آتش‌سوزی در هتل آسمان شیراز باعث تخلیه ساختمان‌های اطراف شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

آتش‌سوزی در هتل آسمان شیراز باعث تخلیه ساختمان‌های اطراف شد

ویدئو / آتش‌سوزی در یک هتل نیمه‌کار در شیراز

ایسناخبرگزاری ایسنا
طبقات منفی ۱ و منفی ۲ هتل آسمان شیراز، امروز (شنبه ۱۲ مرداد) دچار آتش‌سوزی شد. آتش‌نشانان در حال عملیات اطفاء حریق هستند. مواد قابل اشتعال خارج شده‌اند و همه افرادی که در این دو طبقه حضور داشتند نجات یافتند. در بررسی‌های اولیه آتش‌نشانی، وجود تشک‌هایی از جنس فوم، مخازن تینر و گازوئیل در نزدیکی این دو طبقه، دلیل آتش‌سوزی اعلام شده است. محل حادثه تحت کنترل قرار گرفته اما عملیات اطفا همچنان ادامه دارد.

تصویربردار: علی‌محمد پشوتن / تدوینگر: ‌ جواد علیزاده

خواندن خبر در سایت منبع

صدور دستور تخلیه واحدهای اطراف هتل آسمان شیراز

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
صدور دستور تخلیه واحدهای اطراف هتل آسمان شیراز
صدور دستور تخلیه واحدهای اطراف هتل آسمان شیراز - 0

‌بعد از ریختن بخشی از سقف طبقه منفی دو هتل آسمان براثر حریق صبح امروز، دستور تخلیه برخی از واحدهای اطراف این هتل صادر و اجرایی شده است.

‌به گزارش ایسنا‌، ساعتی قبل‌ مدیریت بحران استانداری فارس با هدف پیشگیری از مخاطرات احتمالی و با توجه به فروریختن بخشی از سقف طبقه منفی دو هتل آسمان شیراز، دستور تخلیه واحدهای مجاور این ساختمان تا شعاع ۱۰۰ متری را صادر کرده است.

هتل در حال ساخت آسمان شیراز، ساعت ۱۱ صبح امروز دچار حریق شد که با حضور گروه‌‌های آتش نشان، حریق اطفاء شده است.

در این حادثه به هیچ فردی آسیب جانی نرسید اما در خصوص آسیب مالی احتمالی گزارشی اعلام نشده است.

هتل آسمان پیش از این نیز به دلیل مخدوش کردن حریم بصری ارگ کریمخانی، بارها خبرساز شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

روایت خبرنگار ایسنا از آتش‌سوزی در هتل آسمان شیراز

ایسناخبرگزاری ایسنا
روایت خبرنگار ایسنا از آتش‌سوزی در هتل آسمان شیراز
ساعت یازده از پنجره اتاق سردار حبیبی فرمانده انتظامی فارس، دود غلیظی که از حوالی هتل آسمان به آسمان می‌رفت، توجه حاضران در یک جلسه را جلب کرد. دودی که حکایت از وقوع حریق در مرکز شهر شیراز داشت.

به گزارش ایسنا، حوالی ساعت یازده، حریق در هتل آسمان شیراز دودی را حواله آسمان کرد تا بار دیگر این هتل در صدر اخبار قرار گیرد، هتلی که مدتهاست به واسطه قرار داشتن در حریم منظر بصری ارگ کریمخانی، نگاه‌ها را متوجه خود کرده است.

فرمانده انتظامی فارس همزمان با مشاهده دود دستورات لازم را برای پیگیری صادر کرد تا پلیس سریعتر وارد ماجرا شده، خیابانها را مسدود و مسیر را ایمن کند.

دفتر سردار حبیبی را که با هدف رسیدن به قرار بعدی، به سمت دفتر شهردار شیراز ترک کردم، هنوز هم دود آسمان، منظر آسمان شیراز را مخدوش کرده بود و خیلی‌ها نگاهشان در امتداد مسیر دود به افق خیره مانده بود.

پانزده دقیقه مانده به ساعت یک بعدازظهر، قائم مقام شهردار برای ارائه گزارشی به دفتر مهندس اسکندرپور آمد و از وضعیت هتل آسمان گفت؛ قانعی هم در تماس تلفنی از مهار آتش خبر داد و اینکه به دلایلی، همچنان دود در دو طبقه منفی یک و دو، متراکم مانده است و از هر درزی به سمت آسمان روانه می‌شود.

عقربه‌های ساعت از یک بعدازظهر عبور کرده بود که به همراه شهردار و قائم مقامش، پیاده، راهی خیابان رودکی شدیم، اگرچه راه کوتاه بود اما هرم گرمای ظهر تابستان شیراز، حسابی از خجالتمان درآمد تا نرسیده به هتل به عرق بنشینیم.

خیابان را پلیس مسدود کرده بود و چندین دستگاه خودروی آتش‌نشانی و یک دستگاه نربان بلند در خیابان مستقر شده و اورژانس و نیروهای آتش نشان هم همه جا بودند.

لوله‌های انتقال آب و فوم، از هر طرف روانه ساختمان نیمه کاره هتل آسمان شده بود؛ قانعی مدیرعامل آتش نشانی در ارائه توضیح به شهردار شیراز گفت: آتش به دلایلی که بعدا باید کارشناسی شود، از تشک‌های قرار گرفته در زیرزمین ساختمان آغاز شده است.

قانعی با اشاره به تعداد زیادی کپسول گاز و هوا که کنار خیابان چیده شده بود و چند بشکه مواد اشتعالزا، گفت: اینها در زیرزمین بود و اگر دیر رسیده بودم، انفجار شدیدی را سبب ساز می‌شد.

او اضافه کرد: آتش نشانان از هر طرف حریق را محاصره کرده و بعد از مهار کامل، تمام کارگرانی که در طبقات فوقانی گیرافتاده بودند را نجات دادند.

قانعی اما گفت به دلیل مواد موجود در تشک‌ها، باید با مقدار زیادی فوم، احتمال شعله ور شدن آنها را از بین ببریم و تولید دود سیاه را مهار کنیم.

میان حرف‌های قانع به داخل ساختمان رفتم، دود سیاه و غلیظی از طبقات پایین به سمت بالا در حرکت بود، بعد، آتش نشانان با استفاده از تجهیزات تنفسی و لباسهای ضد حریق، در آن گرمای طاقت فرسا، عرق ریزان، مشغول به کار بودند.

بیش از چند دقیقه امکان ماندن در محدوده وجود نداشت، در حالیکه به سرفه افتاده و از چشم‌ها اشک جاری شده بود، ساختمان را ترک کردم می‌شد حال و روز آتش‌نشانها را تا حدودی درک کرد، آنهایی که خطر می‌کنند تا جان شهروندان شهرشان با مخاطره مواجه نشود.

در این میان یکی از خم شدن بعضی از تیرآهن‌های سقف یکی از طبقات زیرزمین خبر می‌داد، موضوعی که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد؛ اگرچه سجادیان، مالک هتل مدعی است که سازه این بنا بسیار مستحکم بنیان گذاشته شده و آتش به آن صدمه نمی‌زند.

سجادیان اما معتقد بود که مهار آتش خیلی به طول انجامیده و می‌شد خیلی سریعتر آن را اطفاء کرد! موضوعی که قانعی مدیرعامل آتش نشانی شیراز آن را کاملا رد می‌کرد.

مشاهدات هم حاکی از تلاش آتش نشانانی بود که تنها آتش را می‌شناختند و مخاطرات آن برایشان اهمیتی نداشت که مالک و صاحب محلی که دچار حریق شده کیست، آنها که حریق جانشان را تهدید می‌کند متعلق به چه گروهی هستند و …. آنها نه اهل مبارزه با مخاطرات هستند، مردانی که به دل آتش می‌زنند بدون آنکه واهمه‌ای از مخاطرات آن داشته باشند.

شاید اگر همین مردان دیرتر به ساختمان نیمه کاره هتل آسمانی که حریم بصری ارگ کریمخانی را به مخاطره انداخته، رسیده بودند، انفجار تخریب آن را پی ریزی کرده بود و جان دهها نفر از کارگرانی که در آن مکان مشغول به کار بودند تا رهگذران و کسبه و ساکنان محل را با خطر مواجه می‌کرد.

ساختمان هتل آسمان را در حالی ترک کردم که عقربه‌های ساعت به آرامی از ۱۴ و ۳۰ دقیقه ظهر شنبه ۱۲ مرداد، اولین روز از هفته گرامیداشت خبرنگار عبور می‌کرد و هنوز همکاران رسانه‌ای، خبرنگار و تصویربردار صدا و سیما و یکی دو عکاس، در صحنه حضور داشتند ….

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز
با وجود استفاده از تجهیزات تنفسی امکان حضور آتش‌نشانان در طبقات منفی ۳ و ۴ وجود ندارد به همین دلیل از طبقات منفی یک و همکف آب و فوم به طبقات پایین فرستاده می‌شود تا وضعیت به حالت عادی در آید.

بخش زیرزمین هتل هجده طبقه در حال ساخت آسمان در خیابان رودکی شیراز پیش از ظهر شنبه دچار حریق شد و دود به طبقات بالاتر نیز سرایت کرد. در جریان این آتش‌سوزی کسی آسیب ندید.

مدیر روابط‌عمومی آتش‌نشانی شیراز با اشاره به اینکه آتش مهار شده است، گفت: در حال حاضر آتش‌نشانان مشغول تخلیه دود هستند.

علیرضا عدلو با اشاره به آتش‌سوزی در هتل آسمان شیراز که یک ساعت گذشته رخ داد، اظهار داشت: آتش‌نشانان از ۵ ایستگاه با ۱۰ ماشین و تانکر آبرسان به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آتش‌نشانان مشغول تخلیه دود هستند، گفت: در حال حاضر آتش به صورت کامل مهار شده است و همه کارگران حاضر در هتل در سلامت هستند.

مدیر روابط عمومی اتش‌نشانی شیراز افزود: عملیات جست‌وجو برای نجات افراد احتمالی گرفتار در هتل ادامه دارد.

عدلو با بیان اینکه کندسوزی در طبقات منفی ۳ و ۴ هتل آسمان ادامه دارد، بیان کرد: به دلیل وجود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تشک در این قسمت کندسوزی دارد و تجمع دود مانع دسترسی اتش‌نشانان شده است.

وی تصریح کرد: با وجود استفاده از تجهیزات تنفسی امکان حضور آتش‌نشانان در طبقات منفی ۳ و ۴ وجود ندارد به همین دلیل از طبقات منفی یک و همکف آب و فوم به طبقات پایین فرستاده می‌شود تا وضعیت به حالت عادی در آید.

این آتش‌سوزی حوالی ساعت ۱۱:۳۰ در هتل آسمان شیراز رخ داد.

مدیرعامل آتش‌نشانی شیراز علت حادثه را دپو کردن تشک‌های فومی در زیرزمین این هتل در حال ساخت ذکر کرد که براثر سهل‌انگاری آتش گرفته بود.

(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 11(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 12(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 13(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 14(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 15(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 16(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 17(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 18(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 19(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 20(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 21(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 22(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 23(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 24(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 25(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 26(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 27(تصاویر) آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز - 28

عکاس: رضا رهاورد/مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پرش خطرناک موتور از روی هواپیما + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک موتورسوار حرفه‌ای پس از یکسال تمرین سرانجام توانست از روی یک هواپیما بپرد. بیشتر بخوانید: برف پاک کن مخصوص کلاه ایمنیانتهای پیام/حرکت خطرناک موتورسوار + فیلم

سیل و رانش زمین در هندوستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

میترا استاد با اسلحه نجفی به قتل نرسید! +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ اوضاع بحرانی فاضلاب در اهواز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
پس از سیل فروردین ماه شبکه قدیمی فاضلاب اهواز بشدت آسیب دیده است و به نظر می‌رسد شرکت آب و فاضلاب توان حل این مشکل را ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، با اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ از سوی شهروندان، آتش نشانان ایستگاه ۳۸ و گروه امداد و نجات ۵ به همراه نردبان هیدرولیکی و تشک نجات به سرعت با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۱۲:۵۶ دقیقه به محل حادثه در بلوار معلم، خیابان خیابان کرمانی رهسپار شدند. داود قلی زاده معاون منطقه چهار عملیات آتش نشانی تهران درباره این حادثه گفت: آپارتمان ۶۰ مترمربعی در طبقه دوم یک ساختمان سه طبقه مسکونی کاملا شعله ور شد و دود بسیار غلیظی همه قسمت‌های این ساختمان را فرا گرفت. وی افزود: نیرو‌های عملیات بلافاصله پس از قطع جریان برق و گاز و ایمن سازی محل حادثه، با استفاده از دستگاه‌های تنفسی و لوله‌های آبرسانی وارد ساختمان شدند ودر مدت زمان بسیار کوتاهی شعله‌های آتش را مهار و به طور کامل خاموش کردند. قلی زاده ادامه داد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان به جستجوی افراد حبس شده احتمالی پرداختند که خوشبختانه هیچ کس در ساختمان حضور نداشت.
الفالف1 روز قبل
سرباز پلیس در سمنان به داد شهروند اماراتی رسید و کیف حاوی مدارک و پول او را که پیدا کرده بود، به ناجا تحویل داد. گروه حوادث الف، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۵۲۸۱۶۰رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان سمنان امروز در گفت‌وگو با فارس در سمنان اظهار کرد: یکی از کارکنان وظیفه فرمانده انتظامی شهرستان مهدی‌شهر کیف حاوی مدارک و یک هزار و ۲۵۰ درهم یک شهروند اماراتی را یافت و به مقام ارشد خود برای شناسایی مالک آن تحویل داد. سیدشجاع‌الدین قاسمی گفت: برابر گزارش دریافتی، سربازی که در کانکس پلیس مستقر در میدان امام خمینی (ره) شهر توریستی شهمیرزاد شهرستان مهدی‌شهر خدمت می‌کند، یک کیف حاوی مدارک و وجه نقد را پیدا می‌کند. قاسمی افزود: این کیف حاوی یک هزار و ۲۵۰ درهم اماراتی و تعداد زیادی مدارک متعلق به یک شهروند این کشور از جمله یک عدد گواهینامه بین‌المللی، کارت خودرو و … بود. رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان سمنان تصریح کرد: سرباز وظیفه‌شناس برای اینکه مالک کیف مشخص شود، آن را به مقام ارشد خود تحویل می‌دهد که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته، مالک کیف شناسایی و پس از حضور و احراز هویتش، کیف به وی تحویل می‌شود.

اخبار بیشتر