اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 7 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 7 مردادماه

مرغ با چه قیمتی از ایران صادر می‌شود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مرغ با چه قیمتی از ایران صادر می‌شود؟
فارس نوشت: مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: به علت اینکه قیمت صادراتی مرغ حدود ۲۲ هزار تومان است، این موضوع بر بازار داخل اثر دارد بنابراین مصوب کردیم کارگروه مرتبط ، عوارض صادراتی را برقرار کند تا صادرات، موجب افزایش قیمت غیرمتعارف در داخل نشود.

محمدرضا کلامی مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: قیمت مصوب عرضه مرغ گرم برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

کلامی در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره آخرین برنامه‌ها و تصمیمات برای تنظیم بازار کالاهای اساسی افزود: با تصمیم اخیر دولت در انتصاب قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه بازرگانی، امیدواریم در حلقه‌های مختلف تنظیم بازار کالا از جمله تامین، توزیع و نظارت و بازرسی به درستی عمل کنیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم از طریق رسانه‌ها برای مردم شفاف سازی کنیم. کلامی درباره توزیع مرغ هم گفت: بازار یک کالا زمانی تعادل خود را حفظ می‌کند که مقادیر عرضه کمتر از تقاضا نباشد یا کمی بالاتر باشد. وی افزود: از بهمن پارسال مصوب کردیم که ماهیانه ۱۲۵ میلیون قطعه جوجه ریزی شود تا تعادل بازار آن دچار نوسان نشود.

کلامی اضافه کرد: بر اساس آمار، این نبود تعادل عرضه به واسطه کاهش عرضه است که گرمازدگی از جمله علل آن است.

مرغ با چه قیمتی از ایران صادر می‌شود؟ - 6

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: تاکید کردیم جوجه ریزی در مرداد نباید از ۱۲۵ میلیون قطعه کمتر باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم، باید تکیه بر صادرات غیر نفتی داشته باشیم، افزود: به علت اینکه قیمت صادراتی مرغ حدود ۲ دلار یعنی حدود ۲۲ هزار تومان است، این موضوع بر بازار داخل اثر دارد بنابراین مصوب کردیم کارگروه مرتبط، عوارض صادراتی را برقرار کند تا صادرات، موجب افزایش قیمت غیرمتعارف در داخل نشود.

کلامی درباره اینکه چرا مرغ که با نهاده‌های با نرخ ارز دولتی تغذیه شده است، صادر می‌شود؟ گفت: منعی برای صادرات مرغ نداریم اما تاکید کارگروه تنظیم بازار بر این است که کالاهایی مانند مرغ که بخشی از نهاده‌های تولید آن با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی است باید فاصله قیمت در عدد صادراتی محاسبه شود تا رانت مربوط حذف شود و تصمیم کارگروه تنظیم بازار هم در همین راستا است.

خواندن خبر در سایت منبع

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس)
کتاب انجیل قدیس کاتبرت یک جلد کتاب کوچک به اندازه کف دست است که به زبان لاتین نوشته و به قرن هفتم بازمی‌گردد، و در جلدی چرم نگهداری شده است. این جلد در سیزده قرن گذشته، محافظ خوبی برای کتاب بوده و آن را کاملا سالم نگه داشته است.

میلیون‌ها کتاب وجود دارند که می‌توانید با قیمت اندک بخرید، اما از دهه‌های گذشته، برخی دولت‌ها، ثروتمندان و تاجران برای خرید نادرترین کتاب‌های تاریخ رقابت به راه انداخته‌اند. فهرست گران‌ترین کتاب‌هایی تاریخ بنا به گزارش فوربس عبارت است از؛

۱۰. «فرست فولیو» شکسپیر، ۸٫۲ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 2

این کتاب یکی از مهمترین آثار در تاریخ ادبیات انگلستان است، در سال ۲۰۰۱ میلادی و در یک حراجی علنی به مبلغ ۸٫۲ میلیون دلار به یک خریدار ناشناس فروخته و در سال ۱۶۲۳ میلادی، پس از درگذشت «ویلیام شکسپیر» منتشر شد و عبارت است از مجموعه ۳۶ نمایش با مضامین کمدی، درام و تاریخ. اغلب با نام «First Folio» یا «نسخه اول» شناخته می‌شود و تنها منبع قابل اعتماد نمایش نامه‌های شکسپیر است.

۹. یک نسخه از قانون ایالات متحده آمریکا از جرج واشنگتن، ۱۰٫۲ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 5

یک نسخه از قانون اساسی ایالات متحده، لایحه قانون آزادی‌ها و برخی قوانین اساسی کنگره ایالات متحده به «انجمن زنان کوه ورنون» ۱۰٫۲ میلیون دلار در حراج سال ۲۰۱۲ فروخته شد. این انجمن آن را در کتابخانه متعلق به رئیس جمهور جرج واشنگتن قرار داد، چون واشنگتن صفحه اول کتاب را امضا کرده بود. انجمن بانوان کوه ورنون اولین سازمان بود که املاک واشنگتن را حفظ و نگهداری کرد.

۸. داستان‌های کانتربوری از جفری چاوسر، ۱۱٫۱ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 8

حکایت‌های کنتربری (کانتربوری هم نوشته شده) مجموعه داستان‌هایی به قلم جفری چاوسر نویسنده انگلیسی است که در سده چهاردهم میلادی نوشته شده‌ و از زیباترین داستان‌های کوتاهی است که تصویر واقعی کلیسا و جامعه انگلیسی آن زمان را به تصویر می‌کشد. نسخه اصلی این کتاب در سال ۱۹۹۸ میلادی به قیمت ۱۱٫۱ میلیون دلار فروخته شد.

۷. پرندگان أمریکا «جان جیمز اودوبان»، ۱۲٫۶ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 11

این کتاب دربرگیرنده صد‌ها تصویر از مجموعه پرندگانی است که به قلم جان جیمز اودوبان در اندازه‌های واقعی در سال ۱۸۲۰ میلادی رسم شده‌اند و یکی از بزرگترین کتاب‌های عکس در تاریخ به شمار می‌رود و یک سرمایه دار انگلیسی به نام «مایکل تولیماچ» در سال ۲۰۱۰ میلادی آن را به قیمت ۱۲٫۶ میلیون دلار خرید.

۶. کتاب The Rothschild Prayerbook، ١٣٫٩ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 14

این کتاب یک کتاب معنوی است که در قرون وسطا نوشته شده و نازی‌ها آن را در سال ۱۹۸۳ میلادی منتشر کردند و در سال ۲۰۱۴ میلادی به مبلغ ۱۳٫۹ میلیون دلار فروخته شد.

۵. کتاب (Bay Psalm)، ۱۴٫۵ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 17

در سال ۲۰۱۳ میلادی یک میلیاردر آمریکایی به نام «دیوید رابینسون» یکی از ۱۱ نسخه کتاب Bay Psalm را که در سال ۱۶۴۰ نوشته شده بود، به بهای ۱۴٫۵ میلیون دلار خریداری کرد.

۴. انجیل قدیس «کاتبرت»، ۱۵٫۱ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 20

کتاب انجیل قدیس کاتبرت یک جلد کتاب کوچک به اندازه کف دست است که به زبان لاتین نوشته و به قرن هفتم بازمی‌گردد، و در جلدی چرم نگهداری شده است. این جلد در سیزده قرن گذشته، محافظ خوبی برای کتاب بوده و آن را کاملا سالم نگه داشته است، کتابخانه انگلستان در سال ۲۰۱۱ میلادی، با پرداخت ۱۵٫۱ میلیون دلار این کتاب را خرید. انجیل کاتبرت که قدیمی‌ترین کتاب اروپا لقب گرفته، حدود ۱۳۰۰ سال پیش همراه تابوت قدیس کاتبرت یکی از محبوب‌ترین قدیسان انگلیس دفن شده بود.

۳. کتاب مگنا کارتا، ۲۴٫۵ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 23

مگنا کارتا Magna Carta یا منشور کبیر یک سند تاریخی خطی است که در قرن ۱۲ نوشته شده و پادشاه «ادوارد اول» آن را مهر زده است. تا امروز فقط هفدده نسخه از آن مانده است. در سال ۲۰۰۷ میلادی یک میلیاردر آمریکایی به نام «دیوید رابینسون» یکی از این نسخه‌ها را از یک آمریکایی به نام «راس پیروت» در ازای ۲۴٫۵ میلیون دلار خریداری کرد.

۲. کتاب The Gospel از «هنری شیر»، ۲۸ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 26

نگارش این کتاب در اواخر قرن دوازدهم میلادی توسط یک راهب به نام «هنری شیر» Henry the Lion در یکی از دیر‌های آلمان نوشته شد و یکی از بهترین رمان‌های رمانتیک تاریخ به شمار می‌رود؛ دولت آلمان در سال ۱۹۸۳ میلادی در یک حراجی علنی آن را ۲۸ میلیون دلار خرید.

۱. مجموعه خطی لستر Codex Leicester از «لئوناردو داوینچی»، ۴۹٫۴ میلیون دلار

گران‌ترین کتاب‌های تاریخ با قیمت‌های نجومی (+عکس) - 29

کتاب Codex Leicester مجموعه دست نوشته‌های علمی لئوناردو داوینچی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی و در یک حراجی با قیمت باور نکردنی ۴۹٫۴ میلیون دلار از سوی میلیاردر معروف «بیل گیتس» خریداری شد. کتاب خطی لستر به قلم لئوناردو داوینچی در ۷۲ صفحه و در بین سال‌های ۱۵۰۶ تا ۱۵۱۰ در مدت چهار سال به رشته تحریر درآمده است. بسیاری این نسخه را مهم‌ترین نسخه به جای مانده از داوینچی می‌دانند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌ها

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌ها
رفت و برگشت دلار در کانال ۱۱ و ۱۲ هزار تومان همچنان ادامه دارد.

به گزارش وانانیوز،

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز با کاهشی ۱۵۰ تومانی نسبت به روز گذشته به کف کانال ۲ هزار تومان نزدیک شد و به ۱۲ هزار و ۵۰ تومان قیمت خورد. هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی اما به قیمت ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌شود.

قیمت خرید و فروش دلار در بازار نیز بین ۱۲ هزار و ۳۰ تومان تا ۱۲ هزار و ۵۰ تومان است به این ترتیب نرخ بازار و صرافی‌های بانکی با یکدیگر منطبق شده است.

بر اساس این گزارش همزمان با کاهش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی و بازار، نرخ یورو نیز رو به کاهش نهاد و هر یورو در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود. بر اساس این گزارش نرخ خرید یورو ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان عنوان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت کود شیمیایی افزایش نمی‌یابد

مهرخبرگزاری مهر
قیمت کود شیمیایی افزایش نمی‌یابد
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در تشریح جلسه غیرعلنی، گفت: دولت مابه التفاوت قیمت کود کشاورزی را پرداخت می‌کند بنابراین قیمت کود افزایش نمی‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه جلسه غیرعلنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جمع خبرنگاران، جزئیات جلسه غیرعلنی را تشریح کرد.

وی گفت: جلسه غیرعلنی امروز با حضور وزیر کشاورزی و پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: تولید، تامین و خودکفایی در کالاهای اساسی و تعادل در قیمت کالاهای اساسی از موضوعات مهمی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

عباسی تاکید کرد: بر اساس آمار ارائه شده ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم نیاز کشور است که از این میزان ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تا به امروز خریداری شده است.

وی گفت: ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تن برنج مورد نیاز کشور است که ۶۵ درصد آن تولید داخل و بقیه از طریق واردات تامین می‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بهره وری در تامین آب از موضوعات مهم جلسه غیرعلنی بود که اعلام شد وزارت نیرو باید مسئولیت تامین آب را بر عهده داشته باشد، افزود: امسال مشکل خشکسالی نداشتیم اما برای خودکفایی در ذرت و کنجاله نیاز به آب بیشتری داریم.

عباسی با اشاره به بررسی وضعیت تعطیلات بانکی در بخش کشاورزی در جلسه غیرعلنی، گفت: سهم بخش کشاورزی از منابع بانکی ۷ درصد است که باید افزایش یابد. سهم بخش صنعت از منابع بانکی ۲۰ درصد می‌باشد. مقرر شد بخش کشاورزی سهم بیشتری از تسهیلات اشتغال روستایی داشته باشد.

وی یکی از چالش‌های مهم کشاورزان را افزایش قیمت کودشیمیایی و اوره خواند و گفت: ۶ میلیون تن کود و اوره در کشور تولید می‌شود. سازمان تامین اجتماعی و وزارت دفاع در این بخش سرمایه گذاری کرده‌اند و طبق مصوبه مجلس قیمت بورس مبنای قیمت گذاری این محصولات است.

نماینده مردم رودسر تصریح کرد: مقرر شد دولت در مورد تنظیم قیمت کود شیمیایی سیاستگذاری کند و مابه التفاوت قیمت را پرداخت نماید. لذا قیمت کود شیمیایی در سال ۹۸ افزایش نخواهد یافت و در کشت پائیزه نیز قیمت ۶۱۲ تومان محاسبه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۷ مرداد ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۷ مرداد ۹۸
قیمت سکه امروز ۴ میلیون و ۱۶۳هزار تومان است. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نیز هر گرم ۴۰۴۷۰۰ تومان است.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۷ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۷۵۶ هزار تومان معامله می‌شود.

آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۴۴۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان است.

قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پاسخ‌ همتی در خصوص کاهش ارزش پول ملی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل

تفاوت ماهوی بودجه ۹۹ با سال‌های قبل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمد باقر نوبخت در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۹۹، افزود: در روند اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ کل کشور، اصل شفافیت و مشخص بودن همه روند‌های ارایه شده را رعایت می‌کنیم؛ و‌ی اضافه کرد: بدون تردید هیچ چیزی از پیش تعیین شده نخواهیم داشت و در همه جلساتی که در سازمان برنامه و بودجه برگزار می‌کنیم کار جمعی، تیمی و اتکا به خرد جمعی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم. آقای نوبخت گفت: از نظر ماهوی و ماهیتی بودجه سال ۹۹، ​ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است.

تنوع قیمت اقلام خوراکی از درب کارخانه تا فروشگاه‌ها + دوربین مخفی

الفالف1 روز قبل
بسیاری از کارشناسان و تاجران حوزه مواد خوراکی عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت‌های بی دلیل و همچنین قیمت‌های خارج از عرف بازار را نبود نظارت کافی بر فروشگاه‌ها و خاروبار فروشی‌ها می‌دانند. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که بسیاری از مشکلات فعلی اقتصادی کشور به عدم وجود نظارت بر قیمت اقلام و کیفیت برند‌های شناس و بنام در بازارها باز می‌گردد. متاسفانه در این بین افراد سودجو نظیر دلالان باعث برهم زدن قیمت‌ها در بازار می‌شوند که باید نهاد‌های نظارتی فعالیت‌های بیشتری داشته باشند. شیخی گفت: به عنوان مثال یک عدد قوطی کنسرو در جلو درب کارخانه ۳هزار تومان است، ولی با خرده فروشی و وجود دلالان این رقم به ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، در واقع این قیمت‌های سوری نشان دهنده عدم نظارت دستگاه‌های مربوطه است. او بیان کرد: اگر وزارت مربوطه قیمت نهایی را در بر روی محصولات درج کند دست واسطه‌گر قطع شده و قیمت‌ها نجومی رشد نخواهد کرد.

فیلم | پشت پرده نداشتن مترجم و خشم استراماچونی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

تولید کیف مدرسه با طرح‌های ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماه مهر از راه می‌رسد و خرید وسایل مدرسه، کیف و مداد و دفتر شروع شده است. در بازار کیف مدرسه با گردش مالی ۳۲۰ میلیارد تومانی فقط پنجاه صدم درصد سهم کیف‌های با طرح‌های داخلی و منطبق با فرهنگ کشورمان و باقی سهم طرح‌های خارجی است.

اخبار بیشتر