ایران برای نخستین بار بنزین صادر کرد + جزییات
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

ایران برای نخستین بار بنزین صادر کرد + جزییات

زوایای مختلف صادرات نخستین محموله بنزین کشور تشریح شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
زوایای مختلف صادرات نخستین محموله بنزین کشور تشریح شد
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس جزئیات و زوایای مختلف ارسال نخستین محموله‌ی بنزین صادراتی کشور و آینده‌ی این رویداد تاریخی را تشریح کرد.

اعتمادآنلاین| روز چهارشنبه عرضه‌های متنوعی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران از سوی پالایشگاه‌ها و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی صورت گرفت که در راس آن معامله ۳۰۰۰ تن بنزین صادراتی ایران برای نخستین بار در صنعت نفت کشور قابل توجه بود. محمدعلی دادور - مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در این باره گفت: بسیار خوشحالیم که بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس دارای چنان کیفیتی است که به عنوان نخستین محموله‌ی صادراتی ایرانی به کشورهای همسایه انتخاب و وارد رینگ بین المللی بورس شد.

وی با اشاره به کیفیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه که سبب چنین انتخابی شده است، گفت: بنزین یورو۵ ستاره خلیج فارس از نظر زیست‌محیطی از استاندارد یورو۵ جهانی پاک‌تر است چرا که بنزنی که در بنزین یورو۵ باید زیر یک درصد باشد، در این پالایشگاه در محدوده ۰٫۵ تا ۰٫۷ درصد است.

این مقام مسوول با بیان این‌که همچنین آروماتیک در شرایط استاندارد باید ۳۵ باشد اما در حال حاضر در بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بین ۲۹٫۵ تا ۳۱٫۵ است و میزان گوگرد استاندارد در این نوع بنزین باید کمتر از ۱۰ پی. پی. ام. باشد که در حال حاضر در بنزین ستاره خلیج فارس کمتر از یک پی. پی. ام. است، گفت: با توجه به این که نیاز داخل تامین شده و بازارهای ایران برای خرید بنزین اشباع است، با تصمیم صادق آبادی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی صادرات این فرآورده‌ی استراتژیک و ورود آن به رینگ صادراتی را پیگیری کردیم.

دادور فروش نخستین محموله‌ی صادراتی بنزین ایران را موفقیت‌آمیز خواند و اضافه کرد: خوشبختانه این محموله ۲۰ دلار به ازای هر بشکه گران‌تر از نرخ نشریه «پلتس» به فروش رفت که نشان‌دهنده‌ی عملکرد صحیح در ورود به بازارهای جهانی است.

وی با بیان اینکه بیش از یک قرن از کشف نفت در ایران می‌گذرد و ما بسیار خرسندیم که نخستین صادرات بنزین به عنوان اتفاقی تاریخی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس آغاز شد، تاکید کرد: شرکت نفت ستاره خلیج فارس تجربه‌ی عرضه‌ی دیگر فرآورده‌ها را در رینگ داخلی و بین‌المللی دارد و همین موضوع می‌تواند سبب اتخاذ روش‌های صحیح در موضوع صادرات شود.

وی جلوگیری از خام‌فروشی را ترفندی برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در پی صادرات فرآورده‌ها ارزش افزوده‌ی بیشتری ایجاد خواهد شد که سبب ارزآوری و بهبود شرایط اقتصادی کشور می‌شود. نخستین عرضه‌ی بنزین ستاره خلیج فارس در رینگ بین المللی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی این موضوع را ثابت کرد که می‌توان ارزش افزوده‌ای بالاتر از پیش‌بینی‌های نشریات معتبر این حوزه برای بنزین صادراتی کسب کرد و امیدواریم در معاملات بعدی وضعیت به مراتب بهتر شود.

مشتریان بنزین صادراتی افزایش می‌یابند

وی در ادامه تاکید کرد: تجربه فروش گاز مایع در رینگ بین‌المللی به ما این موضوع را متذکر می‌شود که متقاضایان دریافت بنزین صادراتی ایران مطمئنا در معاملات بعدی بیشتر خواهند شد و این مساله باعث جلب خریداران و بالا رفتن قیمت‌ها خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس افزایش تعداد خریداران را سبب ورود بنزین ایران به بازارهای هدف با ارزآوری بیشتر ارزیابی کرد و گفت: امروز در صادرات فرآورده‌ها سهم خوبی را از بازار افغانستان و پاکستان داریم و کشورهای آفریقایی، ارمنستان و عراق نیز به‌تازگی به مشتریان ما افزوده شده‌اند.

دادور در پایان رعایت استانداردهای ایمنی را خط قرمز این پالایشگاه در تحویل فرآورده به مشتریان اعلام کرد و گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک سرمایه‌ی ملی است و اجازه نمی‌دهیم رعایت نشدن برخی استانداردها سبب صدمه به این دستاورد بزرگ صنعت پالایش کشور شود، از این رو چنانچه خریداران الزامات را رعایت نکرده باشند امکان تحویل محموله به آنان وجود نخواهد داشت.

در ساعت ۱۴ روز چهارشنبه نخستین محموله ۱۰ هزار تنی بنزین صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در حالی روانه رینگ بین الملل بورس انرژی شد که در نهایت ۳۰۰۰ تن از این محموله به مقصد بازارهای صادراتی معامله شد. ۷۰۰۰ تن الباقی این محموله نیز به روز معاملاتی شنبه هفته آینده موکول شده است.

قیمت پایه هر تن از این محصول ۵۸۱ دلار تعیین شد و محدودیتی برای رقابت بر سر قیمت پایه تعیین شده وجود نداشت. حداقل حجم خرید برای کشف قیمت و همچنین حجم خرید به ترتیب یکصد تن بود و محل تحویل آن از انبار پالایشگاه ستاره خلیج فارس تعیین شده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، یکشنبه هفته آینده نیز ۱۰ هزار تن بنزین با اکتان ۹۱ را به قیمت پایه هر تن ۵۸۱دلار و نیز بنزین با اکتان ۹۵ به حجم‌های ۳ هزار و ۵ هزار تن به نرخ پایه هر تن ۶۳۰ دلار با هدف صادرات عرضه می‌کند.

شرکت پالایش پخش همچنین نفت سفید را در یکشنبه هفته آینده در قالب چهار محموله و حجم کلی ۳ هزار تن و قیمت پایه هر تن ۵۷۸ دلار با هدف صادرات در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه می‌کند.

در این روز همچنین نفت گاز (گازوئیل) ایران از انبار نفت مشهد به مقصد افغانستان به میزان ۵ هزار تن و قیمت پایه هر تن ۴۸۵ دلار با هدف صادرات در بورس انرژی عرضه می‌شود.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استقبال کم‌نظیری از عرضه فرآورده‌های خود در بورس انرژی با هدف صادرات داشته است و امید می‌رود با تداوم عرضه‌ها، سایر فرآورده‌های نفتی و پالایشی نیز در این بازار به طور گسترده عرضه شود.

می‌توان گفت بورس انرژی به عنوان یک بازار متشکل و تحت نظارت فرصت خوبی برای سایر فعالان انرژی بویژه توانیر و نیروگاه‌های برق و همچنین فعالان صنعت ذغال سنگ تلقی می‌شود تا ضمن افزایش تاب آوری اقتصاد ایران از تهدید‌ها فرصت بسازند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

۹ کشور مشتری بنزین ایران شدند

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
۹ کشور مشتری بنزین ایران شدند
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به آغاز عرضه بنزین در بورس انرژی گفت:‌ از ۱۵ کشور همسایه، ‌۹ کشور به دلیل کیفیت بالا و قیمت رقابتی مایل به خرید بنزین از ایران هستند که به دلیل تحریم‌ها این معاملات در قالب تهاتر و یا با پول محلی انجام خواهد شد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، رضا پدیدار با بیان این مطلب ادامه داد: اگر محدودیت‌های تحریم کم شده و مبادلات پولی روان شود، تمام ۱۵ کشور همسایه به سمت بازار ایران می‌آیند.

وی افزود: نخستین محموله بنزین در بورس انرژی به مقصد افغانستان و دومین محموله به مقصد اقلیم کردستان عراق است. مقاصد بعدی بنزین صادراتی نیز پاکستان و ارمنستان خواهد بود. این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تمایل ترکیه، آذربایجان و اربیل عراق برای واردات گازوئیل، ‌ تاکید کرد: یکی ازکشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس نیز مشتری گازوئیل و نفت کوره ایران است.

پدیدار گفت: پیشنهاد عرضه بنزین در بورس انرژی از سوی بخش خصوصی مطرح شد و سال گذشته نیز از رئیس بورس انرژی دعوت شد تا در کمیسیون انرژی اتاق حاضر شود. وی افزود: ‌ اگر دولت بخواهد عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی موفق باشد باید تصدی‌گری را کنار بگذارد.

پدیدار با بیان اینکه در فروش فرآورده‌های نفتی و نفت خام در بورس انرژی دستورالعمل به نحوی است که پول به صورت نقد پرداخت شود، ‌تاکید کرد: ‌ با توجه به اینکه محموله‌های عرضه شده در بورس انرژی بالای هزار تن است به دلیل تلاطم‌های اقتصادی بخش خصوصی توان محدودی دارد.

به گفته رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران، ‌ پیشنهاد بخش خصوصی برای سرعت گرفتن معاملات در این زمینه ایجاد خط اعتباری است تا با توجه به ناملایماتی که در جریان صادرات به دلیل تحریم‌ها وجود دارد، ‌حضور بخش خصوصی تقویت شود.

وی راه‌حل سنجش فعالان بخش خصوصی را توجه به پیشینه آنها دانست و گفت: ‌ البته نمی‌خواهیم خاطرات تلخ گذشته تکرار شود و بابک زنجانی‌ها به این عرصه برگردند بنابراین باید از بروز هر گونه رانت جلوگیری کنیم.

پدیدار ادامه داد: فعالان اقتصادی در حوزه ‌صادرات فرآورده‌های نفتی در بخش خصوصی اتحادیه رسمی دارند که می‌تواند یکی از راه‌های شناسایی صادرکنندگان واقعی باشد تا اسناد لازم را به بانک یا به بورس سپرده و خط اعتباری بگیرند.

وی با اشاره به اینکه شیوه معاملات در بورس‌های جهان به شکلی که در ایران انجام می‌شود نیست، ‌ افزود: به دلیل همین شیوه معاملاتی است که نفت خام نیز در بورس خریدار ندارد. عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: در کارگزاری‌های بورس نیز به این صورت است که همه کارگزاری‌ها اسناد اعتباری ارائه کرده و در مدت معین اسناد را مبادله و حساب را تسویه کنند. وی تاکید کرد: ‌در معاملات بورس انرژی نیز باید شرایط به سمتی برود که بازپرداخت پول محموله به تحویل کالا به خریدار و دریافت پول انجام شود اما مشکل اینجاست که برای اینکار خط اعتباری نداریم.

اقتصادنیوز

خواندن خبر در سایت منبع

مشکل اصلی حوزه انرژی، قاچاق گازوییل است نه بنزین

موجخبرگزاری موج
مشکل اصلی حوزه انرژی، قاچاق گازوییل است نه بنزین
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشکلی اصلی امروز کشور در حوزه انرژی، قاچاق گازوییل است و نه بنزین.

اسدالله قره خانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در خصوص احیای کارت سوخت گفت: بر اساس آنچه که از سوی وزارت نفت و نهادهای مربوطه اعلام شده، قرار است از روز بیستم مرداد ماه سال جاری بار دیگر استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت در کشور الزامی شود.

وی افزود: متاسفانه ما چهار سال زمان را از دست دادیم و در این مدت بسیاری از مردم موضوع کارت سوخت را فراموش کردند و حال که دوباره دولت برای کنترل قاچاق سوخت و کنترل مصرف سوخت اقدام به احیای این کارت کرده است، برخی تصور می‌کنند که هدف نهایی افزایش قیمت‌ها است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: این در حالی است که بر اساس مصوبه صریح مجلس و بودجه سال ۹۸، تحت هیچ شرایطی در سال جاری افزایش قیمت بنزین و گازوییل نداریم و احیای کارت سوخت تنها برای کنترل مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت است.

قره خانی گفت: متاسفانه بر اساس آمارهایی که از سوی وزارت نفت و دستگاه‌های مربوطه ارائه می‌شود، ما در مدتی که شاهد کنار رفتن کارت سوخت بودیم، میزان قاچاق سوخت در کشور افزایش قابل ملاحظه‌ای یافت و همین امر موجب شد که دولت بار دیگر برای احیای کارت سوخت برنامه ریزی کند.

وی بیان داشت: با احیای کارت سوخت، میزان مصرف هر خودرو و میزان دریافت سوخت به طور کامل مشخص می‌شود و قاچاق سوخت از طریق بارگیری خودروهای شخصی متوقف می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: البته باید در نظر داشت که بر خلاف نظر عمومی، در حال حاضر مشکل اصلی قاچاق گازوییل است و نه قاچاق بنزین و گازوییل تولید شده در داخل که با هزینه‌های سنگینی همراه است و به صورت یارانه‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد، به دلیل نبود نظارت کافی به خارج از کشور قاچاق می‌شود.

قره خانی گفت: یکی از راه‌های قاچاق گازوییل این است که خودروهای سنگین در شهرهای مرزی اقدام به بارگیری کرده و سپس به کشورهای همجوار قاچاق می‌کنند. این اقدام با احیای کارت سوخت تا حد بسیار زیادی متوقف خواهد شد. البته راه‌های دیگری برای قاچاق وجود دارد که باید از سوی دستگاه‌های مربوطه با جدیت شناسایی و پگییری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بنزین باکیفیت ایرانی از بورس انرژی صادر شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
بنزین باکیفیت ایرانی از بورس انرژی صادر شد
برای نخستین بار در صنعت نفت ایران بنزین باکیفیت ایرانی از بورس انرژی صادر شد.

به گزارش مشرق، عرضه‌های متنوعی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران از سوی پالایشگاه‌ها و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در جریان آخرین روز معاملاتی هفته گذشته صورت گرفت که در رأس آن معامله ۳۰۰۰ تن بنزین صادراتی ایران برای نخستین بار در صنعت نفت کشور قابل توجه بود.

بر اساس این گزارش در ساعت ۱۴ این روز نخستین محموله ۱۰هزار تنی بنزین صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در حالی روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی شد که در نهایت ۳۰۰۰ تن از این محموله به‌مقصد بازارهای صادراتی معامله شد. ۷۰۰۰ تن الباقی این محموله نیز به روز معاملاتی امروز، شنبه (۱۲ مرداد) موکول شده است.

این در حالی است که قیمت پایه هر تن از این محصول ۵۸۱ دلار تعیین شد و محدودیتی برای رقابت بر سر قیمت پایه تعیین‌شده وجود نداشت.

همچنین حداقل حجم خرید برای کشف قیمت و همچنین حجم خرید به‌ترتیب یکصد تن بود و محل تحویل آن از انبار پالایشگاه ستاره خلیج فارس تعیین شده است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نخستین بنزین ایران از پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادر شد

همشهریخبرگزاری همشهری
نخستین بنزین ایران از پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادر شد
همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: بنزین تولیدی این پالایشگاه دارای چنان کیفیتی است که به عنوان نخستین محموله‌ صادراتی ایرانی به کشورهای همسایه انتخاب و وارد رینگ بین المللی بورس شد.

محمد علی دادور روز شنبه در تشریح جزییات و زوایای ارسال نخستین محمموله بنزین صادراتی کشور افزود: بیش از یک قرن از کشف نفت در ایران می‌گذرد و بسیار خرسندیم که نخستین صادرات بنزین به عنوان اتفاقی تاریخی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس آغاز شد.

وی فروش نخستین محموله‌ی صادراتی بنزین ایران را موفقیت‌آمیز عنوان کرد و گفت: این محموله ۲۰ دلار به ازای هر بشکه گران‌تر از نرخ نشریه «پلتس» به فروش رفت که نشان ‌دهنده‌ی عملکرد صحیح در ورود به بازارهای جهانی است.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس درباره‌ی علت آغاز صادرات بنزین از این پالایشگاه اظهارداشت: باتوجه به این که نیاز داخل تامین شده و بازارهای ایران برای خرید بنزین اشباع است، با تصمیم «صادق آبادی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی»، صادرات این فرآورده‌ی استراتژیک و ورود آن به رینگ صادراتی را پیگیری کردیم.

وی استفاده از تجربه‌های پیشین را چراغ راه آینده پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس توصیف کرد و افزود: این شرکت تجربه‌ی عرضه‌ی دیگر فرآورده‌ها را در رینگ داخلی و بین‌المللی دارد و همین موضوع می‌تواند سبب اتخاذ روش‌های صحیح در موضوع صادرات شود.

بنزین یورو ۵ ستاره خلیج فارس پاک‌تر از استاندارد جهانی

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس یادآورشد: بنزین یورو ۵ ستاره خلیج فارس از نظر زیست‌محیطی از استاندارد یورو۵ جهانی پاک‌تر است؛ چرا که بنزین یورو ۵ باید زیر یک درصد باشد و در این پالایشگاه در محدوده ۰٫۵ تا ۰٫۷ درصد است.

وی بیان داشت: همچنین آروماتیک در شرایط استاندارد باید ۳۵ باشد اما درحال حاضر در بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بین ۲۹٫۵ تا ۳۱٫۵ است.

دادور ادامه داد: میزان گوگرد استاندارد نیز در این نوع بنزین (یورو۵) باید کمتر از ۱۰ پی. پی. ام. باشد که در حال حاضر در بنزین ستاره خلیج فارس کمتر از یک پی. پی. ام. است.

عملی کردن منویات رهبری باجلوگیری از خام فروشی بنزین

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس جلوگیری از خام‌فروشی را ترفندی برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در پی صادرات فرآورده‌ها ارزش افزوده‌ی بیشتری ایجاد خواهد شد که سبب ارزآوری و بهبود شرایط اقتصادی کشور می‌شود.

دادور اظهار داشت: نخستین عرضه‌ی بنزین ستاره خلیج فارس در رینگ بین المللی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی این موضوع را ثابت کرد که می‌توان ارزش افزوده‌ای بالاتر از پیش‌بینی‌های نشریات معتبر این حوزه برای بنزین صادراتی کسب کرد و امیدواریم در معاملات بعدی وضعیت به مراتب بهتر شود.

مشتریان بنزین صادراتی افزایش می‌یابند

وی تاکید کرد: تجربه فروش گاز مایع در رینگ بین‌المللی این موضوع را متذکر می‌شود که متقاضایان دریافت بنزین صادراتی ایران به طور اطمینان در معاملات بعدی بیشتر خواهند شد و این مساله باعث جلب خریداران و بالا رفتن قیمت‌ها خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس افزایش، تعداد خریداران را سبب ورود بنزین ایران به بازارهای هدف با ارزآوری بیشتر ارزیابی کرد و گفت: امروز در صادرات فرآورده‌ها سهم خوبی را از بازار افغانستان و پاکستان داریم و کشورهای آفریقایی، ارمنستان و عراق نیز به‌تازگی به مشتریان ما افزوده شده‌اند.

رعایت استاندارها خط قرمز ماست

دادور در پایان رعایت استانداردهای ایمنی را خط قرمز پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در تحویل فرآورده به مشتریان اعلام کرد.

وی گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک سرمایه‌ی ملی است و اجازه نمی‌دهیم رعایت نشدن برخی استانداردها سبب صدمه به این دستاورد بزرگ صنعت پالایش کشور شود، از این رو چنانچه خریداران الزامات را رعایت نکرده باشند امکان تحویل محموله به آنان وجود نخواهد داشت. کد خبر ۴۵۰۲۳۱

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ترامپ: هیچ چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که مشغول برگزاری کمپین‌های انتخاباتی‌اش در گوشه و کنار ایالات متحده است در جمع هوادارانش گفت: «می‌دانم شما من را دوست دارید، ولی هیچ ‌چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید. چه من را دوست داشته باشید چه نداشته باشید باید به من رای بدهید.»

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت اونس جهانی و ثبات در بازار ارز داخلی، تقاضا برای سکه و طلا در روزهای اخیر کاهش داشته و تعادل نسبی در بازار برقرار است بطوریکه نرخ انواع سکه نسبت به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تغییر قابل محسوسی نداشته است. وی ادامه داد: در حال حاضر حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده است که در سه سال اخیر بی‌سابقه بوده است. باید توجه داشت که بیشترین سطح حباب در این بازه زمانی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد آخرین نرخ اواع سکه گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۹۰ میلیون تومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۷۰ هزار تومان است. به گفته وی؛ نرخ هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۶ هزار تومان است.

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف1 روز قبل

اخبار بیشتر