اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 8 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 8 مردادماه

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت

زومیتخبرگزاری زومیت
قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت
پس از چند ماه حذف قیمت خودرو و مسکن در وب‌سایت‌های فروش آنلاین، به‌تازگی دیوار و شیپور و باما باردیگر امکان درج قیمت انواع خودروها را برای کاربران فراهم کرده‌اند.

چند ماه قبل، زمانی‌ که تب قیمت در بازار مسکن و خودرو به‌شدت افزایش یافت، تنها نسخه‌ی مسئولان برای سامان‌دهی بازار، صدور دستور حذف قیمت آگهی‌ها از وب‌سایت‌های فروش مسکن و خودرو بود. به‌گفته‌ی جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، قرار بود قیمت‌ها فقط دو هفته از سایت‌های آگهی حذف شود؛ اما این رویه سه ماه ادامه پیدا کرد تا اینکه چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته (دوم مرداد) تصمیم گرفته شد باردیگر قیمت در آگهی‌های مسکن درج شود. آگهی‌های خودرو هم با تأخیر چندروزه این کار را انجام دادند. در این باره، جاویدنیا در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت:

هدف دادستانی این بود که حذف قیمت از آگهی‌ها راهکار موقت باشد تا اینکه در این بازه‌ی زمانی، مرجعی برای تعیین قیمت‌ها مشخص شود. در‌صورتی‌که پلتفرم‌ها قیمت سقف و کف داشته باشند، این قابلیت را دارند که تنظیم‌کننده‌‌ی بازار شوند. با‌این‌حال، عملا سازمان یا نهادی حاضر نیست در‌زمینه‌ی ارائه‌ی قیمت به پلتفرم‌های آگهی با آن‌ها همکاری کند.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 3

همان‌طورکه سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اشاره می‌کند، پس از حذف قیمت‌ از آگهی‌های سایت‌های «دیوار» و «شیپور» و «باما»، دستگاه‌های مختلف ازجمله سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، اتحادیه‌ی مسکن، خودرو و کسب‌وکارهای اینترنتی و مرکز ملی فضای مجازی هم در مقوله‌ی تعیین دامنه‌ی قیمت ورود پیدا کردند. در‌این‌میان، یکی از سایت‌ها با انتشار بیانیه‎ای درباره‌ی همکاری با اتحادیه‌‌ی صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو و دست‎اندرکاران برای تعیین محدوده‌ی قیمت برای املاک و خودرو اعلام همکاری کرد. همچنین، برای کنترل قیمت اعلام کرد از درج مکرر آگهی رایگان جلوگیری می‎کند تا با این اقدام، امکان ایجاد هرگونه فضای تبانی در این پلتفرم از بین برود. بااین‌حال به‌گفته‌ی جاویدنیا، هیچ نهادی مسئولیت تعیین قیمت را نپذیرفت و درنهایت، خود پلتفرم‌ها طرحی برای بازگشت قیمت‌ها و کنترل التهاب‌ها ارائه دادند.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 5

تعلل نهادهای تعیین‌شده برای همکاری با استارتاپ‌هایی مانند دیوار و باما و شیپور برای تعیین قیمت، تنها به‌نفع آن دسته از دلالان سودجو و کسب‌وکارهای سنتی است که بنای فعالیت خود را روی بازار غیرشفاف گذاشته‌اند. به‌هر‌حال، منزوی‌کردن استارتاپ‌ها نه‌تنها باعث بازگشت فضای پرتردید و نامطمئن گذشته به بازار مسکن و خودرو شده بود؛ بلکه در‌این‌میان، افرادی را دلسرد می‎کرد که توانسته بودند به‌واسطه‌ی پلتفرم به قیمت‌های واقعی دست یابند و با اطمینان خرید کنند. دراین‌بین، نسخه‌ی حذف قیمت خودرو و مسکن از آگهی‌های آنلاین چاره‌ساز نبود و باعث کاهش تب افزایش قیمت مسکن نشد. البته، این التهاب در بازار خودرو هم دست‌کمی از مسکن نداشت؛ چراکه فقدان سیستم قیمت‌گذاری شفاف و کارا و جای خالی بانک اطلاعاتی در این بازار باعث شده بود سوداگران و اخلالگران رویه‌ی قبلی خود را در بازاری نامعلوم پی بگیرند. بدین‌ترتیب، سودجویان بازار خودرو با سوء‌استفاده از فقدان سیستمی روشن در تعیین قیمت، به افزایش قیمت خودرو دامن زدند.

بازار خودرو پس از حذف قیمت

بازار خودرو نیز مانند بازار مسکن در روزهای ابتدایی حذف قیمت از آگهی‌ها پرالتهاب بود و تا اواسط خرداد، قیمت خودروها افزایش یافت، تا اینکه از نیمه‌ی دوم خرداد این روند برعکس شد. بازار خودرو این روزها آرام شده و نمودار قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفته است. به‌گفته‌ی معاون گمرک ایران، به‌تازگی مهلت ترخیص خودرو‌های دپوشده در گمرک به‌پایان رسیده و بیش از ۶ هزار و ۶۵۳ دستگاه خودرو ترخیص شده است. اگرچه این تعداد در مقایسه با تقاضای بازار درخورتوجه نیست، با توجه به جو روانی‌ای که ایجاد می‎کند، بی‌تردید در کاهش قیمت خودرو بی‎تأثیر نیست.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 10

اطلاعات ارائه‌شده خودروسازان به بورس نیز از رشد تولید خودرو در کشور حکایت می‌کند. درکنار این اخبار، راهکارهایی همچون پیش‌فروش و فروش فوری نیز برای عرضه‌ی بیشتر به بازار در دستورکار سیاست‌گذاران خودرویی کشور قرار گرفت. به‌هرحال، ترکیب این اخبار و جو روانی سبب شده است از یک سو، خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها از حضور در بازار خودداری کنند و از سوی دیگر، واسطه‌ها و دلالان خودروهای دپویی خود را از ترس کاهش بیشتر قیمت به بازار بیاورند و همین مسئله سبب کاهش قیمت خودرو در بازار شود.

قیمت خودرو به سایت‌های خریدوفروش ایران بازگشت - 12

اکنون باید تصمیم اخیر را اقدامی مناسب به‌منظور بازگشت شفافیت به بازار خاکستری خریدوفروش خودرو در شرایط اقتصادی این روزهای کشور توصیف کرد؛ چراکه در چند ماه گذشته، قیمت بسیاری از املاک یا خودروهای دست‌دوم عملا مشخص نبود و همین امر ضمن تشدید رکود، فضای غبارآلودی برای بهره‌برداری حداکثری واسطه‌ها ایجاد کرد که به نارضایتی خریداران و فروشندگان انجامید. حالا با بازگشت قیمت‌ خودرو به وب‌سایت‌های خریدوفروش آنلاین، امید است شرایط بازار به‌سمت شفافیت پیش رود و بساط واسطه‌گران از دو بازار مهم املاک و خودرو برچیده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات)
ایران خودرو قیمت جدید 3 خودروی رانا، دنا پلاس و پژو پارس سال را اعلام کرد.

ایران خودرو قیمت جدید ۳ خودروی رانا، دنا پلاس و پژو پارس سال را اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران خودروی رانا که در گذشته با قیمت ۶۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسید در دعوت نامه‌های جدید با قیمت ۷۱ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان ارائه می‌شود. این افزایش قیمت در حالی است که ایران خودرو اعلام کرده برای مشتریانی که این محصول را به صورت «پیش فروش» با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند، ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تخفیف در نظر گرفته است که این میزان تخفیف برای ماه‌های بعد (خرداد و تیرماه) کمتر می‌باشد.

قیمت جدید ۳ خودروی پژو پارس سال، دنا و رانا پلاس اعلام شد (+جزئیات) - 2

دنا پلاس دومین خودرویی است که تغییر قیمت را طی ماه جاری تجربه کرده است این خودرو که فعلا با عنوان تیپ ۱ تولیدمی شود و فاقد سانروف، آنتن کوسه‌ای و کسیه هوای سرنشین است بر اساس اعلام شرکت ایران خودرو، از این پس با قیمت ۱۲۰ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان برای مشتریان فاکتور می‌شود.

پژو پارس سال نیز که در گذشته با قیمت ۷۸ میلیون و ۳۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسید هم اکنون با قیمت ۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارائه می‌شود هر چند که ایران خودرو اعلام کرده، برای مشتریانی که این محصول را به صورت «پیش فروش» با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند، ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تخفیف در نظر گرفته است که این میزان تخفیف برای ماه‌های بعد (خرداد و تیرماه) کمتر است.

خودرو سازان افزایش نرخ ارز و همچنین موارد اولیه را به عنوان دلایل افزایش قیمت خودرو مطرح کرده و همواره اعلام می‌کنند که تولید خودرو با قیمت‌های گذشته تحمیل ضرر و زیان به آنها شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سبقت هند از ایران در اجرای معافیت‎های خودروهای برقی و هیبرید

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
سبقت هند از ایران در اجرای معافیت‎های خودروهای برقی و هیبرید
انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله کشورهایی هستند که قصد دارند تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۴۰ میلادی در کلانشهرهای خود ممنوع اعلام کنند

در اقصی‎نقاط جهان دولتمردان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا، کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ تنها زیست‌گاه بشر، خودروهای تمام‎الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هریک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

هادی احسنی، کارشناس آلاینده‎های محیط زیست با گلایه از سرعت کم گام‌های مسئولان به سمت تحقق شعارهای زیست‎محیطی می‌گوید: «در ایران حرف‌های زیبا با سرعت بیشتری از تکنولوژی‌های روز انتشار می‌یابد و متاسفانه درحالی که همه مسئولین اذعان دارند باید برای حل مشکلات زیست محیطی اقدامات موثری صورت پذیرد، شاهدیم که در مقام عمل هیچ‎کدام از راهکارهای رسانه‌ای جامه عمل نمی‌پوشند.»

مشوق‎ها و معافیت‎هایی که باید اجرایی شوند

در سال ۱۳۹۷ میانگین مصرف روزانه بنزین ٨٧میلیون لیتر و میانگین تولید روزانه آن در بهمن‎ سال ۱۳۹۷ حدود ١٠٣ میلیون لیتر بوده است‌ که این ارقام به گفته معاون وزیر نفت، نشان‌دهنده میزان اهمیت موضوع خارج کردن بنزین از چرخه مصرف و تولید انرژی است.

احسنی با بیان این موضوع و با اشاره به انتشار خبری در خصوص برنامه کاهش مالیات بر خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست از سوی وزارت اقتصاد و دارایی هند گفت: «انتشار این اخبار بسیار جای خوشحالی دارد که حداقل نشان از شناخت نیازهای اساسی ملی در یک کشور برای حفظ منافع نسل‌های آینده دارد. اما این اخبار نباید صرفا در سطح پوشش‌های خبری مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.»

این کارشناس آلاینده‎های محیط زیست در ادامه گفت: «هیات دولت هند به این نتیجه رسیده است که به منظور استفاده از تکنولوژی‌های پاک باید به توسعه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از خودروهای برقی و پاک بپردازد و همچنین با ترغیب مشتریان و شهروندان برای خرید این‌گونه وسایل نقلیه که از آلایندگی بسیار کم یا صفر برخوردارند، فضای حضور این پیشران‌های مدرن را در صنعت خودروی کشورشان ایجاد کند و از سویی دیگر باید نرخ مالیات بر خودروهای الکتریکی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد تا همه شهروندان هندی بتوانند از این مزیت برخوردار شوند.»

تعرفه و حقوق گمرکی تا عوارض و مالیات

احسنی در ادامه بیان کرد: «بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو معتقدند که رشد بازار فروش خودروهای برقی و هیبرید تنها در صورتی که دولت‌های مختلف در سراسر جهان تعرفه و حقوق گمرکی و نیز عوارض و مالیات آن را حذف کنند یا کاهش دهند، اتفاق خواهد افتاد.»

وی در ادامه اذعان داشت: «دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به‎منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۴۰ میلادی در کلانشهرهای خود ممنوع اعلام کنند.»

وی با اشاره به اندک فرصت باقی‌مانده برای مقابله با گرم شدن زمین اظهار داشت: «در سال‌های اخیر خودروهای برقی و الکتریکی تحت‌تاثیر نگرانی‌های زیست‌محیطی درخصوص افزایش گرمایش کره زمین، گازهای گلخانه‌ای و سمی و همچنین آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلات متعددی که برای محیط زیست، اکوسیستم زمین و سلامتی انسان و حیوان ایجاد شده، از توجه خاصی برخوردار شده‌اند و دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.»

این کارشناس آلاینده‎های محیط زیست در ادامه گفت: «با تغییر روش مدیریت کلان در کشورهای مختلف، شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد دهند و به سمت‎وسوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و هیبرید بروند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی آورند.»

برقی، هیبرید یا پلاگین‎هیبرید؟

این درحالی است ‌که علی محمودیان، رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته در خصوص امکان بهره‌برداری از تکنولوژی‌های روز دنیا در کشور معتقد است: «باتوجه به گرم شدن بیش‌از پیش کره زمین، به‎کارگیری تکنولوژی‌های جایگزین برای کاهش آلایندگی محیط زیست مورد توجه بسیاری از جوامع قرار گرفته و شکی نیست که هرگز نمی‌توان با ورود تکنولوژی جدید و جایگزین شدن آن در هیچ حوزه‌ای مخالفت کرد، اما در مورد استفاده از خودروهای برقی لازم است اول زیرساخت‌های مورد نیاز برای آن با توجه به شرایط اقتصادی و نیروگاهی و دیگر شرایط فراهم شود.»

وی می‎افزاید: «در مرحله بعد باید هزینه‌هایی را که بر دوش مصرف‌کنندگان و خدمات شهری خواهد گذاشت بررسی کرد و در آخر این‎که باید دید آیا با تمام این شرایط برقی‌کردن خودروها از بهره‌وری کافی برخورددار هست یا خیر؟ که با توجه به این‎که راندمان نیروگاه‎های گازی برای تولید برق ۳۰ درصد ارزیابی شده است و زمانی که خودروهای برقی به دست مصرف‎کنندگان برسد تنها ۱۰ الی ۱۵ درصد راندمان خواهد داشت، می‌توان گفت خودروهای برقی برای کشور ما به هیچ‌وجه صرفه اقتصادی ندارد.»

براین اساس، به نظر می‎رسد خودروهای هیبرید یا پلاگین‎هیبرید گزینه بهتری برای کشور ما باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از خودروهای جدید پورشه

مهرخبرگزاری مهر
رونمایی از خودروهای جدید پورشه
پورشه دو خودروی ورزشی جدید از سری ۹۱۱ عرضه کرده تا آنها را جایگزین مدل های فعلی خودروهای ۹۱۱ کاررا و کابریولت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این دو مدل جدید که از نظر ظاهری شباهت زیادی به خودروهای مدل اس پورشه دارند، از سیستم تعلیق پیشرفته، نمایشگر لمسی ۱۰٫۹ اینچی برای کنترل امکانات و بخش‌های مختلف خودرو برخوردارند.

در هر دو مدل از موتور ۳۸۰ اسب بخاری نیز استفاده شده است. در مدل‌های قبلی این دو خودرو از موتورهای ۴۴۴ اسب بخاری استفاده شده بود. خودروهای کاررا و کابریولت به ترتیب ۱۵۰۵ و ۱۵۷۵ کیلوگرم وزن دارند و حداکثر سرعت آنها هم ۲۹۳ و ۲۹۰ کیلومتر در ساعت است.

رونمایی از خودروهای جدید پورشه - 4

قیمت این دو مدل خودرو با توجه به امکانات انتخابی قابل نصب بر روی آنها از ۹۷۴۰۰ تا ۱۱۰۲۰۰ دلار در نوسان است. از جمله دیگر ویژگی‌های این خودروها می‌توان به موتورهای توربوشارژ شش سیلندر، شتاب صفر تا صد ۳٫۵ ثانیه‌ای برای مدل کاررا و شتاب ۳٫۳ ثانیه برای مدل کابریولت، استفاده از جعبه دنده خودکار پی دی کی جدید به صورت دوکلاچه و هشت سرعته اشاره کرد.

رونمایی از خودروهای جدید پورشه - 6

خواندن خبر در سایت منبع

افت رضایت مردم از تأمین قطعات خودروسازان

مهرخبرگزاری مهر
افت رضایت مردم از تأمین قطعات خودروسازان
قائم‌مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، با اعلام نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش خودروسازان، گفت: رضایت مردم از تأمین قطعات یدکی و تعمیرات در نمایندگی‌های مجاز خودروسازان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید تاجیک، امروز سه شنبه ۸ مرداد ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش عرضه‌کنندگان خودرو در سال ۹۷ گفت: این ارزیابی بر اساس دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو انجام شده و اساس آن، قانون حمایت مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی این قانون بوده که مصوب هیات وزیران است؛ ضمن اینکه دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش صنعت خودرو مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت را نیز مدنظر قرار داده است.

قائم مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افزود: چهار شاخص کیفیت خدمات، سرعت، هزینه خدمات و نتیجه عملکرد منجر به شکل گیری نتایج ارزیابی شرکت‌های خدمات پس از فروش می‌شود که بر این اساس، کیفیت خدمات وزن ۲۵ درصدی، سرعت آن ۲۰ درصد، هزینه خدمات ۵ درصد و نتیجه عملکرد ۵۰ درصد وزن این شاخص‌ها را به خود اختصاص می‌دهند؛ به نحوی که در بخش نتیجه عملکرد، رضایتمندی مشتری و شاخص‌های فرآیندی مدنظر قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در بخش کیفیت خدمات، شاخص‌هایی همچون وضعیت نمایندگی، مهارت نیروی انسانی، مطالعات کیفیت و سایر الزامات مرتبط با کیفیت در دستور کار قرار دارد و سنجش و رضایت مشتریان نیز، در سه دوره چهارماهه انجام می‌گیرد.

تاجیک با بیان اینکه سیستم شرکت‌ها به لحاظ اجرای قانون در ستاد شرکت‌های خودروساز و نمایندگی‌های مجاز نیز ارزیابی شده است، خاطرنشان کرد: رضایت مدیران نمایندگی از خودروسازان، اثر مستقیم بر رضایت مشتری دارد که بر این اساس، ۴۵ شرکت عرضه‌کننده در این ارزیابی مورد سنجش قرار گرفته‌اند که ۱۰ شرکت در حوزه خودروهای سبک، ۱۸ شرکت در حوزه خودروهای سنگین و ۱۵ شرکت هم واردکننده هستند.

قائم‌مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در ادامه با بیان اینکه وضعیت کیفیت خدمات پس از فروش نسبت به سال قبل رشد کرده است، خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد ۷۱ درصد از الزامات قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، رعایت شده، ضمن اینکه این شاخص ۶۸٫۲ درصد بوده است.

تاجیک گفت: در سال ۹۷ تعداد ۲۸ شرکت عرضه کننده و ۲۴۰ نمایندگی مجاز در خودروهای سبک، مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که در مجموع، ۲٫۷ درصد شاخص مرتبط با آنها رشد کرده است. البته ۴ شرکت نیز حائر رتبه ۴ شده‌اند که محدودیت هایی بر عملکرد آنها از سوی وزارت صنعت اعمال شده است؛ به نحوی که ممکن است واردات آنها ادامه نیابد و یا تولیداتشان اصلاح گردد؛ اما در مجموع ملاک صدور مجوز برای واردات خودرو از سوی هر شرکتی، همین گزارش ارزیابی کیفیت خدمات پس از فروش است که بر اساس آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت دوره‌ای را برای اصلاحات به آنها فرصت می‌دهد تا فرآیند را پیگیری نمایند.

این مقام مسئول در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، گفت: واردکننده‌ها در ارائه خدمات پس از فروش، یک و نیم درصد رشد کرده‌اند، در حالی که تولیدکنندگان رشد ۴٫۵ درصدی داشته‌اند. از سوی دیگر، شاخص خدمات پس از فروش ۶۴٫۶ درصد امتیاز کسب شده، وضعیت تعمیرگاههای مجاز ۸۳ درصد، رضایتمندی مشتری ۷۳٫۱ درصد، کارآیی نمایندگی‌ها ۷۳٫۱ و رضایت نمایندگی مجاز از شرکت عرضه کننده خودرو ۷۰٫۲ درصد بوده است.

تاجیک با بیان اینکه میزان پذیرش نمایندگی‌ها در سال ۹۷ علیرغم کاهش تولید خودرو، افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: قیمت قطعات در نمایندگی‌های مجاز رشد کمتری از بازار آزاد داشته است و به همین دلیل مردم رغبت بیشتری به دریافت خدمات از نمایندگی‌های مجاز خودروسازان داشته‌اند، ضمن اینکه این نمایندگی‌ها در تأمین قطعات نیز موفق‌تر از بازار عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: شاخص تأمین و توزیع قطعات یدکی نیز افت داشته، ضمن اینکه شاخص رضایت مردم از تأمین قطعات یدکی ۷۰ درصد بوده که با ۷ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده است، پس رضایت مردم از تعمیرات و تأمین قطعات نسبت به سال ۹۶ از کاهش برخوردار بوده است.

تاجیک تصریح کرد: برنامه کیفی سازی امسال نیز به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ابلاغ شده که برخی اصلاحات باید بر روی آن صورت می‌گرفت تا بتوان برنامه کارآمدی را شاهد بود. این اصلاحات در حال انجام است و در هفته جاری نهایی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی مرداد ماه ۹۸ است.

امروز قیمت برخی خودروها مثل پژو ۲۰۷ دنده‌ای و اتوماتیک با افزایش قیمت ۵ میلیونی و همچنین برخی دیگر از خودروها مثل سمند lx با افزایش قیمت ۴ تومانی همراه بوده است.

افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۱ میلیون تومان شد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر پیروزیان با اشاره به اهمیت توجه به توانمندسازی افراد جامعه بیان کرد: مشارکت افراد در امور مربوط به سلامتی خود، پاسخگویی موسسات ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه، دسترسی افراد به اطلاعات درباره موضوعات سلامت و به طور کلی توانمندسازی افراد درنظام سلامت از اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی با شتاب بسیار آغاز شده و به عنوان بخشی از نظام سلامت قرار گرفته است. وی افزود: در واقع باید گفت که دیگر اصلاحات پارامتریک و کمک‌های مالی بدون شناخت کامل و بدون آینده‌نگری پاسخگوی بحران‌های احتمالی آینده نبوده و تغییر الگو نظام سلامت به رویکرد فرد محور تنها راه موجود است. عضو کمیته بیمه سلامت گفت: افراد حق دارند و موظفند در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با سلامت خود شرکت کنند. پیروزیان بیان کرد: بر خلاف نظام سنتی سلامت که در آن بیمار دریافت کننده خدمات درمانی و تصمیمات پزشکی شناخته می‌شود، در الگوی جدید افراد به طور موثر در سلامت خود و حتی جامعه مشارکت می‌کنند. عضو کمیته بیمه سلامت با اشاره به اینکه بخشی از توانمندسازی نیز مربوط به ارائه‌دهندگان خدمت می‌شود، گفت: این کار ‏باید در آموزش‌های پزشکی انجام شود و مفاهیم ارتقای سلامت در آن شکل بگیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فرودگاه مهرآباد، خودرو اتوبوس، حامل مسافران پرواز اردبیل بود که حال همه مسافران خوب است و به پرواز منتقل گردیدند و پرواز هم بموقع انجام شد. این حادثه باعث آسیب دیدگی راننده سواری شد که با حضور به موقع اورژانس، راننده به نزدیکترین مرکز پزشکی منتقل شد. وضعیت سطوح پروازی مهرآباد نرمال گزارش شده و پروازها در زمانبندی از قبل تعیین شده انجام می‌شود.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تاکنون اپل برای تولید گوشی‌های هوشمند آیفون، به شرکت‌های تولیدکننده پنل‌های صفحه نمایش در آسیا همچون سامسونگ و ال‌جی که از بزرگترین سازندگان نمایشگرهای اولد در جهان به شمار می‌روند، سفارش می‌داد اما حالا اخبار و شایعات منتشر شده در زنجیره تامین اپل نشان می‌دهد که این غول تکنولوژی آمریکایی دیگر قصد ندارد سفارش ساخت پنل‌های اولد اختصاصی مخصوص گوشی‌های آیفون را بدهد بلکه می‌خواهد از همان مواد مورد استفاده از پنل‌های گوشی‌های گلکسی سامسونگ استفاده کند. بنابراین بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ احتمالا شباهت بسیار زیادی به گوشی‌های پرچمدار و جدید سامسونگ همچون گلکسی اس ۱۰ و نوت ۱۰ پیدا خواهند کرد. آنها همچنین برآورد و اعلام کرده‌اند که احتمالا اپل این تصمیم را به منظور کاهش هزینه‌های عملیاتی خود و افزایش سودآوری در فصول مختلف مالی اتخاذ کرده است. طبق گزارش وب سایت ۹to۵mac، انتظار می‌رود آیفون‌های جدید اپل طبق روال سال‌های پیش در جریان برگزاری رویدادی در اوایل سپتامبر سال جاری میلادی معرفی و رونمایی شوند و مانند سال گذشته، دو گوشی مجهز به نمایشگر اولد و یک دستگاه نیز با نمایشگر ال‌سی‌دی معرفی خواهد شد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

قرارگاه رونق تولید در سطح استان‌ها فعال شود

مهر2 ساعت قبل

معاون رییس‌جمهور: من ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم

خبرآنلاین4 ساعت قبل

آیت الله یزدی؛ از نامه تحکم آمیز به آیت الله شبیری و اظهارات جنجالی درباره «مرجعیت» تا احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۹۸

انتخاب23 ساعت قبل

رونمایی از نسخه روسی، اسپانیایی و فرانسوی پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله خامنه‌ای

فارس1 روز قبل

دور شدن آدریان دریا از سواحل جبل الطارق

صدا و سیما1 روز قبل

نامه‌های دوبله شنیدنی شد/ رونمایی از مستند پرتره پیشکسوت دوبله «سعید مظفری»

ایلنا1 روز قبل

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی

آناج1 روز قبل

صندلیهای نانویی نشکن و مقاوم برای ورزشگاهها تولید شد

مهر1 روز قبل

صادقی: کدام بازیکن استقلال الگوی جوان‌هاست؟

افکارنیوز12 ساعت قبل

ادارات به درخواست‌های جانبازان و آزادگان با اولویت رسیدگی کنند

مهر1 روز قبل