رویداد مهم فرهنگی در خیابان‌های شهر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

رویداد مهم فرهنگی در خیابان‌های شهر

واکنش سیدمحمود رضوی به برگزاری کنسرت خیابانی در پایتخت + عکس

الفخبرگزاری الف
واکنش سیدمحمود رضوی به برگزاری کنسرت خیابانی در پایتخت + عکس
تهیه کننده سینما با انتشار تصویری در صفحه مجازی خود به برگزاری کنسرت خیابانی در تهران واکنش نشان داد.

به گزارش الف، سید محمود رضوی تهیه‌کننده سینما با انتشار تصویری از خاننده سنتی معروف در حال اجرای کنسرت خیابانی خود نوشت: محمدمعتمدی یا درست تر بگویم آقا سید محمد معتمدی را از سیانور شناختم. تا پیش از این تنها کارهای او را میشنیدم اما پسر بی ادعای کاشی را با اینکار وقتی از آلمان به کمک ما آمد ، شناختم.

این روزها اما یک افتخار را بدون هیچ سر و صدا و پروپاگاندا به نام خود ثبت کرد، او که دوسال قبل درخواست کنسرت خیابانی داده بود ، موفق شد در ایام عیدغدیر ، اولین کنسرت رایگان خیابانی ، را در تپه های عباس آباد به مردم تهران هدیه دهد.

هر هنرمند دیگری غیر از محمد معتمدی بود تمام رسانه ها را اعم از ملی و داخلی و خارجی برای این کار به صف کرده بود و غوغای رسانه ای به پا کرده بود اما گل پسر کاشی ، سر به زیر فقط کار خودش را کرده و عیدی اش را داده و تمام ، حال وظیفه نخبگان و اصحاب رسانه است که از این کار او تقدیر کنند.

محمد جان خسته نباشید و دست مریزاد

واکنش سیدمحمود رضوی به برگزاری کنسرت خیابانی در پایتخت + عکس - 4

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد
نخستین کنسرت خیابانی رایگان توسط ارکستر سازهای ملی ایران به خوانندگی محمد معتمدی و رهبری علی اکبر قربانی پنجشبه هشتم شهریور در بوستان آب و آتش تهران برگزار شد.

فرارو- پس از آنکه در چند هفته اخیر چند خواننده کشورمان برای برگزاری کنسرت رایگان در سطح شهر اعلام آمادگی کرده بودند، پنجشنبه‌شب (۸ شهریور) اولین کنسرت خیابانی رایگان توسط محمد معتمدی و رهبری علی اکبر قربانی  برگزار شد.

این برنامه در بوستان آب و آتش تهران به اجرا درآمد.

در آغاز این مراسم مردم از ابتدای بزرگراه حقانی پیاده به سمت پارک در حرکت بودند و این ازدحام درحالی بود که تنها یک روز پیش از اجرا آن هم عصر روز چهارشنبه، این خبر منتشر شد، بدون اینکه روی هیچ بیلبورد یا تبلیغ دیگری روانه شده باشد. در واقع نخستین کنسرت خیابانی بدون سرو صدا و با حالتی تقریبا چراغ خاموش، برگزار شد

به گزارش فرارو، کنسرت خیابانی در ایران که پس از پست اینستاگرامی همایون شجریان در رسانه ها داغ شد، پنجشنبه شب تهران نخستین اجرای چنین کنسرتی را در بوستان آب و آتش تجربه کرد.

عکاس: حسین ریاضی/مهر

(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 5(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 6(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 7(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 8(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 9(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 10(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 11(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 12(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 13(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 14(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 15(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 16(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 17(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 18(تصاویر) اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد - 19

خواندن خبر در سایت منبع

این کنسرت، نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی تهران است

الفخبرگزاری الف
این کنسرت، نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی تهران است
خواننده موسیقی ایرانی پس از برگزاری ۲ شب کنسرت رایگان در بوستان «آب و آتش»، از تجربه چندماه تلاش برای برگزاری این کنسرت عمومی با حضور شهروندان تهرانی سخن گفت.

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی که روزهای هشتم و نهم شهریور ماه تهران به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و همکاری شرکت نوسازی عباس آباد کنسرت های رایگانی را در بوستان «آب و آتش» تهران برگزار کرد، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دستاوردهای این اجرای زنده توضیح داد: بیت «روغنی در شیشه بینی صاف و روشن ریخته/ غافلی بر سر چه آمد کنجد و بادام را» مصداق بارز فعالیت هایی است که ما در چند ماه گذشته برای برگزاری کنسرت رایگان در تهران داشتیم.

وی افزود: کنسرتی که ۲ شب گذشته در بوستان «آب و آتش» با هنرمندانی همکارانم در ارکستر سازهای ملی برگزار شد نتیجه روزها و شاید ماه ها تلاش دوستانی است که برای صدور مجوز این اجرای زنده مجاهدت کردند، جنگیدند و برخی از افراد را توجیه کردند که این کنسرت ها می تواند بدون هیچ حاشیه ای برگزار شود.

این خواننده موسیقی ایرانی با تاکید بر اینکه کنسرت های این ۲ شب نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی ایران محسوب می شود، گفت: همیشه این دغدغه در ذهن من بود که خانواده های ایرانی به دلیل هزینه های بالا نمی توانند به دیدن کنسرت های لوکس بروند به همین دلیل تصمیم گرفتیم با همه دوستانی که دغدغه این ماجرا را دارند کنسرت رایگانی را برگزار کنیم که شهروندان عزیز بدون دغدغه بیایند و از شنیدن موسیقی ایرانی لذت ببرند. البته در ابتدای این حرکت نواقصی وجود دارد اما قطعا قدم رو به جلو و مثبتی است که باید برگزاری بی دغدغه و بی حاشیه آن را به فال نیک گرفت.

این کنسرت، نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی تهران است - 3

معتمدی افزود: برگزاری کنسرت با جمعیت گسترده اصلا کار راحتی نیست. شلوغی و ترافیک محیط پیرامونی کنسرت و مخاطراتی که در این زمینه وجود دارد بسیار دغدغه سنگین و بزرگی است که دیشب در اثنای برگزاری کنسرت وجود داشت اما با همکاری بسیار شایسته نهادهای انتظامی با کمترین مشکل انجام گرفت.

وی با اشاره به انتقاد برخی از هنرمندان درباره کیفیت صدا در چنین کنسرت هایی بیان کرد: با آنها موافقم اما من بر این باورم در چنین رویدادهایی می توان به اصل اقدام انجام گرفته پرداخت زیرا می تواند مقدمه خوبی برای برگزاری کنسرت های مبتنی بر موسیقی خوب در شهر تهران باشد.

این خواننده موسیقی ایرانی در پایان با قدردانی از همه نهادهایی که در برگزاری این کنسرت همکاری کردند، گفت: من به همه مردم عزیز تبریک می گویم که به اعتقاد من در جریان برگزاری این کنسرت ها فراتر از انتظار ظاهر شدند و به قدری در برگزاری منظم این رویداد همراه ما بودند که من باز هم به ایرانی بودن و داشتن این مردم نجیب، اصیل و با فرهنگ افتخار کردم. حرکت آنها در این کنسرت با وجود تمام مشکلاتی که به طور طبیعی در جریان برگزاری این کنسرت ها وجود دارد به قدری فرهنگی بود که من از آن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی شهر تهران یاد می کنم.

این کنسرت، نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی تهران است - 7

نخستین اجرای ارکستر سازهای ملی ایران  متشکل از نوازندگان سازهای ایرانی با اجرای قطعاتی از موسیقی ایرانی از جمله «بهار دلکش» اثر درویش خان، «شکایت دل» از پرویز یاحقی، «بهار من» از علی تجویدی و «دگر چه خواهی» اثر حبیب‌الله بدیعی به رهبری علی‌اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی همراه بود.

ارکستر سازهای ملی ایران با سرپرستی و نظارت استاد فرهاد فخرالدینی در تابستان سال جاری به رهبری علی‌اکبر قربانی برای اجرا در جشن بیستمین سالگرد پایتختی آستانه تشکیل شد.این ارکستر به دعوت آکادمی دولتی فیلارمونیای آستانه در قزاقستان روی صحنه رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد

الفخبرگزاری الف
اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد
کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی با خوانندگی محمد معتمدی در بوستان آب و آتش بدون حواشی امنیتی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اجرای ارکستر سازهای ملی به رهبری علی اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی که اولین اجرای موسیقی رایگان برای عموم مردم بود، پنج شنبه ۸ شهریور ماه در بوستان آب و آتش برگزار شد.

در ابتدای کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی، مرشد میرزا علی به نقالی از امام علی (ع) پرداخت.

محمد مهدی رضا زاده به عنوان مجری این کنسرت خیابانی، چند کلمه ای درباره این کنسرت سخن گفت و افزود که این برنامه با همکاری مجموعه گردشگری عباس آباد و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی برگزار شده است.

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد - 3

کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی در اولین شب اجرا با استقبال مناسب مردم روبرو شد. اما از مشکلاتی همچون کمبود صندلی برای تماشاچیان و طولانی شدن زمان کوک کردن سازها روی صحنه برخوردار بود.

با این حال این کنسرت با همکاری و همدلی مردم برگزار شد و مشکل امنیتی در حین اجرا پیش نیامد. برگزاری این کنسرت خیابانی از صداگذاری تقریبا خوبی برخوردار بود.

تماشاچیان به افتخار اجرای قطعه «ای ایران» که بدون تمرین قبلی برگزار شد، به پا خاستند و با معتمدی و گروه نوازندگان همخوانی کردند.

معتمدی در پایان قطعه «سوگند» را به درخواست تماشاچیان اجرا کرد. این قطعه بدون همراهی نوازندگان اجرا شد.

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد - 8

معتمدی قبل از شروع اجرای خود از موسسه هنرهای معاصر، ارکستر سازهای ملی و تمامی دست اندرکاران برای برگزاری این کنسرت خیابانی تشکر کرد.  

وی همچنین یادآور شد: قصد داریم با اجرای این کنسرت به نیروی انتظامی نشان دهیم که برگزاری اینگونه برنامه ها برای امنیت عمومی مشکل ساز نخواهد بود.

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد - 11

بهار دلکش اثر درویش خان، شکایت دل از پرویز یاحقی، دگر چه خواهی قطعه‌ای از حبیب الله بدیعی، ساز و آواز، کویر، رنگ شرقی، خوش آمدی و همچنین بهار من اثری از علی تجویدی و گل صبح قطعات اجرا شده در این کنسرت خیابانی بودند.

ارکستر سازهای ملی متشکل از نوازندگان سازهای ایرانی همچون تار، قیچک، سنتور، کمانچه، قانون، تنبک و نی است.

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد - 14

سینا جهان آبادی، بهمن فریاد رس، شیما شاه محمدی، ابراهیم قائدی، بهزاد رواقی، آزاده امیری، کوروش دانایی، سیاوش کامکار، صدا صدیقی، امین حیدری، بهنام ابولقاسم، آرش ضرابی، وحید اسدالهی و حمید قنبری نوازندگان این کنسرت بودند.

اولین کنسرت خیابانی با خوتنندگی محمد معتمدی برگزار شد - 16

به گزارش ایسنا، این کنسرت جمعه نهم شهریور ماه نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در بوستان آب و آتش برای علاقه مندان به موسیقی سنتی برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

اعجوبه‌های کوچولو، شیرینی پز‌های حرفه‌ای تهران/ کیک می‌پزیم تا لگو، خانه و ماشین بخریم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
از هنر موسیقی گرفته تا کیک پزی. کم کم ابراز تمایل کرد که او هم کیک پختن یاد بگیرد و من هم به او یاد دادم. وقتی برادرانش متوجه کیک پزی او شدند آنها نیز خواستن که یاد بگیرند. در ازای هر کاری بنا به سختی کار حقوق می‌گیرند. البته باید تاکید کنم، بچه‌ها الان به صورت حرفه‌ای کیک پزی می‌کنند نه اینکه ما از آنها بخواهیم بلکه آنقدر حرفه‌ای شدند که خودشان تصمیم گرفتند که برای کافه‌ها کیک پزی کنند.

نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دهمین نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم از ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن اجرا می‌شود و مردم به طور رایگان می‌توانند از آن بازدید کنند. تعداد بازدید: ۷ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نمایش ۱۲ روز

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

از خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا دارایی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
بدون تعارف با کمیل نظافتیاز خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا داراییمهمان این هفته بدون تعارف، مبلغی است که با رفتار و کردار خود به تبلیغ دین می‌پردازد و با اهدای کلیه‌اش به کودکی ۸ ساله، جان وی را نجات می‌دهد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دربی تهران در چنین روزی (۸۰)؛ استقلال ۰-۰ پرسپولیس؛ دربی معمولی

طرفداریچند ثانیه قبل

احتمال بارش برف در خوزستان وجود دارد

مهر8 دقیقه قبل

نشریه بیلد آلمان: شرایط پناهندگان در ترکیه دراماتیک است

تسنیم9 دقیقه قبل

کانادا بار دیگر خواستار «بررسی مستقل» جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی شد

ایسنا9 دقیقه قبل

تولیدات کشاورزی مهم‌ترین رکن اقتصاد مقاومتی است

مهر9 دقیقه قبل

ماشین سازی ۰-۰ سپاهان؛ تعارف ژنرال به سایر مدعیان

طرفداری9 دقیقه قبل

دهقانی: برنامه تامین مالی صندوق از بازار سرمایه، بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های بانکی/ افزایش سرمایه به ۵۰۰میلیارد تومان، برنامه سال جدید صندوق بیمه معدن

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل