اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 5 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 5 مردادماه

متقاضیان نمی‌توانند به بازار مسکن نزدیک شوند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
متقاضیان نمی‌توانند به بازار مسکن نزدیک شوند
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه متقاضی مسکن در بازار وجود دارد اما نمی توانند خود را با این قیمت ها به بازار نزدیک کنند، گفت: شرایط برای خرید مسکن برای دهک‌‌های هدف به شدت سخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فرشید پورحاجت در پاسخ به این سئوال که افت ۶۰ درصدی معاملات مسکن نشان می‌دهد بخش مسکن دوره جدیدی از کسادی و رکود را آغاز کرده است، گفت: آنچه که بدیهی است و در ۳ یا ۴ ماه گذشته مشخص شده این است که قدرت نقدینگی مهم‌ترین عامل در تعیین بازار مسکن کشور است پس بنابراین تا مردم قدرت خرید مسکن نداشته باشند به نظر می‌رسد شرایط فعلی که در آن هستیم ادامه‌دار باشد.

وی با اشاره به اینکه متقاضی خرید در بازار مسکن وجود دارد اما متأسفانه این متقاضیان نمی‌توانند خود را با این قیمت‌ها به بازار نزدیک کنند، اظهار داشت: شرایط برای خرید مسکن برای دهک‌‌های هدف به شدت سخت شده و این در تمام کشور قابل لمس است به طوری که شرایط فعلی عرصه را برای جوانان و دهک‌های متوسط جامعه به شدت سخت کرده است.

* علم اقتصاد این را نمی‌پذیرد که مسکن نخرید تا قیمت اصلاح شود

پورحاجت در پاسخ به این سئوال که وزیر راه و شهرسازی توصیه برای خرید نکردن مسکن کرده تا قیمت‌ها تعدیل شود گفت: هیچ بخشی در علم اقتصاد این را نمی‌پذیرد که نخرید تا قیمت اصلاح شود مگر قرار است در آینده چه شرایطی فراهم شود.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور افزود: بخش تولید مسکن در شرایط فوق‌العاده بحرانی قرار دارد و مردم برای خرید مسکن در شرایط سختی هستند اما این که توصیه می‌شود مسکن نخرید تا قیمت تعدیل شود باعث انباشت تقاضا می‌شود که در آینده باعث سونامی قیمت خواهد شد.

پورحاجت تأکید کرد: به اعتقاد سازندگان به جای اینکه اعلام شود مسکن نخرید تا قیمت‌ها کاهش یابد باید دولت زمینه تولید مسکن را فراهم کند چرا که به استناد گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون عمران برای تعادل‌بخشی بازار مسکن ۴٫۵ میلیون واحد مسکونی در کشور کسری داریم؛ پس اگر مردم نخرند این باعث بر هم زدن نظم بازار می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی تقاضا برای خرید مسکن نباشد تولیدکننده‌ها هم رغبتی برای تولید مسکن از خود نشان نخواهند داد هر چند بنده به آینده زیاد بدبین نیستم و معتقد هستم که دولت می‌تواند با تقویت و مدیریت نقدینگی در جامعه، خریداران مسکن را با ابزارهای در اختیار خود کنترل و هدایت کند.

به گفته وی، دولت باید موانع کسب و کار تولید مسکن را که ۶ سال است در مسیر مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت راه و شهرسازی و مجلس شورای اسلامی خاک می‌خورد حل و فصل کند.

پورحاجت ادامه داد: دولت باید قانون پیش‌فروش ساختمان را اصلاح و قدرت بخش تولید مسکن را تقویت کند اما متأسفانه علی‌رغم اینکه دو سال پیش کمیسیون عمران مصوبه‌ای برای اصلاح داد در حال حاضر در کمیسیون‌های مجلس بلاتکلیف مانده است.

وی گفت: قانون مالیات‌های مستقیم موضوع ماده ۶۴ و ۷۷ آن باید به عنوان یک اولویت مجددا مورد بازنگری قرار گیرد به خصوص اینکه این روزها مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن مطرح شده است باید یک مقدار سرعت بیشتری برای رسیدگی آن بدهند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور ادامه داد: مالیات بر عایدی سرمایه از بخش تولید گرفته نمی‌شود بلکه مالیات بر عایدی سرمایه یعنی مالیات از فعالیت‌های مخرب اقتصادی؛ بنابراین باید دولت وضعیت بخش تولید مسکن را روشن کند و هزینه‌های مالیاتی سنگین که بر عهده بخش مسکن است را کاهش دهد.

به گفته وی، عوارض منتهی به صدور پروانه و دستگاه‌های مرتبط با بخش مسکن که فشار مضاعفی بر تولید مسکن ایجاد کرده‌اند باید اصلاح و حذف شود.

وی افزود: تولیدکنندگان مسکن برای دریافت مجوز آب و یا برق در کشور کار سختی دارند به خصوص در مناطق بافت فرسوده که شرایط دریافت انشعاب از شرکت‌های توزیع برق به شدت سخت شده است.

پورحاجت خاطر نشان کرد: متأسفانه برای دریافت انشعاب برق گلوگاه‌‌هایی ایجاد کرده‌اند که موجب ایجاد مشکلات در تولید مسکن و بالا رفتن هزینه ساخت‌وساز می‌شود. پس تا زمانی که دولت این موانع تولید مسکن را برندارد سازندگان رغبتی برای تولید نخواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران

ایلناخبرگزاری ایلنا
کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۸، به ۴.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۴.۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران - 1

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳۳٫۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۴ و ۹۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۸»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده می‌شود.

https://www.cbi.ir/page/19381.aspx

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت هرمترمربع به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ تومان رسید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت هرمترمربع به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ تومان رسید
خبرگزاری میزان- تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۸، با کاهش 64.6 نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۴.۸ هزار واحد مسکونی رسید. تاریخ انتشار: 15:34 - 06 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۹۸۸

بازار مسکن به حال خود رها شده است

ایلناخبرگزاری ایلنا
بازار مسکن به حال خود رها شده است
نماینده مردم کرمانشاه خطاب به رئیس جمهور گفت: افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت‌ها و نبود نظارت و بی‌توجهی مسئولان ذیربط عرصه را بر اقشار مختلف مردم تنگ کرده است؛ علیرغم تایید جنابعالی مبنی‌ بر قصور و بی‌توجهی به موضوع بسیار مهم مسکن در سال گذشته اما متأسفانه شاهد عدم توجه به یکی از اساسی‌ترین نیازهای مردم هستیم.

بازار مسکن به حال خود رها شده است - 1

به گزاش ایلنا، احمد صفری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ملت ایران اسلامی به خوبی می‌دانند که عزت ما در گرو اقتدار ماست؛ اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با کشتی متخلف انگلیسی و توقیف آن، اقدامی ستودنی و حرکتی در راستای دستور فرمانده کل قوا بود ضمن آنکه از اقدام انقلابی وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری تیم جاسوسی تشکر می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو ادامه داد: استان کرمانشاه از نظر سطح محصولات زراعی با دارا بودن بیش از ۷۵۰ هزار هکتار اراضی دیم و آبی رتبه دوم کشور را دارد و بیش از ۷۵ درصد این اراضی زیر کشت دیم است از طرفی ۹۰ درصد تولید محصولات زراعی کشور متعلق به اراضی با کشت آبی است و همچنین حدود ۵۰ درصد از آبهای مرزی کشور از استان کرمانشاه خارج می‌شود لذا با توجه به وجود منابع آب و خاک و منابع مناسب برای اجرای طرح انتقال آب سامانه سردسیری بالغ بر ۵۰۰ میلیون مترمکعب به حوضه کرخه و با مساحت بیش از ۱۵۰ هزار هکتار اراضی دیم و با آبی نمودن افزایش تولید محصولات زراعی، ایجاد اشتغال پایدار، احیای رودخانه کرخه، حل مشکلات زیست محیطی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را به دنبال دارد.

صفری بیان کرد: با توجه به مکاتبات مکرر، ملاقات حضوری و قول مساعد جنابعالی، انتظار است با جدیت اعتبار شروع عملیات اجرایی سامانه سردسیری به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان تأمین گردد.

وی خطاب به رئیس جمهور نیز گفت: پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشکه که در سال ۱۳۸۵ مجوز احداث آن صادر شده و اجرای آن از مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ است و مورد تاکید ایشان قرار گرفته، لذا با عنایت به اینکه استان کرمانشاه از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به شمار می‌رود و با توجه به وضعیت بحرانی اشتغال در این استان، اهمیت و نقش پالایشگاه در جلوگیری از خام فروشی نفت، توسعه اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده، صادرات به کشورهای همسایه و ایجاد صنایع پایین دستی وابسته جدی است و برای تعداد قابل توجهی از جوانان استان کرمانشاه ایجاد شغل می‌کند.

این نماینده مجلس توضیح داد: مردم صبور، جنگ زده، سیل زده و زلزله زده کرمانشاه که در تمام این سال‌ها صدمات جبران ناپذیری را تحمل شدند، از دولت تقاضا دارند اهتمام لازم را به منظور اجرای مصوبات مذکور و شروع عملیات اجرایی این پالایشگاه به عمل آورد.

وی گفت: جناب آقای رئیس جمهور! افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت‌ها و نبود نظارت و بی‌توجهی مسئولان ذیربط عرصه را بر اقشار مختلف مردم تنگ کرده است؛ علیرغم تایید جنابعالی مبنی‌ بر قصور و بی‌توجهی به موضوع بسیار مهم مسکن در سال گذشته اما متأسفانه شاهد عدم توجه به یکی از اساسی‌ترین نیازهای مردم هستیم.

صفری افزود: افزایش بی‌رویه قیمت مسکن باعث شده اقشار ضعیف جامعه به علت عدم توانایی در تامین مبلغ پیش پرداخت و اجاره از کلانشهرها به شهرهای حاشیه، شهرهای کوچک و روستاها که فاقد منابع مالی هستند، پناه ببرد؛ چرا برای رفع مشکل مستاجرین که ناچار به تمکین در برابر خواست مالکان هستند، اقدامی صورت نمی‌گیرد و بازار مسکن به حال خود رها شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: با عنایت به تصویب قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اشکال در واگذاری پرونده پالایشگاه کرمانشاه و ارجاع آن به قوه قضاییه که در مورخ ۱۰/۲/۹۸ به امضای رئیس محترم مجلس شورای اسلامی رسیده، از حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رئیسی رئیس محترم قوه قضاییه تقاضا دارم پرونده مذکور در کمترین زمان و با قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی در ادامه از وزیر بهداشت خواست با اظهارات یکی از مدیران میانی خود مبنی بر اختصاص ۶۰ درصد سهمیه پزشکی برخورد کند و از دولت خواست نسبت به نامگذاری روز پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه تعجیل کند و توضیح داد: روز پنجم مرداد ماه مصادف است با عملیات غرورآفرین رزمندگان دفاع مقدس که از دولت محترم انتظار داریم هر چه سریعتر نسبت به نامگذاری این روز به عنوان روز ملی کرمانشاه اقدام شایسته و بایسته انجام دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از مسئولین و خصوصا وزیر دفاع خواست در خصوص حقوق بسیج معسرین اقدام شایسته انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آپارتمان‌های شمال تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آپارتمان‌های شمال تهران چند؟ +جدول
اقتصاد آنلاین-مهسا نجاتی: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در شمال تهران طی امرداد ماه ۹۸ می‌باشد.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

آپارتمان نقلی در محله استاد معین تهران متری چند؟ +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آپارتمان نقلی در محله استاد معین تهران متری چند؟ +جدول
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در محله استاد معین تهران طی تیر ماه ۹۸ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان‌های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

آپارتمان نقلی در محله استاد معین تهران متری چند؟ +جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

اولویت‌های اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ در آستانه‌ی هفته‌ی دولت رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR توصیه‌های اقتصادی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دولت را در نماهنگ «اولویت‌های اقتصادی» منتشر کرد. بیانات رهبر معظم انقلاب که در این فیلم مشاهده می‌کنید: نگاه‌مان به تولیدکننده، نگاه مناسب و درستی نیست. من عرض میکنم نگاه مجموعه‌ی دولت و مسئولین کشور به آن فرد تولیدکننده، باید نگاه به یک رزمنده باشد؛ مگر نمیگویید «جنگ اقتصادی»، رزمنده‌ی این جنگ اقتصادی کیست؟ آن کسی که اقتصاد داخلی را تقویت میکند؛ اقتصاد داخلی هم عمدتا با تولید تقویت میشود؛ پس این تولیدکننده را شما به چشم یک رزمنده نگاه کنید. در محیط اقتصادی کشور، بعضی از عوامل اقتصادی حکم پیشران را دارند که اگر آنها به حرکت بیفتند، کل این مجموعه‌ی کار اقتصادی به حرکت می‌افتد؛ مثلا یکی‌اش مسئله‌ی مسکن است -اگر چنانچه حوزه‌ی مسکن به حرکت در بیاید و به کار بیفتد، این خودش بخش مهمی از بخشهای اقتصادی کشور را به حرکت در می‌آورد- یکی مسئله‌ی کشاورزی است، یکی مسئله‌ی حوزه‌ی خودرو است، یکی مسئله‌ی شرکتهای دانش‌بنیان است، یکی مسئله‌ی لوازم خانگی است؛ اینها مسائلی است که در هر کشور حکم پیشران را دارند؛ روی اینها تکیه بشود؛ بخشهای مختلفی که مسئول این بخشها هستند هر چه ممکن است در این زمینه‌ها تلاش کنند، کار کنند، این پیشرانها اگر به کار بیفتد، حرکت عمومی اقتصاد بکلی متفاوت خواهد شد.

برپایی مجدد نمایشگاه جنگ خاموش در خانه هنرمندان

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک، برای دومین بار نمایشگاه گزیده‌ای از مجموعه عکس «جنگ خاموش» روز جمعه اول شهریورماه ۹۸ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود. سید مهدی حسینی هنرمندی که این مجموعه را با زحمت و دغدغه عکاسی کرده است، در گفتگو با خبرگزاری موج در مورد برپایی مجدد نمایشگاه عکس جنگ خاموش گفت: این نمایشگاه دو سال پیش در خانه عکاسان برپا شد و از کتاب آن هم رونمایی شد. حسینی ادامه داد: بعد از آن بود که با برپایی نمایشگاهم در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران موافقت شد و البته بازهم موفق نشدم که در فضای گالری‌های داخلی خانه هنرمندان، نمایشگاهی داشته باشم. این هنرمند عکاس در مورد تعداد آثار حاضر در نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه عکس هجده اثر به همراه بیانیه و پوستر نمایشگاه به معرض دید گذاشته خواهد شد. این در حالی است که در نمایشگاه قبلی، من ۲۸ اثر را به نمایش گذاشته بودم و کتاب عکس «جنگ خاموش» شامل ۵۴ فریم است.

ترامپ: من رهبر برگزیده برای مقابله با چین هستم

فارسفارس1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در دفاع از آغاز جنگ تجاری علیه چین، مدعی شد که او برای مقابله با پکن برگزیده شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد که او برای مقابله با چین برگزیده شده است. اما ایالات متحده عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.» ترامپ افزود: «کاری که من باید انجام دهم، مقابله اقتصادی با چین است، چون سال‌های سال است که دارد کلاه ما را برمی‌دارد. اگر آن‌ها بخواهند معامله کنند، ما هم معامله می‌کنیم … شنیدم که کسی گفته این جنگ تجاری ترامپ است. پس من دارم با چین مقابله می‌کنم، من دارم در تجارت با چین مقابله می‌کنیم.

آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
روند نابودی جنگل‌های آمازون شدت گرفته است؛ به‌گونه‌ای که در ماه جولای گذشته در هر دقیقه، به اندازه سه زمین فوتبال از «ریه‌های زمین» نابود شد.

اخبار بیشتر