دور دوم مناظره نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دور دوم مناظره نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد

سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است
۱۰ نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ دور دوم مناظره خود را با موضوع داغ بیمه درمانی برای همه آغاز کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، دور نخست دومین مناظره ۲۰ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ شامگاه سه شنبه با حضور برنی سندرز، الیزابت وارن، پیت بوتیجیج، بتو اورورک، امی کلوباچر، جان هیکنلوپر، تیم رایان، جان دالینی، مریان ویلیامسون، استیو بولا در شهر دیتوریت با اجرای شبکه خبری سی ان ان برگزار شد.

سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است - 3

در این مناظره علاوه بر اینکه انتقاد عمده همه این نامزدها عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا است که از نظر آنها به دموکراسی و اقتصاد آمریکا ضربه زده است، بحث بیمه درمانی برای همه به موضوع نخست این نامزدها تبدیل شد و ۱۰ نفر تلاش کردند دیدگاه‌های خود را در این باره ارائه دهند.

وارن:

-من هم معتقدم که بیمه برای همه لازم است. همه میلیونر‌ها و طبقه متوسط باید در این طرح مشارکت کنند. این خوشایند نیست کسانی که بیمه ندارند، بمیرند.

-بیمه درمانی برای همه باید اصلاح شود و ادامه یابد. واشنگتن (کاخ سفید) در حال حاضر برای ثروتمندان به خوبی کار می‌کند. شرکت‌های فعلی هزینه‌ها را به سمت مردم هول می‌دهند و از پرداخت آن سر باز می‌زنند.

- ما دموکرات‌ها هستیم. ما در تلاش نیستیم که مراقبت‌های بهداشتی را از کسی بگیریم. این همان کاری است که جمهوریخواهان سعی در انجام آن دارند.

-مساله کیفری کردن ورود غیرقانونی به داخل کشور نیست بلکه این مساله ابزاری برای دونالد ترامپ می‌شود تا کودکان را از خانواده هایشان جدا کنند.

- ما باید حزبی تبدیل شویم که تلاش می‌کند تا دموکراسی و اقتصاد برای همه کار کند. من می‌دانم چه چیزی در این کشور شکسته است، من می‌دانم چگونه آن را برطرف کنم و برای تحقق آن می‌جنگم.

- تغییرات آب و هوایی یک بحران موجود در جهان ما است. این مساله زندگی همه را در سیاره ما به خطر می‌اندازد. برنامه تولید سبز ۲ تریلیون دلار برای تحقیق و صادرات سبز سرمایه گذاری می‌کند و ۱٫۲ میلیون شغل جدید آمریکایی در تولید سبز ایجاد می‌کند.

- در حال حاضر کل بازی (موافقتنامه‌ها) برای شرکت‌های چند ملیتی بزرگ کار می‌کند اما برای افراد اینجا در ایالات متحده کارایی ندارد.

سندرز:

-۵۰۰ هزار آمریکایی در خیابان می‌خوابند در حالی که آمازون درآمد سرشاری دارد، ۹۹ درصد برای یک درصد کار می‌کنند. ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است.

-ما یک حفاظت قوی در مرزها داریم. ترامپ یک نژادپرست و بیگانه هراس است. باید این سوال را پرسید چرا مردم ۲ هزار مایل پیاده به سمت آمریکا می‌آیند، این ریشه در مشکلات موجود در کشورهایشان مثل هندوراس دارد.

-من خواستار توقف فروش سلاح بدون بررسی پیشینه افراد هستم.

- ما باید نژادپرستی، جنسیت زدگی و بیگانه هراسی ترامپ را متوقف سازیم و در یک جنبش بی سابقه جمع شویم تا نه تنها ترامپ را شکست دهیم بلکه اقتصاد و دولت خود را دگرگون کنیم.

- ترامپ به صورت بیمارگونه‌ای دروغگو است. من حقیقت را می‌گویم.

- مساله اصلی که ما در کنگره در مورد آن صحبت نمی‌کنیم، سطح عظیم درآمد و نابرابری ثروت در این کشور است. ما به یک انقلاب سیاسی نیاز داریم که به این میلیاردرها و شرکت‌ها بگوید که لازم است آنها پرداخت عادلانه سهم خود را آغاز کنند.

دالینی:

-بیمه درمانی برای همه یعنی خودکشی سیاسی است. من از بیمه سلامت همگانی حمایت می‌کنم. ما بیمه را فراهم می‌کنیم اما انتخاب آن را به عهده افراد می‌گذاریم.

-بیمه درمانی همگانی گزینه خوبی است اما برای مدت طولانی نمی‌تواند کار کند.

-- من محصول رویای آمریکایی هستم، به آن اعتقاد دارم. من نوه مهاجران و فرزند یک کارگر ساختمانی هستم.

- ما نمی‌توانیم خود را از جهان جدا کنیم. برنامه تجارت وارن اجازه تجارت با انگلیس یا اتحادیه اروپا را نمی‌دهد.

اورورک:

-طبقه متوسط نباید بیش از این هزینه بیمه درمانی را بپردازند. هرکسی که بیمه ندارد باید از همین فردا ثبت نام شود.

-در مواجهه با ظلم و وحشت از جانب رئیس جمهوری بی قانونی، ملتی را خواهیم دید که می‌ایستد و حقوق بشر همه را محقق می‌کند.

- ما اطمینان خواهیم داد که هرکدام از ما به اندازه کافی خوب و تحصیلکرده و به اندازه کافی هزینه کرده‌ایم تا ظرفیت‌های خود را به طور کامل محقق سازیم.

- نژاد پرستی رئیس جمهوری ترامپ فقط توهین به حساسیت‌های ما نیست. این کشور در حال تغییر است. ما نه تنها باید اختلافات خود را تحمل کنیم بلکه آنها را در آغوش بگیریم.

- تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدید وجودی ما و آزمایشی برای کشور، دموکراسی و تک تک ما است.

کلوباچر:

-ما به یک گزینه عمومی برای بیمه درمانی نیاز داریم. یکی از دوستانم به خاطر هزینه سنگین تزریق انسولین مرد.

-ترامپ می‌خواهد از مساله مهاجران در مرزهای جنوبی به عنوان یک مساله سیاسی بهره برداری کند.

-من به عنوان رئیس جمهوری حتما بررسی سابقه افراد به طور سالانه را برای فروش سلاح اجرا خواهم کرد.

- ما از کشوری که رویاهای مشترک دارند، آمده‌ایم اما من شاهد حملات نژادپرستانه در آن بوده‌ام. من رئیس جمهوری داشته‌ام که این مساله را در تلویزیون می‌گوید.

-اتفاقی که در فلینت افتاد هرگز نمی‌تواند دوباره اتفاق بیفتد و در سراسر کشور بخش هایی هستند که برای دسترسی به آب آشامیدنی تمیز با چالش‌های اساسی روبرو هستند. اکنون باید در زیرساخت‌های آبی کشور سرمایه گذاری کنیم.

- فکر نمی‌کنم کسی بتواند کاری را که این رئیس جمهوری انجام می‌دهد، توجیه کند. فرصت اقتصادی باید برای همه وجود داشته باشد.

بولاک:

-سیاست مهاجرتی ترامپ نه تنها خانواده مهاجران را از هم جدا می‌کند بلکه کشور ما را هم از هم جدا کرده است.

-من خودم شکارچی هستم اما نیاز است به مساله خشونت تسلیحاتی به عنوان یک مساله سلامت و نه یک مساله سیاسی نگاه کنیم. نباید اجازه دهیم که پول‌های سیاه (اشاره به شرکت‌های اسلحه سازی) بر انتخابات ما اثر بگذارد.

- من یک مترقی هستم که تأکید بر پیشرفت دارد. من برای ریاست جمهوری تلاش می‌کنم تا کارهایی را برای همه آمریکایی‌ها انجام دهم که واشنگتن (دولت ترامپ) پشت سر انداخته است.

- ما باید در مورد تغییرات آب و هوایی اقدامات فوری انجام دهیم اما این اظهارات نمی‌تواند زندگی مردم را در نظر نگیرد. ما نمی‌توانیم اتحادیه کارگران و جوامعی را که نسل‌ها به کشور ما قدرت می‌دهند، فراموش کنیم.

- هر وقت ترامپ توییت می‌کند، صدها هزار دلار از دست می‌دهیم. باید اطمینان حاصل کنیم که معاملات تجاری ما در واقع از کارگران محافظت می‌کند.

بوتیجیج:

-ما در این کشور هر روز شلیک‌های مرگبار را به خاطر گسترش سلاح در بین مردم مشاهده می‌کنیم.

- ما می‌توانیم در مورد این سیاست‌ها صحبت کنیم اما این سیاست‌ها را از قبل می‌شناسیم. ۹۰٪ آمریکایی‌ها می‌خواهند اتفاقی بیفتد. واشنگتن نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

- وقت آن است که نگران نباشیم که جمهوری خواهان چه خواهند گفت. درست است اگر ما یک برنامه‌ی چپ را در پیش بگیریم، آنها می‌خواهند بگویند ما یک دسته سوسیالیست‌های دیوانه هستیم. اگر ما یک برنامه محافظه کار را دنبال کنیم باز هم می‌گویند ما یک دسته سوسیالیست‌های دیوانه هستیم.

- انجام اقدامات جسورانه و تعیین کننده در مورد تغییرات آب و هوایی بسیار دیر شده است.

- نژاد پرستی سیستمی بر هر جنبه‌ای از جامعه ما تأثیر گذاشته است.

هیکنلوپر:

-ما تصویب کردیم که برای فروش سلاح لازم است سابقه افراد بررسی شود اما با فشار ان آر ای این مساله در واشنگتن مسکوت ماند.

- برخی امشب قول یک لایحه یا طرح را می‌دهند. آنچه ما روی آن تمرکز داشتیم این بود که اطمینان حاصل کنیم که افراد را برای انجام کارها گرد هم آورده‌ایم.

- من به عنوان فرماندار، فقط در مورد برنامه‌ها صحبت نکردم یا دستانم را بالا نکشیدم (اشاره به سندرز)، کارهای سخت انجام دادم.

- در تاریخ هیچ نمونه‌ای وجود ندارد که یک جنگ تجاری برنده داشته باشد. جنگ‌های تجاری برای بازندگان است و نتیجه اصلی این است. شما در جنگ تجاری مقابل چین پیروز نمی‌شوید.

ویلیامسون:

-ما وقتی درباره بیمه درمانی صحبت می‌کنیم باید درباره تمام سیاست‌های مربوط به آن واقع گرایانه صحبت کنیم.

- من نگرانم که بیمه درمانی برای همه پیروزی دموکرات‌ها را در سال ۲۰۲۰ دشوار کند.

-ما نیازمند اصلاح متمم قانون اساسی درباره واگذاری سلاح به مردم هستیم. ما نیازمند این هستیم که مردم در انتخابات مشارکت کنند تا نامزدها نیازمند پول شرکت‌های مختلف همچون اسلحه سازی نشوند.

- مسأله ایمنی اسلحه این است که انجمن شرکت‌های اسلحه سازی به گردن ما طناب انداخته‌اند. شرکت‌های داروسازی، شرکت‌های بیمه سلامت، شرکت‌های سوخت فسیلی و پیمانکاران دفاعی هم این کار را انجام می‌دهند.

- هر چیزی که امشب درباره آن صحبت می‌کنیم اشکالی در سیاست آمریکا است و حزب دموکرات باید درک کند که ما باید طرفی باشیم که نه تنها در مورد علائم بلکه در مورد علل نیز صحبت می‌کنیم.

رایان:

- من اینجا هستم که بگویم این مناظره درباره چپ و راست نیست بلکه این در مورد جدید و بهتر است. این مربوط به اصلاح سیستم‌های قدیمی نیست، بلکه در مورد ساخت سیستم‌های جدید است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

تاکید دموکرات ارشد آمریکا بر لزوم پیگیری استیضاح ترامپ

ایسناخبرگزاری ایسنا
تاکید دموکرات ارشد آمریکا بر لزوم پیگیری استیضاح ترامپ
دموکرات ارشد کنگره آمریکا در بیانیه‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا خواست روند استیضاح علیه دونالد ترامپ را به اتهام مانع‌تراشی در عدالت حین تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی روسیه آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الیوت انگل، دموکرات ارشد کنگره سه‌شنبه گفت: مردم آمریکا حق دارند و مستحق دانستن حقیقت هستند. شهادت بازرس مولر مدرک کافی از اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا در مانع‌تراشی از اجرای عدالت فراهم کرد و من معتقدم مجلس نمایندگان آمریکا باید روند رسمی تحقیقات استیضاح را آغاز کند.

الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت، این وظیفه کنگره است تا به خطاکاری ترامپ رسیدگی کند، زیرا همانطور که مولر با تبعیت از قوانین وزارت دادگستری اعلام کرد، نمی‌توان علیه یک رئیس‌جمهوری که مشغول به کار است، کیفرخواست صادر کرد.

ماه آوریل مولر یک گزارش نهایی از تحقیقاتش منتشر کرد. او گفت، تحقیقات هیچ مدرکی دال بر تبانی میان ترامپ و کمپین او با مقام‌های روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ پیدا نکرده است. با این حال، مولر ۱۰ موردی را که شامل جلوگیری از عدالت توسط رئیس‌جمهوری آمریکا می‌شود، لیست کرد.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که از متحدان ترامپ است، پس از بررسی‌ها مدعی شد با مدارکی که مولر ارائه داده است نمی‌توان اتهامی علیه رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص مانع‌تراشی در عدالت طرح کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات آمریکا

مهرخبرگزاری مهر
برگزاری دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات آمریکا
سناتور «برنی سندرز» و «الیزابت وارن»، نامزدهای پیشرو در حزب دموکرات، سه شنبه شب در شهر دیترویت ایالت میشیگان در مقابل چشم میلیونها نفر به مصاف یکدیگر می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا سه شنبه شب به وقت محلی در شهر دیترویت ایالت میشیگان با حضور دو نامزد پیشرو حزب دموکرات، سناتور «برنی سندرز» از ایالت ورمونت و سناتور «الیزابت وارن» از ایالت ماساچوست به همراه شماری دیگر از رقبای میانه روی آنان از جمله «پیت بوتجیج» شهردار ساوث بند از ایالت ایندیانا برگزار می‌شود.

گفتنی است که برنی سندرز و الیزابت وارن دو نامزد اصلی در مناظره سه شنبه شب خواهند بود؛ دو نامزدی که وعده مهم انتخاباتی آنان ارائه یک برنامه فراگیر خدمات درمانی از سوی دولت فدرال (موسوم به مراقبت پزشکی برای همگان) و اتخاذ تدابیر انضباطی علیه منافع تجاری قدرتمند، از وال استریت گرفته تا غولهای داروسازی، است.

اما این دو نامزد در حوزه بخشودگی بدهی دانشجویان دو دیدگاه متفاوت دارند: سندرز خواهان بخشودگی کل بدهی دانشجویان است در حالی که وارن بخشودگی بخش اعظمی از این بدهی (و نه کل آن) را ترجیح می‌دهد. در عرصه سیاست نیز سندرز بر رویکرد اقدام عملی تأکید می‌کند؛ در حالی که وارن بر طرحهای پیشنهادی و مشروح خود در حوزه سیاستگذاری تکیه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
ترکیه و لیبی ششم آذر ماه و در جریان سفر «فایز السراج» رییس دولت وفاق ملی لیبی به آنکارا و دیدار با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، دو قرارداد مهم امضا کردند. توافق نخست در مورد حریم دریایی ترکیه و لیبی در دریای مدیترانه و قرارداد دیگری در مورد توسعه همکاری‌های امنیتی و نظامی میان دو طرف امضا شد. طبق توافق نظامی ترکیه می‌تواند در صورت درخواست طرابلس به ارتش و پلیس لیبی کمک نظامی کند؛ این اقدام جدید ترکیه در شرق مدیترانه باعث ایجاد تنش میان این کشور با یونان، مصر و سایر کشورها شده است. همچنین قرار است کنفرانس بین المللی برلین با موضوع بحران لیبی روز ۱۹ ژانویه (یکشنبه هفته آینده) در آلمان برگزار شود. کشورهایی همچون آمریکا، روسیه، ترکیه و مصر و سازمان‌های منطقه‌ای و جهانی ازجمله اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا، اتحادیه عرب و سازمان ملل در این نشست شرکت خواهند کرد.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

انتشار کتابی با موضوع جهل تاریخی ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، اخیرا کتابی در آمریکا منتشر شد که در آن به رفتارهای ناشی از ناآگاهی‌های تاریخی و جغرافیایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است. این کتاب در بردارنده مطالبی از ناآگاهی آمریکایی‌ها از اطلاعات تاریخی دیگر ملت‌ها و همچنین جهل خجالت آور از تاریخ خودشان است. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کشور، از تاریخ کشورشان بی خبر نباشند. نویسنده می‌افزاید, درباره پیامد جهل تاریخی, تبعاتی رسواتر از جهل ترامپ را نمی‌توان مشاهده کرد, ترامپ وعده داد آمریکا را به دوران طلایی اش باز می‌گرداند در حالی که از گذشته کشور خود هیچ اطلاعی ندارد. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کنونی کشور, به تاریخشان ناآگاه نباشند, زیرا جهل جامعه به تاریخ کشور, دموکراسی را از درون به مخاطره می‌افکند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای گزارش کرد که امروز (پنجشنبه) «جوزب بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در «دهلی نو» پایتخت هند با یکدیگر گفت‌وگو کردند. بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه اروپا، در این بیانیه در خصوص دیدار این دو مقام اروپایی و ایرانی آمده است: «آنها در یک گفت‌وگوی صریح، در خصوص جدیدترین تحولات برجام گفت‌وگو کردند». اتحادیه اروپا همچنین بر تأکید ظریف و بورل به ادامه ارتباطات در روزهای آتی اشاره کرد و گفت: «هر دو شریک در خصوص حفظ ارتباط نزدیک و ادامه تعامل در هفته‌های آتی توافق کردند». مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح امروز در اولین دیدار خود از زمان انتصاب به عنوان رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در دهلی‌نو با محمدجواد ظریف دیدار و گفتگو کرد. سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) اخیرا مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام را فعال کردند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پیکر ۱۱۰ جان باخته سقوط هواپیمای اوکراینی تحویل خانواده‌هایشان شد / خانواده ۱۰ قربانی به پزشکی قانونی مراجعه نکرده‌اند / پیکر اتباع اوکراینی حادثه نیز امروز تحویل خانواده‌ها می‌شود

انتخاب1 روز قبل

برگزاری نشست توجیهی اقشار، اصناف و اقوام عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

تسنیم1 روز قبل

دست اندازی یوفا به ساختار تیم منتخب اروپا به خاطر رونالدو

فارس1 روز قبل

فوتبال انتخابی المپیک| با صعود امارات و اردن، جمع ۸ تیم پایانی تکملیل شد

وانانیوز1 روز قبل

افتادن در اکواریوم ماهی به دلیل صحبت با تلفن همراه +فیلم

رکنا1 روز قبل

فراخوان عکس شهید سلیمانی سردار دل‌ها در بنیاد شهید

ایرنا1 روز قبل

رایزنی وزیر خارجه قطر با نچیروان بارزانی درباره منطقه

مهر1 روز قبل

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۹ برای نوسازی مدارس اختصاص یافت

تسنیم1 روز قبل

گلایه برخی خانواده‌‌های داغدار حادثه ۷۳۷

خوزستان آنلاین1 روز قبل

قاتل فراری در تهران دستگیر شد

کرد آنلاین1 روز قبل