دور دوم مناظره نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دور دوم مناظره نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد

سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است
۱۰ نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ دور دوم مناظره خود را با موضوع داغ بیمه درمانی برای همه آغاز کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، دور نخست دومین مناظره ۲۰ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ شامگاه سه شنبه با حضور برنی سندرز، الیزابت وارن، پیت بوتیجیج، بتو اورورک، امی کلوباچر، جان هیکنلوپر، تیم رایان، جان دالینی، مریان ویلیامسون، استیو بولا در شهر دیتوریت با اجرای شبکه خبری سی ان ان برگزار شد.

سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است - 3

در این مناظره علاوه بر اینکه انتقاد عمده همه این نامزدها عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا است که از نظر آنها به دموکراسی و اقتصاد آمریکا ضربه زده است، بحث بیمه درمانی برای همه به موضوع نخست این نامزدها تبدیل شد و ۱۰ نفر تلاش کردند دیدگاه‌های خود را در این باره ارائه دهند.

وارن:

-من هم معتقدم که بیمه برای همه لازم است. همه میلیونر‌ها و طبقه متوسط باید در این طرح مشارکت کنند. این خوشایند نیست کسانی که بیمه ندارند، بمیرند.

-بیمه درمانی برای همه باید اصلاح شود و ادامه یابد. واشنگتن (کاخ سفید) در حال حاضر برای ثروتمندان به خوبی کار می‌کند. شرکت‌های فعلی هزینه‌ها را به سمت مردم هول می‌دهند و از پرداخت آن سر باز می‌زنند.

- ما دموکرات‌ها هستیم. ما در تلاش نیستیم که مراقبت‌های بهداشتی را از کسی بگیریم. این همان کاری است که جمهوریخواهان سعی در انجام آن دارند.

-مساله کیفری کردن ورود غیرقانونی به داخل کشور نیست بلکه این مساله ابزاری برای دونالد ترامپ می‌شود تا کودکان را از خانواده هایشان جدا کنند.

- ما باید حزبی تبدیل شویم که تلاش می‌کند تا دموکراسی و اقتصاد برای همه کار کند. من می‌دانم چه چیزی در این کشور شکسته است، من می‌دانم چگونه آن را برطرف کنم و برای تحقق آن می‌جنگم.

- تغییرات آب و هوایی یک بحران موجود در جهان ما است. این مساله زندگی همه را در سیاره ما به خطر می‌اندازد. برنامه تولید سبز ۲ تریلیون دلار برای تحقیق و صادرات سبز سرمایه گذاری می‌کند و ۱٫۲ میلیون شغل جدید آمریکایی در تولید سبز ایجاد می‌کند.

- در حال حاضر کل بازی (موافقتنامه‌ها) برای شرکت‌های چند ملیتی بزرگ کار می‌کند اما برای افراد اینجا در ایالات متحده کارایی ندارد.

سندرز:

-۵۰۰ هزار آمریکایی در خیابان می‌خوابند در حالی که آمازون درآمد سرشاری دارد، ۹۹ درصد برای یک درصد کار می‌کنند. ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است.

-ما یک حفاظت قوی در مرزها داریم. ترامپ یک نژادپرست و بیگانه هراس است. باید این سوال را پرسید چرا مردم ۲ هزار مایل پیاده به سمت آمریکا می‌آیند، این ریشه در مشکلات موجود در کشورهایشان مثل هندوراس دارد.

-من خواستار توقف فروش سلاح بدون بررسی پیشینه افراد هستم.

- ما باید نژادپرستی، جنسیت زدگی و بیگانه هراسی ترامپ را متوقف سازیم و در یک جنبش بی سابقه جمع شویم تا نه تنها ترامپ را شکست دهیم بلکه اقتصاد و دولت خود را دگرگون کنیم.

- ترامپ به صورت بیمارگونه‌ای دروغگو است. من حقیقت را می‌گویم.

- مساله اصلی که ما در کنگره در مورد آن صحبت نمی‌کنیم، سطح عظیم درآمد و نابرابری ثروت در این کشور است. ما به یک انقلاب سیاسی نیاز داریم که به این میلیاردرها و شرکت‌ها بگوید که لازم است آنها پرداخت عادلانه سهم خود را آغاز کنند.

دالینی:

-بیمه درمانی برای همه یعنی خودکشی سیاسی است. من از بیمه سلامت همگانی حمایت می‌کنم. ما بیمه را فراهم می‌کنیم اما انتخاب آن را به عهده افراد می‌گذاریم.

-بیمه درمانی همگانی گزینه خوبی است اما برای مدت طولانی نمی‌تواند کار کند.

-- من محصول رویای آمریکایی هستم، به آن اعتقاد دارم. من نوه مهاجران و فرزند یک کارگر ساختمانی هستم.

- ما نمی‌توانیم خود را از جهان جدا کنیم. برنامه تجارت وارن اجازه تجارت با انگلیس یا اتحادیه اروپا را نمی‌دهد.

اورورک:

-طبقه متوسط نباید بیش از این هزینه بیمه درمانی را بپردازند. هرکسی که بیمه ندارد باید از همین فردا ثبت نام شود.

-در مواجهه با ظلم و وحشت از جانب رئیس جمهوری بی قانونی، ملتی را خواهیم دید که می‌ایستد و حقوق بشر همه را محقق می‌کند.

- ما اطمینان خواهیم داد که هرکدام از ما به اندازه کافی خوب و تحصیلکرده و به اندازه کافی هزینه کرده‌ایم تا ظرفیت‌های خود را به طور کامل محقق سازیم.

- نژاد پرستی رئیس جمهوری ترامپ فقط توهین به حساسیت‌های ما نیست. این کشور در حال تغییر است. ما نه تنها باید اختلافات خود را تحمل کنیم بلکه آنها را در آغوش بگیریم.

- تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدید وجودی ما و آزمایشی برای کشور، دموکراسی و تک تک ما است.

کلوباچر:

-ما به یک گزینه عمومی برای بیمه درمانی نیاز داریم. یکی از دوستانم به خاطر هزینه سنگین تزریق انسولین مرد.

-ترامپ می‌خواهد از مساله مهاجران در مرزهای جنوبی به عنوان یک مساله سیاسی بهره برداری کند.

-من به عنوان رئیس جمهوری حتما بررسی سابقه افراد به طور سالانه را برای فروش سلاح اجرا خواهم کرد.

- ما از کشوری که رویاهای مشترک دارند، آمده‌ایم اما من شاهد حملات نژادپرستانه در آن بوده‌ام. من رئیس جمهوری داشته‌ام که این مساله را در تلویزیون می‌گوید.

-اتفاقی که در فلینت افتاد هرگز نمی‌تواند دوباره اتفاق بیفتد و در سراسر کشور بخش هایی هستند که برای دسترسی به آب آشامیدنی تمیز با چالش‌های اساسی روبرو هستند. اکنون باید در زیرساخت‌های آبی کشور سرمایه گذاری کنیم.

- فکر نمی‌کنم کسی بتواند کاری را که این رئیس جمهوری انجام می‌دهد، توجیه کند. فرصت اقتصادی باید برای همه وجود داشته باشد.

بولاک:

-سیاست مهاجرتی ترامپ نه تنها خانواده مهاجران را از هم جدا می‌کند بلکه کشور ما را هم از هم جدا کرده است.

-من خودم شکارچی هستم اما نیاز است به مساله خشونت تسلیحاتی به عنوان یک مساله سلامت و نه یک مساله سیاسی نگاه کنیم. نباید اجازه دهیم که پول‌های سیاه (اشاره به شرکت‌های اسلحه سازی) بر انتخابات ما اثر بگذارد.

- من یک مترقی هستم که تأکید بر پیشرفت دارد. من برای ریاست جمهوری تلاش می‌کنم تا کارهایی را برای همه آمریکایی‌ها انجام دهم که واشنگتن (دولت ترامپ) پشت سر انداخته است.

- ما باید در مورد تغییرات آب و هوایی اقدامات فوری انجام دهیم اما این اظهارات نمی‌تواند زندگی مردم را در نظر نگیرد. ما نمی‌توانیم اتحادیه کارگران و جوامعی را که نسل‌ها به کشور ما قدرت می‌دهند، فراموش کنیم.

- هر وقت ترامپ توییت می‌کند، صدها هزار دلار از دست می‌دهیم. باید اطمینان حاصل کنیم که معاملات تجاری ما در واقع از کارگران محافظت می‌کند.

بوتیجیج:

-ما در این کشور هر روز شلیک‌های مرگبار را به خاطر گسترش سلاح در بین مردم مشاهده می‌کنیم.

- ما می‌توانیم در مورد این سیاست‌ها صحبت کنیم اما این سیاست‌ها را از قبل می‌شناسیم. ۹۰٪ آمریکایی‌ها می‌خواهند اتفاقی بیفتد. واشنگتن نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

- وقت آن است که نگران نباشیم که جمهوری خواهان چه خواهند گفت. درست است اگر ما یک برنامه‌ی چپ را در پیش بگیریم، آنها می‌خواهند بگویند ما یک دسته سوسیالیست‌های دیوانه هستیم. اگر ما یک برنامه محافظه کار را دنبال کنیم باز هم می‌گویند ما یک دسته سوسیالیست‌های دیوانه هستیم.

- انجام اقدامات جسورانه و تعیین کننده در مورد تغییرات آب و هوایی بسیار دیر شده است.

- نژاد پرستی سیستمی بر هر جنبه‌ای از جامعه ما تأثیر گذاشته است.

هیکنلوپر:

-ما تصویب کردیم که برای فروش سلاح لازم است سابقه افراد بررسی شود اما با فشار ان آر ای این مساله در واشنگتن مسکوت ماند.

- برخی امشب قول یک لایحه یا طرح را می‌دهند. آنچه ما روی آن تمرکز داشتیم این بود که اطمینان حاصل کنیم که افراد را برای انجام کارها گرد هم آورده‌ایم.

- من به عنوان فرماندار، فقط در مورد برنامه‌ها صحبت نکردم یا دستانم را بالا نکشیدم (اشاره به سندرز)، کارهای سخت انجام دادم.

- در تاریخ هیچ نمونه‌ای وجود ندارد که یک جنگ تجاری برنده داشته باشد. جنگ‌های تجاری برای بازندگان است و نتیجه اصلی این است. شما در جنگ تجاری مقابل چین پیروز نمی‌شوید.

ویلیامسون:

-ما وقتی درباره بیمه درمانی صحبت می‌کنیم باید درباره تمام سیاست‌های مربوط به آن واقع گرایانه صحبت کنیم.

- من نگرانم که بیمه درمانی برای همه پیروزی دموکرات‌ها را در سال ۲۰۲۰ دشوار کند.

-ما نیازمند اصلاح متمم قانون اساسی درباره واگذاری سلاح به مردم هستیم. ما نیازمند این هستیم که مردم در انتخابات مشارکت کنند تا نامزدها نیازمند پول شرکت‌های مختلف همچون اسلحه سازی نشوند.

- مسأله ایمنی اسلحه این است که انجمن شرکت‌های اسلحه سازی به گردن ما طناب انداخته‌اند. شرکت‌های داروسازی، شرکت‌های بیمه سلامت، شرکت‌های سوخت فسیلی و پیمانکاران دفاعی هم این کار را انجام می‌دهند.

- هر چیزی که امشب درباره آن صحبت می‌کنیم اشکالی در سیاست آمریکا است و حزب دموکرات باید درک کند که ما باید طرفی باشیم که نه تنها در مورد علائم بلکه در مورد علل نیز صحبت می‌کنیم.

رایان:

- من اینجا هستم که بگویم این مناظره درباره چپ و راست نیست بلکه این در مورد جدید و بهتر است. این مربوط به اصلاح سیستم‌های قدیمی نیست، بلکه در مورد ساخت سیستم‌های جدید است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

تاکید دموکرات ارشد آمریکا بر لزوم پیگیری استیضاح ترامپ

ایسناخبرگزاری ایسنا
تاکید دموکرات ارشد آمریکا بر لزوم پیگیری استیضاح ترامپ
دموکرات ارشد کنگره آمریکا در بیانیه‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا خواست روند استیضاح علیه دونالد ترامپ را به اتهام مانع‌تراشی در عدالت حین تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی روسیه آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الیوت انگل، دموکرات ارشد کنگره سه‌شنبه گفت: مردم آمریکا حق دارند و مستحق دانستن حقیقت هستند. شهادت بازرس مولر مدرک کافی از اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا در مانع‌تراشی از اجرای عدالت فراهم کرد و من معتقدم مجلس نمایندگان آمریکا باید روند رسمی تحقیقات استیضاح را آغاز کند.

الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت، این وظیفه کنگره است تا به خطاکاری ترامپ رسیدگی کند، زیرا همانطور که مولر با تبعیت از قوانین وزارت دادگستری اعلام کرد، نمی‌توان علیه یک رئیس‌جمهوری که مشغول به کار است، کیفرخواست صادر کرد.

ماه آوریل مولر یک گزارش نهایی از تحقیقاتش منتشر کرد. او گفت، تحقیقات هیچ مدرکی دال بر تبانی میان ترامپ و کمپین او با مقام‌های روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ پیدا نکرده است. با این حال، مولر ۱۰ موردی را که شامل جلوگیری از عدالت توسط رئیس‌جمهوری آمریکا می‌شود، لیست کرد.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که از متحدان ترامپ است، پس از بررسی‌ها مدعی شد با مدارکی که مولر ارائه داده است نمی‌توان اتهامی علیه رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص مانع‌تراشی در عدالت طرح کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات آمریکا

مهرخبرگزاری مهر
برگزاری دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات آمریکا
سناتور «برنی سندرز» و «الیزابت وارن»، نامزدهای پیشرو در حزب دموکرات، سه شنبه شب در شهر دیترویت ایالت میشیگان در مقابل چشم میلیونها نفر به مصاف یکدیگر می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، دومین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا سه شنبه شب به وقت محلی در شهر دیترویت ایالت میشیگان با حضور دو نامزد پیشرو حزب دموکرات، سناتور «برنی سندرز» از ایالت ورمونت و سناتور «الیزابت وارن» از ایالت ماساچوست به همراه شماری دیگر از رقبای میانه روی آنان از جمله «پیت بوتجیج» شهردار ساوث بند از ایالت ایندیانا برگزار می‌شود.

گفتنی است که برنی سندرز و الیزابت وارن دو نامزد اصلی در مناظره سه شنبه شب خواهند بود؛ دو نامزدی که وعده مهم انتخاباتی آنان ارائه یک برنامه فراگیر خدمات درمانی از سوی دولت فدرال (موسوم به مراقبت پزشکی برای همگان) و اتخاذ تدابیر انضباطی علیه منافع تجاری قدرتمند، از وال استریت گرفته تا غولهای داروسازی، است.

اما این دو نامزد در حوزه بخشودگی بدهی دانشجویان دو دیدگاه متفاوت دارند: سندرز خواهان بخشودگی کل بدهی دانشجویان است در حالی که وارن بخشودگی بخش اعظمی از این بدهی (و نه کل آن) را ترجیح می‌دهد. در عرصه سیاست نیز سندرز بر رویکرد اقدام عملی تأکید می‌کند؛ در حالی که وارن بر طرحهای پیشنهادی و مشروح خود در حوزه سیاستگذاری تکیه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

اخبار بیشتر