اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 8 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 8 مردادماه

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت

زومیتخبرگزاری زومیت
قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت
پس از چند ماه حذف قیمت خودرو و مسکن در وب‌سایت‌های فروش آنلاین، به‌تازگی دیوار و شیپور و باما باردیگر امکان درج قیمت انواع خودروها را برای کاربران فراهم کرده‌اند.

چند ماه قبل، زمانی‌ که تب قیمت در بازار مسکن و خودرو به‌شدت افزایش یافت، تنها نسخه‌ی مسئولان برای سامان‌دهی بازار، صدور دستور حذف قیمت آگهی‌ها از وب‌سایت‌های فروش مسکن و خودرو بود. به‌گفته‌ی جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، قرار بود قیمت‌ها فقط دو هفته از سایت‌های آگهی حذف شود؛ اما این رویه سه ماه ادامه پیدا کرد تا اینکه چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته (دوم مرداد) تصمیم گرفته شد باردیگر قیمت در آگهی‌های مسکن درج شود. آگهی‌های خودرو هم با تأخیر چندروزه این کار را انجام دادند. در این باره، جاویدنیا در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت:

هدف دادستانی این بود که حذف قیمت از آگهی‌ها راهکار موقت باشد تا اینکه در این بازه‌ی زمانی، مرجعی برای تعیین قیمت‌ها مشخص شود. در‌صورتی‌که پلتفرم‌ها قیمت سقف و کف داشته باشند، این قابلیت را دارند که تنظیم‌کننده‌‌ی بازار شوند. با‌این‌حال، عملا سازمان یا نهادی حاضر نیست در‌زمینه‌ی ارائه‌ی قیمت به پلتفرم‌های آگهی با آن‌ها همکاری کند.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 3

همان‌طورکه سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اشاره می‌کند، پس از حذف قیمت‌ از آگهی‌های سایت‌های «دیوار» و «شیپور» و «باما»، دستگاه‌های مختلف ازجمله سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، اتحادیه‌ی مسکن، خودرو و کسب‌وکارهای اینترنتی و مرکز ملی فضای مجازی هم در مقوله‌ی تعیین دامنه‌ی قیمت ورود پیدا کردند. در‌این‌میان، یکی از سایت‌ها با انتشار بیانیه‎ای درباره‌ی همکاری با اتحادیه‌‌ی صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو و دست‎اندرکاران برای تعیین محدوده‌ی قیمت برای املاک و خودرو اعلام همکاری کرد. همچنین، برای کنترل قیمت اعلام کرد از درج مکرر آگهی رایگان جلوگیری می‎کند تا با این اقدام، امکان ایجاد هرگونه فضای تبانی در این پلتفرم از بین برود. بااین‌حال به‌گفته‌ی جاویدنیا، هیچ نهادی مسئولیت تعیین قیمت را نپذیرفت و درنهایت، خود پلتفرم‌ها طرحی برای بازگشت قیمت‌ها و کنترل التهاب‌ها ارائه دادند.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 5

تعلل نهادهای تعیین‌شده برای همکاری با استارتاپ‌هایی مانند دیوار و باما و شیپور برای تعیین قیمت، تنها به‌نفع آن دسته از دلالان سودجو و کسب‌وکارهای سنتی است که بنای فعالیت خود را روی بازار غیرشفاف گذاشته‌اند. به‌هر‌حال، منزوی‌کردن استارتاپ‌ها نه‌تنها باعث بازگشت فضای پرتردید و نامطمئن گذشته به بازار مسکن و خودرو شده بود؛ بلکه در‌این‌میان، افرادی را دلسرد می‎کرد که توانسته بودند به‌واسطه‌ی پلتفرم به قیمت‌های واقعی دست یابند و با اطمینان خرید کنند. دراین‌بین، نسخه‌ی حذف قیمت خودرو و مسکن از آگهی‌های آنلاین چاره‌ساز نبود و باعث کاهش تب افزایش قیمت مسکن نشد. البته، این التهاب در بازار خودرو هم دست‌کمی از مسکن نداشت؛ چراکه فقدان سیستم قیمت‌گذاری شفاف و کارا و جای خالی بانک اطلاعاتی در این بازار باعث شده بود سوداگران و اخلالگران رویه‌ی قبلی خود را در بازاری نامعلوم پی بگیرند. بدین‌ترتیب، سودجویان بازار خودرو با سوء‌استفاده از فقدان سیستمی روشن در تعیین قیمت، به افزایش قیمت خودرو دامن زدند.

بازار خودرو پس از حذف قیمت

بازار خودرو نیز مانند بازار مسکن در روزهای ابتدایی حذف قیمت از آگهی‌ها پرالتهاب بود و تا اواسط خرداد، قیمت خودروها افزایش یافت، تا اینکه از نیمه‌ی دوم خرداد این روند برعکس شد. بازار خودرو این روزها آرام شده و نمودار قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفته است. به‌گفته‌ی معاون گمرک ایران، به‌تازگی مهلت ترخیص خودرو‌های دپوشده در گمرک به‌پایان رسیده و بیش از ۶ هزار و ۶۵۳ دستگاه خودرو ترخیص شده است. اگرچه این تعداد در مقایسه با تقاضای بازار درخورتوجه نیست، با توجه به جو روانی‌ای که ایجاد می‎کند، بی‌تردید در کاهش قیمت خودرو بی‎تأثیر نیست.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 10

اطلاعات ارائه‌شده خودروسازان به بورس نیز از رشد تولید خودرو در کشور حکایت می‌کند. درکنار این اخبار، راهکارهایی همچون پیش‌فروش و فروش فوری نیز برای عرضه‌ی بیشتر به بازار در دستورکار سیاست‌گذاران خودرویی کشور قرار گرفت. به‌هرحال، ترکیب این اخبار و جو روانی سبب شده است از یک سو، خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها از حضور در بازار خودداری کنند و از سوی دیگر، واسطه‌ها و دلالان خودروهای دپویی خود را از ترس کاهش بیشتر قیمت به بازار بیاورند و همین مسئله سبب کاهش قیمت خودرو در بازار شود.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 12

اکنون باید تصمیم اخیر را اقدامی مناسب به‌منظور بازگشت شفافیت به بازار خاکستری خریدوفروش خودرو در شرایط اقتصادی این روزهای کشور توصیف کرد؛ چراکه در چند ماه گذشته، قیمت بسیاری از املاک یا خودروهای دست‌دوم عملا مشخص نبود و همین امر ضمن تشدید رکود، فضای غبارآلودی برای بهره‌برداری حداکثری واسطه‌ها ایجاد کرد که به نارضایتی خریداران و فروشندگان انجامید. حالا با بازگشت قیمت‌ خودرو به وب‌سایت‌های خریدوفروش آنلاین، امید است شرایط بازار به‌سمت شفافیت پیش رود و بساط واسطه‌گران از دو بازار مهم املاک و خودرو برچیده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات)
ایران خودرو قیمت جدید 3 خودروی رانا، دنا پلاس و پژو پارس سال را اعلام کرد.

ایران خودرو قیمت جدید ۳ خودروی رانا، دنا پلاس و پژو پارس سال را اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران خودروی رانا که در گذشته با قیمت ۶۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسید در دعوت نامه‌های جدید با قیمت ۷۱ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان ارائه می‌شود. این افزایش قیمت در حالی است که ایران خودرو اعلام کرده برای مشتریانی که این محصول را به صورت «پیش فروش» با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند، ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تخفیف در نظر گرفته است که این میزان تخفیف برای ماه‌های بعد (خرداد و تیرماه) کمتر می‌باشد.

قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات) - 2

دنا پلاس دومین خودرویی است که تغییر قیمت را طی ماه جاری تجربه کرده است این خودرو که فعلا با عنوان تیپ ۱ تولیدمی شود و فاقد سانروف، آنتن کوسه‌ای و کسیه هوای سرنشین است بر اساس اعلام شرکت ایران خودرو، از این پس با قیمت ۱۲۰ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان برای مشتریان فاکتور می‌شود.

پژو پارس سال نیز که در گذشته با قیمت ۷۸ میلیون و ۳۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسید هم اکنون با قیمت ۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارائه می‌شود هر چند که ایران خودرو اعلام کرده، برای مشتریانی که این محصول را به صورت «پیش فروش» با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند، ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تخفیف در نظر گرفته است که این میزان تخفیف برای ماه‌های بعد (خرداد و تیرماه) کمتر است.

خودرو سازان افزایش نرخ ارز و همچنین موارد اولیه را به عنوان دلایل افزایش قیمت خودرو مطرح کرده و همواره اعلام می‌کنند که تولید خودرو با قیمت‌های گذشته تحمیل ضرر و زیان به آنها شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سبقت هند از ایران در اجرای معافیت‎های خودروهای برقی و هیبرید

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
سبقت هند از ایران در اجرای معافیت‎های خودروهای برقی و هیبرید
انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله کشورهایی هستند که قصد دارند تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۴۰ میلادی در کلانشهرهای خود ممنوع اعلام کنند

در اقصی‎نقاط جهان دولتمردان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا، کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ تنها زیست‌گاه بشر، خودروهای تمام‎الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هریک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

هادی احسنی، کارشناس آلاینده‎های محیط زیست با گلایه از سرعت کم گام‌های مسئولان به سمت تحقق شعارهای زیست‎محیطی می‌گوید: «در ایران حرف‌های زیبا با سرعت بیشتری از تکنولوژی‌های روز انتشار می‌یابد و متاسفانه درحالی که همه مسئولین اذعان دارند باید برای حل مشکلات زیست محیطی اقدامات موثری صورت پذیرد، شاهدیم که در مقام عمل هیچ‎کدام از راهکارهای رسانه‌ای جامه عمل نمی‌پوشند.»

مشوق‎ها و معافیت‎هایی که باید اجرایی شوند

در سال ۱۳۹۷ میانگین مصرف روزانه بنزین ٨٧میلیون لیتر و میانگین تولید روزانه آن در بهمن‎ سال ۱۳۹۷ حدود ١٠٣ میلیون لیتر بوده است‌ که این ارقام به گفته معاون وزیر نفت، نشان‌دهنده میزان اهمیت موضوع خارج کردن بنزین از چرخه مصرف و تولید انرژی است.

احسنی با بیان این موضوع و با اشاره به انتشار خبری در خصوص برنامه کاهش مالیات بر خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست از سوی وزارت اقتصاد و دارایی هند گفت: «انتشار این اخبار بسیار جای خوشحالی دارد که حداقل نشان از شناخت نیازهای اساسی ملی در یک کشور برای حفظ منافع نسل‌های آینده دارد. اما این اخبار نباید صرفا در سطح پوشش‌های خبری مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.»

این کارشناس آلاینده‎های محیط زیست در ادامه گفت: «هیات دولت هند به این نتیجه رسیده است که به منظور استفاده از تکنولوژی‌های پاک باید به توسعه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از خودروهای برقی و پاک بپردازد و همچنین با ترغیب مشتریان و شهروندان برای خرید این‌گونه وسایل نقلیه که از آلایندگی بسیار کم یا صفر برخوردارند، فضای حضور این پیشران‌های مدرن را در صنعت خودروی کشورشان ایجاد کند و از سویی دیگر باید نرخ مالیات بر خودروهای الکتریکی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد تا همه شهروندان هندی بتوانند از این مزیت برخوردار شوند.»

تعرفه و حقوق گمرکی تا عوارض و مالیات

احسنی در ادامه بیان کرد: «بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو معتقدند که رشد بازار فروش خودروهای برقی و هیبرید تنها در صورتی که دولت‌های مختلف در سراسر جهان تعرفه و حقوق گمرکی و نیز عوارض و مالیات آن را حذف کنند یا کاهش دهند، اتفاق خواهد افتاد.»

وی در ادامه اذعان داشت: «دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به‎منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۴۰ میلادی در کلانشهرهای خود ممنوع اعلام کنند.»

وی با اشاره به اندک فرصت باقی‌مانده برای مقابله با گرم شدن زمین اظهار داشت: «در سال‌های اخیر خودروهای برقی و الکتریکی تحت‌تاثیر نگرانی‌های زیست‌محیطی درخصوص افزایش گرمایش کره زمین، گازهای گلخانه‌ای و سمی و همچنین آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلات متعددی که برای محیط زیست، اکوسیستم زمین و سلامتی انسان و حیوان ایجاد شده، از توجه خاصی برخوردار شده‌اند و دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.»

این کارشناس آلاینده‎های محیط زیست در ادامه گفت: «با تغییر روش مدیریت کلان در کشورهای مختلف، شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد دهند و به سمت‎وسوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و هیبرید بروند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی آورند.»

برقی، هیبرید یا پلاگین‎هیبرید؟

این درحالی است ‌که علی محمودیان، رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته در خصوص امکان بهره‌برداری از تکنولوژی‌های روز دنیا در کشور معتقد است: «باتوجه به گرم شدن بیش‌از پیش کره زمین، به‎کارگیری تکنولوژی‌های جایگزین برای کاهش آلایندگی محیط زیست مورد توجه بسیاری از جوامع قرار گرفته و شکی نیست که هرگز نمی‌توان با ورود تکنولوژی جدید و جایگزین شدن آن در هیچ حوزه‌ای مخالفت کرد، اما در مورد استفاده از خودروهای برقی لازم است اول زیرساخت‌های مورد نیاز برای آن با توجه به شرایط اقتصادی و نیروگاهی و دیگر شرایط فراهم شود.»

وی می‎افزاید: «در مرحله بعد باید هزینه‌هایی را که بر دوش مصرف‌کنندگان و خدمات شهری خواهد گذاشت بررسی کرد و در آخر این‎که باید دید آیا با تمام این شرایط برقی‌کردن خودروها از بهره‌وری کافی برخورددار هست یا خیر؟ که با توجه به این‎که راندمان نیروگاه‎های گازی برای تولید برق ۳۰ درصد ارزیابی شده است و زمانی که خودروهای برقی به دست مصرف‎کنندگان برسد تنها ۱۰ الی ۱۵ درصد راندمان خواهد داشت، می‌توان گفت خودروهای برقی برای کشور ما به هیچ‌وجه صرفه اقتصادی ندارد.»

براین اساس، به نظر می‎رسد خودروهای هیبرید یا پلاگین‎هیبرید گزینه بهتری برای کشور ما باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از خودروهای جدید پورشه

مهرخبرگزاری مهر
رونمایی از خودروهای جدید پورشه
پورشه دو خودروی ورزشی جدید از سری ۹۱۱ عرضه کرده تا آنها را جایگزین مدل های فعلی خودروهای ۹۱۱ کاررا و کابریولت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این دو مدل جدید که از نظر ظاهری شباهت زیادی به خودروهای مدل اس پورشه دارند، از سیستم تعلیق پیشرفته، نمایشگر لمسی ۱۰٫۹ اینچی برای کنترل امکانات و بخش‌های مختلف خودرو برخوردارند.

در هر دو مدل از موتور ۳۸۰ اسب بخاری نیز استفاده شده است. در مدل‌های قبلی این دو خودرو از موتورهای ۴۴۴ اسب بخاری استفاده شده بود. خودروهای کاررا و کابریولت به ترتیب ۱۵۰۵ و ۱۵۷۵ کیلوگرم وزن دارند و حداکثر سرعت آنها هم ۲۹۳ و ۲۹۰ کیلومتر در ساعت است.

رونمایی از خودروهای جدید پورشه - 4

قیمت این دو مدل خودرو با توجه به امکانات انتخابی قابل نصب بر روی آنها از ۹۷۴۰۰ تا ۱۱۰۲۰۰ دلار در نوسان است. از جمله دیگر ویژگی‌های این خودروها می‌توان به موتورهای توربوشارژ شش سیلندر، شتاب صفر تا صد ۳٫۵ ثانیه‌ای برای مدل کاررا و شتاب ۳٫۳ ثانیه برای مدل کابریولت، استفاده از جعبه دنده خودکار پی دی کی جدید به صورت دوکلاچه و هشت سرعته اشاره کرد.

رونمایی از خودروهای جدید پورشه - 6

خواندن خبر در سایت منبع

افت رضایت مردم از تأمین قطعات خودروسازان

مهرخبرگزاری مهر
افت رضایت مردم از تأمین قطعات خودروسازان
قائم‌مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، با اعلام نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش خودروسازان، گفت: رضایت مردم از تأمین قطعات یدکی و تعمیرات در نمایندگی‌های مجاز خودروسازان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید تاجیک، امروز سه شنبه ۸ مرداد ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش عرضه‌کنندگان خودرو در سال ۹۷ گفت: این ارزیابی بر اساس دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو انجام شده و اساس آن، قانون حمایت مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی این قانون بوده که مصوب هیات وزیران است؛ ضمن اینکه دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش صنعت خودرو مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت را نیز مدنظر قرار داده است.

قائم مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افزود: چهار شاخص کیفیت خدمات، سرعت، هزینه خدمات و نتیجه عملکرد منجر به شکل گیری نتایج ارزیابی شرکت‌های خدمات پس از فروش می‌شود که بر این اساس، کیفیت خدمات وزن ۲۵ درصدی، سرعت آن ۲۰ درصد، هزینه خدمات ۵ درصد و نتیجه عملکرد ۵۰ درصد وزن این شاخص‌ها را به خود اختصاص می‌دهند؛ به نحوی که در بخش نتیجه عملکرد، رضایتمندی مشتری و شاخص‌های فرآیندی مدنظر قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در بخش کیفیت خدمات، شاخص‌هایی همچون وضعیت نمایندگی، مهارت نیروی انسانی، مطالعات کیفیت و سایر الزامات مرتبط با کیفیت در دستور کار قرار دارد و سنجش و رضایت مشتریان نیز، در سه دوره چهارماهه انجام می‌گیرد.

تاجیک با بیان اینکه سیستم شرکت‌ها به لحاظ اجرای قانون در ستاد شرکت‌های خودروساز و نمایندگی‌های مجاز نیز ارزیابی شده است، خاطرنشان کرد: رضایت مدیران نمایندگی از خودروسازان، اثر مستقیم بر رضایت مشتری دارد که بر این اساس، ۴۵ شرکت عرضه‌کننده در این ارزیابی مورد سنجش قرار گرفته‌اند که ۱۰ شرکت در حوزه خودروهای سبک، ۱۸ شرکت در حوزه خودروهای سنگین و ۱۵ شرکت هم واردکننده هستند.

قائم‌مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در ادامه با بیان اینکه وضعیت کیفیت خدمات پس از فروش نسبت به سال قبل رشد کرده است، خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد ۷۱ درصد از الزامات قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، رعایت شده، ضمن اینکه این شاخص ۶۸٫۲ درصد بوده است.

تاجیک گفت: در سال ۹۷ تعداد ۲۸ شرکت عرضه کننده و ۲۴۰ نمایندگی مجاز در خودروهای سبک، مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که در مجموع، ۲٫۷ درصد شاخص مرتبط با آنها رشد کرده است. البته ۴ شرکت نیز حائر رتبه ۴ شده‌اند که محدودیت هایی بر عملکرد آنها از سوی وزارت صنعت اعمال شده است؛ به نحوی که ممکن است واردات آنها ادامه نیابد و یا تولیداتشان اصلاح گردد؛ اما در مجموع ملاک صدور مجوز برای واردات خودرو از سوی هر شرکتی، همین گزارش ارزیابی کیفیت خدمات پس از فروش است که بر اساس آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت دوره‌ای را برای اصلاحات به آنها فرصت می‌دهد تا فرآیند را پیگیری نمایند.

این مقام مسئول در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، گفت: واردکننده‌ها در ارائه خدمات پس از فروش، یک و نیم درصد رشد کرده‌اند، در حالی که تولیدکنندگان رشد ۴٫۵ درصدی داشته‌اند. از سوی دیگر، شاخص خدمات پس از فروش ۶۴٫۶ درصد امتیاز کسب شده، وضعیت تعمیرگاههای مجاز ۸۳ درصد، رضایتمندی مشتری ۷۳٫۱ درصد، کارآیی نمایندگی‌ها ۷۳٫۱ و رضایت نمایندگی مجاز از شرکت عرضه کننده خودرو ۷۰٫۲ درصد بوده است.

تاجیک با بیان اینکه میزان پذیرش نمایندگی‌ها در سال ۹۷ علیرغم کاهش تولید خودرو، افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: قیمت قطعات در نمایندگی‌های مجاز رشد کمتری از بازار آزاد داشته است و به همین دلیل مردم رغبت بیشتری به دریافت خدمات از نمایندگی‌های مجاز خودروسازان داشته‌اند، ضمن اینکه این نمایندگی‌ها در تأمین قطعات نیز موفق‌تر از بازار عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: شاخص تأمین و توزیع قطعات یدکی نیز افت داشته، ضمن اینکه شاخص رضایت مردم از تأمین قطعات یدکی ۷۰ درصد بوده که با ۷ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده است، پس رضایت مردم از تعمیرات و تأمین قطعات نسبت به سال ۹۶ از کاهش برخوردار بوده است.

تاجیک تصریح کرد: برنامه کیفی سازی امسال نیز به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ابلاغ شده که برخی اصلاحات باید بر روی آن صورت می‌گرفت تا بتوان برنامه کارآمدی را شاهد بود. این اصلاحات در حال انجام است و در هفته جاری نهایی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی مرداد ماه ۹۸ است.

امروز قیمت برخی خودروها مثل پژو ۲۰۷ دنده‌ای و اتوماتیک با افزایش قیمت ۵ میلیونی و همچنین برخی دیگر از خودروها مثل سمند lx با افزایش قیمت ۴ تومانی همراه بوده است.

افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی آئودی آراس۳ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک1 روز قبل
خودروهای «آراس / RS» همیشه توسط افراد ماشین‌باز و منتقدان خودرویی تحسین شده‌اند. چرا که نه تنها آئودی توانسته است عملکرد فوق‌العاده بهتری نسبت به نسخه‌های پایه خود در این خودروها ایجاد کند، بلکه توانسته شخصیتی کاملا متفاوت و ویژه به این خودروها بدهد که نه بی‌ام‌دبلیو با خودروهای ام و نه مرسدس بنز با خودروهای ای‌ام‌جی توانسته‌اند به آن دست پیدا کنند. خودرو «آئودی آراس۳ /Audi RS ۳» هم از سال ۲۰۱۱ وارد این دسته از خودروهای آئودی با عملکرد بالا شده است و هر ساله توسط آئودی بیشتر تقویت شده است و در نسخه‌های مختلفی مثل اسپورت‌بک (نوعی استیشن واگن اسپورت) به بازار عرضه شده است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

فیلم | داخل لامبورگینی اوروس چیزی شبیه هواپیما

همشهریهمشهری1 روز قبل
لامبورگینی اوروس اولین لامبورگینی شاسی بلند است. این تصاویر امکانات و ابزارهای داخل آن را نشان می‌دهد که به مانند داشبورد یک هواپیما است. دریافت ۳ MB کد خبر ۴۷۸۶۰۸

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

برگشت ثبات و رشد به اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عبدالناصر همتی در مجمع عمومی بانک مرکزی با بیان این که سال ۹۷ و ۹۸ جزو سال‌های بسیار سخت بر اقتصاد کشور بوده و یکی از کم سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان اجرا شد و همچنان ادامه دارد، افزود: خوشبختانه با تدبیری که در بانک مرکزی و دولت اندیشیده شد در چنین شرایطی روز به روز شاهد ثبات بیشتر در شرایط اقتصادی کشور هستیم و بازار‌های مختلف به سمت ثبات حرکت می‌کند. نتیجه اقدامات بانک مرکزی در وضعیت اقتصاد کلانوی ثبات در بازار‌های مختلف را نتیجه اقدامات بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف دشمن از اعمال تحریم‌ها حمله به بازار ارز بود و با توجه به ناترازی‌های انباشته شده از دو دهه قبل و همچنین حجم عظیم نقدینگی این انتظار وجود داشت که کشور با شوک ناشی از کاهش درآمد‌های نفتی در پی اعمال تحریم‌ها دچار یک رکود تورمی سخت شود. رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که حل رکود تورمی در شرایط عادی نیز بسیار سخت است، افزود:، اما با تدابیر اندیشیده شده در کشور کاری کرده‌ایم که در مدت کوتاهی مجموعه اقتصاد کشور از فشار ناشی از تحریم‌ها خارج شود و این در حالیست که این فشار‌ها همچنان با قدرت وجود دارد. همتی با بیان این که رشد اقتصاد غیر نفتی کشور در شش ماهه اول امسال مثبت بوده است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد که توانسته‌ایم بر رکودی که از نظر فعالیت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شده بود غلبه کنیم. وی بخش نفتی را برون زا دانست و افزود: به همین دلیل دست دولت و بانک مرکزی در این زمینه زیاد باز نیست و علیرغم تلاش‌های بسیار خوب وزارت نفت صادرات نفت ما به مراتب کمتر از قبل شده و فشار‌های ناشی از تحریم نفت همچنان بر اقتصاد کشور برقرار است. رئیس کل بانک مرکزی با ابراز امیدواری مبنی بر این که اثرات تحریم نفت نیز در سال ۹۹ به کلی از بین برود، گفت: در طول حداقل یک سال و نیم گذشته در سه مقطع اقدامات سازنده‌ای انجام شد که موفق شدیم شوک بازار ارز را در کوتاه مدت کنترل و مهار کنیم. همتی در تشریح اقدامات انجام شده افزود: محدود کردن تقاضای سفته بازی، کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی، فراهم کردن زمینه بازگشت ارز‌های حاصل از صادرات غیر نفتی و به حداقل رساندن امکان نوسان شدید و آسیب پذیری نرخ ارز از تحولات سیاسی و همچنین جلوگیری از خروج سرمایه از کشور و نگهداری ارز در نزد مردم مهمترین اقداماتی بوده که بانک مرکزی از مهر سال ۹۷ تا به امروز انجام داده است. وی با بیان این که از سال ۹۷ برای نخستین بار بانک مرکزی به عنوان بازار ساز وارد بازار ارز شد، گفت: اکنون بانک مرکزی به عنوان عنصر بازار ساز در بازار ارز کشور نقش آفرینی می‌کند و به همین دلیل در یک سال و نیم گذشته مهمترین تنش‌های سیاسی و نظامی نتوانسته است چارچوب ارزی ما را به هم بزند. همتی در خصوص اهم اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز خاطرنشان کرد: اولین اقدام بانک مرکزی آن بود که به عنوان بازار ساز وارد بازار ارز شود و با خرید و فروش و نه صرفا تزریق به ثبات نرخ ارز بپردازد. اقدام دوم بسیار مهم بانک مرکزی کنترل بر مبادلات ریالی بود با این اطمینان که بدون کنترل نقل و انتقالات ریالی امکان ایجاد ثبات در بازار ارز و کاهش تقاضای سفته بازی وجود ندارد و این اقدام نیز بسیار موثر افتاد. سومین اقدام بانک مرکزی تلاش برای تامین تقاضای ارز عاملان اقتصادی با استفاده از بازار دوم یا سامانه نیما بود و کاهش تدریجی تفاوت شدید نرخ ارز در سامانه نیما و بازار آزاد برای تشویق برگشت ارز‌های صادراتی و جلوگیری از فساد و آربیتراژ بوده است. وی افزود: از جمله اقدامات دیگر بانک مرکزی مدیریت انتظارات از طریق خنثی کردن شایعات و تحریکات رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی بوده است که به طور معمول افراد غیرحرفه‌ای را دچار زیان می‌کند. وی در خصوص توجه بانک مرکزی به تشدید تدریجی نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و توقف رفتار ریسک آمیز بانک‌ها و موسسات اعتباری گفت: ادغام بانک‌های وابسته به نیرو‌های نظامی، تعیین هیئت سرپرستی برای برخی موسسات اعتباری دچار ناترازی شدید، عزل و تعیین اعضای هیئت مدیره برای برخی بانک‌ها و تشدید اقدامات هیئت انتظامی در برخورد با بانک‌ها و موسسات اعتباری از جمله اقدامات بوده است و به نظر می‌رسد پیامد‌های مثبت آن به تدریج در حال ظاهر شدن است. رئیس شورای پول و اعتبار در زمینه مدیریت نقدینگی ادامه داد: بانک مرکزی با درک این موضوع که شوک هزینه‌ای شدید وارد شده به اقتصاد نیاز‌های سرمایه در گردش بنگاه‌ها را به شدت افزایش داده و در نتیجه تنگنای اعتباری را که از قبل هم وجود داشته، تشدید کرده است، کوشید تا از انقباض در رشد کمیت‌های پولی پرهیز کند و اصطلاحا انبساط اسمی اقتصاد را همسازی (Accommodation) کند که در غیاب آن می‌توانست عمق رکود بسیار شدیدتر باشد. عبدالناصر همتی خاطرنشان کرد: از آنجا که بخش قابل توجهی از رشد نقدینگی متکی به نرخ سود بالای سپرده‌ها بود که مصلحت نبود در شرایط وجود انتظارات تورمی بالا، کاسته شود و از آنجا که کاهش درآمد‌های دولت به طور اجتناب ناپذیر به منابع بانکی فشار وارد می‌کرد، بانک مرکزی کافی بود مطمئن شود که رشد نقدینگی از محل رفتار ریسک آمیز بانک‌ها و مسابقه نرخ سود دچار افزایش شدید نمی‌شود و در حدی که با انبساط اسمی اقتصاد هماهنگی داشته باشد، حفظ شود. با وجود آنکه ابزار رایج سیاست پولی در قالب هدف گذاری تورم و لذا هدف گذاری میانی نرخ سود به طور رسمی هنوز اجرایی نشده بود و اجرایی کردن آن به سرعت قابل انجام نبود، بانک مرکزی با مدیریت بازار بین بانکی سعی کرده است در جهت کاهش نرخ سود بازار بین بانکی و لذا جلوگیری از افزایش نرخ سود سپرده‌ها متاثر از افزایش تورم انتظاری عمل کند و همچنین از اتکای بی قاعده بانک‌ها به منابع بانک مرکزی جلوگیری کند. رئیس کل بانک مرکزی در خصوص آغاز سیاست‌های ثبات ساز بانک مرکزی از مهر ماه سال ۱۳۹۷ گفت: از مهر ۱۳۹۷ که بانک مرکزی اختیاراتی را از شورای هماهنگی سران قوا گرفت و خوشبختانه در
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران را فراهم کرد. به گزارش فارس؛ حدود ۵ روز پیش منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش‌های اقتصاد ایران را نیز صادر می‌کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قابل رویت است. ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران در لیست تحریم را فراهم کرده است. این دستور اجرایی بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

نماینده مجلس، اروپا را از کدام موشک ایران ترساند؟

خبر فوری1 روز قبل

سلیمانی اگر نبود تو عروس داعشی‌ها می‌شدی، نه مردمکان سیاست!

سینماپرس2 روز قبل

استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس

فردا نیوز1 روز قبل

نشستن روی سر دونالد ترامپ! +عکس

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

افتادن در اکواریوم ماهی به دلیل صحبت با تلفن همراه +فیلم

رکنا1 روز قبل

آغاز یک عملیات جدید بانکی از شنبه/ دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدید/ ۱۱ میلیون نفر در ایران کد بورسی دارند/ ۲۰۰ میلیارد دلاری که چینی‌ها باید از آمریکا خرید کنند، چه کالاهایی است؟

تابناک1 روز قبل

لحظه تلخ وداع با خانواده جان‌باخته در پرواز مرگ

برترین‌ها1 روز قبل

قتل یک پدر و پسر با سلاح سرد در کیاشهر/ قاتلان دستگیر شدند

مهر1 روز قبل

ستاره بایرن مونیخ و همسرش با هم در المپیک شرکت می‌کنند

فوتبالی1 روز قبل

شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! +عکس

فردا نیوز1 روز قبل