اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 7 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 7 مردادماه

کاهش قیمت مسکن در ۱۲ منطقه تهران در تیرماه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کاهش قیمت مسکن در ۱۲ منطقه تهران در تیرماه
آمار‌های بانک مرکزی حاکی است قیمت مسکن در ۱۲منطقه از ۲۲ منطقه تهران در مقایسه با ماه گذشته به طور متوسط کاهش یافت. کاهش قابل ملاحظه حجم معاملات در ماه‌های اخیر موجب گردیده است تا رشد ماهانه قیمت مسکن روند کاهشی به خود گرفته و در تیر امسال به ۰.۴ درصد تقلیل یابد. این میزان رشد در شرایطی محقق شده است که در این ماه ۱۲ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه شهر تهران با کاهش متوسط قیمت نسبت به ماه قبل مواجه بودند.

براساس آمار بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۸ به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. تعداد معاملات انجام شده طی این ماه ۴ هزار و ۸۰۰ فقره بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰ و ۶۴٫۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، کاهش قابل ملاحظه حجم معاملات در ماه‌های اخیر موجب گردیده است تا رشد ماهانه قیمت مسکن روند کاهشی به خود گرفته و در تیر امسال به ۰٫۴ درصد تقلیل یابد. این میزان رشد در شرایطی محقق شده است که در این ماه ۱۲ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه شهر تهران با کاهش متوسط قیمت نسبت به ماه قبل مواجه بودند. در این ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۲۴٫۸ و ۲۲٫۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

بنابر اعلام این بانک، تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به حدود ۲۶ هزار و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۴۹٫۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰۲٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر پایه این گزارش، توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع بنا در تیرماه ۱۳۹۸ حاکی از آن است که واحد‌های مسکونی در دامنه قیمتی ۶ میلیون تا ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۹ میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا هر کدام با سهم مشابه ۱۰٫۳ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه قیمتی ۹ تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با اختصاص سهم ۱۰٫۲ درصدی در رتبه بعدی قرار گرفته است. در این ماه، توزیع حجم معاملات به گونه‌ای بوده است که ۵۸٫۷ درصد واحد‌های مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شده‌اند.

بانک مرکزی در ادامه گزارش آورده است: توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در تیر ماه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحد‌های مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۱۴٫۶ درصد اختصاص داشته است. واحد‌های دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ متر مربع به ترتیب با سهم‌های ۱۳٫۸ و ۱۱٫۹ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحد‌های مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۴٫۳ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، در تیرماه سال ۱۳۹۸، توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحد‌های مسکونی با ارزش ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۴٫۶ درصد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند. واحد‌های دارای ارزش ۴۵۰ تا ۶۰۰ و ۶۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های ۱۲٫۸ و ۱۰٫۲ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در مجموع در این ماه، حدود ۵۱٫۹ درصد از معاملات به واحد‌های مسکونی با ارزش کمتر از ۹۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران
براساس گزارش بانک مرکزی معاملات آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران در تیر ۹۸ نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش یافت.
کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن در تهران - 0

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، بانک مرکزی گزارش تیرماه بازار مسکن شهر تهران را منتشر کرد که براساس آن تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیر سال ۱۳۹۸، به ۴٫۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۴٫۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۴ و ۹۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱۱ (معادل ۱۱۶٫۸ درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه ۶ (معادل ۷۷ درصد) تعلق دارد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹۷٫۵ و ۹۶٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های زیر ۱۰سال ساخت در تهران

الفخبرگزاری الف
قیمت آپارتمان‌های زیر ۱۰سال ساخت در تهران
دنیای اقتصاد نوشت: تحقیقات میدانی حاکی از این است که ازدیاد فایل‌های نوساز آن‌قدر پرتعداد نیست که بتوان از آن به‌عنوان یک اتفاق نادر ناگهانی در بازار مسکن یاد کرد، اما در عین حال تعداد این آپارتمان‌ها برای فروش به حدی افزایش یافته که تفاوت جنس عرضه با ماه گذشته و ماه‌های اخیر کاملا محسوس است.

افزایش ۹۱٫۵ درصدی قیمت مسکن در یکسال اخیر

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
افزایش ۹۱٫۵ درصدی قیمت مسکن در یکسال اخیر
بانک مرکزی از کاهش ۶۴.۴ درصد معاملات مسکن تهران طی تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته خبر داد. همچنین متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه یک به مرز ۳۰ میلیون تومان (۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان) نزدیک شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مطابق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳۳٫۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۴ و ۹۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱۱ (۱۱۶٫۸ درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه ۶ با ۷۷ درصد تعلق دارد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که از مجموع ۴۷۹۰ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۰٫۲ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور ر مقایسه با تیرماه سال قبل ۳٫۶ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۲۹۸٫۳ میلیون ریال به منطققه یک و کمترین آن با ۶۰٫۹ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹۷٫۵ و ۹۶٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهند. مطابق آمار ماه گذشته وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک ۲۷ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان بود.

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۴ ماه ابتدای امسال به حدود ۲۶٫۳ هزار واحد مسکونی بوده که در مقایسه با مت مشاه سال قبل از آن ۴۹٫۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. در ین مدت منوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۲۶٫۵ میلیون ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰۲٫۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در تیرماه امسال موید رشد به ترتیب ۲۴٫۸ و ۲۲٫۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. این ارقام به ترتیب ۵٫۲ و ۷٫۵ درصد از نرخ اعلامی رئیس‌جمهوری درباره اجاره‌بها کمتر است.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در شهرک ولیعصر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان در شهرک ولیعصر
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارمان ۹۳ متری با عمر ۲ ساله در شهرک ولیعصر به سرمایه ۷۰۰ میلیون تومانی نیاز است. تاریخ انتشار: 05:05 - 07 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۶۹۷۸

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در شهرک ولیعصر با توجه به امکانات و سال ساخت بنا باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان در شهرک ولیعصر - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر5 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.

جدیدترین قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو در بازار آزاد

3+
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.

اخبار بیشتر