اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 7 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 7 مردادماه

قیمت خودرو شاسی بلند تولید داخل +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت خودرو شاسی بلند تولید داخل +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروی شاسی بلند تولید داخل در سطح بازار پایتخت طی امرداد ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

بزرگترین بازار خودرو دنیا از رونق افتاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بزرگترین بازار خودرو دنیا از رونق افتاد
کوچک شدن بازار خودروی چین ضربه سختی به گروه های خودروسازی خارجی می زند و شاید برخی از آنها مجبور شوند این بزرگترین بازار دنیا را ترک کنند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فایننشال تایمز، کوچک شدن بازار خودروی چین ضربه سختی به گروه‌های خودروسازی خارجی می‌زند و شاید برخی از آنها مجبور شوند این بزرگترین بازار دنیا را ترک کنند.

خودروسازی‌های فورد و پژو بیشترین ضربه را خورده‌اند. کارخانه‌های این دو خودروسازی به خاطر کاهش فروش بسیار پایین‌تر از ظرفیت کل خود تولید می‌کنند که پایین‌ترین حد طی سه دهه گذشته است.

کارخانه‌های فورد در چین در نیمه اول سال جاری تنها با ۱۱ درصد ظرفیت خود تولید داشتند. فروش فورد در چین در ۶ ماه اول سال جاری ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

طبق گزارش مجمع صنعت خودروسازی چین، کارخانه گروه خودروسازی PSA، مالک پژو در نیمه اول سال جاری تنها ۱۰۲ خودرو تولید کرد یعنی تنها یک درصد از ظرفیت کامل تولید. این گروه خودروسازی اعلام کرد فروش آن در چین ۶۲ درصد در نیمه اول سال جاری کاهش یافته است.

رابین ژو، تحلیلگر چینی گفت: «برخی گروه‌های خودروسازی باید در مورد موقعیت خود در این بازار در آینده‌ای نه چندان دور فکری کنند». وی پیش‌بینی کرد درآمد برخی از این گروه‌های خارجی بسیار ضعیف خواهد بود. ولی بازار خودروی چین آنقدر بزرگ است که ترک کردن آن برای این خودروسازی‌ها سخت است.

بازار خودروی چین شاهد ۴ درصد کاهش فروش خودروهای مسافری تا ۲۳ میلیون در سال گذشته بود. فروش این خودروها در سال جاری هم در حال کاهش است و در نیمه اول سال نسبت به ۲۰۱۸، ۱۴ درصد پایین آمده است.

خودروسازی فورد سعی دارد با تولید مدلهای جدید در چین جایگاه خود را در بازار این کشور به دست آورد و پس از ضرر ۱٫۵ میلیارد دلاری در سال گذشته، فروش خود را احیا کند.

تولید پژو هم در چین بسیار کاهش یافته است. بسیاری از کاسبان محلی می‌گویند: «سه تا چهار سال پیش صدها کارگر کارخانه پژو در این جا زندگی می‌کردند. دو سال پیش بسیاری از آنها بدون هیچ دلیلی یکی پس از دیگری رفتند».

یکی از کارگران این کارخانه گفت: «سفارش‌های زیادی نداریم و تولید پایین است».

حتی گروه‌های خودروسازی موفق خارجی در بازار چین مثل فولکس واگن و جنرال موتورز هم آسیب دیده‌اند. فولکس واگن یک کاهش سالانه ۶ درصدی را در فروش خود طی سه ماهه اول سال جاری گزارش داد، در حالی که فروش جنرال‌موتورز ۱۰ درصد کاهش یافته است.

ولی فروش خودروهای لوکس همچنان در سال جاری خوب بود. خودروی بنز از گروه خودروسازی دیملر نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت خود تولید داشت و بی ام و برلیانس با ۹۶ درصد ظرفیت خود تولید می‌کند.

خودروسازان ژاپنی مثل هوندا و تویوتا هم عملکرد خوبی داشتند و ۱۰۰ درصد ظرفیت خود تولید کردند.

مقصر کاهش فروش خودرو در چین کند شدن رشد اقتصادی، قوانین جدید تولید گازهای آلاینده و قطع یارانه برای خرید خودرو است که بازار کار بخش خودروسازی را ۵ درصدمعادل ۲۲۰ هزار شغل از جولای ۲۰۱۸ کاهش داده است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند بازار در سال آینده به رشد خود باز می‌گردد ولی این رشد احتمالا یک تا دو درصد خواهد بود که نسبت به نرخ رشد دو رقمی یک دهه گذشته بسیار پایین است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش فروش خودروهای خارجی کلاهبرداری است

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
پیش فروش خودروهای خارجی کلاهبرداری است
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه پیش فروش خودروهای خارجی کلاهبرداری است، گفت: مردم فریب شرکت‌های متخلف را نخورند.
پیش فروش خودروهای خارجی کلاهبرداری است - 0

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌ و گو ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با فارس اظهار داشت: اگر شرکتی نسبت به پیش‌فروش خودروهای خارجی اقدام کند، مرتکب کار خلاف شده است.

وی ادامه داد: فقط شرکت کرمان‌ خودرو که پس از ۱۶ مرداد سال گذشته از طریق گشایش LC و با مجوز ثبت سفارش نسبت به واردات خودرو اقدام کرده بود، حالا در حال ترخیص ۲ هزار دستگاه آزرا ۲۰۱۹ است که پیش‌ فروش این خودروها مانعی ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه پیش‌فروش سایر خودروهای وارداتی به معنی کلاهبرداری است، از مردم خواست تا فریب این شرکت‌ها را نخورند.

دادفر افزود: در حال حاضر فقط فروش فوری با تحویل ۲۰ تا ۳۰ روزه قانونی است و در غیر این‌ صورت امکان تحویل خودرو بابت پیش‌فروش فراهم نیست و خریداران متضرر خواهند شد.

* واردات ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو واقعیت ندارد

وی در ادامه در مورد بحث‌های مطرح‌شده مبنی بر واردات ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی خارجی با رانت یک خانواده و با اظهارنامه جعلی که اخیرا از سوی رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس مطرح شده بود نیز گفت: سالانه حداکثر ۷۵ هزار دستگاه خودرو توسط ۴۰ نمایندگی به کشور وارد شده است و فقط در سال ۹۱ به واردات ۱۰۰ هزار دستگاهی رسیدیم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: مجموع واردات خودرو در ۱۰ سال قبل به ۸۰۰ هزار دستگاه هم نمی‌رسد. در این شرایط چطور ممکن است یکباره ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شود؟

وی تاکید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این موضوع واقعیت ندارد و احتمالا اطلاعات اشتباه باعث اعلام این مطلب شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تولید خودرو از ۶۰۰ دستگاه در روز به بالای ۲ هزار دستگاه رسید

ایلناخبرگزاری ایلنا
تولید خودرو از ۶۰۰ دستگاه در روز به بالای ۲ هزار دستگاه رسید
مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت اظهار داشت: تولید خودروی ما که به ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود در حال حاضر به بالای ۲ هزار دستگاه رسیده است و از شرایط سخت عبور کردیم.

تولید خودرو از ۶۰۰ دستگاه در روز به بالای ۲ هزار دستگاه رسید - 1

به گزارش ایلنا، اکبر صادقی در اولین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور بازرسان و ناظران ارشد در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، بیان کرد: ۴۷ درصد GDP کشور را وزارت صنعت، معدن و تجارت به خود اختصاص داده است که این بیانگر اهمیت کار در این مجموعه است‌.

وی با اشاره به اینکه وزارت صمت یک وزارتخانه گسترده است و برنامه‌های جامعی برای بازرسی و نظارت عملکرد آن تدوین شده است، تصریح کرد: الگو و استراتژی ما سند چشم انداز، فرمان ۸ ماده‌ای رهبری، نقشه راه اصلاح نظام اداری و قانون ارتقای سلامت اداری و آیین نامه پیشگیری از فساد و دیگر اسناد بالادستی است.

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در ادامه اضافه کرد: نظارت و بازرسی جزو ارکان مدیریت است، جلسات مداوم و دو هفته یکبار داریم.

صادقی با بیان اینکه نظام‌نامه بازرسی از سوی وزیر صمت ابلاغ شده است، گفت: در این نظام نامه و این ابلاغ یک وحدت رویه برای سیستم‌های اداری طرح ریزی شده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: گلوگاه‌های فساد شناسایی شده است که برنامه عملیاتی برای اصلاح آن تدوین شده است.

مدیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در ادامه در خصوص رویکردهای خود، بیان کرد رویکرد پیشگیرانه داریم، استقرار سامانه‌های الکترونیکی در این راه به ما کمک می‌کند.

صادقی اضافه کرد: سامانه جامع تجارت که از تامین تا توزیع را پوشش می‌دهد، در جهت پیشگیری از فساد مثمر ثمر است.

وی با اعلام اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمنان تهاجم شدید اقتصادی علیه ما دارند، گفت: در این جنگ اقتصادی مدیران برای پیگیری برنامه‌ها عزم جدی داشته باشند.

مدیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت با اشاره به وضعیت کنونی خودرو، افزود: تولید خودروی ما که به ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود در حال حاضر به بالای ۲ هزار دستگاه رسیده است و از شرایط سخت عبور کردیم.

صادقی همچنین گفت: اتاق شیشه‌ای برای شفافیت و مبارزه با فساد در وزارت صمت ایجاد خواهیم کرد.

وی در پایان تصریح کرد: همچنین شماره تلفن اختصاصی ۰۹۱۲۲۹۶۵۰۸۷ برای طرح شکایات مردمی و ارایه گزارش‌های بازرسی و نظارت از طریق مردم در اختیار آن‌ها قرار دارد و مردم می‌توانند از طریق این شماره با ما مرتبط باشند.

گفتنی است، اولین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه با حضور بازرسان و ناظران ارشد و با هدف شفاف سازی، ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در سازمان توسعه تجارت ایران در حال برگزاری است.

خواندن خبر در سایت منبع

تحویل ۷۵ هزار خودرو محصول سایپا به مشتریان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
تحویل ۷۵ هزار خودرو محصول سایپا به مشتریان
قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش:​ از تیرماه تا پنجم مردادماه، ۷۵ هزار خودرو به مشتریان تحویل شده است.
تحویل ۷۵ هزار خودرو محصول سایپا به مشتریان - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سایپا، ​مجید باقری با بیان اینکه این گروه خودروسازی در ماه‌های خرداد و تیر امسال بیش از ۷۵ هزار دستگاه خودرو را تولید، تکمیل و تجاری‌سازی کرده است، افزود: از این تعداد، ۷۰ هزار خودرو به مشتریان تحویل شده و ۵ هزار دستگاه نیز در مرحله تخصیص و تحویل است.

وی گفت: ​ گروه خودروسازی سایپا از پنجم خرداد تا پنجم مردادماه، ۷۵ هزار دستگاه خودرو را آماده تحویل به مشتریان کرده که بخش قابل توجهی از این محصولات به صورت عبور مستقیم بوده و بدون کسری قطعه تولید و تحویل سیستم فروش گروه خودروسازی سایپا شده است.

وی گفت: حدود ۵ هزار دستگاه خودرو باقیمانده از محصولات یاد شده، در مرحله تخصیص و تحویل نهایی به مشتریان قرار دارد و در روز‌های آتی به‌دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

قائم‌مقام مدیرعامل گروه سایپا تصریح کرد: سایپا همه تعهدات برجای مانده از گذشته را در کنار تعهدات جدید خود در حوزه فروش فوری را با سرعت پاسخ خواهد داد تا بازار محصولات این گروه به ثبات کامل دست یابد.

گفتنی است، با عرضه مستمر محصولات سایپا به بازار و پاسخ‌گویی به تعهدات توسط این گروه و تحویل محصولات به مشتریان، التهاب قیمت خودرو‌های سایپا فروکش کرده و بازار محصولات این مجموعه در مسیر تعادل و آرامش قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی کادیلاک سی‌تی۶ مدل ۲۰۱۷

تابناکتابناک1 روز قبل
خودروی «کادیلاک سی‌تی۶ / Cadillac CT۶» یک خودروی فول‌سایز (بزرگ) و لاکچری از کمپانی کادیلاک است. از این خودرو در سال ۲۰۱۶ و در نمایشگاه خودرو نیویورک رونمایی شد ولی برخلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و تا به امروز فروش چندان خوبی نداشته است. شاید این موضوع به خاطر قیمت زیادی است که دارد و با این پول می‌توان خودروهای رقیبی چون مرسدس بنز ای-کلاس و بی‌ام‌دبلیو سری۷ را خریداری کرد. در این ویدیو نسخه برتر پلاتینیوم این خودرو مدل ۲۰۱۷ مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حسین کاظمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تعداد انواع خودرو‌های تحویلی به مشتریان تا پایان مرداد به بیش از ۵۳ هزار دستگاه می‌رسد که در مقایسه با ماه گذشته حدود ۵۰ درصد رشد را نشان می‌دهد. آقای کاظمی اضافه کرد: در حال حاضر میزان تولید انواع خودرو در گروه سایپا به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه در روز رسیده است. معاون بازاریابی و فروش سایپا ادامه داد: همچنین میزان تحویل خودرو‌ها در مرداد امسال در مقایسه با مرداد سال گذشته نیز ۱۵ درصد رشد داشته است. وی پیش‌بینی کرد تا حدود ۴۵ روز آینده، ​همه خودرو‌های معوق سال ۹۷ به مشتریان تحویل شود. آقای کاظمی گفت: حدود ۳۰ درصد خودرو‌ها در استان تهران و البرز و بقیه در استان‌های دیگر تحویل می‌شود.

اخبار بیشتر