گزارشی از وضعیت بیمارستان‌های چند شهر در ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

گزارشی از وضعیت بیمارستان‌های چند شهر در ایران

وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس)

وزیر بهداشت ضمن بازدید از بیمارستان‌های آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه، آخرین وضعیت ترمیم و مقام‌سازی دو بیمارستان سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب را تشریح کرد.

دکتر سعید نمکی در جریان بازدید از روند ترمیم و مقام‌سازی دو بیمارستان آسیب‌دیده شهدای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب در زلزله کرمانشاه، در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در بیمارستان سرپل ذهاب، اقدامات به خوبی پیش رفته و قطعا خدمات بهتر و مناسب‌تری در حال ارایه است.همچنین با توجه به تکمیل این بیمارستان در آینده، بهتر از این هم خواهد شد و در توسعه ارایه خدمات درمانی به مردم این منطقه موثر خواهد بود.

وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس) - 3

وی افزود:، اما متاسفانه پروژه ترمیم بیمارستان در اسلام آباد، بسیار کند پیش می‌رود و با توجه به بازدیدی که داشتم و با این آهنگ، قطعا تا یک سال دیگر هم این کار به ثمر نخواهد رسید.

وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس) - 5

علت نیز آن است که یکی از پیمانکار‌ها به تعهداتش عمل نکرده و متاسفانه کار بر زمین مانده است. بر همین اساس قرار شد در خدمت همکاران در تهران جلسه‌ای برای تسریع امور مرمت بیمارستان گذاشته و راهکاری برای آن پیدا کنیم و مسایل این بیمارستان را جمع و جور کنیم.

وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس) - 8

وی گفت: پیش از این قرار بوده که سال گذشته مرمت این بیمارستان نهایی شود، اما به سرانجام نرسیده و فرصت شهریورماه امسال گذاشته شده که البته قطعا تا شهریورماه نیز عملی نخواهد شد. تلاش می‌کنم که با دعوت از همکاران و بسیج منابع، بتوانم اقدامات مربوط به این بیمارستان را تا پایان امسال نهایی کرده و به بهره‌برداری برسانم.

وضعیت ۲ بیمارستان کرمانشاه؛ ۲ سال پس از زلزله (+ عکس) - 10

وزیر بهداشت درباره وضعیت بازسازی و مرمت خانه‌های بهداشت آسیب دیده در زلزله کرمانشاه نیز به ایسنا گفت: حدود ۷۸ خانه دچار آسیب دیدگی و یا تخریب شده بودند که تقریبا همه آن‌ها بازسازی شده و آماده بهره‌برداری هستند.

نمکی در پایان صحبت‌هایش گفت: تمام تلاش‌مان آن است که امکانات را برای نقاط کمتر برخوردار بسیج کنیم و بتوانیم روز‌های روشن‌تری را برای استان رقم زنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
حال این جماعت سرد و غمگین است؛ فرسنگ ها راه را گذرانده اند و به امید درمان بیماری عزیزان خود، سختی راه را به جان خریده اند و در شهر غربت و بی کسی، خواب و خوراکشان در کف خیابان است.

به گزارش مشرق، هوا گرم و طاقت فرساست، اما حال این جماعت سرد و غمگین است؛ فرسنگ‌ها راه را گذرانده‌اند و به امید درمان بیماری عزیزان خود سختی راه را به جان خریده‌اند و در شهر غربت و بی کسی، خواب و خوراکشان در کف خیابان است و انگار این جماعت وصله ناجوری برای هموطن و هم نوع بودن به شمار می‌روند.

هم غم بیماری دارند و هم بار سنگین هزینه‌های درمان همچو پتکی مدام بر سرشان فرود می‌آید. هر کدام در گوشه‌ای از بیمارستان سایه‌ای پیدا کرده و در خود فرو رفته‌اند.

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 3

اینجا تونل استراحت بیماران و همراهان شهرستانی است! آن هم در بیمارستانی در قلب پایتخت! یکی در فکر داروها و جواب آزمایش سرطان خون است و دیگری از بلاتکلیفی و نداشتن محل استراحت گلایه مند است.

به میانشان می‌روم تا از حال و روزشان بنویسم و مرهمی کوتاه و سنگ صبوری موقتی برای تسکین دردهایشان باشم.

اینجا گعده بیماران و همراهان شهرستانی در یک تونل با سایه بان آبی رنگ و چند نیمکت که حالا چون یک مهمان‌پذیر؛ البته بدون امکانات اولیه و تنها با تشک خوابی از جنس آهن، از میهمانان خود پذیرایی می‌کند!

*۲۷۰۰ کیلومتر را برای درمان طی کرده‌ام!

جوان ۳۵ ساله‌ای در حالی که لباس بلوچی پوشیده روی یکی از نیمکت‌های حیاط بیمارستان نشسته است. از بلاتکلیفی‌اش در این بیمارستان می‌گوید و ادامه می‌دهد: «۲۷۰۰ کیلومتر از بلوچستان تا تهران را طی کرده‌ام و یک هفته است در کنار این فضای سبز زندگی می‌گذرانم و منتظرم تا ببینم درمان بیماری کبد مادرم به کجا می‌رسد.»

کمی آن طرف‌تر پیرمردی که از کرمانشاه آمده است، می‌گوید: «دو روز است که اینجا ساکنیم و برای درمان در قسمت هسته‌ای بیمارستان آمده‌ایم. هنوز مشکل خاصی برای درمان نداریم اما اینجا هیچ امکاناتی برای اسکان وجود ندارد و مجبور هستیم زیر سایه درختان زمان خود را بگذرانیم.»

مرد میانسالی که از قائم شهر برای درمان سرطان خون به بیمارستان آمده است، در حالی که روی نیمک لم داده و به نقطه‌ای خیره شده است، می‌گوید: «۱۴ روز در اینجا هستیم!» بیمارم را ابتدا به اورژانس بردند و بعد به بخش خون انتقال دادند. مشکل اصلی ما این است که جایی برای اسکان نداریم و در این ۱۳-۱۴ روز روی همین صندلی‌ها زندگی کرده‌ایم؛ ضمن اینکه ما ۳-۴ روز اول برای ویزیت بیمارمان بلاتکلیف بودیم.

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 11

کمی دورتر با مردی حدود ۵۰ ساله در حالی که روی نیمکت در حال چرت زدن است، همکلام می‌شوم.

نامش اناری است. می‌گویم: «آقا علت حضورت در اینجا چیست؟» ابتدا کمی جاخورده و سکوت می‌کند و انگار دیدن یک نفر با کیف و پرسش این چنینی برایش غیر طبیعی است! ادامه می‌دهم: «من خبرنگار هستم و تنها آمده‌ام از وضعیت بیماران گزارش تهیه کنم» خلاصه به حرف می‌آید و بیان می‌کند: «از اردبیل آمده‌ام. همسرم مبتلا به سرطان خون شده و ۴۲ روز است اینجا هستیم! ما در این مدت بعضی روزها را در یک مسافرخانه گذراندیم و برخی اوقات در همین جا زیر سایه درختان روز را به سر کردیم.»

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:

همسرم ۱۲ روز در بیمارستان اردبیل بستری بود اما به دلیل حاد شدن بیماری‌اش به بیمارستان …. انتقالش دهیم. اینجا به دلیل ازدحام بیمار شرایط پذیرش بسیار سخت بوده و مثل روزهای جنگ است! چرا که مراجعه کننده زیاد است و آنها نیز مجبورند به سختی بیماران را پذیرش کنند. من خودم اینجا بیماری را دیدم که ۱۰ روز بود روی این نیمکت‌ها خوابیده بود اما هنوز بیمارستان آن را پذیرش نکرده بود!

وی از گرانی داروهای سرطانی سخت گلایه دارد و می‌گوید: ۲۰ عدد آمپول را به قیمت ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تهیه کردم. اینها داروهای اصلی همسرم هستند و مجبور بودم آنها را از بیرون از بیمارستان تهیه کنم. البته در کنار همه این سختی‌ها پزشکان می‌گویند: «به دلیل شدت بیماری همسرم معلوم نیست چه زمانی او را مرخص کنند.»

از او می‌پرسم: «بیمارستان چه امکانات رفاهی به شما داده است؟» سری از روی تاسف تکان می‌دهد و با خنده معنا داری می‌گوید: آقا امکانات کجاست؟!

بیمارستان یک غذای همراه بیمار هم نمی‌دهد و باید هزینه لباس بیمار را خودمان بدهیم؛ حالا شما می‌گویید به ما اسکان بدهد! اکثر افرادی که زیر این تونل روز را می‌گذرانند، شهرستانی هستند.

پیرمردی حدود ۷۰ ساله در حالی که روی نیمکت نشسته و سیگاری می‌کشد هم صحبت ما می‌شود و می‌گوید: «من از خرم‌آباد آمده‌ام. پسرم در تهران کارگری می‌کند اما چند وقت پیش در بزرگراه چمران تصادف کرده و حالا ۲۱ روز است در این بیمارستان بستری است.»

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 21

پسرم از ناحیه لگن و مثانه دچار آسیب دیدگی شدیدی شده است و من نیز ۱۵ روز است به تهران آمده‌ام.» اکنون می‌گویند: «باید مرخص شود و ۱۵ روز دیگر باز به بیمارستان بیاید اما ما که جای مناسبی نداریم تا او در تهران استراحت کند. با این شکم سوراخ شده که احتمال عفونت آن بالاست کجا بروم؟!

پکی به سیگار می‌زند و با لحنی از سر عصبانیت ادامه می‌دهد: «چرا باید بیمارستانی به این بزرگی جایی برای اسکان شهرستانی‌ها نداشته باشد و آنها مجبور شوند کف حیات بیمارستان بخوابند؟!»

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 24

کمی در محوطه می‌چرخم و مردی میانسالی در حالی که روی نیمکت حیاط بیمارستان دراز کشیده است وقتی مرا می‌بیند با تعجب می‌پرسد: «شما بازرس هستید؟ که من او را آرام می‌کنم و می‌گویم: «نه، خبرنگارم.» حالا کمی بیشتر به من اطمینان می‌کند و می‌گوید: «من از قائم‌شهر آمده‌ام و ۱۲ روز است اینجا هستم.»

بیمارم دچار سرطان خون است اما مجبوریم به دلیل نبود محل اسکان شب‌ها زیر همین تونل بخوابیم. اینجا امکانات خاصی به ما نمی‌دهند. من به آنها گفتم باید همراه بیمارم باشم تا اگر نیاز به دارویی داشت آن را تهیه کنم اما بیمارستان به من اعلام کرد: «شما نمی‌توانید اینجا باشید» بروید و اگر به شما نیاز شد با شما تماس می‌گیریم. من اعتراض کردم و می‌گویم: «اگر یک شب نیاز به همراه و پیگیری درمان داشت، من چطور خودم را به بیمارم برسانم؟!»

خانمی که کمی آنطرف‌تر نشسته و به حرف‌های ما گوش می‌دهد با عصبانیت می‌گوید: «من نیز بیمار سرطانی دارم و هزینه‌های زیادی کرده‌ام. هر نسخه‌ام ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد. قبلا واحد مددکاری بیمارستان مقداری کمک می‌کرد اما الان می‌گویند دیگر بودجه نداریم.»

پیرمردی که از زنجان آمده است بین صحبت‌های این خانم می‌آید و بیان می‌کند: «آقا بنویس من نیز مجبور هستم آمپول‌های دانه‌ای ۹۰ هزار تومان را از ناصر خسرو تهیه کنم!»

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 30

به بیرون از بیمارستان …. می‌روم. اینجا نیز چند نفری از بیماران که از شهرستان آمده‌اند زیر سایه درختان در حال استراحت هستند.

پیرمردی که همراه فرزند و همسرش در گوشه خیابان نشسته و مشغول خوردن میوه است، هم کلامم می‌شود و می‌گوید: «ما از کرمان و شهر بافق آمده‌ایم. اینجا به ما گفتند که باید ام آر آی انجام دهید اما حالا وقتی مراجعه کردیم می‌گویند «دستگاه‌مان خراب است باید این آزمایش را بیرون از بیمارستان انجام دهید» در حالی که هزینه آن بالاست و ما توان پرداخت آن را نداریم. ما دیشب را در نزدیکی یکی از پارک‌های نزدیک بیمارستان گذراندیم و هنوز پاسخی از درمانگاه بیمارستان نگرفته‌ایم و بلاتکلیف هستیم.

*** بیمارستان …

اینجا نیز بسیار شلوغ است و انگار از هر نقطه‌ای از کشور یک نفربا لهجه‌ای خاص به عنوان بیمار یا همراه آن حاضر است!

در حیاط بیمارستان و در حالی که عقربه‌های ساعت از ۱۲ و نیم ظهر گذشته است به عدنان یکی از جوانان اهوازی برمی‌خورم که زیر سایه درختان دراز کشیده است. وقتی از او می‌خواهم از علت آمدنش به بیمارستان برایم بگوید: ابتدا سکوت معناداری می‌کند و پس از لحظاتی این چنین روایت می‌کند: ۱۹ روز است برای درمان توموری که در مری دایی‌ام است به این بیمارستان آمده‌ایم.

از او می‌پرسم: «چرا زیر این آفتاب داغ نشسته‌ای؟! ادامه می‌دهد: «جایی برای اسکان نداریم.» به واحد مددکاری رفته‌ایم و از آنها درخواست دادن محل اسکان کرده‌ایم اما آنها می‌گویند «جایی برای اسکان نداریم و شما باید هر یک ساعت به یک ساعت به اینجا مراجعه کنید تا اگر بیماری از اینجا رفت شما را جایگزین کنیم.

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 37

ما اینجا امکاناتی نداریم و مجبوریم چند روز یک بار برای حمام کردن و شستشوی لباس‌هایمان به حرم امام خمینی (ره) برویم. مشکل اصلی ما نبود محل اسکان است.

فردی که در نزدیکی عدنان نشسته است و نامش سید سیاری است، وارد صحبت‌هایمان می‌شود و می‌گوید: «من ۵ روز است از ارومیه برای درمان مادرم به این بیمارستان آمده‌ام و شب و روز را در همین جا به سر می‌برم.»

شب‌ها وقتی می‌خوابیم موش‌های زیادی کنارمان پرسه می‌زنند و روزها از گرما کلافه می‌شویم. مسئولین بیمارستان نمی‌گذارند ما خودرویمان را به داخل بیمارستان بیاوریم و مجبوریم مدام برای آوردن وسایل‌مان مسیر بیمارستان تا خیابان کناری آن را طی کنیم.

چند قدم آنطرف‌تر خانواده‌ای که از گرگان برای درمان آمده‌اند، مشغول خوردن ناهار هستند. خودم را به آنها معرفی می‌کنم و از آنها می‌خواهم علت آمدنشان به بیمارستان … را بگویند. یکی از آنها که جوانی ۳۰ ساله است، می‌گوید: «چند روزی است برای درمان مادرم از گرگان آمده‌ایم و مجبوریم به دلیل نبود محل اسکان در همین جا روز را بگذرانیم.»

ما به واحد مددکاری بیمارستان مراجعه کردیم و از آنها خواستیم محلی را برای اسکان به ما بدهند اما آنها می‌گویند: «ما فقط می‌توانیم به یک نفر اسکان دهیم در حالی که ما ۴ نفر هستیم.»

کمی آنطرف‌تر جوانی در حالی که کنار ویلچرش به سختی نشسته است، می‌گوید: من از دزفول برای انجام جراحی پلاستیک زخم بستر به این بیمارستان آمده‌ام.»

سرگردانی شهرستانی‌ها، کف بیمارستان‌های پایتخت +عکس و فیلم - 44

اینجا هیچ امکاناتی به ما نمی‌دهند؛ در حالی که من یک بیمار ضایع نخاعی هستم و روی ویلچر به سر می‌برم. مجبورم با چنین وضعیتی که دارم شب‌ها برای خوابیدن به حرم امام خمینی (ره) بروم و مجددا روزها پیگیر درمانم باشم. با اینکه چند روزی است اینجا هستم هنوز نتوانسته‌ام پزشک خود را ملاقات کنم و از او درباره روند درمانم بپرسم؛ چرا که اینجا بسیار شلوغ است.

پیرمردی که خود را رحیمی می‌نامد، می‌گوید: «دو روز است که برای درمان همسرم که دچار سیروز کبدی است از همدان به اینجا آمده‌ایم.»

قرار است او را جراحی کنند اما هنوز تخت خالی برای بستری کردن ندارند؛ در حالی که من ۱۲ روز پیش نوبت عمل جراحی را از این جا گرفتم اما حالا می‌گویند «تخت برای بستری نداریم و چند روز دیگر نیز باید اینجا باشم.

آنچه در این گزارش میدانی از وضعیت بیماران و همراهان آنها که از نقاط مختلف برای درمان به تهران می‌آیند مشهود و ملموس بود، این بود که علاوه بر مشکل در روند درمان و بلاتکلیفی در فرایند درمانی بیماری‌های مختلف، مشکل اسکان و نبود امکانات حداقلی رفاهی برای بیماران شهرستانی و همراهان آنها مهمترین دغدغه‌ای است که یک بیمار باید علاوه بر موضوع درمان با آن دست و پنجه نرم کند و مراکز اسکان همراهان بیماران یا وجود ندارد و اگر هم در برخی مراکز درمانی فعال است، به دلیل وجود بیماران فراوان و درخواست‌های زیاد برای اسکان، جوابگوی این بیماران نیست.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

بیمارستان ۴۰ تختخوابی برای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری در همسایگی پایتخت!

ایسناخبرگزاری ایسنا
بیمارستان ۴۰ تختخوابی برای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری در همسایگی پایتخت!
رییس شورای شهرستان قدس با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ سرانه‌های بهداشتی - درمانی ضعیف بوده و مورد کم لطفی قرار گرفته است، گفت: اینجا تنها یک بیمارستان ۴۰ تختخوابی دارد و جوابگوی نیازهای درمانی شهرستان نیست.

حسین چناقچی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شهرستان قدس حدود ۴۰۰هزار نفر جمعیت دارد، گفت: این شهرستان تقریبا خوابگاهی بوده زیرا در غرب تهران کارخانه‌های بسیاری قرار گرفته است و به همین سبب جمعیتی در این منطقه ساکن شده‌اند. همچنین به دلیل اینکه شرایط زندگی در این شهرستان نسبت به شهرهای دیگر ارزانتر و بهتر بود از دهه ۶۰ مهاجرت به شهرستان قدس رشد چشم‌گیری یافت. از طرفی چون این شهرستان در مسیر تهران و کرج و شهریار واقع شده، نسبت به شهرستان‌های دیگر مهاجرپذیر‌تر است.

وی ادامه داد: در شهرستان قدس ۱۲ هزار واحد صنفی فعال و حدود ۱۶۰۰ کارخانه و کارگاه فعالی که بسیار از آنها در کشور و خاورمیانه برند هستند، وجود دارد. یعنی این شهرستان نیمه صنعتی است. البته قبل از دهه ۵۰، شهر قدس به منطقه سبز الماس معروف بود زیرا اراضی کشاورزی و به طور کل پتانسیل خوبی برای این امر داشت، اما با توجه به رشد کارخانه‌ها و صنعت بسیاری از این اراضی تبدیل به بافت مسکونی و صنعتی شده‌اند. اگرچه هنوز هم این منطقه گندم و ذرت و سیفی‌جات باکیفیتی تولید می‌کند.

به گفته وی از دیگر پتانسیل‌های این منطقه می‌توان به بیش از ۶۰ معدن استان تهران که در این شهرستان واقع شده است، اشاره کرد.

رییس شورای شهرستان قدس در بخش دیگری از صحبت‌هایش اضافه کرد: شهرستان قدس ۶۵ هزار دانش‌آموز و ۳۳ هزار دانشجو دارد که از ظرفیت‌های این شهرستان هستند و نشان می‌دهد که شهرستان جمعیت جوان دارد و بالاترین جمعیت دانش آموزی در کشور را داراست و جمعیت جوان آن در زمینه‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی حرفی برای گفتن دارند. بنابراین بایستی برنامه ریزی‌های مناسبی برای آن انجام داد. همچنین از لحاظ فرهنگی نیز اقدامات خوبی در قدس انجام و فرهنگسرا به تعداد کافی احداث شده است.

بیمارستان ۴۰ تختخوابی برای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری در همسایگی پایتخت! - 5

قدس از نظر سرانه بهداشت و درمان ضعیف است

وی با اشاره به اینکه شهر قدس از لحاظ سرانه‌های بهداشتی - درمانی ضعیف بوده و مورد کم لطفی قرار گرفته است، تصریح کرد: اینجا تنها یک بیمارستان ۴۰ تختخوابی دارد و به همین دلیل امکان بستری شدن در آن نیست. البته یک بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی نیز در دست احداث است که تکمیل آن تا پایان سال ۹۸ وعده داده شده است. همچنین شهرستان قدس تعدادی درمانگاه خصوصی نیز دارد اما این به طور کل نیاز به توجه بیشتری در حوزه بهداشت و درمان است.

تعداد مدارس در شهرستان کم است

چناقچی در ادامه گفت: تعداد مدارس در این شهرستان کم است و برخی مدارس دو شیفته مشغول فعالیت‌اند. شورای شهرستان اخیرا ۵ قطعه زمین رابرای احداث مدرسه تخصیص داده است و برخی خیرین مدرسه‌ساز نیز اقدام به ساخت مدرسه این منطقه کرده‌اند، اما با این وجود سرانه آموزشی ضعیف است. این موضوع در مورد آموزش عالی اما متفاوت است زیرا در این حوزه در وضعیت خوبی هستیم و دانشگاه آزاد شهرقدس یکی از بهترین دانشگاه‌ها در کشور است.

ایجاد کمربند سبز در دور تا دور شهر قدس

وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز در اولویت‌های شهرداری و شورا قرار گرفته است گفت: ما با کمبود فضای سبز مواجه بودیم اما از سال ۹۶، حدود دو متر به سرانه‌های فضای سبز اضافه شد که اتفاق خوبی است. در طول یکسال و نیم گذشته ۱۸ پارک و بوستان احداث شد. یک پارک ویژه بانوان، پارک ۴۰ هکتاری و پارک خانواده با امکانات ویژه نیز در حال ساخت است که بخشی از آن در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد. ضمن اینکه دور تا دور شهر قدس کمربند سبز ایجاد شده است که به توسعه فضای سبز و جلوگیری از ورود ریزگردها کمک می‌کند.

فاصله نیم‌ساعته مترو با شهر قدس

رییس شورای شهرستان قدس به وضعیت حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: تنها ایستگاه متروی نزدیک به این شهرستان، ایستگاه وردآورد است که بایستی برای رسیدن به آن مسیر نیم ساعته با اتوبوس یا تاکسی را طی کرد. همچنین بارها اعلام کردیم که متروی تهران به کرج و هشتگرد از بالای شهرقدس عبور می‌کند و دسترسی به آن دشوار است. بنابراین نیاز است به این موضوع توجه بیشتری شود زیرا افزایش وسایل حمل‌ونقل عمومی باعث می‌شود که مردم کمتر از وسایل شخصی استفاده کرده و در نتیجه از ترافیک غرب تهران نیز کاسته شود.

به گفته وی، برای شهرستان‌های غرب تهران مطالعات ایجاد طرح حمل ونقل ریلی در دست اقدام و قطار شهری نیز یکی از همین برنامه‌ها است. حمل‌ونقل برون شهری توسط تاکسی و اتوبوس صورت می‌گیرد. اتوبوس‌ها در قدس فرسوده هستند. البته شورا بودجه‌ای خوبی برای نوسازی این اتوبوس‌ها در نظر گرفته است که بخشی از این بودجه برای نوسازی استفاده و بخشی دیگر نیز امسال در راستان نوسازی این ناوگان هزینه می‌شود.

ایجاد سالن‌های مدیریت بحران در چهار نقطه شهر

چناقچی در پایان در پاسخ به این سوال که شورای شهرستان چه اقداماتی در زمینه مدیریت بحران در شهرستان انجام داده است گفت: زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای ما بود و به همین خاطر اقداماتی انجام دادیم. مبلغ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با مصوبه شورا برای احداث سالن‌های مدیریت بحران در چهار نقطه از شهر و خریداری تجهیزات مورد نیاز هزینه شده است. همچنین علاوه بر جلسات مرتب ستاد مدیریت بحران قرار است در پارک خانواده تجهیزات امدادی در نظر گرفته شود و به نوعی شرایط اسکان در زمان بحران در این پارک پیش بینی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیربهداشت از بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب بازدید کرد

فارسخبرگزاری فارس
وزیربهداشت از بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب بازدید کرد
وزیر بهداشت عصر امروز از روند ارائه خدمات درمانی در بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس کرمانشاه، وزیر بهداشت عصر امروز از روند ارائه خدمات درمانی در بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب بازدید کرد.

نمکی در این بازدید، ضمن گفت‌وگو با کادر پزشکی و پرستاری این بیمارستان، از بیماران بستری در بخش‌های مختلف آن عیادت کرد.

وزیر بهداشت همچنین، از پروژه خیرساز سرپل‌ذهاب که در مجاورت بیمارستان شهدا توسط خیرین کاشانی در حال ساخت است، نیز بازدید کرد.

بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب، در زلزله ۲۱ آبان سال ۹۶، دچار آسیب شد، اما یک‌سال پس از آن، با انجام پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی، با ظرفیت ۷۰ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سازمان محیط زیست در واکنش به فیلم کشتن سگ‌ها اعلام کرد که این فیلم مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار نیز در همان زمان لغو شده است. سازمان محیط زیست در کانال تلگرامی خود در این باره نوشت: «متاسفانه، اتاق فکری که ماهیت و اهدافش کاملا مشخص است هر چند هفته یکبار مبادرت به انتشار شایعات، اخبار کذب یا فیلم‌هایی مربوط به سال‌های قبل در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های تلفن همراه می‌کند تا فعالیت‌ها و عملکرد کارکنان سازمان محیط زیست را زیر سوال ببرد. بر این مبنا و با تقدیر از هوشیاری مخاطبان ارجمند، به اطلاع می‌رساند که فیلم کشتن سگ‌ها در کهریزک که مجددا منتشر شده است مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار در همان زمان لغو شد». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
شوهر عصبانی پس از جلسه دادرسی به پرونده طلاق همسرش، زن خود را مقابل دادگاه به باد کتک گرفت. ایران آنلاین: شوهر عصبانی پس از جلسه دادرسی به پرونده طلاق همسرش، زن خود را مقابل دادگاه به باد کتک گرفت. به گزارش شینهوا، دوربین‌های مداربسته دادگاهی در چین از لحظات ضرب و شتم یک زن توسط همسرش مقابل در دادگاه و در کنار وکیلش عکس گرفته است. به گزارش پلیس شوهر عصبانی به قصد انتقام از همسرش در پرونده طلاق او را به باد کتک گرفته و رهگذران نیز شاهد این رفتار وحشیانه بوده‌اند. «چن» مرد حسود پس از ضرب و شتم همسرش «لیو» او را نیز تهدید به مرگ کرده است. در پی این رفتار وحشیانه ماموران پلیس ساعاتی پس از حمله شوهر خشمگین را دستگیر و راهی زندان کردند.

تاکید دستگاه قضا بر مطالبه خسارت توقیف نفتکش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رکن ولایت علوی، اجرای عدالت استرئیس قوه قضاییه گفت: امروز رکن اول در تمسک به سیره ولایت علوی برای ما، اجرای عدالت است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی قضایی افزود: اجرای عدالت در مجلس شورای اسلامی در قالب قانونگذاری عادلانه و در دستگاه قضایی هم در قالب صدور حکم عادلانه متجلی می‌شود. اجرای عدالت برای همه راضی کننده استرئیس قوه قضاییه گفت: اجرای عدالت برای همه راضی کننده است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: اجرای عدالت هم رضای خدا و هم رضای خلق را به دنبال دارد و اگر عده‌ای ناراضی شدند، نباید به آن‌ها توجهی کرد، ناراضی شدن عده‌ای خاصی نمی‌تواند تعیین کننده باشد. رئیس قوه قضاییه افزود: از خداوند می‌خواهیم که به برکت غدیر به همه ما تفضل کند تا عادلانه بیندیشیم و عادلانه عمل کنیم.

اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ برای برگزاری جشن اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت، فرماندهان یکی پس از دیگری می‌آمدند؛ فرقی نمی‌کرد در کدام نیرو و لباس بودند. در این مراسم دو نشان اعطا می‌شد، نشان فتح و دیگری نشان نصر؛ این نشان‌ها به افرادی داده می‌شود که در دفاع از حریم کشور موفق بوده‌اند و کسانی که حامیان این افراد بوده‌اند.

عید بزرگ غدیر؛ عید اخوت و برادری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوستمن کنت مولاه، فهذا على مولاهبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوست. از عید غدیر به عنوان روز وحدت مسلمان‌ها یاد شده و فرصت مناسبی برای صله رحم و عیدی گرفتن از سیدها است.

طرح‌هایی که شهردار تهران امروز افتتاح کرد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
افتتاح ایستگاه آتش نشانی ۱۱۰افتتاح دریاچه هنرپیروز حناچی در این مراسم از حمایت رهبری سخن به میان آورد و تصریح کرد که بدون حمایت ایشان طراحی این پروژه غیرممکن بود. حناچی این مجموعه را هدیه و عیدی رهبری به اهالی شهر تهران در آستانه عید غدیر ذکر کرد. از طرف دیگر باید بگویم شورای‌شهر تهران در آغاز کار خود اقدام شجاعانه‌ای انجام داد که اختصاص درصدی از بودجه تهران به موضوع ایمنی مردم تهران بود.» در این مراسم جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، یزدانی معاون خدمات شهری، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر تهران حضور داشتند. حناچی در ادامه برنامه‌های امروز خود برای افتتاح دریاچه هنر به بخش دیگری از اراضی عباس‌آباد رفت. این دریاچه با مساحت ۲۵ هزار مترمربع و همچنین باغ هنر با مساحت ۵ هزار متر مربع به عنوان بزرگ‌ترین طرح هنری قلب پایتخت امروز افتتاح شد. او در این مراسم از مذاکره با وزارت نیرو به منظور احداث تصفیه‌خانه‌های محلی از پساب برای آبیاری فضای سبز خبر داد و در مورد تأمین آب دریاچه هنر نیز بهره‌گیری از پساب‌های تصفیه شده را مطرح کرد.

اخبار بیشتر