اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 8 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 8 مردادماه

قیمت مسکن در خیابان امام خمینی +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت مسکن در خیابان امام خمینی +جدول
اقتصاد آنلاین- مهسا نجاتی: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در خیابان امام خمینی تهران طی امرداد ماه ۹۸ می‌باشد.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

وام ودیعه مسکن منتفی نشده است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
وام ودیعه مسکن منتفی نشده است
مدیرعامل بانک مسکن منتفی شدن وام ودیعه مسکن را تکذیب کرد.

اعتمادآنلاین| اوایل تیر امسال در حاشیه جلسه هیئت دولت با اعلام این‌که به دلیل تحت فشار بودن مستاجران به دنبال تعیین رابطه‌ای بین رهن و اجاره هستیم، گفته بود: هدف ما حمایت از مستاجران است که در این راستا یک صندوق حمایت طراحی شده که قرار است در آن با سپرده‌گذاری و تامین منابع به مستاجران وام پرداخت شود.

وی با بیان این‌که وام به مالکان پرداخت می‌شود، افزود: پرداخت این وام باعث بروز تورم نمی‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا ۷۰ درصد از مبلغ ودیعه (رهن) مسکن از محل اعتبارات صندوق حمایت از مستاجران به موجران پرداخت شود.

گرچه وزیر اقتصاد همان زمان گفته بود در این رابطه با دستگاه‌های مختلف در حال نظرخواهی هستیم، اما مسئولان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به رسانه‌ها اعلام کردند که باید این موضوع از وزارت اقتصاد پیگیری شود نه وزارت راه.

به هر حال طی یکماه و چند روز اخیر کمترین اطلاع‌رسانی در این رابطه توسط وزارت اقتصاد صورت گرفت تا این‌که دیروز برخی رسانه‌ها به نقل از مدیرعامل بانک مسکن اعلام کردند که وام ودیعه مسکن منتفی شده است. پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که این وام فعلا منتفی نشده است.

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن در این‌باره گفته است: وام ودیعه مسکن منتفی نشده و فقط روی نوع عقد آن اشکال و ایراداتی وارد شده است. با توجه به این مسئله این طرح برای اصلاح برگشت داده شده و هم‌اکنون در حال بررسی است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی یک کارشناس اقتصادی از وضعیت قیمت مسکن

انتخابخبرگزاری انتخاب
پیش‌بینی یک کارشناس اقتصادی از وضعیت قیمت مسکن
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیش‌بینی کرد: «با توجه به اینکه هم اکنون نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار به حداکثر رسیده است و تقاضای مصرفی به شدت تضعیف شده، بنابراین انتظار می‌رود شاهد خروج اجباری سوداگران از بازار مسکن و استقرار بازار در یک ثبات نسبی چند ساله باشیم. »
پیش‌بینی یک کارشناس اقتصادی از وضعیت قیمت مسکن - 0

یک کارشناس اقتصاد مسکن پیش‌بینی کرد: «با توجه به اینکه هم اکنون نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار به حداکثر رسیده است و تقاضای مصرفی به شدت تضعیف شده، بنابراین انتظار می‌رود شاهد خروج اجباری سوداگران از بازار مسکن و استقرار بازار در یک ثبات نسبی چند ساله باشیم.»

بهروز ملکی در یادداشت تلگرامی نوشت: «هرچند در نیازسنجی مسکن، مواردی چون خانوارهای تازه تشکیل شده، خانوارهای منحل شده، استهلاک مسکن، تخریب و نوسازی و حتی کمبود موجودی فعلی مسکن مورد توجه قرار می‌گیرد؛ ولی باید توجه داشت تقاضای مسکن، آن بخش از نیاز است که با قدرت خرید همراه بوده و به بازار ورود می‌کند. قدرت خرید یا توان مالی خانوار نیز بستگی به درآمد و پس‎انداز گذشته، حال و آینده خانوار دارد.»

وی افزود: «علاوه بر توان مالی خانوار، عوامل متنوعی چون انتظار تغییر قیمت مسکن در آینده، نقدینگی و تورم، بازده دارایی‌های رقیب، تحولات جمعیتی و … بر تقاضای مسکن اثر می‏گذارند. از سوی دیگر، باید توجه داشت که مسکن، فقط کالایی مصرفی نیست.»

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان سمت تقاضای مسکن را به دو دسته تقاضای مصرفی و سرمایه‎ای تقسیم کرد، عنوان کرد: «تقاضای مصرفی در بازار مصرفی املاک صورت می‌پذیرد. متقاضیان مصرفی مسکن به افرادی گویند که هدف آن‏ها تأمین سرپناه و محلی برای سکونت است؛ زیرا مسکن، یکی از ضروریات زندگی و کالایی فاقد جانشین است.»

ملکی تصریح کرد: «تقاضای مصرفی را می‌توان شامل مواردی چون استفاده شخصی خانوارهای تازه تشکیل شده، رفع بد مسکنی سرانه زیربنا و رفع تراکم نامناسب خانوار در واحد مسکونی، تعویض واحدهای مسکونی بی‌دوام و فرسوده و … دانست.»

وی متذکر شد: «تقاضا در این بخش، عمدتا به وسیله خانوارهایی شکل می‌گیرد که اولا ریسک‌گریزند؛ ثانیا به دنبال حفظ ارزش ثروت و دارایی خود در بلندمدت می‌باشند و ثالثا از آنجا که به خرید مسکن، نگاهی بلندمدت دارند، بنابراین نقدشوندگی برای آن‏ها چندان با اهمیت نیست.»

این کارشناس اقتصاد مسکن در ادامه نوشت: «تقاضای سرمایه‌ای در بازار دارایی املاک صورت می‌پذیرد. متقاضی سرمایه‌ای، با هدف بهره‌مندی از عایدی سرمایه، اقدام به خرید مسکن می‌کند. این تقاضا به دو نوع تقاضای خرید مسکن برای استفاده غیرشخصی و تقاضای خرید مسکن سوداگرانه تقسیم می‌شود.»

ملکی با اشاره به تقاضای خرید مسکن برای استفاده غیرشخصی (بلندمدت)، افزود: این تقاضا عمدتا با انگیزه‏‌هایی چون اجاره‌داری و حفظ قدرت خرید صورت می‌پذیرد. در واقع «پس‎انداز روی دارایی»، ماهیتی بلندمدت داشته و برخواسته از اطمینان به افزایش بلندمدت قیمت یک نوع دارایی، صرف‌نظر از فراز و نشیب‏های کوتاه‏ مدت آن است. این نوع متقاضیان، تمایلی به ورود و خروج متوالی ندارند و اساسا تحرکات آنان با اینرسی بالایی رخ می‌دهد.»

وی عنوان کرد: تغییر در وضعیت عوامل تاثیرگذار بر انگیزه سرمایه‌گذاری - به‏ ویژه عامل بازدهی - بر میزان تقاضای خرید مسکن غیرشخصی (برای نگه‌داری بلندمدت) اثر می‌گذارد. در این جریان تقاضا، افراد با هدف کسب درآمد اجاره و بهره‌مندی از افزایش بهای بلندمدت مسکن، وارد بازار می‌شوند.»

این کارشناس اقتصاد مسکن همچنین با اشاره به تقاضای خرید مسکن سوداگرانه (کوتاه‌مدت) تصریح کرد: «در فرهنگ عامیانه، عموما «سوداگری» پدیده‏ ای با ماهیت کوتاه‏‌مدت و بیانگر تلاش برای کسب سود با بهره‏‌گیری از نوسانات کوتاه‏‌مدت قیمت دارایی است. از ویژگی‎های متقاضیان سوداگرانه خرید مسکن می‌توان به تمایل آنان برای خانه‏‌های خالی، توجه به بازارهای رقیب مسکن و ورود و خروج سریع (اینرسی پایین) اشاره کرد. این متقاضیان را می‌توان دارای تاثیرگذاری بالا بر نوسانات بازار مسکن دانست.»

ملکی نوشت: «در این نوع سرمایه‌گذاری، بازدهی مورد نظر سوداگر، فاصله بین قیمت خرید و فروش ملک در کوتاه‌مدت است. بر این اساس، برای یک سوداگر، نقدشوندگی ملک از اهمیت بالایی برخوردار است.»

وی متذکر شد: «بررسی رفتار سوداگران در توضیح پدیده‌های بازار مسکن ایران بسیار با اهمیت است. سوداگران در دوره رونق وارد بازار می‌شوند و از افزایش قیمت‌ها حداکثر سود را کسب می‌کنند و با پدیدار شدن علائم رکود، به سرعت از بازار خارج می‌شوند و سرمایه خود را به بازارهای موازی مسکن همچون بانک، بورس، ارز و طلا منتقل می‌کنند. شایان ذکر است که در اقتصادهایی مانند ایران که بازار سرمایه از عمق کافی برخوردار نیست، فعالیت‏های سوداگرانه در بازار مسکن، بیشتر است.»

این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به حال و هوای تقاضای مسکن در شرایط کنونی، عنوان کرد: «قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران طی سال‌های ٩٢ تا ٩٥ در حدود ٤ میلیون تومان ثابت بود. از ابتدای سال ٩٦ تحرک بازار مسکن شروع شد و منجر به رسیدن قیمت به حدود ۱۳٫۵ میلیون تومان در شرایط کنونی شد. واقع مطلب این است که هر چه تقاضای سوداگرانه مسکن طی سال‌های ٩٢ تا ٩٥ کمرنگ بود از سال ٩٦ به این سو پررنگ و پرنگتر شده است. اما مطلب غیر قابل انکار این است که تقاضای سوداگرانه نمی‌تواند بدون پشتیبانی تقاضای مصرفی به مدت طولانی، ادامه حیات دهد.»

ملکی خاطرنشان کرد: «بر این اساس و با توجه به اینکه هم اکنون نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار به حداکثر رسیده است، تقاضای مصرفی به شدت تضعیف شده و به تبع، انتظار می‌رود شاهد خروج اجباری سوداگران از بازار مسکن و استقرار بازار در یک ثبات نسبی چند ساله باشیم.»منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مسکن از تیرماه ۹۷ تا تیرماه ۹۸ چقدر گران شد؟ + جدول

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت مسکن از تیرماه ۹۷ تا تیرماه ۹۸ چقدر گران شد؟ + جدول
تعداد معاملات در تیرماه سال گذشته به ۱۳ هزارو ۵۱۴ فقره رسیده بود، اما این تعداد معامله در تیر ماه سال جاری با گذشت یک سال با کاهش بسیار زیادی مواجه شد و به ۴ هزارو ۷۹۰ فقره رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تیرماه سال گذشته در استان تهران ۶ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان بود که پس از گذشت یک سال یعنی در تیر ماه سال جاری با افزایش بیش از ۶ میلیون تومانی به ۱۳ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان رسید. تعداد معاملات در تیرماه سال گذشته به ۱۳ هزارو ۵۱۴ فقره رسیده بود، اما این تعداد معامله در تیر ماه سال جاری با گذشت یک سال با کاهش بسیار زیادی مواجه شد و به ۴ هزارو ۷۹۰ فقره رسید.

منطقه ۱ تهران در تیر ماه سال گذشته گران‌ترین منطقه بود با متوسط ۱۵ میلیون و ۱۰۰ تومان و بیش‌ترین تعداد معامله با تعداد هزارو ۶۵ فقره به منطقه ۲ تهران اختصاص یافت. تیر ماه سال جاری همچنان منطقه ۱ تهران با متوسط ۲۹ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان گران‌ترین منطقه تهران است و بیش‌ترین معاملات به منطقه ۵ با تعداد ۵۹۳ فقره تعلق گرفت.

مقایسه تعداد معاملات و متوسط قیمت مسکن تیرماه سال ۹۷ و ۹۸ به شرح جدول زیر است؛

قیمت مسکن از تیرماه ۹۷ تا تیرماه ۹۸ چقدر گران شد؟ + جدول - 5قیمت مسکن از تیرماه ۹۷ تا تیرماه ۹۸ چقدر گران شد؟ + جدول - 6

اقتصادنیوز

خواندن خبر در سایت منبع

الان زمان خوبی برای خرید مسکن نیست

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
الان زمان خوبی برای خرید مسکن نیست
یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که قیمت مسکن در برخی مناطق تهران روند نزولی به خود گرفته هم‌اکنون زمان مناسبی برای خرید به ...
الان زمان خوبی برای خرید مسکن نیست - 0

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که قیمت مسکن در برخی مناطق تهران روند نزولی به خود گرفته هم‌اکنون زمان مناسبی برای خرید به قصد سرمایه‌گذاری نیست اما متقاضیان مصرفی می‌توانند اقدام کنند.

سلمان خادم‌المله در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در صورت حفظ شرایط موجود و بهبود شاخص‌های اقتصادی انتظار داریم قیمت مسکن کاهش و حجم معاملات افزایش پیدا کند. البته با توجه به تاثیر آیتم‌های سیاسی، پیش‌بینی شرایط اقتصاد ایران برای طولانی مدت سخت شده است.

وی افزود: به دلیل ثباتی که در بازار مسکن ایجاد شده و احتمال نزول قیمت وجود دارد، خروج فروشندگان از این بخش و ورود به بازارهای مولد می‌تواند سوددهی بهتری برای آنها داشته باشد؛ زیرا هم‌اکنون زمان مناسبی برای خرید مسکن به قصد سرمایه‌گذاری نیست. اما متقاضیان مصرفی به دلیل اجبار برای خرید طبیعتا کار خود را انجام می‌دهند.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که قیمت هر کالا و محصولی از تعادل عرضه و تقاضا ناشی می‌شود تصریح کرد: در بخش مسکن، متغیرهایی مثل عدم ثبات اقتصادی، تغییر قیمت ارز و طلا منجر به پایین آمدن تعداد معاملات و افزایش قیمت می‌شود. در صورت ادامه ثبات فعلی شاهد ایجاد تعادل در بازار مسکن خواهیم بود اما این موضوع مشروط به آن است که متغیرهای سیاسی به بازار شوک ندهد.

خادم‌المله با اشاره به کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن شهر تهران گفت: با کاهش قیمت، انتظار افزایش حجم معاملات را خواهیم داشت. به نظر می‌رسد که هم‌اکنون به دلیل ثبات بازارهای دیگر شاهد کاهش قیمت مسکن و رفتن به وضعیت تعادلی هستیم.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت مسکن شهر تهران در تیرماه ۱۳۹۸ به میانگین ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه قبل، تنها ۰٫۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱ درصد رشد یافت. معاملات نیز ۴۸۰۰ فقره بود که کاهش ۶۵ درصدی را نسبت به تیرماه سال قبل نشان می‌دهد. این حجم از افت فشار ماهیانه قیمت از مردادماه ۱۳۹۴ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیام حذف مسکن از «مالیات بر عائدی سرمایه» چیست؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیام حذف مسکن از «مالیات بر عائدی سرمایه» چیست؟
یک کارشناس حوزه سیاست‌گذاری با بیان اینکه بخش عمده‌ای از گرانی‌ها در بازار مسکن به دلال‌بازی‌ها در این حوزه برمی‌گردد، گفت که اگر قرار باشد لایحه مالیات بر عائدی سرمایه بدون در نظر گرفتن مسکن به مجلس تقدیم شود دیگر نمی‌توان نام آن را مالیات بر عائدی سرمایه گذاشت چرا که از بخش عمده‌ای از سرمایه‌ها صرف نظر می‌شود.

محمود نقدی‌پور در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه مالیات بر عائدی سرمایه، یکی از مهم‌ترین لوایح اقتصادی در سال‌های اخیر بوده است، اظهار کرد: اگر این لایحه بدون درنظر گرفتن بخش مسکن تقدیم مجلس شود عملا دیگر نمی‌توان نام آن را لایحه مالیات بر عائدی سرمایه گذاشت چرا که از بخش عمده‌ای از سرمایه‌های کشور در بخش مسکن که اتفاقا از گردش مالی بالایی هم برخوردار است صرف نظر می‌شود.

این کارشناس حوزه سیاست‌گذاری با بیان اینکه درصد زیادی از گرانی‌ها در بازار مسکن به دلال‌بازی‌ها در این حوزه برمی‌گردد، ادامه داد: با اتخاذ سازوکارهای دقیق مالیاتی می‌توان این معاملات کاذب را در بازار مسکن به گونه‌ای هدف قرار داد که معاملات مسکن فقط به منظور مصرف شخصی و نه کسب سود انجام شود.

دلالی‌ها چگونه مسکن را گران می‌کند؟

نقدی‌پور با اشاره به سازوکارهای دلالی‌ در بازار مسکن و نحوه تاثیرگذاری آن بر قیمت‌ها، بیان کرد: تصور کنید یک شخص دلال یک واحد آپارتمانی را به قصد سود به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان خریداری می‌کند؛ او این خانه را به مدت چند ماه بلااستفاده نگه می‌دارد تا بتواند آن را به مبلغی بیشتر به فروش برساند و در نهایت موفق می‌شود با استفاده از شگردهای خاص، آن خانه را به مبلغی بسیار بیشتر از آنچه که خریده است به فروش برساند. اتفاقی که در این فرایند می‌افتد این است که آن واحد آپارتمانی جدای از ارزش واقعی خود به ابزاری برای کسب سود عده‌ای تبدیل شده که مدام قیمتش افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به تجربه اخذ مالیات بر عواید سرمایه در دیگر کشورهای توسعه یافته اضافه کرد: در آن کشورها هم اگر ابزارهای مالیاتی وجود نداشت، بازارهای سرمایه‌ای و مخصوصا بازار مسکن اوضاعی مشابه وضعیت موجود در کشور ما داشت چرا که همیشه عده‌ای هستند که می‌خواهند با دلالی به سودهای بادآورده دست پیدا کنند و مهم این است که قانون‌گذار اجازه چنین بازی را به آنها ندهد.

مالیات؛ ابزاری برای ایجاد عدالت اقتصادی

این کارشناس حوزه سیاست‌گذاری مالیات را ابزاری برای ایجاد عدالت اقتصادی در جامعه توصیف کرد و گفت: تا زمانی که ابزارهای مالیاتی قوی در جامعه نداشته باشیم عده‌ای به راحتی می‌توانند از طریق سفته‌بازی و دلالی بدون انجام هیچگونه فعالیت مولد، یک شبه به سودهای کلان برسند و از این رهگذر اقتصاد کشور را هم دچار التهاب کنند.

احتمال حذف مسکن از لوایح مالیاتی

به گزارش ایسنا، برگشت خوردن لایحه مالیات بر عائدی سرمایه به سازمان امور مالیاتی و همزمان با آن مطرح شدن لایحه‌ای دیگر با عنوان مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا باعث بروز برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال حذف بخش مسکن از طرح مالیاتی دولت شده است. برخی از نمایندگان مجلس نیز در روزهای گذشته واکنش‌هایی به این تغییر و تحولات داشته و درباره احتمال حذف مسکن از لوایح مالیاتی دولت هشدار داده‌اند.

برخی شنیده‌ها از این حکایت دارد که ظاهرا قرار است مسکن از مالیات بر عائدی سرمایه‌ها حذف شود؛ در این صورت بازگشت لایحه مالیات بر عائدی سرمایه و توضیحات رئیس سازمان امور مالیاتی در این باره را می‌توان نوعی عقبگرد دولت از اخذ مالیات بر مسکن تلقی کرد.

در این راستا پیگیری‌های ایسنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی درباره چند و چون این ماجرا و سرنوشت لایحه مالیات بر عائدی سرمایه به عنوان مهمترین طرح اقتصادی دولت برای ایجاد عدالت اقتصادی تا این لحظه بدون پاسخ باقی مانده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی: زیرساخت مالیات بر خانه‌های خالی فراهم نیست

گفتنی است پیش از این امیدعلی پارسا - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور- در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی مشهد درباره لایحه مالیات بر عایدی سرمایه گفته بود: در این زمینه ابتدا پیش‌نویسی را ما تهیه می‌کنیم، بعد در وزارتخانه نهایی شده و در نهایت به دولت می‌رود. ما پیش‌نویس اولیه را به وزارتخانه دادیم، وزارتخانه برای اصلاح به سازمان امور مالیاتی برگرداند، حداکثر تا پایان مردادماه باید به وزارتخانه برگردانیم.

او در مورد مالیات بر خانه‌های خالی هم گفته که بحث‌های زیرساختی آن فراهم نیست اما به لحاظ قانونی ماده ۵۴ قانون مالیاتی مستقیم بیان می‌کند که وزارت مسکن و شهرسازی باید سامانه املاک را راه‌اندازی کند، این سامانه تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد و بعد بستر اجرای این قانون فراهم می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهمترین محورهای گفتگوی آقای ظریف با رسانه‌های اروپایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفر به چند کشور اروپایی با رسانه مطرح فرانسوی گفتگوی اختصاصی داشت که مهمترین محورهای آن به شرح زیر است. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما حالا هم در حال جنگ هستیم. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما همچنان برای پیشرفت به مردم خود متکی خواهیم بود و من اطمینان دارم به نتیجه خواهیم رسید. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴امانوئل مکرون و حسن روحانی به مدت چند هفته با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴آدریان دریا هیچ قانونی را نقض نکرده است و طبق قوانین بین المللی عمل می‌کند.

تفاوت ماهوی بودجه ۹۹ با سال‌های قبل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمد باقر نوبخت در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۹۹، افزود: در روند اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ کل کشور، اصل شفافیت و مشخص بودن همه روند‌های ارایه شده را رعایت می‌کنیم؛ و‌ی اضافه کرد: بدون تردید هیچ چیزی از پیش تعیین شده نخواهیم داشت و در همه جلساتی که در سازمان برنامه و بودجه برگزار می‌کنیم کار جمعی، تیمی و اتکا به خرد جمعی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم. آقای نوبخت گفت: از نظر ماهوی و ماهیتی بودجه سال ۹۹، ​ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است.

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | پشت پرده نداشتن مترجم و خشم استراماچونی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

تولید کیف مدرسه با طرح‌های ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماه مهر از راه می‌رسد و خرید وسایل مدرسه، کیف و مداد و دفتر شروع شده است. در بازار کیف مدرسه با گردش مالی ۳۲۰ میلیارد تومانی فقط پنجاه صدم درصد سهم کیف‌های با طرح‌های داخلی و منطبق با فرهنگ کشورمان و باقی سهم طرح‌های خارجی است.

جشنواره خنک بستنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ جشنواره خنک بستنی، گرمای فصل تابستان را اندکی کاهش می‌دهد؛ تولیدکنندگان بستنی و نوشیدنی‌ها در محل ولنجک، ایستگاه توچال گرد هم آمده‌اند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری12 ساعت قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«۷۰ خوان تولید» |قاچاق، بزرگترین تهدید صنعت لوازم خانگی/ مگر می‌شود دولت از ورود کانتینری کالای قاچاق بی‌خبر باشد؟

تسنیمچند ثانیه قبل

حدادی‌فر: دلیری بهترین تیم تاریخ ذوب‌آهن را ساخت و وقتی رفت به اشتباه سکوت کردیم/ از غیبت در بین برترین‌‌ها افسوس خوردم

تسنیمچند ثانیه قبل

روزبهانی: شرایط تیم بوکس در حال حاضر خوب است اما در آینده عالی می‌شود/ امیدوارم در توکیو با دست پر از بوکس خداحافظی کنم

تسنیمچند ثانیه قبل

واکنش مرکل به حضور ظریف در نشست جی ۷

اقتصادنیوز13 دقیقه قبل

مخالفت شدید مردم یمن با تجزیه کشورشان/ متجاوزان باید دست خالی یمن را ترک کنند

میزان‌آنلاین14 دقیقه قبل

طرح نوشت؛ تقابل لوئیز و صلاح در یک قاب

نود14 دقیقه قبل