغان آورده‌اند.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 13

۴. فورد

چهارمین جایگاه در این فهرست رده‌بندی به یک شرکت خودروسازی آمریکایی تعلق دارد که ۸۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو برای آن به ثبت رسیده است. فورد یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین خودروسازان آمریکایی است که سهم قابل توجهی در بازارهای جهانی علی‌الخصوص منطقه آمریکای شمالی یعنی کانادا و ایالات متحده دارد.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 17

۵. لینکلن:

این برند که تولیدکننده خودروهای لوکس و زیرمجموعه شرکت فورد آمریکاست، نیز موفق شده است با ثبت ۸۴ مشکل در هر ۱۰۰ دستگاه خودرو، رتبه پنجم جدول رده‌بندی برترین برندهای خودرو را به خود اختصاص بدهد.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 20

۶. شورولت:

این برند آمریکایی نیز که از دیرباز از استقبال بی نظیری از سوی مشتریان در بازارهای جهانی علی الخصوص در منطقه آمریکای شمالی برخوردار بوده و زیرمجموعه جنرال موتورز بوده است، رتبه ششم این فهرست را از آن خود کرد. این در حالیست که ۸۵ مشکل به ازای تولید و عرضه هر ۱۰۰ دستگاه خودرو برای آن ثبت شد.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 23

۷. نیسان:

این برند ژاپنی که تولیدکننده خودروهای باکیفیت، لوکس و قدرتمندی است و سهم قابل توجهی در بازارهای جهانی دارد، با ثبت ۸۶ مشکل به ازای تولید هر ۱۰۰ دستگاه خودرو، در رتبه هفتم این فهرست رده‌بندی ایستاد.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 26

۸. دوج:

دوج نیز به عنوان یک برند آمریکایی دیگر، با ثبت ۹۰ مشکل در هر ۱۰۰ دستگاه خودروی تولید و عرضه شده به بازار، در آخرین رتبه این جدول رده‌بندی قرار گرفت.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 29

۹. لکسوس:

لکسوس نیز به عنوان برند لوکس ساز زیرمجموعه شرکت تویوتاموتورز ژاپن، با ثبت ۹۰ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو در جایگاه نهم و در اصل هم ردیف با خودروهای برند دوج در فهرست مذکور قرار گرفته است.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 32

۱۰. تویوتا:

تویوتاموتورز ژاپن نیز که سالهاست یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان به شمار می‌رود، همچون دو برند پیشین، با ثبت ۹۰ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو در مقام دهم و در واقع هم ردیف با دوج و لکسوس ایستاده است.

قابل‌اعتمادترین برندهای خودرو را بشناسید - 35

بررسی و تحقیقاتی که اخیرا موسسه جی‌دی پاور منتشر کرده است، نشان می‌دهد شکاف بین رضایت‌مندی مشتریان از خودروهای سدان و شاسی بلند و کیفیت تولید شرکت‌های سازنده نسبت به سال‌های قبل به شدت کاهش یافته و به نظر می‌رسد این روند نزولی بیشتر از پیش کاهش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای داخلی ۶ مرداد ۹۸/ قیمت پراید اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت خودروهای داخلی ۶ مرداد ۹۸/ قیمت پراید اعلام شد
قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار امروز یک شنبه 6 مرداد ماه 98 اعلام شد.

​به گزارش خبرگزاری موج، قیمت خودرو در بازار امروز (یکشنبه ۶ مرداد ماه ۹۸) اعلام شد که براین اساس قیمت تعدادی از خودروهای داخلی به شرح زیر است:

ایران خودرو
  وانت آریسان50,000,00051,500,000
  سمند LX74,500,00066,770,000
  سمند EF781,000,000حاشیه بازار
  سمند EF7 . دوگانه سوز – کد 1083,000,000حاشیه بازار
  سمند EF7 . دوگانه سوز – کد 1685,000,000حاشیه بازار
  سمند سورن90,000,00082,558,000
  سمند سورن توربوناموجودتوقف فروش
  دنا (تیپ 1)104,000,000حاشیه بازار
  دنا (تیپ 2)110,000,00066,000,000
  دنا پلاس (تیپ 1)124,000,000حاشیه بازار
  دنا پلاس (تیپ 2)152,000,00076,000,000
  دنا پلاس توربو171,000,00089,900,000
  پژو GLX 40572,000,00063,158,000
  پژو GLX 405 دوگانه سوز74,500,00065,578,000
  پژو SLX 40580,000,00067,880,000
  پژو پارس92,000,00078,338,000
  پژو پارس . دوگانه سوز96,000,00054,914,000
  پژو پارس LX . کد 18102,000,00084,720,000
  پژو پارس LX . کد 19103,000,000حاشیه بازار
  پژو پارس اتوماتیک136,000,000حاشیه بازار
  پژو 207 . دنده‌ای (تیپ 1)116,000,00096,730,000
  پژو 207 . اتوماتیک158,000,000حاشیه بازار
  پژو 207 صندوقدار148,000,000حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 2 (ساده)78,500,000حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 2 (فول)80,000,00067,283,000
  پژو 206 . تیپ 5 (ساده)91,200,000حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 5 (فول)94,500,00083,690,000
  پژو 206 صندوقدار (ساده)90,800,000حاشیه بازار
  پژو 206 صندوقدار (فول)94,000,00080,754,000
  پژو 301ناموجودتوقف فروش
  پژو 2008305,000,000114,994,000
  پژو 508505,000,000توقف فروش
  رانا LX76,900,00067,440,000
  دانگ فنگ H30 (تیپ 1)123,000,00075,000,000
  دانگ فنگ H30 (تیپ 2)127,000,00076,500,000
  دانگ فنگ S30ناموجود135,500,000
  رنو تندر پیکاپناموجود79,900,000
  رنو تندر E2 (تیپ 1)114,000,000حاشیه بازار
  رنو تندر E2 (تیپ 2)118,000,000توقف فروش
  رنو تندر پلاس دنده‌ای135,000,000توقف فروش
  رنو تندر پلاس اتوماتیک (تیپ 1)157,000,000حاشیه بازار
  رنو تندر پلاس اتوماتیک (تیپ 2)162,000,000توقف فروش
  هایما اس 5 توربو ( S5 )243,000,000حاشیه بازار
  هایما اس 7 توربو ( S7 )268,500,000حاشیه بازار
  پیکاپ دوکابین فوتونناموجود280,000,000
  سوزوکی ویتارا490,000,000توقف تولید
سایپا
  سایپا 111 (سفید)                         49,000,00039,681,000
  سایپا 111 (تنوع رنگ)49,400,00039,681,000
  سایپا 131 (سفید)44,100,00037,381,000
  سایپا 131 (تنوع رنگ)44,500,00037,641,000
  سایپا 132 (سفید)45,500,00038,281,000
  سایپا 132 (تنوع رنگ)45,800,00038,541,000
  سایپا 15143,600,00040,313,000
  تیبا (رنگ سفید)51,000,00043,443,000
  تیبا (تنوع رنگ)51,500,00042,743,000
  تیبا دوگانه‌سوز (سفید)ناموجود45,543,000
  تیبا دوگانه‌سوز (تنوع رنگ)ناموجود45,543,000
  تیبا 2 (سفید)56,200,00051,343,000
  تیبا 2 (تنوع رنگ)56,500,00051,603,000
  ساینا57,000,00055,943,000
  ساینا (رینگ آلومینیومی)60,000,00060,943,000
  ساینا اتوماتیک77,000,000توقف فروش
  کوییک دنده‌ای63,500,00059,500,000
  کوییک اتوماتیک90,000,00069,000,000
  وانت زامیاد82,000,00067,335,000
  وانت زامیاد گازسوز (ساده)83,000,00077,300,000
  وانت زامیاد گازسوز (آپشنال)88,000,00079,900,000
  آریو (دنده ای)99,000,000حاشیه بازار
  آریو (اتوماتیک)126,000,000حاشیه بازار
  چانگان CS35168,000,000155,000,000
  کیا سراتو 2000 – اتوماتیک290,000,000295,000,000
  سیتروئن C3 (تیپ 1)357,000,000238,450,000
  سیتروئن C3 (تیپ 2)363,000,000241,950,000

خواندن خبر در سایت منبع

تبدیل محصولات ایران خودرو؛ ۲۰۶ رانا شد H۳۰ کراس دنا و پارس

فراروخبرگزاری فرارو
تبدیل محصولات ایران خودرو؛ ۲۰۶ رانا شد H۳۰ کراس دنا و پارس
طرح تبدیل محصولات شرکت ایران خودرو ویژه مردادماه ۹۸ منتشر شد.
تبدیل محصولات ایران خودرو؛ ۲۰۶ رانا شد H۳۰ کراس دنا و پارس - 0

به استحضار نمایندگان محترم می‌رساند پیرو درخواست برخی از مشتریان محترم و بروز تاخیر طولانی در تحویل برخی از خودرو‌ها، امکان تبدیل به سایر خودرو‌ها تا پایان ماه جاری (تکمیل ظرفیت) مطابق جدول پیوست وجود دارد.

شرایط تبدیل تعهدات معوق مطابق جدول فوق ارائه شده است؛ لذا لازم است دارندگان قرارداد‌های فوق جهت تعیین تکلیف تعهدات نسبت به تبدیل تعهدات به سایر خودرو‌ها مطابق جدول تبدیل و با توجه به نکات ذیل اقدام نمایند:

تبدیل محصولات ایران خودرو؛ ۲۰۶ رانا شد H۳۰ کراس دنا و پارس - 5

زمان فعالسازی این بخشنامه ساعت ۱۰ امروز یکشنبه مورخه ۹۸/۰۵/۰۶ می‌باشد

نکات مهم:

شرایط تبدیل این جدول صرفا برای تعهدات معوق می‌باشد.

لازم به یادآوری است که طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود، محاسبه سود مشارکت تعهدات پیش فروش و جریمه تاخیرطبق قرارداد بطور مکانیزه محاسبه خواهد شد.

در جدول تبدیل ۱ حداکثر زمان ارسال دعوتنامه ۷۲ ساعت بعد از تبدیل خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو ویژه مردادماه (+جزئیات)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
طرح تبدیل محصولات ایران خودرو ویژه مردادماه (+جزئیات)

طرح تبدیل محصولات شرکت ایران خودرو ویژه مردادماه ۹۸ منتشر شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از ایران جیب در بخشنامه ایران خودرو آمده است: پیرو درخواست برخی از مشتریان و بروز تاخیر طولانی در تحویل برخی از خودروها، امکان تبدیل به سایر خودروها تا پایان ماه جاری (تکمیل ظرفیت) مطابق جدول پیوست وجود دارد.

شرایط تبدیل تعهدات معوق مطابق جدول فوق ارائه شده است.

لذا لازم است دارندگان قراردادهای فوق جهت تعیین تکلیف تعهدات نسبت به تبدیل تعهدات به سایر خودروها مطابق جدول تبدیل و با توجه به نکات ذیل اقدام نمایند:

زمان فعالسازی این بخشنامه ساعت ۱۰ امروز یکشنبه مورخه ۹۸/۰۵/۰۶ می‌باشد

نکات مهم:

شرایط تبدیل این جدول صرفا برای تعهدات معوق می‌باشد.

لازم به یادآوری است که طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود، محاسبه سود مشارکت تعهدات پیش فروش و جریمه تاخیرطبق قرارداد بطور مکانیزه محاسبه خواهد شد.

در جدول تبدیل ۱ حداکثر زمان ارسال دعوتنامه ۷۲ ساعت بعد از تبدیل خواهد بود.

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو ویژه مردادماه (+جزئیات) - 11

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو10 ساعت قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.

لحظه آتش‌ گرفتن خودرو در پمپ بنزین اهواز + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

آتش گرفتن خودروی خوش شانس‌ترین مرد جهان! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، سرنشینان یک خودروی سواری در برزیل، در بهترین زمان ممکن از آن خارج شدند. آنها لحظاتی قبل از آتش گرفتن خودرو از آن پیاده شدند اما اقبال آنها به اینجا ختم نشد. درست در همین لحظه، یک کامیون آتش نشانی که از کنار آنها عبور می‌کرد که با دیدن شعله‌های آتش، ماموران عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر